JURGENS' FUNSTE MELANGE VERVANGT DE FUNSTE BOTER Ten afscheid. Herman Nypels, DE RARE SIJS mm 1toor'®2> ^winl\ Spoorstraat, Helder, Eerste Blad. Japonnen ^Shawls, jumpers .blouses, ondergoed, alles Kunt U thuis 2elf verven in mooie blijvende kleuren indien U Twink gebruikt dat m 2A prachtige kleuren verkrijgbaar Is. Fabrikanten van Sunlight en Lux Neemt Uwe kinderen mede. No. 5645 DINSDAG 5 DECEMBER 1922 50« JAARGANG VIT DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Een crisis verwacht men over de régeling van de kwestie der Engten. Frankrijk en Engeland willen ze openhouden voor oorlogs schepen en de oevers demllitariseeren, onder leiding van een door den Volkenhond aan te wijzen internationale oommissie. Roemenië wil nog verder gaan door de Zwarte Zee te laten neutraliseeren, zoodat dit land er zoo imin als Rusland en Turkije een vloot kan onderhouden, met dien verstande dat de Fransch-Britsche vloot er het overwicht zou hebben als die neutraliteit geschonden wordt. De Turken daarentegen willen de volledige souvereiniteit aan zich houden. Men vreest, dat zij, die tegen het eerste voorstel al groote bezwaren hebben, niet voor het Roemeen- sche tegenvoorstel te vinden zuilen zijn en dit slechts een vernauwing van hun betrek kingen met de Russen ten gevolge kan hebben. De Daily News zegt, dat lord Ourzon bij de besprekingen in de eerste oommissie treffende cijfers aanhaalde. Van de ruim 1,600,000 Grieken, die in 1914 in Turkije wa ren, zijn meer dan een millioen gevlucht of omgekomen in 1922 bij het verlaten van Kleln-Azië. Ongeveer 500,000 mannen zijn gevangen gehouden voor dwangarbeid; aan de anderen was aangezegd, dat ze op 80 No vember het land moesten verlaten. Er zijn ook 800,000 400,000 Grieken in Konstanti nopel. Griekenland heeft anderzijds een half millioen moslims in West-Thracië en andere streken. Oost-Thracië, waar 800,000 Grieken waren, is thans geheel .verlaten en zou ver scheidene honderdduizenden Turken kunnen opnemen. De subcommissie heeft dientengevolge een groote volksverhuizing onder de oogen te zien. Parijs, 4 December. Volgens de Petit Pa- risien hebben de geallieerden te Lausanne aan de Turken een voorstel gedaan omtrent oen stelsel ter vervanging der capitulaties. Het voorstel is door den Franschen deskun dige Serruys opgesteld. zVolgens de Petit Parisien zijn de Turken van meerling dat het ontwerp-Serruys een basis voor oen vergelijk bevat. De Turken zullen weldra met tegenvoorstellen komen. De bijzondere correspondent van het „Han delsblad", te Lausanne meldde Maandagavond aan zijn blad: De eerste zitting van de derde phase dér conferentie, met deelneming der Russen, is hedenmorgen met uitgebreide politie-maat- regelen begonnen. Precies om elf uur kwa men Tjitsjerin, Rakofsky, Vorovsky en Mdlnany in een auto zonder vlag aan. De conferentie verliep ïn een zeer onaangena- men toon, volgens de Engelschen was dit de schuld van Tjitsjerin, wiens prikkelende- spreekwijze Curzon insgelijks deed reagee- ren. Nadat Duca voor Roemenië de absolute vrije doorvaart voor handelsschepen, de ont wapening van de engten en kuststrooken der Zwarte Zee, en een internationale contróle gevraagd had, daarbij de Turken waarschu wend, dat dit in de toekomst ook voor Turkije het veiligst was, liet StamboèlinskI zijn secre taresse voorlezen, dat Bulgarije de vrijheid