K? HULP BIJ HUISWERK p. puinbr0ek, Kleine Kdwtentiën j DIVERSEN. I betrekkingenI TE HUUR I 1 TE HUUR I TE KOOP BUITENLAND. Advertenf iën. Voorjaarscollecte FaillissementvanJohannesKruller, BETREKKINGEN Bestelt Uw drukwerk bij C. DE BOER Jr. E1AMENVRAGEN en OPGAVEN. De Centrale Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, de Ned. R.-K. Bond van v^rost-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „St. Pe trus" en de Ned. Bond van Christ.-Prot. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „Door Plicht tot ltecht" hebben dezer dagen aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Amb tenarenzaken gezonden een rapport betreffende de financieele achterstelling van het P. T. T.- personeel. Secetaris Bond van Chr. Marine personeel LEGER DES HEILS van 8 Maart tot 8 April a.s. hef grasgewas Bekendmaking. C. VEENSTRA, AANGEBODEN. J. C. ROERDOMP, Trompstraat 39, beveelt zich beleefd aan voor: voorkomend klein Timmer werk en reparatiën. ly GEVRAAGD. BIJVERDIENSTE. |^J3EVRAAGD. B| |g> AANGEBODEN, gj GEVRAAGD. beëedigd Makelaar en Taxateur. Beveelt zich beleefd aan voor het koopen,verkoopen en taxeeren van Huizen en Landerijen, geen voorloopige kosten en billijken voor waarden. Verder heb ik ruime keus in Heeren- Burger- en Win kelhulzen op goeden stand. Inlichtingen: KEIZER STRAAT No. 39. (gevraagd, te koop, te huur enz.), van 1-4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. Jd°or haar geleden en nog te lijden, ten ge lige van bovenvermelde onrechtmatige han- f telwijze en gedaagde te veroordeelen aan eischeres te betalen een schadebedrag, nader ÜP te maken bij staat en te vereffenen vol gens de wet; 3o. gedaagden te veroordeelen in de kosten der procedure. Als procureur stelde zich voor eischeres 'ir. J. de Vrieze en als procureur van de ge daagden mr. M. Mendels. Deze zal op 18 Maart a.s. dienen van conclusie van ant woord. De achterstelling van het P. T. T.-personeel. Bedoeld rapport geeft een opsomming van de verschillende ambten bij Posterijen en Tele grafie, met vermelding van het in 1918 en het sedert 1920 genoten maximum-salaris. Onder elke categorie van postambtenaren zijn vermeld de gelijkwaardig te achten groepen van Rijks ambtenaren, welke in 1918 lager of gelijk be zoldigd waren, doch sedert 1920 hooger gesala rieerd worden. De vergelijkingen samenvattende, blijkt, dat het P. T. T.-personeel in salaris is achtergeble ven bij 172 categorieën van overige Rijksamb tenaren, die thans 100 meer verdienen, 248 met 200 meer, 241 met 300, 107 met f 400, 62 met 500, 32 met 600, 51 met 700, 22 met 800, 7 met 900, 8 met 1000, 8 met 1100, 7 met 1200, 3 met 1300, 2 met 1400, 4 met 1500. De gegevens, in het rapport verwerkt, zullen moeten dienen bij de door minister Westerveld namens de Regeering ter hand genomen herzie ning van het Bezoldigingsbesluit voor Burger lijke Rijksambtenaren 1920. De opgelegde vloot. Het s.s. „Saleier" van de Stoomv. Mij. „Nederland", dat sedert 19 Oct. in de Am- sterdamsohe haven was opgelegd, is weder om in de vaart gebracht en naar Rangoon in zee gestoken. Oplichters. Voor de Almelosche rechtbank hebben op 19 Februari twee „effectenhandelaars" te rechtgestaan, die in den Overijselschen ach terhoek boeren bezochten om hun loten te verkoopen, o.a. Witte Kruis- en Congoloten, tegen een prijs ver boven de waarde. Zij verkochten o.m. 3 Congoloten, ter waarde van ongeveer 40, voor 300. De officier, mr. Andringa, eischte wegens oplichting tegen ieder van de beide beklaag den 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft hen veroordeeld tot 11/j jaar gevangenisstraf. De briefwisseling tusschen MacDonald en Poincaré. De indruk in de Ver. Staten. De briefwisseling tusschen Ramsay Macdo- nald en Poincaré heeft in Amerika een gunsti- gen indruk gemaakt. In officieeie kringen is men zeer voldaan over de openlijke verklaringen van Macdonald en den toon van het antwoord van Poincaré. Hierin ziet men de eerste aanwijzingen van de samenwerking in Europa, waarop de Veree- nigde Staten zoolang hebben gehoopt. Nieuwe onderhandelingen? De „Matin" zegt uit betrouwbare bron te we ten, dat de tusschen MacDonald en Poincaré ge wisselde brieven de inleiding zijn tot praktische en beslissende onderhandelingen inzake de vei ligheid, welke in den loop van Maart zullen ein digen in een accoord als voorlooper van het eindsucces. Het denkbeeld, dat MacDonald zou koesteren om een samenkomst met Poincaré te houden, vindt te Parijs welwillenden weerklank. Parijs zou als plaats van bijeenkomst de