NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA GELD! GELD! Heldersche Maatschappij tot Glasverzekering, Eerste Blad. Aannemers van Schilderwerken Glashandel. Mach.Verffabriek Nr. 6828 ZATERDAG 9 FEBRUARI 1924 52e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Poet-Girorekening No. 16066. Wln ter tij d. BUITENLAND. DE VOLKENBOND. De commissies van deskundigen. De gemengde tijdelijke commissie uit den Volkenbond voor het ontwapemingsvraagstuk heeft vier dagen, onder leiding van den, Italiaan Schanier te Genève vergaderd en Donderdag haar werkzaamheden beëindigd!. Het interes sante was de herleefde strijd van militaire zijde tegen het voortbestaan dezer nuttige commissie, van welke reeds zoo menig initiatief is uitge gaan. Bij de bespreking van het vraagstuk der toekomstige verhouding tusschen de~e commis sie en de permanente militaire, bepleitte kolonel Requin, uit naam van de Fransche regeering, opnieuw de opheffing der gemengde tijdelijke. De Zweed Branting beantwoordde het voorstel met een tegenaanval. Hij stelde de opheffing van beide thans bestaande commissies voor en haar vervanging door één enkele van vijftien leden, waarvan niemandl militair mag zijn. De in den Volkenibondöraad vertegenwoordigde Staten verkrijgen echter het recht, militairen als deskundigen, doch zonder stemrecht, aan de commissie van werkzaamheden te doen deelne men. Over dit interessante denkbeeld, dat hij de burgerlijke commissieleden, over het algemeen een gunstige ontvangst genoot, zal een sub' oommissie van zes leden in Maart beraadslagen Kolonel Requin, generaal de Marinis. de Tsje chische werkgever Hodacz, Branting, Lord Ro- bert Cecil en onze landgenoot Oudegeest, als arbeiidersgedelegeerde, vormen deze commissie. Voorts werden algemeene beschouwingen ge houden over een te ontwerpen internationale regeling betreffende den handel in wapenen en de particuliere wapenfabricatie. Ook hiervoor werd een sub-commissie benoemd', die onder leiding van den Franschman Lebrun de drie reeds ingediende ontwerp-conventies van den Spaanschen admiraal de Magaz, den Canadees kolonel Carneg'e en den Franschen arbeiders- gedelegeerde JouhaiiXgin Maart' zal behandelen. Einde Mei of begin Juni zal de gemengde, tijde lijke commissie weder een voltallige vergadering houden. HET SCHADEVERGOEDING»- VRAAGSTUK. Dei cmtwapenlngsconunlssïe. Van de beide oomités heeft het tweede andier voorzitterschap van MacKenma, dat een onder zoek naar het Duitsche kapitaal1 in het bulten land had! te te stellen, zijn werkzaamheden reedis geëindigd. McKènna is naar Landen terugge- Het verblijf van het oomité-Dawee zal enkele FEUILLETON. door 48) „Wat bedoelt u daarmede?" „Mijnheer Smith, ik heb dien man gekend van af heit oogenhllk, dat 'hij in zakmessen en knikkers handelde en hij1 oartonnen doos jes voor vijf spelden verkocht. Ik herinner mij ook nog het pak slaag, dat hij gekregen heeft voor het wegnemen van suiker, koffie en boonen uit de provisiekast, waarmedeuhij in onze schuur een kruidenierswinkel had opgezet. Van af dien tijd tot op heden heeft die jongen altijd in iets gehandeld. Hij heeft nooit voor iets anders eenige belangstelling getoond. Ik geloof, dat sinds hij van school «f is, hij nooit een hoek of tijdschrift meer gelezen heeft, tenzij het iets met zaken ol kruidenierswaren te maken heeft Hij heeft geen enkele liefhebberij als muziek, photografeeren, verzamelen, niets, hy heeft het land aan het gezelschapsleven. Jane heeft heel wat moeite om hem ergens naar toe te krijgen. Dus zou ik wel eens willen weten, wat die man nu zal gaan doen1. HJJ zal geen raad met zijn tijd weten, dunkt mij,'* „Oh, hij zal wel iets vinden," lachte de heer Smith. „In elk geval begint hij met te reizen." „Ja, hij gaat eerst op reis en dan zuilen we eens verder zien," glilmiachte juffrouw Maggi© sarcastisch, terwijl die