R.-K. Kerk, Kerkgracht64, Helder. A. J. P's Kerstpudding GELD! GELD! Tweede Blad. DINSDAGAVOND, 11 en 18 DECEMBER, VAN DINSDAG 11 DECEMBER 1923. CONFERENTIES uitsluitend voor NIET-KATHOLIEKEN, door de Paters Dominicanen van het klooster te Zwolle, te half negen precies. Duur der conferentie één uur. TOEGANG VRIJ. Onvolwassenen alleen onder verantwoordelijk geleide. 11 December: Aflaten. Pater F. OTTEN. 18 December: De alleenzaligmakende Kerk. Pater M. GIJLSWIJK. EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ! FEUILLETON. BINNENLAND. De crisis. Zaterdagochtend heeft de Koningin conferentie ontvangen mgr. dr. W. H. lens, voorzitter van de fractie van R. K. Ka merleden. Ned. schip door de Ver. Staten in beslag genomen. Reuter meldt uit New. York, d.d. 8 Dec De kustwacht heeft bij het Pire Island den Nederlandschen schoener „Zeehond" in be slag genomen, die 7500 kisten champagne en andere alcoholische dranken aan boord hac De lading drank vertegenwoordigt een waarde van 300.000 dollar. Onderhandelingen met Amerika. De Amerikaansche gezant heeft in op' dracht van zijn regeering, aan den minister van buitenlandsche zaken voorgesteld, on derhandelingen te openen over een nieuw algemeen Verdrag van vriendschap, handel en consulaire rechten op den voet van on voorwaardelijke behandeling aan de meest begunstigde natie. De nederlandsche regen ring heeft zich in beginsel tot sluiting van zoodanig verdrag bereid verklaard, waar over dus eerlang de onderhandelingen zul len worden geopend. Tusschen de beide regeeringen zijn tevens onderhandelingen gaande tot regeling van het vervoer van sterken drank op de Neder landsche schepen in Amerikaansche terri toriale wateren. De loodsdienst. Bij K.B. zjjn nader gewijzigd het Algemeen Reglement op den Loodsdienst en de Bij zondere Reglementen op den Loodsdienst in het Ilde district (Texel), in het IVde en Vde district (Goedereede, Maas en Brouwers haven) en in het Vide district (Monden der Schelde). In het Algemeen Reglement moet art. 40, eerste alinea, als volgt worden geleden: Behalve voor den kunstloodsdienst kunnen er ook loodsvaartuigen met loodsen aan boord aangewezen worden om te kruisen, als één of meer vooruitgezette posten. Naar gelang van de behoeften van de scheepvaart wordt door den Minister van Marine bepaald, of instelling van zuik een post zal geschieden, waar die dan gestation- neerd zal worden en voor welke zeegaten er loodsen aan boord zullen zijn. In het Bijzonder Reglement in het lilde district (Texel) vervalt art. 7. In het Bijzonder Reglement in het IVde en Vde district (Goederen, Maas en Brou wershaven) vervalt art. 7. In het Bijzonder Reglement in het Vide district (Monden der Schelde) vervalt ait. 8. De weldadigheidspostzegels. In aansluiting aan het bericht over het voornemen der regeering om aan haar kan toren der posterijen voor het publiek bijzon dere postzegels verkrijgbaar te stellen, ver neemt de Tel., dat deze zegels uitgegeven zullen worden met een frankeerwaarde van 2 en 10 cent. Zij zullen echter worden ver kocht met een bijslag van 5 cent boven de frankeerwaarde, derhalve resp. voor 7 en 15 cent. Overigens zijn op de weldadigheids postzegels de bepalingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. Zij zullen ook in het internationaal verkeer geldig zijn. De geldigheidsduur is niet be perkt. Deze zegels zijn van 15 December tot en met 15 Januari voor het publiek verkrijg baar. De gehuwde ambtenares. Naar men aan de „Msb." mededeelt, zul len alle gehuwde ambtenaressen