betrekkingen IbetrekkingeT kte huur i te koop te koop Heeren-Colbertcostuums, een net, beschaafd MEISJE m RIJWIELHERSTELLER een partij BDEREMMS, J. TISSING, Keizerstraat 33. Bloemen- Kweekwedstrijd. BESCHAAFD HEER Vrijstaand HUISJE Ruime sorteering in blauw kamgaren en gekleurd. Sportcostuums en Matrozenpakjes. Onze bekende Heerenpantalons a f4.50. I^QE BESTE Nog eenige kaarten verkrijg baar voor den Bloemen-Kweek- wedstrijd 65 cent., recht- gevende op 3 potten met bloemen en 2 pakjes zaad. Verkrijgbaar bij: Mevr. BOK, Ankerpark, den hr. A. A. RUECK, Weezenstr. 23 en AMESF00RT, Kerkgracht 5. 1 DIVERSEN. Ambswonlngen. Faillissementen in Nederland: Lage Premie. Vraag tarief bi] den Agent; D. DOORNKAMP, Renssteeg 3, Helder. GEVRAAGD. H.H. BANKETBAKKERS. AANGEBODEN. I GEVRAAGD. M GEVRAAGD. AANGEBODEN. K.M, Vanaf heden ontvangt leder, die boven f 2,50 besteedt, een fijn porcelein déjeuner cadeau I Spotkoopjes In g' Eetserviezc Theeservie Eetserviezen5' Ontb"» e" aardewerk' TheeserviPT0'P?I,-,,ts?rvie*en» Zie de étalages! *en, Waschstellen. Fa. S. J. PRINS Co., Kruisweg 175-176, Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. PAKKISTEN. Kruisweg. Fototoestel te koop, 9X^ cM met Statief en Vergrootlng»- koker en toebehooren. beschouwingen aan Buslands handel met an dere landen en trachten daarvan een roos kleurige voorstelling te geven, in het bij zonder met betrekking tot Japan. Intusschen heeft het Russische Opperste Gerechtshof de beslissing van de rechtbank waarbij oonfiscatie van den Britschen trawler „James Johnson" werd geëisoht, benevens gevangenneming van den kapitein, nietig verklaard. In de plaats daarvan werd een boete van vijftig pond sterling opgelegd. Naar d.d. Vrijdag uit Moskou werd ge meld, was het contract met de Shell-groep, waarover in de berichten uit Riga wordt ge sproken, reeds geteekend. Een gemengde Russisch-Engelsche maat schappij zal worden opgericht met een kapi taal van 1.250.000 dollar waarin gelijkelijk zal worden geparticipeerd. De hoofdzetel van de maatschappij zal te Londen worden gevestigd. BELG IE. De staiklng van het spoor-, post- en telegraafpersoneel. Verscherping van den toestand. De uitbreiding van de stagnatie in het goe derenverkeer en bij de posterijen en telegra fie heeft de Belgische regeering er toe ge bracht scherpere maatregelen te nemen. In een Zaterdag gehouden ministerraad werd tot verschillende maatregelen tegen de staking besloten. Ten eerste zullen zij, die na de sommatie van de spoorwegdirectie het werk hebben hervat, als ontslagen worden beschouwd en vervangen worden door an deren. Een bataljon-genietroepen zal naar Antwerpen worden gezonden, waar het ter beschikking van de directie d'er spoorwegen zal worden gesteld1 voor het ontwarren van den dienst van het goederenvervoer. Ten slotte heeft de regeering besloten tot mobiliseering van alle spoorwegarbeiders en werklieden bij post, telegraaf en telefoon, die tot de acht laatste militaire lichtingen be» hooren. Zij moesten vóór Zaterdagmiddag aan de oproeping gehoor geven. De regeering is vast besloten, niet met de stakingsleiders in onderhandeling te treden, zoolang de tegenwoordige toestand voort duurt. Te Brussel heeft de president van de bur gerwacht aan den directeur der posterijen de diensten van de burgerwacht aangeboden. Antwerpen, 13 MeL De bond van postbe ambten in de stad en de provincie Antwerpen hebben tot algemeen© staking besloten. IERLAND. .ner aangehouden onder de beschuldiging de ontploffing in Wallstreet in September 1920 veroorzaakt te hebben, waarbij. 