Hotel ,m BURG", - aanhangers van het huidige bewind de vlucht nemen uit vrees voor een omwente ling en daarop volgende represaillemaatre gelen tetgen hen, die geholpen hebben Stam Ixmlüsky ten val te brengen. DE VOLKENBOND. De ontwapeningscommissie. In de derde commissie Is een strijd ontke tend' over de quaestie van het voortbestaan van de ontwapeningscommissie, die samen gesteld is uit vertegenwoordigers van aller lei groepen. De opheffing dezer commissie zou in het bizonder den band met de arbei derswereld1 verbreken. De opheffing werd1 voorgesteld door den Franschman Rpquin en met klem bestreden door Robert CeciL Mor gen zal de stemming plaats hebben. PER ZIE. Een botsing tussehen Perzen en Russen. Uit Simla wordt gemeld dat een botsing plaats had tussehen Perzen en Russen ma een twist, die voortkwam uit de vaststelling van de Russisch-Perzische 'grens. De Russen doodden een Perzische bezetting van zes man sterk in Balaysavar. Ondanks de Perzische protesten bezetten de Russen Euzeli, in strijd met de bepalin gen van de Russisch-Perzisdhe overeen komst 1921, blijkbaar met het doel de oude Russische concessies daar opnieuw machtig te worden. VERÉENIGDE STATEN. Een draadloos bestuurd oorlogsschip als schijf. Vanwege het dept van marine wordt mee gedeeld, dat de dreadnought Norfh-Dakota zal worden voorzien van een installatie, waar- daar het schip draadloos-telegrafisch uit een ander schip kan worden gestuurd. Zoo uit gerust zal het dan gebezigd' worden als schijf voor de kanonnen van andere oorlogssche pen. De North-Dakota behoort tot de schepen, die moeten worden gesloopt ingevolge de be palingen van de vlootbeperkingsovereen- komst van Washington. JAPAN. Tokio, 28 Sept Het 'gebied van de ramp te Tokio en Jokohama is Dinsdagnacht door storm geteisterd. De lage gedeelten; van de hoofdstad overstroomden, waardoor ernstig ongerief veroorzaakt werd aan de vluchtelin gen in hun tijdelijk onderdak. LUCHTVAART. Om den Gordon-Bemiett-beker. De Aero-Club te Brussel meldt, volgens de „N. R. Ot.', nog de volgende landingen: De Emgelsche ballon „Bamshee", bestuur der Dumville is neergekomen op 20 KM. van Eindhoven. De Fransche ballon „Ferdinamd H", be stuurder Blamchet daalde bij het dorpje Thie- len, dicht bij Trunhout, De Fransche ballon „Savoye", bestuurder Dubois, lamddle te Rethy (prov. Antwerpen). De Spaamsche ballen „Duro", bestuurder Magdalena, kwam neer te Stryp bij Eindho ven en de Zwitsersche ballon „Zürich", be stuurder Picard, te Eersel eveneens bij Eind hoven. Een Belga-tetegram uit Brussel meldt dat de Engelsch© ballon „Margaret", No. 15, in zee is gedaald op 28 mijlen ten Noorden van Skagen aan de Deensche kust. De ballon en de passagiers werden gered en naar Gothen- burg gebracht. De ballon Picardie (Frankrijk), bemand met Bieeaimé en Denonoin, is zonder onge vallen in de buurt van Hannover bij Osma- briick gedaald. De ballon Helvetia (Zwitserland), bemand met Armbruster en Bachman, is in Slees- wijk bij de Deensche grens veilig gedaald. De ballon Prins Leopold (België) landde in Zweden tussehen Erikstad en Bralanda. De luchtvaarder Demuyter, met de ballon Belgica is in Zweden geland, óp 1500 KM. van het punt van vertrek. De Coupe Bennett komt dus wederom aan België. Nog een ongeluk. Zondagnacht is bij. Woldendorp in de ge meente Ter-munten een luchtballon gedaald. Het was een der deelnemers, aan den Gor- don Bennett-bekerwedstrijd. Deze