Terug in het leven. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Aan onze geabonneerden, Eerste Blad. per postwissel Nr. 5783 ZATERDAG 27 OGTOBER 1923 51e JAARGANG welke gewend zijn de abonnements gelden per post-cheque of post-glro toe te zenden, geven wij In over weging - met het oog op de enorme vertraging bij dien dienst - ditmaal de abonnementsgelden voor het vierde kwartaal toe te zenden. Onzen adverteerders bulten de stad doen wij hetzelfde verzoek. DE UITGEVERS. BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Te Londen zijn belangwekkende documenten gepubliceerd, welke tusschen de Britsche en Amerikaansche regeeringen zijn gewisseld met betrekking tot de mogelijkheid eener Ameri kaansche deelneming aan een conferentie om de middelen te onderzoeken tot het vinden van een oplossing van het schadevergoedingspro bleem. De serie documenten opent met een mededeeling van Ourzon aan Washington, waarin de Britsche Staatssecretaris voor bui- tenlandsche zaken zegt: ,yDe berichten, die Amerika hebben bereikt, zullen de Amerikaan sche regeering in kennis hebben gesteld van den uiterst kritieken economischen toestand, die in Europa is ontstaan tengevolge van de mislukking om een oplossing te vinden voor het schadevergoedingsprobleem, dat dagelijksch acuter wordt, daar de financieele en politieke FEUILLETON. Naar het Engetoofa van William Look». Voos Nederland bewerkt door W. i. A. BoJdaous Je. 75) Slot. Hij ging zijn huis in Sussez Gardens bin nen vol wroeging, dat hij zoo weinig aan dacht aan Marcello geschonken had. Maar, voor den drommel nog toe, je kan toch niet aan alles tegelijk denken. Als zij genoeg van hem gehouden had om met hem te trouwen, o dan zou er geweest zijn het Light that never was on Sea or Land. Hij zou dan niets gegeven hebben om alles wat er op de' kleine planeet Aarde gebeurde. Hij zou meester van het Heelal geweest zijn. Of heelemaal als vrouw of heelemaal niet. Een onherroepelijk besluit. Het was niet Marcello's schuld, dat zij hem niet op die wijze liefhadHet was nergens goed voor er verder over te denken. Het behoorde tot het verleden'. Zij' waren echter terecht ge komen in een gelukkig makende vriend schap, een vriendschap, even heerlijk voor haar zij kende in dat opzicht geen valsche bescheidenheid als voor hem. En nu be hoorde die ook tot het verleden. Wat moesf er van Marcello worden? Hij was zijn pijp aan het stoppen, toen Quong Ho met rijn eerbiedwaardige buiging binnenkwam. „Sir," zeide hij, „is het mij veroorloofd een indiscretie te begaan?* ,Je zal het zoo discreet doen," zeidie Bal- tazar, „dat het niet zoo erg zijn zaL Steek van waL* „Voor het geval, dat u dit land met een omissie naar het Verre Oosten verlaat „Hoe voor den duivel weet jij dat?" vroeg Baltazar. „In hooge Ohineesche kringen te Londen in het algemeen bekend," antwoordde Quong Ha -•Zeker met een heele boel andere dingen omtrent mij.* Verschijnt Dinsdags Donderdag, en aateBdagmlddög BEDA£7IMJB-UrrQ!EVEB( CL DB BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 89 Telefoon: 80 en 418 Poart-OlrorrgtaentaB No. 16086. toestanden in Duitschland erger worden. De Engelsche regeering heeft gedurende de afgeloopen negen maanden een reeks voor stellen aan haar geallieerden gedaan om deze moeilijkheden het hoofd te bieden, doch geen er van was zoo gelukkig een gunstige ontvangst te vinden om een gemeenschappelijk actie tot stand te brengen. Zonder zulk een actie