NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! Eerste Blad. HOEDEN, PETTEN, ZELFSTRIKKERS, STRIKJES, NAPPA HAND SCHOENEN MET BONT, NAPPA HANDSCHOENEN MET WOL SJAALS, GEKLEURDE OVERHEMDEN (de nieuwste dessins) TRUIEN, SOKKEN, PYAMA'S. C. VAN TRIET - Spoorstraat 126. 5798 ZATERDAG 1 DECEMBER 1923 51e JAARGANG BUITENLAND. DUITSCHLAND. De regeerlngscrlsia feuilleton. Ingezonden mededeeling. Jeukende Wintervoeten Dultsche wapening. BELGIE. Een spoorwegongeval. SPANJE De ontwapening GRIEKENLAND. Aanstaande vlucht der koninklijke familie? POLEN. De marine. WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. De Davldsburcht Een nlenw middel In den strijd tegen malarialarven. Ingezonden mededeeling. Ziet onze étalage; wij hebben voor den St. Nicolaas extra lage prijzen. Onze Confectie-Winterjassen zijn van prima stoffen en zuiveren pasvorm. WINTERJAS f 31.50. Ingezonden Mededeeling. VEREENIGDE STATEN. De onveiligheid In New-York. Brutale Inbraken. Ingezonden Mededeeling. HOEDT U BIJTIJDS. J COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.Ö0; fr. p. p. .binnen/land f2.—, Ned. O. en W. iÜ.,! n J 2'60: id"p'mail en overi8e landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.67 f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct; fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag RED AOTEURr-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Girorokeninw No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). W i n t e r t ij d. Maan Zon Hoogwater Dec. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 2m. 12 a. 1.14 7.49 3.49 2.18 2.52 Maand. 3 1.15 1.4C7 51 3.48 3.32 4.12 Dinsdag 4 2.34 2.08 7,52 3.48 4.49 5.21 Woensd. 5 3 54 2.38 7.54 3 47 5.51 6.20 Dond.d. 6 5.16 8.18 7.55 3.47 6.48 7.14 Vrijdag 7 6.36 3.54 7.56 3.46 7 38 8.02 Zaterd. 8 7.53 4.44 7 57 3.46 8.26 8.49 ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (gnljard). Ingez. meded. (kolombreedte als redactton. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 1 Dec4.20 uur. Zondag 2 4.19 Maandag 3 4.18 De pogingen van Stegerwald' om een nieuw kabinet te vormen, zijn mislukt door de houding der Duitsch-nationalen, die vasthielden aan den eisch, dat ook de re- In Pruisen zou worden veranderd, democraten besloten daarop, de onder handelingen met de overige groepen over de vorming van een burgerlijk bloo niet voort te zetten. Stegerwald zou zich van ochtend naar president Ebert begeven om hem mee te doelen, dat hij de opdracht tot vorming van oen kabinet niet kon aanvaar den. President Ebert heeft in zijn onderhoud met Stegerwald dezen verzocht zijn pogin gen tot vorming van een kabinet te willen voortzetten. Stegerwald meende echter op grond van do besprekingen die. hij met de Rijksdaggroepen heeft gevoerd, aan dit ver zoek niet te kunnen- voldoen. Marx Kabinetsformateur. Berlijn, 29 Nov. De Rijkspresident heeft hedenmiddag den centrumsleider Marx met de Kabinetsvorming belast. De „Germania", die de candidatuur-Marx be spreekt, wijst er op, dat men in alle kringen groot vertrouwen in Marx stelt. Juist van zulk een evenwichtige persoonlijkheid als hij mag men hopen, dat hij er in zal slagen- een regee ring tot stand te brengen, die vertrouwen ge niet. De aanvaarding der kanseliersfunctie noemt met blad voor het centrum en voor Marx een geweldig offer. Oud-kanselier Stresemann -moet zich bereid verklaard hebben in een kabinet-Marx de por tefeuille van buitenlandsche zaken te aanvaar- d6De „Vorwfirts" merkt hedenavond op: Nu de poging der burgerlijke middenpartijen om met ondersteuning der D.-nationalen een regee ring te vormeit is mislukt, blijft slechts een reeeering over, die door de soc.