heer Smith rijn 1 aamer weer opnam. dagen langer duren. Het zal nog eeniige voor aanstaande vertegenwoordigers van de industrie, de banken, den handel en dien landbouw hooren, alvorens het zijn werkzaamheden beëindigt. Ook zal het nog een onderzoek instellen inzake de Duitsche spoorwegen, dioch in elk geval zal ook dit comité Woensdag Berlijn verlaten. De door het comité Dawes ontworpen over eenkomst houdt o. a. in, dat de Duitsche goud- bii-jettenbank naar Nederland' of Zwitserland zal worden verplaatst, om te voorkomen, dat zij op de Rijksbank zal steunen. Inzake de kapitaalverschaffing, de rente en de deelneming des Rijks schijnt overeenstem ming te zijn bereikt. De spoorwegdeskundigen hebben zich met de betrokken Duitsche autoriteiten te verbinding gesteld. Gisteren had in het dept van financiën een onderzoek naar belastingquaesties plaats. Aan de „N. Rott Ont" wordt nog uit Berlijn gemeld: Wat de kwestie van de schadeloosstelling zet betreft, die krijgt steeds duidelijker een ©enigs zins paradoxaal karakter. Van Franschen kant geeft men openhartig toe, dat het moratorium voor Duitschland: iets noodzakelijks is. Vele Duitschers van gezag willen echter van dit mo ratorium weinig meer weten, en het is duidelijk, dat men hier uitziet naar middelen om Frank rijk contanten te bezorgen. Het paradoxale te het geval is slechts schijn baar. Nadat de Franschen de Roer en de ge- wenschte panden te handen hebben, bestaan er voor hen geen redenen meer om een morato rium te weigeren. Immers, reeds sedert Augus tus 1922 staan zij op het standpunt, dat een moratorium alleen tegen productief onderpand kan worden verleend. De Duitschers echter wil len te de eerste plaats de Franschen weg heb ben uit de Roer, en dat is met een moratorium te geen geval te bereiken. Vandaar hun inspan ning om geldmiddelen te zoeken. Overigens schijnt het ook voor de Britsche en Amerikaansche deskundigen een hoofdkwes tie te zijn, een oplossing te vinden, die den toe stand aan de Roer zijn bedenkelijk karakter ont neemt. De quaestle van Tanger. Het definitief statuut van Tanger ia Don derdagmiddag door de Spaansche delegatie geteekendi. UIT HET BEZETTE GEBIED. Oensuur op de „Times"? Een lezer van de „Times" te Trier, in h* door de Franschen bezette gebied van Duitschland, schrijft aan zijn blad dat zoo- dra er in de hoofdartikelen of in het Lager huis gesproken wordt over zaken betreffen de het lot der bevolking van het Rijnland, het blad eensklaps verdwijnt uit de kiosken en andere plaatsen waar kranten verkocht worden. Volgens dien lezer zou de verzen ding van het blad dan te Parijs worden te ruggehouden. ENGELAND. Havelock Wilson, de voorzitter van den Engelschen zeemans- en stokersbond, zegt in een brief aan de bladen dat er op het oogenblik twaalfhonderd Duitsche zeelieden in Engelsche havens staken. De oorzaak van het geschil is, dat zij slechts drie pond aan maandelijksche gage ontvangen, tegen de negen pond dti© aan zeelui van andere Ion diou betaald wprdien. Uit Londen wordt gemeld, dat MacDonald, wanneer hij met Poincaré zal oonfereeren, zal verlangen, dat er bepaalde voorstellen zullen worden besproken, gebaseerd op de rapporten van de oommiaies der deskundi gen ten aanzien van dien toestand van Duitschlandi'a financiën, welke spoedig wor- deillfl uit Hillerton vertrokken en voor juf frouw Maggi© en den 'heer Smith bleven slechts hun brieven over. Juffrouw Maggie, de groot© belangstelling van deze laatete be merkende, las hem uit eiken brief, die kwam, stukken voor. De brieven waren al tijd belangwelflsend en karakteristiek. Benny schreef over zwemmen, tennis matches en dergelijk© pretjes. Hattie schreef over bals, japonnen en1 de attenties, welke aan „Elizabeth" werden bewezen door eeni ge werkelijk zeer aardige families die fabel achtig rijk werden genoemd. James noch Bessie lieten iets van