IE COURANT Tweede Blad. VAN DINSDAG 14 AUGUSTUS 1923. PLAATSELIJK NIEUWS. Jubileumfeesten, Betreffende de ringrijderij voor motorrij wielen en automobielen verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie. De stoomloodsboot Na 1#. In aanvulling op ons- bericht van j.L Za terdag kunnen wij thans m'ededeelen, dat het van stapel loepen der nieuwe, op 's Rijkswerf gebouwde stoomloodsboot no. 16 zal plaats vinden as. Zaterdagmiddag te 2 uur. Deze tijd maakt het mogelijk, dat velen in de gelegenheid zullen zijn,, deze gebeurtenis bij: te wonen. Zooals wij Zater dag j.1. reeds mededeelden is dan voor ieder de toegang tot de werf vrij. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. De Overweg. Iedereen kent den overweg, de verbinding ttisschen Parallelweg en Brakkeveldweg. Meer en meer wordt het verkeer daarover druk, aangezien de omliggende wijken zich voordurend uitbreiden. Gelukkig is het treinverkeer hier niet van dien aard, dat de Overweg een belemmering Voorkomt. Maar er is een ander bezwaar aan verbonden, waarop wij, nu de toestand niet verandert, meenen te moeten wijzen. De bestrating van den oprit is, vooral aan de zijde van den Brakkeveldweg, in den. loop van den tijd zeer ongelijk geworden en is er een reeks kuilen ontstaan, die bij het afrij den van rij- en voertuigen, rijwielen en mo- terruituigen zich behoorlijk doen gelden door een gevaarlijk rammelen, schudden en hossen, dat allesbehalvo bevorderlijk is voor de veiligheid van personen en voertuigen. Derhalve Is er voor de autoriteiten o.L alle reden om bedoelde bestrating spoedig en afdoende te verbeteren. Naar Terschelling. Wij vestigen de aandacht op de advertentie van de Stoomboot-maatschappij, „Texel", die met haar sjs. „Terschelling" een geregelden dienst onderhoudt met Harlingen. Men kan thans Zondag een goedkoop uitstapje maken naar Terschelling; vertrek om 7 uur van hier, terug 9 uur 's avonds, met 5 uur oponthoud op Terschelling. Ongetwijfeld zal door velen gebruik worden gemaakt van deze gelegenheid. Op a.s. Donderdagavond 8 uur zal in de Leger des Heilszaal aan de Spoorgracht 38 een zeer bijzondore plechtigheid plaats hebben, n.1. de huwelijksinzegening van twee soldaten van het korps: B. L. Geus en Fr. J. Slagwater. Een der meest bekende officie ren van he$ Leger des Heils, Ensign. P. Co- hen uit Amsterdam, zal dien avond de lei ding hebben, zoodat het, mede om dit zeor bijzondere karakter vaft een Leger des Heils- buwelijksinzegening, een gang naar de Spoorgracht waard zal zijn, om van die plechtigheid getuige te zijn. Muziekkorps en zangbrigade zullen hun medewerking verlee- nen, terwijl ook het kinderkoor een lied zal zingen. Henrl ter HaU's Revue en Kind er-revue. Hier volgen nog eenige persuittreksels uit de vertooning van Ter Hali's nieuwste revue „Nou, Nou!", die, zoo al# men weet, hier de volgende week wordt opgevoerd. „Do Tijd*7 schrijft hieromtrent: Ik heb me een avond kostelijk geamu seerd en geef voor deze, zij 't dan als droog zand samenhangende revue, tientallen van tooneelstukkenl Er is nu en dan werkelijk geestigheid, er is veel grappigheid, er is kleuri gheid en schoonheid. Tegen; deze feeë rieke droomverbeelding van schitter-fonkelon de oostuums, van fijn-kleurige lichtspiegelin- gen, van klaterende fonteinen in ooloristische pracht, van in het donker fosforiseerendo menschelijke vuurvliegen on electrisch lich tende bloemstruiken, kan de bioscoop niet op. Woensdag 22 Aug. ten 2 ure wordt voor 't eerst een opvoering gegeven van de km- der-revue „In Sprookjesland", evenals de re vue, schitterend gemonteerd. Iets dergelijks is lier nog nimmer vertoond. De kaarten voor deze voorstelling zijn vanaf Vrijdag in het sigarenmagazijn «Ne derland" van den heer Kokelaar verkrijg baar. Aan vereenigingen wordt bij tijdige op gaaf aan de Casino-directie, op de entree prijzen reductie verleend. De „Maasbode" schreef