-dem. gesteund of geduld wordt. Of zij aan deze regeering rechtstreeks deelnemen of niet is een quaestie van ondergeschikt belang. Luther verzoekt ontheffing uit zijn functie. De rijksminister van financiën Luther heeft in verband met het slepend blijven derregee- rin-gscrisis aan Ebert medegedeeld, dat hij-onder zulke omstandigheden zijn functie nlet ^n8 kan vervulden, daar de huidige verwarde toe- stand vooral de aan zijn departement gestelde taak buitengewoon benioeilijkt. Hij verzoekt Ebert derhalve hem van zijn ambt te onthelfen. door ELEANOR H. PORtER. 13) „Hoe oud is zij?" „Nu, laat ©ens zien drie en veertig, vier en veertig ja, zij is vijf en veertig. Op haar drie en veertigste verjaardag was zij hier i'k herinner mij, dat ik haar een zakdoekje als verjaardagscadeau gegeven heb; zij hielp mij destijds bij- Mellicent, die longontsteking had, oppassen. Dat w nu twee jaar geleden. Vroeger kwam zij nier hieede dagen en ook bij Jim en Hora, maar tegenwoordig is zij niet zoo vrij meer. V-ader Duff is notg erg-er en wil ze hem liever met nachten alleen laten, zoodat zij xiM mieer zoo dikwijls bij ons kan komen, begrijpt ut „Ja, dat is 'begrijpelijk 1" Er klonk ee eigenaardig iets in de stem van den ne^ Smith. „Maar, wat scheelt vader Duff eigen lijk?" „Schelen!" Mevrouw Blaisdell liet een kort lachje hooren, terwijl zij haar schouders ophaalde. „Vader Duff mankeert van al «si Ohl de dokter zegt, dat het hoofdzakelij' zijn zenuwen 'zijn, terwijl er nog andere dingen bijkomen met lange namen, die ik niet kan onthouden. Maar, zoOals ik zeioe, mankeert vader Duff van alles. Hij is eeQ van die mannen 'bij wien feitelijk niets in orde ia Frank zegt, dat hij op alles aanmer king moet nnn-Ven Als het blauw is, zegt hij en gesprongen winterhanden geneest men met Purol. In doozen van 30, 60 en 9u ets. By apothekers en drogisten De werkloosheid. In het onbezette Duitschland is het aantal werkloozen In den tijd van 1 tot 15 Nov. met 300.0.00 toegenomen. Het bedroeg op 15 Nov. 1.250.000, dat der gedeeltelijk werkloozen 1.700.000. In het geheele Rijk, met inbegrip van het bezette gebied, beloopt bet aantal werkloozen omstreeks 3.500.000. Broodprijs één goudmark. De broodprijs te Berlijn is van 80 goudpfem- nig tot 1 goudmark verhoogd. Reuter verneemt, dat de mededeeling, toe geschreven aan generaal Bingham, lid der geallieerde controlecommissie, als zou de taak van ontwapening van Duitschland maanden geleden zijn afgeloopen, in goed ingelichte kringen te Londen niet wordt ge loofd. Deze mededeeling is ook in tegen spraak met de uit Duitschland over deze kwestie ontvangen med-edeelingen, Zij is te vens volledig in tegenspraak met de jong ste nota d'er gezantenconferentie aan d'e Duitsche regeering, welke duidelijk te ken nen geeft dat een aantal militaire clausu les van het verdrag van Versailles niet tot bevrediging der geallieerden zijn uitge voerd. Het is hekend, dat de oefening van manschappen voortdurend plaats heeft, ter wijl pogingen om Duitschland ertoe te bren gen rekruteeringscijfers in te zenden zon der succes zijn gebleven. Voor het overige gelooft men in kringen welke goed met de positie van Duitschland bekend zijn, dat dit land thans niet bij machte zal zijn, de groo- te aantallen manschappen welke zijn ge oefend', te wapenen met voldoende geschut, daar de Franschen het voornaamste indus triegebied' bezet houden. ■Intusschen is het ook bekend, dat nauwe relaties tusschen Krupp met Rusland en ook Zweden bestaan. Men gelooft tevens, <lat de geweerproductie in Thuringen. krach tig voortgaat. Dit alles wordt niet als een dreigend, maar als een mogelijk gevaar be schouwd; Donderdagochtend is een uit Brussel komen de -trein in het station