stuurdersbond elk Jaar vieder met dit voor stel komt. Dat het College dus vóór dezen Bond zou kamen met zijn voorstel, is onjuist. De heer E ij 1 d e r s heeft met aandacht de discussies gevolgd en met studie de bijlage bestudeerd. Wij weten, dat de nood hoog is, maar wij moeten niet vergeten hetgeen de heer Bot opmerkte. Deze haalde de visschers aari, die inderdaad stiefmoederlijk worden bedeeld. Spr. verheugt zich, dat dit voorstel is gekomen, en vraagt of niet via de diaco nieën aan allen, die in de termen vallen re ductie op den prijs kan worden gegeven. De heer V e r s t e g e n meent, dat het, na de verklaring van de bestuurstafel, goed is de uitwerking hiervan af te wachten. Wij hebben toegezegd met de geuite wenschen rekening te zullen houden. Den heer Eijlders antwoordt spr.,-dat hij ten opzichte van de visschers onjuist is. Zij zijn nimmer verge ten. Verleden jaar ook zijn ze, ondanks hun groote organisatorische tekortkomingen, den winter doorgeholpen. De heer .Eijlders kan verzekerd! zijn, dat ook hun belangen onder de oogen worden gezien, maar er zou om trent deze categorie nog wel een en ander te zeggen zijn, dat spr. desverlangd, in be sloten vergadering wel eens aan den heer Eijlders wil mededeelem. De discussies worden gesloten. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 18 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Schoeffelenberger en Geurts. Het voorstel-Schoeffelenberger is hiermede vervallen. Woningstichting. Voorstel tot wijziging van de Statuten der Woningstichting. Held. Crt. 10 Nov. De heer ir. V a n D a m heeft uit de bijlage begrepen, dat ook de bestuursleden onder de pensioenregeling vallen. Met het voor stel betreffende ambtenaren gaat spr. ac- coord, niet evenwel met de regeling voor de bestuursleden. De Voorzitter merkt op, d'at alle be stuursambtenaren worden benoemd door B. en W. en pensioengerechtigd zijn. Men zou dan de geheele Woningstichting van de ge meente af moeten halen. De heer ir. Van Dam geeft een andere regeling aan, die zi. zou moeten worden ge maakt. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel tot verhooging van het salaris van den secretaris der Woningstichting. Held. Crt 10 Nov. Op verzoek van do heeren Bok en Zon dervan en andere leden, aangehouden ter bespreking in comité. Ruiling grond. Voorstel tot ruiling van grond met den heer S. Krijnen. Held. Crt. 10 Nov. Aangenomen. Uitbreidingsplan Huisduinen. Voorstel tot het verkrijgen van grond in erf' pacht. Held. Crt 10 Nov. De heer Bogaard vraagt naar de reden, waarom de verharding van den Strooweg nog steeds niet kan plaatsvinden. De Vd orzitter antwoordt dat de toe stemming der Kroon hiervoor nog ontbreekt. Het betretft hier terrein, dat in de Kringen wet valt. Het voorstel wordt aangenomen. Belastingen. a. Voorstel tot wijziging der Verordening op de invordering van een plaatselijke belasting naar het inkomen. b. Voorstel tot vaststelling van nieuwe ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden L. O. Held. Crt 10 Nov. De heer Zond ervan wijst er op, dat art 2 moet gewijzigd worden ingevolge de rijkswet. De gevolgen daarvan zijn, dat de belasting thans binnen 4 a 5 maanden moet zijn betaald /terwijl nog duizenden aanslagen over het oude jaar loopen. Op deze wijze komt ook de Ophaaldienst in het gedrang; vele menschen komen in moeilijkheden door aanmaningen en zelfs dwangbevelen'. Het zal zaak zijn, dat de gemeente zelve haar be lastinginning weder ter hand1 hand neemt, en den Ophaaldienst afschaffe. De Voorzitter is het daarmede eens. Het eenige wat er op