echter schijnt niet slechts Duitschland doch Europa naar de economische ineenstorting te worden gedreven." „Onder deze omstandigheden gelooft Z. M.'s regeering, dat de medewerking van de regee ring der Ver. Staten een essentieele voorwaar de is voor eiken f ettelijken stap naar een op lossing." Ourzon zegt verder, dat toen Hughes, de Amerikaansche staatssecretaris, in December 1.1. zijn verklaring aflegde, Groot-Brittannië en Duitschland duidelijk te kennen gaven, dat zij de aangeboden hulp hartelijk welkom zouden faeeteni. „De Fransche regeering heeft tot dusver een verschillend standpunt ingenomen en het ge brek aan eensgezindheid is, voor zoover de Britsche regeering weet, de eenige reden, waar om met het voorstel geen voortgang is gemaakt. De Britsche regeering begroet met vreugde de verklaring van president Ooolidge, dat de Ame rikaansche regeering bij haar voorstel van De cember IJL blijft" Ourzon voegt er aan toe: „Indien Z. M.'s Fegeering de verklaring van den president juist heeft geïnterpreteerd en indien zij mag rekenen op een bemoedigende ontvangst van zulk een gang van zaken, zal zij' niet aarzelen de regee ring der Ver. Staten uit te noodigen om deel te nemen aan het voorgestelde onderzoek door het afvaardigen, van een gedelegeerde, hetzij officieel of niet-officieel. Lord Ourzon eindigt met de mededeeling, dat het de Britsche regeering aangenaam zal zijn om van de Vereenigde Staten een voorstel in ontvangst te nemen. In zijn antwoord' geeft de Amerikaansche staatssecretaris van buiteniandsche zaken uiting aan het geloof, dat de huidige omstan digheden het dringend inoodig maken, dat er een geschikt financieel plan wordt opgesteld om een economische instorting in Europa, wel ker gevolgen van wereldbeteekenis zouden rijn, te voorkomen. Hij meent, dat de huidige om standigheden gunstig zijn om zulk een plan te overwegen, te meer .daar het prijsgeven van het lijdelijk verzet door de Duitsche regeering een ruimer gelegenheid biedt en de onverwijlde noodzakelijkheid verschaft voor het opstellen van een economisch program. Hughes zegt: „De regeering der Ver. Staten is daarom volkomen geneigd om deel te nemen aan een economische conferentie, waarin alle puropeesche geallieerden, die bij de Duitsche schadevergoeding betrokken zijn, met het doel de quaestie der betalingscapaciteit van Duitsch land en die 'betreffende het opstellen van een geschikt financieel program voor' het waar borgen dezer betalingen op te stellen." Op de volgende punten wordt evenwel de nadruk gelegd: lo. De regeering der Ver. Sta ten wensebt niet, dat Duitschland' van rijn ver antwoordelijkheid voor den oorlog of zijn ge rechtvaardigde verplichtingen wordt ontheven. Het dient duidelijk te zijn, dat, bij de pogingen om het doel te bereiken', rekening moet worden gehouden met Duitschland's betalingscapaciteit en met de fundamenteele voorwaarde van Duitschland's wederopbeuring, zonder welke de betaling der schadevergoeding onmogelijk zal zijn; 2o. zulk een conferentie dient advi- „U zult dikwijls opgemerkt hebben, dat mijn landgenooten behept zijn met een ab- normalen dorst naar onwezenlijke inlich tingen." ,;Nou, aangenomen, dait ik naar Ghina ga, wat dan?" „Mag ik dan mijn examens eenige jaren uitstellen en u vergezellen?" Baltazar fronste zijn voorhoofd. „Is Enge land niet goed genoeg voor jou?" Quong Ho barstte uit in bloemrijk Ghi- neesch, het eenige voertuig voor zijn emotie. Engeland