T J. J. H. KOOPMAN Tweede Blad. Mantels van prima Velours de laine en ratiné, f 50 Mooie collectie Bontgarnituren in Seal Skunks enz. Zobel- en Alaska-vossen WESTSTRAAT 17 Kermesse d'été, VAN ZATERDAG 11 NOVEMBER 1922. PLAATSELIJK NIEUWS. Ingezonden mededeellng. OAMES-KLEEDERMAKER - BONTWERKER Onder-kapelmeester Kon. Mar. Naar wij vernemen zal de heer P. Kreijger, stafmuzikant van de Kon. Marine, na ge houden examen, bij den Minister van Marine^ worden voorgedragen tot onder-kapelmeester van dit oorps. Op de Groote Internationale Tentoon stelling .te Beek, Limburg, behaalde de heer j. Schenkels alhier een len prijs en eereprljs, 2en prijs én 3en prijs met 3 inzendingen krielhoenders. Door het lid van den Raad, den heer B. Zondervan, zijn de volgende vragen gesteld aan het ooilege van Burgemeester en Wet houders. Edel Achtbare Heeren, Ondergeteekende, lid van den Raad uwer Gemeente, zou g\rne de hieronder volgende vragen in de eerstvolgende Raadsvergade ring zien beantwoord, t.w.: 1. Welke maatregelen zijn er door Uw Col lege genomen om te trachten het Opleidings schip Hr. Ms. „Noord-Brabant" als lucht schip hier ter plaatse te houden? k 2. Wat is door Uw College gedaan, of zal nog worden gedaan om te voorkomen dat Helder wordt achteruit gesteld in Gemeente klasse; zooals thans de voorstellen van den Heer Voorzitter der Klasslflcatleoommissie lulden? 8. Welke maatregelen zijn door het College genomen om te trachten te voorkomen dat het Loodsenpersoneel wprdt overgeplaatst, zooals tegenwoordig met velep hunner ge schiedt? (w.g.) B. ZONDERVAN, Lid van den Raad. Helder, 10 November 1922. Buitengewone Abonnementsconcerten. Naar men ons mededeelt, is de animo voor deze concerten, waarvan hét eerste a.s. Dins dag ln „Casino" wordt gegeven door de Ita- liaansche kunstenaars Arrigo Serato en Er- nesto Consolo, nu al reeds veel belovend. Onder meer zullen de kunstenaars spelen Sonate op. 46 van Grieg en Sonate op. 76 van Saint Saëns. Aan het Heldersoh kunstminnend publiek thans te toonen, dat het streven van comité en organisator wordt op prijs gesteld. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de ln dit blad voorkomende advertentie. „Helders Mannenkoor". Directeur: A. J. Leewens. Naar wij vernemen, geeft bovengenoemde Liedertafel haar eerste concert voor kunst lievende leden en genoodigden in dit seizoen op Maandag 27 November a.s. ln „Casino". Welwillende medewerking zal worden ver leend door de sopraan-zangeres Mevrouw J. Zeilstra—Bylo, alhier. Voor sopraan-solo en koor zal op dit con cert worden gezongen „Lied", door de dich teres Selly de Jong aan den directeur opge dragen. Behalve dat het koor o. m. als eerste uit voering te dezer plaatse het dubbelkorige „Stfindchen" van Zöllrier zingt, zal Mevr. Zeilstra nog eenige liederen voordragen. Binnen eenige dagen zal de bode van de vereeniging de programma's aan de kunstl. leden doen toekomen, zoodat het bestuur verzoekt de diploma's gereed te houden ter afstempeling en opgave van eventueele adres veranderingen. A.G.O.-avond. Optreden mr. Kamp. Wij herinneren onze lezers bij dezen aan den eersten A.G.O.-avond, die thans Vrijdag 17 November plaats heeft. Zooals men weett moest de aanvankelijk vastgestelde datum vervallen, doordat de heer Kamp ziek werd. Thans is de spreker gelukkig weder hersteld, zoodat de avond nu is bepaald op Vrijdag der volgende week. (In de agenda was den Vorlgen keer het hoofdje voor Vrijdag uit gevallen, zoodat de lezing onder Donderdag stond vermeld, dooh men neme er nota van, dat de datum is Vrijdag 17 dezer). 