HELDEIME COÜRANT Tweede Blad. gr VAN DONDEROAG 9 AUGUSTUS 1923. PLAATSELIJK NIEUW& Te Haarlem slaagde voor de Hoofd-okte de heer J. Schreuder, alhier. Te Haarlem slaagde voor het hoofdacte- exaanen de heer J. Schreuder, alhier. Te 's-Gravenhago slaagde voor Radio- telegrafist de heer G. A. de Rooij, 8e stuur man groote stoomvaart - Bit het te Den Haag gehouden examen voor Middelbaar Boekhouden slaagde onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. de Broekert. Door het filiaal van de firma Vroom en Dreesmann te Helder is bij onderhandsche aan besteding aan de firma Lastdrager, aannemer •te Helder, opgedragen het bouwen van perceel Spoorstraat 28 aldaar. Concert hedenavond te geven door de imuziekver- eeniging „Winnubst", van 8 tot half 10 uur1 in de muziektent Programma: 6. Légende Hórolquo por L. Roynaud Parado. Naar wij vernemen, ligt het ln het voorne men om op 81 Augustus a.s., ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin en het 25-Jarlg regeerlngsjubileum, een groote Marine-parade te doen houden. Dat zal dus weer voor 't eerst na jaren zljnl De feesten ter gelegenheid van het regeerlngsjubileum. Gisterenavond hield het plaatselijk comité tot herdenking van het 25-jarig regeerlngs jubileum van HAL de Koningin, een alge- meene vergadering tot het vaststellen van do definitieve plannen der feestelijkheden. Aan do feestelijkheden wordt verbonden een winkelweek met étalagewedstrijd, welke gehouden zal worden van 27 Augustus tot en me^l September. Rekenende op de medewerking der ver schillende vereenigingen, hoopt het comité het volgende programma ten uitvoer te kun nen brengen1: Woensdagavond 29 Ang.: Kerkoonoorton in de Groote en in d© Gereformeerde Kerk. Donderdag 80 Ang.: Muzikale reveille etc., Koraalmuzlek van de kerktorens. Uitrei king van een jubileumssauvenJr en versna peringen aan de schoolkinderen, gecombi neerd met kinderfeestje. Donderdagmiddag: 'RingrfjderiJ op de Weststraat voor motoren mot zijspan en auto/a Donderdagavond: Rondgang Comité en Jury langs geëtaleerde winkels. Vrijdagmorgen: Optocht met muziek der gymiuisückveroenigingen. Van 11—12 uur, parade in het plantsoen. Vrijdagmiddag: Strandfeesten en1 vlieger wedstrijden voor kinderen'. Vrijdagavond: Illuminatie van' Kanaalweg en Loodsgracht, Muziek en gymnastlefcde- monstraties op de booten in het KanaaL Zaterdagmorgen: Zwemwedstrijden in de Binnenhaven. Vliegdemonstraties vanuit het Vliegkamp De Kooij. Autotocht met ouden van dagen langs het Noord-Holandsch Kanaal naar Juiiana- dorp, alwaar een herinnarlngsboom zal worden geplant Terug langs den Strooweg. Zaterdagmiddag: Voedbal en Atletiek wedstrijden. Zaterdagavond: Vuurwerk op den Steenen dam, Buitenhaven. Zondagmorgen. Dankstond in de kerken. Held. Winkeliersvereenlglng. Naar wij vernemen werd in een dezer dagen gehouden vergadering der Algemeone Helder- sche Wlnkellersvereeniglag besloten: a. een onderzoek in te stellen naar de resul taten van het, door ons Gemeentebestuur vast gestelde, nieuwe gastarlef, waarbij een premie wordt gegeven op het meerverbrulk van gas; b. een onderzoek in te stellen naar het tarief van eleotriciteit ln verhouding tot andere ge meenten. Waar de gemeente in dit bedrijf slechts als tusschenpersoon optreedt, komt de vereeniging een winst van 27.000 (percentsgewijs geno men) te hoog voor. Tevens werd! besloten, het huldigingsoomlté to siteunen bij zijn pogingen tot organiseeren .van eene winkelweek. Henri