t CHRISTELIJKE GEREF. KERK, AchtungI HeJerlandsche Vrouwenbond, Evangelisatie PALMSTRAAT. prijsverlaging Advertentiën. S.D.A.P. oonstructie van de door don hongersnood ge teisterde gebieden zal 8 jaar duren. De regee ring zal jaarlijks 17 mlIBoen pud graan ter be schikking stellen en een ünantieele hulp ver- leenen van 16 miilioen1 goudroebeL GEMENGD NIEUWS. Gestrand. De „Telegraaf" meldt: Nadat de „Stuart Star" van de „Blue Star Line" Donderdag te ongeveer 12 uur, na het lossen van een partij bevroren vleesch, bij de Mij. „Vianda" te Rotterdam, vertrokken was, liep het te ongeveer 1 uur, vermoedelijk door een defect aan de stuurstelling, te Hoek van Holland vast op den1 Zuiderdam. Omstreeks vier uur vertrok de stoomred- dingsboot „Prins der Nederlanden" ter assis tentie, doch keerde om half vijf onverrichter zake terug, daar de bemanning bet schip niet wenschta te verlaten. Des nachts sloeg bet schip hooger op den dam, zoodat van vlot komen met eigen kracht geen sprake meer was. Vrijdagmorgen maakte het schip 20 voet water. 58 Opvarenden wer den toen van boord' gehaald; 14 koppen, waar onder de officieren, bleven aan boordL Vrijdagmorgen te half zes liep het uitgaande Engelsche stoomschip „Aysgarth" eveneens op den Zuiderdam, vlak bij de ^Stuart Star". Het licht op het Nporderhoofd was uit en wel licht is men daarbij: misleid door de vuren van het stoomschip „Stuart Star". De „Aysgarth" werdi Vrijdagavond! vlot ge sleept. 1 Drie man verdronken. De Nederlandsche zeillogger „Huberta Cornelia" uit Scheveningen ia Donderdag 40 mijten ten N. W. van UmuLden door zware zeeën getroffen en vergaan. De schip per, de stuurman en een matroos zijn over boord geslagen en verdronken. Drie der overlevenden zijn te Lowestoft aan den wial gebracht door den stoomtreiler „Lord Allerby". Zijn stiefvader doodgeslagen. Voor de rechtbank te Zwolle stond Don derdag terecht een 18-jarige jongen te Ber- gentlieianerveld (Amt Hardenberg), die op 13 Augustus zijn stiefvader imet een ijzeren 'staaf opzettelijk en gewelddadig heeft ge slagen, waaraan genoemde stiefvader is overleden. De moeder van bekl. was 6 weiken voor dit feit geschiedde voor de tweede maal in het hu/welijk getreden met den verslagene. Op 11 Augustus, Zaterdags te voren, had de verslagene zelf tegen een huurman gezegd, dat hij1 wegging en niet weer terugkwam. Er was twist in het gezin, omdat de stief vader een varkentje wilde verkoopen om voor zichzelf een broek te koopen en moe der en Roelof het geld wilden besteden voor een pak voor Roelof. Maandagmiddag kwam de verslagene thuis. Hij zocht om het huis en ging met het varkentje onder den arm weg. BekL, door 'zijn zusjes van het werk gehaald, kwam met een ijzeren staaf aan- loopen, liep achter den verslagene aan en gaf hem met dat ijzer een klap op het ach terhoofd. Bij den eersten klap viel de ver slagene. BekL sloeg nog wel tienmaal met het ijzer op zijn hoofd' en een (buurman riep: „Roelof, wat doe je daar". „Ik heb 'm dood geslagen", antwoordde bekL „zoo dood als een pier, maar als hij' nog niet goed' dood is, dan zal ik hem