34 personen werden gedood en een honderdtal gewond. Lerner was onlangs uit Rusland naar de V. S. teruggekeerd ter bevordering der belangen van de Koezbaz-koionie in Siberië. Volgens de po litie had hij aan een van de kolonisten in Koezbaz zekere Doyle, die enkele weken geleden naar New-York terugkeerde ver teld, dat hij den bestuurder van den wagen had gehuurd, waarin de bom verborgen was, welke buiten de kantoren van Morgan ont plofte. Lerner is electricien en handig in de werktuigkunde. Hij werd den. avond na de misdaad op eene socialistische vergadering ge arresteerd, maar weer vrijgelaten. Hem werd toenmaals wanordelijk gedrag ten laste gelegd, doch er bestond geen vermoeden, dat hij be trokken was bij: den bomaanslag. CHINA. De trein-overval. Onder de gevangenen van de treinbandie- ten bij Lintsjenjg, in Sjantoeng, is ook de vierde vrouw van Tsjang-tso-lin, den mili tairen dictator van Mantsjoerije, die in Moekdeai een onbeperkte heerschappij uit oefent. De dame bevond zich in den trein; zij was op reis naar haar moeder om die een 'bezoek te brengen. De bandieten zijn zeer in hun schik met deze onverwachte vangst en' eischen voor de vrouw van Tsjang een boagen losprijs. De dictator heeft een detachement troepen gestuurd om haar te bevrijden. Deze troepen behooren tot Tsjangs lijfgarde. Het is de vraag of Tsjangs groote tegenstander, 'generaal Woe-pei-foe, zal toelaten dat troepen' van den Mantsjoer- schen dictator ongehinderd trekken door gebied, waar Woe-pei-foe alles te zeggen heeft. Die vraag dringt zich te meer op, waar Tsjang al geruimen tijd bezig is aan het vormen van een coalitie tegen Woe-pei-foe. Volgens latere berichten, zou de vrouw van Tsjang-tso-lin reeds vermoord zijn. gens en 40 piketten soldaten met machine geweren. Een cycloon. Ooloradb, (Texas), 14 Mei. Door een cy cloon zijn 11 personen gedood en velen ge wond; terwijl er groote schade is aangericht Munltleontplofflng. Naar Wolff uit Drontheim meldt, heeft daar Zaterdagochtend in het noordelijk ge deelte van den muur, die de vesting Chris- tiensen omsluit, een zware ontploffing plaats gehad. De muur vloog over een lengte van ongeveer vijftien meter in de lucht Gewel dige steenklompen werden honderd meter weggeslingerd. In de stad sprongen ruiten en van houten huizen werden daken afge rukt Een vrouw van dertig jaar is gedood door een steen, die door een houten wand was heengedrongen. Een andere bewoner van een houten huis werd zwaar gekwetst Bij de plaats van het ongeval zijn de mili taire opslagplaatsen van ontplofbare stoffen en munitie. Spoorwegongeluk. Op de lijn LorientGourin is een ge mengde trein op de helling bij Pont-Neuf, 4 K.M. voorbij het station Plouay, ontspoord. De locomotief en verscheidene goederen wagens zijn in de <^pte gestort De passa giers kwamen er ongedeerd af, maar de machinist, een gehuwd man met 4 kinderen, en de stoker waren op slag dood: BINNENLAND. Het Ohineesche ministerie heeft mede gedeeld, dat de -barneten van Lintseng -heb ben voorgesteld de ontvoerde personen vrij te l-aten mits de troepen 16 mijl van de plaats, waar zij zich bevinden, teru-gtrekken en de -militaire autoriteiten hun garandeeren, dat zij niet zullen worden gestraft. De Ohineesche regeering heeft den gou verneur van Sjantoeng opgedragen deze voorwaarden te aanvaarden: Officieel wordt uit Dublin gemeld, dat groote -groepen rebellen in Zuid-Ierland