D(. GEHARD BAKKER Dr. BOTTEMA afwezig, Zomerdienst Ned. Spoorwegen. Is van 30 Juli af IO. Des Zaterdags Het blijk* dat da «omaavunaten geweldig aan invloed gewonnen hebben. Z3j sporen thans hun aanhangen aan, in de organisa ties te blijven, maar de socialisten willen een politieke werkzaamheid des communisten in de vafcvereenigingen niet toelaten. Ten ge volge van de talrijke uitsluitingen van com munistisch© leden hebben de organisaties der spoorweg- en der bouwvakarbeiders te Berlijn zich reeds gesplitst. Verschillende kleinere organisaties staan reeds volkomen onder communistische leiding. Een advocaat vermoord. [Bij ©en communistische demonstratie, die Maandagmiddag te Frankfort a. d. Maln ge houden werd, is de bekende advocaat Haas, die voor zijn huis stond, vermoord. Er wa ren van onbekende zijde schoten gevallen, en de menigte verdacht Haas er van, die gelost te hebben. Zij wierp zich op hem en wondde hem ernstig door verschillende mes steken in borst en hoofd. Haas werd' een apotheek binnengebracht, waar hij ikori daarna overleed. Men vermoedt, dat men hier te doen1 heeft met een wraakoefening van persenen, die voor de rechtbank mei Haas in contact waren gekomen. Een holt van dertig milllard mark. In de «aak van de vroegere Berlijnsohe hafjuweliers ïtosenthal en Solm in de Friedrichstrassa is een reusachtige in braak gepleegd. Er is voor 80 miiliard mark aan kleinoodiiën gestolen. Een Fnuwche geheime koerier gearresteerd. Berlijn, 20 Juli. Tusschen Arnsburg en Freudenberg is in den Berlijnschen D.-trein bij de pasoontróle een geheim koerier van de Fransche ambassade te Berlijn, die tevens spionnagedienst verrichtte, door de Duit- sche politie gearresteerd. De Wurtembergsche Boerenbond heeft de boycot over de Stuttgarter markt afgekondigd, daar de woekerpolitie den laatsten tijd meer malen in verband met te hooge prijzen is opge treden en de artikelen voor redelijke prijzen heeft verkocht. De invoer van' verachte groen ten en andere landbouwproducten is dienten gevolge uiterst gering. De verbittering onder de bevolking is zeer groot. Het proces tegen prinses Hahenlohe. Het O. M. heeft tegen de, van meineed beklaagde prinses Hohenlohe acht maan den tuchthuisstraf geëisoht, dia gewijzigd kunnen worden in een gevangenisstraf van een jaar. Het staatsgereohtshof heeft, vonnis wij; zend©, de beklaagde tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens het be gunstigen van hoogverraad samengaande met meineedl De beklaagde moet de kosten van het ge ding-betalen. Voor het vonnis gewezen werd, had het staatsgereohtshof hei verzoek van den ver dediger tot invrijheddsatelling van da be klaagde afgewezen. Het overwoog dat de begunstiging van hoogverraad bewezen was door het ver schaffen van onderkomen aan Ehrhardi Ook de meineed was stellig geconstateerd. Met dat al treft de zedelijke verantwoorde lijkheid daarvoor minder de prinses dan Ehrhardt. Toch wist zij nauwkeurig wat er gaande was. Als verzachténde omstandig heid nam het hof aan dat de prinses het slachtoffer was geworden van hen, die haar onbekommerd tot een misdrijf hebben aan gezet, om daardoor hun vrijheid te verkrij gen. Het O. M. erkende Ebrhardt s uitnemen de eigenschappen aks militair aanvoerder. Voor het vaderland had hij groote dingen gedaan, maar er waren nu 'Smetten op zijn karakter gekomen doordat