f OPRUIMING BETREKKINGEN SIGARENZAAK. ADVERÏ ENTIËN Advertentlën. [DIVERSEN^ ETE HUUR I TE KOOP TE KOOP HELDERSCHECOURANT Wegens familieomstandigheden zalonzezaakZUIDSTRAAT 82 GESLOTEN zijn tot DINSDAG 12 FEBRUARI 's morgens 9 uur. Onze zaak KANAALWEG 148 blijft echter GEOPEND. Fa. S. A. KANNEWASSER Zn. Bestelt Uw drukwerk C. DE BOER Jr. Eiectrisohe Licht- en Krachtinstallatiën, Lood- en Zinkwerk, Gas- en Water leiding, Sanitair, Mastiek-Dakbedekking. Prima Closet-Combinatie f 29.00 compleet. AANGEBODEN. GEVRAAGD. S OEVRAAOD. AANGEBODEN 8' Ter overname aangeboden, op besten stand te Amsterdam, goed rendeerende ZAAK. Omzet per Jaar 25 mil., tegen overname voor 11 mll.a alles Inbegrepen. Boeken ter Inzage toegestaan. UW ADRES ADERVERKALKING. aanva11^ duizeligheid, voor andere bladen worden zonder prijsverhóogingdoorons aangenomen ADMINISTRATIE dat aan twee mijnwerkers het leven kostte. Petersen uit Geleen' en Van Heuvel uit Nuth geraakten onder afvallend gesteente. De dood trad spoedig in. Peteraen was onge huwd, Van den Heuvel laat een weduwe met vier kinderen achter. („Llmb. K."). Ben onvoorzichtige spoorwegwachter. Nadat Maandagmorgen omstreeks halt. twaalf een sneltrein uit de richting 's-Grar venhage den overweg aan de Binnenwater- sloot was gepasseerd, werden de afsluitboo men opgetrokken- Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Botterdam een goe derentrein. De overwegwachter, dezen trein bemerkende, sloot daarop snel den overweg. Gelukkig wisten allen zich nog juist in veiligheid, te stelen op het vrije spoor. Het paard van de vrachtkar werd door iemand gegrepen, waardoor een botsing tussohen den wagen en den trein kon worden voor bomen. Een wachtende auto, waarvan de motor bij het eerste ophalen van de boomen reeds was aangezet, kon nog bijtijds vóór den overweg stoppen. De politie heeft tegen den overwegwaeh- ter proces-verbaal opgemaakt. De moord bQ Schüttorf. Het verzoek om revisie van het doodvon nis van den hoofddader Kalt uit Osnaorüek bij den overval in den trein bij Schüttorf op de familie Ruben, uit Amsterdam ia door het Reichsgericht verworpen en hiermede is dus diens vonnis In hoogste instantie beves tigd. Den moordenaar staat nu nog alleen open een verzoek om gratie bij den Rijks- president Ongeluk bij een filmopname. 40 leeuwen losgebroken. Bij het maken van foto's voor de film Quo Vadis te Rome zijn plotseling veertig leeu wen losgebroken, waardoor onder de vier duizend artisten een vrees olijke paniek ont stond. Vele lieden weiden gekwetst en een grijsaard is volgens de bladen door de leeu wen verscheurd. overige leeuwen snel' in die kooien terug, daar ook deze, door den reuk van het versche bloed, onrustig begonnen te worden. Een der film operateurs, die een revolver bij zich had, loste een zestal schoten op- de leeuwin, welk endoor vier ervan in den rug werd getroffen. Zij liet haar prooi daarop los, doch het was te laat. De arme Palombi was te zeer gewond en tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis be zweek hij. iDoor den politie-quaestor is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Misbruik van hypnotisme. Wij hébben In het kort reeds gemeld hoe een 28-jailge jongeman uit goede kringen onder den invloed van een zekeren dr. B. was gekomen, doctor blijkbaar In de filo sofie, die hem door hypnose totaal in zijn macht wist te krijgen, en zelfs zoo ver ging, dat hij den ongelukkige het gezichtsvermo gen ontnam, zonder echter op .