NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! Hötel „PËÏTBURG". Eerste Blad. GRATIS. No. 5807 ZATERDAG 22 DECEMBER 1923 51e JAARGANG VerscM)nt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Glrorekenlng No. 16066. ZÜ3 die zich met m ingang van heden voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 Januari IN VERBAND MET DE KERSTDAGEN ZAL DE „HELDERSCHE COURANT" NIET DINSDAG 25, DOCH MAANDAG 24 DECEMBER VERSCHIJNEN. W i n t e r t y d. Maan Zon Hoogwater Dec. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 23 a. 4.33 m. 7.41 8.10 3.48 8.46 9.02 Maand. 24 5.25 8.31 8 11 3.48 9.19 9.86 Dinsdag 26 6.24,, 9.14 8.11 8.49 9.53 10.11 Woensd.26 7 28. 9 52 8.11 3.49 10.29 10.48 Oond.d. 27 8.37 10.24 8.11 3.5011.0311.28 Vrydag 28 9 47 10 54 8.12 3.51 11.49 Zaterd. 29 11.01 11.209 12 3.52 0.11 0.34 Zaterdag 22* Deo4.17 uur Zondag 23 4.16 Maandag 24 4.18 BUITENLAND. Het bestuur van Tanger. Zooals wij reeds in ons vorig nummer me dedeelden, is de overeenkomst tusschen Frankrijk, Engeland en Spanje, geteekend. De voornaamste bepalingen der nieuwe conventiet betreffende het volgende: De parmanente neutraliteit van de zone van Tanger wordt in de meest stellige en alles-omvattende bewoordingen gewaar borgd. De economische gelhkheid der mogendhe den zal te Tanger ook voortaan worden in acht genomen, zelfs wanneer bestaande han delsverdragen mét Marokko worden opge zegd. _^e instelling van een internationaal be heer te Tanger brengt vanzelf de onheffing der caputilaties mede, oorspronkelijk opge legd aan den Barbarijschen staat. Het bestuur over Tanger zal, afgescheiden van het bestuur over de inboorlingen, in handen zijn van een commissie van controle en een internationale wetgevende vergade ring. De commissie van controle zal bestaan uit acht consulaire ambtenaren van de mo- genheden, aie de acte van Algeciras hebben onderteekend. Het zal haar taak zijn, de na leving van het statuut van Tanger te verze keren en haar veto uit te spreken over alle wetgevende maatregelen, welke ermee in strijd zijn. De internationale vergadering zal bestaan uit zes en twintig leden. Van de Europeesche leden zullen er vier Franschen zijn, vier Spanjaarden, drie Britten, twee Italianen, een Belg, een Portugeesen eon Nederlander.. De andere onderteeke naars van de acte van Algeciras zullen even eens vertegenwoordigd zijn. De vergadering zal wetgevende macht hebben over de in- landsche en de Eurooeesche bevolking. De inlandsche bevolking zal in de verga dering 'vertegenwoordigd zijn door zes Mo- FEUILLETON. door ELEANOR H. PORTER. Ongeveer zes maanden geleden vertrok de heer Fulton van hier op een, naar hij zeide, uitgebreiden onderzoekingstocht naar Zuid- Amerika. Vóór zijn vertrek stelde hij mij een 'bedrag van ongeveer drie honderd duizend dollar ter hand. Hij overhandigde mij tevens een verzegelde enveloppe gemerkt: „Instruc ties" met de opdracht deze zes maanden na dén daarop vermelden datum te openen, wanneer hij niet was teruggekeerd en dan te behandelen volgens de daarin vermelde aanwijzingen. Ik kan hier nog aan toevoe gen, dat hij mij ook een tweede verzegelde enveloppe gemerkt: „Mijn laatste wilsbe schikking en testament" ter hand stelde; maar ik kreeg order dit document niet eer der dan twee jaar na den daarop aangegeven datum te openen. De zes maanden zijn nu verstreken. De enveloppe „Instructies" is döor mij geopend en ik vind daarin vermeld dat ik onverwijld en met den meest mogelijken spoed in con tant geld moet uitbetalen aan zyn bloedver wanten: Frank G. Blaisdell, James A. Blais- dell en Flora P. Blaisdell, allen woonachtig te Hillerton, ieder een derde gedeelte van bet mij toevertrouwde 'bedrag. ik zal natuurlijk mijn opdracht zoo