SPORT. D» Zwaluwen naar Parijs, Tijdstippen van verzending der brievenmalen. 9.— 'in. 6.80 'sm. MARINEBERIUHTEN. Hr. Ms. „Tromp". Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegram is Hr. Ms. Tromp, onder bevel van kap. ter zee T. A. van Hengel, op zijn oefenir.gsreis naar de Middellandsche Zee .Zatördiag to Tunis aangekomen. 8 Dee,i «erg.-bofm, W. A, J- Hart tmji STOOMVAARTBERICHTEN. Burgerlijke stand der gemeente Helder VISSCHERIJBEBICHTEN. UIT DEN OMTREK. Schagen. De heer H. Kalis, besteller te Cocksdorp'ls bevorderd' tot kantoorhouder by den post- en telegraafdienst aldaar. De Raad van Schagen besloot in zijne spoedeischende vergadering van: 1 Dec. de woningbouwvereeniiging Schagen een voor schot to# ti# staan voor den bouw van 8 wo ningen. De heer J. Abbeixes, kommies le klasse, ls van Texel naar Monnikendam verplaatst. De heeren J.Thomson en J. Buyl zijn be noemd tot kommies t® water 2e klas te Hel der, „Zeemeeuw". Anna Panlowna. Zaterdagmorgen had de pakhuisknecht, Jan Kuiper, werkzaam bij de firma: Crol Co., het ongeluk van den zolder te vallen, hetgeen, naar wij' vernamen, hersenschud ding ten gevolge had! Vergadering van Hoofdingelanden, Dijk graaf en Heemraden van den Anna Paulowna- pdlder, op Zaterdag 1 December 1923, des voormiddags te 10 uur. Voorzitter, der heer O. Wljdenes Spaans Jr., djjkgraaf; secretaris de heer O. Keijzer. Af wezig de heeren J. Tijsen, J. Lindenbergh en A. van den Berg, beide laatsten met kennis geving. Nadat voorzitter de vergadering met een woord van welkom heeft geopend, leest de secretaris de notulen, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat van GecL Staten goedgekeurd terug ontvangen is de regeling betreffende het verhaal pensioensbijdrage op ambtenaren en verder personeel in dienst van den Polder; dat het bouwland van den Polder verhuurd is voor 946 in totaal, tegen 1230 in het vo rige jaar; dat de losse werklieden E. Hoenson, Th. Meuleveld, II. van Twuljver en T. Schager buiten de pensioenwet blijken te vallen, waar, om hun de betaalde pensioensbijdrage zal wor den gerestitueerd; dat wegens den aanhoudenden regen de stoomgemalen veel water moesten verwerken, waardoor de steenkolenvoorraad niet voldoende meer was en aangevuld moest worden; dat een klamp hooi, door het spelen van kin deren met lucifers, is verbrand, wat een sclia- depostje van 40 gulden opleverde; en tenslotte, dat „Zuiderzeewerken" met het dagelijksch bestuur onderhandeld heeft over het maken van een duiker in het Balgkanaal,. Daarbij zal inspuiting van zand met behulp van zeewater noodig zijn, teneinde verzakking vRn duiker en fundamenten te voorkomen, Het dagelijksch bestuur had natuurlijk be zwaar om zout water in den Westpolder te la ten brengen. Aan de hand eener kaart van den Polder wordt door den voorzitter aangetoond, hoe aan dit bezwaar zooveel mogelijk zal wor den tegemoet gekomen. Bovendien ls een en ander niet van blijvenden aard, wijl het bedoel de werk 1 Maart en in elk geval vóór 15 Maart voltooid zal zijn. Daar niemand daar bezwaar tegen heeft, worden al deze mededeelingen voor kennisgeving aangenomen. De rekening van den Polder over 1922 ls nagezien door de heeren A. van den Berg en A. Langreis (de heer Kaan was verhinderd) en in het rapport van eerstgenoemde wordt ver meld, dat alles nauwkeurig is nagezien en vol komen in orde bevonden, waarom tot goed keuring wordt geadviseerd! Wij noteerden: Ontvangsten: Gewone ontvangsten f 143748.931/: Buitengewone ontvangsten 39293.16 Totaal der ontvangsten 183042.091/: Uitgaven: Gewone uitgaven 134231.751/: Buitengewone uitgaven 31000.