©enigerlei wijze zijn oogen te beschadigen. In het Berljjmsche blad „Der Tag'', wordt het volgende verhaal ervan verteld. Zondag, den 18 Januari, verscheen in de kerk van een der Berlijnsche voorsteden een goed gekleed© blinde jongeman, bege leid door een dame. Zijn voorkomen ver- wekteaigemeen groot medelijden, zijn dood© ogen war enwijd geopend. Om zijn mond kwam telkens een trek alsof hij. moeit© deed niet te schreien. Er was Iets in den jongen man, dat mijn belangsteling Inboezemde en ik besloot met hem kennis te maken. Het gelukte roij inderdaad hem tegen dien1 vol genden Zondag, 20 Januari hij mij te noodi- gen, en op het afgesproken uur werd hij dan ook hij mij gebracht Na de koffie, waarbij de blinde nogal moeite had, ging ik met hem in mijn werkkamer. Wij rookten en praatten, en het viel mijl op, diat 'hij al lerlei Onsamenhangende theosofische non sens omkransdie, waarbij' ik echter alle gele genheid had hem nauwkeurigop te namen. Evenals in de kerk werd ik ook nu weer ge frappeerd door de eigenaardige uitdrukking van zijn oogen. Die oogen bleken nl, wan neer men ze goed bekeek in het geheel niet dood, zij' waren slechts star, zóó star, dat zij ontzetting verwekten. Ik hield mfijn blik ken ononderbroken gericht op het gezicht van den blinde, en zag plotseling tot imijh groote verbazing, dat zijn oogappels niet meer stil stonden, maar zich langzaam gin gen bewegen. Met .gespannen aandacht volgde ik elke beweging der oogen, en Ik constateerde weldra, dat zij zich slechts richtten' naar die punten in de kamer, die inderdaad opvielen. Was de blinde dus eigenlijk ziende? D.w.z. was hij simulant? Zijn manier van doen en tzijn bewegingen waren zoo mede- Hjdenwekkenü van onbeholpenheid, als het zelfs den kumdigsten tooneelspeler niet ge lukt zou zijn om ze na te doen. Ik bon er mij geen denkbeeld van vormen, wat de heele vertooning te beteekenen had, tot ik, bij scherper fixeeren van zijn oogen ont dekte, dat hier geen sprake was van blind heid, en evenmin van simulatie, maar dat ik hier stond voor een geval van zware hyp nose. Ik besloot terstond hem uit tfzn hypnose- toestand te wekken, d.w.z. den raadselachti- gen 'ban van hem weg te nemen. Eenige mesmerische streken waren voldoende om hem te bevrijden van den verderfeUjken in- voed, welke van mij nog onbekende zijde op hem was uitgeoefend. Tijdens de enkele uren, welke de gewaande blinde daarna nog bjj, mij bleef, nam tzijtn gezichtsvermogen steeds toe. Ik vernam toen van hem, dat hij sedert twee maanden blind was en onder behandeling was van een doctor in de filoso fie B. Dat deze dr. B. de onbekende macht was, die zijn blindheid had veroorzaakt, be merkte ik terstond, toen de 'bel ging en de doctor zich aanmeldde om den „blind ef' af te halen. Nauwelijks boorde de ongelukkige des doctor» naam, of hij zakte krachteloos in elkaar. Hij maakte geheel den Indruk van een kind, dat betrapt wordt bjj iets, dat verboden is, en hij deed ook als een bang kind!. Even. later ging de deur open, de verwachte, kwam binnen, hij overzag met een oogopslag de situatie, en trachtte den jongen weer onder izdjin ban te brengen. Toen dat niet gelukte verloor de hypnoti seur zijtn zelfcontrole en vluchtend verliet hij het huls. De Jonge man volgde hem. Ikzelf was zoo overompeld door deze voor vallen, dat lk er niet bijtijds aan dacht hem desnoods met geweld terug te houden. Deni- zelfden avond echter begon Jk met mijn na sporingen, ik zocht den medicus van den „blinde" op, die tevergeefs had getracht zijn ziektetoestand te diagnotiseeren, en ook stelde, ik mij in verbinding met zijn ouders. Met hen sprak ik af, dat de moeder, de vader is ziekelijk, met mij naar