1 Doordat van enkelen de kaarten zijn terug gekomen, zijn in den boekhandel nog enkele entrées te bekomen voor dezen voordracht avond. Arbeiders'-Tooneelvereeniging. Op verzoek vestigen wij de aandacht op de uitvoering, aangekondigd door bovenge noemde vereeniging, van het tooneelstuk „Offers" van ds. N. J. C. Schermerhorn, wel ke zal plaats hebben op Zondagavond 12 de zer in „Casino", des avonds 8 uur. 1 ooneelvereenlglng „Davo". Zooals uit achterstaande advertentie blijkt geeft de bovengenoemde vereeniging op 19 Novembei naar eerste uitvoering ui.- ver eeniging. i,i schrijf en expres als vereeniging om dat verschillende harer leden reeds hunne sporen op tooneelgebied hebben verdiend en wij gelooven dan ook wel dat het haar dien avond niet aan succes zal ontbreken, terwijl wij den tooneelliefhebbers een trenotvollen avond voorspellen. „Miskend is een stuk met zeer mooie strekking en vol spannende momenten, een gang naar het gebouw van den R.-K. Volks bond op 19 November is dan ook zeer aan te bevelen. Omtrent toegangsbewijzen raadplege men de advertentie in dit blad. Henrl de Vries en „De Brand in de Jonge Jan". Het waren er niet veel, die het de moeite Waard vonden de wereldberoemde creatie Mui Henri de Vries te gaan zien. Maar die' r waren hebben den acteur hun enthousias ten bijval niet onthouden, Zoo'n halfvolle m irengt altijd een beetje kille stemming "we; alles nj zoo hol, zoo leeg, zoo ongezellig. Maar toen Henri de Vries, na voor het laatst ds Ansing Arend te zijn toegesproken door den wel harren, maar toch zeer humanen Officier van Justitie, na eenige seconden ln gekleed pak terugkwam om de hulde in ont vangst te nemen van het dankbare publiek, barstte de bijval los. En de acteur was door dit plotseling oplaaiende enthousiastme zicht! baar getroffen. Het voorstukje, het driebedrjjvige Engel- sche blijspelletje „Meneer Pim" is een aller aardigst, typisch Engelsch dingetje. Als de Engelschen droog-komiek worden, schieten ze meestal goed uit hun slof, en zoo ook is v'er s tnatie allergrappigst gevonden, en de figuur van Meneer Pim, den voorbijgan ger een allerleukst gemoedelijk heertje ge worden, die per slot van rekening het heele noodlot van de familie Marden in zijn handen houdt. De wijze waarop Henri de Vries deze rol van ouden, gemoedelijken heer vertolkte, was niet te overtreffen, en Wilh. Erfman Sasbach als Olivia Marden maakte van de hare ook Iets voortreffelijks. .Alex Frank kon ons als de Officier van Justitie ln het na- stukje beter voldoen dan als de conserva tieve, oonventioneele echtgenoot van de le venslustige Olivia. Mlnnle Blecourt had een leuke bakvischrol, die zij met levendigheid en entrain speelde; haar partner was Fred. Nielsen, nog wat erg jong, maar lang geen kwaad spel. Cinema Palace. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, heeft het theater aan de Binnenhaven, na eenige maanden gesloten te zijn geweest, zijn deuren weder opengezet. Het zijn de bij de bezoekers van de Tavereu-bioscoop wel bekende heeren Brandorf en Boelens, die hier thans om de gunst en recommandatie vragen van hun oude publiek, en, kan het zijn, van nieuwe bezoekers ook. De Tavenu- bioscoop had een vaste kern van bezoekers, die wellicht blij zullen zijn thans wedet hun wekelijkse!) filmpje te kunnen zien. Het is niet zoo heel veel verder voor hen. De nieuwe directie is bescheiden; haar eischen zijn niet hoog. als er maar wat overblijft voor een boterham zijn ze tevreden. Na de sluiting van de Tavenu-bioscoop is de heer Boelens weder gaan reizen en trekken; hij nam zijn oude beroep van tooneelspeler weer op en trok den boer op. Maar dat valt niet mee; zijn hart trok naar Helder, waar zijne vrouw woonde en waar hij zijn publiek had, dat hem kende. En zoo probeerden ze 't weer in de Cinema, het mooie, gezellige theater aan de Binnenhaven, dat het onder andere