i r fc?!2T' zij Zomerdienst Ned. Spoorwegen. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. Het proces-Judet De staking der havenarbeiders. Het Amerlkaansche drankverbod en de Engelsche schepen. ITALIË. OOSTENRIJK. Moord door een anti-Semitische organisatie. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het handelsverdrag met Tsjecho Slowakije. RUSLAND. Aziatische cholera. VEREENIGDE STATEN. De immigratie. JAPAN. LUCHTVAART. Vliegongeluk. Nationale vliegdag. De moord te Ubachsberg. Inbraak in een Juwellerswtnkel. Een Nederlander vermoord. De vergiftiging te Utrecht Een geheime branderij ontdekt Ernstig motorongeluk. Kerkdiefstal. Een dronken autobus-bestuurder. Inbrekers gevat 20.000 aan effecten gestolen. Aanrijding. Verduistering. 6.49 7.30 10.04 12.40 2.04 3.54 4.15 7.25 9.04 9.04 9.04 12.10 2.54 4.40 6.00 6.40 9.31 6.19 8.35 7.57 9.37 9.11 11.21 12.28 2.41 3.04 6.19 6.49 8.05 9.16 11.05 11.26 11.21 12.67 E. S. O. N. A. Alkmaar Packet Op Zon- en Feestdagen. T.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming- T Rijnsche separatisten waar te nemen. Dorten en Smeet» achten het oogenblik waarschijn lijk gekomen om bun plan te verwezenlijken Zelfs gaan reeds geruchten dat de Rijnland sche republiek op 14 Juli, den natioinalen Franschen feestdag, uitgeroepen zal worden. Tengevolge van het betruit der Rjjnland commissie en de verordening van generaal Degoutte, die het verkeer tusschen het be zette gebied gedurende 14 dagen verbieden, lippen alle Rijmveren stil, terwijl de Rijn bruggen afgezet zijn. Het aantal personen dat door den maatregel verrast werd, is zeer talrijk. Het besluit werd Zaterdag genomen Zondag in die Echo Du Rain gepubliceerd, er Zondagmiddag aan de Duitsche overheden bekend gemaakt. Bij het vluchte 1 in^enbu reau te Mannheim hebben zich reeds JOU „gestrande" personen uit het bezette gebied aangemeld. De Vossische Ztg. constateert, dat de oor zaak van de treinontploffing op de brug tusschen Duisburg en Hoetifeld nog steeds in het duister ligt. Het kan een daad van sabotage zijn, ofschoon er ook geruchten loopen, dat een gashouder zou zijn ontploit. Vast staat echter, dat de bevolking van het Rijnland, die de dupe van de historie wordt, aan het geval volmaakt onschuldig Is en dat de Franschen van deze gelegenheid, waarbij zoovele Belgische slachtoffers zijn gevallen, een dankbaar gebruik hebben gemaakt, om de economische bedenkingen, die in België tegen de Roerbezetting rijzen, tot zwijgen te brengen. Het gebeurde is koren op den molen van den Franschen generalen staf. Zoowel de Vossische als de Gennania zijr overtuigd, dat, als de Duitschers de schuld; gen zijn, ze behooren tot de rechtsradicalen. Beide bladen waarschuwen deze kringen, die d en laatsten tijd weer erg roerig zijn, tegen een desperado-politiek, welke de oogmer ken van Poincaré slechts in de hand kan werken en Duitschland onberekenbare scha de toebrengt. Dusseldorp, 4 Juli. De stremming van het verkeer tusschen het bezette en het onbezette gebied, die naar verluidt eerlang ook tot het passagiersvervoer op de Rijnbooten zal wcr den uitgebreid, heeft reeds ernstige gevol gen voor de voedselvoorziening. Er komt weinig binnen en dat weinige wordt nog zeer lang opgehouden door oponthoud aan de grens. In de groote steden begint de voorraad in de winkels dan ook op te raken en kunnen de koopers doorgaans slechts een deel krij gen van 't geen ze 'bestellen. De verscherpte dwangmaatregelen. Naar uit Frankfort wordt bericht, rukten Maandagmorgen de Franschen in de richting van Frankfort verder. De afsluitingsgrens ligt thans onmiddellijk vóór de eerste huizen der stad. Een uit zes Marokkanen bestaande wacht werd op het vroegere vliegveld geposteerd. Een schadeloosstelling van twee milliard geëischt. Naar aanleiding van den jongsten aanslag op de