de woning van dr. B. zou gaan om den onge lukkige te bevrijden. Daar de hypnotiseur er zich met geweld tegen verzette, dat de jongen met zijn moeder meeging ja, hem zelfs onder haar oogen hypnotiseerde, riep ik een SanitStsrat te hulp, met wiens hulp wij den' jongen wegvoerden. Toen wij met den volkomen apatischen jongen man op het station kwamen, trachtte hij zich van ons los te rukken en zich voor de aanko mende locomotief te werpen. Van deze han deling is hij zich thans nog bewust zonder dat 'hij er een motief voor weet op te geven. Er is grond voor de onderstelling, dat deze zelfmoordpoging 'beschouwd moet worden als een handeling op posthypnotisoh .bevel. Nadat wij den geredde in het ouderlijk huis hadden teruggebracht, gaf ik de zaak in handen van de crimineel© politie, die an on derzoek van het zeer belastende maetriaal dr. B. onmiddellijk arresteerde. Het gelukte den commissaris, die de zaak behandelde, dr, B. ten spijt van de voorzorgsmaatrege len, die deze genomen had, te overvallen en het bezwarende materiaal In handen te krijgen. D© bevrijding van den jongen man is nog juist op tijd geschied. Daar hij' toch, zoo als het onderzoek heeft uitgewezen, tweemaal per dag onderworpen werd aan de zoogenaamde vlammenhypnose,bestond, naar de wetenschappelijke ervaring heeft aangetoond, groot gevaar voor krankzinnig heid. Voorts is geconstateerd, dat in den avond na de redding door dr. B. suggesties zijn gegeven, die bedoelden den jongen man tot zelfmoord te 'brengen, waardoor het on mogelijk geworden zou zijn de misdaad op te helderen. De geredde bevindt zich thans in een toestand van reconvalescentie, maar hij krijgt zichtbaar zijn oude levenskracht terug en daarmede langzamerhand de her inneringen aan alles, wat in die twee maan den is gebeurd. Een moordenaar gearresteerd. („Tel.'/). Door de Sahara. ""Opnieuw hebben de pups-auto's'' uit de fabrieken' van Citroen een tocht dwars door de Sahara volbracht, van Colombesjar, in Zuid-AlgeriS naar Boeroem, aan den Niger, ten Oosten van Tomiboektoe in Fransch West-Afrika. Zij' hebben den tocht in zeven dagen volbracht.Ongeveer tegelijkertijd! hebben ook auto's uit de fabrieken van Re nault denzelfden afstand, afgelegd; deze wagens reden op gewone wielen, niet op vier echter, maar op zes. Zij hebben den afstand ColombesjarBoerem in zes dagen afge legd, dat is dus een dag minder dan de rups-auto's. Een drama. Te Parijs heeft zich een ongewoon drama afgespeeld. Een man van vijf-en-zestig jaar heeft er, op haar verzoek, zijn aanhoudend lijdende, zwaar neurasthenische vrouw dood geschoten. Vervolgens heeft hij, zich naast haar neergelegd en zichlzelf een kogel in het hoofd gejaagd', die echter niet doodeüjk heeft gewerkt. Acht-en-twintig uur heeft de oude man bewusteloos gelegen naast het lijk van de oude vrouw. Toen is hij bijgeko men en is 'bij de buren om hulp gaan vra gen. De ongelukkige moet een braaf echt genoot geweest zijn, die alles deed om zijln ziekelijke vrouw het leven nog dragelijk te maken. Een nieuw eiland. Tusschen da OostMesch© eilanden Bor- kum en Juist is in den loop der jaren een nieuw eiland ontstaan. De Duitsche regee ring acht nu den tijd gekomen aan dit eilandje aandacht te schenken en heeft reeds een strandvoogd over het nieuwe eilandje aangesteld. Met den aanleg van een dijk zal worden begonnen. Hot njpuwe eiland, Memmert ge doopt, loopt bij hoogo vloeden nog onder water. Het is één KJd.2 groot. Petroleum duurder dan steenkool Ten gevolge van1 de jongste sterke rijzing in de petroleumprijzen is de prijs van stook olie