te Antwerpen op de stoot- blokken geloopen, waardoor 45 reizigers ge kneusd werden, van wie drie ernstig. De vertraging met België en Frankrijk is ge weken. Volgens een draadloos bericht heeft Pri mo de Rivera, de president van het Spaan- sche directorium, bij zijn bezoek te Rome in verband met de mogelijkheid eener Ita- liaansch-Spaansche toenadering verklaard, dat de Spaansche regeeiing zoo spoedig mo gelijk de productie van oorlogsmateriaal zal concentreeren en eveneens de particuliere industrie zal reoganiseeren ten einde haar in oorlogsindustrie te kunnen hervormen, indien zich de noodzakelijkheid voordoet. Het te Boekarest verschijnende blad „Loepta" verneemt, dat de koning van Roemenië een on derhoud heeft gehad met Bratianoe In verband met berichten uit Athene, dat de Grieksche koningsfamilie eerstdaags, doch in elk -geval voor de verkiezingen, 9 December, Griekenland zal veriaten, om een toevlucht in Roemenië -te zoeken. Hoe de stemming in Athene is, blijkt wel hieruit, dat bij den terugkeer der koningin te dat het zwart toehoorde te zijn, weet u, en ik geloof w-erk-eflljk, dat Frank gelijk heeft. Hoe Maggie dit alles verdraagt, toegrijp Ik niet, maar zij is een en al toewijding. Wilt u wel gelooven, dat zij zelfs jaren geleden 'haar verloving voor hem heeft afgemaakt Zij wilide haar vader niet alleen laten en natuur lijk dacht niemand er over hem in huis te nemen en dus was de zaak uit. „Ik toen er niet zeker van of Maggie zich dat werkelijk -erg heeft aangetrokken. Toch kun je er niets van zeggen, want zij is er niet een om haar hart op haar tong te heb ben-. Arme Maggie! Ik hieto altijd zoo graag i-ets voor haar willen doen! /Maar hoor eens, hoe ik aan het doordra ven 'toen. U heeft er mij echter naar 'ge vraagd en ik weet, dat u er belang In stelt. U is toch hier om alll-es van de Blaisdells te weten- te komen." „Alles.... te.... weten' te komen...." stotterde de heer Smith, die plotseling vuur rood geworden was. „Ja, ik bedoel voor uiw boek." „Oh, ja.natuurlijk voor mijn boek, stemde de heer Smith haastig in. Hij zag er uit als een kleine jongen, die op heeter- daad 'betrapt wordt. „Hoewel arme Maggie eigenlijk zelf geen Blaisdell is, is zij er toch bijna een. Zij heb ben daar een heeletooel Blaisdefll-by-zonder- hedem bij alles wat moeder Blaisdell heeft nagelaten, weet u. U moet deze beslist gaan zien, mijnheer Snüth." „Ja, inderdaad zal Ik deze moeten zien," ver klaarde hijs terwijl hij opstond en zich ge reed maakte om naar zijn eigen -kamer te gaan. Athen-e niet eens de gebruikelijke saluutschoten werden -gelost. Men verwacht, dat de verkiezin gen een meerderheid van 2 -tegen 1 voor de republiek zullen opleveren. Het Poolsch oorrespondentie-bur. meldt, d'at de Poolsche minister van handel en nij verheid in de Poolsche Senaats-Commissie van buitenlandsche, militaire- en marine-za ken een uiteenzetting gegeven heeft over de Poolsche marine. Het ontstaan van die ma rine dateert uit den oorlog van 1918 als af- deeling van het ministerie van oorlog. In 1919 is die afd-eeling veranderd in een de partement voor marine, dat in 1920 afge schaft werd. De marinezaken werden toen ondergebracht bijl het ministerie van handel en nijverheid. Verschillende administratieve en wettelijke regelingen zijn sedert dien ge troffen. Verder zijn in 1922 verschillende scheep- j vaartmaatschappijen opgericht en het ver- j keer neemt evenals het goederenvervoer steeds toe, hetgeen de kustbevolking ten j goede komt. Wat de havens betreft, er zijn er 'twee, Gdymia en Puck. Maar ze zijn nog tamelijk primitief en moeten dus "uitgebreid worden, evenals trouwens de andere kust- werken. Verder moet men de duinen be planten. Maar