wensoht voor koopvaardijschepen, voet van gelijkheid voor allen, en het lidmaatschap der eventueele commissie van toezicht Venizelos verklaarde eerst het voorstel der Turken te willen hooren. Tjitsjerin las een lange ver klaring voor. Hij noemde de eenige oplossing voor Turkije de sluiting der engten voor oor logsschepen van alle naties, het recht de eng ten te versterken, en de vrijheid voor de koop vaardij bij verdragen te garandeeren. Ourzon vérzocht vergeefs met aandrang den Turken hun voorstel te ontvouwen, maar Ismet Pasja weigerde ook na de schorsing der zitting een andere verklaring af te leggen dan dat onder de ter tafel gebrachte voorstel len het Russische het meest aannemelijk lijkt. Op de klacht van Tsjitsjerin over de oor- lugevonden MeAedoettno. FEUILLETON. 4) door ARNOLD BENNETT. VIII. ..Precies hetzelfde alsof je met een andere datne danst!" Hij sprak deze onwaarheid in antwoord op een vraag van Shillitoe. Het was het minste wat hy kon doen. En elk jonkman zou in zijn plaats hetzelfde gezegd hebben. ..Waar lachte zij om?" vroeg iemand. „Aha!" zeide Denry gewichtig, „zou je dat graag weten?" ..Alsjeblieft!" zeide Etches, met een achte loos plutokratisch gebaar een biljet van vijf pond overhandigend. Hij was een van die mensohen, die zich nooit uit het gezicht van oen bank wagen zonder een bankbiljet in hun zak te hebben. „Omdat je nooit weet wat er kan gebeuren." njan 'bet biljet met een zwijgenden cnfH,Jqan* ïn ^nwnige opzichten was hij be- iIh i, een verbazingwekkend doorzicht, 7 °P de gezichten van de hoogharti- bii in llöm omringden, lezen, dat (m'o nuiVt rate van eon'g0 minuten van men^n vermaardheid was opgeklom- besefi' nV. 8root man geworden. Hij Maar hi? S? ^root> doe vermar <1. hart ln fle °°gen genoeg om zijn H - het popelen te brengen, en in zijn A!■■■■I» logsschepen en de troepen der geallieerden te Konstantinopel, die den vrede in het Oos ten bedreigen, antwoordde Curzon, dat deze daar veilig waren en voorloopig blijven zou den. Het einde der zitting was een vrij heftig incident tusschen Tsjitsjerin en Curzon, om dat in het officieel communiqué stond, dat de Turken weigerden hun standpunt inzake de zeeëngten .mede te deelen, hetgeen ingevolge den eisch van Tsjitsjerin veranderd werd in den thans gepubliceerden tekst. Tsjitsjering riep 's middags de pers samen en herhaalde ons zijn betoog uit de zitting. Hij liet duidelijk merken, dat Rusland niet denkt aan ontwapening der Zwarte Zee-vloot zooals Roemenië heeft voorgesteld. In de Engelsche persconferentie werd me degedeeld, dat de indruk der zitting uiterst ongunstig was. De voornaamste impressies waren: lo. de Turken weigeren hun stand punt mede te deelen; 2o. de Russen willen zich wel tegen een vlootaanval uit de Middel- landsabe Zee beveiligen, maar niet in de Zwarte Zee ontwapenen, dus de Zwarte Zee tot een Russisch meer maken; 8o. Tsjitsjerin bewees duidelijk, dat hij geen oplossing zocht, maar den boel in de war wil schoppen. GRIEKENLAND. De executie van de minister. Stefani verneemt uit Athene, dat de open bare meening verontwaardigd is over de te rechtstelling van de ministers. Telegram men melden, dat er groote contra-revolutio naire bewegingen zijn uitgebroken te Patras, Missolenghi en op Korfoe, waar de Engel sche vlag moet zijn geheschen. De vervolging tegen prins Andrles. De Tempa