zit, is dat we de belas tingen gaan verlagen (gelach). De heer Zöödlervan: Het Rijk heeft maatregelen te zijner beschikking, die de ge meente niet kent. De gemeente gebruikt veel grooter dementie. Spr. wijst er voorts op, dat van de rijksinkomstenbelastiiig de vakver- "eenigingscontributie .mag worden afgetrok ken. Dat moeten wij van de gemeente ook trachten te krijgen. De heer Grunwald merkt op, dat het voorstel geenszins de sympathie heeft van het College. Het betreft hier eene wijziging van de wet van 1845. Voor tal van belasting schuldigen. is de maatregel zeer onaange naam, maar het gemeentebestuur kan hier niets aan- veranderen. Hij ig een gevolg van het feit, dat wiji voor de inning ons bij het Rijk hebben aangesloten. Nu wil de heer Zondervan daarvan weer terugkomen. Dat gaat niet zóó maar; zelfs moeten do gemeen ten, die zich de aansluiting nog. voorbehou den hebben, binnen een zeker aantal jaren tot aansluiting bij het Rijk komen. Integen deel, laten wij den Ophaaldienst,uitbreiden in plaats van inkrimpen, zegt spr. Het speet ons zeer, dat wij het artikel moesten inlas- schen. De heer Zond'ervan merkt op, dat de wethouder spr. niet heeft begrepen. De Op haaldienst komt door de tegenwoordige rege ling in miscrediet, de menschen zijn bij dien dienst aangesloten, krijgen desniettemin toch nog aanmaningen van het Rijk. Meppel is er na een jaar proef weer afgegaan, en spr. meent, dat dit hier ook wel zou kunnen. De regeling, zooals die thans is, levert ontegen zeggelijk voordeden op voor de gemeente, maar daarentegen is het nadeel voor de ge- meent enaren groot. De heer Grunwald heeft nog niet be- Therkt, dat de Ophaaldienst impopulair zou worden. Juist dezer dagen heeft spr. een onderzoek ernaar ingesteld', waarbij het te gendeel bleek. Naar de ontvanger zeide, breidt de dienst zich nog steeds uit. De ont wikkelde bezwaren zal heit Collegie trachten te ondervangen. De Voorzitter weerspreekt de mee- nimg als zou men zonder meer van dein Rijks dienst weder af kunnen. Het Rijk heeft zich geheel ingericht op dezen dienst ook al door er ambtenaren voor aan te stellen De heer Smits: Na hetgeen de heer Grunwald heeft opgemerkt omtrent den Op haaldienst, zou men de meening toegedaan zjjn, dat deze zeer populair zou zijn. Het te gendeel i$ evenwel het geval. Herhaaldelijk zijn spr. daarvan gevallen ter oore gekomen, en spr. geeft het College in overweging eens te onderzoeken in' hoeverre er nog fouten aan dezen dienst kleven. De heer Grunwald: Toch melden zich steeds nog menschen aan. Er zijn verschil lende lijsten voor weekbetalers, 14 daagsche, maandbetalers, enz. Jammer, dat de heer Smits hierover niet met de klagers sprak. De heer Borkert: De heer Smits heeft gelijk, maar de verkeerde krijgt hier de schuld. Er zijn nog maar al te veel menschen, die meenen, dat alle gemeentebelastingen, ook hondenbelasting, op dezen Ophaaldienst worden geind, en nu van de zijde van den rijksontvanger allerlei treiterende maatrege len worden genomen, die de inning vertra gen, krijgt de Ophaaldienst de schuld: De Voorzitter protesteert tegen de in openbare vergadering op den rijksontvanger uitgebrachte kritiek. De heer Borkert wenscht in openbaren raad te zeggen, dat de rijksontvanger door zijn optreden den door ons ingestelden po pulair en Ophaaldienst opzettelijk impopulair maakt. Tal van willige betalers worden door den rijksontvanger gedupeerd. Spr, zou wil len, dat in dezen Raad een woord van protest werd geuit tegen de gestie van dezen rijks ontvanger. De Voorzitter zou dezen rijks ambtenaar in bescherming willen