ballon was bemand met de Spaansche zeeofficieren Julio Guillïn en Emanuel de la Lieux. Door het uitwerpen van een anker werd een tweetal huizen beschadigd. Het anker hield echter niet en dó verschrikte bewoners hoorden even later jammerkreten: de ballon was met den draad van het electrisch licht In aanra king gekomen. De belde luchtvaarders liggen nu met min of meer zware verwondingen in hotel Bouw man te Woldendorp. BINNENLAND. De Koningin naar Alkmaar. De Koningin heeft het voornemen Maandag 8 October per extra trein te Alkmaar te komen omstreeks 11 uur. H. M. wordt aan het station door den gemeenteraad' ontvangen, waarna de Koningin zich met gevolg in rijtuigen naar de plechtigheid ter gelegenheid van de herdenking van Alkmaar's ontzet bij het Victoriebeeld be geeft. 's Namiddags zal de Koningin het rid derhofspel in het sportpark bijwonen. Artikel 40 en die wet Naar wij vernemen, moet de regeering thans tot het besluit zijn gekomen, dat de op 1 Juli 1922 geldende salarissen der amb tenaren, niet verminderd kunnen worden door intrekking van artikel 40 van het be zoldigingsbesluit zonder meer, doch dat daar bovendien een wettelijke regeling voor noodig is. Deze wettelijke regeling is thans in voorbereiding. Ambtenaarssalarissen. De Centrale vereeniging van hooger perso neel in technische!» dienst en daarmee gelijk te stellen Rijksdienst heeft zich met een adres tot den voorzitter van. den ministerraad ge wend, waarin zij als haar oordeel te kennen geeft, dat bij een ernstig streven naar het sluitend maken van de Staatsbegrooting niet ln de eerste plaats moet worden overgegaan tot salarisvermindering der Rijksambtenaren, doch eerst nadat de middelen gefaald hebben* die de geheele bevolking naar draagkracht belasten, en dat alsdan vermindering moet worden ver kregen niet door toepassing van een prooenti- sche aftrek, doch door een billijke herziening van het Bezoldigingsbesluit. Adressante ver zoekt der regeering dan ook dringend', niet tot intrekking van artikel 40 van het Bezoldigings besluit over te gaan en te trachten het noodige evenwicht in de staathuishouding te vinden zoodanig, dat elk burger daarin naar draag kracht deelneemt. Ook de Vereeniging van Hoogleeraren heeft zich bij adres tot de regeering gewend met ver' zoek art. 40 niet in te trekken. Actie nentraal overheidspersoneel Het comité van verweer, gevormd uit de neutrale vereenigingen van overheidsperso neel, aangevuld met vertegenwoordiging van de neutrale vereenigingen van personeel in de particuliere bedrijven, 'heeft Dinsdag ge sloten, de te voeren acties tegen de ver slechteringen van- het levenpeil van het overheidspersoneel krachtdadig te steunen Het oomité adviseert aan de neutraal ge- organiseerden, in afwachting van de open bare vergaderingen en verdere acties, wel ke het voorbereidt, iedere gelegenheid aan te 'grijpen, welke zich voordoet, om van hun ontevredenheid tegen het voornemen der regeering 'blijk te geven. Het spoort verder de leden aan, ernstig propaganda te maken ter versterking van de neutrale vakorgani satie. De Postchèqne- en Girodienst. De Amsterdamsche Khmer van Koophandel heeft inzake den chaos bij den Postohèque- en Girodienst een bespreking gehad met den Minister van Waterstaat en den Directeur- Generaal van Posterijen en Telegrafie. Bij genoemde autoriteiten werd aangedrongen op het raadplegen van onpartijdige deskundigen, in casu de directie