omtrent deze ver- toonlng: Deze sprookjesrevue stelt ons Jan Klaassen (de heer Bood) en Trijntje (mevr. Köhler-van Ghelder) het bekende duo uit de poppekast voor in gezelschap van Petemoei (mevr. Buziau), die in een. tweetal bedrijven een reis maken door sprookjesland. Nadat beiden de sport hebben beoefend om hun stijve ledematen wat lenig te maken, wordt een bezoek gebracht aan de Gelaarsde kat, die met een 8-tal dames in snoezige poesjes-costuums voor Jan en Trijn een dansje uitvoeren. Dat de poesjes niet altijd even gemoede lijk waren ondervond Jan Klaassen die, tot eroote vreugde der kleine bezoekers, toen hij enkele poesjes wilde plagen, er geducht VaVervSgense^rd' een bezoek gebracht aan het naleis van Doornroosje, de schoone sleepster van het wond waar JarKlaassen wederom een ware opschudding der heel de slapende bevolking van het k'Hofslot van het eerste bedrijf hoe Jan en Trijn het A B O leeren bracht em aantal aardige dansen, welke met de van zoo bekende schitterende costuums pracht geheel vormden. Het slot van het tweede en laatste btdrjjf brengt ons op een feeëriek bal. Uil het Politierapport. Zaterdagavond half acht had op het Sta tionsplein eene aanrijding plaats. De be stuurder van een autobus draaide aldaar, toen een marinier, die in staat van dronken schap verkeerde, op een rijwiel de autobus van ter zijde aanreed, doordat hij links uit week. Het voorwiel van het rijwiel werd be schadigd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ven een bouwland, gelegen aan den Polder weg langs de spoorlijn phm. 1 BUL aard appelen ontvreemd. Opnieuw zijn een drietal gevallen tor ken nis van de politie gebracht, dat voorbijgan gers door hondën werden aangevallen en ge beten. Door de moeder van een 15-jarig meisje is kennisgegeven, dat haar dochtertje Zater dagavond half 11, ter hoogte van de Vak school voor Meisjes, toen zij zich naar huis begaf, is lastig gevallen door een man, diie herhaaldelijk verzocht haar naar huis te mo gen brengen. Zij weigerde dit, waarop hij haar beetpakte. Het meisje wist zich echter los te rukken en te ontvluchten. Door een inwoner dezer gemeente Is Zon dag aangifte gedaan dat zijn minderjarige dochter Zondagmorgen de ouderlijke woning heeft verlaten en niet aldaar is teruggekeerd. Aan een Duitscher, die niet in het bezit was van een pas noch geld, en hier gekomen was om werk te zoeken, is op zijn verzoek onderdak verleend. Hij is aangehouden en zal, in afwachting van het gereedkomen der noodige formaliteiten, naar Duitachland worden teruggebracht. GEMEENTERAAD. Vervol gagen da. Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad van hedenavond. Hierop komen de volgende punten voor: Ingekomen Stukken. Adres vain de afdeel ing Helder van den RJL Bouwarbeidersbond „St. Joseph" om aan de arbeiders, werkzaam aan den school- bouw Van Galenstraat, het tekort, zijnde 3 uren arbeidsloon per week, uit de gemeente kas bij te betalen. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies). Jubileumfeesten. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag per schoolkind ter gelegenheid van het Jubileumfeest voor EL M. de Koningin. Erfpacht Voorstel tot het uitgeven van gronden in erfpacht voor woningbouw. Contróle Belastingen. u* ■a.ifc'ÜUrt- Voorstel tot opheffing van de functies van Kommies en Hoofd-kommiea bil de Con trole der Belastingen. Punt VI der agonda (naasting der eigen dommen van de vereeniging „Licht en Lucht") wordt aangehouden. Erfpacht-aanvragen. Door F. Wormsbeoher te Bilthoven wordt erfpacht gevraagd van een terrein aan do Javastraat, groot pLm. 1870 M.', voor den bouw van zeven woningen, alsook van een terrein aan de Tuinstraat, groot plm. 430 M.' voor den bouw van drie winkelhuizen. Door O. O. Dito alhier wordt erfpacht ge vraagd van een terrein aan den Brakkeveld weg, groot plm, 125 M2., voor den bouw van een woon- en winkelhuis. B. en W. stellen voor de gevraagde erf pachten' te verleenen. Het betreft hier 1080 M.a le klasse grond tegen een erfpachts canon van 0.70 den M.a: de overige terrei nen zijn 8e fcL grond 0.25 den M.a Geen tapverbod tijdens de feesten? Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een tapverbod gedurende de dagen van de viering van het Kogeeringsjubileum van ELM. de Koningin Is een schrijven van den volgenden inhoud ingekomen: Aan den Raad der gemeente Helder. Edelachtbare Hoeren, Geeft met versohuldigden eerbied te kennen, de afdeeling Helder van den Neder- landschen Bond van Koffiehuis- Restaurant- houders en slijters, goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit; dat uw raad zal krijgen te beoordeelen een voorstel tot vaststelling van een tap verbod op de dagen van de viering van het 25-jarig regeeringsjubiló van H.M. de Ko ningin; dat adressante zich moet verzetten, en wel met de meest mogelijke kracht, tegen' het aannemen van 'bovengenoemd voorstel; dat uit bovengenoemd voorstel een zoo sterk wantrouwen spreekt in de matigheid onzer 'bevolking, dat het voorstel voor deze bevolking als beleediigend kan worden be schouwd; dat de bevolking van Helder toch meer malen feest heeft gevierd, dat er toen geen tapverbod bestond en die feesten altijd even ordelijk zijn gevierd, terwijl er hoegenaamd geen drankmisbruik is geconstateerd; dat deze verordening, naar de vaste over tuiging van adressante, eer excessen zal opwekken, dam voorkomen, aangezien men de bevolking niet kan verbieden van te vo ren sterke drank in te slaan, hetgeen dan in den regel In ruimer mate geschiedt, dan men anders voor zich zou nemen, indien op zulke feesten drank te verkrijgen was; dat dë rechtskundige commissie uit den Raad van Utrecht, daaromtrent om adviës gevraagd, adviseert den Raad niet over te gaan tot vaststelling van een tapverbod; dat adressante wil wijzen op de goede re sultaten, verkegen door overleg van de plaatselijke overheid, met de zusterorgani saties van adressante in andere gemeenten van ons land, öa Alkmaar, 's-Hertugen- boscth, eto., waar o.m. de kermis en het Carnavalsfeest beter zijn verloopen zonder verbodsbepaling, dan te voren met tapver bod het geval was; dat ook adressante overtuigd is van de volle medewerking harer leden^ indien zij zich bereid verklaart met alle 'kracht te wil len waken tegen drankmisbruik, storing der openbare orde, enz., alzoo tot een goed ver loop der feesten, en dat zij hierbij de Over heid zoo sterk mogelijk terzijde wil staan, maar dat zij1 anderzijds durft verzoeken, deze feestdagen van hare leden niet te ma ken tot buitengewone schadelijke diagen, omdat hun dan een gedeelte van hum ge wone nering zal worden verboden en een' stempel van minderwaardigheid op hunne zaken zal worden gedrukt; dat in zulk een geval al het opwekkende en 'aangename van de jubileumfeesten1 Voor hen verloren zou gaan, en zij als goede bur gers vertrouwen evengoed' het feest mede te mogen vieren' en hunne 'bedrijven te mo gen uitoefenen als ieder ander midden stander, te meer daar onze rechten voor een vol jaar zijn 'betaald en wel tot hooge be dragen; redenen waarom adressante uwen Raad beleefd verzoekt het voorgestelde tapver bod niet aan te nemen. Souvernlrs Schoolkindieren. Door B. en W. is 'het volgend schrijven aan den Raad dezer gemeente gericht: Ter gelegenheid' van het as. regeerings- juhileum van H.M.'de Koningin zouden wij, evenals in andere gemeenten zal geschie den', den schoolkinderen een souvenir wil len' aanbieden. Het Plaatselijk Comité voor het Regee- ringsjubileum heeft zich bereid verklaard om te zorgen voor de aanschaffing en uit reiking van een souvenir en van eenige ver snaperingen. Een en 'ander gepaard gaande met kinderfeesten1, te houden op een' door het 'Comité in orde te brengen feestterrein. Het Comité stelt zich voor omtrent de re geling in overleg te