meldt, dat het proces tegen prins Andrles van Griekenland 48 uur ver vroegd is en Zaterdagochtend is begonnen, Ingezonden Mededeellng. DE. LEVE.R'5 ZEEP ttY VIAARDINGEM hoofd, die eerzuchtige dréomen te doen ont staan, die hem aanvuurden om van de gele genheid partij te trekken. Hij verliet de groep; hij had behoefte aan beweging, en ook aan die geesteltfke afzondering, waarvan iemand kan genieten, terwijl hf ln "en volle zaal te midden van een aanmerkelijk lawaai ronddrentelt. Hij merkte op, dat de gravin nu met een alderman danste, en dat de alderman, ten gevolge van een abufe, dat onvergeeflijk was in een alderman, geen handschoenen droeg. Hij, Denry, had het Ijs gebroken, zoo dat de alderman in het water kon duiken. Hij had het eerst met de gravin gedanst, en had haar met een verrukkelijke vroolijkheid op haqr gezicht aan den alderman overgeleverd. Bij instinct kende hij Bursley, en hij wist, dat er over hem gesproken zou worden. Hij wist, dat hjj, althans voorloopig, zelfs Jos Curtenty, de „rare sijs" bijna van beroep, en vermaker van de burgerij, in de volksver beelding v"i zijn plaats zou verdringen. Men zou niet ggen: „Heb je den laatsten bak van Jos gehoord?" Men zou zeggen: „Heb je gehoord van den jongen Maehin, diep be diende van Duncalf?" Tben kwam hy Ruth Earp tegen, die in de tegenovergestelde richting slenterde met een jong meisje, een van haar leerlingen, van wie iedereen wist, dat haar naam Nellie en dat het haar eerste bal was; een kinderiyk schepseltje met een ernstig geizioht. Hy kon niet beslissen of hy naar Ruth zou kyken of haar blik mijden. Hy hakte, den ktioop door, met te glimlachen op een manier, die niet te negeeren was. „Kom je het met my goedmaken vanwege de wals die je gemist hebt?" zeide Rutb en knoopt daaraan een beschouwing vast, waarin zt) zegt te gelooven, dat de Fransche regeering door middel van haar vertegen woordiger te Athene zich aan zal sluiten, by alle stappen, welke er inderdaad toe kunnen lelden het leven van den prins te bescher men. Nu, zoo goed als toen het ging over het voorkomen van de terechtstelling van Goe- naris en zt1n collega's, vraagt Frankryk slechts alls te doen waar hot toe ln staat is om bloedvergieten te voorkomen. Prins Andreag was voorheen bevelhebber van het tweede legercorps en werd er van beschuldigd, op 8 Augustus 1921 by den slag van Saggaria te heben nagelaten het bevel van den opperbevelhebber, generaal Papou- las, uit te voeren om tegen de Turken op te trekken.' Kolonel Sarigianis, de voormalige sous chef van den generalen staf, verklaarde bij het verhoor, dat het Grieksche leger den slag van Saggaria zou hebben gewonnen, als prins Andreas het bevel van den opperbevel hebber had opgevolgd. De prins antwoordde dat, Ingevolge -het ontvangen bevel, het derde legercorps ver dedigend zou optreden! onderwyi het eerste en het tweede legercorps aanvielen, maar dat het derde legercorps die beide andere leger corpsen zou waarschuwen, als de Turken tot den aanval overgingeil, welke mededeellng door den prins niet weid ontvangen. Toen bij het verhoor van generaal Papou- las werd gevraagd, of hy prins Andreas, om diens nalatigheid zyn bevel op te volgen, zou hebben vervangen, als hy niet een broeder van den toenmaligen koning.was geweest, antwoordde hy, dat het op dat tydstip met het oog op de omstandigheden onimogeiyk