was het land van zijn droomen. Maar waarom zou 'hij 'liggen onder de pas siebloem der weelde, terwijl zijn meester het brood der ballingschap at Zeker zou zijn onwaardige persoon nuttig kunnen zijn voor Zijne Excellentie als particulier secretaris, daar hij', dank zij den vereerden meeste^ niet onervaren was in de tóal der manda rijnen. Of wanneer dat een te eervolle posi tie gevonden werd, dan schreef zijtn kinder lijke liefde hem voor, dat hij zich aanbood als slaaf of een ander onbeteekenend werk tuig, dat gebruikt zou kunnen worden. „Praat in Godsnaam Engelschl" riep Bal tazar, zenuwacljttg bij het vooruitzicht, dat een dergelijke eindelooze woordenvloed hem in Ghina ook wachtte. Quong Ho spreidde zijn armen uit en zijn gelaat werd ondoorgrondelijk. „Ik heb uit gesproken," antwoordde hij eenvoudig. „Ik wil niet meer carrières in de war stu ren," zeide Baltazar geprikkeld. „Jij doet examen. Je blijft in Engeland. Bovendien heb ik je hier noodig om voor de belangen van Miss Baring te zorgen." „Ik bekend zeide Quong Ho ernstig, „dat ik die zijde van de vraag uit het oog ver loren heb." Baltazar, die met zijn pifp in zijn (mond diep in zijn fauteuil lag, staarde strak in de schuine oogen van zijn aangenomen zoon. Het denkbeel Maroelle onder rijn bescher ming te laten scheen in het minst niet' ko misch. Ongeduldig streek hH zijn hand over zijn voorhoofd. Verloor hij besef van waar de? Afgezien: van zijn inteHectueele gaven was Quong Ho een man van buitengewoon hel der verstand en groote •betrouwbaarheid. Maroelle wist dat. In tegenstelling met zoo vele onbereisde Engelsche vrouwen be- imrtlftifluij seerend te zijn, niet met het doel de regeeringen te binden, die natuurlijk niet geheel geneigd zouden zijn bij voorbaat haar goedkeuring vast te leggen, maar om geschikte adviezen van een grondig op de hoogte zijnd en onpartijdig lichaam te verzekeren, hetwelk ten doel heeft ide hangende problemen naar hun verdiensten op te lossen; 3o. de regeering der Ver. Staten heeft consequent aan het essentieele verschil vastgehouden tusschen de quaesties van Duitschland's betalingscapaciteit en de prakti sche uitvoerbaarheid van de methoden om de schadevergoedingsbetalingen van Duitschland, en de betaling door de geallieerden van hun schulden aan de Ver. Staten, welke een stellige verplichting vormt, te verzekeren. Hughes voegt er aan toe, dat de regeering der Vereenigde Staten miet in de gelegenheid Is een lid van de Oommissie van Herstel te be noemen, daar zulk een benoeming niet kan worden gedaan zonder toestemming van het Congres. Hij twijfelt er echter niet aan dat be voegde Amerikaansche burgers geneigd zullen zijn aan het economisch onderzoek deel te nemen. Tenslotte legt Hughes er den nadruk op, dat medewerking der Vereenigde Staten slechts verkregen wordt, indien alle betrokken regee ringen hunne medewerking verleenen. In dat geval wenscht de Amerikaansche re geering steun te verleenen op élke mogelijke manier. DUITSCHLAND. De separatisten In het Rijnland. Het is en het blijft in het Rijnland rumoe rig en rommelig. De door de imperialisti sche bacil aangestoken Belgen helpen1 onder het motto: „als je niet doet wat ik zeg, haal ik m'n groote broer erbij 1" de separatisten, in de kenneioijke hoop de definitieve af scheiding van het Rijnland tot een feit te maken en ln het vurig verlangen: daarvan een stukje te krijgen. Naar de correspondent van het Handels blad aan