treden met die leer krachten der scholen^ voorzoover deze daar toe genegen zijn en met de Oudercommis sies. De kosten worden geraamd op 0.BQ per kind. Wij stellen1 U voor oma een crediet voor bovengenoemd döel van maximaal 0.50 per kind toe te staan. JfJET VRIJE STRAND". Ons artikel in het Zaterdagblad, ter inlei ding van onze actie tot oprichting eener ver- eeniging „Het Vrije Strand" ten behoeve van strandbezoékers en tot redding; van dren kelingen heeft al reeds succes gehad. Reeds betuigden verschillende vooraanstaan de personen hun instemming met het doel, maar ook bereikten ons opgaven voor actie ve deelname. Dit geeft ons aanleiding om de actie met verdubbelde kracht voort te zet ten en nogmaals roepén wij daartoe aller medewerking in. Wij maakten reeds een aan vang met het verspreiden van overdrukken van ons vorig artikel; op het Badhuis, in sommige autobussen en op verschillende an dere plaatsen konden wij met deze waarde©- rende medewerking van de bestuurders een aantal dezer biljetten ophangen. Wij zijn voornemens in den loop der week opnieuw een beroep te doen op dezulken. Zoo zullen wij ook onzen oproep nog versprei den op het strand zélf, voornamelijk in de tenten. Moge ook dit het gewenschte resul taat hebben! In verband met ons streven vestigen wij de aandacht op een artikel in „Toerisme en Sport", waaruit wij het volgende overnemen: Jaarlijks komen tientallen Nederlanders om, omdat zij niet zwemmen kunnen. In een waterland als Holland is zwemmen een eerste vereischte, niet alleen dat men eigen leven tegen den waterdood beschermt, maar men kan tevens ongelukkigen te hulp komen, die tegen den grewelijkenJ dood? verdrinking, kampen, omdat.zij niet zwemmen kun nen I Daarom nogmaals» leert zwemmen. In de eerste plaats is het gezond, in de tweede plaats beschermt men eigen leven en in de derde plaats kan men helpen waar hulp noo- dig is! Die zwemmen kan, verheft zichzelf als een mensch voor zijn medemenschen. Hij, die eep mensch met den dood voor oogen in het water ziet worstelen, en geen hulp kan ver leenen, omdat IjJj niet zwemmen kan, is niet te benijden. Het voornaamste reddingwezen bestaat wel in het voorkomen van ongeluk ken, door middel van waarschuwingen en wenken aan 't strand te geven. Wie buiten officieel© badstranden in zee gaat doet dat geheel voor eigen risico en juist dit moet tot de grootst mogelijke voor zichtigheid manen. Het strand is lang niet overal geschikt om to baden. Er zijn gedeelten, die bijzander ge vaarlijk zijn door de stroomingen en kolken tengevolge van dJopton on ondlopton, ziilko zijn de banken, zwinnen en muien, die zich steeds voor de kust vormen, en voortdurend op de kust naar gelang van wind, door de kracht van den onderstroom zich voor of ach terwaarts verplaatsen. Het zijn vooral de krachtige zwemmers die in deze herhaaldelijk een slecht voorbeeld geven. De zucht tot krachtoefening schijnt velen roekeloos te maken. Na bijna elk ongeluk aan t strand, kan men hooren klagen over 't gemis aan vol- doende reddingsmiddelen. Men bedenke een- ter dat 't praktisch onmogelijk is, de geheel e knsrt van Noord tot Zuid van zulko middelen te voorzien. Doch dèèr waar reddingsmate riaal voorhanden is, Gijnen, boeien, zuurstof- koffers, reddingbooten, enz.), is het een ver eischte, dat dit reddingsmatenaai ten alle tilde onmiddellijk voorhanden as, en niet worde af- of opgesloten in loods- of ander- sinds Tal van zeer moedigo reddingen, en pogingen tot redding hebben op 't strand al PlAan het*stille strand (Scheveningen) zijn van gemeentewege op ieder vak palen ge plaatst met reddingslijnen. Hiermede is reeds veel gewonnen, en is reddingsmatenaai steeds gereed, en direct disponibel wanneer het noodsignaal klinkt. Aan iedere paal be vindt zich in een draagbaar kastje zoo n red- dingslijn, dit kastje kan worden afgenomen, en bjj de waterlijn geiplaatst waarna de lijn