Gevaarlijk rijden. Aangehouden. Terecht Gevonden voorwerpen: De Z IV. STOOMVAARTBERICHTEN. r. BnrgerUJke stand der gemeente Helder van 4 tot 6 Aug. 1923. VISSCHERUBERICHTEN. Het haspltaalkerkschlp JDe Hoop". MARKTBERICHTEN. SPORT. Voetbal. N PRETTIGE VAUm!" EN DAN EEN GOEDE RAAD, E/SC/ÏÏ 5TCED0 DE'ECHTE RANJA mARVOOK HENEN GAAI D. IDZINGA. te ver in zee. Zfln zoon wist hem te bereiken en weer op strand te brengen. Toen ging die zoon zelf zwemmen, hij kwam ook te ver in zee en is verdronken. Zijn lijk werd uit zee gehaald. Hij laat een vrouw met zes kinde ren na. Te Nieuw- Scheemda (Gron.) is Zaterdag avond de milicien B. Blik, te Assen in gar- nizot.i, die zich, op een fiets gezeten, aan een auto vasthield, in een Bloot geslingerd. Hij brak den nek en was onmiddellijk dood. Zondagmiddag werden door de politie te Gendringeni aangehouden twee Zjg. kermis- aocrobaten, verdacht van diefstallen te Gen- dringen, Megcheienl, Dixlam, Groesaon, iülft, Eisseni, Valselder enz. Het valles, Inhoudende f 1800* aan con- tantem, dat deze week te Delft uit een der wagons van de Haagsohe stoomtram werd vermist, is terecht. Het werd! gevonden door een 12-jarig meisje te te-Gravenhage, dat het aan den rocihtmatigen eigenaar terug heeft bezorgd. MoordL J. die Jong, setnwachter aan de halte Giesen-Nieuwkerk, die ook belast was met den kaartjesverkoop, is Zaterdagnacht ver moorde De man werd gevonden met zeven gaten in het hoofd; hij is blijkbaar met een hamer neergeslagen. Men vermoedt met een roofmoord te doen te hebben. Hoofdbureau van Politie: een duimstok, een slinger van een landbouw machine, een koperen huisdeursleutel, een lees boek, een ijzeren sleutel, een lakschoentje, ceinturen, een bronzen medaille, een kinder- handtascbje, een schop. Verder hij: Baas, Nieuwstraat 55: een linnen boodschap- pentasch. A. de Jong, P. Krugerstraat 11: een porte- monnaie met inh. Keijzer, Bloemstraat 11: een lorgnet. A. Hubrechtsen, Jonkerstraat 37: een koralen ceintuur. Filips, Hoogstraat 123: een huisdeursleutel. Verblauw, Vischstraat 42: een jonge kip. Brend, 2e Vroonstraat 72: een knipmes en een taschje. Van der Kamp, Hoogstraat 85: een grijze mantel. Pronk, Breestraat 28: een jongensschoen. Schuitemaker, Stationsstraat 3: een jongens cape. Jacobs, Sluisdijkstraat 57: een zwarte kinder- portemonnaie. P. Catshoek, Middenstraat 8: een koperen ge wicht T. Blom, Binnenhaven 36: een palingfuik. B. van Vliet, Oostslootstr. 45: een jongensjasje. Visser, Dijkweg 54: een armband. Mieldijk, Breestraat 61: een handtaschje, waar in bril en zakdoek. Kooger, Plantsoenstraat 13: een ooiliertje. Oudjjk, Emmastraat 23: een manchetknoop. W. Kuilman, Achtergracht 25: een broche, [waarin letters. Wijhsberg, Tuinstraat 11: een gouden schuifje. P. Selderbeek, 2e Wilhelminadwarsstr. 8: een portemonnaie met inh. De Boer, Gravenstraat 59: een groote schroe vendraaier. Labout, Prinsenstraat 11: een zwembroekje. Bakker, Wagenstraat 12: een heerenschoen met lakneus, met blauwe sok. MARINEBERICHTEN. Bij K. B. Is, niet 30 Juli, de adelborst la fcL van de Kou. Mar.-Ras. J. D. Jibben bevorderd tot luit. ter zee 2e kL van da Kom. Mar.-Raa. Eervol ontheven van het bevel over bet wacht schip te Vlissimgen de kap.