der Nederlandsche Bank. Door de ruime ondervinding, die zij zelf sinds jaren op het gebied van haar eigen Girodienst heeft opgedaan, is deze stellig volkomen be voegd van advies te dienen over de vraag, hoe de chaos bjji den Postehèque- en. Girodienst eindelijk kan worden ontward en welke maat regelen kunnen worden genomen, om voor het vervolg weder een vletten en bevredigenden gang van zaken mogelijk te maken. Het „Hbl." teekent hierbij aan: Wijt hopen, dat de bevoegde autoriteiten op dit denkbeeld van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel' zullen ingaan en dat dit tot gevolg zal hebben, dat de Girodienst'spoedig den goeden naam zal .terugwinnen, dien zij vóór de reorganisatie terecht heeft genoten. Zoo niet, dan zou het eind van het liedje zijn, dat tientallen millioenen grrogelden wellicht in een zeer korten tijd zuilen worden opgevraagd, dat de organisatie" van ons betalingsverkeer een ernstigen slag krijgt en dat de veiligstel ling van den gulden, waarvóór de beheerder onzer schatkist zulk een moeilijken strijd voert, zal worden bedreigd door dj noodzake lijkheid, om het .bedrag der vlottende staats schuld1 plotseling sterk te vergrooten, teneinde het hoofd te bieden aan deze opvragingen bij den Girodienst Het is wellicht nog niet te laat, om dit ge vaar te keeren. De tijd dringt echter. Men mag zich thans van. hoogerhand niet langer in een hautain, doch gevaarlijk stilzwijgen hul len. Duidelijk en ondubbelzinnig moet worden medegedeeld, welke maatregelen de regeering van plan is te nemen ter voorkoming van een volkomen ineenstorting van den Postchèque- en Girodienst, en van de ernstige gevolgen, die hieruit ook voor de schatkist zouden voort vloeien. De regeering heeft aan dezen raad gevolg gegeven en het advies van de Nederlandsche Bank gevraagd. De „Telegraaf" vermeldt de volgende his torie: Eenigen tijd geleden begaf een rekening houder, die op zijn hardnekkigen aandrang om afrekening geen gehoor ontving, zich persoon lijk naar 't Centr. Girokantoor, Spaarneplein te 's-Gravenhage. Hoe groot was zijn verba zing, toen hij op eenigen- afstand van het Giro gebouw een hoop papieren om zich heen zag dwarrelen, die op den grond gekomen, afreke ningen met bijbehoorende biljetten bleken te zijn. Onmiddellijk begon hij de papieren te verzamelen, daarbij bijgestaan door ©enige per sonen, dio- zich in dezelfde functie ais klager naar hét kantoor begaven. De wólk, die uit een der vele vensters van het gebouw kwam, was zeer omvangrijk. Toen de rekeninghouder zooveel papieren had1 ver zameld als hij torsen kon, begaf hij zich daar mede naar het gebouw. Daar bleek 't echter een groote moeilijkheid om de vergaarde afre keningen kwijt te raken, want op geen enkele afdeeling bleek men iets te „missen" en dus bereid- te zijn de papieren over te nemen. Na zich zoo goed mogelijk georiënteerd te hebben uit welk gedeelte de stroom papieren het gebouw kon hebben verlaten, trad- ónze rekeninghouder een afdeeling binnen en het was alleen aan zijn flink optreden te danken, dat hij den stapel kon kwijt raken. Het aantal niet verzonden afrekeningen, dat in 't gebouw ligt te slapen naar men meldt thans 150.000 moet dus worden verminderd met het getal weggewaaide afrekeningen, dat de ijverige rekeninghouder niet kon achterhalen. Onder degenen, die groot ongerief hebben ondervonden van de verwarring bij de Giro, behoort ook een groote groep van