directies, die het als winst-object gebruikten, niet ren deerde. Er behoorde een zekere dosis moed toe, zooals de heer Boelens dan ook in een toespraakje tot zijn publiek vertelde. En bo ven alles behoort er vertrouwen toe en op timisme. De vorige exploitanten hebben Schandelijk huisgehouden in het theater, projectielan taarns etc. hebben ze meegenomen, zoodat de nieuwe ondernemers dadelijk al voor groote onkosten stonden. Hoe bet zij, thans is alles weer voot elkaar, de zaak draait en de beelden zijn rustig en duidelijk. Ir is een orkestje van twqe violen en piano (orgel), en de directie hoopt nu maar op de oude getrouwen van de Spoor- gracht. Nadat de heer Boelens dit alles had ver teld, begon de draaierij. En wat wij te zien kregen, was wel in staat een ganschen avond te boeien. Voorloopig draait de bioscoop al leen Vrijdags, Zaterdags, Zondags, Maan dags en Dinsdags. Op de z.g. volksavonden, dat is Maandag en Dinsdag, zal een serie film worden gegeven tegen zeer veel vermin derden prijs. En ofschoon er al veel, te veel, sensatiefilms zijn vertoond hier ter stede, begrijpt de directie aan ieders smaak zooveel mogelijk te moeten -voldoen en de sensatie niet geheel te kunnen uitschakelen Gisteravond werd een programma ver toond. dat behalve enkele komische num mers, die zeer in den smaak vielen, vooral ven hst isugdige publiek, ook mooie weten schappelijke films en een drama bevatte. Het journaal paf interessante kiekjes van de Zui- derzeewirkzaamheden, en een wetensohappe- tjke f im g f ons een denkbeeld van het 'even en bet lugubere bedrijf van onze buis- vlieg. Zlgoto was er met een komisch num mer, en de geheimzinnige stralen toonen, hoe men niet moet handelen als men een lieve vrouw en een schattig kind beeft. De heer Boelens expliceert deze en de komische nummers. Hierin is fraai spel te bewonderen van een actrice. De muziek illustreert een en ander uitstekend. WH wenschen den heeren Boelens en Brandhof veel succes bij hun nieuwe onder neming. Het is wel een eind weg voor velen, maar het gezellige zitje vergoedt veel. Schaken. Morgen, Zondag 12 Nov., wordt door de Heldersche Schaak vereen. „Morphy een kleine wedstrijd gehouden iu de bovenzaal van het Alg. Mil. Tehuis in de Spoorstraat. De dee'miers geven zich naar hun sterk te op vooi de le, 2e of 3e klasse. Kr wordt in twee ronden gespeeld n.1. 's morgens van half tien tot half één en 's middags van twee tot vijf uur. Ieder krijgt dus tegen twee ver schillende spelers uit zijn klasse, door loting aan te wHzen, een partij te spelen, waarvan één met wit en één met zwart. oor elke klasse is een aantal kunstvoorwerpen als Prijs beschikbaar, gelijk aan de helft van het aantal deelnemers in die klasse. Hierdoor is 't niet uitgesloten dat Iemand, die in de morgenronde verloren heeft, toch nog voor een prijs'in aanmerking komt. Aangifte tot deelname gelieve men nog heden te doen bij den secretaris Dr. J. Ohr. Reeders, Hoofdgracht 66 of een half uur voor den aanvang van den wedstrijd in het clublokaal. Voor nlet-leden van „Morphy" is een inleggeld van f 1.— verplicht. De prijsuitdeeling heeft plaats na 't be ëindigen v. d. laatste partij in de 2e ronde, dus uiterlijk om vijf uur. Iedereen, die zich ook maar eenigszins voor het schaakspel interesseert, wordt hierbij door het bestuur uitgenoodigd eens te ko men kijken; er is bovendien, buitan den wed strijd om, allicht gelegenheid een partijtje te maken. Sinds kort is hier geopend een inrich ting voor Heilgymnastiek en Massage door den heer J. Biere Jr., leeraar in de gymna stiek aan de H. B. S. alhier. Op pag. 1 van de in dit no. voorkomende advertentie vindt men nadere bijzonderheden. De weg AlkmaarNieuwedlep. De minister van