O L D O Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders Fa. GEBR. H00GERDUIJN. Gevestigd 1870 Ingezonden mededeellng. vacantietoeslag intrekken. Van andere zijde werden deze voorstellen krachtig bestreden, als zijnde een aanslag op de verkregen rech ten, waaraan, volgens deze leden, nimmer mag getornd worden. Zij verklaarden zich dan ook tegen deze voorstellen krachtig te zullen verzetten. Antwoord van B. en W. Hierbij kan worden verwezen naar ons antwoord op de „Algemeene Beschouwin gen", hiervoren gegeven. Volgno. 222. Kosten der werkverschaffing f 100.000. Eenige leden stellen voor dezen post tot 50.000 terug te brengen. Door de andere leden werd dit bestreden en het College dank gebracht voor het uit trekken van dit bedrag. Een ander lid vroeg wat B. en W. zullen doen voor ondersteuning aan de bottervis- scheis (geiijkgestelden met die der Zuider zee.; Zullen zij uitkeering krijgen uit de werkloozenkas of van het Burgerlijk Arm bestuur? Antwoord van B. en W. Wij moeten met klem aanneming van het voorstel van betrokken lid ontraden. Gezien de bedragen, welke het vorig jaar voor dit doel werden uitgegeven, meenen wij, dat het veilig is, dat reeds nu op deze uitgaaf wordt gerekend. Blijkt later, dat de voorge stelde verminderde post, ad 50.000, ontoe reikend zou zijn, om in de behoeften der werkloozen te voorzien, dan staat de Raad voor het bezwaar om de noodige middelen, tot dekking van eene verhoogde uitgaaf, aan te wijzen. Overbodig is het te zeggen, dat wij op de zen post van 100.000 niet meer zullen uit geven, dan strikt noodzakelijk is. Omtrent het tweede gedeelte der vraag, deelen wij U mede, dat de werkloozenkas van den Christelijken Zeeliedenbond, voor de bottervisschers alhier op 15 November j.1. is in werking getreden. Tot het verstrekken van uitkeeringen is echter nog niet overge gaan, omdat de leden te veel contributie schuld hadden. Hierin is echter thans voor zien, door het verstrekken van een voor schot, door middel van het Burgerlijk Arm bestuur. Na de Periode dezer uitkeering uit de werkloozenkas zullen U tijdig voorstellen bereiken, om deze uitgetrokkenen in de steunregeling, bereids door U vastgesteld, op te nemen. BUITENLAND. UIT HET NIEUWE BEZETTE GEBIED. Woensdagmiddag is te Essen een confe rentie tiisscnen ae vakvereemgingen van ar beiders en beambten Oer rijksspoorwegen en vertegenwoordigers van ae bezettingsover heid gehouaen. Uit alle deelen van hei nieuwe bezette gebied waren afgevaardigden opge komen. Een Eransch koionel <hieid een toe spraak, waarin hij het spoorwegpersoneel aanmaande rustig aan het werk te blijven en het c. q. steun van de bezettingsoverheid toe zegde. Op de van Duitschen kant geopperde be zwaren tegen de onrechtmatige bezetting ant woordde de kolonel daarin als militair niet te kunnen treden. Toen een der aanwezigen het recht van staking ter sprake bracht, antwoordde de ko lonel, dat een staking van spoorwegpersoneel niet zal worden geduld. De Fransche kolonel, die zich voor het in cident te Boohum (waar een Duitscher is doodgeschoten en andere gewond zijn) te verantwoorden heeft gehad, is teruggeroepen. Ook het garnizoen is verwisseld. Donderdag hebben de requisities van te water vervoerde steenkool grooten omvang aangenomen. De Franschen hebben een groot aantal schippers van met kolen geladen sieepaken bevolen, nieuwe scheepspapieren te halen, waarin als bestemming der lading Straatsburg wordt opgegeven. Deze