met ingang van 1 Maart a.s. op wachtgeld worden ge steld, tenzij zij kunnen aantoonen kostwin- ster te zijn. De eerste drie maanden krijgen zij nog vol salaris, de volgende 3 maanden 75 en daarna 60 van de jaarwedde, alles met aftrek van 8voor pensioen. Wat betreft het pensioen is bepaald, dat dit, indien het totaal van dienst- en wacht geldjaren meer dan zeven is, voor ieder 2 van het salaris bedraagt met een minimum van 30 Spoorwegabonnementen. De directie van de Nederl. Spoorwegen heeft bepaald, dat met ingang van 1 Januari tegen bijbetaling van het prijsverschil de geldigheidsduur van een algemeene abonne mentskaart, groepenkaart en scholierkaart vijfmaal in plaats van driemaal kan worden verlengd. De Hoogovens In bedrijf. Naar wij vernemen is thans officieel vast gesteld, dat de Hoogovens te Velsen op 15 Januari a.s. volledig in bedrijf gesteld zul len worden. Alle voorbereidende werkzaam heden zijn hiervoor getroffen. Natuurlijk kan zich hierbij nog tegen spoed voordoen, maar alles wordt er opgezet om het bedrijf op genoemden datum in gang te brengen. Loonraad Spoorwegpersoneel. In de Zaterdag in een der hoofdadministra tiegebouwen van de Nederlandsche Spoorwe gen te Utrecht gehouden vergadering van den Loonraad voor het Spoorwegpersoneel zijn de voorstellen der directie, om de salaris sen en loonen van het personeel met ingang van 1 Januari a.s. met 10 procent te ver minderen, verworpen. Het faillissement der Bossche Hanzebank. De arrondissementsrechtbank te 's-Her- togenboscli heeft Zaterdag in staat van faillissement verklaard de naainlooze vennoot schap Credietvereeniging de Hanzebank, met benoeming van jhr. mr. E. van Meeuwen tot rechter-oommissaris en de heeren mr. Q. van Leeuwen, mr. G. Kolfschoten en H. A. Tromp, die tot dusver als beheersders wa ren aangewezen, tot curatoren. De rechtbank overwoog, dat, hangende de surseance de srnat van den boedel der Han zebank zoodanig is achteruit gegaan, dat het vooruitzicht is verdwenen op volledige be- aling van alle schulden bij het eindigen der surseance. Ingezonden Mededeeling. BUITENLAND. Ingezonden Mededeeling. met nieuwe rozijntjes en amandelen Puddingfabriek A. J. POLAK, Groningen door ELEANOR H. PORTER. 17) Voor het grootste gedeelte besteedde de heer Smith, tenminste zoo heette het, zijn tijd aan de eigenlijke taak van gegevens, waarvan hij er een groot aantal vond be treffende de familie Blaisdeil te noteeren en bestudeeren. Het scheen, dat Rufus Blais- deli in zijn dagen, ook heel veel hieraan ge daan had en de heer Smith vertelde juffrouw Maggie, dat dit een groote vondst voor hem was. Juffrouw Maggie was hiermede zeer in genomen. Zij zeide, dat zij blij was, wanneer zij hem van dienst kon zijn, terwijl rij hem vrijheid gaf te komen, wanneer hij zulks wenschte. Zij plaatste den Bijbel en de gcoote doos met papieren op een klein ta feltje in een hoek van de kamer en verzocht hem het zich zoo gemakkelijk te maken. Zij liet hem zoo duidelijk merken, dat zij hem als één van de familie beschouwde, dat het den heer Smit niet kwalijk te nemen was, dat hij dit ook ging denken. Al werkende, in het voor hem ingeruimde hoekje kreeg hij al heel gauw veel te zien van juffrouw Maggie's dagelijksch leven en leerde hij vele van haar bezoekers kennen. Alhoewel verscheidene geheel onbekenden voor hem waren, had hij toch reeds enkelen ontmoet. Eerst was het mevrouw Hatti Blaisdeil DUITSCHLAND. De machtigingswet aangenomen. Aan de hoofdelijke stemming over de nieuwe machtigingswet in den Rijksdag op