hij de prinses tot meineed verleid had. Dit toonde een groote mate van hchtzinnigheid en gewe tenloosheid. Het O. M. liet zich zeer af keurend uit over kolonel Xylander, die Ehr hardt te Munchen met zijn bevrijding ge luk had gewenscht. De procureur-generaal maakte er verder melding van, dat hij eiken dag dreigbrieven kreeg, enkel omdat hij zijn plicht deed. Voor de uitspraak van het vonnis ver klaarde de prinses dat zij onschuldig was en verzocht zij am vrijspraak. ZWITSERLAND. Genève naar een bankroet? De Geneefsche oorrespondent van het „Hbl." schrijft: De Republiek Genève wordt bedreigd door een staatsbankroek Een langdurig bestuur van de conservatieve partijen heeft niet kunnen verhinderen, dat de kassen leeg zijn en het erediet dermate geschokt is, dat de banken wei geren nieuwe middelen te verschaffen, zoodat de staat zich plotseling in de onmogelijkheid bevindt zelfs zijn ambtenaren te betalen en met zorg de naderende vervaldagen van zijn vlottende schuld tegemoet ziet. IfSaneering der financiën is dringend noodig. En dat is dan ook de voorwaarde, waarop de bankiers, die na bun weigering de verplichtin gen van den staat langer te prolongeeren, drin gend tot een conferentie uitgenoodigd waren, geneigd zijn hulp te verleenen. Men is nog niet geheel tot een accoord gekomen, maar het is waarschijnlijk, dat Geniève zich onder een soort financieele voogdij van de bankiers zal moeten steüen. Deze voogdij zal hierop neer komen: De republiek verplicht zich zijn uitgaven te beperken; een comité van bankiers zal met den Staatsraad onderzoeken welke maatregelen tot bezuiniging genomen zullen worden; een nieuw financieel plan wordt opgesteld en uit gevoerd, waarbij het evenwicht hersteld wordt tusschen uitgaven'en inkomsten. De hand der f mandeel© heelmeesters zal niet zacht zijn. Men spreekt er reeds van dat 40 van de ambtenaren ontslagen zal worden. DENEMARKEN. De belasting op de verteringen in res taurants en koffiehuizen heeft in het eerste heffingsjaar 18,826,584 kronen opgebracht Ongeveer de helft van dit bedrag is te Ko penhagen ontvangen. Daar de belasting 10 pek bedraagt, is naar deze heffing bere kend', in de hoofdstad ongeveer 100 millioen kronen in restaurants en koffiehuizen ver teerd. RUSLAND. Onder den titel „Een nieuwe poging tot roof" plaatst de „Izweetia" een beriont, volgens hetwelk het hoofd der Oanadeesche expeditie, luitenant Stephenson, onlangs in Londen ge weest is, waar hij de onmiddellijke inlijving van het eiland Wrange!, gelegen in de wateren van Oost-Siberië, wist te bewerkstelligen. In Maart 1922 werd op dat eiland de Britsche vlag ge- heschen, hoewel het een honderd) jaar geleden ongeveer door een expeditie, van den Russi- schen staat uitgaand© onder commando van luitenant Wrangel werd- ontdekt. De Russische regeering bleef toen in gebreke mededeelingen te doen van de annexatie van het nieuw-ont- dekte gebied door Rusland. In 1910 bouwde de Russische regeering echter een vuurtoren op het eiland en gaf daarmede duidelijk te ken nen, dat eiland als zijn eigendom te beschou wen. Bovendien maakt de Russische regeering in een in 1916 aan de geallieerde en neutrale staten gezonden nota van dit eiland gewag als Russisch territorium, waartegen de Engelsche regeering toen niet protesteerde en niet kon protesteeren. Het schijnt nu, dat de Canadee- zen