er nog een geven, dat hij wel igoed dood is". De verslagene was ech ter onmiddellijk een lijk. Bekl. ging zich zelf bij de politie aangeven. De getuigen verklaren, dat hij: ®eer kalm was. Hij bekende ter terechtzitting, maar zeide het gedaan te hebben^ omdat de verslagene zijn moeder bij; de strót greep. Er is niet één getuige, die dat gezien heeft. De moeder heeft na de daad 'gezegd, dat haar man haar bedreigd' had met een revolver op de borst, maar op het lijk is geen1 revolver gevonden. De Off. van Justitie, mr..F. F. Viehoff, ge loofde niet, dat de mishandeling van de moe der de reden is, waarom bekl. de daad ge daan heeft. Dat motief is eerst later 'genoemd Spr. zou 'grenzelooze onverschilligheid en matelooze ruwheid de oorzaak willen noe men. De aanleiding was de nieuwe broek voor Roelof of voor de vader, dus een heel wat minder tragische reden, dan dat dé dolle daad' in drift gedaan zou zijn, om wat de moeder aangedaan werd. Eisch: 3 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. WilUnge Gratairma, pleitte clementie, omdat de verslagene on gunstig bekend stond, hij maakte veel mis bruik van sterken drank en was een eerste vechtersbaas, die bij een vechtpartij een oog verloren had. Een oudere broeder van bekl. had 14 dagen na het huwelijk der moeder de woning reeds verlaten. Autobus gekanteld, "Woensdagmiddag is de autobus Breda— Zundert—Antwerpen nabij Rosbergen tegen een boom gereden en gekanteld'. De wagen kwam in een drogen greppel terecht. Van de zes inzittenden bekwamen vier passagiers snijwonden. De twee chauffeurs kwamen met den schrik vrij. De autobus was op weg van Antwerpen naar Breda. Moord? Op den Hoogen Rijndijk te Leiden is Don derdagnacht langs den weg in bewusteloo- zen toestand gevonden zekere 'J. T., met een diepe steekwonde boven het rechteroog. De politie is den dader waarschijnlijk reeds op bet spoor. Het faillissement van de Broekhuys- affalre. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren failliet verklaard de N. V. de Hollandsche Cre- dietbank, een van de scheppingen van Willem Broekhuys. Mr. G. Nauta te Rotterdam en mr. O. H. M. v. Oppen te Maastricht, die ook curator zijn in het faillissement van Broekhuys, zijn als curator aangewezen. Dezelfde heeren zijn ook belast met de liqui datie van de Zuid-Nederlandsche Crediethank te Heerlen, van welk lichaam zij in hun qua- liteit van curatoren in het faillissement van Broekhuys alle aandeelen in hun bezit hebben. Rljwielhellng In 't groot Een Glanerbrugsche woonwagenbewoner, in verband met heling van rijwielen gearres teerd, heeft bekend, naar de „Tub." meldt, dat Door de Enschedesche politie is, loopende het onderzoek in deze zaak, in Haaksbergen een rijwiel in beslag genomen, dat op 5 Sept. aldaar werd ontvreemd. Het rijwiel is inmiddels door den eigenaar herkend. Uit een aangeteekenden brief. Een sigarenfabrikant te Amsterdam heeft bij dé politie aangifte gedaan van vermis sing van 100 gulden uit een aangeteekenden brief, welken hij verzonden had naar Kam pen. Het is .gebleken, dat de loopknecht der fir ma den: brief pas den dag na dien, waarop deze hem was ter hand gesteld, ten postkan tore heeft afgegeven. Hij is dan ook aange houden. SPORT. MARINEBERICHTEN. De „Pelikaan" met de omderzeebooten K 2, K 7 en K 8, is op zijni uitreis maar Ned.