zich hooren. Ook Fred schreef haar niet. M'ehioent schreef dikwijls vrooliijke, opgewekte brieven vol levensvreugde. Haar brieiven waren vol van tennis, zwommen, het •kampleven en uitstapjes in de bergen. Zij geleken, zooais juffrouw Maggie zeide, heel veel op die van Benny. Lange ©pastels kwamen van juffrouw Flora. Zij bracht een heerlijken tijd door. Niagara was prachtig, alleen was er een ontzettend lawaai, zoodat zij -blij was, dat zij er niet behoefde te blijtven om dit ont zettend leven steeds te moeten hooren. New York viel bijzonder te haar smaak. Maar ook daar was te veel drukte, wat mevrouy tfoore te het geheel niet scheen te hinde ren. Mevrouw Moor© had ook veel met Co- ney Island op, doch juffrouw Flora gaf de voorkeur aan de graftombe van Grant. Het was zooveel kalmer en rustig. Zij vond som mige dingen te Ooney Lsland beslist niet mooi en was zeer verbaasd, dat haar reds- genoote er zooveel mee op had. Tusschen de regels door kon men heel duidelijk lezen, dat niettegenstaande alles, juffrouw Flora een klein beetje heimwee begoa te krijgen, Zij sehreaf juffrouw Mag- gevestigd te HELDER, opgericht 1904. Directie: Firma GEBRS. H00GERDUUN, Int. Comm. fel. 74. een tijdperk dat, indien ens bezetten, Mijn voorspel de zij den tegemoet gezien. De opvatting van de Britsche regeering is, dat, tenzij' er onver hoopt iets onverwachts tusschenbeid'e komt, de Britsche politiek, welke thans wordt ge formuleerd, voor Parijs aannemelijk zal zijn. Deze is een politiek van sympathie, maar ook vam standvastigheid: bij, de bescherming der Britsche internationale belangen. Het is onmogelijk die Fransche Schuld aan Engeland te bespreken, zoolang de rapporten der com missies van deskundigen niet zijn ontvangea De regeering is niet voornemens, de Fran sche schuld als een afzonderlijke kwestie te beschouwen, maar eerder als een verhandel baar tegoed te vereenigtqg met andere kwes ties. MacDonald wil ook hulp aan Amerika vragen, alsmede belangstelling bij de kleine Europeesche naties wekken ten behoeve van den Europeeschen vrede; Het kabinet is er eenistemmig van over tuigd, dat een- nuttige werkzaamheid van den Volkenbond afhankelijk is van het toetreden van Duitschland en Rusland. Lloyd George en de bezetting van den Rijn. In een interview met een journalist heeft de oud-pmnier van Engeland mededeelin- gen gedaan, die eenige sensatie hebben ver wekt. Sprekende over de? militaire -bezetting van de Rijngrens gediu: van vijftien jaar, zeide h: „Ik scheen te voorzie: Franschen' eenmaal die haar niet zouden verlate: ling is dbor de feiten reeds bevestigd. Maar ik werd op bet kritieke oogenblik te de on derhandelingen daarover naar Londen ge roepen te verband met den vermaarden aan val te het Lagerhuis, op touw gezet door het telegram van lord Northcliffe. Toen ik te Parijs terugkwam, merkte ik, dat president Wilson had toegegeven aan den heer Oleimenoeau, en zóó .verwierven de Franschen het recht om het Rijnland te bezetten, hetgeen ten slotte te het verdrag werd opgenomen. Pas zeer onlangs heb ik ontdekt, dat ge durende mijn afwezigheid uit Londen de heer Oiemenceau en president Wilson over deze quaestie een geheim verdrag hebben ge teekend. En toch 'ben ik door vele menschen in Engeland altijd als de schurk van dit Stuk beschouwd. Ik heb zoo pas de documenten ontvangen van het (Britsche) departement van buitenlandsche zaken. De Franschen wenschen thans die overeenkomst tusschen president Wilson en den heer Clemenoeau publiek te maken en rij wenschen, dat ik daar mijn toestemming toe geef. Het is wel wat laat om daarop inijn toestemming te vragen. Ik heb de documenten vroeger nooit gezien." Het schijnt, dat Lloyd George door deze mededeelingen zich leelljk te de vingers heeft gesneden. Onjuist is vooreerst de mededeelteg, dat men1 hem toestemming tot publicatie ge vraagd zou