-luit. ter zee M. J'. Verloop en tijdelijk belast met dat bevel de luit. ter zee le kL F. H. van MooraeL Luit. ter zee le kl. J. O. M. Wamsinck is per particuliere gelegenheid naar Ooetrlndiö ver trokken, zijnde bestemd voor den dienst aldaar, Vice-admiraal W. J. G. Umbgrove, afgetreden commandant van de zeemacht im Nederlandsch- Indië, wordt heden per s.s. Rembrandt van de Maatschappij Nederland hier te lande terugver wacht. Dien 15en September vertrekt van Amsterdam naar Oost-Indië een transport van 26 onderoffi cieren en verdere -schepelingen van de zeemacht. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OMSTAN DIGHEDEN is aan de ondervolgende personen vergunning tot thuisvaren verleend. Per 8.s. Rembrandt, 7 Juli van Priok: Mach.dr.-maj. J. Bolland, serg.-seiner P. J. Hutchieon, korp.-schrijver R. Meinema, korp.- mach.dr. 2e kl. P. F. de Loos, matr. 2e kl. 8 Oor schot, id. le kl. A. J. Pauw, korp.-monteur A. J. v. d Bijl, id. E. J. Haijes, stoker o.man A. de Koning, matr. le kl. J. Goudsblom, serg.-konst. EL de Schmidtt, matr. 8e kL P. Bolhuis, korp.- seiner M. Nebbeling. Per s.s. Kedoe, 3 Juli van Priok: Off.-vlieger 2e kl. P. van Leuning. Per s.s. Insullnde, 14 Juli van Priok: Off. van adm. 2e kl. J. W. Goossens. Per se. Johan de Witt, 21 Juli van Priok: Luit. ter zee 2e kl. P. J. Hendrikse. Per es. Tjerimai, 11 Aug. van Priok: Kap.-luit. ter zee W. C. A. Vink. Luit. ter zee dier la kL M. H. van Duim van. het Kon. Instituut voor de Marine te Willems oord wordt 6 Aug. ter beschikking gesteld en 1 Sept. geplaatst te Amsterdam voor toezicht bij den bouw van den kruiser „Sumatra". De overplaatsing van den eerg.-maj. G. J. W. Keppels, van Marinekaz. Amsterdam naar Omder- zeekaiz. Willemsoord gesteld op den 28 Aug. in*- slede van op den lSen. De torpedbboot Z IV heeft op 81 Juli j.L een reddingsboei verloren tusachem Dover en San Detti-lichtschip. Het terugvinden van deze boei behoeft geen reden tot ongerust heid te geven. malre is vanuit do legerplaats Oldebroek te Hel dor gedetacheerd en, gedurende de afwezigheid van den tegenwoordigen functionaris wegens ver- lol tot herstel van gezondheid, belast met het beheer van het magazijn der art te Helder. Vijfentwintig-jarig bestaan „Ons Belang", De onderoff.vereen. „Ons Belang" viert de vol gende maand haar 25-jarig bestaan. Ten aanzien van het geven van extra verlof voor dit her denkingsfeest is door den M. v. O. het volgende bepaald. Teneinde de leden van de vareeniging van on derofficieren „Ons Beijing" in de gelegenheid te stellen haar 25-jarig herdenkingsfeest, hetwelk Behouden wordt op 27 en 28 Sept. as. hij te wo nen, kan aan de leden dier vereeniglng, dia het verlangen daartoe te k<«nn«Ti; geven, een d«g extra verlof verleend worden, xnlte de belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten. Moor verlof komt in mindering van het jaar- lijksche algemeen verlof. ®en en' ander zal te voren geregeld moeten worden in verhand met de belangen van den dienst. Voorts wordt bepaald, dat - Indien de plaat selijke burgerlijke overheid toestemming ver leent tot het houden van optochten de mili tairen in uniform die optochten mogen deel nemen, mi te voor een goede orde wordt zorg gedragen, voor zoover de militairen 'betreft mede ter beoordeeling van den garnizoensoommandant te Amersfoort. Eersto-oefentijd Cavalerie, Bij' wijziging van de Dienstplichtwet la ide eorste-oelenitijd dier cavalerie van 18 maanden ge bracht op 15 maanden. Tengevolge hiervan zullen de dienstplichtigen van de lichting 1922, behoo rende tot de cavale rie, die voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn gekomen, normaal als