nieuwsblad voor helder, koegras, texel, wieringen en anna paulowna Terug in het leven. c. van~triet5 Wollen gabardine Regenjassen, Eerste Blad. A. J. P's IJSPUDDING Nr. 5744 ZATERDAG 28 JULI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdags en Zaterdagmiddag REDA<DDUR-UITQ®VER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Poflt-Gdrorekenin* No. 16066. ADVERTENTIE N'. BUITENLAND. HUT SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK Naar wordt gemeld, heeft men te Parijs den indruk, dat de Belgische regeering afzonderlijk Engeland wil antwoorden, niet zoozeer wegens het bestaan van eeniige meeningsverschillien tusschen Parijs en Brussel, l dan wel omdat België zijn diplomatieke zelfstandigheid wil handhaven zoowel tegenover Parijs als tegen over Londen. Brussel vreest, dat een gemeen schappelijk Fransch-Belgisch antwoord de rol zou te kort doen, welke België bij de onderhan delingen wil spelen, n.L om zoo mogelijk Lon den en Parijs te verzoenen. In Parijsche politieke kringen verzet men zich niet tegen het Belgische verlangen om af zonderlijk 'te antwoorden, ofschoon men de voorkeur zou geven aan een gemeenschappe lijke nota; maar men is overtuigd!, dat een akkoord met Londen,, wil het mogelijk zijn, rechtstreeks tusschen de beide regeeringen tot Btand moet komen. In elk geval zou, naar men meent, het bestaan van enkele meeningsver schillen tusschen Parijs en Brussel de onder handelingen met Londen kunnen belemmeren. Om die verschillen te doen verdwijnen, heeft Poincaré gaarne het voorstel aanvaard van een samenkomst met Theunis en Jaspar na afzen ding der afzonderlijke antwoorden. Bij die sa menkomst zal hij trachten te verkrijgen, dat de verdere besprekingen gevoerd zullen worden door twee partijen, n.1. de Fransch-Belgiscne en de Britsche, en niet door drie, de Fransche, de Belgische en de Britsche. In een te Gliasgow gehouden rede zeide Baldwin, dat de operatie, welke thans in het Ruhrgebied plaats vindt, ten opzichte vgn den internationalen handel precies hetzelfde is ais- of iemand een pennemes in het uurwerk van een horloge steekt. Zoolang er niet eenigerlei vorm van fman- cieele stabiliteit in Duitschland kan worden verkregen, kan er voor niemand van schade vergoeding sprake zijn. Baldwin kon niet zeggen wat het resultaat zou zijn van de eerste pogingen om het schade vergoedingsprobleem te regelen. Hij kop slechts herhalen, dat de regeering geen moeite zal spa ren lom eeni regeling tot stand te brengen. FEUILLETON. Naar het Engelsch van William Locfce. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. „Ik wou juist vragen, sir, of u morgen met mij In de stad zoudt willen lunchen," zei Godfrey. -Kan je dan zoo reizen?" „O, hemel ja! Ik ga ih ieder geval naar Londen." „Dan met alle plezier. Maar jij moet met mij lunchen. Dat lijkt mij gepaster. Wan neer? Waar? Ik heb geen club. Willen we afspreken om half twee in Savoy-hotel? „Dat is uitstekend." w »>Nou, tot morgen dan. Zij drukten elkaar de hand. Godfrey ging met hem mede naar het terras. „Hebt u een taxi of een rijtuig? „Ik ben per pedes apostolorum gekomen, antwoordde Baitazar (met een glimlach. „Ztg aan zuster Baring, dat ik haar gezocht heb, maar dat zij weg was." „Ik kan wel Iemand staren, om haar te zoeken, als u dat wilt." „Neen, neen," antwoordde hij' glimlachend. >Jk heb haar vandaag al genoeg last ver- J^aakt. Zij zal gauw genoeg van m? UIT HET BEZETTE GEBIED. Voor den Belgischen krijgsraad te Aken diende in hooger beroep de zaak tegen de Duit- schers graaf Keiler, Schultze en Ringenberg, die wegens poging tot sabotage ter dood, en Lorbeer, die tot levenslangen dwangarbeid ver oordeeld1 was. Het vonnis der eerste drie werd gewijzigd in levenslangen dwangarbeid, dat van Lorbeer in 20 jaar dwangarbeid. De Fransche krijgsraad te Werden veroor deelde den reserve-eerste-luitenant Karbus, die verleden week uit de gevangenis ontsnapte, bij verstek wegens epionnage ter doodt DUITSCHLAND. 