Herman Nypels Peek&Cloppenburg Kledingmagazijnen Kinderkleeding. Zie de étalages! IDRAISIflAwWLKEMBURQ'S- e AiiLEVERTR; Demisaisons, Regenjassen, Ulsters, Jekkers, Winterjassen, Capes. Hl Winterdienst Ned. Spoorwegen. Ingezonden mededeellng. ;LEEU\CflRD£N' schade aamgeoftcht. Het tramverkeer, everu- ala dat van telegraaf en telefoon, stond gis teren den geheeleo 'avond stiL De groote Ooeaanvaarders zijn met groote vertraging binnengeloopen. Van rampen wordt geen melding gemaakt Te Oostende liep een visscherssloep op de pier. De bemanning van 6 koppen verdronk. VEREENIGDB STATEN. Amerikaansche vlootmanoenvres. Admiraal Coontz heeft heden de plannen voor een vlootactie op groote schaal in 1924 ontvouwd. Het middelpunt van de operaties is een kruistocht in de Caraïbische Zee, waarbij meer dan 60 oorlogsschepen van de gezamenlijke vloten hun basis hebben bij •het eiland Porto-Rico en dia 3 maanden zal duren. De slagvloot zal Los Angelos 4 Ja nuari verlaten om bij het Panamakanaal sar men te komen, vergezeld van de vlootmacbt Torpedojagers, duikbooten en watervliegtui gen zullen rechtstreeks met de linieschepen samenwerken. De Noordelijke vloot zal 4 Januari van Hampton Roada naar heit Pa nama-kanaal vertrekken en de linieschepen, torpedojagers en duikbooten van de Oost kust- zullen vergezeld van de hoofdmacht te gen 14 Januari te Colom aankomen. JAPAN. Nieuwe aardbeving. Tokio, 4 October. Een zeer ernstige aard beving is hier vanmorgen gevoeld. De be woners vluchtten uit hun hulzen en het eleo- trisch licht werd afgesneden. In Osaka was een lichte schok voelbaar. OP EN OM HET BINNENHOK. Den Haag, 8 Ootober. Het Binnenhof is nu beeld van rustigen vrede op de overschoone najaars-dagen, welke thans -te genieten zijn. De October-zon be schijnt het 'gulden beeldje van graaf Willem II, bewakend de fontein, vele jaren geleden pp initiatief van wijlen Victor de Stuers daar neergezet. Achter de ramen van het gebouw der Tweede Kamer hangen de kraak-heldere, kort geleden, opgefrischte gordijnen. De weA- sters, onder de hoede van Kamer-bewaarder Hess, hebben de groote zaal, de vertrekken van de Sectiën, de foyers enz. aan een extra- groote schoonmakerij onderworpen. Alles is opgepoetst, van stof ontdaan. De tapijten zijn geschuierd, 't ziet er keurigjes uit. En kalmte heerscht nu in het oude gebouw. De boden, die 's avonds ook wel belast zijn met allerlei expeditie-bezigheden en loopwerk, hebben overdag vele vrije uurtjes, waarin zwaar-be- spiegeld wordt over de dingen, die naderen in de Binnenhof-sfeer. Veteranen van het boden- korps trekken, al smookend hun pijpje, zeer-bedenkelijke gezichten," wenkbrauwen gefronsd en liphoeken omlaag getrokken. An ders is de geheele October-maand periode van rust., De Begrootingen worden ln de secties on derzocht; het 'kiezersvolk kan niet controleeren, wie op die vergaderingen ontbreken.... De groote stimulans, prikkel om present te zijn, ontbreekt. Na het afd e elings-onderzoek neemt de Kamer meestal' nog een klein poosje vacantie. Dan begin November begint de geweldige herfst- en wmter-campagne. Met zittingen van een tot halfzeven, vervolgens van half negen 's avonds tot.... men weet, den vorigen winter heeft het één maal tot zes uur in den ochtend geduurd. En wanneer het naar Kerst gaat loopen, dan worden er zittin gen gehouden, die te elf ure 's ochtends be ginnen, dan moeten ook de Maandag en de Zaterdag eraan gelooven. Dan wordt 't voor de arme steno- en tachygrafen, alsmede de niet- officieele verslaggevers en Overzicht-schrij vers een taak, welke het alleruiterste vergt van hun „Ausdauer", zoodat