Zaterdag j.1. hepben 332 leden deelgenomen. Het ontwerp is met 313 tegen 18 stemmen en onthouding aangenomen. Het vereischte quorum en de vereischte meerderheid zijn dus bereikt. Vervolging van Rijksdagleden. Het verzoek van de regeering om de par lementaire onschendbaarheid van ettelijke communistische leden van den Rijksdag en van den socialistischen afgevaardigde Hoff- mann die in de separatistische beweging in en Palts een belangrijke rol gespeeld heeft, op te heffen teneinde hen wegens hoogver raad te kunnen vervolgen is door de perma nente commissie van den Rijksdag goedge keurd. De ambtenaarssalarissen. Naar de Berliner Lokal Anzeiger meldt, hebben alle ambtenaarsorganisaties bij het ministerie van financiën verzet aangetee- kend tegen de nieuwe salarisregeling. De ex-Kroonprins. De ex-kroonprins die sedert geruimen tijd I een proces hangend had tegen den Duit- schen staat wegens z. i. onrechtmatige inbe slagneming van een deel van het kroon domein Oels, heeft dit proces gewonnen. De staat werd veroordeeld in de kosten. De Ver. Staten en Duitschland. Zaterdag is een handelsverdrag tusschen I de Ver. Siaten en Duitschland onderteekend. Dit verdrag, dat hetgene, dat tijdens den oorlog werd afgeschaft, vervangt, zal spoe dig ter bekrachtiging bij den Senaat worden ingediend. Servië en Duitschland. De Duitsche gezant te Belgrado is Zater-1 dag naar Berlijn vertrokken. Men brengt zijn vertrek in verband met den zeer gespannen toestand, welke het gevolg is van Duitsch lands weigering oan de leveringen in natura op de vergoedingsrekening van Zuid-Slavië voort te zetten. Een milliarden-roof. Separatisten, die met twee auto's waren hebben een geldtransport van het filiaal Wiesbaden van de Rijksbank, dat van Frankfort over Mainz naar Wiesbaden on derweg was, overvallen en voor biljarden biljetten van 2 biljoen geroofd, waarvan de nummers nog onbekend zijn. ENGELAND. De verkiezingen. De verkiezingen in Engeland hebben ge leid tot een neuerlaag voor de conservatieve partij. Baiüwin met zijn beschermende rech ten is delimtiel verslagen. V an de meerder' neid van 77 stemmen die de conservatieve partjj alleen over de twee andere partijen en de onafhankelijke leden in het vorige Lagerhuis had is niets meer over. De uitslag is nog vernietigender voor pro tectie dan uit de gewijzigde verhouding tus schen de partijen in het Lagerhuis zou vol gen. Heeft zoodoende in het traditioneele land van den vrijhandel dit oeoonomisohe öeginsel een eclatanten zegepraal behaald, geen van de partijen zelf kan zich de over winning toekennen. Een samengaan van conservatieven en liberalen op het een of andere politieke program, waaruit de oeoonomische strijd pinnen geschrapt zijn, zal wellicht kans van slagen hebben. De vorming van een zuiver zakenkabinet is in de parlementaire traditie van Engeland iets zoo ongewoons dat het slechts als tijdelijke overgang naar een coalitie of een nieuwe verkiezing denkbaar zou zijn. Baldwin kan, daar het nieuwe parlement niet voor de eerste dagen van Januari bijeen behoeft te komen, nog gedurende dien tijd aanblijven, doch er bestaat reden om te ver moeden, dat hij zijn portefeuille voordien aan den Koning zal overhandigen. Het oon- siitutioneele gebruik wil, dat dan de sterkste oppositiepartij in dit geval de arbeiders- parij wordt uitgenoodigd, een nieuw ka binet te formeeren. Ramsay MacDonald heeft zich echter reeds uitgelaten, dit niet te willen doen. Er zijn thans acht vrouwen in het Lager huis. Joynson-Hicks, de minister van volksge