— Totaal der uitgaven 165231.751/: Saldo der gewone uitgaven 9517.18 Saldo der buitengew. uitgaven 8293.16 Totaal saldo 17810.84 De rekening wordt vastgesteld met erken telijkheid voor het rapport en den arbeid der commissie. Ingekomen is een verzoek van den sluis- en brugwachter J. Polet om verhooging van zijn loon met 3 per week. Het Dag. Bestuur is principieel niet voor salarisverhooging onder de huidige tijdsom standigheden, maar het betreft hier een bij zonder geval. Door het Dag. Bestuur is de scheepvaart door de sluis en brug, welke Polet bedient, nagegaan gedurende do jaron 1917 tot en met 1923 en dan blijkt inderdaad een grootere uitbreiding gedurende het laatste jaar, in verband met de Zuiderzeewerken, waarom het Dag. Bestuur voorstelt, voorloopig een gratificatie te verleenen van 40. Goedge vonden. Het Dag. Bestuur stelt voor een kasgeld- leening voor 1924 aan te gaan van ten hoogste 50.000 gulden. Goedgevonden. Gelezen wordt het concept der voorwaarden voor verhuring van het grasgewas langs we- gen, boezemkaden, enz. De heer D. Stammes maakt een opmerking, de heer P. J. Visscher stelt een kleine wijzi ging voor welke wordt goedgevonden. Het ooncept wordt vervolgens, met inachtneming dier wijziging, goedgekeurd. Voorzitter zegt: We hadden gehoopt, dit jaar vrij te zijn van werkverschaffing, wegens de Zuiderzeewerken, Van het Gemeentebe stuur van Anna Paulowna is 26 Nov. echter een schrijven ingekomen met verzoek om, zoo noodig, productieve werken te doen uitvoeren in verband met een adres der drie afdeelingen van landarbeiders, waarin de vrees werd uit gesproken, dat de werkeloosheid dezen winter buitengewoon groot zou zijn. B. en W. geloo' ven niet, dat deze zoo groot zal zijn als vorige jaren, omdat thans de Zuiderzeewerken ar beidskrachten noodig hebben, maar dit geldt toch niet voor minder valieden en ouden van dagen, hoe zeer Burgemeester er overigens ook voor ijvert, dat voor de Zuiderzeewerken zooveel mogelijk arbeidskrachten uit de ge meente worden betrokken. Het Dag. Bestuur vraagt machtiging om werken te doen uitvoe ren tot een maximum bedrag van ƒ5000 en biervoor een crediet te verleenen van 3000, mits Rijk, Provincie en Gemeente tezamen 40 garandeeren. Het Rijk is niet scheutig, maar de Provincie is in dezen van goeden wil, naar voorzitter -op verschillende manieren ge bleken is. De brief van het Gemeentebestuur is, als gezegd, Maandag 26 Nov. pas ingekomen. Voorz. is er Dinsdag met den opzichter op uitgegaan, om te zien wat voor werk er te ver richten kon zijn. Behalve wat kleine dingetjes kon worden voortgegaan met de wegverbete- ring aan den Middenvliet, waarmee reeds be gonnen was. Over 3 Kilometer kan de weg- berin zoo aangezet worden, dat het passeer en van rijtuigen daardoor heel wat gemakkelijker wordt. Voorzitter legt uit, hoe hierbij zooveel mogelijk arbeid valt t# verrichten met zoo min mogelijk materiaal. De beer Langereis vraagt, hoeveel de Ge meente bijdraagt. Voorzitter: Voorloopig slechts tnoreele steun; vorige jaar 6%, terwijl toen het Rijk 15% en de Provincie 20% bijdroeg. Wij ho pen nu wel dat de Provincie 40% garandeert, maar ik denk, ais het 30% is zal het mooi zijn De gemeente zal dus wel een gedeelte moe ten bijdragen en al is dat veel minder dan de Polder, vergeet niet dat al wat er verrich wordt voor den Polder blijft, terwijl de Ge meente voor haar geld niets krijgt. Na nog eenige bespreking wordt de ge vraagde machtiging verleend en het gevraag de