spoedig mogelijk ten uitvoer brengen. Over een paar £®Ken hoop ik persoonlijk naar Hillerton te komen om u het bedrag ter hand te stellen hammedanen en» drie Joden, door den Men- doub (vertegenwoordiger van den Sultan), benoemd, doch er is een voorziening getrof fen, waardoor het onmogelijk is, dat de in landsche leden de macht hebben in de ver gadering, hetzij alleen, hetzij samen met de vertegenwoordigers van één bepaalde mo gendheid. Het beheer en de exploitatie der haven zullen waarlijk internationaal zijn en er kan thans geen vrees meer bestaan voor het ma ken van onbillijk onderscheid. De conventie is gesloten voor een tijdvak van twaalf jaar. zy blijft evenwel voor on- bepaalden tijd van kracht, tenzij en totdat de drie contracteerende partijen overeenko' men haar te herzien. Zoodra de conventie geteekend is door de drie contracteerende partijen zullen deze zich tot de andere on derteekenaars der acte van Algeciras wen den en hen uitnoodigen tot de nieuwe con ventie toe te treden. Een belangrijk hoofdstuk der conventie is gewijd aan de volledige neutraliseering der zone van Tanger. Het aanleggen van versterkingen en alle andere toebereidselen voor een oorlog zijn uitdrukkelijk verboden. Er komt een inlandsche gendarmerie van 250 man onder bevel van een Belgisch kapi tein, bijgestaan door Fransche en Spaanschf officieren. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. De Britsche leden'der commissies van de» kundigen van de Commissie van Herstel zijn Montague Norman, gouverneur der Bank van Engeland, Reginald McKenna, ex-kanselier van de schatkist en sir Joshua Stamp, een bekend econoom. BEIEREN. Een plan om v. Kahr te vermoorden. De politie ontving onlangs inlichtingen nopens plannen tot het vermoorden van v. Kahr. Het onderzoek leidde tot de arrestatie van den tooneelspeler Hans Barthel uit Sak sen. Hij heeft thans bekend bet plan te heb ben gehad om v. Kahr dood te schieten en daartoe reeds voorbereidende maatregelen te hebben genomen. Barthel is -ter beschik king der justitie gesteld'. FRANKRIJK. De gesneuvelde officieren. Generaal Gouraud heeft dezer'dagen in Brussel een lezing 'gehouden over den Fran schen soldaat in den grooten oorlog, waarin hij nog eens weer eenige cijfers heeft gege ven, welke onder zijn gehoor een rilling verwekte. Hij herinnerde er aan dat Frank rijk in den jongsten oorlog 1.500.000 dooden heeft gehad, waaronder 36.000 officieren. Van de officieren, die in de in 1808 door Napoleon gestichte krijgsschool te Saint-Cyr werden gevormd, waren er in die jaren tot 1914, 1800 gesneuveld. In den laatgten oorlog echter zijn in vier jaren tijds 5000 in Saint-Cyr opgeleide officieren gesneuveld. GRIEKENLAND. Hoewel de regeering verzekert, dat het vertrek van dein koning voorshand een voor- loopig karakter draagt, gelooft men in som mige kringen dat het leger de republiek zal uitroepen voordat de nationale vergadering bijeen Is gekomen. Naar het schijnt, streven de repuhlikeinsche leiders Papan asthasioe en generaal Pangalos ernaar zich op den voorgrond te dringen. Ingezonden Mededeellng. Voor elke plek van Uw hüid tegen een door u voor het u toekomend ge deelte te teekënen kwitantie. Deze brief dient u in kennis te; stellen van het geluk, dat u te beurt is gevallen en tevens u mijn igelukwenschen daarmede aan te bieden. Met de meeste 'hoogachting EDUARD D. NORTON. „Oh! Oh!" zuchtte Melicent ,,Nu, wat zegt u er van?" vroeg de heer Frank Blaisdell. „Wel, ik vind 't natuurlijk schitterend. Ik wensch u hiermede van harte geluk," riep de heer Smith uit, terwijl hij hem den brief terug gaf. „Dus u gelooft, dat alles iin orde ls?" „Zeer zeker!" „God bewaar mij!" riep de mau.uit. „Maar je zult zien, dat -hij