zij ten slotte snakken, hunkeren naar 't einde, de verlossing, die Kerstmis zal brengen, als zij niet meer ge noopt zullen wezen tien, twaalf uren per dag te luisteren naar de parlementaire praterjj-in allerlei toonaard, zoodat hun trommelvliezen dreigen te bersten. Wie met de Binnenhofferij in eenlg contact staat, weet, dat die schrikkelijke periode van „de donkere dageni", met voorspel, nu eenmaal moet doorleefd. Wanneer de Kamer 't practi- scher, verstandiger aanlegde; als mediocri teiten en nulliteiten („niemendallen", zei men in den pruikentijd, toen dé vroede colleges heetten te bestaan uit „allen, malen en nie mendallen")de leiding der zaken geliefden over te laten aan degenen, die er werkelijk benul van hebbenVooral ook: indien de dolzinnige gewoonte om ook als dat absoluut overbodig is, toch te repliceeren werd afge schaft Wanneer de dames en heeren zich wensch- ten te oefenen in de kunst om bun gedachten kort-en-bondig te vertolken: zeker, dan zou die winter-periode véél minder inspannend zijn voo/ degenen, die verplicht zijn, hare „fa Lts et gestes" uur na uur te volgent Wij' weten intussehen, in „afzienbaren tijd" zal er toch geen verandering komen in deze dingen. Berusten we dus in gelatenheid I In vroeg-herfst-1928 is 't een heel-extra- ordinair geval. De brave beambten van de Ka mer zei ik reeds voelen dat bestZij weten, dat binnen enkele dagen de kalmte van de in heerlijk herfstzonnetje zich badende Bin nenhofvlakte, alsmede de rust in het gebouw zullen zijn vervangen door hevig, onstuimig gewoel en gedruischAllerlei geruchten duiken op. Ook: over betoogingen, die nu wor den voorbereid tegen den dag, den Hen October, waarop de interpellatie-Troelstra, Vlootwet- en bezuinigingsplannen, de Ne- derlandsche en Indische financiën betreffend, aan de orde zal komen. De Kamer heeft weet men besloten om feitelijk den Hen a.s. de Vlootwet op het tapijt te brengen. Maar tevens: er de interpeüatie-Troelstra aan te doen voorafgaan. Natuurlijk zal men trachten een votum uit te lokken, volgens hetwelk de beslissing over het 800 millioen-ontwerp op de lange baan zal worden geschoven.... In de afgeloopen week hebben verschillende politieke clubs besprekingen gehouden, waarvan natuurlijk hetgeen met de naderende interpellatie verband houdt het „hoofdmenu" vormde. t Wordt een situatie van dusdanige span ning als wij maar zelden hebben beleefd ln den loop der jaren van onze consitutioneele mo narchie. Rechts heeft thans de macht in handen. Kan de ontwerpen, waarover 't hier gaat, doordrij ven. Met vlag en wimpel!.... En voor velen in den lande staat het rotsvast, dat minister Ooljjo, 'misschien dan na nóg wat scheutjes water in den wijn te hebben gegoten, in beide Kamers eene groote meerderheid voor zjjne diverse plannen zal vinden. Ook al zijn de stormen, wel'ke aan die beslissingen vooraf moeten gaan, nég zoo heftig geweest, wel licht nu en dan tot orkaantjes aanzwellend. Intussehen, zijn „surprises" ganscheljjk uitgesloten? Wat ik met stelligheid weet, on trouwens, 't is een publiek geheim, dat is: het gist, het woelt in de katholieke sfeer. De pil, welke de fractie-Nolens te slikken krijgt, bij deze gelegenheid, zij smaakt gruwelijk-bitter!.... Dr. Nolens heeft in April (weet men) de toen reeds dreigende Vlootwet-crisis afgewond, door met den vrijz.