zondheid heeft des avonds aan een banket te Londen het woord voerende gezegd: „Wij zullen ons moeten wennen aan het bestaan van drie groote partijen van gelijken om vang en aan een mogelijke coalitie met de eene of andere partij. Het is een ernstige factor dat geen enkele partij over de twee andere niaoht kan oefenen." Men is feitelijk in alle politieke kringen van meening, dat de verkiezing geen op lossing heeft gebracht behalve dan, dat de protectie-plannen voor goed van de baan zijn en dat er dus binnen afzienbaren tijd een nieuwe verkiezing noodig zal zijn waar bij een andere leüs of tenminste een com promis noodig is. De Daily Herald (arb.) is onvoorwaarde lijk gekant tegen een coalitie van de libera len en de arbeiderspartij, daar de arbeiders partij uitsluitend een oppositie dient te vor men tegen de niet-socialistische parijen. Ingezonden mededeeling. met een gezicht nog rooder dan anders. Zij was huiten adem en erg opgewonden, terwijl in haar oogen een angstige blik lag. Zij ver telde, dat zij een lunch moest geven, waar voor zij juffrouw Maggie's zilveren lepels en vorken, haar beschilderd suikervaasje en melkkannetje, als ook moeder Blaisdell's geslepen kristallen schaal noodig had. De heer Smith, veronderstellende, dat juffrouw Maggie natuurlijk ook voor deze lunch uitgenoodigd was, verheugde zioh er reeds over, dat zij ook eens een beetje aflei ding zou hebben. Doch tot zijn groote ver bazing hoorde hij echter mevrouw Blaisdeil tot haar zeggen er vooral voor te willen zor gen om elf uur in de keuken te zijn. Verder vroeg zij of juffrouw Maggie haar niet een meisje kon bezorgen, om aan tafel te bedie nen, terwijl zij haar tevens vroeg, wat er met Benny gedaan moest worden. Zij kon hem niet in huis houden, want hij zou zeker den heelen boel in de war sturen. De heer Smith kon juffrouw Maggie's ant woord op al deze vragen niet hooren, want zij nam haar bezoekster dadelijk naar de keuken mee, om, zooals zij zeide, de lepels I zijn. pen," eindigde zij op een stoel neervallende. „Natuurlijk, wanneer ik het kan. Maar wat is er eigenlijk?" Haar vlugge vingers waren reeds bezig den knoop van het touw los te maken. „Hot is mijn oude zwarte zijden japon. Ik wil haar nog eens vermaken." „Nog eens? Maar, ik dacht, dat het den laatsten keer al bijna niet meer veranderd kon worden?" „Ja, dat is zoo, maar er is nog heel wat goed aan," bracht mevrouw Jane met nadruk in het midden. „Ik heb wat fluweel, kant, een paar knoopen en nieuwe voering ge kocht. Ik dacht, dat ik 't alleen wel af kon, maar nu zit ik met iets, waar ik geen raad mee weet. Daarom ben ik maar hierheen ge komen." „Ja, dat is goed, maarJuffrouw Mag gie hield weifelend een half afgemaakte mouw in de hoogte. „Waarom ben je eigen lijk niet naar Flora gegaan; zij weet 't na. tuurlijk veel beter; zij is geheel op de hoogte." Mevrouw Jane scheen ietwat geraakt te De Manoheser Guardan (lib.) acht een ooalitie van de liberalen met de arbeiders partij onwaarschijnlijk, maar indien deze gesteund wordt door de liberalen of omge keerd zeer goed uitvoerbaar tengevolge vap de vele gemeenschappelijke zienswijzen van de liberalen en de arbeiderspartij. OOSTENRIJK. Dreigende staking van ambtenaren. Oostenrijk staat voor een staking die wel licht tot de ernstigste zal behooren, die het land ooit medegemaakt heeft, 't Betreft hier het dreigement van het gezamenlijke per soneel der staatsinrichtingen en -bedrijven, de zgn. „Bundesanstalten". De staking zal dienen om meer kracht bij te zetten aan de looneischen