crediet toegestaan, behoudens de genoem de voorwaarde, dat Rijk, Provincie en Ge meente te zamen 40% garandeeren. Hierna rondvraag, die niets oplevert, en sluiting met dank voor de aangename samen werking. Breezand. Zaterd agavond 1 December gaf-de muziek- vereeniging „Conoordia" een concert voor donateurs en ledien in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, die heer A. Raap, sprak in zijn openingswoord! zijn voldoening er over uit, dat, ondanks de kilte, doordringende mist; en de slechte wegen, de opkomst toch zoo groot bleek te zijn, dat deze zijn verwach ting ver overtrof. Hij deed vervolgens een beroep op aller medewerking, opdat deze avond een avond mocht worden van ordelijk en genoagelijk samenzijn, Hierop werd eerst het muzikale gedeelte van het programma afgewerkt, duidelijk, dat er onder de bekwame leiding van den heer Schenkels te Helder, door „Gonoordia" Ijve rig was gestudeerd, om een zoo goede uit- vooring te kunnen geven. Het doet ons dan ook groot genoegen te mogen constateeren, dat Breezand het bezit dezer vereeniging! waarop het trotsch mag zijn, meer en meer op prijs blijkt te stellen. Vooral Zaterdag avond kwam het, door zijn groote opkomst! zijn rustige aandacht en zijn warm applaus zoo duidelijk uit, dat het publiek het werk van )„Coneordla" steeds meer waarde oren gaat. Na het muzikale gedeelte krijgen wo van den hoer Jan Wiggers, behalve eon voor dracht,, een viertal cabaretliedjes, waarvan Derby's „Juffrouw Knlker en Juffrouw Smit" wel het meeste succes had. De voorzitter dankte daarop den directeur voor zijn grooten Ijver, het publiek zijn aan dacht en de werkende leden voor hun toewij ding. Maar hiermee was het niet afgelocxpen, want opnieuw ging een oogenblik later het scherm op oni daar zagen wij1 alle leden van „Gonoordia" om hun voorzitter geschaard eh nu hield de heer Schenkels een hartelijke toespraak, waarin hij, na de goede invloed eener liefdevolle beoefening van de muziek in t algemeen geroemd te hebben, vervol gens meer in 't bijzonder de ambitie van „Conoordia" naar voren bracht. De ziel nu van „Gonoordia" was haar voorzitter, do heer Raap. Die hield de leden bijeen, die maakte dat zij trouw op de repetities kwamen. En dat zij hem hiervoor tenslotte toch erkente lijk zijn, dat wenschen zij, zegt spreker dezen avond te toonen, door hem hier openlijk te willen huldigen, waartoe het feit dat h;j over een half uur zijn112,/2-jarige echtvereeniging herdenkt, hun een welkome aanleiding is. Nog heel wat meer werd daarop door den heer Schenkels gesproken en hij overhandig de daarbij aan den voorzitter, namens de vereeniging, een barometer, alsmede een inlitstcl, om te eindigen met een driewerf hoeral voor den jubilaris, waarmee- het pu bliek geestdriftig instemde. verloting is gevallen op No. 4766, zijnde een paard, kar en tuig, oompleet, en dat de ge lukkige winner was de heer K. Bregman in oonsortlum met drie anderen. Voorwaaï een mooi buitenkansje. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJuLianadorp, verkoos in zijn heden gehouden vergadering tot Diaken te Huisduinen den heer A. Been, die tevens Kerkvoogd ia Noodgedwongen moest tot deze maatregel worden overgegaan, daar er geen ander persoon woor te vinden was. De heer Been nam staande de vergadering zijn benoeming aan, echter onder voorwaarde daar van onthoven te worden, als er een plaatsvervanger gevonden is. Tot groot genoegen van vele ingezetenen, zijn een vijftal arbeiders van hier ook te werk gesteld bij het leggen van den kabel voor het ondergrondsche