- democraat mr. Oud uitstel te pleiten» Maar dat „systeem" kan nu niet meer toege past. De Regeering heeft haar wensch tot het aanstonds afdoen van de Vlootwet in „de meest-ondubbelzinnige bewoordingen." doen kennen. Er moet nu kleur-bekend. En men beseft, dat straks reeds an 1925! als Jan Kiezer en Johanna Kiezeres wederom zullen worden geroepen tot de Stembus, Wie neerslag" van hetgeen nu op bet Binnenhof zal worden be kokstoofd, zich misschien op bizonder-scherpe wijze zal laten gevoelefi. De geestdrift in de katholieke gelederen voor defensie-ontwerpen in het algemeen, de Vlootwet in 't bizonder, was steeds uiterst flauwtjes. De Coalitie-ban den werden allengs losser, meer broos.i 't Kan zeer wei zijn, dat minister Oolijn straks goede, krachtige, deugdelijke argumen ten ten gunste vary de "Vlootwet zal bijbrengen. Maar hij weet beter dan iemand, hoe tegenover „de poHtiekerij" ook bet meest-forsch^ den onbevangen beoordeelaar meest-overtulgende betoog niet baat. De leuze „Geen Vlootwet!" is gepropageerd'. De kritieklooze massa' is door handige, geoefen de demagogen, volksmenners, zoowel pro als contra welk plan ge slechts nodïnen wilt in het harnas te jagen! Ik wacht er mij voor hier eenig persoonlijk oordeel uit te spreken over het al of niet wen- schelijke van de Vlootwet door te voeren. Ik vergenoeg er mij meê te blijven binnen de grenzen van mijn taak: het vluchtig-schetsen van de situatie des moments. Zal_ het „politiek parool" krachtiger blijken, bij de katholieke overtuiging, óók: dan vrees voor ongenade van het kiezersvolk; het gevaar, al dan niet denkbeeldig, dat in den jare 1925 de koers zal keeren; Rechts door een „roode vloedgolf" zal worden aangetast. De vlag op het Regeerings-kasteel de Linksche kleuren zal moeten vertoornen, gevolg, dit alles, dan, van hetgeen in Ootober 1923 door de Tweede, vervolgens door de Eerste Kamer werd besloten, op aanstichting van den mi nister van Financiën, die den zeker niet licht te overschatten moed had om de ministeriëele nalatenschap van mr. De Geer te aanvaar den?i IZal de Ooalitie-bamd toch nog stevig genoeg blijken te wezen om ook dit "stootje" te ver duren?.... Nogmaals: zeer velen achten 't schier-naief om te twijfelen aan de mogelijkheid, dat op deze vragen een ontkennend antwoord zou moeten gegeven, nadat het Parlement over de zoo uiterst belangrijke kwestiën, de Vertegen woordiging thans voorgelegd, zijne beslis sing zal hebben gegeven. ïk ben vermetel genoeg, hier te durven neêrscbrijven, dat de „bange .twijfel", welke in verband met deze dingen in mij leeft, eerst zal zijn verdwenen, wanneer van Eerste en Tweede Kamer de „Vota", hier bedoeld, zullen zijn ge vallen. (Wère 't reeds zóó-ver!.... II 1 Nog een enkele opmerking over het jongste samenzijn van onze senatoren. Ik weet niet precies meer hoeveel zittinkjes de Eerste Kamer hield om te volbrengen de reeks van formaliteiten, welke aan de orde waren, gelijk steeds, in begin-zitting, moet geschieden. De rede van den herbenoemden Voorzitter, trekken van afdeelingen, groepeering van de leden in verband met tijd' van aftreden, beëediging, herk'ezing van huishoudelijke en enkele andere commissiën. En het vaststellen van het Adres van Antwoord. Al deze formaliteiten konden in een paar uren, - op z'n hoogst twee vergaderinkjes, worden afgedaan. Maar de Senaat geeft voorkeur aan eene dusdanig formalistisch-omslachtige wijze van doen, dat er veel meer zittinkjes voor vereiecht worden. Men denkei slechts aan de werkelljk- belachelijke omslachtigheid, waarmeê men aan vat en volbrengt het vaststellen van dat Adres van Antwoord: niet anders dan een „zinledige weerslag" op de Troonrede. Nagenoeg een gansche ochtend-vergadering werd in beslag genomen door de futiliteit der herkiezing van commissieleden. In de Tweede Kamer gaan zulke dingen vliegensvlug. Maar zelfs het op een stembriefje schrijven