was een der oorpsoommandanten te vervan gen. De krijsraad veroordeelde den prins tot levenslange verbanning en verlies van zyn rang in het Grieksche leger. Na de terechtstelling te Athene. Corromllas, die door Venizelos als byzon- der Grieksch afgezant naar Washington ge zonden is, hoeft naar Athene gemeld, dat hy ontslag nam, daar hy geen medewerking kan verleenen aan een bewind, dat zyn han den in Grieksch bloed gedoopt heeft en zoo doende do moroele gevoelens der wereld be- leedigd heeft. TURKIJE. Uit Angora. Angora, 2 December. Do regeering van Aingora heeft aan de Groote Vergadering liet voorstel gedaan alle religieuse autoritei ten van den Islam byeen te roepen teneinde te Angora ëen Oppersten raad voor den Mo- hammedaanschen godsdienst te vormen. DUITSCHLAND. De geallieerden en Dultschland. Naar aanleiding van de nota van den Raad van Gezanten, wegens de incidenten te Pas- san Ingolstadt, waarbij aan elk dezer beide steden een geldboete van 600.000 gouden marken is opgelegd, by niet betaling te ver halen op de inkomsten uit de Paltz, zegt de Vossische Ztg., dat men had mogen hopen, dat de Raad van Gezanten vier jaren na den wapenstilstand een dergeiyke nota niet meer naar Berhjn zou zenden. De incidenten zyn natuuriyk af te keuren, maar zyn toch slechts mogeiyk, doordat het verdrag van Versailles het onbezette gebied van Dultsch land onderwerpt aan een regiem, welks keer zijde eigeniyk een oorlogsbezetting is en iedere verzoeningspolitiek te niet doét. Eeu millioen gouden marken beteekent tegen woordig een milliard papieren marken. Wat stelt de Raad van Gezanten zich toch wel voor van het budget eener Duitsche provin- cistad? De Lokal'Anzeiger zegt, dat hier sprake is van een voorwendsel tot kneveling en ver nedering van Dultschland. Dit blijkt te dui- deiyker, omdat bijvoorbeeld ten aanzien van het gebeurde te Ingolstadt noft niet eens het resultaat van het onderzoek bekend is. Overigens worden er over het gebeurde be sprekingen gevoerd met generaal Noliet, die een bevredigend verloop hebben. Kapitein Ehrhart. De politie van Leipzig beeft een bizonde ren bewakingsdienst voor kapitein Ehr- hardt lngerioht, daar zy vreest, dat zijn vrienden een poging zullen ondernemen om hem te bevryden. Het onderzoek zal gerui- men tyd ln beslag nemen, daar het niet al leen de rol van Ehrhardt tydens den staats greep van Kapp, maar ook zyn betrekkin gen tot de Organisation Oonsul geldt. De autoriteiten volgden reeds sinds gerui- men tyd Ehrhardt's spoor. Zoo wisten zy, dat deze zich» ook tydens het proces tegen von Jagow in een voorstad van Munchen schuil hield en daar telefonisch over den loop van het geding werd ingelicht. Men slaagde er echter niet in hem te arresteeren, daar do Belersche politie, naar zy beweerde, zyn schuilplaats niet wist te ontdekken en de gezochte steeds door een lijfwacht was om geven, die hem, zoodra er gevaar dreigde, weer over de grens wist te brengen. De Weensche politie verzekert, dat Ehrhardt of ficieel nooit te Weenen gevestigd is geweest, o.a. Is er zelfs niet bekend, dat hij een en kel maal op doorreis In de stad heeft ver toefd. Wel is Ehrhardt herbaaldeiyk te Salz- burg en in Tirol gesignaleerd, waar hy dan geestverwanten ontmoette. Te Weenen ver moedde men steeds, dat Erhardt zich te Ber- Hjn schuil hield en zyn brieven af en toe door vrienden uit