de regeering kan niet veel doen tengevolge der finantieele moeilijkhe den. Zij tracht iets te bereiken door de aan nemers niet in geld te betalen, maar in goe deren. Verder heeft men aan de opleiding voor de Poolsche Marine gedacht er is een zeeavaartschool geopend te Tezef. Deze school heeft tot haar beschikking liet leer- schip Lwow, in Nederland aangekocht. "Wi Professor R. A. S. Macalister, leider der expeditie, die uitgaat van het Palestine i Exploration Fund en de „Daily Telegraph", hefft, naar in dit blad bericht wordt, een bevestiging -gezonden van idjn vroegere mededeeling, dat hij bij' het graven op de paats waar, naar meö aannam, de Davids- burctot heeft gestaan, op den berg Ophel, dezen ook inderdaad 'heeft gevonden. In Amerika neemt men thans op groote schaal proeven met een nieuw middel ter bestrijding van malariamuglarven. Dit mid del is „parys groen" en voor het eerst aanbe volen ais larvendoodend middel door dr. Bar- ber van- den Am-erikaanschen Ggezondheids- HOOFDSTUK VL Arme Maggie. Eenige dagen later vroeg do heer Smith op een middag Benny them den' weg te wil- leni "wijzen naar (het huis van juffrouw Maggie Duff. Ja, d'at wil ik wel," stemde het kind gre tig toe. „U behoeft mij geen twee keer te vragen om- mee te gaan naar tante Maggie. ,yDus je vindt tante Maggie aardig, niet waar?" „Nou, natuurlijk! Iedereen vindttante Maggie aardig. Ik ken niemand, die niet van haar houdt." „N-u, dat pleit voor tante Maggie, glim lachte de heer Smith. „Ja! Je voelt je bij tante Maggie -altijd op je gemak," vervolgde Benny, naast -den heer Smith voorthuppeiend. „Zij 'heeft niets wat voor pronk is neergezet, niets dat je met mag -aanraken zooal-s bij ons thuis en er is niets, wat je niet gebruiken kan zonder in een hoop lakens en kleedjes verward te raken, zooals bij tante Jane. Maar tante Maggiq spaart danook niets, zoo als tante Jane zegt en omdat ze izoo verkwistend is, zal -ze nog eens in het armenhuis sterven. Maar ik ge loof van niet, gelooft u wel, mijnbeer Smith?" „Nu, waarlijk Benny, ik.eh.'wei felde de man. „Nu,ik geloof van niet, herhaalde -de jon gen. „In elk geval hoop ik, dat het niet ge beuren zal. In het armenhuis is 't niet pret tig, is 't niet zoo?" ,Jk.ik weet weinig van die huizen af, Benny." dienst. Van dit middel wordt een deel ge mengd met 100 deelen „straatstof" en dan bij handenvol uitgestrooid in de lucht boven het water, de wind zorgt vanzelf voor een fijne verstuiving. De geringe hoeveelheid vergif die op deze wijze op het water en in de lucht terecht komt -is ongevaarlijk voor mensch en dier maar doodt de larven der malariamuggen snel en zeker: de volwassen muggen daarentegen blijven volkomen on gedeerd-. Het verhinderd- de muggen ook het eierenleggen niet. Dit middel is veol goed- kooper en betrouwbaarder dan het -naraffi- neeren. De schulden van Frankrijk aan de Unie. De New York Herald '(Parijsche editie) verneemt uit Washington, dat noch minister van financiën Mellon, noch iemand van hooggeplaatste ambtenaren, aan Mellon's de partement, acooord gaat met het door sena tor Reed Smoot, uit Utah, opgeworpen plan, om Frankrijk en andere naties, die schuld hebben aan de Ver. Staten daarvoor aan te spreken. En president Coolidge, die zich in alle qua-esties, de financieel© politiek der Unie betreffende, laat leiden door Mellon stelt zich op hetzelfde standpunt. Volgens een te Washington bekend ge maakte officieele verklaring van het dept. van de schatkist, hebben zijn experts, zoo wel in de Ver. Staten als in het buitenland, den internationalen fimancieelen en econo- mischen toestand vajj het oogenblik bestu deerd en zijn zij tot de slotsom gekomen, dla-t Frankrijk .thans