Eerste Blad. GELD! GELD! maakt tafels, deuren en kasten als nieuw. Vraagt ons Geschenken-album. Nr. 5788 51e JAARGANG BUITENLAND. DB VOLKENBOND. Heé viootverdrag van Washington. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft aan de regeeringen van Argen tinië, Chili, Denemarken, Griekenland, Noor wegen, Nederland, Rusland en Turkije een uitnood!ging gezonden om marine-vertegen woordigers te zenden naar een conferentie, die 21 Jan. a.s. te Genève zal worden gehou den ter bespreking van de uitbreiding van de beginselen van het Washingtonsche vlootver- drag tot de landen, die het verdrag niet on- dierteekend hebben. Deze mogendheden zijn op het oogenblik de eenige, die in het bezit 2$n van schepen, die beantwoorden aan de in het Verdrag van Washington gegeven om schrijving van groote schepen en welker be wapeningen nog niet bij verdrag zijn vast gesteld. De secretaris-generaal stelt voor. dat de vertegenwoordigers van bovengenoemde staten samen met een subcommissie van de permanente commissie van advies van den Volkenbond, bestaande uit marine-vertegen woordigers van Brazilië, Soanje, Frankrijk, Qroot-Brittannië, Italië, Japan en Zweden, een ontworp-conventie opstellen, die uit ma- rine-technisoh oogpunt algemeen kam worden aanvaard. Hij zegt verder dat een inter nationale conferentie, waartoe alle mogend heden zullen worden uitgenood!gd, ongeacht of zij al dan niet een vloot bezitten, op een later .tijdstip zal volgen. HET SCHADEVERGOEDING»- VRAAGSTUK Londen, f November. Behalve een nieuwe poging die vermoedelijk zal worden gedaan, om die Framschen ertoe te brengen de politiek die de overige mogendheden, belang hebben de bij de voorgestelde internationale commis sie voorstaan, te aanvaarden, is er niets nieuws te melden. De Vereemigde Staten, Engeland, België en Italië zijn het eens, en Frankrijk alleen blijft halsstarrig tegenover de tastbare noodzake lijkheid van een beslissende poging om het vraagstuk, dat geheel Europa in een oeoono- mlschen chaos dreigt te storten, op te lossen. DUITS CHLAND. Kruien, 7 November. Naar de Köln. Ztg. uit Berlijn verneemt zal Jarres, de door de Belgen uit het bezette gebied gezette burge meester van Duisburg, tot rijksminister van binnenlandlsche zaken worden benoemd, de Beiersche officier van justitie Ringer tot mi nister van justitie. De toestand ln Dnltschland. De Jodenpograms le Berïfln. Ingezonden Mededeellng. 7~* AntLsemletlsche actie. Uit Neurenberg wordt aan het Berliner Ta- geblatt geschreven, dat in die stad een onge kende antiaemietische actie wordt gevoerd. De toestand is van dien aard, dat geen jood zich 's avonds meer op straat waagt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in de stad affiches aangeplakt, waarin staat, dat niet ge noeg jodenbloed kan vloeien. Ieder die joden bloed vergiet, zal ongestraft blijven en heeft bovendien recht op den d'ank van het vader land. Herhaaldelijk zijn Joden op straat mis handeld. De zoon van een bekend genees heer kreeg een paar messteken. Zijn vriend werd levensgevaarlijk gewond. In een restau rant werd een joodsch advocaat, die zich in gezelschap van zijn vrouw bevond, bewuste loos geslagen. D e hulp van de politie werd in geroepen zonder dat de agenten zich echter verplicht achtten handelend op te treden. De zoon van een advocaat is zoo mishandeld, dat hij bewusteloos op straat bleef liggen. Hon derden gevallen van dien aard rijn bekend. Bovendien zijn honderden Joden uit Neuren berg verdreven. Krachtig optreden tegen Beteren te wachten. Berlijn, 7 Nov. In een soa-dem. vergade ring te Kassei deelde gisteren het Rijksdag- lid Scheidemann mede, dat de Rijkskanse lier den voorzitter der soc.