waterstaat heeft bepaald: lo. dat de Rijksweg van Alkmaar naar Nieuwedlep, voor zoover strekksende Over de twee nabil Kllometerpaal 70 gelegen brug gen over de grachten van het fort Westoever onder de gemeente Helder, alsmede het daar- tusschen gelegen weggedeelte, gesloten wordt verklaard voor die motorrijtuigen op meer dam 2 wielen, welke met Inbegrip van de lading eene asbelasting zwaarder dan 1500 K.G. hebben; 2o. dat het verboden is, over genoemde bruggen te rijden met een ander voertuig, waarvan door eenig wiel een grooter ge wicht op de brug wordt overgebracht dan 760 K.G.; 8o. dat het gesloten zijm van voornoemd gedeelte van den Rijksweg van Alkmaar naar Nieuwedlep zal worden aangeduid door waarschuwingsborden, geplaatst ten noorden van de noordelijkste en ten zuiden van de zuidelijkste der bedoelde burggen. GEMEENTERAAD. Straatverlichting. Eenigen tijd geleden deelden B. en W. den Raad mede, dat de post „Straatverlich ting" der begrooting voor 1922 met 7180,90 zou worden overschreden, indien de straat verlichting op de thans bestaande wijze zou worden voortgezet. Met het oog op de plaatsing van lantaarns ln nieuw -bijgebouwd«-«tadsdeeien—^p. de- meerdere verlichting die gedurende den St.- Nioolaastijd en met de Kerstdagen noodig is, achten B. en W. het wenschelij'k voormeld bedrag tot 10.000.te verhoogen. Zij stellen daarom voor een crediet van 10.000.— voor dit doel toe te staan, uit welk bedrag tevens de kosten kunnen wor den bestreden1 van uitbreiding der straatver lichting, waar die eventueel beslist noodig mocht zijn. Het bedrag kan naar de meening van B. en W. worden bestreden door vermindering van de posten Volgnr. 148 „Jaarwedden der Onderwijzers" en 154 „Kosten van verlich ting, verwarming, enz. der Scholen", elk met 5000.doordat is gebleken, dat op elk dier posten deze bedragen minder behoeven te worden uitgegeven. Na aanneming van het voorstel zal t. z. t. een ontwerp raadsbesluit ter vaststelling worden aangeboden. Volkshuisvesting. Bij adres aan den Raad vraagt de Ver eeniging voor Volkshuisvesting „Helder" alhier een voorschot groot 127.000, bene vens een bijdrage in het exploitatie-tekort, ten behoeve van den bouw van 40 woningen op het voormalig beltterrein. De ingediende plannen zijn in overeen stemming met het uitbreidingsplan „West", voldoen aan redelijke eischen betreffende woon- en slaapgelegenheid, ook voor groo- tere gezinnen, terwijl de gevels in verband met de bouwkosten eeh redelijken indruk maken. Behoudens enkele onderdeelen, waarmede door B. en W. rekening kan worden gehou den bij de te verleenen goedkeuring op de plannen en voorwaarden van aanbesteding, beantwoordt het geheel aan de technische eischen, aan soortgelijke woningen te stellen. De bouwkosten bedragen gemiddeld per woning rond 8180. Bij een weekhuur van 4.80 kan 80 der exploitatie-kosten wor den gedekt. In de overige 20 zal het Rijk hoogstens bijdragen zoodat in dat geyal 5 der exploitatiekosten of 626 jaarlijks ten laste der gemeente komt. Met inachtneming van 2 voor de noo- dige woningreserve bestond in deze ge meente op 1 Januari van dit jaar een tekort aan 337 woningen. Sindsdien werd een aan vang gemaakt met dten bouw van 122 wo ningen met Rijkssteun en ongeveer 30 wo ningen zonder premie. Hoewel met den hier bedoelden bouw gedeeltelijk aan het tekort wordt tegemoet gekomen, is er nog steeds een nijpend gebrek aan woningruimte. Resumeerende stellen B. en W. den Raad met verwijzing naar de overgelegde stuk ken, waarbij bet advies der Gezondheidsoom- missie, van de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken, van den Gemeente-Bouw meester en den Verifioateur der Gemeente- Financiën voor aan adressante den ge- vraagden