lijn Mainz-Bingerbrück en bet hoofdstation van Wiesbaden heeft de commissie voor het Rijnland bepaald, dat wanneer niet vrijwillig een schadeloosstelling van 2065 millioen mark wordt opgebracht, dit bedrag uit de kassen van het rijk en van de stad Wiesbaden zullen wor den genomen. Het bankbiljet van een half millioen mark komt over een week in omloop. Met het druk ken der biljetten van een millioen is ook reeds een begin gemaakt, doch de datum van uitgifte is nog onzeker. De bemoeiingen van den Paus. Uit Rome wordt gemeld: Het telegram, dat de paus aan monseigneur Pacelli, den nuntius te Berlijn, heeft gericht waarin hij hem opdraagt bij de Duitsche regeering stappen te doen, opdat deze eens en voor altijd haar afkeuring uitspreekt over de misdadige aanslagen heeft grooten indruk gemaakt. Na den stap van Jonnart die zich recht streeks tot den paus heeft gewend in verband met diens jongste herderlp schrijven ver zekert men in geestelijke kringen, dat de Hei lige Stoel de eerste de beste gelegenheid zal aangrijpen om Duitschland uit te noodigen het lijdelijk verzet te staken. Sedert de publicatie van den brief van den Paus is het optreden der gezanten van Frank rijk en België bijzonder gemeenschappelijk en werd de eenheid der politiek van Frankrijk en België te Rome nog weer eens volkomen be vestigd. 9 Parijs, 4 Juli. In de zaak-Judet is de procureur-generaal zijn requisitoir begonnen. Hij verklaarde, dat hij, aangezien het geen oorlogstijd meer was, niet de straf des doods zou eischen, doch de verbanning van Judet naar een vestingplaats en wel wegens hoog verraad. Hij zeide, dat er geen termen waren voor verzachting van het vonnis, noch voor toegeeflijkheid of medelijden. Wanneer de juryleden de meening van den procureur generaal ten aanzien van de schuld van Judet deelen, moeten zij hem derhalve veroordeelen zonder verzachtende omstandigheden in acht te nemen; wanneer zij niet van zijn schuld overtuigd zijn, moeten zij hem vrijspreken Vervolgens ging de procureur-generaal over tot zijn bewijsvoering, waarbij hij de zaak van Judet in verband bracht met andere zaken van hoogverraad, zooals die van Oaillaux, Bolo, de „Bonnet-Rouge*', enz. De wilde staking der bootwerkers te Huil, Grimsby, Cardiff en Bristol heeft zich uit gebreid tot Londen en Tilbury, waar dui zenden bootwerkers het werk eveneens heb ben neergelegd. Het werk ligt stil op eenige schepen1, die geladen zijn met vruchten en andere aan bederf onderhevige waar van het vasteland. Londen, 4 Juli. De Britsche stoomvaart maatschappijen'hebben, volgens een bericht uit Southamptom, besloten, voortaan alleen sterken drank voor de heenreis naar Ame rika mee te nemen. De maatschappijen leg' gen er nadruk op, dat de passagiers in staa: zijn, in Amerika aanzienlijke hoeveelheden sterken drank op te doen voor de terugreis. Pietravalle, de vice-voorzitter van de Italiaan- sche Kamer, op wien verleden week, naar men weet, een aanslag is gepleegd, is aan zijn won den overleden. Pietravalle behoorde tot de de mocratische partij. Een moord in het bosch van Neu-Lengbach blijft de gemoederen teWeenen bezighouden By het onderzoek is gebleken, dat er een sterke groep terroristische swastikadragers bestaat, terwijl een gevonden lijst een „zwarte ly'st" blijkt te zijn van politici, die men uit den weg wilde ruimen. De vader van den ver moorden 19-jarigen gymnasiast is zelf een bekend leider van de anti-9emieten te Weenen Hy ontkent echter van de zaak, waarin zijn zoon betrokken was, op de hoogte te zijn. Hij had integendeel zijn jongen, die zenuwachtig en overprikkeld was, verboden aan de anti semitische agitatie mee te werken. De politie heeft intusschen 14 jonge mannen aangehou den, die behooren tot een terroristische groep onder leiding van den oud-officier Krueger, naar wien de groep genaamd is. Bij