HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 21DECEMBER1922. ('allantsoog. Zondag 17 December j.1- werd door liet fanfarecorps „Callantsoog'V gevestigd te Cal- lantsoog, directeur de heer P. Polderman, met medewerking van de Rederijkerskamer „Nieuw Leven" alhier, in het hotel „Duin zicht" een uitvoering gegeven voor kunst lievende leden, donateurs en genoodigden. Ondanks het slechte weêr was de zaal tame lijk goed bezet. De heer S. Kooger heet na mens het bestuur van het fanfarecorps de aanwezigen welkom. Spreker zegt, dat het hem meevalt, dat de zaal nog zoo goed bezet is, de heer Kooger had dit in verband met het slechte weer niet verwacht. Spreker zegt dat men al iets over tijd is en geeft nu de leiding aan den heer Polderman. Het programma liep vlot van stapel. En kele stukjes muziek mogen nog wel eens ge repeteerd werden, doch over het algemeen was het ten gehoore gebrachte zeer goed, en na afloop van ieder stukje bewees een ap plaus, dat het publiek zeer tevreden was. Het tooneelstukje opgevoerd door de rede rijkerskamer alhier en getiteld „De Majoor of inkwartiering bij. mobilisatie", werd goed ge speeld. Uitbundig werd door het publiek om dit stuk gelachen en een krachtig applaus beloonde den spelers voor hun moeite. De pauzen werden opgeluisterd door piano muziek van den heer K. Polderman, ook zijn zusje en broertje gaven eenige stukjes ten beste, hetgeen door het publiek zeer aardig werd gevonden. Na afloop van het programma nam de heer Kooger het woord. Spreker betuigde, namens het bestuur van het fanfarecorps, dank aan den heer P. Polderman voor de leiding. Voorts bedankte de heer Kooger de Rederij kerskamer voor hun spel en Mevr. Van Teke- "Tenburg voor het gebruik van de zaal. Een bal besloot dezen gezelligen avond. Aanstaanden Zondag wordt dezelfde uit voering bij den heer S- Kos gegeven. We ho pen, dat het weêr dan iets beter zal zijn. Men kan wel verwachten, dat het fanfarecorps ook hier niet voor stoelen en banken zal spelen. Breezand. Vergadering van oud-leerlingen van den Tuinbouwcursus in het lokaal van den heer Jb. Borst. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer S. Spigt, opent de heer Jellema de vergadering, heet de aanwezigen welkom eu hoopt, dat de besprekingen vruchtbaar mogen zijn. De secretaris, de heer C. Schilderman, leest daarop de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd, met dank voor de uitvoerige weergave. Besproken worden thans de resul taten, na behandeling van pootgoed met een sublimaatoplossing. De heer Jellema wijst er daarbij op, dat sublimaatwassing alleen helpt tegen uitwen dige ziekten, als rhizoètonia, b.v. maar niet tegen krul, of krinkel. Evenmin wanneer men laud heeft dat al besmet is. Uit de mede deeliugen blijkt, dat men goede resultaten bereikt heeft. De heer Jellema merkt nog op, dat de laatste jaren, wat de ziekte betreft, zeer gunstig zijn geweest, evenals aan den Langendijk b.v. met betrekking tot de kool. Had men door langen tijd last van de be ruchte draaihartigheid, in den laatsten tijd komt die ziekte heelemaal niet voor. Krinkel is to bestrijden door Selectie. Men dient dus te streven naar het verkrijgen van gezond pootgoed. Het Bestuur deelt mee, dat een verlengstuk voor den sproeier is aangekocht, omdat de hoogste takken van vruchtboomen anders niet te bereiken waren. Naar aanleiding van een vraag, door een der leden gedaan deelt de heer Jellema mede, dat carboleum alleen helpt tegen insecten, niet tegen ziekten. Evenzoo Parysch groen, maar dit is nog al tamelijk vergiftig en dus nog al gevaarlijk, waarom het beter is uranium groen tegen insecten aan te wenden. Dit is minder vergiftig niet alleen, maar ook goed- kooper. Besloten wordt voor het volgende jaar weer gezamenlijk carboleum aan te koopen. De prijs is 36 gulden per vat van 100 kilo. Besloten wordt proeven te nemen met Monopool, Kampioen en Excelent. Na rond vraag, die niets oplevert volgt sluiting. Woensdag 20 December hield de IJsver- eeniging „Vooruit", een ledenvergadering in het lokaal van den heer D. Zon. De voorzitter, de heer J. Buisman, heette de aanwezigen welkom en sprak er zijn leed wezen over uit, dat de opkomst niet groo- ter was. Daarna las de secretaris, de heer D. Zon, de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. De penningmeester, de heer F. Blaauboer, deed vervolgens rekening en verantwoording. Het bleek dat de ontvangsten hebben be dragen f 197.59^; de uitgaven bedroegen f 163.25; er is alzoo een saldo van f 34.34 De bescheiden warden nagezien door de hoe ren C. Boerman en P. Visser en volkomen in orde bevonden. Aan de orde komt thans bestuursverkie zing. Volgens rooster moeten aftreden de her ren J. Hoep en F. Blaauboer. Eerstgenoemde neemt zijn benoeming aan, de heer Blaau boer wenscht echter niet meer in aanmerking te komen, waarom een nieuwe vrije stem ming moet plaats hebben. De heer N. H. Oudewater wordt thans met bijna algemeene stemmen gekozen en zal daarvan mededeeling ontvangen. De secretaris maakt zijn excuses, dat door zijn toedoen eenige leden niet ter vergade ring konden zijn. Hij heeft namelijk per abuis by het schrijven der convocaties een oudere ledenlijst gebruikt. Als nieuwe secre taris meent hij echter, dat dit hem niet al te euvel mag geduid worden. Het uurloon wordt bepaald op f 0.30 per uur. Propagandakaarten zullen aan niet-leden gezonden worden. De voorzitter brengt, na de rondvraag, die niets oplevert, dank aan den afgetreden pen ningmeester voor het vele, dat hij in het belang der Vereeniging heeft gedaan en sluit daarop de vergadering.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 9