Kleine Advertentiën BETREKKINGEN] 2 bekwame TIMMERLIEDEN. Net MEISJE gevraagd, BETREKKINGEN TE HUUR TE HUUR TE KOOPl een klein BRANDKASTJE. Advertentiën. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Gemeenteraad van Wieringen, niet beneden de 16 jaar, voor sorteerwerk. (c,e)Adres: Stoomwasscherij H. ROOVERS, Kanaalweg 14. Paardenstraat 2. GEVRAAGD. U AANGEBODEN. GEVRAAGD. AANGEBODEN. Bi (gevraagd, te koop, te huur enz.), van 1-3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDWK, 27 Juni 1923. Schoteche muizen 6.407.70, drielingen 4.80 6.70, kleine 11.50 per 100 K.G.; aanvoer 144,190 K.G.; boswortelen 8.30fl.30 per 100 bos; aanvoer 4600 bos. Sohagormarkt van Donderdag 28 Juni 1923. 8 paarden 160250 7 stielen 165450; 16 geldekoeien mag. 200350;"- 54 idem vette 300—540; 12 kalfkoeien 250485; 6 pinken 150—225 88 nuchtere kalveren 14—28; 230 schapen vette 43—54; 80 overhouders 45—54; 146 lammeren 2230; 37 varkens vette p. K.G. 0.680.76; 121 biggen 16—25; 113 kippen 0.50—1.50; 462 K.G. boter p. K.G. 1.40—1.60; 9884 kipeieren p. 100 4.75-5.25; 2259 eendeieren p. 100 4.75; haantjes 0.10—0.75. STOOMV A ARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Plrinsee Juliana, thuisr., vertr. 25 Juni v. Sin gapore. Vondel, thuisr., pass. 24 Juni Gibraltar. Banka, vertr. 25 Juni v. Hamburg n. Cralshanm en pass. 26 Juni Holtenau. Batjan, thuisr., vertr. 25 Juni v. Padang. Batoe, arr. 24 Juni v. Alexandriö te Tandjong. Java, arr. 24 Juni v. A'dam te Batavia. Manoeran, thuisr., vertr. 24 Juni v. Batavia n. A'dam. Riouw, thuisr., vertr. 25 JUni v. Port Said. Rotti, arr. 24 Juni v. A'dam te Hamburg. Bengkalis, arr. 26 Juni v. A'dam te Caleta Ooloeo. Grotius, uitr., vertr. 25 Juni v. Suez. Johan de Witt, uitr., arr. 25 Juni te Sabang. Koningin der Nederlanden, uitr., vertr. 26 Juni v. Southampton. Roepat, uitr., arr. 26 'Juni te Port Said. Kon. Hollandsehe Lloyd. Rijnland, arr. 27 Juni v. Hamburg te A'dam. Flandria, vertr. 27 Juni v. Hamburg n. Buenos- Ayres. Delfland, arr. 24 Juni v. Bougre te Middlesbro. Eemland, vertr. 25 Juni v. Buenos Ayres n. A'dam. Kennemerland, arr. 22 Juni v. Punta Arenas te Valparaiso. Zaanland, vertr. 25 Juni v. Antwerpen n. Hamburg en pass. 26 Juni Vlissingen. Kon. Pakotvaart maatschappij. Stagen, arr. 23 Juni v. Rangoon te Shanghai Kon. West-Indische Maildienst. Amor, thuisr., vertr. 25 Juni v. St. Michaels. Br iel le, arr. 24 Juni v. Coquimbo te Valparaiso. Lima, arr. 24 Juni v. West-Indië te New-York. Jason, v. A'dam n. Ghili, pass. 26 Juni Vlissingen v. Antwerpen. Venezuela, thuisr., arr. 27 Juni te Havre en zal 28 Juni de reis gaar A'dam voortzetten. Haloyon Lijn. Stad Arnhem, vertr. 26 Juni v. Montevideo n. Teneriffe. Agnetapark, v. Ibrail n. Hamburg, pas». 25 Juni Zea. Julianapark, v. Galatz n. pass. 25 Juni Sagres Stad Amsterdam, arr. 25 Juni v. Rosario te Ant werpen. HollandAmerika Lijn. Leerdam, v. R'dam n. New-Orleans, vertr. 26 Juni v. Vera Cruz. Lochgoil, arr. 24 Juni v. R'dam te Astoria. Nieuw Amsetrdam, v. R'dam n. New-York, pass. 27 Juni Cape Race. Veendam, v. R'dam xl New-York, vertr. 27 Juni v. Boulo-gne. Dinteldijk, v. R'dam n. d. N. Pacific, arr. 25 Juni te Colon. Veendam1, vertr. 