Weenen liet verzenden, ten einde de autoriteiten op een verkeerd spoor te brengen. Stagende prijzen in Dultschland. De Duitsche oorr. van de N. Rott. Crt. schrijft: Sedert half October gaan hier de pryzen met een ongeloofeiyke snelheid de hoogte in. Men 'eest ieder oogen blik in de couran ten, dat de' syndicaten en fabrikantenver- een i gingen hun pryzen met 60 tot 100 pet. hebben verhoogd. Hoe deze verhoogingen er in werkeiykheid uitzien, leert de volgen de willekeurige samenstelling: De cemenprijs werd op 16 Oct. verhoogd tot 130.000 mark, op 1 Nov. tot 160,000 mk., op 19 Nov. tot 260,000 mk., op 1 Dec. tot 360,000 mk. alles per 10 tons loco werk. De prijs voor yzer (z.g. Rohblöcke) be droeg op 22 October per ton 72.000 mark, op 1 November 97.000 mark, op 8 November 118,000 mark, op 15 November 151,000 mark en op 1 December 178,000 mark: De prijzen- van steenkolen liepen van half October tot 1 December achtereenvolgens omhoog van 50,000 tot 80,000 tot 140,000 en tot 200.000 mark per 10 tons loco mijn. In l1/1 maand steeg dus de cementprüs met byna 800 pet., de frersprijs met 250 pet. en de steen kol enprijs met 400 pet.! Nu zijn dit nog heel normale getallen. Men kan echter vooral by de prijzen van tal van producten der nijverheid nóg veel sterkere stijgingen ontmoeten. Ook levensmiddelen maken den dans in vollen omvang mede. Hoe deze algemeene sterke styging van de Prijzen gevoeld moet worden door de onge- lukkigen, die van een vast inkomen moeten leven, behoeft wel geen betoog. De honger heeft al lang weer zyn intocht in Dultschland gehouden. Maar ook de arbeiders zijn er slecht aan toe,- omdat de loonen slechts zeer langzaam de prijsverhoogingen volgen. De koopkracht van de loonen wordt daardoor steeds klei ner. Een uurloon van 200 mark, dus 'een steekloon van rond i0.000 mark is nu nor maal! Dus bij een koers van 8200 mark voor den gulden iets meer dan 3 gulden! Bedenkt men nu. dat vele dingen, b.v. ilzer, leder, weefstoffen enz. tegen wereldmarktprijzen gekocht moeten worden dan ziet men zonder meer, hoe ongunstig de toestand van den marken-verdienenden werkman is. Een der gelijke wanverhouding kan onmogeiyk nog langer duren: we zullen binnen korten tijd weer groote loonsverhocgingen beleven. Das Echo geeft een staaltje van de enorme prijsverhoogingen op het gebied van "wo ninginrichting. In 1914 gold als gemiddelde voor de inrichting van een één-kamer-wo- ning met inbegrip voor kleeding van een echtpaar, een jongen en meisje de som van Earp. zy wendde, voor, dat zy boos en strak was, maar hy wist, dat zy dat niet wus. „Of ia je balboekje vol?" voegde zy er uan toe. „Ik zou dat graag willen", zeide hy een voudig. „Maar misschien7 maal je er niet om, met ons arme ordinaire luitjes te dansen, nu je met de gravin gedanst hebt!" ^eide zy, met een zekeren verheven en bitteren trots. Hy merkte dat zyn toon niet gretig genoeg geklonken had. „Spreek niet op die manier," zeide hy, als of hij geraakt was. „Nu," zeide zy, Je kunt den souper-dans krijgen". Hy nam haar balboekje om er in te schre ven. „Wat," zeide hy, „er staat hier een naam voor den souper-dans. Herbert of zoo iets." „O", antwoordde zy achteloos, „dat is niets, schrap maar door." Zoodoende schrapte hy Herbert door. „Waarom vraag je Nellie nu niet voor eeri dansje?" zeide Ruth Earp. En Nellie bloosde. Hy maakte