hebben. Slechts meende men de gie, dat het baar vreemd: voorkwam overal te gaan en nergens Iemand te ontmoeten, die zij kende. Dit gaf haar aoo'n eenzaam gevoelzooveel gezichten om haar heen en dan geen enkele bekende. Zij h'ad getracht met verscheiden© men schen, die volgens hun uiterlijk werkelijk aardig leken, vriendschap aan te knoopem, maar dat was haar niet erg gelukt. Zij ble ven steeds op een afstand. Toch was er één aardig jongmensch. Hij was allerliefst voor hen schreef juffr. Flo ra. Hij had hen ook het eerst aangesproken; dat was op Ooney Island geweest. Hij had hen geholpen, toen zij te het gedrang waren geraakt en Tater had hij hun verscheidene 'bezienswaardigheden verteld, die zij niet mocht verzuimen te gaan zien. Zelfs had hij met hen gewandeld' en hun verschillende dingen laten zien. Hij was bijzonder aardig, iets wat des te meer ultkwaim nu de ande ren zoo onvriendelijk geweest waren. Dat was op denzelfden dag toen zij en mevrouw Moore, beiden, hun portefeuille verloren hadden en het hun aoo'n vreeseUjke moeite gekost hatdi om naar New York terug te komen. Dit gebeurd© juist, toen zij van dat aardig jongmensch afscheid genomen had den. Het speet hun zoo, dat zij het niet ont dekt hadden, vóórdat hij van hen wegging, want, zoo schreef juffrouw Flora, zij was er zeker van, dat hij hen gehopen zou hebbeni, daar, niettegenstaande zij overal uitkeken, tonden zij hem nergens meer vinden. Dus moesten zij zich tot vreemden wenden, die aen dadelijk naar een politieagent brachten, ets wat natuurlijk zeer onaangenaam was. Zij hadden het gevoel, alsof rij opgebracht werden. Toen jufrouw Maggie dezen (brief aan den keer Smith voorlas, krulden haar lippen kwestie te zijher kennis te moeten brengen. In de tweede plaats om d© bewering dat er een geheim verdrag geteekend zou zijn, nadat Clemenoeau in Lloyd George's afwe zigheid erin geslaagd was Wilson over te halen. Uit Parijs wordt gemeld, dat een der gelijke geheime overeenkbmst niet bestaat Het voorstel, dat Wilson. goedkeurde, was reeds geruimen tijd voor LlOyd George's vertrek te rijn handen en onmiddellijk na zijn terugkeer heeft hij het na 't laatste ver zet goedgekeurd. Het waarschijnlijkst is: óf dat Lloyd George eenvoudig vergeten is dat hem de inhoud der overeenkomst vóór rijm vertre*. bekend was, óf hij heeft indertijd van de papieren slechts zeer oppervlakkig of geen kennis genomen en op de mondelinge be handeling vertrouwd, Lloyd George gaat niet voor een zeer ernstig lezer door. Alles bij, elkaar mag men aannemen dat Lloyd1 George zich te de vingers gesneden heeft. Loopt de onthulling op een échec uit, dan zal zijn reputatie niet ongehavend uit den strijd komen. Voor een prime-minister schap wordt hij: langzamerhand zeer onge schikt waneer men1 bedenkt hoe fel hij de Fransche staatslieden aanhoudend tegen zich inneemt. Hij is daardoor een zeer on- wenschelijke woordvoerder van de Britsche belangen geworden. Reuter meldt ook reeds, dat de .betrekkin gen tusscheni Engeland en Frankrijk, die den 1'aatsten tijd wat vriendschappelijk er waren geworden, door dit voorval weder zeer delicaat rijn geworden. MacDonald wist van dit allee niets en heeft een vertegen woordiger naar Parijs gezonden om Poin caré te bezoeken, en het leedwezen van de regeering te betuigen over het geval. In tusschen heeft de 'bewuste journalist aan Lloyd George een sohrdijven gezonden, waarin hij de publictaie zegt t© betreuren en er de verantwoordelijkheid voor aan vaardt. Het schijnt, dat Lloyd George den journalist geen onderhoud heeft toegestaan en hem ook niet heeft .gerechtigd er een te publiceeren. Althans Lloyd George zelf ontkent het De .geheime" stukken, waar van sprake is, hebben niet veel om 't lijf, en Wilson heeft zeer correct gehandeld. De griep. De griep-epidemie die reeds eenigen tijd In Engeland heerscht, breidt zich