27 Juni v. R'dam n. New-York. Cardigan&hire, v. R'dam n. de Noord-Pacific, art. 25 Juni te Londen. Burgerdijk, arr. 26 Juni v. Baltimore te R'dam. Drechtdijk, arr. 23 Juni v. R'dam te San Fran- cisoo. Eria-m, y. N. Orleana n. R'dam, vertr. 23 Juni v, Havana. Lochkatrine, v. d. Pacifickust n. R'dam, vertr. 21 Juni v. Cristobal. Rotterdam, arr. 26 Juni v. New-York te R'dam. HollandAustralië Lijn. Almkerk, uitr., vertr. 20 Juni v. Fremantle. Modjokerto, thuisr., arr. 26 Juni te Napels. Arendskerk, thuisr., vertr. 23 Juni v. Adelaido. Tjikandi, vertr. 26 Juni v. R'dam n. Hamburg. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, thuisr., arr. 25 Juni te Coconada. Sommelsdijk, thuisr., pass. 26 Juni Ou es sant. Ridderkerk, arr. 26 Juni v. Antwerpen te R'dam. Holl.O.-Azië Lijn. Oldekerk, arr. 25 Juni v. Yokohama te Vladi- vostock. Ouderkerk, thuisr., vertr. 26 Juni v. Sabang. Saparoea, uitr., arr. 25 Juni te Genua. HollandOost-Afrika Lijn. Bovenkerk, vertr. 27 Juni v. A'dam n. O.-Afrika. Aludra, thuisr., pass. 27 Juni Gibraltar. Menado, vertr. 26 Juni v. Zanzibar n. Tanga. HollandZuid-Afrika Lijn. Randfontein, vertr. 27 Juni v. R'dam n. Z.-Afrika. HollandWest-Afrika Lijn. Jaarstroom, vertr. 27 -Juni v. A'dam n. Hamburg, Gaasterland, thuisr., vertr. 25 Juni v. Monrovia. Stella, vertr. 25 Juni Opobo n. Fernando Po. IJselstroom, vertr. 26 Juni v. Monrovia n. Gr. Basso. Minerva, thuisr., vertr. 24 Juni v. Conakry, ürestes, vertr. 24 Juni v. Lagos n. Kotonow. Maasland, uitr., pass. 25 Juni Ouessant. Rotterdamscho Lloyd. Buitenzorg, uitr., arr. 26 Juni te Antwerpen. Djocja, uitr., pass. 26 Juni Kaap Bon. Rindjani, thuisr., arr. 26 Juni te Marseille. Tjerimai, uitr., vertr. 26 Juni v. Marseille. Bandoeng, thuisr., vertr. 25 Juni v. Belawan. Buitenzorg, vertr. 26 JudI v. R'dam n. Java. Garoet, uitr., pass. 26 Juni Ouessant. Tosari, uitr., arr. 25 Juni te Belawan. RotterdamZuid-Amerika Lijm Poeldijk, thuisr., vertr. 26 Juni v. La3 Palmas. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Adrastus, vertr. 25 Juni v. Singapore n. R'dam. Automedon, v. Jiap&n n. R'dam, arr. 25 Juni t9 Suez. Terresius, vertr. 25 Juni v. Hongkong n. R'dam. Euryades, v. A'dam n. Java, pass. 25 Juni Perim. JavaBengalen Lijn. Birma, arr. 26 Juni v. Calcutta te Batavia. JavaPacific Lijm Tjisalak, v. Java n. San Fraasioo, arr. 27 'Juni te Ceba. Bondowoso, arr. 23 Juni v. Java te San Fran- cisco. Simaloer, arr. 25 Juni v. San Fr&ncisoo te Tand jong Priok. JavaChinaJapan Lijm Tjltaroem, arr. 25 Juni v. Shanhai te Chinwangtao T.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— vjü., 8.80 v.m., 2.40 n.m., 5.80 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 10.15 v.m., 4.15 n.m., 6.45 mm. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 8.80 v.m., 6.80 m.m. Vertrek Helder: 7.— v.m„ 9.80 vmi., 6.46 n.m- SPORT. Athletlek. Om den Prins Hendrik-beker, Het eerste gedeelte van de jaarlijksche wed strijden om dezen beker, waaraan verschillende Nederlandsche kampioenschappen zijn verbonden, is Zondag j.1. o-p het Hercules-terrein te Utrecht gehouden. Aan deze dooreengenomen welgeslaagde wed strijden werd ook1 deelgenomen door de Marine- sportvereeniging „Zeemacht", welke de afge- legenhr 1 van Helder in aanmerking genomen- een goed figuur geslagen heeft. Op de resultaten komen wij bij de uitslagen terug. Het weer werkte zeer mee, doch de regeling wais