van „De aftredenden", zooals in het Lagerhuis steeds gewoonte is, kan de Senaat niet tolereeren. Dat is niet plechtig genoeg. En.voor ieder commissie-lid, dat herkozen zal worden, moet een aparte rondgang geschieden met de urn, welke de commies-griffier (de goden mogen verhoeden, dat een' bode dit belangrijke werk werd toevertrouwd!), in de hand houdt, er de stembriefjes in opvangend. Het in eerbied- bouden van traditiëm, oude gewoonten- van ceremonieel en decorum kan zeker iets-goeds hebben. Maar 't zich vastklampen aan nietigheden van tijdvermorsen en groteske omslachtig- en plechtstatigheid is een soort van „conserva tisme", waarvoor een verstandige „behouds- man" toch ook schokschouderend zal glim lachen Maar vooral: de Senaat, jaagt Vader Staat door al die overbodige zittinkjes leelijk op kos ten. Ware dit niet het geval, 't zou nauwe lijks de moeite waard1 zijn om woorden te ver spillen aan deze dingen van „senatoriale Spie lerei"Thans is het. voor de Eerste Kamer, in periode van bezuiniging, nationale plicht om ook in de door mij aangeduide rich ting het snoeimes te gaan hanteeren! Mr. ANTONIO. Ingezonden mededeeilng» Helder Schagen combinatie I Moderne sorteering In Speciale afdeeling I (b 5°) Ernstig motorongeluk. Op den Bussummergrintweg nabij Hilver sum is gisteravond laat een ernstig motor ongeluk gebeurd. Drie Hilversumsche jonge lui kwamen op één motorfiets gezeten in woeste vaart uit de richting Bussum. Toen zij ter hoogte van het fietspad naarCrailoo een vrachtwagen wilden voorbij rijden, geraakte de bestuurder van de fiets, door het schijnsel van de onder aan den wagen bengelende lantaarn, in verwarring, denkende dat van de andere zijde ook een voertuig naderde. De motorfiets vloog tegen den vracht wagen en vervolgens de breedte van den weg over tegen een boom. Alle drie berijders smakten tegen den grond. De bestuurder zelf kwam er met eenige ontvellingen af, de beide andere liepen echter verwondingen op. De een had een verminkten rechtervoet, terwijl de andere met een verbrijzelde knie werd opgenomen. Na door den verpleger van den Gem. Geneeskundigen Dienst ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, werden beiden naar deR. K. Ziekenverpleging overgebracht. De voet werd heden geamputeerd, terwijl het tweede jongmensch als prijs voor het wilde rijden, zijn verder laren met een stijve knie zal moeten blijven rondloopen. Ernstige vechtpartij. Dinsdagavond, meldt de „Asser Crt.'" is het te Fochteloo tot een ernstige vechtpartij gekomen, die vermoedelijk reeds een slacht offer gemaakt heeft. Een paar arbeiders uit de omgeving hadden op de markt te Oosterwolde varkens gekocht. Van het daar voor ontvangen geld maakten zij met hun schoonvader aldaar goede zwier. Verschillen de café's werden bezocht en toen men zich eindelijk huiswaarts begaf, waren alle drie mannen geducht onder den invloed. Een veldwachter wilde hen toen wegens openbare dronkenschap verbaliseeren. Doch dat zette zulk kwaad bloed bij de mannen, dat een hunner een dolk greep en daarmee den veldwachter te lijf wilde gaan. Woest sloeg hij om zich heen. In de formeele vechtpartij, die inmiddels ontstaan was, wist noch zag hij meer wat bij deed, met 't gevolg, dat hij in plaats van den veldwachter, op wien hij het gemunt had, zijn schoonvader met het dolkmes dwars door een der longen stak. D beide dronken mannen werden gear resteerd en opgebracht, terwijl de schoon vader naar het ziekenhuis te Groningen werd overgebracht. Zijn toestand was ernstg. De Inbraak in de Cinema Royal. Zooals reeds werd gemeld, heeft het uit voerig politie-onderzoek, ingesteld