er uU op, dat de mogeiyke eer van te zullen dansen met den allergrootsten man, Nellie's verwachtin gen had overtroffen. „Mag ilk den volgenden dans hebben?" zeide hy. „O, zeker!" fluisterde Nellie bedeeed. „Het is een polka, en je bent niet erg sterk in de polka," waarschuwde Ruth hem. „Maar Nellie zal je wel meekrijgen." Nellie lachte, als zilver. Het naïeve kind dacht dat Ruth ten koste van Denry een grap trachtte te verkoopen. Haar zeer duidelijke vreugde en trots over het feit, dat zy gezien werd met den onvergeiykeiyken heer Muchln uat zy nu de gravin het eerst met hem danste, was een tweede spiegel, waarin Dopry de weerkaatsing vAn zyn geweldige belangrijk held kon aanschouwen. Aan het souper, dat de gastvrije overleve ringen vap de familie Chell waardig was (of schoon het uit het vuistje gebruikt werd ln de zaal van het politie-hof) vernam hy al het nieuws, dat op het bal verteld was van Ruth Earp. Onder andere dat meer dan eon jonge man de gravin ten dans gevraagd, en de bons gekregen had, ofschoon Ruth Earp wat haar betrof weigerde te gelooven, dat alder- men en raadsleden het heele balboekje van de gravin gevuld hadden. Ruth opperde de onderstelling, dat de gravin een tweeden dans voor hem, Denry. vry hield. Toen zij hem ronduit vroeg, of hy van plan was, de gravin nog een dans te vragen, zeide hy op stelligen toon van neen. Hy wist wanneer het beter was niet verder te gaan, een kennis, die kost baarder is dan kennis van aardrijkskunde Het souper was het toppunt van' Denry'c triomf. De voornaamste lieden spraken hém aan, zonder dat hy aan hen voorgesteld was. En lieve schepseltjes ontdekten op een ge heimzinnige en bedwelmende manier, dat bal boekjes, die twee uur geleden propvol wareni tenslotte niet heelemaal vol waren. „Vertel ons eens waarom de gravin zoo moest lachen?" Deze vraag werd ten minste dertig maal op hem afgevuurd. Hij zeide al door, dat hy het niet kon zeggen. En een meisje, dat gedanst had1 met mijnheer Stan- way, die met de gravin had gedanst, zeide dat meneer Stanway had gezegd, dat de gra vin het evenmin wilde zeggen. Een bewy$ ST. NIC0LAAS Is vandaag (Dinsdagmiddag) van 4.30 tot 6.30 bij voor jong en oud te spreken. 1400 mark, voor een twee-kamer-woning 2800, voor een drie-kamer-woning 550 mark. In Januari en Februari 1922 ebdroegen deze' cyfers onderscheideciiyk 42,500 M„ 86,000 M. en 166.500 M., In - September en October 854.000 M., 707.600 M., en 1,890,000 M. en ln November millioen, 1 millioen én l'/«' 2 millioen Mark. Het is dus geen kleinigheid om in Duitsohland een huishouding op te zetten. Een Marokkaansche aanval op een Fransche vrouw. De „Frankf. Ztg." maakt melding van een merkwaardig geVal van een zedeiyksheids- vergrijp van Marokkaansche soldaten im het bezette gebied. Drie Marokkanen, die een vrouw hebben aangerand, zyn veroordeeld tot niet minder dan 16 jaar dwangarbeid. De daders zyn ontdekt, dóórdat de aangerande zich herinnerde, dat een hunner een kies met een gouden kroon ln den mond had. Alle Marokkanen met een gouden plomheersel werden daarop gearresteerd en aan een streng verhoor onderworpen. Teekenend is wel, dat de drie mannen zich verdedigden met de verklaring, dat zy niet hadden geweten met een Fransche vrouw te doen te hebben. De mishandelde was n.l. de echtgenoote van een Fransch ge delegeerde. FRANKRIJK. Een rumoerige