'Naar aanleiding van de plannen der Duiteche regeering tot uitgifte eener nieuwe goudleening, schrijft de „N. Rofct. Crt.": De toestand in Duitschland heeft onder de productie van billioenen marken een fantas tisch aanzien gekregen. Volgens een bericht van het „Berliner Tageblatt", verkoopen twaalf jarige, schooljongens hun pennen en schriften en vormen „syndikaten", die in buitenlandsche •ruilmiddelen speouleeren. Zoo speculeert thans heel Duitschland, oud en jong, op het kelderen van de mark en den ondergang van het land. Steeds koortsachtiger wordt de vraag van ieder een naar de noteering van den dollar, die bij het uur wisselt. Als men iemand vraagt, hoe hij aan het geld komt om de aldoor stijgende prijzen voor alles en nog wat te betalen, is het antwoord onveranderlijk: „Ik speculeer. Ik koop effecten of dollars." Maar marken wil nie mand houden. De drukkerij van de rijksbank kan het werk niet meer bijhouden. Steden in het bezette ge bied, die niet bij' machte zijn zich genoeg pa pieren gelid' te verschaffen, drukken hun eigen marken met machtiging van de regeering en dit vermeerdert de algemeene demoralisatie. Aken b.v. geeft 600 milliard uit in biljetten van 100.000 mk. en in andere steden, zooals Dus- seldorp en Essen, moeten krantenpersen al marken drukken. De fictie, dat een Duitsch biljet nog gelds waarde vertegenwoordigt, verdwijnt meer en meer, naar mate er meer biljetten van allerlei maaksel en vorm op de markt verschijnen. Hoe ver is men nog af van den dag, waarop voor marken: in Duitschland niets meer te koop zal zijn,? Dan barst de bom: Buitenlandsche grondstoffen en levensmid delen! rakeni nu op. De rijksbank voldoet slechts mondjesmaat aan de vraag van de industrie en den handel naar de „valuta-koopjes" in buiten landsche betaalmiddelen, die zij uitgestald heeft. Zij hoopt zoodoende ook de Duitschers met gouddeposito's in het buitenland te dwingen deze deposito's aan te spreken voor de aan schaffing van wat zij in het buitenland willen koopen, wat natuurlijk een misrekening is. Het goud, dat eenmaal voor de markt gevlucht is, zal niet in Duitschland terugkeeren, zoo lang de bankbiljettenpersen blijven draaien. Zet men die plotseling stil, dan weet men zeker, dat op het eigen oogenhlik een ernstige oeconomische crisis zat intreden. Laat .men ze loopen, dan weet men, dat op een tijdstip in de toekomst hetzelfde moet gebeuren; wanneer precies, weet men alleen niet zeker. Daarom draaien de per sen maar door en nroduceeren eiken dag 14 milhoen biljetten van 500.000 tot 1000 mk. toe. Het drukken van kle'nere biljetten heeft geen zin, omdat het papiertje meer zou kosten dan het cijfer, dat erop gedrukt wordt. Maar hij dit financieele wan- en wanhoopsbeleid moet het einde den vreeseüjken last dragen. De binnenlandteche politieke toestand heeft in weerwil van Severings verbod om te verga deren nog niets van haar spanning verloren. De communisten zetten met alle middelen hun propaganda voor den'anti-fascistendag op 29 Juli voort. Het partijbestuur heeft medege- Nogmaals drukten zij elkaar de hand; dan liep hij het marmeren bordes af, wuifde nog. even met zijn hand en verwijderde zich met den eiasbischen tred' der jeuigd. Na een poosje hinkte Godfrey naar beneden, liep langs de tennisbaan en door den Japanischen tuin1 en kwam bij het beukenfoosohje het tooneel van hun eerste en zooveel latere in tieme gesprekken waar hij zeker wist Maroelle te zullen vinden. Hij zag haar voor' zij hem zag op een bank voor zich uit zitten staren. In haar eene hand' lag een verfrommelde bal van een zakdoek. Zij had gehuild. Toen zij hem hoorde schrikte zij; zij keek even rond en glimlachte dan tegen hem. „Ik wist wel, dat ik je hier zou vinden," zeide hij, terwijl hij naast haar ging zitten. „De lang verloren vader ia weg. Je moet de groeten van hem hebben." En dan vertelde hij in het kort wat Bai tazar gezegd had. Zij 'knikte. „Hij heeft volkomen gelijk. Ik heb tijd nooditg om me aan de gedachte, dat hij nog leeft, te wonnen." „Wil ik weggaan, om je alleen te laten? Zeg het maar