-dem. Partij Wels toezegging had gedaan, dat tegen Beieren krachtig zou worden opgetreden. De militaire controle ln Dnltschland. Parijs, 7 November. Naar het Journal uit Berlijn verneemt zijn de rechtsche parlemen taire kringen van oordeel dat de rijksregee- ring den eisch der Entente tot hervatting van de militaire controle, stellig van de hand aal wijzen. De Goudmark. De Rijnlandsohe oorrespondent van de N. Rott. Crt. schrijft over de gevolgen van de invoering van de „Gold-mark". Ook op den spoorweg Is deze ingevoerd» tot wanhoop van allen, die met den trein reizen. Aan de loketten staan nu lange, lange rijen, die in de gebruikelijk-nijdigo stemming wachten. Voor elk kaartje moet de beambte uitrek©- FEUILLETON. door ELEANOR H. PORTER. Nu keek zij oplettend naar de hulzen, ter wijl zij langzaam de straat inliep, want slechts tweemaal was zij ln haar broers nieuwe huis 'geweest en niettegenstaande de straat nog helder verlicht was door de laatste stralen der ondergaande zon, was zij er niet zeker van. dat zij het zou herkennen. Plotseling werd' haar bedrukt gezicht door een glimlach verhelderd. „Zoo, zitten jullie hier allemaal buiten op de waranda?" riep 'rij uit, terwijl zij het tuin tje, dat voor het huis lag, doorliep. „Nu, is het hier grootscheeps!" „Ja, grocrtsch is het hier wel," zeide een vermoeid uitziende man, rittende ln een grooten stoel, terwijl hij' zijn hoofd schudde en zijn voeten van de balustrade afnam. Hij was in zijn 'hemdsmouwen en rookte een' pijp- Zijn neerhangende dunne snor was geheel ln overeenstemming met zijn afhangende magere schouders en beide waren beslist on weerlegbare teekenen' van desillusie en ont moediging. „Het is grootsch, maar ik geloof dat het te grootsch voor ons is. Mijn dochter zegt echter, dat het beste in Hillerton nog niet goed genoeg is. Niet waar, Bess?" Bessie, de knappe zestienjarige dochter van de familie haalde onverschillig haar schouders op. Harriet, de echtgenoot© nam hst wooodL Zij waa «aai groote, blozende vrouw met een korte bovenlip en een groo ten bos hoog opgestoken licht haar. Zij was reeds opgestaan en aahoof een stoel naar haar schoonzuster toe. „Natuurlijk ie bet niet te 'grootsch, Jim, en dat weet je ook weL Er 'zijn in het ge heel geen werkelijk mooie huizen in Hiller ton, uitgezonderd dat van de Pennocka en van den ouden Gaylord. Kom hier ritten, Flora; je ziet er moe uit." „Dank je, ja, Ik ben vreeselijk moe. Wat is het warm, hé?" De kleine naaister begon zich zelf met haar hoed, die zij' afgenomen had, te waaien. „Wat ziet het er hier fijn uitt Heel wat anders dan toen jullie bij mij om den hoek woonden. Ik kon niet zonder hoed1 en handschoenen bij jullie komen, ik dorst het niet te doen." (Het hoofd met de haardos knikte imtTTwoi-m in haar richting. „Groot gelijk, Flora. Er is werkelijk een groot verschil tusschen het oostelijk en wes telijk gedeelte en wat je daar kunt doen, kun je hier natuurlijk niet." „En kan vader dan wel hier in rijn hemds mouwen zitten?" zeide Bessie op verwijten den toon vanuit haar hangmat. „Niemand van de buren zit hier zoo buiten." „Bessie!'1 zeide haar moeder berispend. Je weet zeer goed, dat het niet mijn schuld is, dat je vader dat doet. Ik heb reeds meer malen aanmerking daarop gemaakt." „Nu, nu, Hatty," zuchtte de man met een onverschillig gebaar. „Ik dacht, dat ik als vrij Amerikaansch burger nog rechten had in mijn eigen1 huis, maar het schijnt van niet,* Berustend stond hij op en ging naar bin nen. Toen hij een! oogenblik later terug kwam, had hij een jas aan. Benny, die ln een onzekere houding schrijdelings op de balustrade zat, begon plotseling verontwaardigd te snuiven. Ben ny was acht jaar en de jongste van de fa milie. „Nu, ik vind het hier heelemaal met pret tig," zeide hij; Jk zou liever naar ons oude huis teruggaan. Daar kun je tenminste pret hebberu Nu hoor ik niets ander dan: „ach Benny, je