niet steeds in orde. Zoo kon men aanvanke lijk wegens verschillen de uitslag van de 5000 M. hardloopen niet juist vaststellen en bleek, dat No. 1 zelfs een ronde te veel had, geloopen. De algeimeene prestatie was middelmatig en records werden niet verbeterd, hoewel Runia (Zee macht) bij minder vermoeidheid daarin wel licht geslaagd was in het nummer polsstok-hoog^ springen. Door het vertrek van Paulen, Broos en Heijneman naar Gothenburg oathraken enkele sterren op het appel. De uitslagen waren als volgt: 200 M. hardloopen. (Ned. record J. Grijseels Jr. 22,5 sec.). 1. Ch. Bovors, V.E.L., 23,7 sec. 800 M. hardloopen. (Ned. record A. Paulen 1 min. 57,4 sec.): 1. M. J. Men-so, V.E.L., 2 min. 7,9 sec.; 2. Chr. Krol, Zwaluwen, 2 min. 8,8 sec. De strijd tusscheh deze beiden was zeer spannend. 5000 M. hardloopen. (Ned. record Jac. Keijzer 16 min. 10,2 sec.)1. P. de Boer, Trekvogels, 17 min. 51 sec.; 5. A. J. Matze, Zeemacht, 18 min. 18,7 sec. 1500 M. snelwandelen. (Ned. record J. Gubbels 6 min. 19 sec.)1. P. H. van Doesburg, Blauw Wit, 7 min. 5,8 sec. Polsstokhoogspringen. (Ned. record H. J. M. de Keijzer 3.517 M.)1. K. Runia, Zeemacht, 3.40 M.; 2. H. de Keijzer, ZAjC., 3.30 M.; 4. B. de Boer, Zeemacht, 3.10 M. Hoogspringen met aanloop. (Ned. record W. C. Best 1.80 M.)1. W. B. v. di. Kuyp, Blauw Wit, 1.76 M. Kogelstooten. (Ned. record- B. van Hemert 12,215 M.)1. W. Selman A.A.C., 10,695 M. Discuswerpen. (Ned. record H. G. Bakker 40,78 M.)1. H. de Keijzer, Z.A.C., 37,07 M.; 2. B. de Boer, Zeemacht, 35,44 M. 80 M. hardloopen voor dames. (Ned. record A. v. d. Blankevoort 10,7 sec.)1. me}. J. de Vink, Attila, 11 sec. Verspringen met aanloop voor dames: 1. mej. J. de Vink, Attila, 4,32 M. Zweedsche estafette: 1. V. en L., den Haag, 2 -min. 9,4 sec.; 2, A.A.C., Amsterdam, 2. min. 11 sec.; 3. H.A.V., Haarlem-; 4. V. en L. II, den Haag. Met voorbehoud van mogelijke wijziging, in verband met het onregelmatige verloop van de 5000 M. is de voorloopige klasseering: 1. Vlug en Lenig, den Haag, 171/» punt; 2. A.U.C., Amster dam, 16 punten; 3. Blauw Wit, Amsterdam, ll1, punt; 4. Z.A.C., Zwolle, 9 punten; 5. Zeemacht, Helder, 81/i punt; 6. De Zwaluwen, den Haag, punten. In September heeft te Apeldoorn het tweede gedeelte dezer wedstrijden plaats. VOETBAL. H.R.C.Z eemacht Vrijdagavond half acht speelt H.R.C. op het Tuindorp-terrein een revanche-match tegen Zee macht. De vorige ontmoeting eindigde in een 41 overwinning voor H.R.C. op het Ankerpark-ter- rein. Deze overwinning was echter een weinig geflatteerd- Zeemacht bezit op heden een zeer goed elftal, waarin spelers uitkomen van goede capaciteiten en H.R.C. zal er dan ook de handen aan vol hebben om zich de oranje-truien van het lijf te houden. H.R.C. komt hoogstwaarschijnlijk met hetzelfde elftal uit als de vorige maal tegen Zeemacht De entrée bedraagt 10 cent S.D.0 .