- Indië 3 October van Gibraltar vertrokken- De „Triton". Het visscherij-politievaartuig „Triton" is den 3den Oct. van Grimsby vertrokken. Het moederschip van den onderzeedienst, „Cornelis Drabbel", zal Vlissingen verlaten en worden vervangen door die „Vali". Hr. Ms. „Pelikaan". Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegram is Hr. Ma Pelikaan met de onderzeebooten K 2, K 7 en K 8, onder bevel van kap.-luit. ter zee E. M. Wiess- mann, op uitreis naar NedL-Indië, Woensdag van Gibraltar vertrekken. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 4 Oct 1928. VISSCHERIJBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. STOOMVAARTBERICHTEN. Burgerlijke stand der gemeente Helder UIT DEN OMTREK. Wleringen. Wegena ziekte van Idiera heer L, Berg huis, onderwijzer aen dé O.L. School te Hip- polytushoef is door B. en W. tijdelijk aan. gesteld de heer ten Broek», onderwijzer te Helder, welke deze tijdelijke benoeming heelt aangenomen, Consnlentswirasellngea Ds. L. van Loon te BarsingerfioTTT, consu- lent der Ned. Herv. Kerk te Oostérinnd alhier is vervangen, door Da. Groeneveld van Schagerbriiig. Ds. Ttnholt te V alkoog, consulent der Ned. Herv. Kerk te Hippoly- tuahoef c.a. alhier is vervan'gen door Ds. vaq Loon te Barsingerhom. De cursus gegeven van wege onze afdee- ling van de Ned. Ver. ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland te hon den op de bovenzaal der. Ned. Herv. kerk te Hippolytusboel is aangevangen met 20 leer lingen. Aan de politie werd kennis 'gegeven door een bewoner van de Balistraat, dat hij giste ren sinds half twee zijn 11-jari'g dochtertje miste, dat na schooltijd niet meer thuis was geweest. Den geheelen avond en nacht is ook door huisgenooten door de politie gezocht, doch zonder resultaat Hedenmorgen bleek, dat het meisje den, dag had' doorgebracht en overnacht hij eeni bewoner van de Koningdwarsstraat. I )e zaak heeft alsnog de aandacht van de politie. Naar aanleiding van de in: een vorig rap port gemelde vermissing van' een portemoni- naie ma afloop van het lastig valleai van eem op de Javastraat fietsend meisje door twee jongens uit de Balistraat, is bij nader onder- zoek gebleven, dat deze jongema aan deze vermissing geen schuld' hadden. De portemonnaie is gevonden dbor een meisje uit de Balistraat, dat na zich van den inhoud te hebben meester gemaakt, de por temonnaie in dé sloot wierp. Een bedrag van bijna 7 gulden heeft zij versnoept De ouders zijn er van in kounis gesteld, dat pro ces verbaal tegen hét kind wordt opgemaakt Een berooving ln de Slmplon-expreas. Uit Weenen wordt aan de Tel. gemeld: Volgens het „Sechs Uhr-Abendblatt" ptr- bliceeren de bladen te Boekarest berichten omtrent een sensationeelen roof in den Sim- plon-Express, waarvan mevrouw Cenessy, de echtgenoot» van den Engelschen gezant te Boekarest, het slachtoffer is géwordén. Op de