maatre gel moet leiden tot stilstand van de kolen- transporten op den Rijn, daar de bevrachters het gevaar van in beslag neming hunner ko- lenzendingen niet willen loopen en ze bij ge volg zullen staken. Naar de havens van Duis burg en Ruhrort was de laatste dagen trou wens slechts de helft van de gebruikelijke hoeveelheden steenkool gezonden. Evenals ze te Ruhrort een aantal Rijnaken in beslag genomen hebben, hebben de Fran schen Donderdagmiddag ook op het Rijn- Herne-kanaal bij verscheidene sluizen in het geheel 14 met kolen en cokes geladen aken vastgehouden. De kanaalschippers hebben daarop verklaard, dat zij voorloopig geen vrachten naar oostelijk gelegen plaatsen meer aannemen, zoolang er gevaar bestaat, dat zij met deze ladingen door de Fransche militaire posten worden vastgehouden. Donderdagmiddag zijn de Franschen er ook toe overgegaan in te grijpen in de kolen- verzendingen op de spoorwegen. Op het sta tion Langendrehr bij BoChuin werden twee kolen- en cokestreinen met ongeveer 1200 ton lading, bestemd voor de Luna-fabrieken en Mansfelder fabrieken, door de Franschen onder mihtair machtsvertoon opgevorderd en in beslag genomen. Verder is eeh kolentrein aan het station Herne in beslag genomen. Het in beslag nemen van een vierden trein op het station Marten bij Dortmund mislukte; deze trein kon nog het onbezette gebied bereiken. De Franschen hebben aan de stations, waar inbeslagneming plaats vond, last gegeven de in beslag genomen treinen, waarvoor zij nieuwe geleibrieven opmaakten, westwaarts te voeren naar het verzameLstation Weddau bij Duisburg, waar de treinen gescheiden worden in kolen- en cokestreinen en dan naar Lotharingen gezonden zullen worden. De geallieerde commissie in het Rijnland heeft wegens het opzettelijk in gebreke blij ven van DuitschJand, hetgeen geconstateerd is door de commissie van herstel, de volgende maatregelen genomen: le. in beslag neming van de kolenbelasting in het bezette gebied; 2e. in beslag neming van zekere panden, voortspruitende uit de douane-inkomsten in het bezette gebied; 3e. in beslag neming van zekere panden, voortspruitende uit het be heer of de exploitatie van de bosschen in het bezette gebied. De Engelsche hooge commissaris woonde, overeenkomstig de instructies van zijn regee ring, de vergadering bij, maar nam geen deel aan de stemming. Ook de Italiaansche verte genwoordiger woonde de vergadering bij. Nog steeds uitbreiding der bezetting. De Fransche troepenbewegingen in het Roergebied nemen een grooteren omvang aan en de Fransche troepen komen steeds dichter bij de grens van de zone van 50 K.M., die zij op eenige punten ook al overschreden hebben en zij komen in het door de Rijks weerbaarheid bezette gebied bij Munster. Donderdag vertoonden zich Fransche pa- troeljes te Haltern, op de spoorlijn Wanne- Muenster; de plaats is echter nog niet be zet. Daarentegen werd vandaag het groote rangeerstation Geisecke, ten Oosten van Schwartz bezet. Het aantal Fransche troepen in het Roergebied bedraagt zeer zeker een veelvoud van het door de Franschen opge geven aantal van 45,000 man, al is het an derzijds genoemde aantal van 200,000 man overdreven. Daar het Donderdag de gedenkdag was van de stichting van het Duitsche Rijk wer den bij het Bismarck-monument te Essen door de spoorwegdirectie en bij 't Wilhelm I-monument kransen neergelegd. Op last van de bezettingsautoriteiten moesten de kransen weder worden weggenomen. De bezettingsautoriteiten