niet bij machte is, zijn schuld en de daarop vervallen rente aan de Ver. Staten af te doen, ofschoon Frankrijk tot dusver wel geregeld de rente betaalt op de som, die het aan de Ver. Staten verschul digd is voor d'e overneming van het Ame rikaansche oorlogsmaterieel, in Frankrijk, t-oen dit overbodig was geworden. Deze slotsom waartoe het Amerikaansche dept. van financiën was gekomen, beteekent niet, dat men zich in de Ver. Staten niet zou afvragen' hoe Frankrijk, dat aan den -eenen kant zijn schulden niet betaalt, aan dien andleren kant zulke reusachtige sommen besteden kan aan zijn leger en hoe het zoo groote bedragen kan voorschieten aan an dere landen, die het tegen Duitschland tot de tanden gewapend' wil houden. Maar de Amerikaansche regeering ziet nu eenmaal geen mogelijkheid' (of wil geen mo gelijkheid zien) om dit punt onder de aan dacht der Fransöhe r-egeering te brenger). De vordering van de Vereenigde Staten op Frankrijk bedraagt op het oogenblik met inbegrip van samengestelde rente 8.850.000.000 of tegen den huldigen koers van de frank 71 billioen fres. De correspondent te New York Van de Daily Telegraph merkt naar aanleiding van het besluit der leiders van het dept. van de Amerikaansche schatkist op, dat dit nu goed- en wel ls maar dat daarover van den kant van het Congres nog wel eens wat zou kunnen worden -gezegd. Het Congres denkt nj. ten dezen heel wat minder lankmoedig dan de regeering. Zooals bekend komen den laatstem tijd .te New-York herhaaldelijk gevallen van roof en diefstal voor. „Nu ik geloof niet, dat het er erg prettig is, naar wat tante Jane er van zegten als 't er niet leuk is, zou ik niet willen, dat tante Maggie er -naar toe ging. Na grootvader Duff heeft zij' feitelijk recht op den hemeL Kent u -grootvader Duff?" „Neen-, tmdj-n j..jongen." De heer Smith had een erg benauwde 'hoestbui. „Hij is ziek; hij- heeft chronisch© jicht, zegt moeder. Weet u wat dat is?" ,ylk heb er wel eens van gehoord." „Wat is het eigenlijk? Is het zoo iets als chronische rheumatiek? Ik weet wat chro nisch is, dat is iets wat altijd zonder ophou den' doodblijft loopen. De rheumatiek bedoel ik en niet de menschem, die het hebben, Soms kunnen ze heelem-aal niet l-oopen1. De -oudedokter -Ooole heeft 't en- hij kan geen- voet verzetten. Maar toen ik moeder vroeg, wat jicht w-as, zeid-e zij, dat kleine kinderen -gezien maar niet gehoord mogen worden. Moe-dier zegt dat altijd, wanneer ze miji igeen antwoord wil geven. Doet u dat ook? Heeft u ook kleine jongens, mijnheer Smith?" „Neen, Benny, ik ben een arme vrijgezel." „Oh! Bent u arm ook? Dat is heel naar." „Nu dat is te zeggen, ikik. „Gisteren zeide moeder nog, dat zij wel eens zou willen weten, waarvan u eigenlijk leeft. Heeft u heelemaal -geen- geld, mijnheer Smith?" Oh, ja Bennny, ik heb genoeg geld om van te leven." Hij gaf nu dadelijk een met overtuiging uitgesproken antwoord. ,Nu dat is prettig, dat vindt u zeker ook wel leuk hè? Moeder zegt, dat wij; niet ge noeg hebben, ik bedoel om van te leven. Maar vader zegt, dlat wij wel -genoeg hebben, als wij maar niet leven, zooals andere men- Twee dergelijke Staaltjes werden eergis teren weer te New York uitgevoerd, welke inderdaad aan brutaliteit en stoutmoedigheid niets te wensehen overlaten. Het eerste betreft d'e berooving door een aantal roovers van het Hickson magazijn aan de Fifth Avenue en de 52e Straat. Dit keer gold het een groot magazijn van fijne zijden, stoffen. Dit magazijn heeft -een- groote éta lage, waarin d-e stoffen waren uitgestald. De -dieven nu, kwamen des morgens om vijf uur in een auto aanrijden, stapten snel uit, namen twee gereedstaande vuilnisbakken -op, smeten die -pardoes door