ge vangen zijn genomen. TURKIJE. Een samenzwering. Volgens een bericht uit Konstantinopel aan het te Athene verschijnende blad Inde pendant, is een complot tegen Moestafa Ke- rnal pasja en Noeredin pasja ontdekt. Het was beraamd door aanhangers van deft af- gezetten sultan. Het plan was Kemal en Noe redin te vermoorden en den afgezetten sul tan weer aan het bewind te roepen. VEREENIGDE STATEN. Uit Ro-ckland wordt d.d. gisteren gemeld, dat bij een proeftocht van den nieuwen Ame- rikaanschen verkenningskruiser Riohmond een reoordsnelheid voor zulke schepen en voor de Amerikaansche torpedojagers in het algemeen is geconstateerd. Het proefstoomen vond plaats ter hoogte van Rockland; en de Ricbmond (bereikte een snelheid van 39.2 zeemijl. De bomaanslag in de Wall-street in 1920. Een verdachte aangehouden. De New-Yorksche politie heeft Zaterdag den 23-jarigen Russischen communist Noah Ler- Zeeroovers. Hongkong, 13 Mei. Het Chineesche as. Taisjoen van Hongkong onderweg naar Sjanghai met vele passagiers en een kost bare lading aan boord werd Zaterdagmorgen op 50 mijl van Swatow door zeeroovers over mand', die ten getale van 50 meevoeren als passagiers. Op de Taisjoen werden, plotseling de bemanning en de overige passagiers over weldigd. Deze hadden geen tijd voor tegen stand. De Euroneesche scheepsofficieren en "passagiers werden na beroofd te zijn in hun hutten opgesloten. De eerste stuurman, die een tegenstand trachtte te organiseeren, werd neergeschoten. De 100 Chineesche passa giers werden in het ruim gedreven. Zondag morgen requireerden de roovers een1 vis- schersvaartuig, dat passeerde en verlieten het schip met een buit ter waarde van 60.000 VUV Y 'Cl UV/i 1 dollar, bestaande uit de kostbare bezittingen dan het wegnemen van die uitwassen, VQTI T» Q craiQ f*n Q.v»e» - J Het bezoek van Koning Haakon. Reeds werd gemeld, dat koning Haakon van Noorwegen aan boord van het oorlogsschip „Ëidsvold" de reis naar Amsterdam zal maken. Men verwacht de „Ëidsvold" Dinsdag 5 Juni, des morgens vroeg te IJmuiden. De aankomst te Amsterdam is op ongeveer half elf bepaald. Na aankomst zal de konirikly'ke gast zich naar het Paleis op den Dam begeven. Des middags zal vanwege het gemeentebe stuur van Amsterdam een boottocht door de haven aangeboden worden. Woensdagmorgen reist de 'koning over Soestdijk naar 's-Gravenhage, terwijl op 7 Juni een bezoek aan Rotterdam zal gebracht worden. Het ligt in de bedoeling, dat de „Eidsvold" den 6en Juni de haven van Amsterdam verlaat om koers te zetten naar Rotterdam, al waar de koning zich weder zal inschepen. Een nieuwe Staatspartij. Geleid door overwegingen van ethischen aard, werd door een aantal vrij-religieusen te Amsterdam besloten tot de oprichting eener staatspartij, die zij vertrouwen onder den naam De Vrij-Religieuse Staatspartij algemeene (bekendheid te zullen doen ver werven. Persoonlijke vrijheid. Te 's-GTavenhage werd dezer dagen in beginsel gesloten een vereeniging op te rich ten, welke stelling zal nemen tegen de nel- ging, de persoonlijke vrijheid te belemmeren door allerlei maatregelen, die verder gaan, X, van passagiers en bemanning en uit de scheepsuitrusting. De lading bleef onaange roerd. De Taisjoen keerde Zondagmiddag te Hongkong terug. mis standen en woekeringen, die algemeen door weldenkende menschen als zoodanig worden aangemerkt. Bedoeld wordt, front te maken tegen de opdringerige propaganda, die aan stuurt op allerlei verboden als bioscoopver bod, drooglegging, beperking