aanzienlijk: uit, vooral te Londen. In de afgeloopen drie weken rijn er bijna duizend menschen aan gestorven, van wie 245 te Londen. FRANKRIJK. Het antwoord op de Duitsche nota Inzake de Palts. In zijn antwoord op de Duitsche nota betref fende den toestand te de Palts, merkt Poincaré op, dat de Fransche regeering in haar brief van 12 December reeds recht heeft doen wedervaren aan de lasterlijke aantijgingen, die de Duitsche regeeringen vroeger heeft gericht tegen de Fransche autoriteiten, met'de bewering, dat zi, hulp hebben verleend aan de separatisten in de Palts. De nieuwe beweringen van de Duitsche .egeerinï, düe slaan op nieuwe feiten, worden door geen enkel schijn van bewij 5 gesteund en zijn niet minder tendentieus dan de vroegere. Dientengevolge heeft die Fransche regeering zich, zooals ze deed' weten in haar brief van 12 December, van antwoord' op de niet-gemoti- veerd'e klachten der Duitsche regeering ont houden. 'Overigens verklaart Poincaré, in antwoord op het verzoek der Duitsche regeering aan de Fran sche regeering om lm d!e Palts den toestand te herstellen overeenkomstig de wetten en verdra gen', dat het Kabinet te Parijs nauwgezet de letter der verdragen in acht neemt en besloten blijft jiiet in de onderlinge Duitsche twisten tusschenbeide te komen. Dientengevolge zal de rioh een weinig, doch rij zeide niets. Ook van Jane kwamen verscheidene brie. ven ©n van Frank Blaisdell een paar korte regels. Frank zeide, dat hij een schitterenden tijd doorbracht, maar dlat hij een paar krui denierswinkels gezien had, die er zoo schan delijk uitzagen, als hij nog nooit te ziv leven gezien had. Hij vroeg of Juffrouw Maggie wist, hoe de zaken in rijn vroegere winkels gingen en of Danovwn goed aan pakte. Hij schreef verder, dat Jane t goed maakte, alleen was rij wat vermoeid, omdat zij steedis trachtte alles tegelijk te zien, daar zij vreesde iets te zullen missen en zoo doende geen waar voor haar geld te krijgen, netals zijl vroeger slechte dingen at om geld uit te sparen. Jane schreef, dat rij zich kostelijk ver maakte. Natuurlijk dat kon ook niet anders met zooveel moois om' te zien. Zij schreef ech ter ook, dat zij nooit gedroomd had, dat heit mogelijk was diat eenvoudig vleeech, groen ten en aardappelen ergens zooveel kon kos ten als te hotels. Wat de prijzen betrof, die men te restauratiewagens moest betalen^ dat was eenvoudig oplichterij niets dan oplichterij. Waarom een gezond uitziende man eiken keer, dat hij je j© hoed aangaf vijf en twintig cent moest krijgen, kon rij ook niet begrijpen. In Hillerton bracht de heer Smith een zeer kallmen, maar aangenamen zomer door. Hij werkte genoeg om zich bezig te houden, maar hooit zooveel, dat hij rioh inspannen moest. Hij maakt© verscheidene dagrelsjes naar de omliggende steden en wanneer eenigs- rins mogelijk haalde hjj juffr. Maggie over met h«m mm tw gaas. edectodRns. Fransche regeering geen enkele bespreking met de Duitsche regeering over binnenlandsche quaesties van Duitschland aanvaarden. Uit de Fransche Kamer. Poincaré beeft het beslissende artikel van de financieel© machtigingswet met kracht en geweld te de Kamer er door gekregen Tweemaal vond hiji het geraden, een keer bij een amendement van de radicalen en een ander maal bij een amendement van die socialisten, de kwestie van vertrouwen te stel len, wat minder dén indruk maakte dat hij zich van een sterke positie 'bewust was dan wel dat hij ten slotte ten aanzien van de voortzetting van rijn politiek© leven onver schillig geworden ls. Er was veol electriciteit in de lucht en zoowel door de houding van een aantal dé- putés als door de behandelde onderwerpen, die veelal met de voorgestelde maatregelen niet het minste verband hadden, leek de zit ting meer op een kiezersvergadering te het heetst van den verkiezingsstrijd, dan op een vergadering van wetgevers. Op