hot raam, sprongen in de étalage, pakten de balen stof op, -sprongen in den auto en.ver dwenen. De drie 'bewakers bevonden zich op dat oogenblik juist 'boven in het gebouw. Toen de politie aankwam, kon deze nog juist den !ip w-oeSten; vaart wegsnellenden' auto der bandieten heel in de verte den hoek om zien slaan. Het tweede frappante staaljte had om streeks denzelfden tijd plaats, doch overtreft het eerste nog aan stoutmoedigheid. Ook ditmaal hadden de dieven het voor zien op dure zijden- en andere stoffen, zoo als bont, fluweel, enz. Zij braken daarom de deur van een pak huis aan de West Twenty-sixth Street open, sloegen den J>ewaker, John Gielen, met een -looden pijp tegen den- grond en -gingen er van door met een paard- en wagen waarop vier balen met kostbare stoffen. Dit was echter niet zóó -eenvoudig, want de wagen stond op de tweede verdieping en het paard' achter in den stal. De dieven waren echter uitmuntend op de hoogte m-et d© plaatselijke gesteldheid en haalden den wagen met d!e lift naar beneden, spanden het paard er voor, laadden de kisten op en- vertrokken. Dit -alles geschiedde in -een minimum van tijd. De diefstal werd pa-s -eenige uren later bemerkt, toen- een patrouilleerend-e politie agent den- bewaker -om hulp h-oorde roepen. Bij den e-erstgenoemden diefstal bedroeg de buit dertig tot veertigduizend dollars en die van de -tweede was eveneens ongeveer zoo groot. (Tel.) Kou, tocht, griep, koorts enz. veroorza ken tal van nieraandoeningen. De nieren moeten dan den hijstand missen van de and-ere bloedreinigende organen: de huid poriën, longen en Ingewanden. Bij de dub bele Inspanning en vaak verwaarloosd, ls het geen wonder, dat de nieren het afleg gen. Dan is het tijd om een niergenees middel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Poster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige geve1 gen als rheumatiek, Ischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nier-waterzucht, - niersteen voor komen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, en zorg voor een goede bloedsomloop. Leef op verstandige wijze. Fosteris Pillen geven- betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren -en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f 1.75 per doos. (28) Sohem, die meer hebben." De heer Smith beet zich op zijn lippen en keek berispend op .den kleinen jongen aan zijn zijde neer. „Ik.ik vrees, Benny, dat ik zal moeten zeggen, dat kleine jongens wei gezien, maar niet...." Hij hield plotseling op. Benny was met een luiden kreet naar het 'hek van een klein huisje gerend. Op een gezellige met klimop begroeide stoep zat een oude -man met een- witten -baard, eemigszins naar voren geleund op zijn stok. „Zeg, grootvader Duff, ik breng iemand 'bjj u." Het hek was open en de jongen stond halverwege op het pad-. „Het is mijnheer Smith. Komt u binnen. Mijnheer Smith, hier is grootvader." Met een vriend-elijken -glimlach mam de heer Smith zijn hoed -af en1 trad nader bij. ,;Dank je Benny. Aangenaam kennis te maken met u, mijnheer Duff." -De oude man op de trap keek hem onder zoekend van onder een paar zware wenk brauwen aan. „Hum! Uw naam is Smith, nietwaar?" „Zoo wordt ik tenminste genoemd," ant woordde de heer Smith, terwijl -hij zich op zjj» -lippen beet „Hum! Ja, ik heb van u hooren spreken." „Dat. is zeer vleiend voor mij!" Hij stond nu op de bovenste trede, doch weifelde. „Is Uw.... eh.dochter thuis, mijnheer Duff?" Nog steeds lag er een aanigenamen iglimiaoh over zijn gelaat De heer Duff echter glimlachte niet; zijn ietwat onvriendelijke blik was nog steeds op den bezoeker gericht (Wordt vervolgd;

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1