nemen, ter wijl hij zelf met steenen gooit naar de door ons ingestelde instelling. De heer Grunwald vindt het niet goed, dat de heer Borkert hier een rijksambte naar, die zich niet verdedigen kan, in het geding brengt. De heer B ork ert: Ik moet dat hier wel doen, omdat men, als men op zijn kantoor komt, daarvan wordt weggetrapt De heer Grunwald heeft iets dergelijks als de heer Borkert thans in het midden brengt, nimmer gehoord. De Ophaaldienst is er althans niet van op de hoogte, anders zou er wellicht eene andere regeling kunnen worden getroffen. Maar den toon van den heer Borkert kan spr. niet goedkeuren. De be doelde rijksambtenaar kan zich ten opzichte van de beschuldigingen hier niet verdedi gen en door de wijze van' optreden des hee ren Borkert wordt den ontvanger de pas af gesneden daartoe. Spr. hoopt, dat de heer Borkert bereid' is zijn scherpe woorden terug te nemen, dat is het belang van de betrok ken belastingschuldigen zelve. Spr. zal morgen de zaak met den gemeente ontvanger bespreken. De heer Borkert: Maar u moet den rijksontvanger hebben, dat is de schuldige! Spr. heeft nog nimmer misbruik gemaakt van zijn recht als raadslid oan iemand aan te vallen, die zich niet kon verdedigen. Maar ■ik vraag u, meneer de Voorzitter, waar moet ik dit anders zeggen dan hier? Wij zijn ten gevolge van de verordening op de invorde ring lamgeslagen en ik noem toch feiten en personen,- die de oorzaak zijn van den tegen- woordigen toestand? Vroeger was men in die dingen steeds coulant, en ook toen.kwam het 'geld behoorlijk binnen. Nu stuurt men iemand, die 3.belastingschuld heeft, al den deurwaarder, en tegen dergelijk optre den protesteer ik. De heer Geurts deelt een persoonlijke ervaring omtrent dezen ontvanger mede. Het betreft hier de belasting van arbeiders, en ofschoon spr. im het onderhavige geval zijn arbeiders niet gedaan heeft gegeven, zijn er verscheiden patroons, die dat wel doen indien de arbeider voor zijn belasting ver volgd wordt, die hij reeds aan den Ophaal dienst heeft betaald. Ook de heer V a n L o o kan een voorbeeld uit de praktijk noemen. Doordat de gemeen telijke Ophaaldienst de belastinggelden nog niet aan den rijksontvanger heeft afgedra gen, gaat deze de belastingschuldigen ver volgen. Dit is niet in den haak. Het Rijk be schuldigt den Ophaaldienst, doch dezen treft geen schuld. De heer VanBreda meent, dat het«iiet aangaat, dat men den rijksontvanger, die tenslotte niet meer doet dan zijn plicht, al dus aanvalt. Het College zal de zaak onder zoeken. Het spijt spr. dat de zaak zoo ge loop en is. De Voorzitter protesteert tegen de woorden van den heer Borkert, die het pres tige van het College niet zullen verhoogen. De voordracht wordt vervolgens aangeno men. b. Voorstel tot vaststelling van nieuwe ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden L.O. Held. Crt 10 Nov. Op voorstel van den heer Zond ervan gerenvoyeerd naar de Commissie voor het Onderwijs voor onderzoek en advies. Besteksbepallngen. Voorstel om de wijziging der Algemeene be palingen op de loon- en arbeidsvoorwaarden, ingediend door de raadsleden B. Zondervan, R. Boogaard, J. Borkert en O. Heijblok aan te houden. Held. Crt 10 Nov. Conform. Leening. Voorstel tot wijziging van het leeningsplan van 1920. Held. Crt 10 Nov. De heer Schoeffelenberger vraagt hoe men aan het. bedrag van 11200.komt voor den auto-pomp-sproeiwagen. Zjjn daar 12 paarden bij geleverd? Waren er verschil lende prijsopgaven of was er een preferent, aan wien men de levering gaf? De heer ir. Van' Dam wil ook ditzelfde punt bespreken. Zooals#spr. is gebleken, is er een raadsbesluit, waarbij! indertijd tot de aanschaffing van dézen wagen is besloten. Het is evenwel nog niet geschied. Is het nu wel wenschelijk dien wagen te koopen? vraagt spr. Er is eene berekening van den directeur der reiniging, die tot de volgen de becijfering komt voor onderhoud, benzine en olieverbruik: bij het beerputledigen (150 uur) 00.