elechtrische laag spanningsnet in het Koegras. Enkele perso nen hebben zich hiervoor bijzonder geïnte resseerd, en komt dezien zeer zeker een woord van hulde toe. Op het moment zijn er nu hier geen werkloozem-Mocht het zoo blij ven. In de Vrijdag j.1. alhier gehouden trekking der Julianadorper Paardenloten bestonden de eerste 20 prijzen uit: hoofdprijs luxe dresseer- kar, tuig en paard; volgende 7 prijzen ieder een paard, daarna heerenrijwiel en een naai machine en 10 schapen. Werkelijk een mooie coUectie. Oosterend, 3 December. De Sportvereeniging „Oosterend" is met haar uitvoering bijzonder goed geslaagd' en de aanwezigen, niettegenstaande het ongun stige weer, in bevredigend aantal opgeko men, hebben ook ditmaal genoten. De heer D. de Groot, als leider der uitvoe ring, riep den aanwezigen namens het Be stuur een hartelijk welkom toe, wees er op, dat sport verbroederd1 en wilskracht geeft en sprak den wensch uit, dat ook thans zou blijken, dat een goed willen een goed kun nen' zou zijn. Hierna ging het scherm op en werd go- geven een blijspel in vier bedrijven, getiteld „Voor ven liefdadig doel" door Nelly Hoek stra—Kaptein. Dit stuk, waarin vele aardige momenten voorkomen, werd mooi vertolkt, doordat e® goede studie van gemaakt was, en ieder der spelers zich uitstekend in zijn rol wist te ver plaatsen. Zonder -onderscheid kan van ieder gezegd worden, dat er goed spel gegeven werd, en zoo belooft deze club op het tooneel een even goeden naam te zullen krijgen, als hij op het sportveld heeft. Het publiek heeft genoten en applaudise-erde luide na elk be drijf. Ook slaagde zeer goed' „De laatste rondo waarbij een der spelers een doorgezakte kni# opdeect, doch zich verloofde eer de laatste ronde, die het kampioenschap verzekerde, was afgespeeld. Hartelijk heeft men om deze grappen ge lachen en hieruit bleek het suooes van d# vertoonera Als slot weid gegeven „Vlinderdans" uit gevoerd door een achttal jonge dames. Wat men het meest had te bewonderen: de mooie oostuums of de bevallige houdingen en i>e- wegingen, is niet gemakkelijk te beoordw- len; 't was alles ovenmooi. Aan het a/pplaus kwam geen einde, alvorens gehaald werd en toen werd de dans nogmaals uitgevoerd, waarna opnieuw gehaald moest worden. Hiermede waren allen zeer voldaan. De pauzen werden door keurige muziek aangevuld door de hoeren Boom (piano) en Imniink (viool). Toen mej. Kortus in goed gekozen woor den dank had 'gebracht voor de goede lei ding en de belangstellende aandacht, word het bal begonnen, dat goed slaagde. Met. de verzekering, dat de uitvoeringen van de sport op hoogon prijs worden gesteld, zij dank gebracht voor de goede ontvangst van die pers. pi de Jnlianadorp. Vrijdagmiddag had alhier de verloting aats verbonden aan de Jaarlijksche Paar- enmartot en tentoonstelling alhier, in het lokaal van den heer O. Vader. De trekking, die bepaald was ten twee ure begon door samenloop van omstandigheden, om ongeveer half vier, voor velen wel wat laat om het eind af te kunnen wachten. Eerst werd echter mededeeling gedaan dat in totaal 590 nummers onverkocht waren ge bleven en dus niet aan de trekking konden deelnemen .Daarna begonnen een tweetal jonge dames met het trekken der nummers, en werden deze dioor den Edel Achtbaren Heer Burgemeester W. Houwing afgeroe pen1. Van de nummers die buiten mededin ging bleven, kwamen er 15 uit de bus, waar voor zooals begrijpelijk is, werd overgetrok ken. Ongeveer half zes was dé trekking af- geloopen, die door een talrijk publiek werd bijgewoond en werd daarna de zaal ruim ge maakt voor het onontbeerlijke.bal na. Nader vernamen wij dat de hoofdprijs der' J.l. Zaterdagavond hield onze afd. van den R.