terugkomt" Me vrouw Jane's stem klonk nog steeds heslist. „Nu, wat zou dat? U zult toch altijd uw honderd diuizend dollar hebben/ glimlachte de heer Smith. „Hij zal het dus niet terugnemen?" „Natuurlijk niet Ik betwijfel 't of hij dat zou kunnen1 doen, zelfs als hij 't wilde." „Wij krijgen dus honderd duizend dollar?" riep Melioent uit „Ik zou zeggen van wel; misschien ver minderd met het sucoessierecht." „Wat is dat? Wat bedoelt u daarmede?" vroeg mevrouw Jane. „Meent u, dat wij moe ten betalen, omdat wij dat geld krijgen?" „Ja, dat veronderstel ik. Ef bestaat hier toch een erfrechtbelasting." „Hoeveel kost dat? Moeten' wij een heele- boel betalen? Is er geen manier om dat uit te sparen?*" Ingezonden Mededeellng. TELEFOON 55. BRITSCH-INDIE. Aan de Afgaansche grens. Een draadloos bericht uit Moskou behelst: -Uit zeer goede bron wordt uit Kaboel ge meld, dat Humphries, de Britsche commissa ris aan de Afgaansche grens, een ultimatum heeft gesteld' in verband met den moord op Engelsche onderdanen. Engeland eischt, dat Afganistan alle betrekkingen met den Bond van Russische Sovjetrepublieken zal afbre ken en, zoo noodiig, niet voor een oorlog te rugdeinzen. Over dit bericht, dat pas laat in den avond hier ontvangen werd, beeft de pers nog geen beschouwingen, maar gezien de geestesge steldheid in politieke kringen, zal het als bui tengewoon verontrustend worden beschouwd, aangezien deze bedreiging van de onafhan kelijkheid van het eenige land, dat als buffer staat dient tusschen Rusland en Engeland, voor de Sowjetregeering van groote bet&eke- nis zou zijn. Tsjitsjerin beeft hierop in een onderhoud uitdrukkelijk gewezen en er aan herinnerd, dat Engeland er reeds in is geslaagd, het buffergebied aan de Dardanellen te doen ver dwijnen. Ofschoon hij weigerde te antwoor den op de vraag der journe isten, of de Rus sische regeering het optreden van Engeland tegenover Afganistan als een vijandige han deling beschouwt, verklaarde hij, dat het ul timatum een politieke handeling was van het hoogste gewicht, waarvan de gevolgen voor het oogenblik moeilijk te overzien wa ren. In den laatstem tijd maakte Engeland met koortsachtige haast militaire toebereid selen tegen Afganistan; 74 vliegtuig waren naar de Afgaansche grens gezonden, de spoorweg was voltooid, die van Peshawar, de voornaamste Engelsche militaire basis, dloor den Khyber-pas naar het inwendige van het land' voerde. Ten slotte stelde Tsjitsjerin de vreedzame polit'ek der Sowjetregeering, waarvan een schitterend^ bewijs was gegeven gedurende het Engelsch-Russische geschil in het afge- loopen voorjaar, tegenover de vijandige po litiek der Britsche regeering, welke uitdruk king had gevonden in het geval Rakowsky, evenals in den toon der onbeschaamde ver klaring van MacNeii over de Russische kwes tie. „De Engelsche regeering, die een uit- martum zendt aan Afganistan vlak voor haar aftreden, laat een zware nalatenschap achter voor de regeering, die haar zal opvolgen." VEREENIGDE STATEN. Russische actie. Tot steun van Hughes' weigering om met Rusland te onderhandelen maakt bet Ame- rikaansche departement van staat de onder schepte instructies openbaar, welke de sov- jetregeering gegeven heeft aan de „arbei derspartij" in Amerika en welke uitgewerk te plannen bevatten voor een proletarische revolutie in de Ver. Staten teneinde de roode „Neen, die is er niet," zeidff haar man scherp. „Maar ik geloof, dat je toch van die honderd duizend de successierechten wel zult kunnen betalen. Wij gaan iets van dat geld „uitgeven", Jane en. De bel van de telefoon weerklonk in de gang en hij haastte zich er heen. In een om- mèzieni was hij terug met een nog meer op gewonden gezicht. „Het is Hattie. Zy ls natuurlijk doL Ze