eerlijk." „Neen, neen!" zeide zij vlug. „Ik heb Je juist graag bij me. Ik gevoel me zoo vreeae- lijk alleen en eenzaam. „Weerloos?" „Hoe kom je op dat woord?" vroeg zij met angst in haar oogen. Want zijl was ge schrikt, meer dan dwaas geschrikt, door de plotselinge kracht, die in haar rogelmatlgen levensgang binnengedrongen was. Haar ge dachten kon zij niet ordenen, haar zenuwen tintelden, haar emotie danste een groteske en onbegrijpelijke sarabande. Haar schou ders voelden nog den greep van zijn vingers. Ingezonden mededeeüng. NIEUW! NIEUW! met heerlijke gelei. deeld, dat de betoogingen onder alle omstandig heden doorgaan en noodigt tot deelneming uit. Ook in de rechts-radicale kringen, die tegen woordig in hun bladen voor een. opgewonden stemming onder hun aanhangers zorgen, schijnt men niet bereid, de handhaving' van de orde Zondag a.s. zonder meer aan de politie over te laten, Ook zjj noodigen in weerwil van het re- geeringsverbod hun partijgenooten naar Pots dam uit, om tegen eventueele communistische excessen met geweld te kunnen optreden. De regeering neemt nog steeds het stand punt in, dat zij onder alle, omstandigheden naar beide zijden met de grootste kracht moet op treden. Zij heeft zjch niet alleen voor a.s. Zon dag voorbereid, maar op een langdurige periode van spanning en voor geheel Pruisen. Zij is vastbesloten, ter onderdrukking van rechtsche of Mnksche staatsgrepen-of opstanden de krach tigste militaire maatregelen te nemen. Misèro. Onder dezen titel schrijft een oorrespon dent van de N. Rott. Crt. uit het Rijnland: Den laatsten tijd beginnen we ons de hongerblokkade gedurende den oorlog le vendiger dam ooit te herinneren. Er is stel lig veel verschil, doch ook veel overeen komst met dat tijdperk van ellende. Toen was er niets te krijgen, thans is van alles te koop, doch door de ongehoorde prijzen voor menigeen onbereikbaar. In de meeste huishoudingen wordt nu eens dit, dan dat afgeschaft. In plaats van koffie drinkt men „Mucke-Fucke", gebrand graan, en wie def tig wil zijn veroorlooft zich de luxe er wat koffieboontjes bij te voegen. Het vleesch, dat in het begin dezer week' reeds 60.000 mark per pond voor de geringste kwaliteit kostte, en de volgende week wellicht het driedubbele zal kosten, verdwijnt van tafel. Nieuwe aardappelen zin een ZOndagsmaal geworden; wie nog oude heeff is er blij mee. Wellicht schiet er dan nog wat voor groen ten over, die evenmin cadeau gegeven wor den. Ik kocht laatst een paar pond uien, twee bosjes wortelen en vier kroppen sla, bij elkaar voor 48.000 mark. In huishoudin gen met kinderen is dus ook aan groenten niet meer te denken. Het wanhopige is het gestadig stijgen der prijzen. De melk, die in het begin van deze week 5000 mark per liter kostte, steeg Vrij dag ineens tot 6000 mark. Volgens statistische gegevens moet thans een 'familie van 4 personen een inkomen vain 31/, millioen mark per maand hebben om matig te kunnen leven. Met de ambtena ren gaat het over het algemeen iets beter dan met andere categorieën, al duurt het veel te lang voor de traktementsverhoogin- gen zich aanpassen aan de dalingen der mark. Een werklooze krijgt per uur circa 15.000 mark van gemeentewege uitbetaald. Leer aars aan middelbare scholen, die jarenlang gratis overuren konden geven, krijgen nu 4000 mark per overuur betaald. De Rijksbank, die gepoogd heeft den markkoers kunstmatig hoog te houden, al werd de dollar in het vrije verkeer reeds tegen 300.000 verhandeld, heeft Vrijdag moeten oapituleeiren1 op eeni koers van 284.000. Als gevolg een paniek onder de bevol king, een jacht op levensmiddelen, die ibij- na onbeschrijflijk is. Propvolle skaten en propvolle winkels. Want ieder, die nog pa pier in portefeuille heeft, koopt, koopt en koopt, tot zijn biljetten verdwenen zijn. Men Zij wist zeker, dat zij nog dagen lang blauwe plekken zou hebben. Het maagdelijke in haar deinsde terug voor 'het eventueele zien daar van in den spiegel, Weerloos was het- ware woord. Welk geheimzinnig inzicht had het Godfrey in den