reis van Parijs naar Boekarest maakte mevr. Cenessy kennis met een reisgenoot een jonge man, die zich voorstelde als Roe- in eensche legatie-secretaris. In den loop van het gesprek bood do legatie-secretaris mevr. Cenessy een sigaret aan, die na het rooken terstond het bewustzijn verloor. Toen zij uit haar verdooving was bijgebracht werd ge constateerd, dat haar reisgenoot verdwenen was met haar handtaschje, waarin zich voor een bedrag van 800 pond aan led's bevond. Alle nasporingen zijn tot nu toe vruchte loos gebleven. De wil is de ziel tot allen arbeid Dé wijze mensch stapelt niet op, Hoe oneer hij anderen geeft des te meer [houdt hij over. J. J. DE VRIES Mijn dank Alle Deutsche Mëdchen In Helder werden freundlichst eln- geladen Jeden Mlttwooh urn acht Uhr im Hause von Frau Freeke, Westgracht 47, den.Abend ange- nehm zu varbrlngen. Ds. F. J. v. 00STR0M S0EDE, Burgemeester en Wet houders van HELDER bren gen ter algemeene kennis, dat het dubbele gastarlef met Ingang van 1 OCTOBER 1923 is vervallen en vanaf dien datum da uniform gel dende gasprljs is verlaagd tot f0.13 per M8. Voor muntgas Is de prijs bepaald op f0.14 perM8. HiBiB* ATTENTIE Voor hen, die door verschillende omstandig heden nog NIET ons Petitionnement, tegen da Vlootwet hebben geteekend, bestaat alsnog gele genheid en wel op MORGEN (ZONDAG), van half twaalf tot half één In het Marlne-Bondsgebouw. H<° DE BESTUREN. hij In den loop der laatste drie jarem circa 200 rijwielen, vermoedelijk van diefstal afkomstig, had opgekocht en weer verkocht. Van alle kan ten bereiken de politie te Enschede imededee- lingen omtrent rijwielen, van den woonwagen bewoner gekocht, waarbij de vrees voor onaan genaamheden geuit wordt Spart a-nieuwa. aforsrenochifcenid) onr 10 uur spoelt (het le elftal tegen H.R.C. 3 op het Tuindorp-terrein. H.R.C. is een tegenstander, waar niet te licht over gedacht moet worden. De Spartanen komen volledilg uit. De spelers worden verzocht om uiterlijk kwart voor tien present te zijn. Het 2e elfal speelt thuis tegen Helder 4 en zal volledig kunnen uitkomen. De reserves zullen het wel beter doen dan verleden Zondag. Voor allen nog'dit: Geef je geheel enl speel een faire partij. Bovendien, denk aan den wintertijd. Het 3e elftal speelt vermoedelijk tegen Helder 5. Maandagavond! om 8 uur theorie, te geven door den heer Dito. Voor spelers van alle elftallen een leerzame ovondL P. P. C. Helder-nieuws. H.S.V.Helder. Deze wedstrijd is op ver zoek van- Helder tot nader datum uitgesteld. Het tweede elftal zal tegen V.A.F.C. als volgt uitkomen! (van r. naar De Koster, <L; Kra mer en Schol, a.; J. Bak, Gode enl Kwast, m.; Smit, Kloaseen, v. d. Struijs, N. N. en Broekhui zen, v. Op papier een sterke combinatie; of de prak tijk zulks zal bevestigen, zal morgen 'bewezen worden. De linkervleugel zal wel voldoen. Jubilea. Drie eerste klasse vereenigingen hebben dezer dagen gejubileerd. Eerst is het H.B.S. (den Haag) geweest, dat haar 30-jarig bestaan herdacht met feesten en onderlinge wedstrijden. Voorts vierde Z.A.C. te Zwolle haar 30-jarig bestaan o.m. met een voetbalwedstrijd, waaraan werd' deelgenomen door de twee Z.A.C.