naar aanleiding van de vermeende Inbraak bij de Cinema Royal te Arasterdam tot gevolg ge had, dat de daders maar heel kort of liever in 't geheel geen pleizier hebben gehad van de buitgemaakte f 5000. De politie vermoedde reeds dadelijk, dat er van een eigenlijke inbraak geen sprake kon zijn, omdat nergens een aanwijzing werd gevon den, dat ongewenschte gasten het gebouw waren binnengedrongen. De gemolesteerde nachtwaker wist weinig van het gebeurde te vertellen, doch hij zeide zeer onverwachts te zijn aangevallen. Als inbrekers waren binnengedrongen, had bij toch allicht iets moeten hooren. De politie kwam dus al dadelijk tot de overtuiging, dat de daders zich hebben moeten laten insluiten. Uit het feit, dat de dieven blijkbaar met groote zekerheid hadden gewerkt, viel af te leiden, dat personen, die met de indeeling van het gebouw bekend waren, aan het werk waren geweest. Aanvankelijk rees bet ver moeden, dat vroegere employés van de bios coop de schuldigen waren, maar al spoedig viel de verdenking op leden van het tegen woordige personeel. Drie employés, die op den avond vóór den diefstal dienst hadden gedaan, werden aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Van één van ben kwam vast te staan, dat hij 's nachts half twee niet in het gebouw kon zijn geweest. Hij werd dus weer vrijgelaten. De beide anderen, twee controleurs, hielden hun onschuld vol, doch één van hen kon niet aantoonen, waar hij in den bewusten nacht was geweest. Bij hem werd' een huiszoeking gedaan en een gedeelte van het geld, dat buitenshuis was begraven, werd gevonden. De andere controleur bleek onschuldig, maar wel werd vastgesteld dat een collega van hem, die 's avonds geen dienst had, toch in de bioscoop was geweest. Dat kwam de politie verdacht voor. De man werd .aange houden en hij legde al spoedig een volledige bekentenis af, welke tevens leidde tot bet spoor van den derden vermoedelijken dader, een suppoost, die incognito in het theater was geweest. Hoewel deze man ontkende, meende de politie toch hem te moeten vast houden, daar degene, die had bekend, hem en den eersten arrestant als de mededaders aanwees. Bovendien bleek, dat de man 's nachts niet thuis was geweest. De drie mannen konden zich in het theater gemakkelijk verstoppen. Zij hebben gewacht tot alles rustig was en toen hun slag geslagen. Het had slechts' weinig moeite gekost den ouden nachtwaker te overrompelen. De man was blijkbaar door den onverwachten aanval geheel overstuur en heeft geen alarm durven maken. Schagen. Wij hebben, verleden week in korte trek ken een overzicht gegeven van den Deen- schen vee- en vleeschuitvoer naar bijna alle landen van Europa. Dit vleesch komt in ver- schen toestand in onze slagerswinkels voor. Over 't algemeen is het van zeer goede kwa tert. Het bevroren vleesch, dat meest in on ze groote steden wordt verkocht komt uit Argentinië, een land' met groote grasvlakten tusschen de rivierarmen. Vele dezer vlakten zijn grooter dan ons geheele land. Het vee graast daar in half wilden toestand, onder toezicht van bereden en gewapende herders. Uit de onbepaalde voorraden werden in de eerste 5 maanden van 1923 uitgevoerd naar Europa 953 475 ossen, 215120 koeien, 62.846 kalveren, 34 659 varkens tegen 680 521 ossen, 82 290 koeden, 35 813 kalveren en 39 109 var kens in de eerste 6 maanden van 1922, dat is dus in een jaar ongeveer anderhalf maal zooveel ossen en drie-en-een-half maal zoo veel koeien. Het is in 't bijzonder Engeland, waarbeen veel Argentijhsch vleesch wordt vervoerd. In de eerste week van Sept. in dit jaar ging er 159 278 voeten