ter Hali's revue „Nou! Nou!" „De Telegraaf', 4 Jan. 1923 schrijft: HtHJOHIUflBIl TTwVTirfTenHrrp. Ik Uit het Politierapport De Commissaris van Politie te Middelburg verzoekt de aanhouding van een bewoner van Helder, die aldaar een rijiwiel heeft gehuurd! en tot nog toe niet heeft teruggebracht, zoodat ver moed wordt, dat hij zich aan verduistering daar van heeft schuldig gemaakt. Maandagmiddag had de 18-jarige K. het on geluk op het strand met zijn borst op een paal te vallen. Met hulp vani een burger en een mili tair werd hij naar zijn woning in de Oostsloot- straat vervoerd. Dinsdagmiddag had op de Nleuwebrug een aanrijding plaats tusschen een handkar en een rijwiel, waarbh de bestuurder van eerstge noemd1 voertuig, een 14-jarige Jongen, een lichte verwonding aan de hand verkreeg, die op het politiebureau Zuidstraat verbonden werd. Volgens dezen ifl'de bestuurder van het rij wiel de oorzaak van het ongeval. Een onderzoek wordt ingesteld. Xijdens de muziekuitvoering van Dinsdag avond kreeg een dame, die zich onder het pu bliek bevond, een toeval. Begrijpelijkerwijs verwekte het ongeval eenige consternatie, doch van storing der muziekuitvoering was geen sprake. Bedoelde dame was niet alhier woonachtig, doch hier gelogeerd. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergadert op Dins dag 14 Augustus 1928, des namiddags te 8 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen ter behandeling: Notulen. Vaststelling dor notulen van de vergadering van 18 Juni 1928. Ingekomen stokken. a. Brief van Gedeputeerde Staten d.d. 25 Juli 1928, ter toezending van een afschrift van het uittreksel van het K. B. van 8 Juli 1923, No. 88, houdende goedkeuring van de vastge stelde verordening op de heffing van de plaat selijke inkomstenbelasting. b. Brief van Gedeputeerde Staten d.d. 11 Juli 1928, ter toezending van beschikkingen ter zake van de reclames tegen de aanslagen in de plaatselijke belasting naar het inkomen, dienst 1920/1921 van P. Tuk en E. M. Ellemers. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). c. Adres van de afdeellng Helder van het Nationaal Verband van Gemeente-Ambtenaren d.d. 19 Juli 1923, houdende verzoek het daar heen te leiden, dat de werktijd van de incas seerders bepaald blijft op ten hoogste 01/» uur per dag. (Voorgesteld werdt dit stuk te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders om prae- advies). Gemeente-rekening. Aanbieding der gemeente-rekening over 1922. Bouwverordening. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van het bepaalde bij art. 18, lid 1, der Bouw verordening ten aanzien van de verbouwing van perceel Keizerstraat 01. Janzensitraat Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van verschillende bewoners van de Janzenstraat om die straat niet van den Ruijgh- weg af te sluiten. Gratificatie. Voorstel tot het toekennen van een jaarlflk- sche gratificatie aan A. van Waart, weduwe van den in leven gepensionneerden brigadier van politie G. van Os. Onderwijs. Voorstel inzake het onderwijs aan school 15 (U.L.O.