-elftaller£, die in 1911 en in 1918 het le klasseschap hadden behaald. Ten slotte heeft D.F.C. te Dordrecht haar 40- jarig bestaan' herdacht, waarbij heel de stad mee leefde. Ter opluistering speelde D.F.C. tegen H.V.V. en verloor (dank zij het feest?) met 2. De Z.F.C.-doelman. De Z.F.C.-doelman Swart, die Zondag voor een week in' den wedstrijd tegen- Ajax zijn been brak, is goed vooruitgaande. Ajax zond ham een fruitmand, wat zeer op prijs werd gesteld. De „Pelikaan". Hr. Ms. „Van Meorlant". Hr. Mis. mijnienlegiger Van Meerlant is, na, op rijks werf te Hellevoetshiis die noodigevoorzie ningen te hebben! ondergaan, gistermiddag naar Vlissingen teruggekeerd. Luit, ter zee 2e kl. C. R. Markus zal per stoom schip Vondel, dat 10 Nov. van Amsterdam afvaart, via Genua naar Oost-IndiS vertrekken. De tot hoofdofficier van dien marine-stoom vaartdienst bevorderde officier le kl. van dien dienst C. P. Kapitein en de nieuwbenoemde offi cier le kl. van dien dienst 'J. W. Eibers blijven beiden te Willemsoord geplaatst. In verband' met den afloop voor dit Jaar van de hydrografische opnemingen in het Zulder- frontier, wordt het opnemlngsvaartuig „Hydro» graaf" den 13den October op 's Rijks werf te Hiellevoetsluis buiten dienst gesteld' pn de kap.- luit. ter zee 'J. A. E. Schenck de Jong belast met de leiding daarvan, weder aan het Departement van Marine teruggeplaatst. De machinist J'. G. L. C. van Erkel woTdt 13 October van de „Hydrograafovergeplaatst ibij de conservatie van 's Rijke werf te Hellevoetsluis. Het opneminsvaartuig Eilerts de Haan' wordt op den tweeden dag volgende op die waarop het te Helder uit het Zuiderfrontier terugkeert, te Helder buiten dienst gesteld. De machinist W. J'. M. Lamers woidt met in gang van dien datum van buitendienststelling geplaatst bij de conservatie op de werf aldaar; de serg.-seiner G. de Haan alsdan van zijn deta cheering ontheven en geplaatst te Willemsoord aan boord Hr. Ms. Wachtschip aldaar. Met, ingang van den 20en Sept. ds bevordert!' tot off.-vlleger der kl. de idem dier 3e kl. J. H. W. Kempkers. De officier van' de M.S. 2e kl. C. J. Witte is aangewezen «m met het s.s. Kawi te worden overgevoerd naar Port Saiid teneinde geplaatst te worden aan boort! Pelikaan, welke bodem al daar den 23en Oct wordt' verwacht De bevordering tot torpedistmaj. van den eerg. J. Kater is ingetrokken; de bevordering tot tor- pedist-maj. van den aerg. J. J. van Weele moet beschouwd worden te zijn ingegaan 16 Juni 23. 24 Aug. bevoredrd tot, torpedist-maj. de eerg.- torpedist. E. J. H. Hemmers. opheffing van een der vier divisioa en wel de tweede divisie te Arnhem, -bestaande uit 6 regi menten infanterie, 2 regimenten veidr&rtillerie en 1 half regiment huzaren. Aangekomen van Harlingen, bestemd voor Yarmouth de Duitsche motorschoener „Helgo- land" als bijlegger wegens stormweer. 4 Oct. 1923. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole Ned. es. „Noord-Holland". Aangekomen- van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. ss. „Heroo". Aangekomen van- Huil en vertrokken naar Har lingen Ned. as. „Rijnstroom". Noorsche sa. ,3ro" vertrokken naar Kotka. 