—, voor den sproeidienst (860 uur) 400.voor het beerladen op de belt 140 uur 90.-- totaal 650.—. Hierin zijn dan nog begrepen 100.— onderhouds kosten. Spr. acht deze getallen te laag. Spr. berekening is de volgende: Met een motor van 45 P.K. verbruikt men volgens normale berekening pijn. 16 KG. benzine p. u. Rekent men den prijs der ben zine op j 22.per 100 KG., dan komt men, inclusief smeerolie, en zonder onderhouds kosten tot een bedrag van 3.50 per uur. De cijfers worden dan echter: bij een in dienststelling gedijende 150 uur pLm. 625, 360 uur 12G0.140 uur 490.—, dat is totaal 1695.Hierbij 100.voor onder- houdskosten, wordt 1795.—. Volgens de be rekening van den 'directeur der reiniging zou do winst zijn 3181.daarvan gaat nu af 1795,—. blijft 1396.—. Nu is voor beerputledigen gerekend op een chauffeur gedurende 3 uur, 3 helpers a /2 uur per beerput. Dit is, naar spr. mee ning te licht ingezien. Een chauffeur voor heen- en weerrijden 1 uur is te weinig. En hoe moeten de 3 helpers ter plaatse komen? Dat kost toch ook tijid? Do winst zou dus kleiner worden. Nu het onderhoud: rekent men voor iedere beerput 8 K.M. rijden/ dan komen we op 8 X 150 1200 K.M. Verder sproeidienst (10 K.M. snelheid) wordt 360 X 10 3600 K.M. Totaal 4800 K.M. Dus met het rijden op de belt zelf een 5 '6000 KM. per jaar. Hoeveel zal dat aan banden kosten? vraagt spr. De hiervoor geraamde post van 100.—, acht spr. te laag, daar komt nog een post voor banden bij. Tenslotte nog een gewichtig bezwaar. De geladen wagen weegt minstens 6 7 ton. De bruggen over de Éortgracht mogen maar een belasting hebben' van 11500 K.G. per as. Dus mag de wagen er niet over. Spr. meent, dat er ten opzichte van de aanschaffing van dezen wagen vele bezwa ren bestaan. De heer Verstegen erkent niet in staat te zijn de groote massa cijfers, door den heer Van Dam hier ter tafel gebracht, zoo op het eeste gezicht te weerleggen. Den heer Schoeffelenberger antwoordt spr., dat er mis verstand bestaat ten opzichte van de prijs opgaven. Van de binnen- en buitenlandsche inschrijvingen is de goedkoopste genomen, n.1. de firma Benz Co. De wagen is even' wel nog niet gekocht De heer Van' Dam becijfert een benzine verbruik van 2275.— tegenover dat van den directeur der reiniging van' f 680.De capaciteit is 45 P.K., de grootste snelheid 25 K.M., maar die wordt natuurlijk nimmer ge reden. Het benzineverbruik is 25 K.G. per 100 K.M., dat is per uur 7 L., bij maximalp belasting. De heer Van Dam: Als u er maar 7 L. benzine in doet, Imjgt u nimmer 45 P.K.! Spr. gaat nog eenigen tijd door en betoogt, dat al die opgaven dienen als reclame voor den fabrikant. De heer Verstegen heeft vóór zich een rapport, eveneens van1 ingenieurs, des kundigen dus, waaruit blijkt, dat men, als men J/« der snelheid ontwikkelt, ook slechts V« van de benzine noodig heeft. De heer V a n D a m: Dat is allemaal recla me van die heeren! De heer Verstegen: Maar het afstel len van den' motor beteekent toch ook nog wat! Spr. geeft toe, dat er niets moeilijker te voeren is dan een strijd over cijfers. Als op spr. plaats een ingenieur zat in stede van een gewezen marine-matroos, zou deze het met den heer van Dam, aan de hand' van hfet