steun te verleenen overeenkomstig art. 84 der Woningwet. Verlenging arbeidsdag. Bij adres aan den Raad van 12 October j.1. verzoekt de afdeeling Helder van den Pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Neder land de bepaling betreffende den arbeids duur in de bestekken voor werken van ge meentewege uit te voeren te wijzigen in overeenstemming met art. 7 van do „Lande lijke Collectieve Arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven". Art. 7 hiervoor bedoeld luidt: „De arbeidsduur wordt vastgesteld op ten hoogste 81/» uur per werkdag met uitzonde ring van den Zaterdag, op welke dag ten hoogste 51/» uur wordt gewerkt." Over de vraag of dit verzoek al dan niet inwilliging behoeft heersoht in het College van B. en W. en ook in de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken, wier gevoe len B. en W. hebben ingewonnen, geen over eenstemming. Het eene deel wil om practi- sche redenen de gevraagde wijziging aan brengen. Het andere deel wil aan het ver zoek niet tegemoet komen, wijl dit deel is tegen iedere aantasting van den met veel strijd verkregen verkorten arbeidsdag en be vreesd is voor meerdere verlenging in de toe komst met als onvermijdelijk gevolg vermin dering van loon. B. en W. verzaken den Raad thans eene beslissing te nemen. Legaat Door Mevrouw E. Tabeling, in leven we duwe. van B. J. Wöllenstein, te Heiloo, is aan deze gemeente ten behoeve van haar Alge- meene Armen gelegateerd een bedrag van 200.vrij van successierechten en van kosten. B. en W. stellen voor dit legaat, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, te aanvaarden. Aanschaffing Multlgraph. B. en W. hebben aan den Raad het vol gend schrijven gericht: In de voordracht No. 115 (1920) stelden wij U reeds voor om terbesparing van de hooge drukkosten ons een crediet toe te staan voor de aanschaffing van een drukinrichting, in den handel gebracht onder den naam „Mul tlgraph." Deze voordracht hebben wij des tijds teruggenomen, om te trachten in andere richting de oplossing ter beperking van de uitgaven voor drukwerk te vinden. Dit vraagstuk heeft sedert onze voortdu rende aandacht gehad. Wij meenen evenwel nog steeds, dat genoemde machine ln aan merking komt, wijl met haar verreweg het meeste drukwerk, dat aan de Secretarie en aan de bedrijven voorkomt, kan worden ge drukt. In deze meening worden wij versterkt, nu ons uit andere gemeenten berichten berei ken, dat de machine bij voortduring aan de verwachtingen beantwoordt. De aanschaffingskosten zullen thans, met inbegrip van de Flexo-typesetter, handzet materiaal voor grootere letters en electri- sche drijfkracht rond 2700 bedragen. Deze prijs is zooveel lager dan in 1920, doordat de zetmachine (kosten 628.60) is vervangen door een veel eenvoudiger, doch even doel matige Flexo-typesetter (kosten 160. terwijl ook overigens de prijs verlaagd is. De bediening der inrichting kan door een der in functie zijnde ambtenaren plaats vin den. Met verwijzing naar de overgelegde stuk ken, waarbij behoort een rapport van den Gemeente-Secretaris, stellen wij U voor ons tot genoemd bedrag een crediet voor de aan schaffing te verleenen. Het bedrag ad 2700.— kan o.i. gemakke lijk worden gevonden uit de mindere kosten, 'voortvloeiende uit ons voorstel No. 204, be treffende invoering van het analytisch ver slag. Analytisch Raadsverslag. In de Raadsvergadering van 7 Juni 1921 hebben B. en W. op aandrang van den Raad teruggenomen het voörstel om tot bezuini ging te geraken op de hooge kosten van het Raadsverslag. B. en W. hebben sinds dien tijd het vraag stuk in het oog gehouden en zijn nog steeds van meening, dat zonder de zaak te schaden, op dit punt belangrijk kan worden bezui nigd. Daartoe stellen zij den Raad voor, over te gaan tot afschaffing van het stenografisch verslag en dat te vervangen door een analy tisch verslag. Dit verslag zou, evenals nu het stenografisch verslag, kunnen worden samengesteld door den stenograaf J. J. Jan zen, die bereid is daarvoor te zorgen tegen een jaarlijksch honorarium van 1000.