ko men dadelijk hier." „Oh, ja!" Zij hebben 't ook gekregen niet waar?" herinnerde Melioent. En tante Flora en...." Zy hield plotseling op met steeds klimmende ontsteltenis op haar gelaat. „Oh, hy heeft 't niet gedaan! Hy heeft geen cent aan tante Maggie vermaakt," riep zy wanho pig uit. „O, dat is waar ook. Zeg, maar dat is toch al te erg!" Er klonk een werkehjk gemeende bezorgdheid in Frank Blaisdell's stem. „Maar waarom niet?" vroeg Melioent byna huilend. Haar moeder zuchtte medeiydend. „Arme Maggie! zy blijft altydi buiten alles." „Het is nog niet van ons, dus kunnen wy nog niets weggeven," merkte haa,r moeder koel op. „Maar, moeder, u zult 't doen," hield Melicent aan. „U heeft altyd gezegd, .dat u 't zou doen, wanneer u 't had om te geven." „Ja en dat zeg ik nogmaals Melicent. Ik zal nooit dulden, dat zy gebrek ïydt, daar kun je van op aan, wanneer ik het geld heb om te helpen. Maar.zy hield plotseling vlag 'te kunnen laten wapperen van het Witte Huis. Het departement van justitie heeft dat van buitenlandsche zaken verzekerd!, dat de ze instructies echt zyn. Het programma voor- ziet de instelling van strijdgroepen, welke eens in de week les in schieten en in sap- neurswerk moeten krijgen. In een opsom ming van de behaalde resultaten zegt het stuk: „Wy zyn er vast van overtuigd, dat een werken in de door ons aangegeven rich ting geweldige resultaten zal afwerpen wat betreft het vormen van duizenden nieuwe propagandisten en aanvoerders voor de strijd krachten van de party en trouwe stryders by de sociale revolutie." Deze publicatie heeft de bedoeling de gron den duidelyk te maken, waarop- Hughes zyn beschuldiging vestte in zyn bericht aan Tsjit sjerin, dat Moskou zyn revolutionaire propa ganda in de Ver. Staten voortzet. De dranksmokkelary. De correspondent te New York van de Lon- densche Daily Telegraph weet te melden, dat zoowel over de Amerikaansche landgrenzen als over zee de sterke dranken en wynen, om met de feestdagen te worden genuttigd, de de feestvreugde te helpen verlevendigen. Al leen reeds op de kust van den staat New Jer sey kruisen 22 met drank volgeladen schepen. De gezamelyke waarde van de geestrijke dranken aan boord van die schepen is f 1.000.000. De zee is kalm en daardoor be staat er gunstige gelegenheid om met snelle motorbooten gedeelten van de kostbare lading der smokkelschepen aan wal te brengen. De kustbewaking der douanen is niet talryk ge noeg om daartegen op doeltreffende wyze op te treden. De staat New York heeft aan den Canadee- schen kant een grens van byna 160 Eng. myl, welke grensjyn door slechts 125 staats- of bondsambtenaren wordt bewaakt, hetgeen na- tuurlyk belachelyk onvoldoende is. De meeste drank-contrabande komt in auto's de grens over; maar heel veel wordt er ook in de pro vincies St. Lawrence en Jeffeson des nachts over de rivier gesmokkeld1. De agenten der smokkelaars hebben de Indianen als zeer ge- over de grens brengen van de smokkelwaar, en de roodhuiden ter weerskanten van de Amerikaansche-Canadeesche igrens worden snel ryk. De groote wegen in de grensstreek zyn te genwoordig in perfecten staat; en voor ieder auto-vrachtje dat door de douane-politie wordt aangehaald komen er tientallen ongehinderd door. Een tragisch geval van overlijden op Ellls-eiland. De wyze waarop de havenautoriteiten te New York nog steeds de quarantainebepa lingen op Ellis-eiland' toepassen, geven voortdurend weer aanstoot, vooral in Enge land. Thans is het overlyden van de 33- jarige mrs. Bert Dodge, de vrouw van een metselaar uit Liverpool, dat in de Engelsche pers verontwaardiging wekt. Mrs. Bert Dodlge kwam Maandag van de vorige treek aan boord van het Ounard-stoomschip „Sa- maria" aan en daar de Britsdhe