thans, naar de „Times"- berekent, in ver schillende havens belangrijk hooger dam die van steenkool. Dit is o.a. het geval aan het Panama-kanaal, de kust van den Grooten Oceaan en te Port Said. In laatstgenoemde haven noteert stookolie thans 85 sh. per ton. De stookwaard© van 8 ton stookolie is on geveer gelijk aan die van 4 ton steenkolen. Op deze basis komt men tot 68 sh. 0 d. als tegenwaarde van de hoeveelheid stookolie, die een ton' steenkool kan vervangen. Goede bunkerkolen kosten echter in Port-Said thans slechts 42 sh. fl d. Schepen die zoowel voor het gebruik van olie als steenkool zijn opgericht gaan dan ook thans weder over tot het gebruik van steenkolen. De Brltsche Rijkstentoonsteli lng. Tienduizend werklieden, zijn druk bozig te Wembley ten einde de Britsdie tentoonstel ling, waaraan een uitgave van meer dan 10 miillioen pond sterling verbonden is tijdig gereedl te krijgen voor de opening op 28 April, den dag van den Engelschen schuts patroon Sint Joris. Mon verwacht dat tijdens de zes maanden, die de tentoonstelling zal duren, ongeveer dertig millioon meuschen de tentoonstelling zullen bezoeken. Om een denkbeeld te geven van de groote schaal waarop deze tentoonstelling word* aange legd en van de waarde door fabrikanten on andteren er aan besteed' moge dienen dat En- gelsche firma's alleen zeshonderdduizend pond' aan huur betalen. Het Indische, paviljoen waartoe oen' ge trouwe nabootsing van den beroemden tem pel Taj Hahal te Agra zal beboeren, heeft honderdtachtig duizend pond besteed en Australië tweehonderdzeventipdulzend pond. Het park van vermakelijkheden te Wem bley zal een bijzonderheid van do tentoon stelling vormen en hooft een miilioen pond sterling gekost. Het graf van Toet-Ank-Amen. Wij deelden onlangs het verloop omtrent de verdere werkzaamheden van do graf ope ning van koning Toet-ohk-Amen's laatste rustplaats mede. Men was tot den laatsten schrijn gevorderd, en de prachtige sarco- phaag, waarin het lijk rust, was te voor schijn gekomen. Maandag werd een groot deel van den dag besteed aan te nemen van foto's en het mn- noeuvreeren met de camera gaf in de be perkte ruimte, die opgevuld is met do stuk ken van de opgebroken schrijnen, nog heel wat moeite. Van nu af aan zal alle inspanftlng worden geconcentreerd' op de voorbereiding tot het werk van het opheffen van het sarkofaag- deksel. Een van de eerste dingen die moeten worden gedaan, is de verwijdering van het dak van den vierden schrijn, die nog zweeft aan de katrollen, die boven de sarkofaag wa ren aangebracht. Het onderstuk van den vierden schrijn komt geheel overeen met dat van do vorig© drie; maar het dak wijkt go- heel af van de andere drie schrijndaken. Des ochtends werd de sarkofaag bestu deerd ten pinde een antwoord te vinden op de-vraag, hoe het deksel zou moeten worden opgelicht. Tot dit doel werd het dak van den vierden schrijn nog een weinig hooger ge il eschén; want zoodoende kon een nauwkeu riger inspectie worden verricht. Hierbij werd een onverwachte ondekking gedaan. Het is n.1. gebleken dat het deksel niet van kristalyne zandsteen is, Zooals do kist zelf, doch van graniet. Bovendien ia het in twee stukken gebroken. Bij het nadere onderzoek van de sarkofaag zdj'n de eerste indrukken omtrent de schoon heid en de praal van de versiering meer dan bevestigd. In het bijzonder werd men getrof fen door de overeenkomst welke de gekruis te vleugels van de beschermgodinnen1 aan de einden van de kist vertoonen met de be schrijving -welke in het Oude Testament wordt gegeven jan de cherubs die met hun vleugels