mond gegeven? Als antwoord haalde hij zijn schouders op. Dan zeide hij: ,Jn ieder 'geval voel ik het zoo. En als jij naar mijn gezelschap verlangd hebt, ik ver langde naar hot jouwe. Daarom ben ik je komen zoeken. We zitten feitelijk in het zelfde schuitje. Wat moeten we doen?" ,Jk weet het niet," antwoordde zij, met haar gedachten elders. (Hij ging met zijn met rubber beslagen kruk figuurtjes in het zand zitten teékenen, om dan te zeggen: „Het is heel iets anders belang te stellen in een' legendarisch soort vader. Daarover hangt leis phantastisch en romantisch en ge heimzinnigs. Maar wat een verschil, als je dan dienzelfden vader plotseling in levenden lijve voor je ziet staan. Nu zou een eerbied waardige, grijsharige zondaar met een sym pathiek, intellectueel gezicht op je gevoel kunnen "werken. Maar di6 nieuwe vader van mij doet dat niet. Het kan heel onnatuurlijk van mij zijn, Maroelle, maar het is zoo. O, begrijp me goed, lk koester geen wrok tegen hem. Heelemaal niet. Ik ben vast overtuigd, dat hiji dacht het goed met iedereen voor te hebben. Toen hij hoorde, dat ik bestond, was hij heelemaal van streek. Hij heeft on middellijk alles gedaan om mij te vinden. Hij had de beste motieven. Maar toch kan ik er niet goed hij. Hoe meer hij probeerde zich op te dringen, des te meer kwam ik in verzet. Ik 'begrijp het niet" „je zuit wel wat van hem leeren houden." koopt voor millioenen, omdat men zeker weet, dat men den volgenden dag veel meer moet betalen. Eb met de onvermijdelijke verhooging van loonen en traktementen vliegt de dol larkoers weder omhoog. Een ieder voelt het, Moskou is niet meer ver af! RUSLAND. Volgens de St. Petersburgsche Prawda sluit de begrooting van geheel Rusland voor het jaar 1923 met een tekort van 46 millioen gouden roebel. Van de 86 gouvernementen zijn er slechts 7, welke hun begrooting zon der tekort wisten te sluiten. Er zijn enkele gouvernementen, waarin de uitgaven de in komsten met 80 percent overtreffen: Het gouvernement Nizni-Nowgorod sluit zijn begrooting met een tekort van 27 percent. Volgens de mededeelingen van de speciale begrootings-commissie bedragen de inkom sten van het gouvernement St. Petersburg 164 millioen roebel (in banknoten 1923), ter wijl de uitgaven 180 millioen roebel beloo- pen. Het tekort van de begrooting van de stad St. Petersburg vindt zijn oorzaak in de groote uitgaven voor het herstel van de ha vens en van de stad zelf. Bovendien worden er ook groote bedragen besteed voor de kindertehuizen en het onderwijs. VEREENIGDE STATEN. Uitbreiding der Amerlkaansche luchtvloot Uit Washington wordt gemeld, dat de re geering bij het Congres een voorstel tot het verstrekken van een crediet van 25 millioen dollar voor uitbreiding der luchtvloot indie nen zal. Een staking ln de haven van New York. De correspondent van de „Times" te New York meldt, dat eergisteren vijftienhonderd havenarbeiders aldaar het werk hebben neergelegd. De staking werd geproclameerd door de Marine Transportworkers Union, een organisatie der L W. W. (Industrial Workers of the World) tegen den wil van de International Longshoremen's Associa- die aangesloten is bij de American Federa- tion of Labour. O. a. is de Holiand-Ameri- kalijn bij deze staking betrokken. De sta kers vragen een dollar per uur of meer, al naar gelang van die soort lading, een aeht- uiigen werkdag, een 44-urige werkweek en anderhalf maal het loon voor overwerk. Te San Francisoo hebben om diergelijke rede nen 200 bootwerkers den arbeid' neergelegd. Wat ls de waarheid? Vijf Schotten (drie predikanten, een ad vocaat en een journalist) hebben zich naar New York begeven om daar een onderzoek in te stellen naar de werking van het drank verbod. De vijf heeren bevonden, dat New York in werkelijkheid „droog" is. Predi kant Joseph Johnson die als woordvoerder van het vijftal optrad, verklaarde het vol gende: „Wij bestudeeren de zaak van elk standpunt en zonder vooroordeel. Wij heb ben gepraat en praten met vertegenwoordi gers uit beide kampen; en dat doen