emigranten- quota reeds overschreden was, werd 'haar toegang geweigerd, ofschoon bekend was dat haar man in Boston woonde, waar hy zyn vrouw verwachtttè en feestelyke plan nen had gemaakt voor haar ontvangst. Toen Dodge vernam dat zyn vrouw op Ellis-eiland was aangehouden, vertrok hij daarheen en vond haar stervende. De dood is het gevolg van een longontsteking, die Bert Dodge had opgedaan toen zy in het gure weer wachtend was op toelating tot het land. Het geval is des te tragischer, omdat de overledene een baby achterlaat, voor wier leven men ook een oogenblik bevreesd ls geweest, omdat zy bronchitis had opgedaan. Aanvankelyk weigerden de immigratie- autoriteitten den vader toe te staan, het kind mede te nemen. De tusschenkomst van den Britschen consul-generaal was noodig om de autoriteiten te vermurwen. Het schynt intusschen dat mrs. Bert op, want in de gang weerklonk een opge wonden stem. Juffrouw Flora, die biykbaar door de keu ken was binnengekomen, kwam haastig aan- geloopen. „JaneMelicentwaar rijn jullie? Is er niemand hier? Myn hemel!" hijgde zy, toen zy de kamer bereikt had en op een stoel neerviel. „Heb je ooit zooiets in je leven ge hoord? Jullie hebt er ook één ontvangen, hè?" riep zy uit, toen haar oogen vielen op den brief, welken haar broer in zyn hand hield. „Het is natuurlijk niet waar!" Juffrouw Flora had geen hoed op; zy had slechts één handschoen 'binnenste buiten aan, terwyl zy den anderen in haar hand hield. Haar japon, sohynbaar haastig aange schoten om uit te gaan, was scheef dichtge maakt, zoodat er geen knoop meer voor het bovenste knoopsgat over was. „Mynheer Smlith zegt, dat het wel waar is," riep Melicent zegevierend uit „Hoe weet hy dat? Wie heeft hem gezegd, dat het waar is?" vroeg juffrouw Flora, zy keek den heer Smith met zulk een byna beschuldi'genden blik aan, dat hy verward de oogen neersloeg en zichtbaar in de war geraakte. „Weleh.ahde brief ]8 duide lijk gerioeg, juffrouw Blaisdell," stotterde hy. „Maar het kan niet waar zijn!" hield zy vol. Het denkbeeld 'is te gek, dat een man, dien ik nooit gezien heb, my zoo maar hon derd duizend dollar zal geven en Frank en Jim ookl" „Maar hy is uw neefU zeide toch, dat hy uw neef was," herinnerde de heer Smith haar. „Bovendien heeft u rijn portret in uw Ingezonden Mededeellng. Gymnastiekclubje voor ouderen. Aanvang 1 Januari Aanmelding en inl.P. BRINKMAN, Zuid- straat 18. - Leeraar Middelbare en Hoogere Handelsschool, M. U. L. en Zeevaartschool. Gedipl Lid van het Genootschap voor Heil gymnastiek en Massage in Ned. Dodge de reis heeft gedaan, nadat de ambte naren der CunardLyn te Liverpool haar de verzekering hadden gegeven, dat zy in de Vereenigde Staten zou worden toegelaten voor een bezoek van zes maanden. Naar aanleiding van de vertoogen van den Britschen consul-generaal en van den echt genoot zal een ernstig onderzoek naar de zaak worden ingesteld. Ford Motor Company. De Ford Motor Cy. is van plan in de eerstvolgende maanden 8 110 millioen voor nieuwen aanbouw uit te geven en zal daar door de capaciteit der fabrieken tot 10,000 wagens per dag verhoogen. Overeenkomstig het in den laatsten tyd aan den- dag gelegde streven om zich van andere leveranciers van grondstoffen onafhankeiyk te maken, zal zy thans een wolfabriek oprichten. De beer Ford ls thans van meening dat China in de naaste toekomst de beste markt voor goed- koope automobielen, zooals hy ze vervaar digt, zal zyn, en heeft opdracht gegeven om aan dit afzetgebied de grootste aandacht te 'besteden. In Engeland verkoopt zijln maatschappy jaariyks byna 50,000 wagens en de afzet moet voortdurend stijgen. MEXICO. De opstandige beweging. Volgens telegrammen der opstandelingen uit Vera Gruz hebben zy een