hot deksel beschutten van de Ark dos Verbonds. Er is weinig twijfol aan, of het plan voor die cherubs was ontleend aan voorstellingen als deze, .waarmee de Isra ëlieten goed bekend moeten zijn geworden gedurende hun verblijf in Egypte, evenals ook de Bijbel gewaagt van „de Zon der Ge rechtigheidmet genezing in Haar vleu gelen", waaTbij ongetwijfeld gedacht is aan de gevleugelde zonneschijven dip in het Oude Égypte zoozeer op den voorgrond trar dén, en die in het bijzonder werden aange bracht hoven do deuren van lederen1 tempel en in ieder graf, en die dioor de Egyptena- ren uit die dagen werden beschouwd als voorstellende: een hellzamen invloed en een verdediging tegen' het kwade. LAATSTE BERICHTEN. Ohristianla, 7 Februari. Ruim 60.000 ha venarbeiders in verschillende bedrijven zijn betrokken bij de uitsluiting, die thans afge kondigd is ais gevolg van de mislukking der ondlerhandelinjgenl tusschen werkgevers en werknemers ter verkrijging van een over eenkomst. De uitsluithlg' 'gaat 4 Februari jn indien het conflict dian nog geen einde heeft genomen. Er schijnt evenwel zoo goed als geen oplossing in het vooruitzicht, daar de havenarbeider» in de pulpbedrijven deze workgeversgesto beantwoorden met een sympathiestaking. Het totaal aantal arbei ders, dat thans door werkloosheid bedreigd wordt, zal als gevolg hiervan [70.000 bedrai- gen. Londen, 7 Februari. De Daily Chronicle meldt, dat Lloyd George de geheel© kwestie van een geheime overeenkomst tusschen WÜLson en Oleinenceau Zaterdag in een atr- tikedi in de Daily Ohronlcle zal bspreken. Rome, 7 Februari In officieel© leringen wordt het terugroopon van den Italiaanschen tunbassedeur te Londen verwacht wegens het onvoldoend'o inlichten van Mu&solini over de erkenning van Rusland dioor Enge land. Washington, 7 Februari. De bizondero assistent van den atterney genera! heeft een aanklacht ingediend bij het opperste gerechtshof, welke oen 'beschuldiging bevat van een' uitgifte op groote schaal van du plicaten Liberty-Obligaties, waarbijl allen betrekken zijn, die 'hebben meegewerkt aan do uitgifte vap de Liiberty-leening. Hij. ver klaart, dat de hoogo ambtenaren van het Departement vala Finantiën bij de zaak be trokken zijn. De assistent, Grewer, vraagt con besluit om hen te verhinderen zeker© obligaties, die volgens hem nageanaaikt zijn, to vernietigen. WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende westelijke tot Zuidwes telijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, later regen en stijging ven temperatuur, Ondertrouwd C. KIESLINQ en T. GRIEK. Helder, 6 Februari 1924. Smidstraat 18 Kanaalweg 87. Huwelijksvoltrekking 21 Februari a.s. By deze betuigen wy onzen hartelljken dank aan Familie en Vrienden, voor de vele blijken van belangstelling, by ons 25- jarig Huwelijksfeest ondorvon- den- D. SWAAGER. M. SWAAGER-Dost en Kinderen. A. MOBACH-VAN ES en Kind, per s.s. „Prins der Nederlanden", naar Paramaribo. t. a. De Heer en Mevrouw VAN DER SANDE LACOSTE—KAUFMANN, Bin nenhaven 36, zullen gaarne be zoeken ontvangen, ZONDAG 10 en 24 FEBRUARI, van 3 u.—4u.30. ERNSTIG GEMEEND. Jongeman, 22 jaar, wenscht langs dezen weg kennismaking met JUFFR/, ongev. denzelfden leeftijd. Brieven riiet portret worden onder geheimhouding geretourneerd. Brieven onder Nr. 31, aan het Bureau van dit blad. Nette Wed., met 1 kind, leef tijd 88 jaar, zoekt kennismaking met net P E R S O O N, vaste positie. Brieven onder Nr. 29, Bureau van dit biad. Net degelijk KOSTHUIS aangeboden, gezellig huiselijk verkeer, f 10.