volgt met groot verlof worden gezonden. Zij, die zijn ingelijfd in het. tijdvak van: 15 Maart 1922, op 7 Aug. 1923; 610 Juni 1922, op 5 Sept. 1923; 1—6 Oct. 1922, op 29 Dec. 1923 (de Israëlieten op 28 Dec. tv.) Dienst op den feestdag van het regeering»- jubileum van ILM. de Koningin. Aangezien de feesten ter gelegenheid van het 25-jarig Tegeeringsjubileum van HAL de Ko ningin in- de verschillende garnizoenen wellicht op verschillende dagen zullen worden gevierd, zijn de garnizoenscommandanten door den M. v. O. gemachtigd om voor het onder hen reseor- teerende garnizoen „dienst als Zondag" te gelas ten voor den dag waarop in 'het garnizoen de officieele feestelijke herdenking plaat» heeft Toepassing van de Tabakswet op cantates. De Min. van Oorlog heeft ter kennis gebracht, dat de Tabakswet 1921 in haar vollen omvang van toepassing is op de millitaire cantinea. LEGERBERICHTEN. Bij de schoolcompagnieën van het reg. kust- art. te Helder, IJmuiden, Hoek van Holland en Vlissingen is een gedeelte dor dienstplichtigen der lichting 1919 voor den tijd) van 13 dagen on der de wapenen gekomen. Met het oog op die inkrimping van het aantal beroepsonderofficieren bij de Infanterie en de ar tillerie, terwijl voldoende etof tot aanvulling van vacatures aanwezig is, zullen voorloopIg «een jongelieden in opleiding worden genomen bij het instructie-bataljon, de Instructie-batterij «n bij de opleidingsoompagnie van 'bat rag. vast.- nrt. te Gorinchem. Detacheering. De le luit magazijnmeester der art*. J. T. Le- Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bamda, uitr„ vertr. 5 Aug. v. Antwerpen. Batjan, thuisr„ arr. 5 Aug. te Havre. Bllliton, uitr., vertr. 4 Aug. v. Suez. Calcutta, thuisr„ vertr. 4 Aug. v. Port Said Celebee, uitr., arr. 4 Aug. te Djedda. Grotius, vertr. 4 Aug. v. Batavia n. A'dam. Karimata, thuisr., 8 Aug. v. Padang. Lombok, thuisr., vertr. 4 Aug. v. Marsailla. Prins der Nederlanden, uitr., arr. 6 Aug. te Southampton. Rondo, arr. 6 Aug. v. Breinen te A'dam. Jan Pietarez. Coen, uitr., vertr. 3 Aug. v. Co lombo. Johan* de Witt thuisr., pasa. 6 Aug. Perlm. Krakatau, uitr„ pass. 4 Aug. Perrim. Manoeran, thuisr., pass. 4 Aug. Gibraltar. Rembrandt thuisr., pass. 4 Aug. Gibraltar. Vondel, uitr., arr. 6 Aug. te Port Saldi Kon. Hollandsche Lloyd. Dreohterland, thuisr„ pasa. 5 Aug. Famando Noronha. Flandria, thuisr., vertr. 6 Aug. v. Permambuco. Waterland, uitr., arr. 4 Aug. te Montevideo. Zaanland, uitr., pass. 4 Aug. Oueesant Zeelandia, uitr., vertr. 6 Aug. v. Oporto. Eemland, arr. 8 Aug. v. R'dam te Hamburg. Rijnland; uitr„ vertr. 2 Aug. v. Bahia. Kon. West-Indische Maildienst Amsterdam, arr. 6 Aug. v. Chili te R'dam. Luna, vertr. 8 Aug. v. New York n. Haïti. Van Remsselaar, arr. 6 Aug. v. A'dam te Ham burg. Ceres, v. A'dam n. ChilL pasa. 5 Aug. Vlissingen v. Antwerpen. Jan van Nassau, arr. 6 Aug. v. Hamburg te A'dazn. Breda, arr. 5 Aug. v. Chili te A'dam. Deucalion, uitr., pasa 4 Aug. Terceira. Helder, v. A'dam n. Chili, pass. 31 Juli Florea. Prins Frederik Hendrik, thuisr„ arr. 6 Aug. te Havre. Stuyvesant, v. A'dam n. ChilL pass. 5 Aug. Oueasant Venezuela, arr. 4 Aug. v. A'dam te Trinidad. Oommewyne, uitr., vertr. 2 Aug. v. Madeira. Halcyon Lijn. Emmapark, vertr. 4 Aug. v. Braila n. Oram Rozenburg, arr. 5 Aug. v. Varna te Constaaza. Stad Haarlem, arr. 1 Aug. v. Constanza te Galatz. Florapark, v. Braila o. Antwerpen, pass. 4 Aug, Oueasant HollandAmerika Lijn. Maasdam, v. R'dam n. N. Orleans, arr. 4 Aug. te Tampico. Beemeterdijk, v. R'dam ni Baltimore, pass. Aug. Lizard. Ed'am, v. R'dam n. N.