overwinning behaald by Puebla na een strijd van acht uur. Er werden drie machinegeweren buit gemaakt en driehonderd! gevangenen ge maakt. By Afezaoo, een belangrijk spoorweg- punt, wordt hevig gestreden. ZUID-AMERIKA. De aardbeving in Columbla. Volgens een te New York ontvangen tele gram uit Bogota, zyn hy de aardbeving 400 menschen omgekomen. De stoffeiyke schade is zeer aanzieniyk. Ingezonden mededeellng. Noodseinen. Geen wonder, dat Moeder by tijden prik kelbaar wordt! Haar tobberig werk binnens huis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudeiyke zorgen zou den door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig!Prikkelbaarheid, pyn in de lendenen en zyden, hoofdpyn, rugpyn, urinekwalen, zenuwachtigheid, en duizelin gen zyn seinen van nierverzwakking. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nier stoornissen, is het tyd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Fosteria Rugpyn Nierenpillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genazend middel; het werkt alleen op de, nieren en blaas, en bet baat tegjn pyulyke verschynselen van nier- en blaaakwalen als nierzand, rheumatiek, steenvorming, water zucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinc- zuurvergiftifjing. Passend voor jong en oud, diende geeu huis zonder Foeter's Pilleu te zyn. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken 1.75 per doos. (80) album. U heeft 't my toch laten zien." „Dat is waar; maar goede hemel! Ik wist niet, dat hy wist, dat ik een neef van hem was. Ik denk niet, dat hy myn portret in zyn album zal hebben. Maar hoe heeft hy van ons gehoord? Ik zeg je, dat het een an dere Flora Blaisdell moet zyn." „Zie, daar heb ik nog niet eens aan ge dacht," riep Jane uit. „Het is waarschyniyk voor andere .Blaisdclls bestemd. Nu, als dat zoo ls, dan behoeven wy tenminste de suc cessierechten niet te betalen1, wy kunnen dat dan uitsparen." „Sparen 1 Maar wat verliezen wy?" vroeg haar man, buiten zichzelf van woede. Op het zelfde oogenblik liet zich gestommel aan de buitendeur hooren, gevolgd door een gebie dend kloppen, waarop mevrouw Jane op- scrong. „Daar ls Hattie en' de deur is op slot," riep zy uit, rich naar de gang spoedende. Toen zij een oogenblik later terug kwam, was zy vergezeld van Harriet Blaisdell en Bessie. In. de houding van mevrouw Harriet was een nieuwe onheschrijfeiyke Uitdrukking van gebiedende gewichtigheid gekomen. Het scheen den. heer Smith zelfs toe, alsof zy verscheidene oentimeters langer geworden was. „Nu, ik hoop Jane, dat je voortaan in een fatsoeniyker huis zult wonen," zeide zy, ter- wyi het drietal de kamer 'binnentrad, „zoo dat je vrienden niet meer de trap boven een kruidenierswinkel behoeven op te gaan." (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.76, f 0.86, f 1.26. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. AD VERTENT I EN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adresBureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor auto's en fietsen 22) - welke ruw is of schrÜDt, gebruikt men het beste Purol. In doozen 90, 60 en 30 ct. By apoth. en drogisten. Zeer geschikte gelegenheid om met uwe gasten de a.s. KERSTDAGEN te gaan dlneeren, In de gezellig Ingerichte zalen. Diner per couvert I 1.50, 2.60, f 3.50. Uitstekende Champagne-, Witte- en Roode Bordeaux-, Rijn- en Moezelwijnen. Aan huls bezorgen bij vroegtijdige bestelling. Hors d'oeuvre varié's schotels. Croquetten. Pasteitjes. Kreeften-, Zalmmayonnaises. Huzarensalades enz. Koude- en warme puddingen. Slagroompudding. „Maar, wy kunnen haar wel wat van het onze geven, moeder.wat van het onze geven, moeder," hield het meisje aan.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1