rijks-amb tenaren, die tegen het einde der maand hun salarissen via den Postehèque- en Girodienst ontvangen. In. verband met de vele klachten van ambtenafen, die hun salaris niet of met bijzonder veel moeite in ontvangst konden ne men, heeft het Departement van Financiën thans reeds op dien 15en dezer alle tractemen- ten laten gireeren, in de hoop, dat de ambte naren dan wel tegen- het einde der maand be richt zouden ontvangen van de storting op hun rekening. Naar het blad meldt, is er zoo goed als geen ambtenaar, die bericht ontvangen heeft van deze overboeking van het bekende reke ningnummer 1 van 's Rijks Schatkist en het staat te vreezen, dat velen, ook deze maand in moeilijkheden zullen komen. Hierbij verdient aanteekening, dat in nor male omstandigheden de overboeking tegen het einde der maand' geschiedt en de ambtenaren reeds op den 27en of 28en der maand bericht der storting ontvangen, zoodat zij het geld nog voor den laatsten der maand kunnen afhalen. Ingezonden mededeeling. Café, Telef. 55, Restaurant. (soep, vleesch, aardappelen, groenten, fruit of gebakken visch), van 122 uur, f 1,75. Diner van 5'/a7 uur f 2,50 en f 3,—. 30 Diners in één maand f 45,—. Alléén Zondags van 5'/a7 uur Ook de Kamer van Koophandel voor Wes telijk Noord-Brabant zal aan den minister van Waterstaat verzoeken de decentralisatie weer in te voeren en zoo noodig; ter dekking der kosten daarvan de rente over het tegoed der rekeninghouders te dóen vervallen en als dit niet voldoende was om het tekort te dekken, de rekeninghouders die kosten van den dienst te doen betalen door een geringe vergoeding te heffen voor overschrijvingen. De zakelijke bedrijfsbelasting. Het gemeentebestuur van Zaandijk heeft thans, naar aan „Het Volk" wordt gemeld, bij vier fabrikanten, die weigeren de zake lijke bedrijfsbelasting te voldoen, beslag la ten I-eggen op kantoon- en fabrieksinventa- rissen. Op 1 October zal 'bij niet-voldoeninig van de belasting tot executie worden over gegaan. De Vlootwet Het bestuur van het Nationaal Arbeids secretariaat heeft de besturen van het Al gemeen Nederlandsch Verbond van Vakver- eeni'gingen gevraagd, of zij bereid zijn tot een samenspreking omtrent het geven van een gemeenschappelijk parool, nl het pro- clameeren van een demonstratieve protest staking tegen de Vlootwet op den dag, waar op dit wetsontwerp in behandeling zal wor den genomen. Het wil daarover een bespre king houden op as. Zaterdag. Georganiseerd Overleg bij de Zeemacht 's-Gravenhage, 26 Sept De Commissie B. van het Georganiseerd overleg Zeemacht vergaderde, ten einde advies uit te brengen omtrent énkele voorstellen door den Minister van Marine aan de Commissie -toegezonden en -tevens ©enige voorstellen in behandeling te nemen door verschillende leden der Commis sie aanhangig gemaakt Ten eerste werd advies opgemaakt over een door den Minister voorgenomen kleine wijzi ging in het voedingstarief betreffende de bij gerechten bij den avondmaaltijd. Verder werd advies opgemaakt betreffende eenige wijzi gingen in de uniform van het personeel bene den den rang van officier, welk advies door den Minister verlangd' werd* en waarbij tevens verschillende wenschen van het personeel on der de aandacht konden worden gebracht. Op voorstel van de -in het overleg vertegen woordigde organisaties, aangesloten bij het C.A.M.B.O., werd' den Minister geadviseerd om een ingrijpende wijziging in de