-Orleans, vertr. 4 Aug. Havana. Nieuw Amsterdam, arr. 4 Aug. v. R'dam te New- York. Spaamdam, v. R'dam u. N.-Orleans, arr. 8 Aug. te Havana. Buirgerdijk, arr. 8 Aug. v. Philadelphla te Balti more. HollandAustralië Lijn. Blitar, uitr„ vertr. 5 Aug. v. Port Said. Abbekerk, thuisr„ pass. 6 Aug. Perim. Palem'bang, uitr., arr. 4 Aug. te Antwerpen. Aagtekerk, uitr., vertr. 4 Aug. v. Melboume. Almkerk, thuisr., vertr. 3 Aug. v. Port Plrie. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, thuisr., pass. 4 Aug. Gibraltar. Hoogkerk, thuisr., vertr. 4 Aug. v. Oolombo. Streefkerk, arr. 6 Aug. v. Antwerpen te R'dam. HolLO.-Azdë Lijn. Oldiekerk, thuisr., vertr. 4 Aug. v. Sabamg. Kertosono, uitr., pass. 5 Aiug, Perim. Ooetkerk, arr. 6 Aug. v. Bramen te A'dam. Saparoea, uitr., vertr. 8 Aug. v. Hongkong. Saleier, thuisr., vertr. 5 Aug. v. Shanghae. Holland—Oost-Afrika Lijn. Bovenkerk, vertr. 4 Aug. v. Lorenzo Marqués n. Beira. Karimoen, vertr. 4 Aug. v. Beira, m. Lorenzo Marqués. Merauke, thuisr., pass. 4 Aug. St. Vincent. Rijperkerk, arr. 5 Aug. v. A'dam te Hamburg. Heemskerk, uitr., vertr. 5 Aug. v. Aden. Moliskerk, thuisr., pees. 4 Aug. Perim. Menado, arr. 4 Aug. v. Oost-Afrika te A'dam. Holland—Zuid-Afrika Lijn. Sprinigfontedn, uitr., pass. 6 Aug. Ouessant. Athciia, arr. 6 Aug. v. Hamburg te Antwerpen. Springfontein, vertr. 4 Aug. v. R'dam n. Zuid-* Afrika. HollandWest-Afrika iMjn Jaarstroom, vertr. 8 Aug. v. Accra n. A>THW.b Oreetes, thuisr„ arr. 5 Aug. te Havra Uselstoom, thuisr-, lag 6 Aug. te Liberia In Rottenlanmcho Lloyd. Kedoe, thuisr„ pass. 6 Aug. Gibraltar. Bandoong, thuisr., arr. 6 Aug. te Londen. Ineullnde, thuisT„ vertr. 5 Aug. v. Port Said. Anjer, arr. 5 Aug. v. Java te R'dam. Medan, uitr., pass. 3 Aug. Perim. Tamboia, uitr„ pass. 4 Aug. Gibraltar. Djember, vertr. 3 Aug. v. Fremantle m Bunharry. Wilia, arr. 8 Aug. v. R'dam te Batavia. Rotterdam—Zuid-Amerika Li ja. Athena, v. Hamburg n. Antwerpen, 6 Aug. Vlissingen. Poeldijk, uitr., 5 Aug. v. Porto. Alwaki, thuisr., arr. 8 Aug. te Rlo Janeiro. Aldabi, thuisr„ vertr. 2 Aug. v. T aq Palmpa. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurymachus, v. Batavia m. A'dam, vertr. 2 A*ng v. Port Said. JavaChina—Japan Lijn. Tjlmanoak, vertr. 8 Aug. v. SbaTug-h^ m. Amoy. JavaBengalen T,ijn, C eraan, vertr. 8 Aug. v. Calcutta d, Java. Java, v. Jhva n. Calcutta, vertr. 2 Aug. v. Ran- BOOD. BEVALLEN: W. J. Ertzen-Boer, dL; E. Beu- kenkaanp-van Zaane, z.; M. A. Sdnnige-Heddee, z.; T. J. Rleuwers-Nebbeling, z.; E. Nijhof- Bakker, z.; C. M. Sieben-de Vries, dl QVRRIT ihil )EN: Jacob v. IBredeirode, 81 jaar, echtgen. van W. G. Weiman. Verbeterd bericht. GETROUWD: Joh. Muste en W. van Dok. 4 Aug, 1923. Aangevoerd door 8 korders: 470 middeltongen p. stuk 0.500.60; 400 kleine tongen p. stuk 0.150.20; 10 tarbotten p. stuk 5—6; 16 klsteni zetschol p. kist 10—15; lGWcisten kleine schol p. kist 36; 26 kisten schar p. kist 350—6; 4 kisten pietermannen p. kist* 7—9. Het hospitaalkerkschip J>e Hoop" vertrok gistermorgen van Umuiden aar de Noordr zee tot het doen van een kruistocht onder de haimgvisachers. BROEK OP LANGENDUK, 6 Aug. 1928. Schotsche muizen 4.206.10, koksianen 4.40450, duken 4.20450, echoolmaesters 44^0; hl. aardappelen 4Ü04.90, gladbL 4.306.80, graafjes 8.608.70, drielingen 2.803.90, kleine 1.301.60, aangevoerd 301.700 K.G.; roode kool 36.90, aangevoerd 86,000 K.G.; witte kool 6.70, aangevoerd 225 K.G.; gele kool 11.50, aangevoerd 450 K.G., alles per 100 K.G.; boswortelen 6.20—8.50 per 100 bos, aangevoerd 26,400 boe; bloemkool 17.20 25.60 per 100 stulke, aangevoerd 10.583 stuks; Franmbozen 4, aangevoerd 230 K.G. lading. Gaasterland, uitr., arr. 2 Aug. te La» Paknas. Reggeetroom, arr. 6 Aug. v. W.