-School). Voorstel om het 7e leerjaar van School 4 op te heffen en vrijstelling te vragen van het in voeren van het 7e leerjaar aan de scholen 4, 5, 6, 11,12,13 en 14. Keurlooneit. Voorstel tot wijziging der Verordening op de beffing van keurloonen. Tapverbod. Voorstel tot vaststellen van een tapverbod op de dagen van de viering van het 25-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Onderwijs. Voorstel tot overplaatsing van verschillende onderwijzeressen) en tot het verleenen van eervol ontslag aan enkele onderwijzeressen). Onderwijs. Voorstel om de afdeeling Helder van het N O. G. er mede in kennis te ©tellen, dat het niet in de bedoeling ligt om thans nieuw onder wijzend personeel vast aan te stellen. Gemeente-Ontvanger. Voorstel in zake de salarieering van den Ge meente-Ontvanger. Huisduinen. Voorstel tot wijziging van het besluit tot aankoop van militaire landsgronden te Huis duinen. Erfpaeht Voorstel tot uitgifte van grond, gelegen aan de Javastraat, in erfpacht aan F. Wormsbecher. Begrooting. Voorellen tot vaststelling der le en1 2e sup- pletoire begrootingen voor 1923. Vergunningsrecht Voorstel in zake verschillende reclames tegen aanslagen in het vergunningsrecht. Reclames. Doortrekking van de Janzenstraat Bij schrijven van 16 Juli jJ. wenden P. J. Bosdijk en 25 andere bewoners van de Jan zenstraat zich iet den Raad, met het ver zoek al het mogelijke te doen (om de Janzenstraat niet van den Ruijghweg af te sluiten. Voor de gronden waarop adressan ten het verzoek steunen, verwijzen B. en W. naar het desbetreffend schrijven, dat met een advies van den Directeur van Ge meentewerken, bij de stukken ter inzage is neder,gelegd'. Ten aanzien van1 het eigenlijk© verzoek doelen B. en W. mede, dat bij de uitgifte in erfpacht van het stuk grond, d'at ge bruikt zou moeten worden voor die door trekking van IbedOelde straat, het uitbrei dingsplan voor het Oostelijk stadsdeel ge heel is gevolgd. De» doortrekking van de Janzenstraat is dan ook niet ln het uitbrei dingsplan, dat in 1919 werd vastgesteld, opgenomen. Dat de eigenaar der bewuste peroeelen in 1917 een gewaarmerkt plan tot verkaveling zijner gronden heeft ont vangen, kan hierop natuurlijk niet van in vloed zijn. Op grond hiervan geven B. en W. den Raad in overweging afwijzend op het verzoek te beschikken. Opgemerkt dient nog te worden, dat ten tijde van de voorbereiding en vaststelling, met de daaraan verbonden, wettelijk voor geschreven, ter vifdeligging van het 'betrek kelijk. uitbreidingsplan, nimmer bezwaren omtrent dit punt gerezen zijn van de zijde der belanghebbenden. BINNENLAND. Dr. H. Pierson. Dinsdag is te Groningen dr. EL Pierson, de bekende pbilantroop, oud-directeur der Heldringgestiohten to Zetten (O. B.) ten huize van zijn zoon da. J. L. Pierson, na een langdurig lijden, overleden. De crisis aan financiën. Den' Haag. 9 Aug. Naar thans kan1 worden medegedeeld, kan eerlang de benoeming te gemoet worden gezien van den oud-minister van oorlog, den heer H. Oolijn, lid van de Tweede Kamer en leider van de a.-r. partij, tot minister van flnantiën. Eed tekort van 140 millloen. Naar de „Reb." meedeelt, wijst de oor spronkelijke staatsbegrooting voor 1024 een tekort van 140 millloen aan. Intusschen wordt, volgens het blad, in deze begrooting aanzienlijk besnoeid en zijn zeer ingrijpende bezuinigingsmaatregelen in voor bereiding. Vragen van Kamerleden. De heer Hugenholtz heeft tot den Mi nister van Marine de volgend© vraag gericht: Wil de Minister aan de Kamer mededeelen, hoe groot het aantal ls dergenen, die tot op het oogenblik van de ontslag-aanvrage van den Minister van Financiën, dus vóór de bekend wording van het besluit van den Ministerraad tot behandeling der Vlootwet op korten termijn, zich hebben aangemeld! voor de verschillende opleidingen der marine, dan wel om opnieuw, op grond van reeds vroeger behaalden rang of stand, bij de Marine dienst te nemen en kan de Minister ter vergelijking een zelfde opgave verstrekken voor de drie aan genoemd tijdstip voorafgaande jaarperioden? De heer B r a a t heeft den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vraag gesteld: Is de Minister bereid), mede te deelen, of de gegevens, bedeeld aan het slot van het antwoord op de vragen betreffende den einddatum van den zomertijd (Aanhangsel, bladz. 