—. Drukken, na correctie van de drukproef door den Gemeente Secretaris, van het ana lytisch verslag, hetgeen, naar den maatstaf van het getal bladzijden en het betaalde be drag in andere gemeenten, naar schatting van B. en W. hoogstens 3000.per jaar zal kosten. Drukken van de voorstellen (bijlagen) zoo als thans, met machtiging aan den Secretaris om aan de drukkerij op te geven welke bij lagen in zetsel moeten blijven staan tot na de Raadsvergadering, ten einde er eventueel nieuwe, gewijzigde, afdrukken, voor verzen ding aan Gedeputeerde Staten, enz. van te maken, naar schatting van B. en W. zal daarvoor hoogstens 8000.— per jaar noodig zijn. In verband met bovenstaande dient te worden overgegaan tot afschaffing van de boekjes-bijlagen. In totaal zal alsdan naar schatting een uit gaaf van 7000.— noodig zijn en dus een be sparing van rond 4600.worden ver kregen. Bij de voor den Raad ter inzage liggende stukken is gevoegd een door den Gemeente- Secretaris aan B. en W. uitgebracht rapport. Deze hoofdambtenaar heeft sedert vorig jaar successievelijk een bezoek gebracht aan een zestal andere gemeenten, t.w. Amsterdam, Zaandam, Zwolle, Apeldoorn, Deventer en Kampen. In geen dier gemeenten wordt nog een stenografisch verslag gemaakt Waar een stenografisch verslag bestond is dit af geschaft om de hooge kosten daaraan ver bonden. B. en W. zien dan ook niet in waarom het in deze gemeente moet worden gehandhaafd en geven den Raad ernstig in overweging hun voorstel te aanvaarden. Steunregeling Werkloozen. Wijl de middelen van de werkloozenkas van den Chr.-Dem. Bond van Zeelieden, Havens en Transportarbeiders zijn uitgeput, genieten de reglementair rechthebbende le den al sedert gerulnien tijd geen uitkeering ineer. Thans worden deze personen door het Burgerlijk Armbestuur, dus geheel voor rekening dezér gemeente, gesteund. Reeds bij schrijven van 5 October j.1. ver zochten B. en W. den Minister van Arbeid hierin voorziening te treffen. Ingezonden Mededecürg. Komt U ook eens sen ki'kja r.emen op de gezellige op 11 en 12 NOVEMBER, aanvang 'a avonds 7 uur, In het gebouw van dan R.-K. Volksbond, Molangraeht. Diverse Inrichtingen voor vermaak. Geen fancy-prljzen. Entróeprijs 15 oent, Kinderen beneden 12 Jaar 10 ots. werklooze leden van de afdeeling Hel der van genoemden Bond bedraagt thans 33, t. w. 25 gehuwden en kostwinners, 7 kostgan gers en 1 ongehuwde bij zijn ouders inwo nende. Aangezien het hier verzekerde arbeiders betreft, komt B. en W. deze wijze van onder steuning niet wenschelij'k voor. Zij stellen daarom den Raad voor, om zoo lang geen gelden voor werkioozenuitkeering beschikbaar zijn, de hier bedoelde werkloo zen op te nemen in de door den Raad vast-1 gestelde steunregeling van 8 ^October j.L Oommissie tot wering van schoolverzuim. Door de wijziging der Leerplichtwet heb ben de werkzaamheden van üt> «.ojuiisie tot Wering van Sohoolverzuim eonig. erande- ring ondergaan, waarom hec r.jol'g is het Huishoudelijk Reglement van die commissie aan een herziening te onderwerpen. Volgens het K. B. van 28 December 1921 moet de Raad bovendien het aantal Commis- slën tot Wering van Schoolverzuim bepalen, terwijl volgens art. 21 der Leerplichtwet de Raad het aantal leden van de Commissie be paalt, met dien verstande, dat het aantal le den van eene Commissie nergens meer be dragen mag dan negen. De instelling van één