van het personeeL De oorzaak van de staking is de weigering van den Bondskanselier, dr. Seipel, de eischen van het ambtenarenkorps in te wil ligen. Immers, de inwilliging van deze eischen zou het budget, op welks bezuini gingsmaatregelen de saneeringsactie van den Volkenbond ten behoeve van Oostenrijk be rust, ontwrichten. De Bondsregeering is ech ter bereid den ambtenaren tegemoet te ko men tot een bedrag van 540 milliard kronen. Méér weigert zij evenwel. Intusschen heeft dr. Seipel, zooals bekend, verklaard, dat de Bondsregeering, indien de staking uitbreekt, bij het parlement haar ontslag zal indienen, zoodat de economische crisis gepaard zal gaan met een politieke crisis. TS J ECHO-SLO W AKI JE. Spoorwegongeluk In Amerika. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks halftwee heeft een noodlottig on geluk plaats gehad op de New-York Central Spoorweg naar Chicago, waarbij 9 personen werden gedood. De gewonden zijn talrijk. De hevige mist, die heerschte, is aan dit on geluk schuld. Wegens het groot aantal passagiers werd de trein van New York naar Chicago in vie ren gesplitst, d.w.z. er werden vier verschil lende treinen van gemaakt. Te Forsythe in den staat New York reed de tweede trein bij een overgang van de spoorbaan op een passeerenden auto, die tengevolge van den mist den trein niet zag aankomen. De auto werd verpletterd en, voorzoover bekend, zijn alle inzittenden omgekomen. Dit eerste onge luk leidde naderhand tot een botsing tus schen twee treinen. De machinist van den trein, die den auto aanreed, hield stil om de schade op te ne men. Door het stilhouden van den trein wer den de lichtsignalen automatisch op onvei lig gezet, en de machinist van den volg n- den, derden trein wist, gewaarschuwd door die signalen, tijdig te stoppen. De machinist van den vierden trein echter kon door den dikken mist de signalen niet onderscheiden en reed in volle vaart op den derden in. De verwoesting door de botsing veroor zaakt, was ontzettend, het gekerm der ge wonden hartbrekend. Uit alle omliggende plaatsen werd medische hulp ontboden. MEXICO. De opstand. Zaterdag werd uit Washington gemeld: De zes Mexicaansche staten Vera Cruz, San Luis Potosi, Chihuahua, Michoacan en Tamaulipas hebben de gehoorzaamheid aan de federale regeering opgezegd. De federale I ambtenaren zijn er afgezet en door aanhan-1 gers van den opstand vervangen. President Obregon heeft, generaal Pluta- reco Balles aan het hoofd van de federale troepen geplaa.tst, die afgezien heeft van de candidatuur voor het presidentschap, om den opstand te onderdrukken 28.000 man federale treepen trekken, naar gemeld wordt, naar Vera Cruz op. Obregon heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij den opstand ken schetst als een samenzwering tegen het ge wone volk. GEMENGD NIEUWS. Gearresteerd. De badmeester van het gemeentelijk volks- en schoolbadhuis aan de Van der Werfstraat te Leiden, is na als verdacht van onzedelijke handelingen met meisjes die er de baden gebruikten in zjjn betrekking te zijn ge schorst, gearresteerd. Kastekort. Wegens een tekort in kas aan het post- kantoor te Ommen is de postbeambte D. door de marechaussee aangehouden en naar Zwolle overgebracht. Ontrouw postbeambte. In het huis van bewaring te Leeuwarden is opgesloten de besteller bij den post- en telegraafdienst P. S. te St. Jacobsparochie, die verdacht wordt zich gelden te hebben toegeëigend, die hem ter verzending waren toevertrouwd. Kerkdief. De uit Phillippine afkomstige P. F. de L., die was aangehouden wegens diefstalen in de R.