hun aanspraken gronden op het feit, dat het eiland van Wrangel, wat zijn geologische gesteldheid aangaat, overeenkomst vertoont met Aljaska. De „Izwestia" verklaart niettemin, dat de sowjet-regeering vastbesloten is haar recht pp het eiland tegen de Engelsche regeering ten krachtigste te verdedigen. Ingezonden Mededeeltng. Asschepoes verboden. Ben Fransch blad meldt: In den „kinderschouwburg® te 8k Peters burg heeft men een stuk vertoond naar het aardige sprookje van Perrault Dat heeft in de roode bladen groote woede gewekt. Zoo'n stuk, waarin koningen en prinsen schoon, goed en edelmoedig zijn, moet den geest van de kinderen bedervenI De verontwaardiging was zoo groot, dat de sowjet-censuiur Asschepoes verboden heeft SPANJE. Levering van wapenen aan de Rllf-Kabylen? Volgehs de Spaansche bladen zou een Spaansch patrouillevaartuig in de wateren van Alhucemaa een stoomschip, varende on der Nederlandsche vlag, hebben aangehou den en naar Ceuta hebben gebracht, omdat 't met gedoofde lichten verdachte bewegin gen uitvoerde voor de kust Een onderzoek aan boord van het niet nader aangeduide schip zou geleid hebben tot de ontdekking van contrabande in den vorm van mitrail- eurs en munitie. Volgens de bladen zou het schip uit een Algiersche 'kustplaats soja ge komen. (Van Spaansche zijde wordt, zooals men weet, telkens weer betoogd, dat de Riffka- oylen in de Spaansche zone bij hun verziet tegen de Spanjaarden in het geheim van Fransdhe zijde gesteund zouden worden.) (Naar aanleiding dit bericht, deelt Solle- veld, van der Meer T. EL van' Hat- tum's Stoomvaart Maatschappij mede dat hiermede waarschijnlijk bedoeld is haar stoomschip ElleWoutsdijk. Dit stoomschip, op reis van Poti met erts naar Rotterdam, vertrok 18 Juli van Oran, alwaar bunlkerkolen werden bijgeladen. Op 20 Juli ontving de maatschappij' een radio-telegram via Gibraltar van den ge zagvoerder, dat het stoomschip door een Spaansch oorlogsschip naar Oeuta gediri geerd was voor inspectie. 21 dezer ontving de maatschappij een telegram van Oeuta, luidende: Aangehouden door het Spaansche Gouvernement, als verdacht van verbinding met de opstandelingen in Marokko. Heden morgen onderzoek der scheepspapieren. Verwachten order om te vertrekken. Inmiddels heeft het stoomschip 14. Zon dag de reis vervolgd. De maatschappij heeft zich met het de partement van buitenlanidsche zaken in ver binding gesteld, dat na verhoor van den ge zagvoerder heeft toegezegd een1 onderzoek te zullen instellen. VEREENIGDE STATEN. Aardbeving in CaliforniS. Een draadloos N. T. A.-bericht uit Los Anigeles meldt, dat in Zuid-Oalifornië Zon dagavond een aardbeving is waargenomen, die van 11 tot 20 seconden duurde. Te San Beroardino, waar de grootste schade werd veroorzaakt, werd Maandagmorgen vroeg weder een ernstige schok gevoeld. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Een nieuwe hittegolf. De correspondent van de „Morning Post" te Washington maakt melding van een nieuwe hittegolf in het Oosten der Vereenig- de Staten. Te Washington en Philadelphia was het Zaterdag 100 igr. F., te Baltimore 90 en te New York slechts drie graden lager. Tal van sterfgevallen worden gemeld. MEXICO. Generaal Villa. In ons vorig nummer werd de dood' gemeld van den rebellenaanvoerder „generaal" Fran- cisco Villa. Villa, die 56 jaar oud werd, behoor de tot de