-K. Volksbond eon feestavondjö op -ie boven zaal van den hoer S. A. Veerdig te Hippoly- tushoef. De za 1 was best bezet. Opgevoerd werden 2 tooneelstukjes, getitold: „Verrekend", bljjspol in één bedrijf, uitsluitend door dames opgevoerd en „Koning Stoffel de Eerste", kluchtspel in één bedrijf, uitsluitend door mannen opgevoerd. Beide stukjes werden zeer goed weergegeven, vielen zeer in den smaak en verwierven een daverend applaus. De pauze werd met muziek opgeluisterd, zoodat het over het geheel een gezellig» avond was. Pastoor De Rooi, welke de bijeenkomst met een hartelijk woord opende, sloot eveneens met een woord van hartelyken dank voor aller medewerking. Ten overstaan van notaris Obreen had Zater dag 1 Dec. jJ„ des avonds 8 uur, in 't café van -den heer Jb. Bruul en ten verzoeke van den heer D. Mulder Pz. de publieke vrijwillige ver- kooping plaats van de volgende onroerende goe deren. 1. Huis, boet en erf, 8 snees; 2. Land voor het huis, 12 snees; 3. Land achter het huis, 10V» snees. Nrs. 15 opgehouden. 6. Preeker, 161/» snees; 4. De zeven snees; 5. Hooge weid, 441/» snees ruim, kooper de heer Jac. Mulder S.Jz. voor 947. 7. Turfakkers aan den weg, 81/» snees; 8. De Fok, 8 snees; 9. Zuiderkrocht, 26 snees ruim; 10. Hauerakkers, 14/S snees ruim; 11. Oosten, 6 snees; 12. Bosch, 16l/> snees ruim; Nrs. 7—12 opgehouden. 13. Hooge Ne», 41 snees, kooper de heer Jan Koorn Nz., voor 1101. 14. Onderdijk, 161/» snees ruim, opga- houden. 15. Halve Buus, 13 snees ruim, opga- houden. 16. Waardje, 3 snees, kooper de heer Corn. Bais Pz. voor 100. Deze landverkooping liep niet best van Stapel, er was een zeer gedrukte stemming en er werd bijna geen bod gedaan. Met de laatste landver huring was 't evenzoo. LAATSTE BERICHTEN. Rome. Het aantal dooden wordt thans ge schat op 500. De koning is in het Overstroomde gebied aangekomen. Met ingang van 1 Januari 1924 wordt het Staatstoezicht op de volksgezondheid -belang rijk ingekrompen. Alle adj.-inspecteurs. werk zaam aan de afdeeling Volkshuisvesting, zul len den dienst verlaten. Verder worden de af deelingen Kinderhygiëne en tuberculose-be- strijding vereenigd, en verlaat de desbetref fende hoofdinspecteur den dienst. Het aantal inspecteurs van het Geneeskundig Staatstoe zicht zal minstens met 1 verminderen. (Zie ook le blad.) Gameid' wordt, dat het Zwaluwenrelftaï als voltrt zal zijn samengesteld: die Frentoe (Vitesee), d.; Denia (H.BjS.) en H. Tetener (Be Quick), a.; Bitewhaar (Haarlem), Te-kel-en-bura (Haarlem) en Kroon (R.CJ1.), in.; Sniouck Hurgromje (H.V.V.), de Haas, Bulder en Groen (alle Bo Quick Gr.) en Sigmond (D.F.C.), v. Geen kwaad elftal voorwaar; het zal don ook wel mot fiuccea onze kleuren verdedigen 1 Wij meenen nog to moeten waarschuwen voor do op vatting, die allicht zou ontstaan, dat de N. E. C. nier plannon tot wijziging van do samenstelling van het Ned. elftal zou openbaren. In dit licht moet het Zwaluwen-toom niet worden ibezien. Men moot er mede rekening houden, dat verschil lende spelen» verhinderd zijn en.dat het Zw.