-Afrika te A'dam. Saturnu», uitr., arr. 81 Juli te Dakar. Stella, thuisrpose, 1 Aug. Lm Palmas. HJLG.—Ari.0. „Intiem" 5—3. De Racers winnen verdiend. De Racers zijn er Zondag in geslaagd om met sprekende cijfer» van de Amsterdammers te winnen; 52 was de uitslag, hoewel 68 de ver houding beter had weergegeven. Hoewel het weer zich eigenlijk niet voor voetbal leende, werd er toch goed voetbalspol te zien gegeven. De gasten lieten vooral een mooi sluitend spel zien. De backs waren wel het minste deel van het elftal, Schot zat er evenwel niet veel in, want was dat zoo geweest, dan hadden zij voor rust wel een tweetal doelpunten meer gemaakt. De Racers hebben zich ook van hun goede zijde laten zien, vooral de rechtervleugel speelde zeer goed. De rechtsbinnen was goed op schot en gaf De Leij nogal eens werk. Het samenspel in de voorhoede was ook in orde. De middenlinie voedde goed, backs en keeper waren ook voor hun be rekend. Over dén wedstrijd het volgende. Als de heer Kwast om 10 min. over half drie opstellen blaast, verschijnen beadie elftallen met één' invaller. „Intiem" heeft eerst het windvoordeel en trekt direct op de Racer-veste af, maar de keeper is op zijn poet. De gasten zijn in de meerderheid en de SEL-keeper moet dian ook nogal eens han delend optreden. Een aanval van EL, geleid door link», wordt de gasten bijna noodlottig. De rechtsback mist, de linksbinnen van de Racers komt alleen voor dén A.-keeper te staan, maar schiet in keepers handen. Een vlugge aanval van de A. wordt besloten met een schot, maar de roode keeper redt. Een corner voor Intiem heeft geen succes. De rechtsbuiten van H. krijgt den bal toegespeeld, geeft door aan zijn partner, wel ke een kogel inzendt, welke rakelings de deklat scheert. Als weer uitgetrapt is gaan de gasten op het H.-doel af en doet zich hetzelfde geval voor als hierboven omschreven. Een corner voor „In* tiem" heeft geen succes. De Racer» brengen een bezoek aan het A.-doel. De Leij tracht door uit- loopen het gevaar te keeren, wat. hem ook ge lukt, maar houdt het leer te lang vast. De vrije schop hiervoor neemt de rechtsbinnen; deze geeft door aan den inidvoor, welke De Leij met een goed echot laat visschen (10). Deze voorsprong behouden ze evenwel niet lang, daar kort hierna de A. gelijk maken (1Een snelle aanval van dén rechtsbinnen van EL gaat verloren door buitenspel. Kort hierop weer een aanval van denzelfden vleugel. De Leij tracht door uitloopen te redden, de rechtsbinnen passeert bem echter en brengt den stand op 2tl. Volgens velen was dit doelpunt buitenspel. Aanval „Intiem", schot volgt, maar die H.-keeper Is op zijn post. De mid den! inie der roodjes zet haar voorhoede aan het werk, de rechtervleugel' brengt goed op, de rechtsbinnen schiet over. Aan den andoren kant herhaalt zich zulks. Een corner voor H. heeft het gewenschte resultaat. Als het roode doel nog eens in gevaar is geweest treedt de rust Is met* 21. Na de rust is het spel nog geen 8 min. oud of de rechtsbinnen der Racers brengt den stand op 3—1. De H.RC.