— per week. Adres: 2de Vroonstraat 18. LEIDING bjj het huiswerk wordt aangeboden door leeraar M. O. Brieven onder Nr. 25, Bureau van dit blad. INCASSATIE-BUREAU. Hebt gij gelden ter Incasseerlng hier ter plaatse, wendt U In ver trouwen tot ons en U komt met weinig onkosten zonder moeite In het bezit van Uw geld. Brieven onder Nr. 24, Bureau van dit blad. y 2 Net DAGMEISJE gevraagd. Adres: DE RIDDER—MEIJER, Spoorstraat 124. Nette Dienstbode gevraagd, P.G., boven de lfc jaar, geen Duiteche, in burgergezin. Br. fr lett K, aaD SLOOVE'S Advert.-Bur., te Winkel. Gevraagd een flinke Dienst bode. Loon f 6. Adres: Spoorstraat 102. Gevraagd een nette JONGEN, 14 of 16 jaar, om in het rijwiel vak opgeleid te worden. Adres: Lootenbkro'b rijwiel handel, 2e Vroon straat 55. Te huur 2 nette Slaapkamers. 4 f 3.— per week. Adres: Bureau vau dit blad. Te huur gevraagd 1 of 2 leege KAMERS met vrije KEUKEN, voor meuschen zon der kindereD. Brieven onder No. 28, aan het Bureau van dit blad. Onderwijzeres vraagt gem. ZIT- en SLAAPKAMER ofZIT- SLAAPKAMER met PENSION, centrum stad. Brieven onder Nr. 80, aan het Bureau van dit blad. Een BOVEN- of BENEDEN HUIS te huur gevraagd, op netten stand. Brieven met prijsopgaaf on der Nr. 82, Bureau van dit blad Ofnolersfam, s.k., zoekt tegen Maart, desnoods later, gemeubi leerde Kamers met gebruik van Keu ken of gedeelte Huls. Brieven onder Nr. 4, Bureau van dit blad. Te huur gevraagd 2 gem. of ongem. KAMERS met KEUKEN of nette WONING. Huurprijs f 4. tot f 8.Zoo spoedig mogelijk. Brieven onder Nr. 26, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een net Burgerwoonhuis voor klein gezin, liefst WeBtstr., Par.weg, Kon weg of aan een der grach ten. Prijsopgaaf gewenscht. Brieven onder Nr. 33, Bureau van dit blad. Te koop ELECTRISEER MACHINE. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 1 opgelegd Penant kastje, geheel eikenhout, een Spiegel met geslepen rand eu 1 nieuwe Weergever met diamant naald. AdresKerkgracht 25. Te koop een beste MELK- KAR, (voor hit of paard). Adres: L. KOPPEN, nabij Oosterend, Texel. KOOPJE. Te koop Schoenmakerstafel, Leesten en Gereedschap. Adres :1e Schagendw.str. 1. Te koop een partijtje Paarden- mest, ook per wagen verkrijg baar, en 8 Meter Kippengaas, 100 cM. breed. Adres: DB LANGEN, Schagenstraat 93. Te koop een verplaatsbare waterdichte KEET, Tuindeur- kozijn, Porte-brlseé kozijn en an dere Kozijnen. Adres: DE JONG, Ankerpark 8 en Dijkweg! Te koop een goed onderhouden Kinderwagen, merk „Patria''. Adres: Jan in 't Yeltstr. 87 Te koop een mooi Burger woonhuis met ruim erf, staande Weezenstraat, leeg te aanvaar den. Adres: J. GRAAFF, Spoorstraat 80-88, Makelaar en Taxateur. Te koop een goed Burger- woonhuis, Laan 45, leeg te aanvaarden. Prijs billijk. Adres: Laan 45. Te koop een groot massief eiken BUFFET (Mechelseh). Adres: Bureau van dit blad. Te koop nog zoo goed als nieuwe eiken PATHÉFOON met 88 Nummers, voor f36.—. Adres: Bureau van dit blad. Te koop wegens plaatsgebrek PATHÉFOON met best Voer werk en 36 Nummers f37.50. Te bevragenBoekh. EGNER, Keizerstraat 87. Te koop eenlge prima Post duiven, w.o. vogels die België en Frankrijk hebben gevlogen. Tevens nog een mooie Inkorfmand. Adres: J. KOOPMAN, Emmastraat 97. Te koop een net BURGER WOONHUIS Binnenhaven Nr. 15 met HUIS er achter Nr. 7. Te bezichtigen Woensdags en Vrij dags nam. 4 uur. Een HUIS Vlamingstraat Nr. 10. Op deze huizen kan 80 pCt. HYPOTHEEK gevestigd blijven. Adres: P. DE BEURS, Javastraat 2. Te koop een zoo goed als nieuwe bekleede Salonwieg en met leer bekleede Kinderstoel. Adres: Ruyghweg 9. Wegens vertrek