wil ter voorlichting van die georganiseerde Pro- testantsche kerken in Schotland, d'e de waarheid willen weten omtrent het drank verbod in de Unie". Van New York (stad) ls de Schotscke commissie naar Philadelpbia vertrokken; daarna zullen de vijf heeren vele groot steden en plattelandsdistricten bezoeken. Zij keeren terug via Canada. De correspondent te New York van de Daily Telegraph, die het bovenstaande ver meldt, voegt er ietwat spottend aan toe. dat deze Schotten, van wie er vier zelf afschaf fer zijn, eenvoudig den weg niet hebben ge weten. Hadden zij maar beter de kanalen gekenid dam zouden zij net zooveel goeden en slechten, sterken drank hebben kunnen krijgen als zij maar mochten begeeren. Zij moeten zich bij hun onderzoek maar eens laten voorlichten door lieden die de kaart van het land kennen meent de man van de Daily Telegraph. zeide Maroelle loyaal, doch zonder overtui ging. „Hij is een pracht kereL" „Hij zal 'mij aan den leiband willen laten loopen. En ik heb imijn heele leven aan mijn eigen leiband geloopen. Ik zou het niet uithouden. En hij izal ook willen, dat jij aan zijn leiband loopt. Dat weet je heel goed, Maroelle. Daarom heb je je zoo eenzaam en weerloos gevoeld." „Tk geloof bijna, dat je gelijk hebt," lachte zij droefgeestig. „De manier, waarop 'hij Je beetpakte en naar 'buiten trok." ,Dat ia de manier, waarop hij zichzelf beetgepakt en naar 'buiten getrokken heeft, vergeet dat niet," antwoordde Maroelle. „Een typisch exemplaar!" zeide Godfrey. „Weet je waaraan hij mij doet denken? Aan een losgem aakten dynamo." Hij lachte. „Hij moest vastgekoppeld worden aan den oorlog. Hij' zou dien een aardig eind op streek hel pen." HOOFDSTUK XHI. 'Oambrldge bracht Baitazar op het spoor van oude kennissen, zoodat hij bij zijn terug komst van Londen ln aanraking kwam met mannen van zijn eigen positie, die hem op de hoogte konden brengen van den toenma- ligen gemoedstoestand. Tot deze behoorden o. a. Burtingshaw, lid van het Inventinos Gomnüttee, en Weatherley, professor in de nieuwe geschiedenis, dien de oorlog tot een onvermoeibaar publicist gemaakt had, en Jackman, een typisch mengsel van een klas sieken geleerde en' een zakenman, die zijn oude mosterdfabriek voor zichzelf liet zor gen, terwijl hij in zijn ongemakkelijke ma rine-uniform drukke dagen op de Admirali Ingezonden medodeettng. KORTE BERICHTEN. De Belgische communisten, beschuldigd van een complot tegen de veiligheid! van den staat, zijn vrijgesproken. Te Portland ln den staat Oregon ls dezer dagen, naar Amerikaansohe bladen berich ten, de laatste volbloed Sioux-Indiaan ge storven. Hij bereikte den leeftijd van 126 jaar. LUCHTVAART. Vliegen zonder bestuurder. Uit Parijs wordt gemeldi: Woensdag had' voor de eerste maal een groote vliegtocht zonder pilot plaats met een vliegtuig, dat langs radiografischen weg bestuurd werd. Het vliegtuig vloog van Parijs naar Tours en terug, een afstand van 280 mijL Amundsen. Aftenposten heeft een telegram ontvan gen van Charles Gliddon, voorzitter van de nationale luchtvaartvereeniging te New York, waarin.' gemeldi wordt dat Roald Amundsen de volgende week te Nome in Alaska zal aankomen. Hij zal een nieuwe poging doen om de Noordpool te bereiken in het volgende jaar. In het Engelsche Lagerhuis heeft Bridge- man, staatssecretaris van binnenlandsche zaken, namens Baldwin medegedeeld, dat de quaestie betreffende de ontwikkeling der luchtschepen onlangs is bestudeerd door de commissie voor de rijksdefensie en de rijks- soheepvaart-commissie. De eerste commissie hecht een aanzienlijke strategische waarde aan luchtschepen, terwijl de laatste van oor deel was, dat de mail naar "Australië en het Verre Oosten veel goedkooper door middel van luchtschepen zou kunnen worden ver voerd. De regeering heeft daarom besloten de ontwikkeling der luchtschepen wederom ter Ingezonden Mededeeüng. Bfl hard werk. Hoe kan iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken of zich bewegen voortdurend last heeft van pijn? Hij