hebben het zin gen van nationale liederen, als de Wacht am Rhein en het Deutschland-lied verboden, Frankfort a.d. Main. 18 Jan. De Frank furter Zeitung verneemt uit Bingen, dat de Fransche districtsgedelegeerde gelast heeft, dat alle van buiten komende dagbladen aan de censuur voorgelegd moeten worden al vorens besteld te worden. Italië en de bezetting van de Roer. De correspondent van het Journal in het Roer-gebied meent te weten, dat Italië ge neigd zou zijn zich nauwer bij de dwang maatregelen tegenover Duitschland aan te sluiten. De Italiaansche gedelegeerde in de hooge commissie der geallieerden zou bin nenkort den officieelen titel van hoogen- commissaris aanvaarden, met uitbreiding van zijn verantwoordelijkheid. Italië zou zelfs zoover kunnen gaan, dat het troepen naar Koblentz zond om direct aan de bezet ting van den linker Rijnoever mee te wer ken en daar de plaats van de Amerikaan- sche troepen in te nemen. Boycot van Fransche waren. De kamer van kleinhandelaars te Ham burg maakt een oproep openbaar, waarin, gezien den inval van Frankrijk in het Roer gebied, de leden worden uitgenoodigd, geen Fransche waren, welke dan ook, meer voor radig te hebben. Verdere daling van de Mark. De bezetting van het Roergebied heeft weer een geweldige depreciatie van de mark tengevolge gehad. In het vrije verkeer waren de koersen Donderdag ongeveer als volgt (waarbij in aanmerking is te nemen, dat de markt een zeer schommelend verloop had, zoodat de hier opgegeven noteeringen niet geheel als maatstaf kunnen gelden): dollars 23.000 (in Frankfort a.d. M. werd, volgens van daar ontvangen bericht, zelfs tegen 24,000 afge daan); Nederlandsche guldens 9000 a 9100; Fransche biljetten 1350, Belgische 1300, Zwitsersche francs 4500. Engelsche ponden (die in verband met aanzienlijke bestellin gen van steenkolen door Duitschland in En geland zeer gevraagd zijn) 105,000 a 110,000. RUSLAND. Hulp voor Duitschland? Naar de Times over Riga verneemt uit Moskou, heeft de sowjet-regeering besloten vjjf lichtingen te mobiliseeren, ten einde Duitschland te helpen in geval het mogelijk zou zijn gewapenden tegenstand te bieden tegen de Fransche bezetting. Het gerucht wil, dat de Duitsche regeering moeite doet zekere oeconomische voordeelen van Rus land te verkrijgen, ten einde de verliezen, ontstaan door de bezetting van de Roer op te heffen. Te Moskou hebben betoogingen plaats tegen de entente. De roode vloot. In een onderhoud, dat Trotski had met een deputatie van het verbond der communisti sche jeugd, dat zich speciaal gewijd heeft aan de zorg voor de Russische roode vloot, heeft deze het volgende gezegd omtrent Rusland's positie in de huidige politieke verwarring in Europa: „Op het oogenblik zijn" wij het voorwerp van een verborgen, maar geweldigen druk van de wereld-bourgeoisie. De vrije positie van Japan in het Verre Oosten, met zijn heerschzuchtige gevoelens, de politiek van Engeland in het naburige Oosten, inzake het vraagstuk der zeeëngten, met zijn verove ringszuchtige, imperialistische tendenz en voorts alle verwikkelingen die zich op het oogenblik in West-Europa voordoen, dwin gen ons onze aandacht te schenken aan de versterking van onze roode vloot. De ver- eeniging met de republiek Tsjita heeft ons de gelegenheid geboden onze grenzen tot den Stillen Oceaan uit te breiden, waarmede de uitbreiding onzer vloot moet gepaard gaan. De roode vloot is nog jong en staat pas aan het begin