Mexicaansche volksklasse en was ge boortig uit den staat Durango. Toen hij nog een jongen was, verhuisden zijn ouders naar de stad Chihuahua, waar, toen hij 17 jaren oud was, d'e tragedie plaats had, die zoo'n grooten invloed heeft gehad op Villa's verdere leven. Een kapitein' van' bet regeeringsleger had Villa's zuster gecompromitteerd; Daar de man wei gerde amende honorable te maken, schoot Villa hem op een middag in het openbaar dood en vluchtte daarop naar de bergen. Een prijs werd op zijn hoofd gesteld en vele pogingen werden gedaan om hem te arresteeren, doch telkens tevergeefs, daar de arme bevolking hem steeds weer een schuilplaats bood, wanneer bij in gevaar verkeerde. Hij verzamelde om zich heen een bende van een veertig man, despe rado's evenals hij zelf, en leefde meer dan twintig jaar het leven van een modernen Ri- naldini. Villa's bende zou zich beperkt hebben tot het uitplunderen van de rijken en invloed rijken en heeft de geheele streek voortdurend onveilig gemaakt door haar plunderingen en guerillakrjjg. Villa was een krachtig voorstander van pre sident Madero. Toen in 1912 Oroczo in verzet kwam tegen Madero, was Villa de generaal, die Oroczo bevocht en versloeg. Later, toen generaal Huerta naar het Noorden werd ge zonden en Oroczo opnieuw verslagen werd, ontstonden geschillen tusschen Huerta en Villa, die naar Mexico City werd gezonden en gevangen gezet. Villa ontsnapte spoedig, waar toe Madtera, naar men aannam, zijn medewer king zou hebben verleend. Na den dood van Madera in 1913, kwam Villa uit de Vereenigde Staten weer op het Mexicaansche grondgebied, vergezeld van acht man. In een paar maanden tijds had hij 15.000 man om zich heen verza meld en nam hij de steden Terreon, Chihuahua, Jaurez en Ojinaga in. Begin 1916 werden te Chihuahua zeventien Amerikanen vermoord, naar men aannam door volgelingen van Villa. De Vereenigde Staten eisehten onverwijlde bestraffing van de ban dieten. In Maart deed Vila een inval in de stad Columbus, in Nieuw-Mexioo, waaruit Amerikaansche cavalerie hem na een vinnig gevecht weer verdreef. Naar aanleiding van dezen inval besloot de Amerikaansche regeering troepen naar Mexico te zenden ter achtervol ging van Villa. Amerika sloot een overeen komst met president Carranza, krachtens welke zqn troepen en de Amerikaansche troepen de bandieten aan weerzijden van de grens zouden achtervolgen. Een strafexpeditie werd onder generaal Pershing naar Mexico gezonden. De achtervolging van Villa duurde elf maanden, zonder resultaat, waarop Amerika zijn troepen terugtrok. Tot 1920 beoorloogde Villa de Mexi caansche autoriteiten voortdurend. In Juli van dat jaar gaf hij zich, na vele nederlagen, aan generaal Martinez te Sabines vrijwel op zijn eigen voorwaarden over. Villa was ongeletterd. Hij' zou in de gevan genis te Mexico City lezen en schrijven heb- Vijf vrouwen hebben zich aangemeld als weduwe Villa, die de vorige week gedood werd. Het heet, dat eenige volgelingen van Villa wraakplannen koesteren. BRAZILIË. Een regiment ln opstand. Bnenos-Aires, 25 Juli. De „Nacion" meldt, dat het vijfde regiment der Braziliaansche regeeringstroepen in opstand is gekomen, terwijl de officieren afwezig waren. Vele soldaten vluchtten; later keerden er 300 naar hun kwartieren terug na een kort gevecht met de troepen van den staat. CHINA. Een Amerikaansche