zijn blad seint, confereerden Woensdagmorgen te Aken dr. Dorten uit Wiesbaden met Deck era en de Belgische of ficieren der Sörete, die dezen Putch organi seerden en die als een groot argument voor het doorzetten, ook nadat de bevolking met zulk een overweldigende meerderheid en feilheid aan haar wil uiting gaf, aanvoerden dat als de Rijnlanders thans geen onafhan kelijke republiek uitroepen zij binnen een maand door Frankrijk opgeslokt worden hetgeen nóch de Rijnlanders nóch de Bel gen passen zou. Dr Dorten vertrok Woens dagavond weer. De politie is Donderdagmorgen' vroeg het regeeringsgebouw binnengedrongen. Een deel van de zwakke separatistische bezetting stak de handen op en wilde zich overgeven. Plotseling kwamen Belgische militairen en gendarmen erbij en drongen! de Duitsche schouwde rij een Chinees niet als een soort gevaarlijk schoothondje. Zij deelde zijn ge loof in Qoung Ho. ,Jk dank je voor je aanbod, beste kerel, zeide hij eindelijk, vol berouw over zijn ruw heid. „Ik weet, dat je het uit liefde voor mij gedaan hebt. Ik apprecieer het ten zeer ste. Als Miss Baring er niet was, zou ik geen oogenblik aarzelen het aan te neoien. Maar in de gegeven omstandigheden laat ik je hier achter als mijn vertegenwoordiger." Quong Ho boog. „Zoo lang ik u van dienst kan zijn, sir, is uw woord mij een wet," zeide hij en ging weg. Baltazar, alleen gelaten, zette rijn som bere overpeinzingen voort. Hij voelde zich lichamelijk en zedelijk moe, een geslagen mian. Hij schrok met aan doenlijken angst voor zijn Chineesche ballingschap terug, voor de moeilijke reizen, voor de eeuwige oonventtoneele complimenten, die ernstige discussies vertraagden, het eeuwige ceremo nieel, het kinderachtige theedrinken, de on telbare tradities en veroordeelen en onwe tendheid, die glimlachende sluwheid, die deze als een buffer tegen verlichting ge bruikte. Met smart zag hij zijn uitsluiting uit de intellectueede gesprekken, waarvan hij het laatste jaar genoten had, uit de opwin denden strijd der Westersohe Gedachte. Zijn missie was het werk voor een man, het werk voor een bijzonderen man. Honderden zou den die beschouwd hebben als een climax van hun' diplomatieken eerzucht Maar voor hem, die reeds uitgebreide plannen ontwor pen had voor den wederopbouw der door den oorlog verscheurde wereld, was het ver banning, nederlaag. Het 'lag niet in zijn natuur spijt te hebben over zijn offer. Wat gedaan was was gedaan. De sterren in hun loop hadden tegen hem persoonlijk gestre den, ofschoon rij, naar hij geloofde, in hun ondoorgrondelijke wijsheid voor zijn Huis streden. Niemand, die zich jaren' lang door drenkt heeft met de Chineesche gedachte, kan aan den geestelijken invloed van het fatalisme ontkomen. Hij was een fatalist. Het stond geschreven, dat al zijn grootsche plannen moesten mislukken. HtJ rookte veel pijpen, terwijl hfl zonder verband, zonder methode dacht en zich oud en eenzaam en' gebroken en heel moe voel de. Eindelijk gleed de pijp op den grand en politie uit het gebouw, die 'bij haar aftocht van achter beschoten werd, waardoor eeni ge beambten gewond werden. Het regeeringsgebouw is weer door de separatisten bezet. De afsluiting is thans in handen van de Belgische gendarmerie, die die ook vreedzame voorbijgangers met gum mistokken slaat. De Belgiaohe bezetting be schermt openlijk de separatisten. 