kunt hier dit niet doen, Je kunt hier dat niet doen." Ik ga bijjante Flora logeeren, zeg tante Flo mag ik?" „Goede Hemel kind, natuurlijk mag Je, zeide zijn tante, „maar Ik ben er zeker van, dat je het niet wil, want Benny, ik vind het •hier prachtig." „Vader vindt het niet!' „Je zult het verdienen; alleen omdat je hier bent, zal je meer zaken doen," wierp rijn vrouw vastberaden in het midden, ,.Hoe het ook rij, wij moeten hier wonen, Jim. Dat zijn wij verschuldigd aan onszelf en onze kin deren. Ziet Fred van avond maar." „Oh, ja, waar is Fred?" vroeg juffrouw Flora. „FHji ;is hierover bij Gussie Pensnock aan het tennissen," bracht Bessie pruilend ln het midden. „Dat mispunt wou mij niet vragen.1' „Maar je bent nog niet oud genoeg, mijn lieve kind,,, suste haar tante. „Heb maar wat geduld, jouw beurt zal spoedig komen." „Ja, dat ia bet," zeide de moeder zegevie- nsnidL „Haar beurt zal komen, wanneer wij hier wonen. Deuk Je, dat Gussie Peumock Fred gevraagd zou hebben, wanneer wjj in het oostelijk gedeelte waren gebleven- Ik ge loof van niet. Die mijnheer Penmook bezit minstens vijftig duizend, dollar. Hü behoort tot een, van de rijkste menschen van de stad." „Maar, Haittty, geld is niet alles, kindje," zeide haar man bedaard. „Wij hadden vroe ger vrienden en goede vrienden ook." ,Ja, maar wacht eens, en je zult alen, wat voor vrienden wij nu zullen hebben." -Maar wij kunnen met die menschen niet mee doen met ons Inkomen, enne. „Moeder, daar is een man. Ik igeloof, dat hij iemand' moet spreken," zedde Benny zacht fluisterend. James Blaisdell zweeg plotseling. Bessie en de kleine naaister staken nieuwsgierig de hoofden bij elkaar. Mevrouw Blaisdell stond op en ging het trapje af om den man, die het pad op kwam, tegemoet te gaan. Het was een lange, tamelijk magere man met een kortgekniptoen, rossigen baard, die er «enigszins bedeesd en' schroomvallig uit zag. Toen hij rijn hoed afnam en naderbij kwam kon men zien, dat hij vriendelijke blauwe ooogen had en dat zijn haar rossig en zeer dun op de kruin waa ,.Ik wou mijnheer Blaisdell, mijnheer Ja mes Blaisdell spreken," mompelde hij weife lend. De eerbiedige manier, waarop de vreem deling naar voren kwam, streelde de IJdel heid van mevrouw Blaisdell; zij werd er plotseling aan herrinnerd, dat zij' mevrouw James D. Bladsdéll van het westelijk ge deelte waa „Ik ben mevrouw BlaiadeU,'* Bedde rij ©enigszins gewichtig, „kunnen wjj iets voor nen, hoeveel het geval in papiermark kost. Zoo iets vergt tijd en heeft de minder aan gename eigenschap, dat men den prijs niet oontoroleeren kan, die ook niet meer op het spoorkaartje vermeld staat Intussohen men betaalt, als men tenminste zooveel bij zich heeft Ik ga bijv. vanmorgen naar Keulen en hoor tot znijn schrik, dat een kaartje 280 miilliard kost Ik heb zooveel Duitsch geld niet bij me en moet me behelpen door Hol- landsch geld tegen een belachelijken koers in te wisselen. In Keulen wil ik eenig Hol- landsoh geld tegen marken wisselen en ver neem daar, dat de dollar het billioen over schreden heeft, de gulden op 600 .milliard staat Maar hoe nu dat wisselen klaar te spelen? Ik loop een paar 'banken af, doch vind den toegang door een beambte versperd. Een kennis, dien ik ontmoet, deelt me een bankgeheim mee, dat als een ..Sesam, open u" dienst doet. En waarlijk, het gelukt: ik zeg tegen den Cerberus, dat ik kom om een ohèque te betalen. De deur gaat open en Ik kom in de bankzaal. Voor m'n Hollandsche guldens kan ik den koers van 500 milliard krijgen, maar niet dadelijk. Wellicht na drie, vier dagen zal er wel geld zijn. Ik retireer behoedzaam met mijn guldens. Na drie, vier dagen zijn zie wellicht het drie-, vierdubbele waard en ik sta weer zoekend in de Hothe Strasse, de Kalverstraat van Keulen. Doch als