rundvleesch naar Engeland en 7978 naar de andere landen van Europa. Men kan zich van de veeproduefcie in Argentinië eigenlijk geen Mee vormen. De groote veebedrijven met hunne vele wo ningen en bijgebouwen gelijken wel kleine dorpen. In de laatste jaren is evenwel ook veel land' voor de tarwecultuur in gebruik genomen. Daar dit eene teelt is, grootendeels op ge scheurde rivierklei, en wel van de vrucht baarste kwaliteit, kan men wel begrijpen, dat de opbrengst van het gewas zeer groot is. Na de klachten van onze veeboeren, zul len zeker binnen weinige jaren, die van de graauboeren volgen. Reeds nu wordt om productie in zekere kringen geroepen. Dus invoerrechten op het vee en op het graan; wij zouden zeggen, dan maar op alles, zoo veel te eerder is die ellende uitgeziekt De koeboeren mopperen ook al op den teruggang van de veeprijzen. Donderdag was de pry's voor le kw. 1.16 1.20, voor 2de 1.00 1.10, voor 3de 0.85 h f 0.95; voor magere gelde koeien werd van 40 tot 50 cent per pond betaald. Melk en kalf- koeien waren bijzonder stug, de prijzen lie pen van 325 tot 450, van die laatste wa ren er maar heel weinig. Nuchtere kalveren waren goed: 16 h f 22. October is de maand van den rammenhandeL De aanvoer bepaalt zich tot volbloed en gekruist Tesselsch ras, een enkelen zuiveren Lincoln, en verder ge kruiste Lincolns. Voor Tesselaars werd 45 55 besteed', voor Lincoln 60 k 70. Vette schapen .golden tot 62, lammeren tot 39. Oude schapen 82 36. De varkens- markt was goed. Goede slachtvarkena 89 40 oent, beste 41 42 cent. Op de Scbager markt werden in het 3e kwartaal 1923 aangevoerd 166 paarden, 308; 152 stieren, 228; 617 magere gelde koeien, 798; 1168 vette koeien 1186; 483 melk en kalfkoeien, 246; 153 pinken, 526; 283 nuch tere kalveren, 369; 2442 lammeren, 4786; 415 magere schapen 892; 2167 vette schapen 4785; 1367 biggen, 1057; 60 magere varkens, 154; 557 vette varkens, 1050; 98705 kipeieren, 113523; 19237 eendeieren, eerste opgave. Het cijfer achter den aanvoer, .geeft den aan voer in het 8e kwartaal 1922 aan. Volgens deze cijfers is de aanvoer van bedrijfsvee in de meeste afdeelingen iets minder dan in 1922. De oorzaak daarvan is gemakkelijk te verklaren. Het jaar 1922 was een zeer slecht gras- en hooijaar. Daarom werd er veel vee opgeruimd; 1928 daarente gen is een rijk .gras jaar met overvloed van hooi. De opruiming in 1922 wordt nu weer aangevuld. Vele boeren weiden meer en zul len een paar extra beesten stallen. Dat is ook voor een deel bij schapen het geval. De hooge prijzen, die Frankrijk ln 1922 voor lammeren en votte schapen betaal de, kwamen dit jaar niet voor. Frankrijk is nog altijd voor wolvee, wegens mond- en klauwzeer, gesloten. De aanvoer van wolvee moest dus belangrijk minder zijn. De rijksveldwachter, brigadier G. Bouw man te Petten, wordt met 15 Oct. overge plaatst naar Haarlem. Het aantal leerlingen aan den Handels- wintercursus te Schagen bedraagt 45. Naar de gemeenten zijn er 2 uit Anna-Paulowna, 5 Barsingerhorn, 7 St. Maarten, 1 Oude Nie- •dorp, 21 Schagen; 4 Wieringerwaajrd, 4 Zijpe en 1 uit Nieuwe Niedorp. De groote herfst-koemarkten zullen te Purmerend gehouden worden op 15 Oct., te Hoorn op 13 Nov., te Alkmaar op 21 Nov., Texel houdt zijn groote markt op 12 Nov. te Den Burg, Schagen elke Donderdag van den eersten Donderdag in October tot den laatsten in Nov. In de maand Aug. zijn uit ons land ge slacht naar het buitenland verzonden: 61507 varkens, 5396 vette kalveren, 817 graskalve ren, 441 nuchtere kalveren en 13764 schapen. De heer van Haren, veldwachter te Scha gen heeft te Amsterdam het politie-diploma behaald. Uitslag der verknoping op 4 Och te Scha gen hij den heer O. Boontjes in het café de Beurs, ten overstaan van notaris Vrijburg. Drie boerenplaatsen eigendom van wijlen den heer D. Kater te Alkmaar. 