'Dit blijkt duidelijk uit de verdere bizon- derheden betreffende deze gebeurtenis. De politie hoopte bij verrassing de separatisten uit het gebouw te kunnen jagen. Dit was in strijd met de 'belofte van den uitgewezen politiepresident Buter aan de Belgen. De Schupo's vonden bij' de separatisten, die over de daken vluchtten, geen tegen stand) en waren reeds meester van het ge- heele regeeringsgebouw, toen Belgische gendarmen, die in' het postgebouw en in een winkel daarnaast gelegerd waren, de Sohupo aanvielen. Niettegenstaande de Schupo overeenkomstig haar bevelen geen schot op de Belgen loste, bleven dieze bout portant op de Schupo vuren, met gevolg, dat drie Schupo's ge dood werden; 87 Schupo's werden daarna door de Belgen gevangen genomen en tien anderen, die ter bescherming van de Prui sische regeeringsambtenaren in het stadhuis gelegerd waren, werden eveneens gevangen genomen. Volgens mededeelimgen van den Fran- schen consul te Aken zal dit ingrijpen der Sohupo tegen het bezettingsleger hedenmid dag als voorwendsel genomen worden om de heele Duitsche politie te" ontwapenen en de stad onbeschermd aan de separatisten over te leveren. Het aantal dooden en gewonden ten ge volge van het schieten der Belgische gen darmen is nog niet vastgesteld. Op straat patrouilleert thans slechts Belgische gen darmerie. Op bevel van dé Rijniandoommissie is de technische hoogeschool te Aken wegens deelneming door de studenten aan de af straffing der separatisten, gesloten en op bevel van. den dief van den staf van het bezettingsleger moeten alle Duitsche stu denten, die niet bij hun ouders in Aken wo nen, vóór 26 Oct. 12 uur het bezet gebied verlaten hebben. De grensoontróle te Vaals aan de Hol- landsche zijde is weer versterkt De arbeiders verzekerden Donderdag middag, dat-thans de algemeene staking zou beginnen in alle bedrijven, een reden waarom de Belgen de straten reeds om zes uur, Duitsdien tijd', op de gebruikelijke wijze ontruimden. Er wordt thans op elke samen scholing van meer dan vijf personen zonder voorafgaande waarschuwing geschoten. De Belgen hebben verklaard dat ze Deo- kers in geen geval in den steek zullen laten en dat ris de Akener bevolking zich thans niet onderwerpen wil er nog heel erge dagen zullen komen. Pantserauto's met machine geweren en lastauto's met gendarmen staan overal Maar om op de burgqrij te schieten. Alleen de gewapende boeven van Deckers mogen ongehinderd af en aan rijden. Volgens latere mededeelingen ie thans alles rustig. Van de andere plaatsen valt te berichten, dat in Krefeld de belegering van het raad huis door de Separatisten Woensdagmiddag is voortgezet. Hun vuur werd door de politie tot twee uur beantwoord, toen deze gebrek aan munitie kreeg. Om vier uur werd het Plotseling deed het -besef, dat er iemand in de kamer was, hem wakker schrikken. Hij stond op en zag tot zijn verbijstering Mar oelle naast zijn stoel staan. Zij huilde. Hij stond op en streek zijn handen over zijn oogen. „Ik kon niet slapen. Ik kon geen rust vinden," zeide zij. ,,Ik moest hierheen ko men." Hij begreep het niet. „Wat is er, lieve? Wat kan Ik voor je doen?" „Niets anders dan onij .blijven liefhebben en mij vergiffenis schenken," zeide rij wan hopig. .,En lk jou ook," zeide zij niet trillende stern. „Daarom hen ik om half twee in den ochtend hier." Baltazar uitte een triomphanteHjken kreet en drukte haar ln zijn armen'. „Bij God!" zeide hij. „Per slot van reke ning heb ik gewonnen!'