voorzichtig mensch heb ik op weg naar Keulen met Keulenaars over geldwisse- len gesproken. Ik kreeg d-n raad niet te wis selen aan het wisselbureau op het station en dat bleek me juist te zijn Zelfs 's middags stond de koers hier nog op120 milliard. Ik ging dus, zooals ine geadviseerd was, naar een nauw straatje. Dat was het beste adres voor „Freiverkehr"! Een dikke man met gladgeschoren gericht betaalde er het meeste. In dat bewuste straatje oftewel steeg waren heelemaal geen dikke lui, wel een paar jonr 'gelui, mager als spieringen. Ik loop geduldig heen en Weer, 'n kwartier lang. haal ik van tijd tot tijd 200'n papieren rijksdaalder uit den zak als lokaas, maar geen Keulsche visch wil bijten. Een derde, magere jongeling komt mej. een pak papier, alias geld op het tweetal toe en daarmede wordt een even toevallig wachten de juffrouw uitbetaald. 't Is wel een ietwat pénibel geval, maar ik moet wisselen. Dus ga ik op de „heeren" toe en vraag, of ze Hollandsche guldens koo- pen. Jawel! Ik vraag, hoeveel ze boven de 500 bieden. Niemendal! In Keulsch dialect krijg ik te hooren, dat geen Keulsche bank geld uitbetaalt en ik blij mag zijn met 260 te krijgen. Dit is meer dan de 120 aan het sta tion, du9 hap ik toe en na 'n kwartiertje heb ben de heeren de miliiarden bij elkaar en rui len ze tegen mijn gulden. Maar.'t is alles in Keulsch noodgeld, dat buiten Keulen niet aangenomen wordt Ik moet voor een familielid een spoorkaart je naar Amsterdam hebben en wil dit nu maar ln Keulen koopen. Op het station zie ik met leedvermaak, hoeveel lui voor de wis selbank staan, die nog steeds de koersen van den vorigen dag annonceert. Aan het loket voor buitenlandsche kaartjes krijg ik te hooren, dat men geen biljetten naar het buitenland geeft Alleen tot Bent- heim! Te Elberfeld aangekomen moest ik eerst weer ©en kennis opzoeken, die veel in Keulen komt en m'n Keulsche miliiarden tegen El- berfelder dito's wisselt Daarmee eewapend ga ik naar het station, nieuwsgierig of ik hier 'n kaartje Amsterdam kan knieren. Warempel, 't geluktl Alleen is de prijs in zes uur tiid van 780 milliard tot een billioen 472 milliard gestegen. Maar ik heb 't kaartie en dat is de hoofd zaak! De rijksbond van Duitsche hotelhouders heeft besloten de goudmarkrekening in te voeren. De herleidingskoers wordt tot op volle miliiarden afgerond. Hiermede la de hotelindex vervallen. UIT HET BEZETTE GEBIED. Essen, 7 Nov. Vertegenwoordigers van de bonden van mijn-personeel hebben de aan dacht der Fransche controle-commissie geves tigd- op de werkloosheid, die de mijnwerkers tot wanhoop dreigt te drijven. 117 Mijnen staan stil, in 97 werkt slechts een klein deel van het Je doen, mijn goeden man?" Onwillekeurig deed zij nogi gewichtiger. Totou toe had ze nog nooit Iemand ,,mijn goede man" genoemd. Het idee 'beviel haar. De man, die achter het trapje stand, hoestte even achter zdjn hand; een eigenaardig kuchje. Toen haalde hij zeer gewichtig een brief uit zijn zak. „Hier ia een brief van mijnheer Robert Chalmera voor uw echtgenoot, mevrouw,'' en .terwijl hij het schrijven overhandigde, boog hij. Een uitdrukking van aangename verras sing kwam over het gelaat der vrouw. .Mijnheer Robert Chalmera van de Eerste Nationale? Jim!" Opgetogen keerde zij zich tot haar man. „Hier ls een brief van mijnheer Ohahners. Gauw lees bet Haar man, die reeds opgestaan was. scheurde de enveloppe open en zette zijn bril op. Een oogenblik later schudde hij den vreemdeling vriendelijk de hand. „Mijnheer Smith, het is mij aangenaam u te ontvangen. Met genoegen maak ik ken nis met een vriend van Bob Chalmera. Komt u binnen en neemt plaats. Mijn vrouw en kin deren en dit is mijn zuster, juffrouw Blais dell, mijnheer Smith, dames mijnheer John Smith,zeide hij, den open brief in rijn hand