rapport, evenzeer aan den stok kunnen krij gen. Spr. wil daarmede niet beweren, dat aan de cijfers van dit rapport niet zou zijn te tornen. Dat de autosproeiwagen 4 uur kan rijden van 25 KG. brandstof, is evenwel' niet door den heer van Dam aangevochten. In dien dat niet zoo is, zijn wij eenvoudig door de firma Benz. belogen. Spr.' zal het betoog van den heer van Dam geenszins gering achten; integendeel, hij is de eenige des kundige in den Raad en wij mogen blij zijn een deskundige in ons midden te hebben. Maar dan heeft de firma ons bedrogen. Nochtans heeft zij voor een jaar garantie ge geven. Als we de basis van het rapport tof grondslag nemen, zullen die beide berekenin gen niet zooveel uiteenloopen, meent spr. Wij zijn trouwens niet over één nacht ijs ge gaan; in verschillende gemeenten gebruikt men deze wagens en de gemiddelde cijfers, die ons ten dienste staan, toonen een ver bruik aan van 3.6. Spr. zal gaame de cijfers van den heer Van Dam onder de oogen zien om die te vergelijken met die van den direc teur der reiniging. Toevallig is deze een zeer bekwaam motorist. De heer Van Dam wijst er op, dat in de opgaven van fabrieken altijd raar geschar reld wordt met paardekrachten en benzine verbruik. Als de motor inderdaad zoo groot is, zal. hij; nimmer op volle capaciteit wer ken, en dan werkt hij onzuinig. Spr. maakte overigens zijne opmerkingen alleen ter waarschuwing. Er blijft nog het bezwaar van het gewicht bij volgeladen wagens voor wo gen en bruggen. Spr. wil gaarne met andere deskundigen deze zaak bespreken. Maar het benzine-verbruik valt altijd tegen. De heer Verstegen merkt op, dat de auto nog niet besteld is, omdat er niet zoo veel haast bij; de zaak was. Wat de bruggen betreft, die zullen verdwijnen, het Rijk maakt daar dammen. Voor de straten levert de auto volgens den gemeente-bouwmeester geqn be zwaren op. In ieder geval zal deze zaak na der worden onderzocht. De heer Van der Veer stelt voor haar aan te houden en dén heer van Dam uit te noodigen deze aangelegenheid in de Oom- missio v. d. Reiniging te bespreken. De heer Bok bespreekt het tekort, dat ont staan is doordat de rijksbijdrage niet wordt uitgekeerd. Nu wordt voorgesteld de winst van het Electrlciteitsbedlrijf geheel' in de ge meentekas te storten. Van het standpunt van het College is dit voorstel prijzenswaardig, maar het heeft zijn bezwaren. Oorspronkelijk is het bedrag gereserveerd voor de electri- ficatie van Koegras. Dit geschiedde omdat deze electrificatie feitelijk boven de krachten der gemeente ging. In de laatste Commissie vergadering is de zaak weder ter sprake ge bracht, Waarbij men niet tot een besluit kwam. Op dit oogenblik is een voorstel, dat destijds genomen is, weggecijferd. Als de le den hadden kunnen vermoeden, dat deze zaak aldus zou loopen, zouden zij wellicht aan de electrificatie van Koegras niet heb ben meegewerkt. De heer Grunwald meent, dat de heer Bok, als hij zelf lid was van het College, pre cies zoo zou redeneeren als wij. B. en W. hebben dit voorgesteld; omdat we anders in 1923 vöor een verlies komen te staan. Mei hetgeen die heer Bok over de electrificatie van Koegras zegt, is spr. het niet eens. De Commissie zou ook dan hebben getoond, dat het Koegras had willen geven waarop het recht heeft. Spr. althans verklaarde zich vóór electrificatie omdat hij die noodig acht te. Als een lichtpunt voor de kosten daarvan kwam dit bedrag. Laat de heer Bok dan aan geven op welke wijze hij die 66000.wil vinden. En wat die verdeeldheid in de Com missie betreft, de heer Verstegen was even zeer voor de electrificatie