het onderzoek van deze geschiedenis heeft de Weensche politie in het klooster Biarritz een bergplaats van wapens ontdekt, welke aangelegd zou zijn door de jeugdige nationalistische organisatie. De Volksvertegenwoordiging der Tsjecho- Slowaaksche Republiek weigerde het handels verdrag met Nederland te ratificeeren, op grortd van'de oppositie, die het in Nederland heeft gewekt. Het aantal sowj et-republieken is met een Burjeten-republiek vermeerderd. De Bur- jeten of Bureten zijn een Mougoolsch noma denvolk, dat het Zuiden van het goeverne- ment Irkoetsk, Transbaikalië, de oevers van de Jenisseiï, de Lena, de Angara en het Baikalmeer bewoont. Zij zijn sinds 1644 aan de Russische heerschappij onderworpen, doch hebben hun eigen gekozen vorsten' be houden. Hun godsdienst is het Lamaïsme. Een omschrijving van het gebied van de nieuwe sowjet-repubiiek hebben wij nog niet gevonden. Te Jefcaterinoslaf zijn drie gevallen van Aziatische cholera vastgesteld. Aangezien er in deze stad ook pestgevallen zijn, maakt men zich zeer ongerust. De democratie in de Ver. Staten is niet enkel schijn, maar dikwijls ook volkomen echt. Dat leert ons b.v. ook weer het volgende couranten-bericht: „Mej. Margaret Wilson de dochter van ex-president Wilson is in dienst getreden bij een New-Yorksche advertentie-firma." Hierbij dient men te weten, diat mej. Mar garet na den dood van haar moeder een tijd lang de officieele gastvrouw is geweest op het Witte Huis. Het is thans met de immigratie in de Ver. Staten een ongelooflijke herrie. Met 1 Juli waren de poorten van de Ver. Staten weer ontsloten voor nieuwe stroomen landverhui zers, hetgeen zou duren tot de quota voor de maand vol zouden zijn. Dat was op 3 Juli al het geval voor zeven naties. Bovendien werd op 1 Juli de aankomst verwacht van nog vier duizend nieuwe immigranten op Ellis-eiland. Het is n.1. tusschen de schepen, die landver huizers aanbrengen, een wedstrijd om met hun vracht biiyien te zijn, vóór het desbe treffende quotum vol is. Thans is het op Ellis-eiland een menschen- ophooping en een volte, zooals in de geschie denis van dat doorgangshuis voor landver huizers nog nooit beleefd is. Alleen reeds op 1 Juli waren in de verschil lende immigratiestations in de Unie 16,000 landverhuizers gearriveerd. De douane- en immigratie-beambten hebben het razend druk en zijn oververmoeid. De Berengaria is Dinsdagochtend te Sout- hampton aangekomen. Het sohip, was offi cieel wel, maar in feite alles behalve droog, aangezien het meerendeel van de passagiers voor hun eigen sterken drank had gezorgd. Zoo had een van hen voor een reis van twee weken 24 flessohen champagne bij zich. De getuigschriften van den dokter had den dit mogelijk gemaakt Dadelijk den eer sten dag al maakte de passagiers queu voor zijn hut Er wordt te Tokio tusschen Japansche en Russiche gedelegeerden onderhandeld: over den verkoop van het Russische deel van Sa- chaliën aan Japan. De Japanners boden 150.000.000; de Russen vroegen 1000.000.000 (goud) roebels. Op dit verschil van prijs zijn de besprekingen voorloopig afgesprongen. Uit Tokio wordt gemeld, dat Japan beslo ten heeft, zich tot de Ver. Staten en Groot- Britannië te wenden om te komen tot een drievoudig vergelijk, dat de bepalingen van de Vlootovereenkomst van Washington zal handhaven, zonder dat daarbij verder zal worden gewacht op de ratificatie van het ver gelijk door Frankrijk. Dat wordt ten minste meegedeeld in Ja> panache bladen. KORTE BERICHTEN. Bij een botsing tusschen een D-trein met een goederentrein nabij Grosswardein zijn zes personen gedood en 20 gewond. Uit Boedapest wordt gemeld, dat aldaar het fort Catelu in de lucht is gevlogen, doordat een arbeider een granaat liet vallen. Zes personen werden gedood en zeven gewond. Uit Belgrado wordt gemeld, dat Frankrijk aan Zuid-Slavië