moet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rugpijn kan ver oorzaakt worden door urinezuur, dat als ge volg van zwakke nieren ln het bloed achter bleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschu wing leidt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheumatiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Een verstandig mensch zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef eenvoudig, vermijd overwerking, zorgen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoo doende het overtollige urinezuur uit uw ge stel. Laat Fosteris Rugpijn Nieren Pillen u helpen, als gij een geneesmiddel noodig hebt. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en verdrijven "de stoornisverschijn selen uit deze organen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f 1.76 per doos. (28) teit had. Allen verwelkomden den ouden verloren zoon hartelijk, ofschoon zij ln ruil voor de gemeste kalveren het waren nog de gelukkige dagen vóór de rantsoeneering een verhaal van zijn avonturen vroegen. Iemand kan nu eenmaal niet op sensatio- neele wijizie uit een klein maatschappelijk milieu verdwijnen en twintig Jaar later weer terugkomen, zonder een echt-menischelijke nieuwsgierigheid op te wekken. Deze moest hij telkens weer bevredigen, totdat hij met afkeer op zijn dwaze levensgeschiedenis ging neerzien, speciaal op die der twee laat ste jaren. Hij aanvaardde dit echter alles als een deel der boete, die hij voor zijn dwaas heid betalen moest. Na zijn eerste ontmoe tingen met hen op hureaux of ln clubs, kreeg hij uitnüodigingen om bij hen te komeni dineeren. Den avond, vóórdat hij naar Godaiming ging, dineerde hij bij Jackmans. De familie bestond uit Mrs. Jackman, een eenvoudige vrouw, die het grootste gedeelte van den dag doorbracht ln een cantine der Y. M. O. A. aan de zuidzijde der rivier, twee jonge meisjes en een jongen, die met verlof thuis was. Enkele gasten waren gevraagd om Bai tazar te ontmoeten: een kolonel der artillerie met ziekenverlof, een conservatief Parle mentslid, dat bekend stond om zijn eeuwig vragen, een rechter, de vrouwen van beide laatsten, en een dame, die juist teruggeko men was, na anderhalf Jaar gewerkt te heb ben bij het Roode Kruis aan het Russische front. Christelijke Jongellngsveroeniiglng. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersehe Courant flj50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. knalë p. zeerpost f2.60; id. p. mail en avoriufo landen f 4.20. Zondagsblad ra9p. f 0.676, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Loaee njummers der Courant 4 ct; fr. p. p. 6 ct. 20 ct. p. regel fealjard). Ingroz. meded. (kolombreedte al* redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertentie* («wraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regiele 40 ct, elke regel meer 10 et bij vooruitbetaling: (adie*: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijeno. 4 ct Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Z o m e r t ij d.. Maan Zon Juli op: Zondag 29 a. 9.37m. Maand. 30 10.03 Dinsdag 31 10.27 Aug. Woensd. 1 10.49 Dond.d. 2 11.12 Vrijdag 3 11.34 Zaterd. 4 ,11.69 Hoogwater ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: «.57 5.16 3.57 10.34 10.54 8.06 5.17 8.55 11.13 11.32 9.13 5.19 8.53 11.52 12.10 10.19 5.20 8.52 12.28 12.47 11.23 5.22 8.50 1.— 1.06 12.26 5.23 8.48 1.25 1.44 1.30 5.25 8.40 2.04 2.25 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 28 Juli9.28 uur. Zondag 29 9.27 Maandag 30 9.25 Meeningsverschillen tusschen Pa rijs en Brussel. België wil afzon derlijk Engeland antwoorden. Baldwin aan het woord. 86) Baitazar aarzelde een oogenhlik. Een op telling van teederheid hield zijn anstalml- Seix Impuls tegen. De doodvonnissen. Een nieuwe terdoodveroordeeling. De gisting onder de extremisten. Ken sieraad der Tafelt (p 7) Spanning onder de rechts-radicalen. De hofding der regeering. (j 10) geheel gevoerd, I De bouw van een reusachtig luchtschip voorgesteld

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1