als spr. De heer Bok blijft er bij, dat tot de elec trificatie werd overgegaan, omdat men 27000.winst had. De heer Grunwald weerspreekt dit. Alleen de heer van Breda was er tegen/ ook u hebt er u mede vereenigd. De Voorzitter: 't Ging in eerste In stantie om het electriciteitsbedrijf op goede basis te zetten. Spr. zet nader uiteeir hoo de gang van zaken ia geweest. De heer Bok handhaaft zijn meening, dat het alleen besloten werd omdat men deze winst had. De heer Borkert zal dat kunnen bevestigen. De heer Borkert zet uiteen, dat te de zen opzichte eene spraakverwarring bestaat. Wij hebben inderdaad, met de .gunstige winstcijfers van het Electrisch bedrijf in zicht, besloten tot den ondergrondschen, dus duursten, kabelaanleg over te gaan. Die winst was inderdaad aanwezig, niet fictief, maar reëel, later hoorden wij dat ze weg was. De voordracht wordt aangenomen. Erfpacht Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan H. Riemers Sr. en aan de firma Starren- burg en Boerdijk. Aangenomen. Begrooting. Staat van af- en overschrijvingen der be grooting dienst 1923. Aangenomen. Pensioenfonds. Voorstel tot benoeming van een lid van de Commissie van het Pensioenfonds. Door B. en W. is als Voorzitter aangewezen het lid van hun College de heer D. H. Grun wald. Aanbevolen worden ter benoeming door den Raad:: 1. A. Kwant Jr. 2. L. J. Daalder, Ambtenaren ter Secretarie. Benoemd wordt no. 1. Onderwijs. Voorstel om D. Blom te benoemen tot vak onderwijzer aan school 15. Benoemd. Voorstel om Mr. M. V. Polak te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de Avondvakteeken- school. Benoemd; Ter vtalo. Ter visie is gelegd een schrijven van de Commissies voor Ambtenaren- en Werklieden aangelegenheden nopens de uitlegging van art. 21 der Alg. Instructie voor de Ambtenaren. Rondvraag. Mevrouw Van der Hulst vraagt naar de plannen ten opzichte van het Ziekenhuis. Kunnen er spoedig in het Marine-Hospitaal vrouwen en kinderen worden opgenomen? vraagt spr. De Voorzitter zegt, dat de plannen in verregaanden staat van voorbereiding zijn. Besloten zitting. Reclames en beslissing inzake erfpacht. SPORT. ei X a> "3 goal» v.t. 60 6o 60 O. 60 V. S. V. 6 B 1 23—10 11 1.83 Watergraafsm. 6 4 2 22—16 8 1.38 De Kennemers 5 2 2 1 13—11 6 1.20 H. R. C. 6 2 2 2 12—13 6 1.— Helder 5 2 0 3 7-9 4 0.80 Assendelft 6 1 2 3 12—21 4 0.66 H. s. y. 6 1 1 3 4 —10 3 0.60 2 3 6 9 2 0.40 UIT DEN OMTREK. Voetbal. Julianadorp. De muziekvereeniging „Kunstzin" Is voornemens in den (loop dezer maand be houdens toestemming vbn de autoriteiten bij de ingezetenen van Koegras en omge ving aan te kloppen/ met het verzoek voor een bedrag te- willen inteekenen, teneinde aan de kinderen uit het plattelandsgedeelte der gemeene op Dinsdag 4 December a.s. een SI Nicolaasfeest te bereiden. De Sint met zijn knecht zullen in het dorp aanko men vermoedelijk per auto en aldaar door kinderzang verwelkomd worden, ter wijl ook de muziek zal spelen. In het café van den heer C. Vader zal de Sint laten uit pakken, zoodat een vreugdevolle dag voor de kinderen zal zijn te wachten. Een aardig idee, waaraan velen gaarne zullen mede werken. Den laatsten tijd liepen er geruchten in het Koegras als zouden er verdachte ge vallen vam hondsdolheid voorkomen. Oül meende men dit te moeten afleiden uit hef geval" met den hond van Swaerta, die zoo vreemd deed, dat de baas hem doodschoot. Wij kunnen thans ter geruststelling medo- deeleii, dat uit het onderzoek niets van dien aard ia gebleken. Breezand, Een ijselu'b-vergadering wanneer het niet vriest dat het 'kraakt, en dat ia