een bewapeningscrediet van 300 millioen frs. zal verleenen. Volgens een Orientbericht zouden in Rus land weder groote politieke processen voor de deur staan. Het aantal beschüldigden be draagt: 284 te Moskou, 92 te Charkof en 330 te Wladikawkas. Het Amerikaansche slagschip „Maryland" heeft den afstand van Norfolk tot Seattle (5900 mijlen) in 14 dagen 28 uren en 7 mi nuten afgelegd. Dit is wel het grootste snel heidsrecord, dat tot nog toe ooit door een slagschip gehaald werd. De „TempS" spreekt het bericht als zou België het initiatief hebben genomen voor een bijeenkomst van eerste ministers, tegen. Dr. Ouno heetft dein pauselijken nutius me degedeeld, dat de Rjjksregeering in een offi- i cieele verklaring haar afkeuring zal uitspre- 'ken over het actieve verzet, met name tegen de sabotagedaden. OHtrien, de Iersche republikeinsche leider, is tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De chef van de Russische luchtvloot maakte, blijkens een bericht uit Moskou, met een Junkers-vliegtuig een vlucht van 27 uur tusschen Moskou en Buchard, waarbij hij over den Kaukasas vloog op 4500 Meter hoogte. De afgelegde afstand bedroeg 4000 werst (ruim 6267 K.M.) of een gemiddelden' afstand van *158 KM. per uur. Uit Metz wordt gemeld, dat een militair vliegtuig op weg naar Mainz boven de gemeente Hauconcourt in brand vloog. De passagiers een sergeant en de bestuurder werden gedood, De Nationale vliegdag van de Kon. Ned. Ver- eeniging voor dè Luchtvaart, welke op 14 Juli as. op Schiphol wordt gehouden, belooft zeer interessant te worden. Er zullen twee wedstrijden georganiseerd worden, ten eerste escadrille-wedstrijden en in de tweede plaats behendigheidswedstrijden in de lucht. Aan de escadrille-wedstrijden zal deelgenomen worden door vliegtuigen van de landmacht en de marine. De heer A. H. G. Fokker zal zelf voor de Nederlandsche Vlieg tuig Fabriek te Amsterdam, welke met drie vliegtuigen deelneemt, uitkomen voor de* be hendigheidswedstrijden, terwijl ook voor de land- en zeemacht vijf vliegtuigen 'voor deze wedstrijden zijn ingeschreven. Uit Heerlen wordt aan de „Telegr." gemeld: Betreffende, den moord te Ubachsberg ver nemen wij heden het volgende: In een oud vervallen huisje woonde geheel op haar zelf de 72-jarige vrouw H. O. Utermans, die door haar ouderdom zich soms wat vreemd aanstelde. Het verhaal deed de ronde, dat zij nogal rijk was, hetgeen dan ook de aanleiding tot den moord moet 'zijn geweest. Zaterdagavond toen als ge woonlijk haar neefjes een bezoek aan haar wil den bréngen, en de gewone boodschappen wil den bezorgen, vonden zij de deur en het ven ster open. In het voorvertrek waren verschil lende zaken in wanorde over den vloer ver spreid. Angstig geworden snelden de kinderen naar huis waar zij mededeeling van een en ander deden. Onmiddellijk begaf zich een zwager van juffr. H. en eenige andere personen naar haar woning, daar. vonden ze de vrouw, aan handen! en voeten gebonden, in haar nachtgoed op het bed liggen met een kussen op het hoofdi. Hier en daar vertoonden zich bloedsporen. Toen men het kussen wegnam bleek het gezicht één en al wonde te zijn. Het bericht van den moord ging als een loo pend vuurtje door het anders zoo stille dorp en weldra was de burgemeester, de heer J. Daub- senberg uit Veenendaal, en politie ter plaatse. Ook dr. Wolffs kwam weldra en constateerde dat de vrouw gedood moet zijn door het slaan met een zwaar stomp voorwerp, waardoor onder andere het neusbeen verbrijzeld werd. Er wordt vermoed, dat de moord Vrijdag en misschien zelfs reeds Donderdag gepleegd is. Haar de vrouw zeer eenzelvig leefde, was bet den buren niet. opgevallen, dat men haar eenige dagen niet gezien had. De moord zal in den avond of 's nachts gepleegd zijn, daar de vrouw zich te bed bevond. De dief of dieven zijn door een gat in