203), zijn ontvangen en de vaststelling van dien datum spoedig is tegemoet'te zien? De heer Scheurer richtte tot den Minis ter van O., K. en W. de volgende vragen: I. Is bet bericht in de bladen juist, dat de Regeering zich heeft doen vertegenwoordigen bij de verbranding van het stoffelijk overschot van wijlen Louis Couperus? II. Deelt de Minister niet het gevoelen zij ner ambtgenooten van Binnenlandsche Zaken en Justitie, dat de lijkverbranding door de wet is uitgesloten? III. Is de Minister indien het bericht onder I bedoeld juist is niet van oordeel, dat de vertegenwoordiging der Regeering bij een onwettige handeling af te keuren valt? De heer Oud heeft tot den Minister van Waterstaat de volgende vragen gericht: Is het juist (zooals in de dezer dagen van de hand van den directeur van het post- en tele graafkantoor te Winschoten verschenen bro chure „Een beschouwing betreffende het per soneelsvraagstuk bij' den Post- en Telegraaf dienst" wordt becijferd), dat bij het dienstvak der P. en T. op elke 25 ambtenaren één hoogere ambtenaar werkzaam is, zoodat bij stopzetting der commiezenrecruteering, zelfs over 20 jaar Ingezonden Mededeeltng. nog, de administratie over een voldoend aantal hoogere ambtenaren zal beschikken? Mocht de Minister op deze vraag een toe stemmend antwoord geven, is hij dan bereid^ géén verdere maatregelen te treffen met be trekking tot d'e voorgenomen aanstelling van vijf surnumerairs bij den post- en telegraaf dienst? Mocht hij daartoe niet bereid zijn, wil hij dan aantoonen, dat het noodzakelijk is, het oommie- zenoorps jaarlijks aan te vullen? De heer Van Ravesteyn heeft aan den Minister van Financiën de volgende vragen gesteld: 1 Is het den Minister bekend, dat te Rotterdam de panden Kruisstraat 50 en 52, die ln 1919 door den Staat der Nederlanden gekocht zijn voor ongeveer 95.000, terwijl de waarde in het begin van den oorlog ongeveer 85.000 bei- droeg, met de bedoeling er een kantoor voor den Rijksbetaalmeester te vestigen, nog steeds leeg en ongebruikt staan, waardoor het uiterlijk er niet beter op wordt en de gebouwen ook waarschijnlijk Inwendig schade ondervinden? Is het den Minister bekend, dat er sinds den aankoop van deze panden voor een zeer groot bedrag is verwerkt en wil de Minister meedee- len, tot welk bedrag deze verbouwingskosten zijn opgeloopon? Is de Minister niet van oordeel, dat hier on getwijfeld een enorm verlies door het rijk moet zijn geleden en wil de Minister meedeelen, hoe groot dit verlies ongeveer is? Wil de Minister meedeelen, wat de plannen der regeering met deze panden zijn? Beslissingen In belastingzaken. Volgens „De Maasbode'" heeft de Minister van Financiën thans voorgeschreven, <lat de contributie voor vakvereenigingen van het inkomen kan worden aftrokken als noodza kelijke kosten volgens art. 10 der wet. Het Internationaal Verband van Vaikvereenlgtngeni. Op het laatst van de vorige week heeft te Amsterdam het bestuur vergaderd van het In ternationaal Verbond van Vakvereenigingen. In