van het leven. Zij bezit nog weinig innerlijke kracht en beschikt nog slechts over een gering aantal kundige en geoefende manschappen. Daarom is noodig dat vooral de jongere generatie zich inspant om de roode vloot te versterken en de sou- vereiniteit van Rusland te verdedigen. NOORWEGEN. De drankverbodsbepaling. Uit Christiania wordt van het persbureau Aneta gemeld: De bladen bevatten ©en manifest, gericht tot alle vrienden der matigheid en ondertee kend, behalve door den raad van de Vereeni ging voor persoonlijke vrijheid, door een honderdtal bekende persoonlijkheden des lands, vrouwen en mannen, onder wie de bis schop van Bergen, de chemicus dr. Sopp, 9 universiteits-professoren, een aantal medici en vertegenwoordigers van intellectueele en handelskringen. Daarin wordt in de eerste plaats geconsta teerd, dat de ondervinding der laatste jaren Ingezonden Mededeellng. Aannemersbedrijf van Schilderwerken enz Heldersche Glasverzekering-Maatschappij. Machinale Verffabriek - Glashandel. Telef. No. 74. Middenstraat 18, HELDER. heeft aangetoond, dat de hoop dat verbodsbe palingen in Noorwegen de matigheid zouden bevorderen, bedrogen is uitgekomen. In een aantal steden zijn de veroordeelin gen wegens dronkenschap toegenomen. Daar waar dit niet geconstateerd is, is duidelijk waar te nemen, dat binnen de woningen mis bruik van alcoholische dranken wordt ge maakt. De ervaring heeft geleerd, dat een wet die niet gedragen wordt door de instemming en de achting van alle lagën der samenleving, niet kan worden toegepast. De wetsovertre ding is algemeen en heeft tengevolge, dat in het geheele land de naleving van andere wet ten verslapt en de ontduiking toeneemt. Het gebruik van alcoholische dranken heeft meer en meer gevaarlijke vormen aangeno men, met allernoodlottigste gevolgen voor de openbare gezondheid. De verbodswet heeft een schadelijken invloed gehad op de ont wikkeling van verschillende bronnen van economische welvaart en de handelsbetrek kingen niet vreemde landen in gevaar ge bracht. Zjj heeft geleid tot vermeerdering van de staatsuitgaven met een aantal millioenen voor het toezicht door de douane en de poli tie, tot vermindering van de inkomsten van de staat en tot verzwakking van zijn finan- tieele basis. De onderteekenaren wenden zich daarom tot hun medeburgers teneinde gezamenlijk te bewerken: le. de propaganda van de kennis der ge varen die aan het misbruik van alcoholische dranken verbonden zijn; 2e. dat de verbodswet wordt opgeheven; 3e. dat ingevoerd worde een onder con trole staande handel van alcoholische dran ken. De onderteekenaren van het manifest zet ten verder uiteen, dat de wetgeving moet mogelijk maken de bevordering van een wer kelijke matigheid, dat zij moet tegengaan de gevaren van het stelsel van verbod; dat Noor wegen eerst dan weer een van de matigste landen der wereld kan worden en zij noodt gen hun medeburgers uit voor deze begin selen een krachtige actie te beginnen. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Damredacteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. DE OPLOSSINGSWEDSTRIJD. Te beginnen met deze rubriek zullen iede^ re week twee problemen voor dezen wed strijd geplaatst worden. De geplaatste problemen zijn door diverse auteurs ingezonden voop den problemisten- wedstrijd. Deze auteurs kunnen' ook weer mededin gen in den Oplossingswedstrijd; echter moe ten zij dan ook de oplossingen van hun eigen problemen inzenden! In totaal worden 20 problemen geplaatst. Ieder probleem geeft een zeker aantal pun ten, terwijl iedeer bijoplossing een punt extra geeft! Na verloop van tien weken worden beide uitslagen (van problemisten- en oplossings wedstrijd) bekend gemaakt. De stand van den Oplossingswedstrijd wordt echter w e k e 1 ij k s in deze rubriek gepubliceerd. Zooals bekend, zijn voor deze wedstrijden 10 gratis jaarabonnementen op „Het Dam spel" beschikbaar gesteld als prijzen! Verder ontvangt ieder die een behoorlijk resultaat behaalt, een prijsje! Nu allen aan het werk! No. 1. Auteur J. F. Koehler, Amsterdam. Geeft 2 punten in den wedstrijd. UIT DEN OMTREK. Stand in cijfers: Zwart: 5, 9/11, 17, 19, 22, 23, 26, 36, 40, dam op 14. Wit: 20, 28, 30, 32, 33, 41, 43, 47/50 en dam op 39. Wit speelt en wint! Het is het werk van een beginnend pro- blemist, dus goed uitkijken naar bijoplossin gen! No. 2. Auteur J. F. Koehler, Amsterdam. Schagen. Oneer üe directe of reohtstreeksche nadee- len, uie uit liet heersclien van mond- en xiauwzeer voortvloeien, noemen wij in üe eerste piaats ae stuiting van buitenianüsche grenzen, ox het stopzetten van uiüteeniscne mars ten voor den veenandel. Dat brengt voor uezeu hanuei een groot vernes meue, een vernes, dat by een langdurige stuiting uer grenzen van bnjvenuen aard kan worden, want waar üe een wordt geweerd, tracüt al spoeuxg ue concurrent uit een onbesmet land ue leege piaais 111 te nemen. Dan kost het tater veel moeite om het verloren terrein te neroveren, ais dat tenminste mogelijk, is, wat iang mei aitijd het geval is. Door het creüiet van zu miiuoen guiuen, hetwelk onze regee- ring aan Frankrijk voor den aankoop van vee ni ons lanu aan dat land heelt veneend, is Frankrijk voor ons een rijk afzetgebied go woruen. Door eixkeie getanen kunnen wij uat oewyzen. in 192U wem voor ongeveer lü nul noen gulden aan slachtvee naar Frankrijk uitgevoerd. Dan komt nog de waarde van ue uieik- en kaïlkoeien. Volgens de statistiek nearoeg die van Januari tot Oct. 1922, toen ue grenzen gesioten werden, circa 4 miilioon, waarvan aüeen in de maand (Jet. ongeveer l.o mhhoen. Het verbod van invoer van scha pen en varkens werd niet minder in den ouiuei gevoeld. Wij komen te zijner tijd daarop nog wel eens terug. De gunstige aard van de ziekte, ue afnemende besmetting, (de ziekte komt nog alleen voor in eene gemeente van de provincies Noord-Holland, Zuiu-Hollanu, Aeeland en Limburg), zooüat er goede hoop bestaat, dat Neuenand weidra ziek te vrij zaï worden verklaard, zoodat dan de invoer in ue gesloten landen weer kan worden toege staan, als bij-omstandigheden liet althans niét wensoheiijk achten, de deur dicht te ouden. Op de markt te Schagen van 18 Januari was de handel in veie opzichten traag met ïager prijzen. De beste vette koeien golden krap aan 65 cent. Het goede slachtvee kon met aan 60 cent toekomen, de derde soort bleef tusschen 45 en 50 cent. Den hoogsten marktprijs ontving Marees van Schagen me: 600 gid. Dit beest ging naar den Heider. Bij hoornvee noteerden nuchtere kalveren heL best. Men had niet veel bijzonders voor 20 gid. Schapen waren stug en duur. Jonge vette schapen ontbraken. Oude vette hepen tot 3b gid. Vleezige overhouders voor Londen wa ren het best te verkoopen. De prijs liep van 40 tot 46 gid. Overhouaers voor de weide, die nog eerst een vet- en vleesohkuur moeten onuergaan, noteerden van 25 tot 35 gid. Var keus waren belangrijk lager. De beste kosten 4b