* Hij hield haar op een armlengte van zich af en keek jubelend naar haar. Goddank, zij vermoedde niets van zijn gevoel van neder laag. Niet Medelijden, maar eindelijk ont waakte Liefde had haar tot hem gebracht „Ja," herhaalde hij. „Ik heb per slot van rekening gewonnen.15 N« een poosje, toen hij zQn woorden reeds 'bijna vergeten had; vroeg zij. hem: „Wat dacht Je, dat Je verforen hadt?" ,3Djn geloof ln mijn lot De ster van Bal tazar. Eertijds had de oorspronkelijke dra ger van mijn naam met dé anderen vertrou wen ln onze ster, en' hij volgde eai vond God." Zij glimlachte. „Liefste, praat je niet een beetje overmoedig?" „Waar héb je de taal voor éto Je ®e niet overmoedig in woeste oogenbltfcken gebrui ken' kan? 0, geliefde vrouw." zeide hij en dan kuste hij haar. Ingezonden Mededeeling. HELDERSCHE MAATSCHAPPIJ TOT GLASVERZEKERINQ gevestigd te Helder - opgericht 1904. Direct. :GEBRS. HOOGERDUIJN, raadhuis aan de separatisten overgegeven, die op het gebouw de groen>-wit-ïüodi> vlag heschen en de Rijmlandsche republiek uit riepen. Het aantal dooden aldaar .bedraagt 11, dat dier gewonden oiroa 60. Volgens de „Saarbrücker Landeszbg." heb ben Dinsdagmiddag te Trier de separatisten een nieuwen aanval gedaan. De openbare gebouwen zijn bezet en de drukkerijen van de „Trierische Landeszeitung" en de „Volks- wacht" werden vernield. Bij de „Volkswacht" werd een jonge man gedood. Onmiddellijk nadat de opperbevelhebber der Fransche troepen ln het Rijnland uit Pa rijs de mededeeling-had ontvangen, dat de separatistische beweging overal waar rij succes had, als wettig gezag moet worden erkend zijn in Trier Fransche troepen, voor namelijk uit Spahi's bestaande, er toe over gegaan, de bevolking te verhinderen tegen de separatisten op te treden. In Bonn is in den loop van den ochtend het raadhuis van de separatisten bevrijd, evenals in Godesberg. Ook Beuel is weer vrij. Daarentegen is Euskirchen bezet. Te Duisburg handhaven de separatisten zich in de openbare gebouwen, daar de Bel gische troepen elke poging om hen daaruit te verdrijven, beletten. De berichten dat de beweging zich van Duisburg had uitgebreid, blijken onjuist. Ingezonden Mededeeling. De werketQfce oorzaak van pjnHb) gewrichten. Rheumathiek is dé bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug, de ledema ten en vrijwel alle llchaamsdeelen. De als rheumetiek bekende pfjn Is Ia werkelijkheid te wijten aan overtollig urine zuur in het bloed, door zwalkte de» demi veroorzaakt, hetgeen voorkomen bad kun nen worden door bijtijds Fostes^l Rugpijn Nieren Pillen te gébruiken Het overtollig urinezuur vormtscherpe kristallen, die rich afzetten In de spieren, gewrichten en zenuwen, en langs de wan den' der aderen. Bi) beweging van eea spier of zenuw, waarin rioh urineouurkristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na vertoon van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheumatische pijnen ln de dijstreek noemt men ischias, in de rugspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urlnekwalet^ la het gebruik van Posterfs Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften óf te voeren, die iheumaiék, Ischias, zenuwpijnen, wa terzuchtige zwellingen, rogpifcv nlergrois, enz. veroorzaken. Reeds meer dan 60 jaren worden Fosterifl Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken h l.W per dooa. „Wil je met mij medegaan naar China?" vroeg hij dan. „Je zult daar behandeld wor den als een koningin. Daar zal ik voor zor gen." „Het kan mij niet schelen hoe ik