kanonneerboot beschoten Vóór de verovering, dezer dagen, van Foe- tsjow door de troepen der constitutionalisten werd de Amerikaansche kanonneerboot „Pampamga", die op de Hsa-Kiang (West- rivier) patrouilleerde hij Dosing door de troepen van Kwangsi met kanonnen en ge weren beschoten. De „Pampanga" beant woorde het vuur. Niemand werd gewond, ofschoon het gevecht tien minuten duurde. KORTE BERICHTEN. Een Duitsoh eskader bestaande uit een slagschip, een gepantserden kruiser en 11 torpedobooten1 arriveerde gisteren op het Zweedsch marinestation Karlkrona. Volgens een 'bericht aan de Vossteche Zei- tang uit Sofia zouden er bij een spoorweg ongeluk op de lijn SofiaWarna 103 men- schen gedood en 200 gewond rijn. LUCHTVAART. Het Britsche program voor den bouw van luchtschepen» Baldiwin heeft Woensdag in het Lager huis gezegd, dat Donderdag, naar hij hoopte, een mededeeling zou kunnen worden ge daan over de beslissing van de regeerin, nopens het plan voor het bouwen van lucht schepen tot verbinding van de doelen van het rijk. Een record! op de luchtlijn LondenKeulen. Een van de vliegtuigen, die geregek dienst doen op de route Londen'Keulen heeft Maandag bij het vervoer van passa giers en kranten het reoord geslagen. Het legde den afstand van 825 mijlen van Croy- don naar Keulen in twee uur 25 minuten a met een gemiddelde snelheid van 140 tot 145 mijl (1 mijl 1609 M.) Baldadigheid en School. Enkele dagen geleden hebben we gemeld, da de burgemeester van Den Haag de hulp van de school heeft ingeroepen ter beteugeling van de baldadigheid, die jaarlijks duizenden gul' dens noodeloos en nutteloos verspilt. Om to bezuiniging te komen, zonder twijfel Eenigen tijd daarvoor deed de burgemeester van Gouda hetzelfde en een aantal jaren gele den, toen (jonge?) Harderwijkers een gezel schap vreemdelingen molesteerde, kwam d'e burgemeester van Harderwijk met hetzelfde verzoek. Ook het Rijksschool'toezicht roept om de zooveel jaren de school ter hulp. De almachtige school. We vreezen, dat de school zal laten roe pen, want ze is zelf onmachtig. Menigmaal zijn de onderwijzers bang voor de kinderen. Zou men nu mogen verwachten, dat de school de politie steunen kan? Dat geloof moet bijgeloof heeten. Alleen wie zichzelf heel goed krachtig kan handhaven, kan anderen bijstaan, niet wie zelf bijgestaan moet worden. Het blad deelt staaltjes daarvan mede. Door een schoolhoofd werd eens verteld, dat een onderwijzer de strenge aanzegging had' gekregen, een bepaalden leerling nimmer aan te raken, om moeilijkheden met de ouders te voorkomen. Nu zag het hoofd der school van dien onderwijzer den bewusten jongen op een dag in dep hoek van het lokaal staan, en bij verlangde te weten, hoe die jongen daar kwam. Alleen op bevel zou hij' zeker nooit uit zijn bank zijn gekomen. Welnu, de onderwijzer ont huld© het geheim: hij had, toen de jongen zich weer misdroeg en het een ander leer ing lastig maakte, eenvoudig de bank omg1 »*rd en den leerling er aldus uitgeschud. Wat verwacht men toch wel van der invloed van de school, die, wat tuchtmiddelen betreft, zoo beperkt is? vraagt het blad. Geen tuchtigingsmethoden, maar wel: uit de instructies en verordeningen op het onderwijs de verbodsbepaling wegnemen, opdat ouders en kinderen zich daarop niet beroep.m kunnen. Welke straffen de school wil toepassen, nuet van opvoedkundig