cent. Uitvoerbiggen en zouters 43 a 46 ct. De Vereeniging tot het houden van Jaar- iijksche Paaschtentoonstellingen van Vee te schagen hield aldaar Donderdag in het Noord- Holnandsoh Koffiehuis hare gewone jaarver gadering. Voorz. de heer R. Kaan, Wierin- gerwaard, opende de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze, waarop üe ingekomen stuk ken weryen geiezen. Daaruit bleek, dat van ue gemeente Schagen weder toezegging van eene subsidie van 100 was ontvangen, dat op de verloting de Koninklijke goedkeuring nad verkregen en dat op de Statuten eene verlenging van 29 jaar was toegestaan. De secretaris, de heer J. H. Schene, bracht nu verslag uit over de werkzaamheden der Vereeniging. Daar deze geheel met voor gaande jaren overeenkomen, meenen wij, dat eene verdere uiteenzetting daarvan onnoodig is. Het ledental bedraagt 358, iets minder dan in 1921, ontstaan door vertrek en overlijden. Secretaris meent, dat met eenige moeite het oude getal wel weer bereikt kan worden. Namens de financieel© oommissie bracht de heer Th. Roep rapport uit over het beheer. Dit was, als gewoonlijk, zeer correct geweest. Penningm., de heer P. Trapman, ontvangt tof en dank van den voorzitter voor zijne werkzaamheden. Uit de cijfers van den penningm. bleek, dat 1921 was afgesloten met een batig saldo van 917.84. Het totaal der ontvangsten be droeg in 1922 2554.33. Het batig saldo voor 1922 bedroeg 782.11. De ontvangsten voor de verloting hadden ƒ11.295.21 bedragen. Daarvan was een bedrag van ƒ2.25 overge bleven. Nu werd het programma voor 1923 door den lieer R. Kaan ingeleid. Het bestuur stelde eene kl ine aanvulling van enkele rubrieken voor. Afd. 3 van Rundvee, dat luidt: „voor de beste, fijnste en zwaarst ge meste koe met acht breede tanden: le prijs 40; 2e 25; 3e 10 en 4e 5", wordt aan- gevuld met „ƒ15, ƒ10 en ƒ5 voor de beste kwaliteit". Bij rijstieren vervalt: Afd. 1, „voor den besten rijstier, geb. in 1921 of vroeger le prijs 20; 2e prijs 10"; de pryzen voor pinkstieren werden van ƒ40, ƒ20 en ƒ10 teruggebracht tot 25, ƒ15 en 5. Bij bok ken en geiten vervalt Afd. 1: „voor den bes ten bok van inlandsch of gekruist ras le prijs 5,^ 2e prijs 2.50." Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren D. Stammes, Anna Paulowna; G. Schoorl, Harenkarspel, Woudmeer en O. Smit, Zijpe, Burgerbrug, en tot leden van de financieele commissie werden herkozen de heeren Th. Hoep en A. Schenk en gekozen de lieer K. Blaauboer, allen te Schagen. oorstellen, welke bevorderlijk kunnen zijn aan het doel der Vereeniging, werden met gedaan. Een voorstel van Th. Roep, dat de Vereeniging donatrice zou worden van de Pluimvee-Vereeniging „Westfriesland" met een jaarlijksche donatie van 10, vond alge meen© goedkeuring. De begrooting voor 1923 bedraagt 1655. Met een opgewekte toespraak van dank en aanmoediging werdl nu de vergadering ge sloten. 8 8 De malariaploeg te Schagen is met hare werkzaamheden begonnen. Zij is belast alle boerenhuizen in de gemeenten Schagen, St. Maarten, Barsingerhorn en Wieringerwaard te onderzoeken en waar zulks noodig bliikt \an het schadelijk insect te zuiveren. Het Noordhoilandsch Koffiehuis .te Het eigendom overgegaan aan den eeren Sohrie,ken' die de zaak zal exploi- Stand in cijfers: Zwart: 2, 8, 10/14, 18, 20, 23, 35. Wit: 22, 25, 27, 29, 31, 32, 36, 39, 41/44. Wit speelt en wint! Geeft 3 punten in den wedstrijd! Denk om eventueel© bijoplossingen! Ingezonden mededeellng. per poeder 8 cent, tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, zware Zenuwhoofdpijn. Doos a 25 stuks f 1-70. Verkrijgbaar te Helder byMej. M. de Ridder. Fa. Hangard; voor engros: A. ten Klooster. SPORT. Voetbal. Het wedstriidprogramma van den N. V. B. Zondag 21 Januari. In klasse Amsterdam: Ajax—Feijenoord. Haarlem: R.c.H.