behan deld word," zeide zij, „zoo lang ik bij jou ben. Ik ben de jouwe met lichaam en ziel tot het einde der tijden." „Tot het einde der Eeuwigheid," riep hij uit. „Dat hoor ik liever. Het is groofcsoher. En het meest grootsche, dat er is, is goed ge noeg voor mij." Zijn dansende oogen brandden als vlam men van trots en geluk. Twintig jaren sche nen van hem afgevallen te zijn en zij zag voor zich den jongen man, dien zij als jong meisje had liefgehad. „Jij en ik gaan het grootste werk doen, dat ooit door menschen beproefd is. De we dergeboorte van het halve vasteland van Azië. Alleen zou ik het niet gedaan kunnen' hebben. Het vooruitzicht maakte mij bang. Ja, heuscbl Ik had den moed niet Maar met jou ik wed er mijn geloof in de Ster op zal het een der groote verrichtingen van den oorlog zijn. Quong Ho zal met ons mede gaan. Hij zal zijn kans hebben. Ik zal hem tot een der grootste mannen van het nieuwe China maken." 'Hij ging verder en legde haar rijn visioen! van de nieuwe orde der Oostereche zaken uit Zij was verbaasd over hem, want het was, alsof hij slechts voor dat oogenblik ge leefd had. En zijn Groote Offer radend: vergat zif de onzelfzuchtige Jaren, waarin zij de ver minkte en zieke menschheid gediend had; en voelde zij zich als een klein, onbeteekend iets tegenover dézen man, wiens onover winlijk geloof en ontembare moed rijn groote IJdelheden tot deugden gemaakt had en die, ondanks zijn egoïsme, gezegend was met de heerlijke gave der 'liefde, „Godfrey zal wel staan te kijken, als hij alles hoort," fluisterde zij. „Verbaring," zo'de hij, „is voor heel jonge mensahen een h. uaeme emotie. Zij prikkelt tot denken." C U RAN T ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BU VOORUITBETALING Heldersche Courant f 1.60; fr.c.p.binnenland til—, Ned. Q, en W. Indiö p. zeepoet f 2.60; dd, p. mail en ovorl»Q landen f 4.20. Zimdasabtad raap. f 0.67°, f 0.75, f 0.85, f 1.26. Modeblad reep. 10.95, f L26, t L26,1L60 Losse munmeirs der Courant 4 ut; fr. p. p. 6 óf. Op- en ondergang van Zon en Maari en 4l|d van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Oat. op: ond.: op: ond.: v.m.jn.m.: Zondag 28 a. 7.09 m. 10.02 6.48 4.39 10.80 10.46 Maand. 29 7.26 10.67 6.50 4.37 11.03 11.21 11.47 6.62 4.85 11.39 11.69 Dinsdag 80 Woensd.31 lïov. Dond.d. 1 Vrijdag 2 Zaterd. 3 8.42 9.39 10.42 11.50 12.— 12.316.54 4.83—.— 0.20 1.11 6.56 4.31 0.43 1.09 1.43 6.57 4.88 1.38 2.12 2.16 6.59 4.28 2.50 3.35 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 27 Oct5.11 uur. Zondag 28 6-09 Maandag 29 5.07 MHaHaawaw tssnss De gedachtenwisseltng tusschen Amerika en Engeland over eene economische conferentie. ADVERTENTIE N: 20 at p. reed tettljsrö)hxgea. medeO. CkctamtaoedCü ets wdnottoo teflwt) 60 at Kleine aOreatenaai (gemtuwü, te koop, te huur) v. 1—4 regek> 40 et. elke reveil moor 10 at. bQ vooruitbetaling (adrea: Bureau v. d. blad on met br. onder do. 10 ot. p. adv. extra). Bewijono. 4 ct. viel hij in slaap. „Jij hier?" zijn blik zocht instinctief de pendule op den schoorsteenmantel. „Het is hrif twee in dien ochtend!" „Maar dat doe ik," rlephij verbaasd uit. „Het is juist een hel voor mij jou achter te laten. Maar ik kan niet andere, lieve kind. Ik wordt gedwongen. Het is zelf bunder voor mij je nu te verlaten dan twintig Jaar gele den. Ik heb je lief en heb je meer noodig dan ooit ln mijn leven." MIDDENSTRAAT 18. RONDE.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1