den muur binnengedrongen, waar na zij de ongelukkige vrouw met touw en af gescheurde stukken beddelaken hebben gebon den. Eerst daarna moet de doodelijke slag zijn toegebracht. Uit de verspreid liggende laden en doozen ls gebleken, dat roof het eenig doel van den moord is geweest. Vermoedelijk is echter slechts wat klein geld en een gouden kruis gestolen, daar de vrouw haar geld elders in bewaring had gegeven. Het parket te Maastricht heeft Zondag een uitgebreid onderzoek Ingesteld tot dusver echten zonder resultaat. Een onderzoek met een poli tiebond leverde ook geen succes op. Het lijk van de vrouw is gisteren onder groote belangstelling ter aarde besteld Tn den nacht van Zondag op Maandag is in gebroken in den winkel van den juwelier A. S. aan den Lagen Oostzeedijk te Rotterdam. De dieven hebben het slot van de buitendeur ge forceerd en daarna een paneel van de deur, die tot den winkel toegang geeft, weggebroken. Toen de eigenaar des morgens beneden kwam, bemerkte hij, dat de.tochtdeur, die naar het bovenhuis toegang geeft, met een riem was vastgebonden. Dezen maatregel schijnen de daders te hebben genomen, om bij een even- tueele ontdekking de vlucht te vergemakkelij ken. Vrijwel alles wat er was is meegenomen. De vitrines, de étalages, en de standaards zijn geheel leeggehaald1.' In totaal is voor een bedrag van ruim 6000 aan gouden en zilveren horloges, ringen, arm banden, en 7. meegenomen. De heer S. is tegen inbraak verzekerd. De politie heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld, doch is er nog niet in geslaagd, de daders te vatten. De heer Gustaaf Thijssen, aannemer, af komstig uit Maastricht, die in 'verhand met den wederopbouw van het dorp Antry, sinds eenigen tijd in Noord-Frankrijk vertoefde, werd sinds enkele dagen1 vermist, aldus meldt „Le Petit Parisien". Hij was, zegt dit blad, met zijin jeugdigen employé, den Italiaan Norcini Orlando, de velden ingegaan om kersen te plukken en niet teruggekeerd. Werklieden vonden de beiden Hjken onder hooi verborgen. Het gouden horloge van den heer Thijs sen en zijn portefeuille, inhoudende 8000 francs waren verdwenen. Een of twee vreemde werklieden, wier signalement bekend is, worden als verdacl t van dezen moord, gezocht Lokaalspoor en autobussen. In Noordelijk Friesland vindt men bijna In ieder dorp autobussen, die geregeld rijden. De Friesche Lokaalspoor ondervindt daarvan groote-schade. De inkomsten over de maan den Januari en Februari i.1. zijin ongeveer 30 lager dan in die maanden in, 1922. Het onderzoek der deskundigen1 in zake het vergiftigingsgeval te Utrecht heeft uitge wezen, dat aan een ongeval moet worden ge dacht Het ongeval is veroorzaakt door het naar binnen slaan van een gloeikousvlam, waardoor zich in de buis gifgas heeft ge vormd. In verband hiermede zij men gewaar schuwd des nachts gloeilichten niet laag te laten branden. Hier leidde het tot het ver lies van twee mensdhenlevens. Zaterdagmiddag is, naar de „O. H. Of' meldt, door de politie, in samenwerking met ambtenaren der accijnzen, een inval gedaan in het perceel Lange Margarethastraat 7 te Haarlem. In het perceel werd een volledige in werking zijnde distilleerderij aangetrof fen,; het toestel had een inhoud van 800 liter, terwijl er acht gevulde kuipen aanwezig waren. Het toestel met bij,behooren werd in 'be slag genomen. Terzake -zal proces-verhaal worden opge maakt tegen een machinebankwerker, wo nende te Vogelenzang. 