-nieuws. Zaterdagmiddag speelde SD.O. 1 op het Onder- zeedienstkazerne-terrein tegen S.VH. Hoewel hiervoor het le elftal was aangevraagd verscheen ongeveer geheel het 2e. Het resultaat was dan ook een 7—0 overwinning voor S.D.O. Hierna speelde S.D.O. 2 tegen Helder 5 en verloor met 50. Het elftal zal nog de noodige versterking moeten ondergaan wil het in de competitie een dragelijk figuur slaan. Zaterdag a*s. ontvangt SJJ.O. 1 Zeevaartschool L De laatste ontmoeting op het Batavier-terrein bracht een onverwachte S2 zege voor Z. S, komt geheel volledig uit en het zal dus aan span ning niet ontbreken. Aanvang half drie. Scheids rechter de heer D. Duinker. Z.VJS. 1—Zeemacht-XL Morgenavond half acht speelt Z. tegen een elf tal van Zeemhcht ep het terrein aan het Anker park. Scheidsrechter is de heer Dol. Zaterdag middag as. speelt Z. een wedstrijd tegen S.D.O. 1. Het elftal, waarmede Z. dan uitkomt, is als volgt d.; Winter; a.: Kramer en Schol; h.: Langhorst, van Baren en van Leeuwen; v.: Bakker, Avena- rius, Oostendorp, Baden- en Ahrend. Trainingsavond. Vrijdagavond zal voor de leden van de V.V. „Helder" een speciale trainingsavond worden ge houden. Daar het eerst in de bedoeling lag, dezen avond in samenwerking met- de spelers van de V.V. „H.R.C." te houden, zal dit nu, daar ge noemde vereeniging dan verhinderd is, naar alle waarschijnlijkheid eenige weken worden uitge steld, zoodat dientengevolge ook het uitvoerig verslag, dat vandaag in de H. C. zou verschijnen daarmede vervalt. Tenslotte zij nog vermeld, dat het bestuur van „Helder's Belang" voor dezen avond welwillend haar terrein aan den Bolweg heeft beschikbaar gesteld. Anna Paulowna. Zondag speelde Excelsior zijn 2den nederlaag wedstrijd. Om 2 uur speelde E. 2. tegen K.F.C. 1 van KoLhorn. Beide partijen stellen zich onder leiding van den heer Duinkei volledig op. E. speelt vóór rust tegen zon in. Vóór rust gaan de partijen vrijwel gelijk op en tot half time blijft de stand 00. Na de rust vertoont E. 2 -goed samenspel, waardoor K.F.C. zich uitsluitend op verdedigen moet toeleggen. Zij kan evenwel niet verhinderen dat door E. 2 tweemaal wordt gedoelpunt-, waardoor deze nederlaagwed strijd voor E. 2 een succes wordt, daar zij nu de uit geloofde medaille, voor een overwinning van E. 2, door deze 20 overwinning heeft verdiend. E. 2 had Wissekerke weer op de linksbackplaats, wat voor de achterhoede een goede steun was. Om 3.45 kwamen J.V.C. 1 van Julianadorp en E. 1 tegen elkaar in 't- veld. E. speelde met één invaller, J.V.C. met 10 man, wat voor haar een handicap was. E. wint de toss en verkiest het eerst tegen de vrij scherpe zon in te spelen. Na dat het spel een tijd in het middenveld is geweest komen de eerste aanvallen voor E.„ welke echter op de stoere J.V.C.-verdediging doodloopen. Aan den anderen kant weet J.V.C. uit een scrimage voor het E.-doel de leiding te nemen. Even later krijgt J.V.C. een strafschop te nemen even bul ten het strafschopgebied. De linksbinnen schiet kei-hard op doel. Keeper Harder weet echter, ge holpen door de bovenlat, den bal te stoppen. Hij kan echter niet wegwerken en de J.V.C.-rechte- buiten brengt den stand op 20. Even voor de rust krijgt E. een penalty te nemen, waardoor de midvoor den achterstand verkleint tot 21. Na de rust 1® E. ver In de meerderheid. Het ooimbi- neeren van de voorhoede ls goed en talrijke cor ners vallen E. ten deel. Toch- -komt het eerst» doelpunt voor J.V.C. als uit een aanval de rechts binnen keihard inschiet, waardoor de stand wordt 31. Als is afgetrapt volgen weer vele E.-aan- vallen en J.V.C. wordt nu zoo goed als ingeslo ten. Uit één dier aanvallen doelpunt de E.