-ers laten nu bun ibeste spel zien en zijn eenigszins in de meerderheid. Een vrije schop voor H. wordt door den linksbuiten genomen, deze geeft aan den midvoor, het goed gerichte schot wordt door dien Intiem-do el ver dediger gekeerdL Een corner voor H„ door den linksbuiten goed genomen, gaat retour, en in dien de H.-keeper niet op zijn* post was geweest, was het zeker een doelpunt geweest. De gasten komen nog eens terug, maar de Racing-keeper weet door tijdig uitloopen redding te brengen. De Racers nemeü het offensief over. De linke- binnen zendt een schuin schot in, wat evenwel naast gaat. Een mooi stukje samenspel tnsschc den rechtsbinnen en midvoor wordt besloten met een schot, wat evenwel naast gaat. Uit een aanval der gasten volgt eveneens een goed echot; de H.-keeper stopt het fraaie schot en wil wegwerken, maar het fluitje klinkt, de scheidsrechter wijst naar het midden (8—2). Spelers en publiek kijken verwonderd; diaar er niets aan het handje ds. Wij willen hier nog aan toevoegen, dat de keeper voor de doellijn stond! en het dus onmogelijk een doelpunt kon wezen. Een snelle aanval van H. De midvoor heeft den bal maar valt, zoodat deze kans verloren gaat Dit ia slechts uitstel van executia Na een half uur spelen brengen zij den stand op 42. Dat schijnt „Intiem" te har. Zij komen nog eens flink opzetten. Een viertal aanvallen hebben evenwel geen succes. Nog een H.-aanval, dé links binnen gaat door alles heen en de stand is 52. Hiermee kondigt de scheidsrechter het einde aan van dezen geanimeerden wedstrijd. togwamflen meööMlna Nederlaagwedstrijden Texel, Texel 2—J.V.O. 04; Texel 8— Zeemeeuwen 1—1. Nederlaagwodstrijden Excelsior, Excelsior 1—Batavier 1 0—f7. Medaillewedstrijd Helder 6ELR.G,, 5 11. Zondagmorgen speelden Helder 6 en H.R.C. 6 op den Bol weg. Hiervoor was door dén aan voerder van HJELC. 6 een medaille beschikbaar gesteld voor het winnende elftal, maar de strijd bleef onbeslist (11). (Ook bij de verlenging.) De aanvoerder» vonden het beter om er voor te spelen dan te loten, zoodat an. Kondag om 10 uur te Tuindorp gespeeld wordt Vriendschappelijk. IELR.O. 1Intiem 5—2; Texel 1Helder 2 3—il; H.R.C. 3O.V.V. 1 60; Helder 3 en 4r-, Stormvogels 12; Anna Paulowna: Oonoordia 1 S.V.S. 2 en 3 00; Schagen 7Oud SüBuBB. 2L Genoeglijkheidscompetitie, De genoeglijkheidsoompetitie, uitgeschreven door die hoeren Lenzen en Dol, behooren wees tot het verleden, daar Vrijdagavond de laatste wedstrijd plaats vond tusschen H.R.C. 3 en 8.V5. 1. Dit was een mooie wedstrijd daar beide elftallen elkander niet veel toegaven, daar het om den len en 2en prijs ging. Toch wist H.R.C. met 32 te winnen, maar gelijk spel was beter de verhouding geweest De heer Kort leidde correct De commissie brengt dank aan de be sturen voor het afstaan van hun terreinen en ook aan de heeron scheidsrechter» voor hun daadwerkelijken steun'. Eindstand, gesp. gew. gel. verrl. v. Pt 8 4 4 2 2 «l ELR.O. 3 4 4 0 0 10-3 S.VE. 1 4 2 0 2 14—7 Batavier 1 4 2 0 2 75 Helder 3 4 1 0 8 4—7 Geel Wit 2 4 1 0 8 6—15 Dén len prijs kreeg ELRjC. 8, een zilveren lauwertak; den 2en prijs kreeg S.V5L 1, een zil veren medaille. S.V.S.-nieuws. Vrijdag 3 Aug. speelden S.VB. 1—iHJELO. 3 de finale van de genoeglijkheidsoompetitie, uitge schreven door de heeren Lensen en Dol. Om half acht laat scheidsrechter Kort beginnen en zien we S. met 2 invallers. De middenvoor v. d. Wal zoo wol als één der backs, Frinks, marikeeren, wat later bleek een gemis te zijn. 8. wint den opgooi en begint met wind mee. De eerste aan vallen zijn voor H. en al spoedig heeft ze de lei ding door verkeerd opstellen van den 6.