van de wijze van besteden van den vrijen Zondag en wel licht in de toekomst een rookverbod. Reeds werd door vooraanstaande personen van ver- prijs voor hun vertrek. De stedelingen schillende staatkundige en geestelijke rich- hebben tot dusver de eisch geweigerd. De ting met de nieuwe beweging instemming vreemdelingen zijn uiterst verontrust en ver- betuigd. Het secretariaat wordt waargeno- wachten moeilijkheden. De treinen Pekingmen door den kapitein W. J. M. Linden, Hankou worden begeleid' door pantserwa- postbox 33, Den1 Haag. Het bandieten-wezen in China. Hankau, 14 Mei. Duizenden bandieten uit Honau zijn in de buurt van de stad gekomen. Zij vroegen 150 duizend dollar en munitie alS Geboren De Heer en Mevrouw C0RNELIA CHRISTINA, Dochter van JACK VAN WOLFEREN en T. VAN WOLFEREN- Meskes. Gemeente-Ziekenhuis, 13 Mei 1923. THORBECKB—Jünger, betuigen hun hartelljken dank voor de vele bewjjzen van be langstelling, by de geboorte van hun Zoon ondervonden. Mei 1923. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik myn harte lljken dank aan Mej. M. Fellekes, Verloskundige, voor de goede hulp en bijstand, my verleend Mej. C. DE WOLFF— Kuiper. lste Goversdwarsstraat 6. Geboren: ANNA MARIA, Dochter van C. L. KORDES en C. P. KORDES- Boendermaker, Amsterdam, 12 Mei 1923. Onze Lieve Vrouwe Gasthuis. EAU di COLOGNE TRES VIEILLË JA - GeborenJELTJE. Dochter van M N. DE WOLFF. C. DE WOLFFKuiper. Helder, 12 Mei 1923. Ie Goversdwarsstraat No. 6. Ned Oost-Indië. Verloofd WILLY .PUINBR0EK en C0EN DITO. Helder, 13 Mei 1923. Verloofd T. LAGRANGE en G. BOOGAARD Helder, 13 Mei 1923. Janzenstraat 28. Vijzelstraat 84. Getrouwd: J. DIJKSTRA Off.-Mach. Kon. Mar en L D0RAMA, die, mede namens wederzljdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling vóór en bij hun huwelyk ondervonden. Sneek, 14 Mei 1923. 1 of 2 nette COMMENSAALS gevraagd. Gezellig, huiselijk ver- keer. f 11— per week Adres: 2de Vroonstraat 18. Net Meisje, 15 jaar, P.G., zoekt een VRIENDIN. Brieven onder Nr. 399, Bureau van dit blad VERLOREN, Zondagmorgen gaande van Kruger- naar Spoor straat, een BESTEK en TEE- KENING. voor vinder van geen waarde. Tegen belooDing terug bezorgen s.v.p. Kruqsrstraat 10 Ondertrouwd: HENRICUS C0RNELIS en CATHARINA MARIA BOOGAARD. 's-Hertogenbosch, 9 Mei 1923. 1 of 2 nette Commensaals gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. WONINGRUIL* Mooie woning van f 30 p. m. in ruil voor lief klein Huisje. Brieven onder Nr. 402, Bureau van dit blad. De uitsluiting ln de Textielfabrieken te Almelo. De -gemeenteraad van Ab?elo,Jee^p5n0"51(!° beschikbaar gesteld voor de uitgesloten ar beiders aldaar. Uit overweging, dat jaloezieën, walm den en zonnesohermen aan ambtswoning® voor het onderhoud van het -gebouw piot noodig zijn, is bepaald, dat het °ndernou daarvan, zooals herstelling en schilderen, alsmede het ophangen en afnemen voortaan vanwege en voor rekening van den bewoner behoort te 'geschieden. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Oo. s Bu- reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 11 Mei, in Nederland uitge sproken 86 faillissementen tegen 69 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Mei 1923 1516 faillissementen tegenover 1001 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Proefnemingen tot wederbevolking der Zuiderzee met edele vischsoorten. De heer Pennekamp, hoofd van de vischkwee- kerijen van de Ned. Heide Mij. te Vaaeeen, schrijft aan de N. Rott. Crt.: De laatste weken hebben uit de kw eek Inrich tingen der Ned. Heide-Maatechappij te Vaassen en Ernst, evenals uit de „Zwaanspreng" te Apeldoorn, uitzettingen plaats van zesweoksche zalmforelletjes in onderscheidene Veluwscho on Graafschapeohe beken, alle direct of indirect uit mondende in de Zuiderzee. Deze op vrij groote schaal plaats gehad heb bende en nog plaats vindende, uitzettingen ge beuren op aanstichting en voor rekening van het departement van binnenlandsche zaken en land bouw, afd. visscherij, en hebben ten doel de Zui derzee te verrijken met een vischsoort, die een hoo-ge handelswaarde heeft. Verleden jaar zijn de eerste proeven met eieren uit Denemarken genomen en deze zijn zoo uit nemend -geslaagd, dat daarmee aanstonds het be wijs geleverd ia, dat deze vischsoort zich niet alleen aan onzen bode-m en ons water heeft aan gepast, doch hier zelfs een ongeëvenaarden groei vertoont, zoodat de proefnemingen dit jaar op grooter schaal zijn voortgezet. En, bedriegen de voorteekenen niet, dan zal de visscherij in de Zuiderzee en op de rivier de LJseel (hiervan in enkele jaren tijds ongetwijfeld de zegenrijke gevolgen ondervinden. De zalmforel (Salmo trutta L.) is een visch soort die, wat -grootte en smaak -betreft, onge veer het midden houdt tussohen zalm en forel en hier te lande, doch dan voornamelijk als bastaard tusschen voornoemde vischsoorten, slechts sporadisch voorkomt en bij de visschers en in den handol meestal bekend staat onder den naam van Schotje. Deze synoniem dankt zij aan de omstandigheid, dat zij in de rivieren in Schot land vrij -menigvuldig voorkomt. Deze vischsoort is echter in den regel steriel, plant zich dus maar hoogst zelden voort. In Denemarken, en voornamelijk in de Oostzee, komt echter een soort zalmforel voor, die niet door bastaardeering is ontstaan, dus in haar soort consrtant blijft, den naam zeeforel draagt en, wat het voornaamste is, zich uitmuntend voortplant. Met deze soort nu zijn het vorig jaar door import van bevruchte eieren (kuit) de zoo welgeslaagde proeven 'genomen. In Denemarken vormt deze vischsoort een voor name bron van inkomsten voor zee- en rivier- visscherij en i6 het een gezocht uitvoerartikel geworden naar Engeland, Frankrijk, België en zelfs naar ons land. t Meest wordt zij daar ge vangen in de talrijke fjorden aan de Deensche Oostzeekust, doch ale de tijd der geslachtsrijp heid nadert trekt zij op in de Goedenaa en andere riviertjes op Jutland en in de beken van het eiland BornhoLm, ojp daar in den zandigen bodem op grindbanken en ondiepe plaatsen en in mati gen stroom haar eieren te deponeeren. De jonge vischjes blijven, evenals die van haar soortge noot de zalm, een of twee jaar in de beken, doch trekken daarna naar zee, waar overvloedig voed sel hen in korten tijd een aanzienlijk gewicht doet bereiken. In de Oostzee zijn exemplaren met een geVicht van 3 1 5 pond geen zeldzaamheid, een enkele maal wordt zelfs een exemplaar van 10 pond ge vangen, doch omdat er daar op die vischsoort zeer druk wordt gevischt en de vangst zeer ge makkelijk schijnt doordat zij beurtelings ln KOo en in het zoete wateir vertoeven, krijgen ze woonlijk goen kans zich tot zoor zware exem plaren te ontwikkelen. En wat in de Oostzee mo gelijk ls, dat lijkt ons voor onze Zuiderzee toch ook zeker bereikbaar, want uit de in de laatste jaren bijgehouden vlescherijstatistieken van en kele noordelijke staten is al gebleken, dat de zeeforel sneller groeit en oertjer