'Dinsdagavond is in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam een bejaarde vrouw, wonende in den omtrek van de Rustenburgerstraat, tus schen een motorrijwiel en een muur bekneld geraakt en op slag gedood. Omstreeks half acht kwam uit de Ferdinand Bolstraat bij de R. A. I. een motorrijder aan gereden. De motorcar had een geweldige vaart. Gekomen bij de Albert Cuypstraat trachtte de berijder deze straat met groote snelheid in de richting van de Ruijsdaelkade in te schieten. Hij nam echter, volgens ooggetuigen, den hoek Ferdinand Bol-, Albert Cuypstraat met zulk een verbazende snelheid, dat de machine uit de bocht schoot en links van den weg het trot toir opvloog tegen den muur van den winkel van Kreymborg Go. Een oude vrouw, daar ter plaatse op de kleine steentjes loopende, werd tusschen muur en machine zopdanig be kneld, dat de levensgeesten onmiddellijk waren geweken. De motorrijder werd door den schok tot midden op den rijweg van de Ferdinand Bolstraat gesmeten. Hij is in bewusteioozen toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het binnen-gasthuis vervoerd, bij heeft een schedelbreuk opgeloopen. Eenige dagen geleden werd uit de sacris tie der Domkerk te Munster een massief gouden monstrans wegende 41/, K.G. en ge- leel bezet met kostbare diamanten, aan de kerk in 1651 geschonken door den prins-bis schop van Galen, gestolen. Een premie van 50 millioen mark is uitgeloofd voor de op sporing van dit kostbare kerksieraad. Intus schen heeft men om verschillende redenen den hulp-koster van de kerk, Ludwig Gröff- ker gevangen genomen, daar sterke vermoe dens tegen hem zijn gerezen, dat hij de da der van den diefstal is en vermoedelijk nog eenige medeplichtigen heeft. De verklarin gen van den verdachte zij met elkaar in tegenspraak. Men neemt aan dat hij de monstrans heeft verborgen^ met het oogmerk deze later ten gelde te maken: ■Op het geroep van „stop, stop!" door pas sagiers, die boven op de bus van Seven Kings naar Victoria zaten, hield een agent den wa gen aan in Manor Park, Broadway. Het bleek, aat zoowel de conducteur als de wagenbestuur der dronken was. Een juffrouw, die het ge vaar zag, sprong van de bus terwijl deze nog in beweging was. De wagen had eenige zeer gevaarlijke bochten met groote vaart geno men en het was gelukkig, dat de bus werd aangehouden, voordat hij in het drukke ver- keersgedeolte kwam. De gevolgen van de onverantwoordelijkheid der belde beambten zouden dan niet te overzien zijn geweest. De- bestuurder werd veroordeeld tot een week dwangarbeid en de conducteur tot een geld boete van 8 Pond, aldus meldt de „Daily MEUJ. Men meldt uit Groningen: Twee studenten, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag in het donker op hun kamer in den Kleinen Kromme Elle boog aldaar zaten, zagen aan de overzijde twee mannen morrelen aan het slot van een huisdeur. Zij vermoedden een inbraak en waarschuwden een politie-agent, die de twee verdachten arresteerde en naar het politie bureau overbracht. Daar hebben de arrestan- ten bekend dat zij de daders z^jn van een aantal inbraken die in de laatste dagen te Groningen zijn gepleegd. De oudste werd in \r!5 Bevonden van vele valsche sleutels, zij hadden de gewoonte, nadat zij de deuren geopend hadden, die ook weer te sluiten, zoo- ™bralL®n meestal niet dadelijk ont dekt werden. Zij hebben zich onderscheidene met zeer groote bedragen toegeëigend De oudste, een kleermaker, is voor eeniee SÏrÏÏSST Beiden hadden werk. De bende van „Plet". Door het te voorschijn brengen van eemerp gouden sieraden welke den dag n? Se in braak aan den Houtweg in Den j aan bet Alexandersveld kwam inf^p naar een terzake van die inhaal me?ren den persoon, ui? angst eeS W politieburcel waren geworS T^7an d,at saris van politie te^heTeSngen ópT18- ge^Tn'Ven kIaarheid' te brem pleecrde belangrijke inbraak™11 jaaT Het is namelijk aan de politie gebleken, dat de gouden voorwerpen, waarvan de juffrouw, zekere S., wonende aan de Laakkade in Den Haag zich op zoo zonderlinge wijze had ont daan 'afkomstig zijn van een inbraak aan de Valkenboschkade, waarbij behalve gouden en zilveren voorwerpen, ook geldswaardig pa pier, ter waarde van eenige duizenden gul dens, als