-links- buiten met- een keihard schot, wat wel het mooi ste doelpunt van den wedstrijd was. Spoedig hier na komt het einde met den stand 3—2 voor J.V.C., waarmee zij meer dan tevreden kna zijn. Scheids rechter Duinker voldeed- goed. Om misverstand te voorkomen, willen wij hier even verklaren, dat- de Vliegtulgmakers als leden van J.V.C. zijn ingeschreven. E. 3 speelde 's morgens tegen J.V.C. 8 en wist na mooien strijd deze met een 4—0 nederlaag naar Julianadorp te sturen-. Het was voor E. een mooie dag en het publiek heeft volop kunnen genieten. Naar Ned. Oost-IndiB. Verzendings- weg Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 6 en 20 Juli 29 Juni 2 en 16 Juli 8 en 22 Juli eiken Woensd, Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 9.'sm. 5.30 'sm. 6.30 's av. Naar Ned. West-IndlB. Naar S u r i n a m e s Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyn) Per mail via St. Nazaire 25 Juli 28 Juni, 19 Juli 6.30 'b av. 6.30 's av. 6.30 's av. 6.30 's av. 5.30 's m. 9 Juli Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland Naar Aruba, Bonaire en Curaijao: Perzeepostvia Amsterdam (Colon l(jn) Per mail over Engeland 28Juni,19Juli Eiken Vrijdag. 28Juni, 19 Juli 8 en 6 Juli 6.30 'b av. 5.30 's m. De per zeepost te verzenden stukken zyn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voor Bengkalis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig gedeelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Nieuwe uitgave. Dagboek van den Vlootaalmoezenier aan boord Hr. Ms. „Zeeland", dbor H. J. M. M. Aliink, majoor-aalmoe zenier Kon. Marine. Uitgave van de Ned. R.-K. Vereen, van Marine personeel „St. Christophorus" te Helder. De majoor-aalmoezenier der Kon. Marine H. J. M. M. Alink heeft in Januari/Februari een reis met Hr. Ms. „Zeeland" meegemaakt, en daarover in het orgaan van de R.-K. Ver eeniging van Marine-personeel „St. Christo- phorus" reisbrieven geschreven, die als de „film van de week" daarin werden gepubli ceerd. 'Op verzoek van het Hoofdbestuur van genoemde vereeniging gaf de heer Alink ze in een boekje uit. De eventueele baten van den verkoop zullen worden aangewend! voor de actie voor godsdienstige ontwikkeling van het marine-personeel. De heer Alink, die, zooals bekend is, een geestig man is, vertel op aangename manier zijn dageljjksche wederwaardigheden aan boord van den oorlogsbodem. Ofschoon zijn -beschou wingen meestal niet zeer diep gaan, laten zij zich prettig l^zen. De schrijver verstaat wel de kunst zijn publiek bezig te houden. Wij krijgen een indruk van het leven aan boord. Jammer genoeg, missen we een beschrijving van de na-tuur aan den wal; uit den aard der zaak hebben de ikerken, dlie tijdens de reis be zocht zijn, des schrijvers grootste belangstel ling. Het boekje is met eenige photo's verlucht en ziet er wat de -typografische verzorging be treft, netjes uit. 