even raadplegende. .Mijnheer Chalmera van de Eerste Nationale zendt hem bij ons." Ja, de heer Chalmera was zoo vriendelijk. Dank u." Met dezelfde bedeesdheid, die aan genaam aandeed, 'boog de nieuw aangeko mene voor de dames, en nam op den hem aangeboden' stoel plaats. (Wordt vervolgd) HELDERSCHE COURANT Lioht op voor auto's en fietsen: Donderdag 8 Nor4.49 uur. Vrijdag 9 4.47 p t De Duitsche regeering beeft eindelijk iets gedaan, dat zou kunnen lijken op een actief optreden tegen Beieren, maar het vermoedelijk niet is, aldus vangt de „N. Rott. Ort." een over zicht van den toestand1 in Duitschland aan. Zij heeft drie regimenten rijksweerbaarheid naar Tburingen gestuurd, om zoo noodig „hande lend" op te treden, voor het geval de Beiersche „organisatiesi" tot een aanval mochten over gaan. Er zouden nog meer rijksweertroepen naar Thuringen vertrekken, doch wij vermoe den echter, zegt het blad, dat den Beierschen organisaties daarom nog niet de moed in de schoenen zal zinken. Het kan achteraf be schouwd eigenlijk heel goed, dat die organisa ties zich zoo dreigend aan de Thuringsche grens hadden opgehoopt, om de versterkingen van de rijksweerbaarheid in Thuringen te krij gen. Immers, terloops zal die concentratie in Thuringen ook kunnen dienen, om de uiterste linkerzijde daar eronder te houden. Er is nog niets gebeurd om die twijfedmoe- 'digheid weg te nemen of de rijksweerbaarheid wel een opmarsoh van Beiersche strijdkrachten door Saksen en Thuringen naar Berlijn zou stuiten. Het voornaamste punt, dat men bij' den loop van zaken in Duitschland in het oog moet hou den, is dat de reactie tegen de republiek ge stadig veld wint. Ook in Pommeren, Silezië en elders beginnen de nationalisten zich te roeren en wordt de eisch gesteld, dat er aan het hoofd van het Duitsche rijk een dictator gesteld zal worden. Vast staat, dait er, terwijl er om de ellende van vele tot den bedelstaf gebrachte menschen in Duitschland te verzachten telkens een beroep op het buitenland gedaan wordt, ontzaglijke sommen besteed worden aan het wapenen en onderhouden van allerlei strijd organisaties. De „Vossische Zedtung" zeide het vrij duidelijk, dat de groote nijverheid met haar ontzaglijke gevluchte kapitaal en de agrariërs er den financieelen steun voor verschaffen. BH hongeropstootjes te Berlijn, die in d<* tegenwoordige omstandigheden een natuurjijk verschijnsel zijn» zijn daar voor het eerst ern stige anti-semitische uitspattingen begaan. Nu men er eenmaal mee begonnen is. kan het anti semietisme zich als een psychische besmetting verspreiden. Verschillende politieke groepen, die in den Rijksdag den toestand bespraken, hebben voor alsnog een afwachtende houding aangenomen. Omtrent de troepenconcentratie aan de Beiersch-Thuringsehe grens wordt het vol gende medegedeeld: De militaire bevelhebber in. Thuringen, gene raal Reinhardt, de voormalige minister van oorlog, die tot dusver slechts over een kleine troepenmacht beschikte, zal vele bntaillons. bat terijen en escadrons als versterking ontvangen om hem de handhaving der rust en orde moge lijk te maken. Generaal Reinhardt heeft tot de Thuringsche staatsregeering een schrijven gericht, waarin hij mededeelt, dat rijksweerafdeelingen zullen overgaan tot de ontbinding der proletarische Hundertsehaften, alsmede dat 'de bevelhebber der derde cavaleriedivisie, generaal v. "Rasse met de leiding is belast en voorts, dat de Thu ringsche nolitie met haar commandant van nu af aan onder generaal v. Hasse staat ter uit voering der ontwapening en ontbinding. Tn vele Thuringsche steden zijn sterke rijks weerafdeelingen binnengerukt. Intusschen worden geruststellende mededee- lingen verspreid, waarin gezegd wordt, dat eventueele pogingen van Beiersche bonden, om over de grens te trekken, met