1. De plaats 'genaamd „Groote Keins", nabij de Keinsmerbrug in de gemeente Zijpe, groot 81,21,20 H.A. Kooper de huurder, de heer Nieuwland voor 47892. 2. De plaats bij het dorp Callantsoog, groot 26,77,80 HJL Kooper de heer J. Stammes te Alkmaar voor 31,460. Ten slotte werden de plaatsen 2 en 8 ge combineerd. Deze combinatie werd gekocht door den heer J. Stammes te Alkmaar voor 60,605. DAMRÜBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Damredacteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64hufs, Amsterdam. UH de Daxnwereld. De stand der match VosDamme is na de zevende partij: A. K. W. Damme 2 gew. J. H. Vos 1 gew. Remises 4 partijen» Woensdagavond JJL is de Hollandsche groot meester B. Springer Jr. scheep gegaan naar Canada om te Montreal de besprekingen bij te wonen voor zijn match tegen den kampioen van Amerika, W. Beauregard. 12 October a.s. vangt te Marseille de match aan tusschen A. K. W. Damme en D. Ricon, kampioen van Zuid-Erankrijk. üpp iüü 'ÜA Hfc: ^j||- ÜSlI m Uil Stand ln cijfers: Zwart: 2, 7, 13, 18/20, 23 en 32. Wit: 30, 31, 33, 35, 39, 40, 43 en 45. Wit speelt 3328, waarna Zwart gedwongen is tot 3237: op iederen anderen zet zou n.1. de schijf 32 verloren gaan. 2. 3142, 23 32; Nu Wit 3. 30—25, 'Zwart 20—24 (18—23 mag n.1 niet, want dan speelt Wit 2514, Zwart 19 10, Wit 4338, Zwart 3234 en Wit 40:9>. Na Zwart 3. 2024 speelt Wit echter even eens 4338 met doortocht naar dam. Eveneens interessant is het volgende slag zetje, geheel' berustend op de meerslagbepaiing: Stand in cijfers: Zwart: 4, 7, 12, 17/19 -en 87. Wit: 15, 28, 29, 89, 43, 44 en l47. Wit speelt 4741, Zwart 8746, Wit 89—841 Zwart 46 23 en nu Wit 2924, waar door Zwart gedwongen wordt vier schijven te nemen door 23 20. Thans is de weg naar dam gebaand en door 15 2 beslist Wit de partij. Zeer verrassend! 6.32 6.49 7.30 10.04 12.4Q 2.04 3.54 4.15 7.25 9.04 9.04 9.04 12.10 2.54 4.40 6.00 6.40 9.31 7.57 9.11 12.28 3.04 5.49 9.16 11.21 8.35 9.37 11.21 2.41 6.19 8.05 11.05 11.26 12.57 E» S. O. N. A. 's morgens 9.80 uur (passagiers- en goeJeren- dienet). In de herfstzon. Stilte vóór den storm. Waar 't nu gist. Rotsvast? Onze senatoren. Zoowel in de lagere-, midden-, als betere prijzen brengen wy het beste wat in den handel verkrijgbaar is. Onze kleeding voldoet aan hooge eischen,wordt gemaakt onder vakkundige leiding, past mooi, en la naar verhouding der qualiteit, goedkoop. Men make onderscheid tusschen onze op eigen ateliers vervaardigde HEERENKLEEDING en de hier ter plaatse veel aangeboden minder waardige fabrleksconfectie. GEMENGD NIEUWS. 8. De plaats te Abbesbee, gemeente OaL lantsoog, groot 24,64,41 H.A. Kooper de heer J. Koster, burgemeester van Callantsoog, voor 28,730. Een Interessante studie uit een werkje van J. de Haas en Ph. L. Battefeld. mm 'wm i WM 7. October 1923. Vertrek van Helder: Zondags niet (tot Alkmaar) Zondags (tot Alkmaar) sneltrein Zondags niet i alleen Zaterdags Zaterdags en Zondags niet Zondags niet Aankomst te Amsterdam De trein naar Schagen (des Donderdags vertrekt 7.45 's morgens. Vertrek van Aankomst te Amsterdam 5.19 Zondags niet sneltrein; Zondags niet Zondags niet Zondags niet sneltrein Zondags aankomst alleen Zondags Helder; Réider—Alkmaar—Amsterdam: 's morgens 7.45 uur (passagiers- en goederen dienst), behalve Dinsdags. Amsterdam—Alkmaar—Helder:

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2