deze vergadering kwam o.m. ter sprake de verhouding tot de communisten, ten aanzien waarvan, blijkens een bericht in „Het Volk", de volgOTide motie is aangenomen: „Het bestuur van het X V. V. heeft op 3 en 4 Augustus 1923 in Amsterdam vergaderd. Het bestuur heeft het voorstel betreffende het vor men van een eenheidsfront besproken, in het bijzonder in verband met het schrijven van den Alrussischen Oeotralen Vakvereenigingsraad van 11 Juni 1928, den brief der I. T. F. (Inter nationale Transportarbeidersfederatie) van 21 Juni en de resoluties, aangenomen door den generalén raad van de I. T. F. in zijn zitting van 17 en 18 Juni. Onder de tegenwoordige omstandigheden, waarin de reactie optreedt, om de macht van de vakbeweging te breken, is de eenheid in de vakbeweging voor de georganiseerde arbeiders klasse van allergrootst belang. Deze eenheid in de vakbeweging moet wor den verwerkelijkt binnenii de bij Ihet I. V. V. aangesloten landelijke vakverbonden en in het I. V. V. zelf, wil zij haar doel bereiken. Het I. V. V. stelt daarom opnieuw vast, dat het zijn oprechten wensch is de Russische vak- vereeniging overeenkomstig de besluiten van de internationale congressen van Amsterdam, Londen en Rome vereenigd te zien met de ge organiseerde arbeidersklasse van de geheele wereld. De eenheid in de vakbeweging kan ech ter slechts dan van werkelijk nut en waarde zijn, wanneer een atmosfeer van wederzijdsche achting en wederzjjdsch vertrouwen bestaat. Daarom dienen de vijandelijkheden tegen het I. V. V., de aanvallen op dit verbond, de daarbij aangesloten organisaties en leiders eens en voor altijd op te houden. Bovendien moeten de Russische arbeiders zich bereid verklaren, evenals de georganiseer de arbeiders in andere landen, oorlog en reactie in al hun uitingen in eigen land' te bestrijden. Het bestuur van het I. V. V. bevestigt de vroegëre besluiten van bet bureau en verklaart zich bereid met de vertegenwoordigers van het Russische Vakverbond in onderhandeling te treden. Zoodra vaststaat, dat deze als werkelijke mandatarissen van de Russische vakorganisaties kunnen worden beschouwd en voorts blijkt, dat de bovengenoemde voorwaarden zijn aan vaard en metterdaad zijn nagekomen. Ten aanzien van de samenwerking tusschen I.'V. V. en Internationale Beroepssecretariaten, verklaart het bestuur: overeenkomstig de door het bestuur van het I. V. V. en de Internatio nale Beroepssecretariaten in Rome getroffen overeenkomsten, erkent het bestuur de nood zakelijkheid van een gemeenschappelijke en door ale hierboven bedoelde organisaties onder steunde actie. Het bestuur acht het wenschelijk, dat de beroepssecretariaten geen actie onder nemen, die de tenuitvoerlegging van de beslui ten van de internationale vakvereenigingscon- gressen in gevaar kan brengen, zonder vooraf gaand overleg met de leiding van het L V. V. Ten einde te voorkomen, dat zich in de toe komst moeilijkheden voordoen, zooals deze ge durende de laatste maanden hebben plaats ge vonden, draagt het bestuur het Bureau van het I. V. V. pp, zoo spoedig mogelijk met alle beroepssecretariaten een conferentie to 'be leggen." Deze motie is aangenomen met één stem tegen. Het lijkt niet gewaagd te veronderstellen, dat dit de stem van don heer Edo Fimmen is geweest. Uit het auto-bedrijr. Het garage-personeel, de monteurs, enz. van de Amsterdamsche Rijtuigonderneming en Auto-onderneming en E.N.T.A.M.