Commissie, zooals tot nog toe, komt B. en W. voldoende voor, terwijl zij het aantal leden weder op negen bepaald zouden willen zien. Bovendien komt het B. en W„ nu de gewij zigde Leerplichtwet bepaalt, dat een tus- schentijds benoemde aftreedt op het tijdstip van aftreding van dengene, wiens plaats hy inneemt, gewenscht voor de Oommissie te ontbinden en opnieuw tot benoeming van le den daarvan over te gaan. Hierdoor wordt het voordeel, verkregen, dat de leden niet meer, zooals thans, op verschillende tydvak- ken zullen aftreden. Resumeerende stellen B. en W. voor: I. te bepalen dat in deze gemeente één Commissie tot Wering van Schoolverzuim zal zyn en dat het aantal leden der Commis sie zal bedragen negen; II. vast te stellen het Huishoudelijk Re glement; III. De thans bestaande Commissie tot Wering van Schoolverzuim te ontbinden en over te gaan tot de benoeming van leden der nieuwe Commissie, waarvoor B. en W. de volgende aanbevelingen doen: 1. J. KLabout (aftr.) 1. G. Mar.'nrt (aftr.) 2. J. C. Duinker. 2. J. C. T **n. 1. P. v. Dalen. 1. A. T' kk r. 2. A. Dokter. 2. W. F' ron' roodspot. 1. A. Swart (aftr.) 1. J.P.Swe ring (aftr.) 2. D. van Zoonen. 2. Th. C. W. v. Mierlo. 1. D. BakkeT (aftr.) 1. B. Zond^rvan (aftr.) 2. A. Krijnen. 2. O. Heijblok. 1. W. G. M. ten Hacken (aftr.) 2. S. P. W. Crone. Kindervoeding. B. en W. hebben aan den Raad het vol gend schrijven gericht: In de Commissie van Bystand voor het Onderwijs is onlangs de wenacheiykheid ter sprake gekomen om met het oog op de heer- schende malaise in deic komenden tyd de kindervoeding weder ter hand te nemen. Waar ook in uwe vergadering reeds stem men opgingen om weder tot het verstrekken van voeding aan kinderen over te gaan, heeft deze aangelegenheid zoowel in de zoo juist genoemde Commissie als in ons Col lege een punt van nadere bespreking uit gemaakt, met het resultaat, dat qen particu liere Commissie in het leven is geroepen, welke Commissie zich, op dezelfde wijze als destyds door de Vereeniging „Kindervoe ding" werd gedaan, met het verstrekken van voedsel aan kinderen zal belasten. Door de ontruiming van het Algemeen Weeshuis is een goede gelegenheid vry ge komen voor keuken en eetzaal, waardoor, in dien Uwe vergadering de noodige lokalitei ten van dit gebouw voor het onderwerpeiyk doel beschikbaar zou willen stellen, een moeliykheid is opgeheven, die ren der voor naamste oorzaken is geweest van de ontbin ding der vroegere vereenig'p'» Het is evenwel vanzelfspr^n/*at de Oommissie met een gebouw, v-r'" eten kan worden bereid en vers*r«kt is ge holpen, en zy wendt zich dan.o^k tot Uwe vergadering met het verzoek een «r'Wdie te willen verleenen van voorloopig 600 per maand. Ons College staat, omdat wfl er van over tuigd zyn dat het verstrekken van voedsel aan kinderen noodig zal z11n. "•"mpalhlek tegenover het verzoek, en wH steden U dan ook voor het gevraagde gnWdi«, te rekenen vanaf 1 November j.1. te verleenen. Het voor den dienst van ""O0' henoodigde bedrag ad 1000 kan op de beboeting wor den gevonden, doordat als vril z«ker mag worden aangenomen, dat de belasting op de honden 1000 meer opbrengt dan oorspron kelijk is geraamd. UIT DIN OMTREK. Een nieuwe reddingsboot op TexeL In ons vorig nummer deelden wl1 me^e, dat te Kopenhagen een nieuwe reddingboot van het Klitmöllertype voor Nederlandsche re kening gebouwd is. De boot is, naar „Het Vad." verneemt, be sterad voor de Noord- en Zuld-Hollandsche Reddlngmaatschappy, die haar zal p'aetsen R te Cocksdorp op Texel. Cockadorp had tot nu Het aantal reglementair rechthebbende toe alleen een roeiboot. i In hst buffet i De Heer P. Plul|lear, Eigenaar Hotel „Toelast".

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 5