zitting. In de Kamer is by gelegenheid rn de be handeling van de begrooting veer Elzas- Lotharingen een groot krakeel cn s aan, dat zóó hevig werd, dat de voorzitter ton slotte, zyn hoed opzette en heenging. Do socialisti sche afgevaardigde Uhry, zitting hebbend voor het Oise-departement, hield een rede voering, waarin hy op afschaffing van het commissariaat-generaal ln Elza B-Lot haringen aandrong. Hy haalde daarby het oordeel van den humoristischen teekenaar Zislin aan. D» Kamer had Uhry vry kalm, maar niet zonder ongeduld aangehoord. Het zou echter anders worden. Toen Uhry zich op Zislin beroepen had, viel het Kamerlid Walter, een van de Elzasser afgevaardigden, hem in de rede met de opmerking, dat Zislin de geheele Elzas, niet was. Uhry: In ieder geval is Zislin niet verbon den geweest aan het tweede bureau van den Duitschen staf! Deze opmerking ontketende een geweldig lawaai. Van alle kanten drong men by Uhry erop aan, dat hy zich nader verklaren zou. Het werd een oorverdoovend lawaai, waar boven uit Walter brulde: „Tot dusver heb ik meneer Uhry als een politieken tegenstander, inaar als een fatsoenlyk man beschouwd. Van vandaag af beschouw ik hem als een man, die tot alle laagheden in staat is!" Rechter- zyde, rentrum en linkerzyde juichen Walter 'oe; de uiterste linkerzyde kyft tegen uiterst re hts. Uhry, die nog steeds op de sprekers- tribune staat, wil zijn woorden niet terug nemen en wanneer Walter hem dan nog toe voegt: „U bent een lafaard, meneer Uhry!" bereikt het lawaai ziin grootste hevigheid, waarin het gebel van den voorzitter verloren gaat. Op een oogenblik, waarop het oorver- Ingezondea mededeellrg. Ook voor kinderen zyn Foeter"# MaagpiUen bet Ideale laxeermid del, gemakkelhk in te nomen en aangenaam van smaak. Pri)# 0.M per flaoon, alom ver krijgbaar. 1 i i i i i hm, dat er dr <k over hein gesproken werd. 'IVgen bet einde van het feest ging hel ge weld rond, dat de gravin haar waaier ver loren hud, Het gerucht bereikte Denry. die een schuldig stilzwegen bewaarde. Maar toon alles gedaan wus en ne gravin bezig was om te vertrekken, rende hy haar ach.erna en op een dramatische wyze, die zjn genialen ann- leg voor het effectbejag bewees, haalde hy haar juist in op het oogenblik, dat zy in haar rijtuig stapte. „Ik heb hem opgeraapt", zeide hy, zich door de menigte van vereerdeys heen du wende. „O, dank u zeer!" zeide zf. En de graaf bedankte Denry ook. En toen zeide de gra vin, die uit het rijtuig l>oog, met oolijkheid in haren innemenden glimlach: „U krijgt de dingen gemakkelijk te pakken, is het niet?" En beiden, Denry en de gravin, schaterden het uit, en de pilaren van de maatschappij te Bursley wisten niet, hoe zy het hadden. Denry knipoogde tegen Jock, terwyi de paarden de pooten oplichtten. En Jock gaf een knipoogje terug. De door ledereen benijde Denry wandelde naar huis, met inspanning denkende. Met een slag was hy in het bezit gekomen van meer dan hy by Duncalf in een maand kon ver dienen. De gezichten van de trravin, en Ruth Earp, en van de bedeesde Nellie, vermengden zich in heeriyke hallucinaties '"o ver moeide oogen. Hy was onbe-rbrijfoltlk ge lukkig. Er wachtten hem echte? moeilijk heden. (Wordt vervolgd) COURANT Licht op voor auto's ®n flotoon: Dinsdag Deo. i 4,17 ÏUr- WoonmUg 6 BUITENLAND.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1