-K. kerken te Aardenburg en Ede heeft thans bekend niet alleen die diefstallen te heb ben gepleegd maar ook die in de Ned. Herv. kerk te Koudekerke en de Geref. kerk te Oost en West Souburg en in laatstgenoemde gemeente eok bjj een landbouwer te hebben ingebroken. De aangehoudene is recidivist en was kort geleden uit de gevangenis ont slagen. Diefstal van aangeteekende stukken. De vorige week werd uit een postzak voor Weesp een pakket aangeteekende stukken vermist. Doordat men ten postkantore W eesp bet op dezen zak zich bevindende lakstempei heeft vernietigd, kan niet worden uitgemaakt of de postzak in al of niet geschonden toe stand dat kantoor bereikte, hetgeen natuur lijk het onderzoek naar deze zaak bemoei lijkt. De overtuiging wint meer en meer veld, dat de schuldige aan dezen postdiefstal niet te Weesp moet gezocht worden. Er zijn ver schillende aanwijzingen (te laat aangekomen brieven etc.), dat de dief bijzonder haastig te werk is gegaan; in het wilde weg een greep in den postzak heeft gedaan en zich behalve het pakket aangeekende stukken, ook een bundel gewone brieven en briefkaar ten heeft toegeëigend, welke laatste dan, toen zij bleken voor den dief niet van waarde te zijn op een ver afgelegen plaats opnieuw gepost werden. Eenige dagen nadat de vorenbedoelde postdiefstal had plaats gehad, kwam van Den Haag ten postkantore te Weesp het bericht, dat ook daar een pakket aangeteekende stuk ken, dat aldaar moest arriveeren, niet was meegekomen. Dit bleek evenwel het missen eener aansluiting tot oorzaak t hebben. Auto-ongeluk bij Naarden. Zaterdagavond is op den straatweg tus schen de Hakkelaarsbrug en Naarden een ernstig-auto-ongeluk gebeurd, waarbij een fietser gedood werd. Omstreeks 6 uur kwamen twee auto's, een uit de richting Naarden, de andere wagen van Amsterdam, elkaar te gemoet. Tusschen de Hakkelaarsbrug en Naarden reed even eens een fietser, die naar beweerd wordt, geen licht op had. De chauffeur van den auto, die van Naarden kwam, heeft den wiel rijder dan ook eerst op korten afstand be merkt. Toen hij hem op het laatste oogen- blik zag, was het te laat, om nog uit te wij ken. Op hetzelfde oogenblik was inmiddels de andere auto genaderd. Beide wagens re den tegen elkaar, terwijl de fietser over den weg werd geslingerd. In de verwarring op den donkeren weg reed de eerstgenoemde auto nog de Muidervaart in, waar hij tot aan den bovenkant der carrosserie in ver dween. De chauffeur, die licht gekwetst werd door den schok, wist zich te redden, doch is nadat hij op het droge was gebracht, plotseling verdwenen. In den anderen auto werd mevr. Lucas uit Bussum door de glasscherven gewond. De voor-as was door den schok ontzet. De gedoode is de boerenarbeider Gerrit Brouwer uit Muiden, een weduwnaar, die 5 kinderen achterlaat. en vorken te halen. Maar zijdelings kreeg I hij een zeer volledig antwoord. Eenige dagen later namelijk was juffrouw Maggie niet thuis, toen hij kwam en Benny, die hem begroette, vertelde hem alles ervan tot aan de heerlijke taart, die tante Maggie zelf voor de gasten had klaargemaakt, toe. Daarna was het mevrouw Jane Blaisdeil, die verscheen. Mevrouw Jane zag er ver moeid en afgetobd uit. Zij had een groot pak lij zioh, dat zij, zonder iets te zeggen, op juffrouw Maggie's schoot gooide. „Daar, ik ben ten einde raad, daarom breng ik het bij jou. Jij moet me er uit hel- „Omdat ik het niet bekostigen kan naar Flora te gaan, dat weet je ook wel. Wanneer ik het geld had, zou ik het graag