-XI-tal het Nederl. XI-taA niet ls! Of die Frentoie, Bies haar, Tekelenburg, Snoudk Hur- gronjo en hot binnentrio van Bo Quic-k beter zul len voldoen dan de Boer, Hulsman, Bul, Grooejo- han, Verlegh en v. Son zal neg zijn. te bezien. Of een club-binnentrio in zijn geheel (hetzij van Be Quick, hetzij van Sparta, hetzij zooals de „Tel." wil van do Stormvogels) zal voldoen la evenoen» nog de vraag. Het Belgisch elftal toont aan, dat dit geenszins vereischt U.... als men maar voldoende oefent, Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail ▼ia Marseille 7 en 21 Deo. 14 en 28 Dec. 17 en 81 Dec. 9 en 23 Dec. eiken Woensd Tijdstip dor laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 'sav. 6.80 'sav. 6.30 'sav. Naar Ned. West-lndlë. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 12 Dee. Per mail via Amsterdam (Colonlijn) 80 Dee. Per mail via St. Nazaire 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 24 Dec Naar Saba, St. Eustatius en St.Martin: Per zeepost via Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland 20 Dee. Eiken Vrijdag. 6.80 'sav. 6.30 'a m. Naar Aruba, Bonaire en Cura§ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland 20 Deo. 7 en 11 Dee. 6.30 'sav. 6.80 's m. Do per zeepost te verzenden stukken zijn te ▼oorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voor Bcngkalis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig gedeelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Voor Hr. Ms. „Tromp" te Port Mahon: 6 en 7 Dec., 630 's av.9 Dec., 5.30 's m.t 10, 11, 12, 13 Dec,, 6.80, 'a av. Bij Kon. besluit ia aan don hoofd-off. van goz 2e kl. A. G. Thounlaao, wogen» verandering in do reoirganiBatie •van den tak van dienst waarbi; hij behoort, met Ingang van 1 dozor eervol ont- b'ióg uit den zeedienst verleend, onder .toekenning van levenslang pepsloen. Luit. ter zeo le kl. W. J. D. Poethumu» 1» per particulloro gelegenheid naar Ooat-Indiö ver trokken; hij ie 'bestemd voor den dienel aldaar. Luit. ter zee 2« kl. C. Moolenburgh en A. H, J. Kramere worden uit Ooet-Indl» terugverwacht De off. vajn gez. le kl. H. H. van dor Moer heeft eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd. Off. van den marlne-etoomvaartdlenet 8o kl. C die Vrie» zal 22 dezor por «booroachlp Rembraadt lijn bestemming naar Ooot-Inditt volgen. De buitengewone adelborsten A. P. Schat, P A. de Vuijst en P. Vroom worden geplaatet aan boord van Hr. Me. Wachtschip to Willemsoord. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OMSTAN DIGHEDEN i» aan ondervolgendo personen ver gunning verleend om naar Nederland terug to k 00jf011 Por e s. Johaa do Witt, 10 Nov. van Priok: Serg.-schrijver J. Brakhoven, torpedomaker- imaj. C. Roskam1, J. W. Qomibert, scrg.-torpodo- makor R. Koning, serg.-toxpedlet H. J. van Am- hem, mar. le kl. II. T. van den Borg, J. A. van Lil <:n H. P. van Ettiger. Per 6js. Ineulinde, den 17en Nov. van Priok i Toupedomakor-maj. M. W, Kommtaga, eerg. torpedomaker L. C. Koster, J. Mariniaeon en op- pertorpedOmaker W. G. Soh-orsy. Met ingang van den 29en Nov. J.l. I» bevordieiü tot o ff.-vlieger der 2e kb dei id. dor 3e kl. W. A. Buys. De eerg.-timm. F. J. ten Hoope lwmet ïngan» van den) len Dec. j.l. bevorderd tot timam-maj. «n de koTpL-timnn. S. Steven tot eerg.^imm. D« bevolen overplaatsing van den bootsman J. Bakker van Corn. Drabbel naar de Kaz. voor den O.zeod. ie ingetrokken. Met ingang van den len Nov. i» de detaoheerinc bij het Mar.-hospitaal van den ziakenrorpL-maJ. M. van dor Boek ingetrokken en is hij geplaatst aan .boord Wachtschip Willemeoord'. 7 Dec.: torpediist-maj. A. van 3er Poll van v. Speyk naar O.zoed.kazorna 1 Doe.: eerg.conetabel T. P. Stam vnn ld. naar Wachtschip Willemeoord. 3 Dec.: «erg-timm. F. F. Felkor» vanl Wacht- «chip Willemsoord naar Wachtschip Missingen. 