's Heeren Alnk's vroegere parochianen zullen het ongetwijfeld allen wil len -bezitten. Jammer is het, dat de schrijver gemeend heeft zoovele zelfstandige naamwoor den mannelijk te moeten maken, die toch we zenlijk en waarlijk vrouwelijk zijn. Hardnek kig spreekt de heer Alink van- „den- zeereis", „den haven", daarentegen van „de eerste keer". (Of ds dit een (kwestie van slechte cor rectie?) Pretenties maakt het boekje niet; de naam „filmpjes" voor deze causerietjes is dan ook zeer juist gekozen, en het dioel, dat men met de uitgave hoopt te bereiken: steun voor een actie, onder de godsdienstige elementen der vloot, zal menig katholiek aanleiding zijn zich een exemplaar aan te schaffen. UIT DEN OMTREK. gehouden 26 Juni 1923. Voorzitter de heer L. O. Kolff Jr., Burge meester, secretaris de heer O. F. van Duim Afwezig de heeren J. Bosker en Jac. Kap- -tein. Mededeeli-ngen en ingekomen stukken: Van de heeren M. Bakker Sz., J. Bosker, N. Engel, W. Hermans, P. Kaan, J. Kooi, M. Kooy, W. F. Lub, D. Oden, D. Minnes en JRotgans is bericht ingekomen, dat zij hunne benoeming tot lid van den Raad aannemen. Van Mej. Annijas, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aanneemt. En van den heer D. Blaauboer, dat deze zijne benoeming als lid van de Schattingscommissie der Rijks-Inkom stenbelasting aanneemt. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd le Sup- pletoire begrooting dienst 1923, bet aangaan eener geldleening en de verordening en aan vulling der Alg. Politieverordening. Bij den Gemeente-Ontvanger -heeft kasop name plaats gehad, alles werd in orde bevon den. Hierna wordt ingezien de maandstaat der zeegrasexploitatie over de maand Mei; de ver koop bedroeg 275 pakken. Van dén heer S. G. Doves uit de Klieftstraat is een verzoek ingekomen -om de bocht in de Klieftstraat wat te verbroeden. Voorzitter stelt voor dit voor prae-advies in handen van B. -en W. te stellen. Wordt goed gevonden. Een schrijven van -eene gemeente uit Fries land met verzoek om adhaesie te betuigen aan een -tot de regeering -te richten verzoek inzake beperking van openlijke godslastering (vloek verbod) wordt voor kennisgeving aangenomen. Van Ged-. Staten is een schrijven ingeko men betreffende de werkzaamheden voor Ge meente-Ontvanger en gevraagd of eventueele herziening van het salaris gewenscht is. Van den Gemeente-Ontvanger is een schrij ven in-gekomen met het verzoek -om zijn salaris ongewijzigd te laten. B. en W. zijn van oordeel, dat er n-og vol doende werk is en stellen voor het salaris on veranderd te laten. Voor een eventueelen nieuwen functionna ris wordt het aanvangssalaris 1000, met 4 twee-jaarlijksche verhoogingen van ƒ100. De heer Minnes wijst er op, dat de heer Mostert een bijzonder betrouwbaar ambtenaar is, en zijne bezoldiging altijd zeer gering was. meer een blijk van waardeering voor te stellen Op grond daarvan achten B. en W. het nu het salaris nu onveranderd te laten. Met algemeene stemmen wordt, na eenige discussie, besloten het salaris ongewijzigd te laten. Komt ter tafel een schrijven van den heer W. Hermans, waarin deze ontslag vraagt als opzichter der Bouw- en Woningverordening, met ingang van 16 Juli a.s. Dit ontslag wordt met algemeene stemmen eervol verleend. B. en W. stellen voor deze functie te laten vervallen en een Gemeente-Opzichter te be noemen in vasten dienst der gemeente op nader te bepalen salaris. Na verschillende discussiën wordt met tegen 4 stemmen besloten een oproep voor sollicitanten te plaatsen en het salaris te stel len op 400. Hierna wordt besloten aan de Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in West- Friesland over 1922 en over 1923 telkens eene subsidie van- 15 te -geven. De rekening van Armvoogdenv welke ter visie heeft gelegen, wordt goedgekeurd. Besloten wordt tot wijziging en aanvulling der verordening op de heffing van schoolgeld. 