-keeper. Wanneer leert hij dat' nu eens? Door een goede opstelling had hij dit kunnen voorkomen. 8. komt wat meer op dreef, déch de middenlinie geeft te hard aan zoodat meerdere ballen uitgaan. Het spel van den stevigen Horneman komt hier uit*. Zijn mooie voorzetten worden echter niet benut, evenmin treffen harde schoten déél. De handige L-binnen, Vrijvogel, hoewel steeds de H.-achterhoedé passeerend, kan ook het doel niet vinden of zijn schoten wonden door dén in vorm zijnden H.-keeper onschadelijk gemaakt. Meer malen zien we Somt van af rechts voorzetten, doch steeds rolt de bal over den schoen. De harde wind werkt hieraan mee. Toch schijnt in deze periode een punt voor 8. te zijn gemaakt, daar een toeschouwer, staande naast het doel, ons vertelde zuiver de bal de doelpalen te hebben zien passeeren, doch tijdig weggewerkt ie kun nen worden. De scheidsrechter heeft dit van uit het speelveld niet kunnen zien. H. had' meer. ge luk, daar de S.-keeper, den bal in handen heb bende, deze liet vallen en het doel deed binnen rollen, 2—0 voor BL 8. is geenszins ontmoedigd, integendeel. Keurig samenspelend wordt opge bracht, de bal naar dén rechtsbuiten toege speeld en onmiddellijk met een hard schot inge zet. Een schitterend punt. Thans moet ook H. alles bijzetten om erger te voorkomen. Rust gaat in met 21 voor EL Na rost zou H. met wind mee de score wel opvoeren, doch dat ieek zoo. 8. speelt nu met 4 halfs en weet toch het spel op de EL-helft te verplaatsen. Bij EL raakt het verband zoek, waardoor 8. van de gelegen heid profiteert, en wederom na mooi samenwer ken is het Sent, welke de gelijkmaker scoort. Ook nu ontkomt het doel van H. meermalen, aan het gevaar, vooral al» H. freekiok binnen het be ruchte gebied* maakt; er wordt dam door een deel van' 'het publiek penalty geroepen, de scheids rechter staakt dan even, geeft het publiek een waarschuwing en werpt voor het doel onpartij die op. De tijd verstrijkt al meer en meer en we dachten met gelijk spel te zien eindigen, als enkele minuten voor het einde EL het winnende punt maakt, 32 voor EL In 't 'kort roemen we het vooruitgaande spel van S„ zoowel al» de sportiviteit der speler». Behalve de voorltnie noemen we de linkshalf A. v. d. Wal, eigenlijk een reebtsebe speler, welke het de rechterwing van H. lang niet ge makkelijk maakt. Bovendien voor de beide backs een pluim. Na afloop werd- de le prijs, gen tak, beschikbaar gesteld door den heer Lensen, met een speech door den heer Dol uitgereikt aan EL en de 2e prijs, een medaille geschonken door de Ranjafabriek aan S.V.S. Resumeeren we dat Sparta na afloop van het seizoen 2 eerste, 2 tweede en 1 derde prijs ten deel viel. Z.VJS. I—ILR.C. IL Morgenavond om 7 nur heeft, bovengenoemde wedstrijd plaats op het terrein Tuindorp. Aan gezien Z. de vorige maal onverdiend met 10 won, zal HJt.C. er nu wel alles op zetten om duchtig revanche te nemen. H.R.C. zal waar schijnlijk geheel volledig uitkomen. De Wedstrijd wordt geleid door den heer DoL Z. zal met een flink elftal uitkomen, zoodat het een heel aar dige partij kan worden. We hopen echter dat de doelverdediger eenigszins -beter op dreef is dan bij vorige wedstrijden1. Vrijdagavond jJ. speelde Z. tegen een sterk elftal van „Van