-U.V.V. Den llaag: H.B.S.- Blauw Wit; QuickHaarlem. Rotteidain. V.O.C. H.V.V. Dordrecht: D.F.D.—Sparta. Overgangsklasse. Zaandani: Ar .O.—otoriii- vogels. Amsterdam: Spartaan-1 Gooi Haarlem: li h L) &.V.V. JDen iiaag: A.D.O.-V.A.O, liil- sersum: Hilversum—V.V.A. .Rotterdam: Rxcel- 312e klasse A. Haarlem: E.D.O.—Hortus. ZandvoortZandvoort—Schoten. Amsterdam A.F.C.—1Q.S.C. Wormerveer: W.F.C.Alomaria Visf klasse A. - Helder: H.R.C.-D.W.S. Koog a. d. Zaan: K.F.C.—Zaaulandia. 3e klasse 11. Furmerend: - rurmersteun EV.C. Amsterdam: Amstel—Wilhelmiua Vooruit. 3e klasse C. Beverwijk: De Rennemers Sloterdiik. Haarlem: H.S.V.—T.O.G. Amsterdam: W atergraaf smeerV .S. V. Het wedstrijdprogramma van den N.-H. V. B. le klasse B. Krommenie: K.V.V. 1—Helder 2 aanvang 2 uur, scheidsrechter Westervoort. Zaandijk: Zaandijk 1-H.R.C. 2, aanvang 2 uur, scheidsrechter Eeguit. AlkmaarAlomaria V ïc- [rjx 2V.A.F.C. 1, aanvang 2 uur, scheidsrechter Buijs; Alkmaar 1G.S.V. 1, aanvang 2 uur, scheidsrechter Haschof. 3e klasse O. 'tuindorp: H.R.C. 3—Helder 3, aanvang 10 uur, scheidsrechter Bauts. Huisdui nen: ü.V.S. 1—Zeemacht 1, aanvang 2 uur, scheidsrechter Dol. Texel: Texel 1Ueel Wit 2, aanvang 12 uur, scheidsrechter Vlam. 4e klasse (1. 't uindorpH.R.C. 5—Schagen 2, aanvang 12 uur, scheidsrechter Kwast. Strooweg: Batavier 1—Guos Ego 1, aanvang 2 uur, scheids rechter Kort. Strooweg: (deel Wit 3—J.V.C. 1, aanvang 2 uur, scheidsrechter Augusteijn. Anker park: Zeemacht 2S.V.S. 2, aanvang 2 uur, scneidsrechter van Doorn. 5e klasse E. Bolweg: Helder 5—Texel 2, aan vang la uur, scheidsrechter Buis. Strooweg: Geel Wit 5—H.R.C. 7, aanvang 12 uur, scheidsrechter Darphorn. i Het Nederlandsche Elftal. Zondag a.s. zal door de Ned. Elftalcommissie een elital samengesteld worden, dat onder den naam „De Zwaluwen" op 13 Februari in Brussel zal spelen tegen een elftal, genaamd „De Roode Duivels". u ue „Fel." voegt aan dit bericht neg toe, dat de samen te stellen ploeg werkelijk het beste iNederiandsche elital zal zijn, dat volgens het oordeel der N. E. C. op het oogenblik te vormen is. Het team der „Roode Duivels" is reeds samen gesteld. (Jok dit elftal komt zeer sterk uit. Het is te hopen dat „De Zwaluwen" in hun oefenwedstrijd tegen de Beigen een goed figuur zuilen slaan, want de debacle in Bern dient in de eerstvolgende interlandwedstrijd volkomen uitgewischt te worden. Unze internationale voet- oaireputatie heelt door deze zware nederlaag een gevoelige knak gekregen. We weten allen Jat uit de Zwaluwenploeg (en de reserves) ons nationale team verkozen wordt, zoodat van hun verrichtingen zeer veel afhangt. Evenzoo staat net met het Belgische elftal, want uit „De Roode Duivels" wordt het Belgische elital gekozen. De wedstrijd van den 13en Febr. wordt er dus een waarvan voor beide ploegen zeer veel op net spel staat, want officieus kan men gerust spréken van een ontmoeting tusschen twee natio nale elftallen. H.R.C.