bepalin-. gen, betreffende terugstelling bij' administra tieven maatregel in overweging te nemen. Ten slotte werd aangenomen een voorstel van de vertegenwoordigers van den Bond van M. O. O. om den Minister te verzoeken de overgangsbepalingen voor de bevordering tot schipper en opperschipper, in verband' met de invoering van een examen voor den rang van schipper noodzakelijk geworden, ©enigszins ruimer te stellen. Het vloekverbodL God. Staten van Friesland- hebben bij bjief van 20 Juni den minister van binnenlandsche zaken en landbouw in overweging gegeven de vernietiging wegens strijd met het algemeen belang te bevorderen van de door de raden der gemeenten Wijmbritsera<jeel en Wonseradeel vastgestelde besluiten, waarbij onderscheiden lijk werd verboden, in het openbaar God te hoonen, te lasteren, dit te bevorderen of daar toe gelegenheid -te geven, en het openlijk -ten toonstellen of aanslaan van Godslasterlijke ge schriften, publicaties of afbeeldingen. In antwoord hierop deelde de Minister mede geen termen aanwezig te achten' om bedoeld besluit te vernietigen. GEMENGD NIEUWS. Fraude met k&asmerken. Het orgaan van deh F. N. Z. meldt, dat te Amsterdam de chef van dienst der Rijks- zuivelinspectie te Utrecht de heer Garderen, bijgestaan' door den RJjksEuivelvisöteur, den heer Van der Weide, twee ernstige feiten heeft ontdekt van fraude «met Rijkskaas- merken. Op twee groote kaaszendingen die door een firma aldaar zijn aangevoerd om te worden uitgevoerd, heeft de chef van dienst beslag gelegd. Het onderzoek, dat zeer In gewikkeld moet zijn, is in vollen gang en' ge schiedt door die ambtenaren in overleg met den officier van justitie. i De oudste! De heer Mathijssen te Bavel is gisteren 104 jaren geworden; de oudste naar wordt gezegd, uit ons land! Een teeken van den slechten tijd. Voor het ambt van gemeente-ontvanger te Naarden, waaraan een bezoldiging van 1700 's jaars verhonden is, hebben zich meer dan dertig sollicitanten aangemeld, onder wie gewezen procuratiehouders van groote bankinstellingen. aarde besteld, is, toen de politie te Haarlem merliede het O. M. te Haarlem onlangs op ver dachte verschijnselen bij dit sterfgeval attent maakte, opgegraven en ter schouwing naar het Wilhelminagasth-uls te Amsterdam overge bracht. Deze gerechtelijke schouwing heeft Zaterdag plaats gehad; van het resultaat is echter nog niets te zeggen. Er was herhaaldelijk oneenigheid tussehen de echtelieden en de vrouw moet zich, volgens getuigenverklaringen van de buren, herhaa.- delijk aldus hebben uitgelaten, dat zij hoopte, dat haar -man spoedig zou sterven. Deze, aan vankelijk wegens in een zeer ver stadium ver- keerende aderverkalking door den geneesheer opgegeven, knapte later weer op, kon zich zelfs wederom op straat begeven. Doch onlangs werd bij weer ongesteld en stierf kort daarop, alhoewel de dokter niet in het minst vermoedde, dat met die ongesteldheid de dood'was gemoeid. Bij een ontstaan geschil tussehen de vrouw en haar stiefzoon over de erfenis kwa-m een hoeveelheid zuringzout voor den dag. De vrouw zei dit te hebben gebruikt om inktvlekken uit haar kleeren- te verwijderen. Zij vertelde ook haar man driemaal slaappoeders te hebben in gegeven, doch de dokter verklaarde, dit niet te hebben voorgeschreven. In afwachting van den uitslag der gerechte lijke schouwing, is de vrouw op vrije voeten gelaten. Zware brand Utie, In Indlë heeft indertijd de kwestie van de