en niet van wetgevend standpunt worden bezien. Of men n>t v*el baldadigheid of tuchtloosheid en toepassing van kinderwetbepalingen zou kunnen voorkomen, door den politierechter gelegenheid te geven, kindteren, die het verdienen, een aframmeling te doen geven in tegenwoordigheid der ouders, sooals in Engeland gebruikelijk is, mag wel eens overwogen worden. Voor de ras-baldadigen helpen geen verma ningen; strenger tuchtimdd©. m zijn daarvoor noodig. Als de politie korten tijd zeer waakzaam is en een grooten of kleinen vernieler voor den kinderrechter weet te brengen, dan kan een begin worden gemaakt met dit deel van onze bitter noodige volksopvoeding: zware boete voor de ouders, subsidiair hechtenis En de vonnissen in alle bladen publiceer?,r; dan zal ouders en. kinderen de schrik om 't hart slaan. Is er niemand', die de scherpe bijl durft toe passen op den harden knoest?.. Kon. Zeepfabriek „de Duif". De Kon. Zeepfabriek „d© Duif voorheen Chr. Pleines te den Dolder bij Zeist heeft een pakkende reclameplaat doen; vervaardi gen voor haar producten. De plaat stelt voor de Nederlandsche maagd symboliseerend het volk, hetwelk „in de wolken" is over het product dezer firma. De bekende Haariem- sche firma 'Emrik en Binger heeft op haar drukkerij' die plaat vervaardigd. Nieuwe uitgave, VONK's Reisgids voor anto-, boot-, tram- en vllegdiensten. B\j abonnement van 4 nummers per jaar (met maandeiyksche 1 Juni 1923. 6.32 6.49 7.30 10.04 12.40 2.04 3.54 4.15 7.25 9.04 9.04 9.04 12.10 2.54 4.40 6.00 6.40 9.31 5.19 7.57 9.11 12.28 3.04 5.49 9.16 11.21 8.35 9.37 11.21 2.41 6.19 8.05 11.05 11.26 12.57 Stoombootdlenst Helder—Texel—Harlingen. oorloopig tot 1 September driemaal per week (Maandag, Woensdag en Zaterdag). Vertrek Texel 7.30 v.m., aankomst Harlingen i 11.30 v.m. Vertrek Harlingen 1.30 mn., aankomst Texel 5.30 oum. 5.45 non., aankomst Helder Vertrek Texel 6.30 mm. E. S. O. N. A. in den ouderdom van 20jaar. Helder, 24 Juli 1925 Walvischstraat 60. Namens «yn liet hebbende Oudera: J. MUNTER. De ter-aarde-bestelling zal Tandarts vanaf Vrijdag 27 Juli tot en met 9 Augustus. De praktijk wordt waarge nomen door de doctoren: W. J. BAKKER, QRUNWALD, y. d. NIEU- WENHUIZEN, RIENKS, SCHDR- MANN. Is van DONDERDAG 26 tot en met ZONDAG 29 JULI NIET te consulteeren. Worden na 9 uur geen advertentlën aangenomen. Hoa do asakon jddh thans vewlw rollsn; oöfr- wdüelen, ia moeilik te peggen» De markt te Stuttgait geboycot. Het „Handelsblad" schrijft: supplementen) f 1.80, franco per post. Uitg. Administratie te Utrecht. Reeds eerder kondigden wjj de verschijning van dezen practischen en in onzen tijd. van autobus- en vliegdiensten onmisbaren gids aan. De nieuwe uitgave is aanmerkelijk uit gebreid en bevat 488 diensten (het dubbele van de eerste uitgave). Ofschoon ook nu nog niet volledig, blijkt er uit hoezeer het streven van de samenstellers op volledigheid gericht is. In een voorwoord klaagt de administratie over het gebrek aan medewerking (eigenlijk tegenwerking) van verschillende maatschap pijen j o.a. werd de verkoop aan de stations boekhandels verboden, de plaatsing van reclame-biljetten aldaar werd geweigerd. Ook lieten tal van tramwegmaatscbappijen na hun dienstregelingen in te zenden, vermoedelijk uit concurrentievrees voor het autobus-verkeer. Een en ander ia voor de uitgeefster geen reden