4 Dec.: id. J. Koelowyn van Wachtechdp Vlls- •ingen naar Wachtschip Willemsoord^ Speyfc naar HewmBkorok; id. J. van Toledo van Heemskorck naar Wachtschip Willemsoord; ld. F. W. Taanmam van Wachteohlp Willemsoord naar Spoyk. Mot ontslag uit dien Zeedienst: 13 Deo. '23: mar. lo kl. G. J. H. ter Haar. 16 Dee. V3-. mar. Se kl. A. A. van dor Minnen, schipper R. Kootstra en mar. le kl. P. J. Tur- kenburg. 27 Dec. '23: matr. 8» kl. A. C. Beukers «n matr. le kl. C. F. Schuuring. 1 Jian.: militair werkman L. Vrooko. 1 Febr.: mar. le kl. M. J. Plantjé. 9 Febr.:. militair werkman W. Oudshoorn. Met ingang van den 14em Nov. j.l. de kleer maker J. C. van Gorkum en op nader te bepalen iatum de matroos 3e kb J1. Smit. OOST-INDIE. Overgeplaatst o. ,,Fomal Haut" do goz. K. M. van Weed, de le off. P. A. Lij baart, de 2e oö. 3. H-okk-e, de 3o off. A. E. van Berkum en A. G. idwards van Muyen, do lo werktuigk, Q. F, de Groot, de 4e werktuigk. H. Bakker. Stoomvaartmaatschappij Nederland. lilapia, rertr. 3 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Jon Pieterez. Go-en, arr. 1 Doo. v. Adam te Ba tavia. Karimoen, uitï., arr. 1 Dec. te Padang. Lombok, uitr., arr. 1 Dec. te Padang. Roepat, uitr., arr. 30 Dec. te S&bang. Rotti, arr. 3 Dec. v. Hamburg te Adam. Grotius, vertr. 29 Nov. v. Sabang. Vondel, uitr., pas®. 30 Nov. Perim. ]3oeroe thuisr., vertr. 80 Nov. v. Singapore, lïangean, thuisr., vertr. 30 Nov. v. Singapore. Prina der Nederlanden, uitr., vertr. 2 Doo. Algiers. Rondo, arr. 2 Dec. v. A'dam te Hamburg. Kon. West-Indiaehe Maildienst. Brielle vertr. 1 Dec. v. Arlca n. Iquique. Oranje'Nassau, uitr„ vertr. 1 Dec. v. Dover. Alkmaar arr. 3 Dec. v. Hamburg te Adam. Amersfoort, r. A'dam tv. Chili, 8lr- Kingston. 1 fllfWIIl: Orynssen uitr., arr. 1 Dec. te 1 ort of Spain. Alkmaar,'vertr. 30 Nov. v. Hamburg n. A\lam. Breda, vertr. 27 Nov. v. Mexillonea n. Ilo. Van Renselaer, vertr. 30 Nov. v, Christobali n. Puerto-Colombia. T_n. Orion, vertr. 1 Dec. V- A'dlaan n. West-Indiö, Kon. Hollandsche Lloyd. Ametelland, uitr., arr. 2 Dec. te Antwerpen. Delfland, thuisr., pass. 2 Dec. Fernando Noronha. Rijnland, uitr., vertr. 1 Dec. v. Bahia, Waterland, uitr., arr. 1 Dec. te Montevideo. Flandria, vertr. 30 Nov. v. Buenos Ayres n. A dom Kenn«m©rlaind, arr, 30 Nov. v. A'dam to Cardiff Kon. Pakotvaartmaatschappij. Houtman, arr. 3 Dec. v. Batavier te Sydiney. Roggeveen, arr, 29 Nor v. Singapore te Tandjong Priok, Halcyon Lijn. Agnetopark, arr. 2 Dec. v. Oran te Cenatantinopel Floraparic, v. Hamburg n. Golatz, pao». 3 Dec Ouessant. Stad Delft, v. Roaario a. Valparaieo, pos». 1 Dec. Punta Arena». Holland—Amerika Lijn. Doreliaa, v. R'dam, 1. v. Antwerpen n. New-York, pass. 3 Dec. Vliesingen. Leerdam, v. R'dam n. New-Orlean», arr. 2 Dec te V&ra-C ruz. Loch Katrine, v. R'dam n. San Franclsoo, arr. 2 Dec. te Antwerpen. Maasdam, v. New4>rlean» n. R'dam, vertr. 2 Dec. v. Santander. Breedijk, v. Newport New» n. R'dam, pos*. 1 Dec. Lizard. Burgerdijk, vertr. 1 Dec. Newport New» n. R'date. Edam. vertr. 1 Dec. v. N. Orleaim c. R'dam. Spaarndam, v. R'dam n. N. Orleans, pos». 8 Dec. Vllssingen XX. Antwerpen. Veendam, v. R'dam n. N. Orleans, vetrtr. 30 Nov. v. Hüivanfc. Boomrterdijk, arr. 28 Nov. v. R'dam te Boatoo. Dintelddjk, arr. 29 Nov. v. R'dam te Seattle. Rotterdam, arr. 1 Dec. v. R'dam te New-York. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, uitr., arr. 2 Doe. te Molbouroe. Aimkerk, uitr., ,arr. 1 Dec. te Antwerpen. Djember, thuisr., arr. 1 Dec. to Duinkerken. Garoet, vertr. 2 Doo. v. R'dam n. Australië. Polembans, thuisr., arr. 80 Nov. te Aletandrlë. Slantar, sertr. 