'Een voorstel tot regularisatie van uitgaven op de begrooting dienst 1922, wordt na voor lezing der diverse -posten, goedgekeurd. Rondvraag. De heer Rotgans stelt voor tot aankoop van nieuwe stoelen in de Raadszaal over te gaan. Zal geschieden. De heer Tijsen bespreekt den toestand in het arrestantenlokaal. Hieromtrent komt bin nenkort een voorstel. De heer N. de Vries maakt eene opmerking over de bestrating op het Hoekje. Met den heer Kaan zal worden gesproken over aankoop van grond, zoodat de toestand daar ter plaatse verbeterd- kan worden. De heer Oden wijst op gevaarlijke plaatsen bij den anderen -hoek vanuit de Nieuwstraat. Ook dit en eenige andere zullen verbeterd' worden. De heer Oden -spreekt er zijn misnoegen over uit, dat men steeds met een dergelijk ant woord wordt afgescheept, zonder ooit verder iets naders hiervan te hooren. Desgevraagd noemt de heer Oden eenige van die toezeg gingen op (plaatsen van urinoirs, aankoop van grind, vegen van wegen, enz.). Ook andere raadsleden maken opmerkingen van dezelfde strekking. De heer Visser vraagt naar de verpachte staanplaatsen voor de -kermis; de heer Oden wijst er op, dat de politie-verordening, die het geven van signalen met de claxon van een auto in de kom van het dorp verbiedt, niet wel te handhavon is, daar men niet weet waar de kom aanvangt. Uit de besprekingen blijkt, dat di-t moeilijk uit te maken is, en dus ook eene bekeuring hiervoor moeilijk is uit te lokken. De heer Oden vestigt de aandacht op -eene circulaire van den- Minister, waarin wordt me degedeeld, dat woningen, afgekeurd vóór 1 Aug., nog bewoond mogen worden, doch geen huurverhooging mogen ondergaan. Het zou misschien wel gewenscht zijn, meent spr., zoo B. en W. daar hunne aandacht eens aan gaven; hiervoor komen verscheidene wo ningen in aanmerking. Alleen in Amsterdam zij-n met dit doel 10.000 woningen onbewoon baar verklaard. Deze -zaa-k zal door B. en W. met spoad wor den behandeld. De heer Oden vestigt de aandacht van het College op het heerschen tan mond- en klauw zeer in Noord-Holland Besloten wordt, dat de invoer -van vee zal worden verboden, voor de slacht zullen de sla gers vee mogen invoeren, met bewijs van her komst, zoodat blijkt, dat het onbesmet is. Dit vee moet van de postboot per veewagen ver voerd- worden en mag niet in de wei worden gebracht. De heer J. Kooi vestigt de aandacht op het grasmaaien op Zondag en -protesteert daar tegen. Meerdere leden spreken over het werken op Zondag hunne afkeuring uit. Getracht zal wor den hieraan eenigszins paal en perk te stellen. Na een-e inlichting aan den heer Veerdig omtrent den -huishoudcursus, wordt de ver gadering gesloten. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Het hoo'd- en het bijkantoor der poste rijen zijn -geopend op werkdagen van 's mor gens 7.30 u. tot 's avonds 7.30 u. De telegraaf, gevestigd in het hoofdkantoor, tot 's avonds 9 uur. Des Zondags is 'het hoofdkantoor open van 8 u. m. tot 9 u. m. en van 1 u. a. tot 2 u. a.; het bijkantoor is op Zon- en feest dagen gesloten. De kantooruren' zijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van postwaarden en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.80 uu v.m.7,30 num en