-Maat schappijen zijn, in verband met het bestaan de conflict, met ingang van vandaag ont slagen. De directie der A.RM. heeft haar monteurs aangeboden in dienst der maat schappij te blijven op een salaris dat circa 40 pet. lager is. Het Sovjetschip te V eisen. 'Een paar honderd communisten hebben Zondag naar wij' in „De Tribune" lezen het Sovjetschip „Karl Liebknecht" te Velsen bezocht. Een deel hunner was per boot ge gaan van Amsterdam uit, nog wel met de. „Koningin Wilheimina". Toespraken werden aan boord gehouden, zoowel van de zijde dor igastheeren als na mens de gasten. En aan de bemanning heb ben de gasten een geschenk aangeboden, een „proletarisch" geschenk: het door den communist Alma goteekende portret van Liebknecht als „Armierungssoldiat". Nadat het portret met roode bloemen1 om geven een plaats in de kajuit had gekregen, weid het schip bezichtigd1 en er wérd ge danst en muziek gemaakt, kortom er werd eindigt ,/De Tribune" een waar ver broederingsfeest gevierd. GEMENGD NIEUWS. Een gemeenteraad ln staking. Dinsdag was de Gemeenteraad van Weert opgeroepen o.m. ter behandeling van een reeds driemaal herhaald verzoek om subsi die van de Handelsavondschool Van de vijftien raadsleden verschenen er maar drie, terwijl ook de burgemeester-voor zitter afwezig bleef. Naar men uit de beste bron verneemt staat zulks in verband met de tot den Raad gerichte memorie van toelich ting, waarin zeer scherp, zelfs ©enigszins be- leedigend© zinnen voorkwamen, alsmede wijl (men op een' reeds tweemaal genomen besluit wegens het geringe aantal leerlingen niet wenscht© terug to komen. Een gevaarlijk: individu ingerekend. Maandag heeft in het Ozenbosoh aan den rijksweg te Gulpen de jachtopziener van den graaf Macliana d'Ansembourg, de heer Linkens, een verwoede worsteling op leven en dood ge had met een Duitschen zwerver, waarbij deze laatste tenslotte is overmeesterd. De jachtop ziener ontmoette dezen zwerver in het bosch. Daar deze er zeer verdacht uitzag, wilde hij hem fouilleeren. De zwerver verzette zich, greep den stok van den jachtopziener en ging hem daarmede te lijf. De jachtopziener slaagde erin zijn"revolver te grijpen en loste eenige schoten langs den aanvaller. Daardoor bevreesd gewor den, liet de Duitscher zich door den jachtop ziener boeien. Toen deze hem naar de mare chausseekazerne wilde brengen, rukte hij zich los en 'trachtte te ontvluchten. De jachtopziener liep hem achterna, waarop de Duitscher zich omkeerde on plotseling een dolkmes te voor schijn haalde, waarmede hij naar den jachtop ziener stak. Deze wist met zijn revolver den steek te pareeren en schoot ztJn tegenstander in een der beenen. Met zijn revolver sloeg hij den zwerver neer. Deze werd eerst naar de marechausseekazerne overgebracht en vandaar naar Oalvarienberg te Maastricht Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Bij de fouilleering vond men op den Duit scher behalve het dolkmes tal van inbrekers werktuigen, eenige peperkoeken en een zakje koffie. In verband met de in den laatsten tijd in Zuid'-Limhurg gepleegde moorden, meent men met de aanhouding van den Duitschen zwerver een goede vangst gedaan te hebben. („Tel."). POST- EN TELEGRAAFKAïfTOO®. Het hoofd- en hel bijkantoor der poste rijen ajjn geopend op werkdagen van 's mor gens 7.8Ö u. tot M avonds 7.80 u. De telegraaf, gevestigd in het hoofdkantoor, tot avonds 9 uur. Des Zondags ls het hoofdkantoor open van 8 u. m. tot 9 u. hl en van 1 u. a tot B tl a.; hot bijkantoor Is op ESoo en feest dagen gesloten. De kantooruren z®n op wuriedtygen: n. Voor fle frankeering, het debiet van postwaarden en do aanneming en afgifte van aangetookende stukkien, dagelijks van 7.80 u. van.