gelukkig nog niet het geval kan gewoonlijk op weinig belangstelling rekenen. Geen wonder dan ook dat de heer J. Buisman, de voorzit ter der Breezander LTsvereeniging „Voor uit" de vergadering dézer vereeniging open de met zijn leedwezen te betuigen, dat zoa weinigen" aanwezig waren. De notulen werden vervolgens gelezen en onveranderd 'goedgekeurd, waarna rekening en verantwoording werd gedaan door den penningmeester, den heer N. H. Onderwa ter, Het 'blijkt, dat de ontvangsten bedroe gen 74, de uitgaven beliepen 39. Er ia alzoo een batig saldo van 35. De beschei den worden volkomen in orde bevonden, waarop voorzitter den penningmeester hulde brengt voor zijn goed beheer en zijn leed wezen betuigt, dat hij gemeend heeft als bestuurslid te moeten 'bedanken. Het laatste wordt ook verklaard ten opzichte van den! secretaris, den heer D. Zon. Daar de heer N. H. Onderwater als pen ningmeester en de heer Zon als secretaris 'bedankt heeft, moet 'bestuursvergadering plaats hebben. Tot secretaris wordt gekozen de heer C. Raap en' tot penningmeester de heer J. Hoep, die beiden aannemen. Voorts wordt als commissaris gekozen de heer O. v. d. Linden, die niet aanwezig is, maar van zijn benoeming in kennis zal worden ge steld. Besloten wordt dat de vergaderingen ge regeld in het lokaal van den heer Borst zul len gehouden worden. De heer H. Peller wordt met de inning der kwitanties belast Het uurloon voor ijsbaanweikzaamheden blijft 0.30. Aanvankelijk blijkt men geneigd zich van den Bond af te scheiden, maar verschillen de bezwaren daartegen worden naar voren gebracht waarom ten laatste besloten wordt, dat de vereeniging wel ee afdeellng van den Bond zal blijven, doch geen afgevaar- digde naar de Alg. Vergadering zenden! zal met het oog op de kosten, gezien de tegen woordige zwakte dier vereeniging. Immers, het blijkt, dat zij nog maar 56 leden telt, waarom het hoog noodig wordt geacht te trachten het ledental uit te breiden. Niets meer aan de orde zijnde volgt Slui ting. Wleringen. De muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever gaf j.1. Zaterdag- en Zondagavond in de concertzaal van den heer M. Tijsen aldaar een uitvoering voor hare kunstlievende leden. Het programma, bestaande uit een 7-tal muziek stukken, twee tooneeistukjes en een voordracht, werd keurig afgewerkt en viel bij het publiek goed in den smaak en werd met daverend ap plaus beloond. Een gezellig bal besloot beide avonden. hun taak verstaan. Toch weet men nog enkele schoten op het A-doel te loseen, dooh deze leve ren niets op. Langzamerhand neemt A het spel in banden en dringt' H.R.C. op haar speelhui ft terug, doch hier treedt da rechtsbuiten ale spel breker op, daar ook deze gedurig buitenspel staat. De A.-voorhoede combineert mooi lange centers. Als er ongeveer 15 min. gespeeld is, krijgt Kleine z"n eerste schot te verwerken/ wat hij naar bohooren doet. De gastheeren wor den steeds gevaarlijker, hun linksbuiten schiet zeer fraai van dichtbij in, doch de keeper werkt weg, maar voor hij zich hersteld heeft lost de midvoor een harde kogel, welke doel treft. Da H.RjC.-era werken allen zeer hard en vooral de rechterwing der voorhoede ie zeer actief, dooh is tevens een tikje te langzaam om succes te boeken. De linksback redt zeer fraai, door op het laatste moment den bal voor den A-linksbin nen z'm voeten vandaan to maaien. Dan krijgen we een periode te zien, dat het spel zioh snel verplaatst van doel tot doel. Toch hebben da gastheeren wederom het eerste succes door hun I.binnen met een onhoudbaar schot Rust gaaiti ia met 2—0. Na de thee (dia er niet was) hebben da A.