teelrijp la naar gelang zij iin meer zuidelijk gelegen wateren voorkomt. Deze uitspraak houdt een zekere -belofte ln voor de toekomst onzer kuetvisscherijen, wien een kleine opleving zoo goed te pas zou komen en daarom juist zijn aller oogen gevestigd op de proeven, die de regeering thans neemt Deze onverwachte hulp had al op geen beter moment kunnen komen en zij ls dan ook te be schouwen als een uitvloeisel van den nieuwen koers, dion men aan het departement van land bouw, afd. visscherij, is ingeslagen. Men heeft daar zeer terecht Ln-gezien, dat men met invoering van sociale maatregelen hbt verst komt, wanneer gelijktijdig op 'energieke wijze wordt gezorgd, dat er weer visch in de wateren komt. Nog kort geledon heeft zich de vlsschersveree- niging te Heerewaarden tot de regeering gewend om financieele hulp. Veel meer dan met finaa- cleelen steun, die bijna altijd demomiiseerend werkt, valt echter met hulp in natura te bereiken en in die richting moet getracht wordon do kwaal te verhelpen. Met zalm en zeeforel is nu al een --oed begin gemaakt en weldra komen nu elft en fint aan de beurt. Zooals reeds werd opgemerkt, beloven de teg vorigen jare met zeeforel genomen proeven voor de toekomst veel goede. In de Veluweche beken, waaraan nu ln de laat ste weken op grootere schaal dan tevoren de te*- weeksche vischjes zijn toevertrouwd, bleken veel eenjarige visschen van de vorige uitzetting (1922) aanwezig te zijn en, wat meer zegt, ze vertoonden, een boven verwachting voorbeeldlgen groei. We twijfelen dan ook geen oogeniblik aan de verwezenlijking van het beoogde doel: bevolking van de Zuiderzee en van onze rivieren met een nieurwe, waardevolle vischsoort, de zeeforel. OOST-IN DIE. ÜllUsi^r. "Vermoord. Gevraagd een nette Kostganger, geen beroepskosthuis, klein ge zin. AdresJan in 't VeldstraatllO DANKBETUIGING. Door dezen betuig ik m\jn dank aan de Paarden- en Rund vee-Verzekering .Almelo", coor de prompte en spoedige uitbe taling van mijn gestorven paard, daar m(j de volle waarde werd vergoed. C RIJKERS, Helder. HUIS- 25—30 Biedt zich aan R.-C HOUDSTER, leeftijd jaar. Brieven onder Nr. 398, Bureau van dit blad Biedt zich aan een net Jong- mensch, oud 15 jaar, om in het vak opgeleid te worden. Brieven onder Nr. 397, Bureau van dit blad. H H. BROODBAKKERS. Biedt zich aan een bekwaam Noodhulp voor Zaterdags, be kend met de Pain de Luxe-Bak kerij, Brieven onder Nr. 396, Bureau van dit blad. met energie en prima referentiën gezocht, om zich te belasten met de leiding van een op te rich ten Bijkantoor. Vereischte: Be schikking over kleine kantoor ruimte en deelname met f 2000. Br. lett E 3, Alg. Adv.-Bureau ROUMA Co., Amsterdam. Biedt zich aan een Meisje als hulp in de Huishouding voor dag of dag en nacht. Adres: Bureau van dit blad. Flinke DIENSTBODE ge vraagd, f 30.per maand. Adres: D. HAANE, Café Juliana Kapaalweg 152. Te Tandjong Priok heeft een inlande^ den stuurman van de ILP.M. J. Bals ver moord. De spoorwegstaking. Bij beschikking van den hoofdinspecteur van de Staatsspoor is wegens grof plichts verzuim oneervol ontslagen, gerekend van den datum van het neerleggen van den ar beid, alle benoemd personeel, maandgeld-era en daggeldera, wier dienst wegens staking geëindigd is. Het hoofdbureau schat het aan tal stakers op vijf düizend. De Javabode zegt, dat de staking geen con flict is tot erlanging van betere levensvoor waarden, doch eenvoudig een uiting van sympathie voor den gearresteerden commu nist Semaoen. De politie voor de bewaking van Sddotopo is op verzoek van den resident van Soerabaja vervangen door mariniers. In de kazernes Oedjoeng en Goebong te"" Soerabaja warden troepen ter beschikking van de autoriteiten gehoaiden. Honderd machinedrijvers en stokers van de marine zijn werkzaam bij de Staatsspoor te Soerabaja, Madioen, Blitar, Modjokerto en Kertosono. N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Zomerdienst ingaande 19 Maart 1923. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.v.m., 8.80 v.m., 2.40 n.m., 6.30 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m. 10.15 vjn. 4.15 kik, 6.45 n.m. Op Zon- en feestdagen: Vertrek Texel: 6.v.m.t 8.80 vjn. 6.80 mm. Vertrek Helder: 7.v.m., 9.80 v.m., 6.45 n.m. Gevraagd een flink Dagmeisje Adres: Mevr. DOEDENS, Weststraat 35. Flinke DIENSTBODE gevraagd. Adres: Koningstraat 104. Direct gevraagd als Assistente in de Hulshouding Adres: Mevr. ROBERTSON Hótel DEN BURG Gevraagd een W E R K S T E R. Adres: Spoorstraat 48. Gevraagd een net MEISJE, voor halve dagen, niet beneden 16 jaar. Adres: Weezenstraat 12. Gevraagd in klein gezin bij twee dames een flinke Dienst bode, liefst van buiten. Brieven onder Nr. 4<-0, Bureau van dit blad. Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd een flink DIENSTMEISJE. Adres: Spoorstraat 48. kleine Boerenwoning of derg. voor spoedig te huur gevraagd, buiten Helder, bijv. richting KOEQRAS of HUISDUINEN. Brieven onder Nr. 401, Bureau van dit blad Te huur een lief B0VENHUISJE, van alle gemakken voorzien, voor bejaarde menschen of juf frouw alleen. Adres: Trompstraat 2a. Te huur ZIT-SLAAPKAMER voor 2 nette personen, met of zonder kost. Geen beroepskosthuis. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een bovenste PAK HUISZOLDER Dijkweg, bij den Kruisweg. Adres: Hoofdgracht 84. Te huur een ongem. Voorkamer, bij geh. lieden z. k met Stook- gelegenheid, Lamp en Gascomfoor en met gebr. van Plaais. f 5. p. w. Liefst zonder kinderen. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een mooi ruim BOVENHUIS, op drukken stand. Brieven franco onder Nr. 393, Bureau van dit blad. gevraagd. AdresROOZEKRANS, Weststraat 81. gevraagd voor O -O. Te koop pakken, maat 50—54 Adres: Kanaalweg 168a. witte Een net Meisje vraagt een frisch SLAAPKAMERTJE. Brieven onder No. 390, het Bureau van dit blad. aan Te koop Trapnaaimachine (ring- spoel) en een Buste tmaat 441, slechts f20. Adres: Brakkeveldweg 22. Aanbevelend, v RECLAMEWEEK) Te koop 2 Kloeken met 12 Patrljs-Leghorn-Kulkens, kf8 per stel. Tevens Broedeieren iPatrys-Lêghorn-Haan), onver want, k f 1.50 per dozijn. Adres: 2de Vroonstraat 90. Te koop eerste kwaliteit. Adres: P. ZEEMAN, Langevliet, Koegras. Te koop een zoo goed als nieuwe platte Wagen op collings-patent- assen, een Handkar op veeren, een Werkfiets en een klein Rljwlel-Onderdeelen. Adres: Binnenin Partijtje laven 95. Te koop een partij groote PAKKISTEN Adres; Fa. PRINS, viunCri<.?0P 8en 9»ed onderhouden KINDERWAGEN (pitriet). Adres: Toreostraat 14. Te koop, op zeer aannemelijke voorwaarden, het Hul» Govera- atraat 10, is leeg en kan du» direct aanvaard worden, Te bevr Koningdwarsstr. 1. Wegens plaatsgebrek te koop massief eiken Slaapkamer-Meube len, Spiegelkast, Waschkast, Tafel, 2 Stoelen en Nachtkastje (nieuw). Adres: Bureau van dit blad. Adres: Trompstraat 2a. Jonge KIPPEN te koop, lste leg. Te bevragen bij: SCHENK, Tuinstraat 23 (Tuindorp).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2