Speijk". We merkten toen als linksbinnen op den heer Kramer, oud-midvoor- van H.BÜ I. Dit bleek een goede kracht in de voorhoede te zijn, aangezien tusschen midvoor, linksbinnen en linksbuiten schitterend samen spel werd te zien gegeven en deze speler tevens over een goed echot beschikt. Had de linksbuiten dien wedstrijd wat meer voorgezet en niet steeds zelf geschoten, dan waren er zeker meer punten gekomen. Naar men ons verder mee deelde, zijn er nog verscheidene diverse clubs, welke zich beschikbaar willen stellen, om nog een» liefdadigheidswedstrijden te spelen. Mocht zulks waar zijn, dan hopen we, dat 't comité nog een» met deze 'besturen wil confereeren, opdat misschien nog eens, maar nu voor de lagere elftallen, wedstrijden worden gespeeld op 't terrein Ankerpark en wanneer dan de vereeni- gimgen met elkaar een prijs beschikbaar stelden, zou de geheele opbrengst, al is het misschien niet zoo veel, geheel kunnen komen ten goede van 't zoo schitterend beoogde doel. Z. Helder I—MJLD. Woensdagavond speelt Helder 1 een vriend schappelijke wedstrijd tegen M.LX). Aanvang 7 uur. Terrein Bol weg. Toegangsprijs 10 cent. Wegens plaatsgebrek moest een deel der wed strijdverslagen tot een volgend no. blijven liggen. INGEZONDEN. Aan de Redactie van de Helder- sche Courant Geachte Redactieu Naar aanleiding der ingezonden stukken, voorkomende in Uw geacht blad; onder het hoofd „Pensioen-actie" en „Prikkellectuur", alsmede in verband met de daarop gevolgde repliek van den heer Henri ter Hall, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ver zoeken ondergeteekenden beleefd, het volgende onder de aandacht van het Heddersche publiek te mogen brengen. Volgens „Pensioen-actie" en „Prikkellec tuur" zou de heer Ter Hall, en ook „Ons Ge luid" gebruik maken van foutieve cijfers. De heer Ter Hall, gaf in verband met het stukje „Pensioen-actie" den nieuwermarine-pensioen- trekkers reeds een pil te slikken, die hun wel wat zwaar op de maag zal liggen. Wij willen hier alleen dit aan toevoegen, dat de vergelij kende getallen der oude en nieuwe marinepen sioenen, voorkomende in elk nummer van „Ons Geluid", op waarheid berusten en dat het Ka merlid' Ter Hall, die met onverdeelde sympathie in 's Lands vergaderzaal pleit voor jongen en ouden, zich niet van getallen zal bedienen, als hij niet vooraf de zekerheid heeft, dat ze juist zijn. v Met dank voor de plaatsing. Het hoofdcomité van actie van den „Bond Pensioenactie Zeemacht", H. J. HENDRIKSE. A. JANSEN. Amsterdam, 4 Aug. 1923. Geboren ANNA CORNELIA. Dochter van JAC. LUIJCKX. T. LTJIJCKX—Swagkk. Bilthoven, 2 Augustus 1923. Geboren: PIETER, Zoon van A. NIJHOF en E. NIJHOFBAKKEK. Helder, 4 Augustus 192$. Geborenk CATHARINA MARIA QERRARDA, Dochter van: G. SIBBEN en C. M. SIEBENde Vkies. Helder, 5 Aug. 1923. Torensteeg 1. Geboren MATTHEUS, Zoon van JAN PRANGER en KLASIEN PRANGER— Hollenbeeq. Amsterdam, 5 Aug. 1923. Geboren C0RNELI* Zoon van H. KATER en C. J. KATER - Kiedeman. Huisduinen 48, 6 Aug. 1923. A. LASTDRAGER en M. SMIT, geven U kennis van hun voor genomen Huwelyk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 22 Augustus a.s. Helder, Javastraat 9, 6 Augustus 1923. IJmuiden, Heemskerkstr 4 9, Ontvangdag,8) Zondag 12 Augustus van 35 uur, Heemskerkstraat 49. Luitenant ter zee M. H. v.DULM, Prins Hendriklaan II, verzoekt in zending van REKENINGEN vóór 15 Augustus a.s.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3