levering van Indien-motorrijwielen voor dó veldpolitie sterk de aandacht getrokken, gecontracteerd werd; wn prijsf 800 hooeer dan oen particulier behoefde te beta len. Commissaris Misset werd algemeen bo- sohouwd ah: d-egeen, die dit oontraot «loot, de heer 's Jaoob bracht de zaak in den Volk», raad ter sprake, doch een onpartijdig onder- zoek werd niet ingesteld. Te Rotterdam is het groote. dubbele pand aan de Aelbrechtskade 196, in gebruik bij de N. V. Kruithofs Transportonderneming, door brand nagenoeg geheel verwoest. Het pand was eigendom der gemeente. De inboedels waren voor 30.000'verzekerd. Op heeterdaad betrapt De Hilversumsche politie heeft Donder dagavond een1 goede vangst -gedaan. Haar was ter oore -gekomen, dat dien avond zou worden ingebroken in de tijdelijk Onbewoon de villa Lindenheuvel 7 van den heer Heu- fcenSfeldt Slaghek. De hoofdinspecteur Goorhuis en de rechercheur Overgoor ver borgen zich in een' kast van de werkkamer, terwijl de inspecteur V-an 't Hof en de re chercheur Smits zich in den kelder der villa verdekt opsteldein V-an zeven uur tot hij half negen werd gewacht, toen de hoeren in brekers eindelijk verschenen. Eerst werd aan de achterzijde der villa een ruit inge slagen' om toegang te krijgen. Dat lukte evenwel niet Evenmin baatte het uitbeitelen van een paneel uit een deur. Bfet openmaken van het slot der voordeur met een valschen sleutel bracht de dieven eindelijk binnen. De politiemannen zagen uit hun schuilplaatsen' de kerels werken. Zij hadden doeken om de handen gebonden, ten einde geen vingerafdrukken achter te laten. Eindelijk achtte de heer Goorhuis den tijd van handelen gekomen. De kastdeur werd opengestooten en onder het geroep van handen op" werd op de inbrekers inge stormd. Dezen waren volkomen verrast en lieten zich zonder verzet boeien. Zij hadden een uitgezochte collectie inbrekerswerktul- gen bij zich, zoodat vermoed wordt dat men de daders van de talrijke inbraken in het Gooi hiermede te pakken heeft Een van de dieven is een beruchte Amsterdamsche in breker. De Hilversumsche politie sohijnt dus een; goeden slag te hebben geslagen. Valsch e munt Eenigen tijd geleden kwamen1 bij de Dordtsche politie klachten- in over het ont vangen van valsch geld, guldens en rijks- daalders; in koffiehuizen, op de markt, in autobussen enz. De politie slaagde er niet in den valschen munter te ontdekken, totdat Dinsdag in eén autobus een man weer valsch geld in betaling gaf. De oonducteur liet hem kalm meerijden en leverde hem -aan de po litie over. Hij werd naar het bureau overge bracht en heeft daar -alles 'bekend. Het is de 31-jarige koperdraaier G. Th. J., wonende aan de Wijnstraat, die een werkplaats heeft aan de Mariënbornstraat, waar de politie een heele muningtallatie in beslag heeft ge nomen. De man is opgesloten. Een oudje. Te Moutiers, dicht bij Fontenay-le-Oomte, in de Vendée, is een man gestorven van hon derd-en-één jaar, die in rijm lange leven nooit bui-ten -zijn dorp Is geweest. Zelfs is Joseph Frioux, zoo heette de oude, nooit te Sables- d'Olonne geweest, de. hoofdplaats van heit ar rondissement, die op slechts 29 kilometer af stand van rijn dorp ligt. Een vreemd bericht - Een bericht u-lt Brussel dld. 25 Sept meldt: De- „Llbre Belgique" heeft ©en bericht uit Brugge, waarin wordt meegedeeld, dat Maan- dög j.1. de douane-beambten te Zeebrugge bo- slag hebben gelegd op een gewapende sloep, die onder