1 Dec. v. Sydmo7 n. R'dam. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, uitr., vertr. 80 Nor. v. Madra». Stroefkork, thuisr., arr. J Dec. te Antworp»*. Ternate, thuisr., vertr. 1 Doe. Port Said. Bovenkerk, uitr., vertr. 1 Dec. v. Kurrachee. Meerkerk, uitr., pass. 80 Nov. Gibraltar. HollandOost-Affika Lijn. Mad'leen, thuisr., arr. 2 Dec. te Las Palmas. Heamsloork, uitr., vertr. 29 Nov. v. Port Soudan u. Momibassa. Kaanhongan, thuisr., vertr. 29 Nov. r. Port Soudan Meliskork, arr. 1 Deo. v.' Deloigoaibaai te Port Nwtol. HollandWest-Afrika Lijn. Gaasterlend, uitr., arr. 1 Dec. te Teneriffo. Maasland, vertr. 80 Nov. Secoondeo n. Liberia. Minorva, uitr., arr. 2 Dec. te Wimnobah. Pollux, thuisr.vertr. 2 Deo. Du&la. Saturnua, arr. 3 Dec. v. Hamburg te A'dam. Enggeuno, arr. 2 Doo. v. W.-Afrlka to A'daan. Reggestwom, a.rr. 8 Doe. v. Hamburg te A'dam. Stelle, arr. 1 Deo. r. R'dam n. Huil.. noll.—O.-Azië Lijn. Kertosono, arr. 2 Doo. R'dam to Hujb Saparoea, vertr. 2 Deo. v. R'dam n. Japon. Oostkerk, thuisr., pass. 2 Deo. Perim. Zoama, uitr., vortr. 80 Nor. v. Shanghai. HollandZnld-Afrika Lijn. Springfontein, vertr. 2 Dec. r. R'dam n. Z. Afrika Jagersfontein, v. Antwerpen: n. Hamhuig, pass. 2 Dec. Vlisslngen, Kiipfontein, uitr., vertr. 80 Nov. v. Walvischbaai. Randtfontein, uitr., vertr. 1 Deo. v. AigoaboaL Rottcrdamsche Lloyd. Blitar, arrr. 2 Dec. v. R'doun to Middleehro, Buitenzorg, uitr., pass. 1 Dec. Dover. Goontoer, uitr., arr. 2 Doo. te Southampton. T mul inde, thuis r., pos». 2 Dec. Perim. Kawi, vertr. 1 Leo. v. Batavia ei R'dam, Kedoe, thuisr., poes. 1 Dec. Perim. Rindjoni, thuisr., vortr. 1 Dec. v. TangW. Salatiga, v. R'dam n. San Francisco, poes. 2 Dec. Dungenase. Ternate, v. Colcutta n. R'dam, vertr. 1 Deq, V. Port Said. IiLsulindo, thular., pas». 2 Deo. Perim. Kedioe, thuisr., pass. 1 Dec. Perim. Ridderkerk, vertr. 1 Dec. v. Homburg a. R'dsan. Bondiowoso, arr. 1 Dec. v. Batavia te R'dam. Tomibora, uitr., vertr. 80 Nov. v. Colombo. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alhena, arr. 8 Dec. v. Hamburg te Antwerpen. Poeldijk, uitr., vertr. 1 Dec. v. Lissabon. Aludro, thuisr., arr. 80 Nov. te Santo®. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Glaueus, v, Japan n. R'dam, vertr. 80 Nov. v. Penamg. Polyphomus, v. A'dam n. Batavia, poes. 30 Nov. Gibraltar. Autolyeus, vertr. 28 Nov. v. Yokohama n. R'dam. Palaan'öd, arr. 29 Nov. v. A'dam te Gravesend. Adrastus, v. Japan n. R'dam, pass. 3 Dec. Perim. Hysom, v. R'dam n, Japan, pass. 2 Dec. Perim. Moohaon, v. Japon n. R'dam, vertr, 8 Deo. v. Hongkong. Jovn—Chlnar-Japan Lijn. Tjlleboet, arr. 80 Nov. v. Java te Kcibe. Tjikembang, arr. 80 Nov. v. Ghinwangtoo te Batavia. Tjieoodori, v. Japan a. Java, onr. 1 Dec. te Chln- wangtao. a Java—Bengalen Lijn. C eraan, arr. 80 Nov. Java te Rangoon. van 1 tot, 8 Doe. 1923. BEVALLEN: C. Molenaar-Schrier, z.; R. van der Vliot-Booij,4 z.; W. van Wilgen-Gemeer, z.; N. Douwas-van Dartelen, z.; N. Jonssen-Glad- pootjee, d1.J. Wieffering-Diedenhoven, z. 1 Dec. 1923. Aangevoerd' door 6 ktordters: 640 middeltonnen P. stuk 0.40; 240 kleine tonigen p. stuk 0.15; 1 tarbot 5; 8 kieten zetischol p. kist 12—14; 16 kitten kleine schol p. kist 6—8; 8 kisten schar p. kist 3; door garnolenvlsschens830 K.G. gelkookto garnalen p. K.G. 0.07—0.10; door sardijnvisschers: 120 mmndjaff sardiin p mand je 0.60—0.70. 3 Dec. 1923. Aangevoerd door 1 garnalenvisscher: 200 K.G, gekookt» garnalen p. K.G. 0.17. Wierlngen, I December 1928.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7