voldoende troe pen verhinderd zullen worden. Toegegeven wordt, dat er een sterke bewe ging onder de Beiersche bonden gaande is, en het schijnt, dat Ludendorff met hen in betrek king staat. Voorts bepaalt de beweging zich niet alleen' tot Beieren, doch zij wordt ook el ders, in Pommeren, Silezië en Brandenburg waargenomen. Van verschillende ztMen wordt geroerien om een dictatuur van rechts en' de rijkskanselier heeft reeds tal van telegrammen ontvancen. waarin gezegd wordt, dat hij de consequenties pit het uittreden der sociaal-democraten uit de coalitie moet trekken, Het nieuwe kabinet zal aan den Rijksdag, die tot de volgende week is verdaagd, worden voor gesteld als een kabinet, dat uitsluitend de uit voering van het programma van Stresemann ten doel heeft. Mócht de Rijksdag een motie van wantrouwen tegen de regeering aannemen, dan zal hij worden ontbonden. Dinsdag heeft zich de in het Jodenkwartier begonnen beweging over geheel Berlijn uitge breid met vaak ernstige gevolgen. Stelselmatig hadden de plunderingen plaats naar een vast plan. Uit één winkel werden niet minder dan 1500 paar schoenen gestolen. Het Jodenkwar tier was met een stérke politiemacht bezet. Tn de vroege ochtenduren is een massale vlucht van Galiciërs uit deze wijk begonnen, daar zij een herhaling van de ten vorigen dage voorgekomen relletjes vreesden, Zoo erg als Maandag is het echter niet toegegaan. Kolonel Kaupisch, de commandant der Berlijnsche vei ligheidspolitie, heeft, in een speciale order rijn beambten nadrukkelijk bevolen, alle burgers zonder onderscheid van geloof te beschermen. Mochten d'e uitspattingen een nog scherper vorm aannemen, dan staan diep Ingrijpende maatregelen van d'en rijkspresident en den mi litairen bevelhebber van Berlijn te wachten om de rust en orde weer te herstellen. Ook de soc.-dem. en dem. partij hebben op roepen gericht tot hun volgelingen ter bescher ming van de republiek, evenals vakvereenigin- gen en centrum. De sociaal-democraten wijzen er op, dat elk wijken door de rechtsche partijen zou worden beschouwd als een zwakheid van de rijksregee- rtng. In den loop van den middag werden de pkn- De Lever's Zeep Maatschappij, Vtaardingen Fabrikanten van LUX en TW1NK. deringen voortgezet; uitspattingen van grooten omvang konden echter voorkomen worden. Naar Amerikaansch en Engelseh voorbeeld zijn de Berlijnsche politiebeambten op de gevaar lijke plaatsen met gummistokken voorzien, waarvan goede resultaten voor het handhaven van de orde worden verwacht In het Scheunenr viertel waren weder veie tienduizenden samen gestroomd. De beambten moesten herhaaldelijk met de blanke sabel optreden om bij de bedreig de winkels te kunnen komen. Toen tegen half vijf de toestand kritiek werd, liet een dienst doende officier de Gendarmeriestrasse afslui ten en een geregelde razzia uitvoeren. Drie- bondërd personen, onder wie zich een aantal beroepsmisdadigers bevonden, werden op imo- torvrachtwagens naar 't politiepresidium ver voerd, Een niet gering aantal, die oude beken den van de recherche bleken, zit thans achter slot en grendel. Een aantal winkeliers heeft vandaag schilden aangebracht, waarop zij. mede deelden, dat ze christen-winkeliers waren. Ook in andere doelen der stad hadden dien middag plunderpartijen plaats. In totaal werden ieen 40 a 50 winkels geplunderd. In den nacht zal een versterkte patrouilledienst der politie dienst doen. In de avonduren is in den toestand ontspanning gekomen. 4) „Maar, dat is niet waar, Benny, verbe terde zijn vader haastig. „Het is hier werke lijk mooi. Maar ik geloof niet, dat wfl het kunnen bekostigen. Vroeger moesten wij op alles bezuinigen en hoe wij deze hooge huur zullen- betalen, weet ik heusch niet.' Hij zdcbtte diep.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1