Nederlandsche vlag voer en een aan zienlijke lading champagne, wijn om likeuren aan boord had met bestemming naar Amerika. Wegens de onstuimige zee had de sloep in de haven van Zee-brugge een schuilplaats moeten zoeken. Een dure autorit Een Japanner, die zich te Lyon bevond en naar Parijs wilde, miste den sneltrein. Hij be sloot -toen, naar de „Petlt Parislen" meldt, zich per auto naar de Fransche hoofdstad te be geven). Hiertoe riep hij een chauffeur aan, die zich onmiddellijk bereid verklaarde, den tocht te- ondernemen. Onderweg raakten zij ln gé- sprek en de allervriendelijkste chauffeur bood den onderdaan van den- Mikado een sigaret aan. Deze deed een paar trekjes en viel daarna in slaap. Den volgenden ochtend om twee uur werd hij midden in het open veld, niet ver van Tournus wakker en miste zijn portefeuille, welke veertigduizend francs inhield. Er bleef hem niets anders over dan zijn wederwaardig heden aan de gendarmerie te- gaan vertellen. Het signalement van den chauffeur en zijn auto werd overal heengesein-d, maar tot nu toe is men den dief niet op het spoor 'kunnen komen. OOST-INDIK. Van vergiftiging verdacht. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Haarlem heeft verdenking tegen een 56- jarige vrouw te Haarlemmerliede, ais zoude zij haren 73-jarigen echtgenoot door vergif om het leven hebben gebracht Op 20 Augustus j.1. is de man, een eier- handelaar, na een kortstondige ongesteldheid Deze drie politic-commissarissen rite overleden. Het lijk, onder Schellingwoud© ter ger inspecteur geweest bij de Haagsohe vo- Het polltte-schandaal te Batavia. De directeur der politieschool met dón tel van hoofdcommissaris van politie Ml zijn ambtgenoot De Waart m de adji hoofdcommissaris van politie Lenderink znn 35" u- Misset, junot- rijn Door dein' directeur van de E.S.O.N.A. werd aangifte gedaan van ontvreemding van een lO-talledige botervaatjes, welke Dinsdag bij het kantoor dier onderneming aan het Molen plein werden vermist Een onderzoek wordt ingesteld. Door een bewoner van de Besstraat werd aan de politie kennisgegeven, dat gister avond vermoedelijk bij afwezigheid der bewo ners was ingebroken. De deur, welke goed gesloten was, werd opengevonden. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat geen sporen van braak noch wanorde konden worden geconstateerd. Aangezien de vrouw afwezig was, kon niet worden opgegeven of er iets werd vermist Een nader onderzoek zal worden ingesteld. Door de vrouw van een verlofhouder aan de Keizerstraat-werd gisternacht aan de po litie kennisgegeven, dat twee personen op pnnr erf waren geweest, die op het zien van haar mem de vlucht hadden genomen. Laatst genoemde had daarop met zijn zoon deze memschen achtervolgd, doch zij slaagden er evenmin de politie in hen aan te houden. Het was niet de eerste maal, dat men onge wenseht bezoek had. Door een bewoner van de 2e Schagendwars- straat werd aangifte gedaan, diat gistermiddag ongeveer 5 uur, terwijl hij in een winkel -in de Keizerstraat vertoefde, zijn rijwiel was ver ruild voor een* da-t minderwaardig was. Dit laatste rijwiel werd! door hem aan het bureau Molenplein gedeponeerd. Een onderzoek zal plaats hebben. Door een bewoonster van de Balistraat werd Aangifte gedaan, dat gisteravond haar dochter tje aangevallen is door een -hond van een be woner van dezelfde straat, waardoor de klee ding van het meisje werd- beschadigd* Door de politie zal de