4 Oct 1923. Aangevoerd door 6 kordors: 100 middeltonsgen p. stuk 0.55; 50 Möine tongen p. stuk 0.20; 4 kisten zetschol p. kist 16; 12 kisten kleine schol p. kist 8; 12 kisten schar p. kist 23. 5 Oct 1923. Niets binnen. 6 Oct. 1923. Van. 8 uur. Aangevoerd door 4 kortiera: 20 middeltonnen p. stuk 0.50; 20 kleine tongen p. stuk 0.20; 30 kisten kleine schol p. kist 67; 6 kisten schar p. kist 3, Opheffing der Ile Divisie. Naar die Tal. verneemt, is in beginsel besloten tot een aanmerkelijke legervennindering door AiNNA PAULOWNA, 5 Oct 1923, Groote aardappelen 4.80—7.30; drielingen 23.50; slaboonen J 9.7516; blobmkool 4.75; roodie kool 5.40. Stoomvaartmaatschappij Nederland, Boeroe, uitr., pass. 5 Sept. Gibraltar. Ramibrandt, ulitr., verte. 4 Sept. v. Singapore. Grotiu», uitr„ pass. 3 Oct. Ouessant. Rotti, thuisT., vertr. 2 Oct v. SinaJbang, Batjan, uitr., tor. 3 Oct. v. Gravesend te Leith. Celebes, uitr„ arr. 2 Oot v. Passaroean te Hong kong. Vondel, thuisr., arr. 4 Oct te Suez. Banda, arr. 2 Oct v. Soerabaja te Moulmaini, Boeten, thuisr., vertr. 2 Oct. v. Singapo-re. Prins Aar Nederlanden, thuisr., arr. 2 Oct te B-elawan. Radja, vertr. 4 Oct-. v. A'dam n. Java, Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, uitr„ vertr. 4 Oct v. Peroambueo. Orania, uitr., vertr. 4 Oct v. Southamptoni en denzelfden dag van Cherbourg. Rijnland, thuisr., vertr. 2 Oct. v. Las Palmas. Waterland, thuisr., vertr. 3 Oct. v. Las Palmae. Flamdria, thuisr., vertr. 3 Oot v. Rio Jianeiro. Salland, v. Hamburg n. Antwerpen, pass. 4 Oct. Vliasingen. Kon. West-Indische Maildienst Deucalion, thuisr., vertr. 5 Oct v. Havre n. A'dlam Aroor, arr. 2 Oct. v. Puerto Barrioe te Kingston J. Asta-ea, vertr. 4 Oct. v. New-York n. Port au Prinee. Benniekom, 2 Oct v. Mollende n. Arica. Ceres, arr. 2 Oct v. Corral te Talcahuano. Haarlem, vertr. 3 Oct v. Cristobal n. HavTe. Prins Frederik Hendrik, arr. 3 Oct v. Parama ribo te New-York. Halcyon Lijn. Stadi Amsterdam, vertr. 3 Oct v. Buenos Ayres n. Roaarioi. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, vertr. 4 Oct v. Norfolk n. Baltimore. Drechtdijk, arr. 4 Oct. v. R'dam te San Pedro. Maasdam, v. R'dam n. N. Orieans, vertr. 4 Oct. v. Goruna. Loch Katrine, v. d. Pacifiekust n. R'dam, arr. 28 Sept -te Portland" (O.). Diniteldijk, v. R'dam n. San. Francisco, arr. 3 Oct. te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, v. R'dam n. New-York, vertr. 4 Oct v. Southampton. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, thuisr., pass. 4 Oct Perim. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, uitr., arr. 5 Oot. te Port Said. Koudekerk, thuisr., arr. 5 Oct. te Nagapatam. Meerkerk, thuisr., arr. 5 Oct te Sommelsdijk, uitr., vertr. 