« menschen direct het beste van het spel, toch duurt het vrij lang eer zij weten te doelpunten (20 min.) welk punt de keeper door tijdig uit- loopen misschien had kunnen voorkomen. Ge weldig zwoeg en de voor bet mee rondeel kleine HJt.C.-ertjee voor een tegenpunt. De midvoor der Racers kopt een hoekschop net over, terwijl de l.-buiten rakelings langs de lat schiet. Een schot van den r.-binnen wordt door een der backs weggokopt, terwijl de kleine spil over schiet. In dit tijdstip had men zeker een puntje verdiend, doch het kwam weder aan den anderen kant (in zuivere buitenspel-positie)Dit ontging den ar biter, wat tevens ook de eenige fout van hem geweest is. In den stand kwam echter geen ver andering, hoe haed er doof het elftal ook ge werkt werd voor een tegenpuntje. Het i« echter een zeer goede oefenwedstrijd geweest voor da invallers uit het 3e elftal. Doet ja voordeel er mee jongens. Afd. L Westen, 8e klasse Ai u <0 a T. 0. G. b Nagekomen uitslagen. N.-H. V. B., Ie klasse B. K.F.C. 2Q.S.C. 2 0—6; W.F.C. 3V.A.F.C, 1—1. De leiders verspeelden in Worm ervoer een kostbaar punt, wat 'hun de le plaats kost, die thans door de Alcmaria-reserves wordt ingeno men, V. kan niettemin met den uitslag tevreden zijn, want in de 2e helft was de thuisclub stuk ken sterker. Toen het niet lukken wou trachtte V. door ruw optreden het spel te forceeren, waarbij W. zich niet onbetuigd liet. Het gevolg was talrijke vrije schoppen, terwijl^de scheids rechter genoodzaakt was van iedere partij een speler uit het veld te zenden. Met dit al is W.F.C. op eigen grond nog ongeslagen. Q.S.C. 2 schoot geweldig uit haar slof en kraakte de K.F.C.-ers mot 6—X); dit is de 2e zege voor de roodwitten. Zondag moeten de Helder reserves naar Q. toe. Helder 2Alkmaar 02. De reserves heb ben het tegen de kaasstadbewoners niet kunnen bolwerken. De overwinning is volkomen ver diend. A. lijkt ons echter niet meer zoo sterk als voorheen. Behalve Elfring zitten er geen schutters in de voorhoede. H. kwam onvolledig uit, Smit op de backplaats speelde een slechte partij; in de voorhoede was Struijs nog de beste. Even voor rust maakte Smit hands binnen het beruchte gebied en do toegestane penalty werd door A. benut. In de tweede helft hetzelfde als daarvoor met A. in de meerderheid. Doch Wit in het H.-doel weerde zich uitstekend; evenwel weet Elfring uit een inloop-bal er 2—0. van. te maken. Met dezen stand kwam het «inde. Vermelden we in 3 A (N. V. B.) nog het mooie succes van T.O.G. De Amsterdammers 6peelden hun len thuiswedstrijd tegen de leiders en wis ten zoowaar een gelijk spel te bewerkstelligen (22). Twee min. voor einde maakte de thuis club gelijk. Van weerszijden werd fors en fa natiek gespeeld, terwijl het tempo zeer vlug was. Alzoo heeft V.S.V. het eerste verliespunt te pak ken en "heeft T.O.G. voorloopig nog geen baat van deze prestatie, want ze blijven no. laatst! Ze hebben echter bewezen op eigen grond niet te versmaden tegenstanders te zijn. Alcmaria Victrix 2-H.R.C. 2 40. De H.- reserves, welke met een 4-tal invallers naar Alk maar togen, mochten het zoet der overwinning niet smaken. Zij zagen zelfs geen enkele maal kans te doelpunten. De wedstrijd werd door H.R.C. verdiend verloren. Over den wedstrijd het volgende: H.R.C. verliest de opgooi en Alcmaria verkiest het eerst tegen zon in te spelen. De eerste aan-1 vallen zijn voor H.R.C., doch worden meest on derbroken door den - l.-buiten, welke telkenmale buitenspel staat, terwijl de beide A.-backs goed

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3