buit in handen van de inbrekers was ^evallen. De als verdacht deze inbraak te hebben gepleegd, door de politie gehooxtie P Z gewezen controleur van een veilig heidsdienst, die met den bekenden Piet later op heeterdaad betrapt werd. toen hij op een Zondagmiddag aan. den Houtweg aan liet in- breken was, ontkende tot dusverre, iets uit staande te hebben gehad met de inbraak van de Valkenboschkade. Ttiuns echter, nu de uit de W. O. gehaalde gouden voorwer pen als bewijsstukken konden dienst doen, heeft hij bekend, bedoelde inbraak te hebben gepleegd en heeft hij ook aan de politie mee. gedeeld, waar het bij die gelegenheid gesto len geld was te vinden. Het adres, dut hjj daartoe de politie aan de hand deed, was. bij juffrouw S. aan de Laakkade. Als ervan verdacht zich aan heling te heb ben schuldig gemaakt, is juffrouw S. nu aan gehouden en naar het huis van bewaring overgebracht BH een inwoner van Hoogland bij Amers foort is, terwijl alle huisgenooten naar de markt waren, ingebroken. Een kabinet is opengebroken en o.m. is een geldkistje ge forceerd. Een groot bedrag (ongeveer 20.000) aan effecten is meegenomen. Twee jaar geleden is in hetzelfde huis onder on geveer gelijke omstandigheden ingebroken. (TeL) Een wagen van den auto-dienst Haarlem IJmuiden, die een zestiental passagiers ver voerde, kwam gisteren op den Haarlemmerweg in botsing met een verhuiswagen. De auto kantelde, viel in een heg en botste tenslotte tegen een ijzeren paal. Een der in zittenden werd vrij ernstig gewond. Do ande ren kwamen er met den schrik af. De zwaar beschadigde auto is door de politie in beslag genomen. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat het voornemen bestaat den stoomtramdienst van Haarlem naar Alkmaar aanmerkelijk in te krimpen, nu de autobusdiensten het passa- giersverkeer zooveel afbreuk doen. In den gemeenteraad van Velsen werd hier over reeds van gedachten gewisseld. De burgemeester van die gemeente heeft zich nu om nadere inlichtingen gewend tot den Minister van Waterstaat, die antwoordde, dat de aangelegenheid nog steeds in onderzoek is en de uitkomst daarvan dient te worden afge wacht alvorens eene beslissing kan worden ge nomen. Daarbij zal de vraag overwogen wor den of in verband met bijdragen van de streek waaronder provincie en gemeente, aanleiding bestaat tot electrificatie van het baanvak Haar lemVelsen over te gaan. Als verdacht van verduistering en valsch- heid in geschrifte, tengevolge waarvan een effectenfirma op het Rokin te Amsterdam voor 20.000 is benadeeld, zijn een procura tiehouder en een kassier aangehouden. 1 Juni 1923. Vertrek van Helder: 6^32 De trein naar Schagen (des vertrekt 7.46 'e morgens. Zondags niet Zondags sneltrein Zondags niet alleen Zaterdags Zaterdags en Zondags niet Zondags niet Aankomst ta Amsterdam Donderdags Vertrek van Aankomst te Amsterdam Helder: Zondags niet sneltrein; Zondags niet Zondags niet Zondags niet sneltrein Zondags aankomst alleen Zondags Helder—Alkmaar—Amsterdam: 's morgens 7.45 uur (passagiers- en goederen- t .dienst), behalve Dinsdags. 's middags 1 uur (goederendienst). Amsterdam—Alkmaar—Helder: 'S dienst)08 9'3° UUF (paa8a&iere- en goeieren- 's middags 2.30 uur (goed.dienst via Zaandam). 's Zondags naar Schoorl en Alkmaar: Van Helder 's morgens 8 uur Van Alkmaar 's avonds 6 uur. Goederendienst. Van Helder alle werkdagen 's morgens 11.80 u. Q Amsterdam alle werkdagen 's nam. 3 u. Passagiersdtenst. Van Helder 's morgens 8 uür. Van Alkmaar des avonds 6 uur. Op werkdagen: Texel: 6.vjn., 8.30 vjn., 2.40 n.m., 5.30 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 10.15 v.m., 4.16 n-m., 6.45 n-m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.vjn., 8.30 v.m., 6.30 n.m- Vertrek Helder: 7.v.m., 9.30 vjn., 6.46 n-if

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2