van de rol afloopt wanneer de redder naar den drenkeling zich begeeft, (inzwemt). Dit is echter niet ieders werk, daar dit in een uit gestrekte woelig en, hoofdzakelijk ge vaarlijke branding plaats heeft Aan het Stille Strand aldaar is de Red dingbrigade genoegzaam bekend. Deze groep, zich noemend, „De Haagsche Vrijwillige Brigade tot redding van Drenke lingen1", is dien naam ten volle waardig en treedt met goed' onderling verband, met ken nis van zaken op, wanneer iemand bij het zwemmen of baden in nood verkeert, en dat gebeurt op hef stille strand vaak, niettegen staande daar zelfs groote borden op dat strand geplaatst zijn ter waarschuwing op de gevaren der zee wijzend. De verplichting der leden om bif een on geluk te water hulp te verleenen gaat niet verder dan die van ieder ander burger. Dat zij door oefeningen en organisatie in staat zijn helpend op te treden, wanneer het mee- rendeel der menschen daarvoor geen kans ziet wil nog niet zeggen, dat voor hen geen grens bestaat. Al wordt een poging tot redding met suc ces bekroond (want iedere redding begint als poging) en al kan de redder de genoegdoe ning hebben een medemensch aan den dood te hebben onttrokken, toch doorleeft de fa milie van den redder dikwijls allesbehalve aangename oogenblikken. Een redder staat al tijd bloot aan gevaren, al zijn die gevaren door oefening en organisatie tot een mini mum teruggebracht. Gelukkig is er eenige kentering in de waaghalzerij gekomen. De herhaalde waar schuwingen hebben haar uitwerking niet ge miste Doch steeds blijven er nog menschen die meenen beter te weten of denken bestand te zijn tegen de gevaren der zea Het beste middel is den waaghalzen op hun onverantwoordelijke daden te wijzen en hun durf niet te bewonderen. Er is onder de geoefende zwemmers niet één, die niet in staat is enkele kilometers in zee te zwem men, doch gelukkig hebben allen genoeg verantwoordelijkheidsgevoel tegenover der den om zich niet onnoodig ver in zea te wa gen. De schrijver wijdt tenslotte nog een enkel woord aan do hulp door het publiek ver leend, dia den redders menigmaal parten speelt Ik spreek nog niet van de opdringerige nieuwsgierigheid welke thans, dank zij' den uitstekenden steun van het hulpcorps van de vereeniging Stille Strand, wel op voldoenden afstand gehouden wordt. Last ondervinden we van hen, die hulp gaan verleenen buiten eenig georganiseerd verhand, door zich in zee te begeven. Het goed bedienen van de reddingslijn eischt oefening en overleg. Ten eerste dient zorg gedragen te worden, dat de redder niet belemmerd wordt wanneer hij zich naar den drenkeling begeeft en ten tweede dient het inhalen van de lijn met kennis van zaken te geschieden om te zorgen, dat de redder vol doenden' steun aan de lijn heeft en niet door te vlug inpalmen' onder water getrokken wordt. Te veel- redders in zee tegelijk, levert wol eens gevaar op. De schr. geeft daarvan enkele voorbeelden. BINNENLAND. Jos. TJjssem. t. Uit Nijmegen bericht men het overlijden van onzen landgenoot, den tenorzanger Jos. Tijssen. Hij stierf te Oleve, waar hij zich sinds enkele jaren metterwoon had gevesr tigd, aan de gevolgen van verwondingen, welke hij eenigen tijd geleden bij een aanval van een paar brooddronken belhamels had op geloop en. Josef Tijssen werd geboren te Roermond 26 Maart 1871; hij was dus 52 jaar oud. Zijn loopbaan richtte zich aanvankelijk meer in t bijzonder op het kapelmeester- schap; eerst in 1894 ontdekte men zijn be- gaafdhoid als zanger. Hij bleef als lyrisch tenor aan de Nederlandsche Opera (dir. O. van der Linden) vele jaren verbonden. In 1902 vertrok hij naar het buitenland, waar hij als heldentenor vele successen oogstte. - Onder de allergrootste zangers heeft Tijs sen, trots zijn groote begaafdheden, zich geen vaste plaats kunnen -veroveren. Of mis schien! wel juist door zijn groote begaafd heden? Tijssen had een merkwaardige