0 Oct r. Ridderkerk, thuisr., pass, 8 Oct Perim. Holland—Oost-Afrika Lijn. Mellskerk, uitr., arr. 6'Octbe Antwwpra- Bovenkerk, arr. 4 Oct v. R'dam te Hamburg. Rijperkerk, arr. 4 Oct v. Lorenzo Marquez Nifkork, thuisr., arr. 4 Oct te Suez. Holland—Zuid-Afrika Lija Jagersfontein, uitr., arr. 6 Oct. te 1 orl Na Klipfontedn, thuisr., pass. 4 Oct Oueeeant Holland—West-Afrika'Lijn. Gaasterland, thuisr., arr. 2 Oct te les Maasland, arr. 5 Oot v. Hamburg te Adam, Deelstroom, uitr., arr. 2 Oct te Dakar, Rotterdamscho Lloyd. Anjer, uitr., arr. 5 Oct te Antwerpen. Deli, uitr., vertr. 6 Oot v. Port Said. Patria, thuis?., pase, 5 Oct Gibraltar. Spoamdam, v. R'dam n. N, Orleauis, vertr, 4 Oot v. Verra Cruz. Soekaboemd, arr. 4 Oct v. R'dam te Hamburg. Rindjani, uitr., vertr. 6 Oct v. Colombo. Djocja, thuisr., vertr. 4 Oct v. Marsoille. Garoet, thuisr„ vertr. 4 Oct v. I'ort Said. Insullindle, uitr., pass. 9 Oct Kaap dol A rml. Modian, thuisr., vertr. 5 Oct. v. Bombay, Buitenzorg, thuisr., pass. 8 Oct. Porim. Djember, arr. 3 Oct-. v. Dunedin to Brisbane. Rotterdam—Zuid-Amorika Lijn, Waaldijk, uitr„ arr. 5 Oot te Antwerpen, Aidabi, uitr., arr. 3 Oct. te Montevideo. Poeldijk, thuisr., arr. 3 Oct. to Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Deucalion, v. Batavia n« A'dam, arr. Oot te Gravesend. Eurydamas, v, A 'dam n. Java, vertr. 4 (Jot v. Belawan. Eurymachus, v. A'dam n. Java, pass. 5 Oct Gi braltar. Laomedon, v. Japan n. R'dam, arr. 3 Oct te Lenden. Lycaen, v. 'Japan n, R'dam, arr. 2 Oct. te Colombo. Dardanus, v. Japan n. R'diaim, arr. 2 Oct te Tha- meshoven. JavaNew-York Lijn, Euryades, wa1. 5 Oct v, Java n. New-York, vertr. 4 Oct. v. "Boston. Veertdijk, v. Java n. New-York, vertr. 2 Oct v. Java—Bengalen Lijn. Billiton, arr. 3 Oct. v. Java te Rangoon. Ceram, vertr. 3 Oct. v. Calcutta n. Java. Ceylon, v. Calcutta n. Batavia, vertr. 4 Oct V. Belawan. JavaPacifio Lijn. Arakan, arr. 3 Oct.. v. Java te Yancouver. BROEK OP LANGENDJJK, 5 Oct 1923. Eigenhedmers 5.60; bl. aardappelen 5.80; spercieboonen 15.2016; grove uien 5.50 6.70; drielingen 8.108.50; gele nep 11.50 12.50; peen 1.802.80; kroten 23.70; Toode kool 2—3.90; witte kool 1.30—1.70; gele kool 1.80—2.80, allee per 100 K.G.; bloemkool 5.50 —10.20 per 100 stuks. Aanvoer 1600 K.G. aard appelen, 530 K.G. gele epeorcieboonen, 21,325 K.G. uien drielingen, 4013 K.G. gele nep, 9675 K.G. peen, 4200 K.G. kroten, 74,100 KjG. roode kool, 165,600 K.G. witte kool, 28,100 K.G. gele kool, 21,600 stuks bloemkool. van 4 en 5 Oct 1923, BEVALLEN: N. Kwast-Rascb, z.; G. Bais- Brouwer, z.; M. v. d. Veen-de Jong, d.; A B. de Boorder-Kruit, z.; H. C. Overduijn-Numan, d.; C. Snebvan der Wad, <L; T. Boon-de Beurs, <L; 'EL F. M. Klaaissen-Dulfer, d.; F. Monsma-Kok, d. OVERLEDEN: M. L. Grishaver, m., 89 jaar; J. van Halen, m., 77 echlgen. van M. J. Langhorst; E. Hoefnagel, 17 jaar. GETROUWD: N. J. Grooff en M. E. Faber; H. J. de Vries en M. Putters; F. Baas en J. Somere; J. Bastiaanse en J. E. Wiessmer. ONDERTROUWD: C. Bakker en J. M. Hu- bregtsen; A. Benming en J. Bruijn; G. H. Li- ober en A. Snijder; J. J. Vink en J. van Veen; P. van 't Hert en' E. Clowting. Onderwijzers zijn de heeren J. L. Schut, opzichter van 's Rijkswaterstaat en O. P. Poel gemeente-opzichter, beiden alhier. UIi het Politierapport Meisje vermist. De vermiste portemonmle. Den 19en October hopen onze geliefde Ouders DIRK GEERVLIET en ALIDA DE WIT, den dag te herdenken van hun 30-jarig huwelijksfeest. Hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 5 Oct. 1923. Jan in 't Veltstr. 