doen, maar ik heb 't niet en.het hemd is nader dan de rok, zou ik imeenen. Bovendien breng ik altijd mijn nieuwe japonnen bij haar om te maken, maar dat oude dingNatuurlijk, wanneer jij mij niet helpen wilt „Oh, maar ik wil wel," zeide juffrouw Maggie haastig. „Kom in de keuken, daar hebben wij meer ruimte," ging zij voort, het pak bij elkaar rapende, terwijl zij opstond. „Ik heb nog een heeleboel van een andere soort kant thuis. Het was erg goedkoop, daarom heb ik een heele bezending ge kocht," verhaalde mevrouw Jane, bereid' willig opstaande. „Ik ben alleen bang, dat het niet hij dit zal passen, eigenlijk geloof ik, dat het bij niets zal passen, want het is zoo. De keukendeur viel met een slag dicht, zoodat de heer Smith niets meer verstaan kon. Een half uur later echter zag hij mevrouw Jane de stoep afgaan. Zij zag er weer opge wekt en voldaan uit, terwijl zij vlug en vast beraden huiswaarts ging. Zij had geen pak meer bij zich. Een volgende keer kwam juffrouw Flora, Haar klein mager gezicht scheen nog meer verlegen, terwijl haar bijziende oogen nog angstiger keken dan gewoonlijk, meende de heer Smith. Zelfs de glimlach, waarmede zij hem be groette, was zoo afgemeten, dat hij er niets van begreep. Zij ging bij het venster zitten en begon met juffrouw Maggie te babbelen. Spoedig echter hoorde de heer Smith haar zeggen: „Neen, Maggie, heusch ik weet niet, wat ik' beginnen moet.heusch, ik weet het niet. Ik héb zoo bitter weinig werk! Ik verdien ternauwernood voldoende om mijn huur te betalen, laat staan mijn eten." Juffrouw Maggie fronste het voorhoofd. „Maar ik dacht, dat HattieLaat Hattie niet eenige nieuwe japonnen maken.en Bessie ook niet?" Een zucht ontglipte juffrouw Flora. „Ja, oh, ja! Zij hebben er ieder drie of vier gekocht. Maar zij komen nu niet meer bij my. Zij gaan nu naar die Frangaise, die alles voor de Pennooks maakt. Je weet wel, dat mensch met dien gekken naam. Zij heb- Ingezonden Mededeeling. Iedereen heeft bij tyden een zacht laxeer middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver schaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0 65; in apotheken en drogistzaken. (11) ben natuurlijk gelijk. Nu zij in het Westelijk deel wonen, kan je hun dat niet kwalijk ne men. Ik ben lang niet zoo goed op de hoogte als zij. Haar naam alleen is reeds voldoen de." „Gekheid! Op de hoogte! Natuurlijk ben je op de hoogte!" Juffrouw Maggie laohte vroolijk, doch de heer Smith hoorde, terwijl hij aan het tafeltje zijn aanteekeningen maakte, iets in haar lach, dat niet op vroo- lijkheid scheen te wijzen. „Je 'bent voor mij voldoende op de hoogte. Ik heb juist op het oogenblik iets voor je. Ga maar even mee naar de keuken." Zij was reeds bijna hij de deur. „Maar, Maggie, "e hebt nog nooit (In tegenstelling met haar weifelende stem en houding sprong juffrouw Flora vroolijk op.) Je hebt mij nog nooit een. Weer werd de deur van keuken gesloten, zoodat de heer Smith het einde van dezen zin zelf moest vinden. Maar de heer Smith hield zich niet bezig met naar het einde van zinnen te zoeken. Evenmin drukte zijn ge laat op dat oogenblik dat medegevoel uit, wat men na dit medelijden opwekkend ver haal van juffrouw Flora daarop verwacht zou hebben. In tegendeel hij krabbelde opgewekt op den kant van zijn aanteekenboekje eenige woorden, die hij zeker niet in de Blaisdeil registers voor hem vond: Nog twee maanden dan honderddui zend dollar, ik hoop, dat ik er zal zijn om het resultaat te zien." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7