—LBO mm. en Zaterdags van 7.80 u. v.m.6.— o. n.m. De aanneming van aan- geteekenlde stukben, waarvan geen expresse- bestelling wordt verlengd, hooft Zaterdags tot 8 u. om plaats. b. Voor den dienst de» postwissels, quitan- tiën en rijksveawekeokigbank vau 8.80 u. vm—6 u. run. o. Voor den dienst dar Rijkspostspaarbank van 9 u. vm7.80 u. qjn. Zaterdags van 9.TL VJTL6 TL Eun. d. Voor den dienst der pakbetpost van 7.30 u. v.m7.80 u. mru Katondags van 7.30 u. vm—0.— nm e. Voor den postcheque- en girodienst van 8.80 vm—8 u. mm. De lichting der stadsbrievenbusscn heeft op werkdagen plaats dies vm 8.16 u., Is na middags 1.50 n en 5.10 u, en 's avonds 0.80 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting des vm te 8.80 n. Do op het station geplaatste brieven bus wordt 10 minuten voor hot veekoek van lederen posttrein geliohl De brievenbussen zijn respectievelijk ge plaatst aan de Javastraat, Brakkoveldweg, Stakmanbossesfcraat, Binnenhaven, Zuidstr.. Ankerpark, Buitenhaven, Kruisweg, Molen straat, Koningstraat, Keizerstraat, Piet Heinstraat, Langesfenaafl, Dijkstoaat ert "Jcha- genstraat. t Avec Entrain. Marcbe Ang. Eenhaee 2. Vers la Lumlèrol Ouverture por. N. Don eau 8. Strand Idyllen Valse Mjlt Hednecke 4. Chanson Russe B. Bmlth 6. Ouverture Hórolqua J. Glmrdion: 7. Garde dlioimeur. Maidhe Aug. Eonhaoa No. 2 verplicht nummer, na 6 vrij nummer van het 1.1. Zondag gehouden concours te Santpoort. Dwars teigen de malaise in heeft Henri ter Hall eén revne in elkaar gezet, die zijn vorige scheppingen evenaart, zoo niet overtroft. Er is een verfijnde weelde in de coetuume, die zelfs die meest verwende Ter Hall getrouwen ver baast. De lichtgevende eostuums dor Hawayan prinsessen, de stijlvolle gewaden uit het klokken- tafereel, de paarlen-finale spannen daarbij do kroon. Èn de moderne deoOTS van do kunstenaars Pools on Steelink vermen do passende omlijsting. Maar dan is er neg J3uziau, nog doller, nog vindingrijker dan ooit te voren. "We krijgen Buziau als bestuurder van den éónmans-auto. Buziau als boks-leerling. Buziau aks buikspre ker. Eu het worden even vele uitbarstingen van vroolijkheid. Dan is het Mevr. Roosjo Köhler als de ernstige muze naast haar dolle confraters, Stóm Nieuwenhuyzen, de altijd-Jolige, die mot zijn dwaze buitelingen de lachers op zijn hand krijgt; Dumas, de populaire humorist, die op zijn best is als hij op de hem eigen-beschaafde ma nier zijn liedjes kan lanceeren; Bood' in een mi niatuur-rol, waarvan de lengte niet in evenredig heid is met zijn talent en S. Kapper, die als Eras- .1 ÏOO JARIG JUBILEUM SEPTEMBER 1823 - 1923 e^lüis WEESPERKAPf-Pf' u 4 mus toont, dat hij over zeggingskracht beschikt en van zijn talent gebruik is gemaakt. Loulou en Dickson geven oen futuristischen dans, die een verdiend succes heeft. Het uitverkochte huis liet het aan bijval niet ontbreken. Men amuseerde zich kostelijk, wat wel het beste bleek uit die lachsalvo's die heel den avond onafgebroken door de zaal daverden. Aanhouding verzocht. Leelijke val. Aanrijding. And the band plaged on.... ('t Orkest ging door). Opleiding Marine. Einddatum van den zomertijd. De lijkverbranding en de Regeering. De ambtendrên bij P. en T. Geldverspilling.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 9