te koop 0 jonge KIPPEN en HAAN, aan den leg, broed 1923, met Hok en Ran. Adres: Tuinstraat 6. Te koop, wegens omstandig heden, een Smidsinventaris. Huurprijs f 1.70. Adres: Bureau van dit blad Te koop een KIPPENHOK met REN voor billijken prijs. Adres: Bureau van dit blad. Fototoestel (9 X 12). Ver- rootlngskoker enz. te koop. ok afzonderlijk. Adresle Sehagendw.atraat 7. Wegens vertrek te koop een flink Burgerwoonhuis met groot erf en boet. Adres: Jan in'tVeltstraat47. Te koop twee nieuws mahonie houten UITSCHUIFTAFELS met was doek BOVENBLAD, voor zeer bil lijken prijs. Adres: Bureau van dit blad. Te koop voof billijken prijs het solide Heerenhuis Bin nenhaven 48. April leeg. Te be vragen bijMevr. SPRUIT, Hoofdgracht 54. van alle voorradige Carbid-, Kaart en Zaklantaarns. Carbld-Lantaams vanaf f 1.76. Elaotr. Rijwiellampen f 1.15. Zaklantaarns met qroote ovaia Lans fl.— enz. Adrea: KOOQER'a Rijwielhandel. Koningdwarsstraat 61 an Wllhalml- nastraat 2a, hoek Polderweg. ZATERDAGS op de Markt (Prins Hendriklaan). Brieven onder No. 5, aan het Bureau van dit blad. f verzwakte hartsterkte, Vraagt uitvoerige gratis brochure No. 3, van Dr. WEISES giftvrlje huls- kuur. Dr. Gbbhabd Cie, Arnhem, Eusebius Buitensingel 14a. Uit Rome wordt nater aan die „Telegr." ge meld: De film-onderneming Ambrosio wilde „Quo Vadis" opnieuw ©nsoeneeren en had1 een over eenkomst gesloten met den dierentemmer Schneider, die 50 leeuwen bezit, waarmede hij de laatste dagen was opgetreden in den circus Adriano. Verleden; week werden 26 van de die ren overgebracht naar het theater van de Paia- tlno-Film en in twee groote kooien onderge bracht. Dinsdagmiddag nu, zou de scène van de leeu wen en. de .terechtstelling der christenen ge filmd! worden. Er was een ballustrade gebouwd, waarop de figuranten moesten plaats nemen. Deze ballustrade was ongeveer 4l/2 Meter hoog. De arena was in twee deelen verdeeld. In het eene werden de martelaars opgesteld, terwijl in het andere gedeelte van het eerste door een stevig traliewerk gescheiden de leeuwen zou den binnenkomen.. De figuranten hadden plaats genomen in hunne loges. Onder hen bevond zich opk de 50- jar'ge tooneelspeler Palpmbi, die de rol van een der senatoren vervulde. Hij zat het verst van den1 uitgang verwijderd!. Toen daarop de leeu wen uit de kooien in de arena werden gedreven, nam de leeuwin „Europa" plotseling een gewel digen sprong, en kwam midden tusschen de figuranten, terecht, onder wie een hevige paniek ontstond. Allen slaagden erin den uitgang te be reiken, met uitzondering van den ongelukkigen Palombi. De leeuw'n stortte zich op hem en plantte haar klauwen in zijn vleesch, terwijl de tandem in zijn nek drongen. De ongelukkige deed een wanhopige poging zich te weren, doch had het ongeluk daarbij in de arena te vallen. De leeuwin, welke eenmaal bloed' had geroken, sprong hem na en begon hem te verscheuren. De vrouw van den leeuwentemmer, die als een Romeinsche mqtröne onder de figuranten, zat, wild!e den armen Palombi te hulp snellen, doch zij werd door de vluchtende figuranten daarin verhinderd. Intusschen dreven de temmers de Op Nieuwjaarsdag 1923 werd op de „Brak ken" Ite 'Mi 11 W. van der Heijden uit Vorsten)- bosch vermoord gevonden. De daders bleven, ondanks alle ijverige nasporingen, onbekend. Thans heeft de opperwacbtmoester Geleijnse zooveel aanwijzingen tegen een der verdachten gevonden, dat deze gevankelijk naar Den Bosch is overgebracht, terwijl de arrestatie van' een anderen verdachte nog wordt verwacht.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 3