uni verseel© muzikale begaafdheid, en dat heeft hem wellicht verhinderd, zich geheel op zijn vocale ontwikkeling te ooncentreeren. Uit nemend pianist, goed kapelmeester, goed paedagoog en1 niet onverdienstelijk compo nist. Een natuurlijk muzikaal talent, fijn van intelligentie. Eenige maanden geleden maakten eenige belhamels kabaal in de nabijheid van rijn woning, en Tijssen kwam naar buiten, om stilte te verzoeken terwille van zijn jongste kind, dat ziek lag. De onverlaten vielen hem toen aan en brachten hem verwondingen toe. Maar spoedig heette het, dat Tijssen weer lü erst el-de. Nu is hij ten slofte toch aan de gevolgen van die verwondingen overleden. Zulk een dood, op nauwelijks 52-jarigen leeftijd, Is wel tragisch. Het financieel© programma van minister ColUn. Het spreekt vanzelf dat de heer Oolijh de portefeuille van Financiën niet kan heb ben aanvaard zonder zich van te voren er van te hebben' vergewist dat hij1 zal kunnen rekenen op den' onvoorwaardelijken steun en medewerking van zijn ambtgenooten bij de uitvoering van- zijn program, dat, on danks de eventueel© uitvoering van del Vlootwet, toch moet gaan in de richting van een herstel van het zoozeer geschokte evenwicht in de balans van 's Rijks uitga ven en inkomsten. Naar de Telegraaf uit betrouwbare bron verneemt, omvatten de voorwaarden, die do heer Colijn daartoe gesteld heeft, een aantal tamelijk drastische 'maatregelen. Ten' einde het aanzienlijk tekort van ca. 140 millioen, waarmede op het oogenhlik de begrooting niet sluit, met 'honderd millioen te kunnen verminderen, heeft de minister van Finan ciën een serie bezuinigingen op het oog, waaronder vooropstaat een reductie van alle ambtenaarssalarissen met 15 Ook de salarissen der spoorwegmannen zullen dan met een gelijk percentage worden vermin derd. Voorts zou op het hoofd „sociale ver zekering" aanmerkelijk moeten' worden be zuinigd en allereerst de werkloosheidsver zekering belangrijk worden ingekrompen. Eindelijk zou ook een verlenging van den wettelijken arbeidsdag op het werkprogram van den minister staan. Inderdaad zouden hiermede besluiten zijn aangekondigd, die diep ingrijpen in het eco- .ndimjscshe leven van breed© lagen van ons volk. Het HoogovenbedriJt Binnen zeer korten' tijd wordt te IJïmui- den de eerste boot met erts voor het aldaar gevestigde Hoogovembedrijf in lossing ver wacht Indijking van Dollartgronden. Men' schrijft aan Het Volk: Na véle voorbereidende besprekingen, heeft het departement van binnenlandsche zaken' een half millioen gulden toegezegd voor de indijking van de kwelders in den Reiderwolderpolder. De rest zal gedragen moeten worden door de eigenaren, bene vens door het waterschap Redderland. De gemeente Groningen heeft circa V» deel der gronden in eigendom, de rest zit in handen van een1 N. V. en -particulieren. Zeer waarschijnlijk zullen allen wél willen medewerken. Duizend man zullen bij dit werk ongeveer 10 maanden werk kunnen vinden. De ge meente Groningen zal een 400 500 werk- loozen 'bij' het werk kunnen plaatsen. Faillissementen in Nederland. VOlgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de af- 'geloopen week, eindigende 10 Auig. in Ne derland! uitgesproken 34 faillissementen te gen 64 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van1 1 Januari tot en met 10 Aug. 1923 2439 faillissementen tegenover 1788 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. HJst van gevonden voorwerpen UIT DEN OMTREK De feesten te Jullaoadorp. De Vereen, voor Vreemd elingenverkeer to Julianadorp had, evenals het vorig jaar, op Zondag en Maandag jJL feesten georga niseerd met verschillende attracties. De sport vulde ©en groot doel van het program ma en voor dit gedeelte verwijzen wy dan ook naar onze Sportrubrieken. Bij het binnenkomen van Julianadorp zag men roods, dat er iets bijzonders aan de hand was. Op de wegen heerschte in het