Zaterdags van 7.30 u. v.m.6— u. n.m. De aanneming van aan geteekende stukken, waarvan geen expresse bestelling wordt verlangd, heeft Zaterdags tot 3 u. nun. plaats. b. Voor den dienst der postwissels, juitan- tiën en rijksverzekerlngbank: van 8.80 u. vnn.3 u. mm. o. Voor den dienst der Rijkspostspaarbank van 9 u. van.7.30 u. m Zaterdags vaa 9.u. v.m.6 u. mm. d. Voor den dienst der ppfeketpost van 7.30 u. v.m.7.30 u. n.m. Zaterdags van 7.80 u. vnm6.n.m. e. Voor den postcheque- on girodienst van 8.30 vum8 u. mm. De lichting der stadsbrtevenbussen heeft op werkdagen plaats dief v.m. 8.16 m, 's na middags 1.50 u en 5.10 u, en 's awoncte 9.80 o. Bovendien geschiedt op Maandag en daaga na een feestdag eene lichting des vjm. te 8.30 u. De op hei station geplaatste brieven bus wordt 10 minuten voor bet vertrek m iederen posttrein gelicht. De brievenbussen zijn respectievelijk ge plaatst aan de Javastraat, Brakkeveldweg Sta-kmanbossestraat, Binnenhaven, Zuidstr., Ankerpark, Buitenhaven, Kruisweg, Molen straat, Koningstraat, Keizerstraat, Piet Heinstraat, Langestraat, Dijksfcraat en Scka- genstraat E. S. O. N. A. HélderAlkmaarAmsterdam: 's morgens 7.45 uur (passagiers- en goederen dienst), behalve Dinsdags. 's middags 1 uur (goederendienst). AmsterdamAlkmaar—Helder 's morgens 9.èo uur (passagiers- en goederen dienst). 's middags 2.30 uur (góed.dienst via Zaandam). 's Zondags naai Schoorl en Alkmaar: Van Helder 's morgens 8 uur. Van Alkmaar 's avonds 6 uur. LAATSTE BERICHTEN. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den heer J. J. Schoeffelenberger, bouwkundige alhier, aan besteed het bouwen van een hótel met aparte bovenwoning in de Keizerstraat alhier. Hier voor was ingeschreven als volgt: G. Groot voor f 13235; T. Griek voor f 13045; H. PJ. Bosch voor f 12890; J. de la Houssaye voor f 12139; W. Braggaar voor f 11844; Minneboo Walboom voor f 11773. Allen te 'Helder. De raming was f 11685. De Heer en Mevr. TROMP— Kostkb, geven kennis van de geboorte eener DOCHTER. Woadsend, 26 Juni 1923. <c>> i AANGEBODEN^^ Een flink DAGMEISJE gevraagd. Adres: Mevr. v. d. MEIJ, Kanaalweg 80. Gevraagd Aanbiedingen b(j: ODDENS, Weezenstraat 74. Een net DAGMEISJE gevraagd. Adres: Spoorstraat 14. Gevraagd een nette WERKSTER. f2.60 per dag met kost. Adres: Zuidstraat 18- Biedt zich aan een nette BAKER. Adres: Bureau van dit blad. 1 Te huur een gem. SUITE, omtrek Keizersbrug. Adres: Bureau van dit blad. E Reserve Off. vraagt van 16 Juli tot 4 Augustus te Helder gsm. ZIT- en 8LAAPKAMER met PENSION. Brieven met opgave van prijs aan Bureau Limburger Koerier, onder N, Maastricht. Te koop SLACHTKIPPEN, vanaf fl.25 Jonge HANEN vanaf f O 50- Jonge LEG KIPPEN en KONIJNEN. Adres: M. HANZE, Gravenstraat 94. Te koop Adres: Bureau vau dit blad. Te koop of te huur eenige overdekte marktstallen voor de markt of de kermis. Tev'éhs een pracht-Lamp te huur. Oostslootstraat 20. Aan het zelfde adres een nieuwe Wasch- machlne met Wringer en een nieuwe Theekast, spotgoedkoop. Te koop aangeboden een prima Engelsch Heeren- en Damesrijwiel, voor zeer lagen prijs, met voll. garantie. Adres: W. TOL, Jan in 't Veltstraat 75. Te koop een zoo goed als nieuw, eikenhout Ameuble ment. goud brons (pluche). Adres: Broodsteeg 3.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7