—D.W.S. De competitieleider van den N. V. B. heeft het programma van de 3e klasse A. niet erg zaak kundig behandeld. (Dit geldt trouwens niet al leen deze ald., maar ook nog andere afdeelingen, zooals in 2 C, waar Watergraalsmeer er van de 3 wedstrijden 7 „uit" gespeeld heeft!) In A nu speelt H.R.C. morgenmiddag haar 7en en laat- sten thuiswedstrijd en daarna moeten ze nog 5 maai naar buiten. We kunnen deze indeeling dan ook niet erg bewonderen; dat had toch wel beier :ekund, vinden wij. Maar om nu op de match van morgenmiddag terug te komen, kunnen wij de Racers wel ver zekeren dat hun een zware wedstrijd te wachten staat. D.W.S., dat in het begin geen ernstige kampioenscandidaat scheen te zijn, heeft in de laatste wedstrijden laten zien, dat ze alsnog probeeren willen het zoover te brengen. Ze heb- Oen 5 verliespunten, maar hebben nog maar 6 wedstrijden gespeeld. De nos. 1 en 2 hebben er 4 (uit resp. en 6 wedstrijden), zoodat het ver schil niet zoo heel groot is en ze dus nog een groote kans hebben voor den begeerden titel. H.R.C. heeft reeds tegen D.W.S. gespeeld en de uitslag was een onverdiende 1—2-nederlaag. Sindsdien lieten de roodhemden zich niet meqr slaan; uit hun volgende 3 matches boekten zij 5 winstiiunten, score 82. Een resultaat dat hoofdzakelijk te danken was aan het in-vorrn-zijn van de geheele ploeg, benevens een groote dosis geestdrilt. Speelt H.R.C. nu weer zoo, dan heb ben de Amsterdammers nog lang geen gewonnen spel. Alles te samen genomen wacht ons dus mor gen een mooie en spannende wedstrijd. Dat be looft het ten minste te worden, daar de motieven er wel voor aanwezig zijn, n.1. voor D.W.S. om neg eenige sporten op de competitieladder te stijgen. De positie van beide clubs is: D.W.S. 6 3 12 10—5 7 H.R.C. 7 2 2 3 1210 6 De thuisclub komt volledig uit; scheidsrechter t kt r dien we hier al meer gezien hebben en die wel voldaan heeft. Aanvang 2 uur. Het 2e elftal vertrekt naar Zaandiik, om do leiders te bekampen, waar ze op eigen terrein reeds met 4 2 verloren hebben De reserves spelen verre van constant en wat de oorzaak is geweest van de 2—0 nederlaag van verleden Zon dag (togen K.V.V.) is ons onbekend, maar zoo'n resultaat hadden we in de verste verte niet ver wacht. Ihans moeten ze spelen tegen een van de sterkste clubs uit hun afdeeling en wat of nu afloop zal zijn kunnen we met geen moge lijkheid zeggen. Alleen weten we dat dc Racers tot op heden hun grootste winst op uitwedstrii- dv- g7e2b8ookt hebb™- Ze vertrekken met deii tïein ™„Frek-u^ele,afkeurinSen worden bekend ge maakt bij den heer de Beurs, Spoorstraat Nog willen we de bezoekers herinneren dat fe^rrei„naLden Helder lan^ de "lin^'naar Helder-nieuws. wedstrH?lld yr"re8eryes spelen morgen hun 7en uit tehptlni ie061611 naar Krommenie om K.V.V. te bekampen. Hier werd met 2—0 gewonnen; maar hérsteiic,„ 1 Zlcrh de laatste weken te gaan en' gezien het gelijke spel tegen Alkmaar htZti en de overwinning op H.R.C. 2 (2-0). te ktba waarom de reserves terdege diénen aan uk, .n' verwachten in elk geval een beter resultaat dan verleden Zondag tegen V.A.F.C., want de 5—0 nederlaag tegen die club geleden, ,i .^o^oonweg verbluffend. We hopen dan ook at Dito, Gode, c.s. tegen K.V.V. veel beter partij zullen geven en alzoo een eervoller resultaat zullen weten te bewerkstelligen. En met wat goeden wil kan dat best. Een elftalopgave is ons niet verstrekt. Dienstregeling E.S.O.N.A. Van Helder alle werkdagen, behalve Dins dag, 's morgens 7.45 en bovendien Maandag 's avonds 10.30 u. tot 11.30 u.' Van Amsterdam alle werkdagen 's mor gens 9.30.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2