anders zoo stille dorpje een ongekende drukte, want niet alleen uit het plaatsje zelf was jong en oudi op de been, doch ook uit de omgeving waren velen gekomen om van het gebeuren aldaar getuige te zijn. De café's maakten dan ook goede zaken, evenals de stallingen voor rij- en voertuigen, rijwielen en motorrijtui gen. De politie, met eenige manschappen uit Hel der versterkt, had de noodige maatregelen genomen om degoede orde te verzekeren, oooh brigadier Hoving behoefde zijn manne tjes niet te doen optreden. Alles verliep or delijk. Zondag was wel de drukste dag. Toen wer den naar schatting verkocht 800 gewone toe gangsbewijzen, 200 kinderkaarten, 400 dag kaarten' en 100 deelnemerskaarten, een flink aantal' dus! En ook Maandag was dë Oom missie tevreden. Zij had het bovendien druk met den verkoop van loten voor de verloting der vereeniging, hoofdprijs een Indian Scout-motorrijwiel, verder 6 rijwielen, 8 naai machines, Sport- en Luxe artikelen. Alsnog zijn by het bestuur een klein aantal loten verkrijgbaar; de trekking vindt plaats in het openbaar op 17 dezer in het café „Prins Hendrik" des avonds 7 uur. De Zondag was grootendoels gewijd aan voetbal- en atletiekwedstrijden, welke op het J. V. O.-terrein gehouden werden. Het verslag daarvan vindt men elders in ons blad. Naast het voetbalterrein, dat vroolijk met vlaggen was versierd, was een groote dans tent opgesteld, waarvan natuurlijk een zeer drek gebruik gemaakt werd. Een flink orgel zorgde voor de begeleiding, terwijl de spie gelgladde dansvloer aan aller verlangen vol deed. Bovendien gaven een klein cdrm een Tot agenten van politie alhier zijn be noemd; A. O. van Bremen, marechaussee te voet, gestationeerd geweest te Hontenisse, en L. Gieles, los werkman te den, Burg, TexeL Aanrijding. Aardappeldief. Nog altijd kwaadaardige honden. Aanranding. Gedeserteerd? Werkzoeker. Onze actie heeft succes! Nog meer medewerking gewenscht. Zorgt voor eigen veiligheid, leert zwemmen! De taak van redding- brigades. 1B pCt. bezninisime op de salarissen!? Hoofdbureau van Politie: Een alpacoa beursje, ©en gymnastükschoen met ikous, een ceintuur, oen kindermuts, een dubbele boord, een lap gestreept gordijngoed met ringen, een damestusehjo met inh., een ketting van oen motorrij-wiol, een portemonnaie met inh., oen Franeche huisdeursleutel. Verder bij: Meijer, Kanaal-weg („do Ster"), een bankbiljet, de Boer, Gravenstraat 69, een dameshorloge Ln armband en een 'badhanddoek. Bakker, Achterstraat 20, een sportpet. Jacet, Achtergracht W.Z. 9, een eportbohoentje. Dasia, Molenstraat 111, een manchetknoop met portret A. Dienaar, Achterstraat 61, een kinderschoentja. Kootstra, Oostslootstraat 1, een kettinkje. P. Brouwer, Klaas Duitstraat 6, twee gewichten. Feekman', Gasstr. 19, een paar jongeneschoenen. Hulppostkantoor Ankerpark, twee houten pijpen en oen paar dameshandschoenen. Klooster, Sluisdijkstraat 42, een portemonnaie met inih. P. Krijnen, Schagenetroat 6, een sportkous. J. Pias, Kuiperstraat 28, eenig badgoed en een lederen riem. B. van Vliet, Oostslootstraat 45, een haarstrik. Bruin, Corn. Ditostraat 9, een kinderhoedje. Molenaar, Govorstraat 46, een hoepel. Koningstein, Keizerstraat 27/29, een hulsdeur- eleutel. G. Schuitemaker, Stationstraat 8, eon por- monnaie met inh. C. Gi'ltjes, Breestraat 9, een huisdeur-sleutel. H. Kooger, Buitenhaven 44, een zwembroek. Verblauw, Vischstraat 72, een broche met twee kinderportret j es. A. van Herpen, Dahliostraat 82, een portemonr naie met inih Riekwel, Slulsdljkstraat 81, ©en schroofeleutel. Isakzon, Brouwerstraat 14, een kip. v. d. Heuvel, Oostslootstraat 63, een houten hamer. Spanjer, Basslngracht 12a, een heorenrijwlol. L, Notbeling, Goverstraat 80a, een hulsdeur- sleutel. Van Bruggen, Piet Heinstmat 41, een kinder- portemonnale waarin eenige gebruikte post zegels.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 5