eigenaar worden aangezegd- maat regelen te nemen* dat dit niet meer voorkomt. Door de politie werd aangehouden een 15- jarlg meisje, dat alhier zwervend was aange troffen. Aangezien zij geen middelen van be staan had*, wetd- zij nog gasteren op transport gesteld naar Amsterdam, hare woonplaats. UIT DEN OMTREK Behagen. Uitslag der Jubileum-draverijen te Behagen op 26 September. Voormiddag-draverij. Handicap-draverij voor geregistreerde paar den, die op de korte baan* uitgezonderd de 800 meter, geen hooger prijs (ten ƒ100 ineens hadden gewonnen. Handicaper O. A. Waiboer; Starter G. Haremaker. Ingeschreven: „RubezahT, eig. P. O. Schui temaker, Alkmaar; 290 M. „Petite Amie", eig. J. Bakker Pz., Hoogwoud; 290 M. „Kooeje W.", eig. T. Vos, Bennlngbroek; 290 M. „Prima Donna", eig. J. v. d. Zei, Bovencar- spel; 290 M. „Euryanthe", eig. Jb. Plevier, Alkmaar; 280 M. „Baudine", plg. K. Wijdenes, Opperdoes; 275 M. „Dienares", edg. D. de Vlieger, Nieuw-Vennep; 290 M. „Adam", eig. K. Zijp, Twisk; 290 M. „Neliy Z.", eig. J. Schoon, Medemblik; 270 M. Prils 100: „Dienares"; ld. ƒ50: „Petite Amie'; id. ƒ25: „Prima Donna". Namiddag-draverij. Groote Handicap-draverij voor alle geregis treerde paarden. Ingeschreven': „Petite Amie", eig. J. Bakker Pz., Hoog woud; 275 M. „Maggy Henry", eig. J. Schoon, Medemblik; 285 'M.„Glorlette eig. J. v. d. Zei, Bovenkarspel; 280 M. „Rtibezahr, eig. P. O. flohultemaker, Alkmaar; 270 M. „Auto eig. N. O. Hupkes, Purmerend; 290 M. „Amie", eig. G. Vos, Mld'woud; 275 -M. „Koos- je W„ eig. T. Vo», Bennlngbroek; 270 M. „Bandage eig. J. A. Bakker, Wlerlnger- waard; 280 M. „Ca-tharlna R.", eig. j. Schoon, Medemblik; 285 M. „Adam", eig. K. Zilp, Twisk; 270 M. „Harrold", eig. 8. dè Ridder, IJpolder; 280 M. „iClemence", eig. D. de Vlie ger, Nieuw-Vennep; 290 M. „Fine", eig. O.' Baaren Amsterdam; 280 M. „Dienares"; eig. V1If£er', Nieuw-Vennep; 280 M. „Pri- o^k \,nnriüP m li' v' Bovenkarspel; mnn ih fÏÏ L®'8' Hflrt>rink Nu- man* Schoori; 280 M. Ie prijs ƒ800 benevens een zilveren jubir leumbeker ter waarde van ƒ100, en ƒ25 voor' Ant$. Qir: "O'ojnenoe"; 2e prijs, ƒ150: V,®0 Pr^- ^7r,: ..Dienares"; 4e prijs, f 25: „Maggy Henry". RIJks-Hengstenkeuring te Scha- m 25 Sept. Goedgekeurd werden: „Flambeau van F. A. F. Groneman, Wie- ringerwaard; Ourlo" van O. Geerligs. Anna LuÏ a?' "SM1,tan van M- w- Jlmmlnk, Koe- otln.' "AMfl™el „van E. Westerhuis, Beem- ter; „Architect, van 0. Geerligs, Anna Pau- £wna; „Diamant" van G. W. Waiboer, Anna Paulowna. Do Oommissie voor de keuring van het uigpaard bestond uit de heeren A. W. Hel- oe™. Don Haag; M. O. van Baaien, Asperen. w. Oostermans, Opheusdon; de OommlwJi Trekpaard -uit de heeren |B. O. Pui]' teert, Sas van Gent; G. L. Henrichs, Apel' doorn; J. Hendrickx, ïtoennoood. Wlerlngen. IDe WelEerw. heer J. W. van Samber, oan- (lldaat te Leiden, heeft voor de toezegging vten het beroep naar de Ned. Herv. Gwn. vab Hippoiytushoef alhier bedankt, V Kamer met Ontbijt f 2,50, I 3,— f 3,50 Lunch Reclame-Menu f 1,50 p. c. Hors d'oeuvre varié Schotels vanaf f 6,—. Soep, Croquetten, Pasteitjes. Visch-, Vleesch- en Wildschotels. Zalm- en Kreeftenmayonnaises. Slagroompuddingen. Worden ook bij vooruitbestelling aan huls bezorgd. Uit het Politierapport Botervaatjes aan 't rollen. Inbraakf Ongewenseht bezoek. Bullen en hullen. Nog steeds: de hond. Minderjarige aangehouden.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2