om den moed op te geven, integendeel, zij meent, dat dit juist een prikkel zal zjjn een zoo goed en volledig mogeljjken gids te geven. Wij hebben den vorigen keer reeds gezegd, dat een uitgave als deze in den tegenwoordigen tijd onmisbaar is. Hoewel vooralsnog een dienstregeling als die van de tram Sohagen— Van Ewijcksluis enz. ontbreekt en wij ook nog andere diensten missen, zal het boekje voor de 488 wel vermeldde dienstregelingen natuurlijk zijn diensten bewijzen, ondanks de tegenwerking, die men betreuren kan, doeh die nu eenmaal het logisch gevolg is van den gang der geschiedenis, die aan de moderne verkeersmiddelen een groote plaats ten koste van de oudere zal toewijzen. Losse exemplaren kosten 20 eents. Vertrek van Helder: De trein naar vertrekt 7.45 Zondags niet Zondags sneltrein Zondags niet alleen Zaterdags Zaterdags en Zondags niet Zondags niet Schagen s morgens. Aankomst te Amsterdam (des Donderdags Vertrek van Amsterdam Zondags niet sneltrein; Zondags niet Zondags niet Zondags niet sneltrein Zondags aankomst alleen Zondags Aankomst te Helder: Passagiers- en Goederendienst per s.s. „Terschelling", van Helder via Texel naar Harlingen v.v., in aansluiting op vertrek kende en aankomende treinen en de Stoom bootdlenst Harlingen—Vlieland—Terschelling, vertrek Helder 6.30 v.m., aankomst Texel 7.15 v.m. H elderAlkmaarAmsterdam s morgens 7.45 uur (passagiers- en goederen- dienst), behalve Dinsdags, s middags 1 uur (goederendienst). Op den 9den Augustus 1928, hopen onze geliefde Ouders, H. BOMHOF en A. BOMHOF-BAKKER, hunne 35 Jarige Echtvereenl- glng te herdenken. Dat z(j nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne kinderen. Middenstraat 34. (s ,7> Den 9den Augustus hopen onze geliefde Ouders, J. W. LONDON en C. LONDON—BUDDE, hunne 40-jarige Echtvereni ging te herdenken. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 26 Juli 1923. Emmastraat 22. Den lOen Augustus hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders, PIETER MUNIER en MARQARETHA MUNIER—KEET, hun 30-jarlge Echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Helder, 26 Juli 1923. Eenige kennisgeving. Geboren: JAN, Zoon van J. MEIJER en A. MEIJER— VAN BREDEBODE. Helder, 25 Juli 1923. Emmastraat 30. Verloofd: CATRIEN DEKKER Verpleegster (S 12) en W. KWINKELENBERQ le off. K.P.M. Amsterdam, Ned. Israël. Ziekenhuis, Juli N. Keizersgracht 110, 1923. Helder, Dijkje, K 6) Ondertrouwd HENK SPRUIT NELLT VAN DER TOBT. Heldlr, Dordrecht, 25 Juli 1923. Ondertrouwd: FROUKJE JANTINA REITSMA en W. BUTER, Officier van den Marine Stoomv.dienst 2de kl. Helder, 25 Juli 1923, Loodsgracht 51. Vreeswijk. Receptie: 5 Augustus, 3—5 uur n.m., Loodsgracht 61. Huwelijksinzegening: Woens dag 1 Augustus, 1.30 uur in de Doopsgez. Kerk. (K Algemeene plaatselijke kennisgeving. Getrouwd H. BOS, <s i6) Tandarts, en JOHANNA A. KLEIN, die namens wederzydsche fami lie danken voor de vele blijken van belangstelling by hun huwe- ly'k ondervonden. Harderwyk, 25 Juli 1923. Stationslaan 95. Heden overleed zacht en kalm, na een «marteiyk iy- den, onze eenige geliefde Zoon, JAN MUNTER, plaats hebben a.s. Vrüda? v.m. 11 uur. .0) De Heer en Mevrouw VAN STUIJVE- SANT MEIJENNIJLAND, zullen gaarne bezoeken ontvangen op ZONDAB 29 JULI van 3-5 uur. Keizerstraat 19a. (K

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2