een uitval tegen het ministerie ant woordde Poincaré met een woedenden uit val tegen het optreden der uiterst linfcschen, die een straatbetooging tegen de Bourbons op touw hebben gezet. Hij las dat voor uit een syndicalistisch blad, dat de minister van oorlog vervolgens opnam en met grenze loos© minachting wegwierp. Een communist antwoordde door een tot bal gevormde an dere courant te de richting der ministers- bank te werpen. Ze trof slechts het achter hoofd' van den voorzitter der begroottegs- commissie en de zitting moest worden ge schorst. Na nog eenige incidenten werd- laat ia Ingezonden Mededeelteg. De elndelooze taak van Vrouwen. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan leder ander. De rust, die zij kan nemen, ls slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urine- stoomissen, zenuwachtigheid, prikkelbaar heid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ont spanning buitenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, water zucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster'a Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zjjii. Neem een verstandige leef wijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar te apotheken en drogist zaken h 7 1.76 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Juffrouw Maggie was buitengewoon goed gezelschap. Naar mate de zomer verliep, zag hij echter niet zooveel van haar, als hij dqt wel' wenschte, want vader «Duffs toenemen de ongesteldheid legde meer en meer beslag op haar tijd. De meisjes Martini waren nog steeds bij haar. Annalbella leerde het modistevak, terwijl Florenoe te den zomer 's middags op een1 kantoor werkte. Zij hielpen nog al tijd met het werk eni wanneer zulks moge lijk was, namen zij het juffrouw Maggie uit handen. Het waren verstandige, vroolljlke meisjes en de heer Smith mocht hen zeer gaarne. HOOFDSTUK XVL De vlieg ln de stroop. In Augustus stierf vader Duff. Juffrouw Flora kwam dadelijk thuis. James Blaisdell was reeds te de stad. Hattie was te de bergen. Zij schreef,dat zij niet voor de be grafenis kon overkomen, doch zij bestelde een 'kostbaren krana Frank en Jane waren in het verre Westen en zouden onmogelijk 'op tijd terug kunnen zijn. Geen enkele van de Jongelui kwam terug. De heer Smith hielp zooveel hij helpen kon. Juffrouw Maggie zeide hem, dat hij haar van veel nut was en dat zij niet zou hebben, geweten, wat zonder hem te begin nen. Juffrouw Flora en' James Blaisdell hielr peni ook zooveel mogelijk. Eindelijk waren de eerste moeilijke dagen voorbij eni het huishouden' herkreeg langzamerhand rijn. gewone doen. (Wondt vervolgd). CSSMBÏ COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.60; Ir. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. ladië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp.IQ.öC, f 0.70, f 0.70, J 1.20. Modeblad resp. f 0.95, f 1.26, f 1-25, f 1.60 Losse nummer» dor Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ot. ADVERTENTIEN: 20 ot. p. regel (galjaxd). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ot. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater Febr. op: ond.: op: ond.: v.m.m.m.: Zondag 10 a. 8.51 m. 11.15 7.29 4.690.10 Maand. 11 10.14 - 7.27 5.01 0.28 0.46 Dinsdag 12 10.39 a. 12.19 7.25 5.03 Woenad.13 11 08 1 21 7 23 5.05 Dond.d. 14 11.41 2.22 7.21 5.07 Vrijdag 15m. 12 20 8.19 7.19 5.10 Zaterd. 16 1.06 4.18 7.17 5.11 0.28 0 1.06 1.26 1.48 2.40 8.52 5.15 Lloht op voor auto's en fietsen Zaterdag 9 Febr5.24 uur Zondag 10 5.29 Maandag 11 581 eleanor h. porter. Im kat airidttt ram Juli vnumc allo Blais- MacDonald's bultenlandsche politiek. Ingezonden Mededeelteg. MIDDENSTRAAT 18-20—22. In deze Maatschappij worden alle glasruiten verzekerd tegen de laagste noteertng. Direct plaatsing van gebroken ruiten. fitLEN ZUN HET

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1