81. |j Plaatselijke kennisgeving. Geboren ALIDA ELISABETH, Dochter van J. BOON en T. BOON—DE BEURS. Helder, 5 October 1923. Cronjéstraat 1. De Heer en Mevrouw KLA ASSEN—DULFER geven kennis van de geboorte hunner Dochter FRANCISCA MARIA ELEONORA. Helder, 4 October 1923. Ondertrouwd PIETER VAN 'T HERT en ELISABETH CL0WTINB. Helder, 5 October 1923. Oranjestraat 28. Klaas Duitstraat 5. Huwelijksvoltrekking 18 Oct.a.s. Getrouwd NIC0LAAS J0HANNES GROOFF en MARIA ELISABETH HEIJTING, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Helder, 4 Oct. 1923, (s Getrouwd; en M. PUTTERS, die* namens wederzijdsche Fa milie dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 6 October 1923. voor de ondervonden belang stelling. G. MARINUS. F. IJBES, s.s. .Kawi". t.a. De Heer en Mevrouw GIJZENEVELEIN, t. a. Leersum. Op den len October over leed, door een noodlottig ongeval, onze geliefde Zoon en Broeder EVERT HOEFNAGEL, in den leeftijd van 17 jaar. Helder, 6 Oct. 1923. Brouwerstraat .17. Namens zijn diepbedroefde Ouders, Broertjes en Zusjes, C. HOEFNAGEL. Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst. STEENGRACHT. D.V. ZONDAG voorm. 10 uur en '8 avonds 5 uur: Da. H. VELE MA, van Noordeloos. Der Vorstand: J.M. SCHOKKING— BALTESEN MIDDELBEEK, Prss. F. BAKKER-B00TSMA, Sekr. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer GERRIT JANNES, Weduwnaar van Jannetje Strooper, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 78 j aar. Namens de Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen. Castricum, 4 Oct. 1923, Bij deze betuigen wy onzen hartelljken dank voor de liefde rijke behandeling tijdens deziek- te van onze Echtgenoote onder vonden, in het bijzonder aan den WelEd.Gestr. Heer Dr. van Driel, Officier vap Gezondheid K.M. en het verplegend personeel van het Gemeente Ziekenhuis. P. J. VAN DER BELD en Echtgenoote. DANKBETUIGING. Door deze betuigen wij onzen hartelljken dank aan allen dia ons in deze droevige dagen bij het noodlottig ongeval van onzen geliefden Zoon en Broeder, EVERT HOEFNAGEL, hebben bijgestaan, in 't bijzonder ook aan de buren voor hunne deelneming ons betuigd, en eindelijk aan de Heeren Dragers voor hunne kameraadschappe lijkheid om onzen geliefden doode grafwaarts te dragen. Helder, 6 October 1923. Uit aller naam C. HOEFNAGEL, Echtgenoote en Kinderen. ZONDAG, v.m. 10 uur van IJmuiden. Helder, 5 October 1923. Herplaatsing wegens misstelling. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, dd. 27 September 1923, Is COR NELIS VEENSTRA, koopman, wo nende te Helder, in staat van faillissement verklaard, met be- noeminf van den E.A. Heer Mr. A. M. LEDEBOER, Rechter in voormelde Rechtbank, tot Rech- ter-CommissariB en van onder- geteekende tot Curator. Alkmaar, 5 October 1923. Mr. Jb. ZEIJLEMAKER Jzn., Curator. Aktie tegen de Vlootwet.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 10