voorkeur ver dienen, want de eindzitting van het parlement zal zóó overvuld zijn, dat het voor Poincaré moeilijk zou wezen om tijdelijk afwezig te zijn. De conferentie of het onderhoud zou eind Maart of begin April kunnen worden vastge steld. FRANKRIJK. .Va- De dood van Philippe Daudet. De „Rijperkerk Lécn Daudet beschuldigt in de „Action Fran- Het bij Bastia gezonken, verbrande stooim- gajSe" (j.en peer Marlier, directeur der Süreté schip „Rijperkerk", van de Ver. Nederl. Générale, door een geheime politie-enquête de Scheepvaart-Maatschappij, is vlot gebracht instructie der justitie te hebben willen tegen- en zal naar Marseille worden gesleept. werken. Hij zou n.1. de resultaten dezer instruc tie voor zichzelf vreezen. De „Action Franqaise" publiceert den tekst van het geheime politierapport, hetwelk de po gingen van den directeur der Süreté aantoont om iets buiten den rechter om te vernemen. Daudet wijst op de klaarblijkelijke onrechtma tigheid van de praktijken van den directeur. Daudet ziet eveneens een politie-manoeuvre Overbeladen autobussen. (Vragen van Kamerleden.) De heer Hugenholtz heeft tot den Minister van Waterstaat de volgende vragen gericht: is het den Minister bekend, dat herhaalde lijk de autobussen ten platten lande worden overbeladen en daarin meer passagiers met bagage vervoerd worden dan het grootste ge- \n het gedrag van den chauffeur van de taxi, die tal personen waarvoor het bestemd is? cestijas zijn zoon Philippe naar het hospitaal Weet de Minister dat dit niet strafbaar is, chauffeur verzoekt thans als civiele omdat wel volgens art. 3 sub b, der wet op Dl J in de instructie te mogen optreden. Dit de openbare middelen van vervoer van 23 ei!zo z0^ dem het recht geven in geval eener April 1880 door den ondernemer een opgaaf eigering beroep tegen den rechter aan te tee- van het aantal plaatsen, dat voor de reizi- enen daardoor de instructie lang te trainee- j r 7 rp.n pn tp VArwarrpn. gers bij den aanvang van elke reis ten minste beschikbaar zal zijn, moet worden aangekon digd en overtreding daarvan bij art. 9, 3de lid dier wet, strafbaar is gesteld, doch niet voor zien is in het geval dat meer personen dan is aangekondigd vervoerd worden? Is de Minister bereid mede te deelen of, en zoo ja, hoe in deze leemte van regeerings- ren en te verwarren. DIJÏTSCHLAND. Hamburg. Bij de verkiezingen voor het landsbestuur en den gemeenteraad te Hamburg hebben de communisten 6 zetels gewonnen, de so- •>-< -r*"- '"r:""" ""rTIT ~Af ciaal-democraten 27 zetels verloren, de demo- wege voorzien zM worden en zo CTaten 2 zetels verloren. De vereenigde voorziening spoedig kan rechter partijen wonnen 18 zetels, de völki- Subsidies voor scheepsbouw. 1 en de grondeigenaars 4. Reuter meldt uit Londen, d.d. 4 Maart: In het Lagerhuis stelde het conservatieve lid Raine een vraag betreffende de hulp door de Nederlandsche regeering verleend aan Nederlandsche scheepsherstellers. Hij wees er op, dat deze hulp tot resultaat had, dat Nederlandsche werven de reparatie van Britsche schepen verkregen en vroeg welke stappen de Board Trade zou doen om den nadeeligen invloed daarvan op de Britsche werkgelegenheid tegen te gaan. De heer Webb, de president van den Board of Trade, verwees naar een antwoord, op 21 Februari gegeven op een soortgelijke vraag. De stopzetting van den postchèque- en girodienst. De heer Van Dijk, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van waterstaat gevraagd: Is het den minister bekend, dat verschei den handelszaken rekeninghouders bij den Postchèque- en Girodienst, in pijnlijke moei lijkheden zijn geraakt ten gevolge van de al- gvheele ontwrichting van dezen dienst? Is het den minister bekend, dat de „Com missie van uitbetaling van gelden op post rekening" onnoodig langzaam en buitenge woon gestreng optreedt bij aanvragen om terugbetaling van saldo's, zelfs wanneer deze akkoord worden bevonden? Is het den minister bekend, dat de handel wijze van genoemde Commissie deze reke ninghouders dwingt tot velerlei en groote uitgaven en enkelen hunner met ondergang van zaken daardoor worden bedreigd? Ls de minister bereid te bevorderen, dat maatregelen worden genomen, opdat aan de getroffen rekeninghouders meer voorko mendheid worde betoond, hun aanvragen met den noodigen en gewenschten spoed worden behandeld en zij niet door al te strenge eischen van genoemde Commissie tot voor hen zeer hooge uitgaven worden ge dwongen, wijl liun moeilijkheden toch voort spruiten uitsluitend uit een in gebreke blij ven van een Staatsbedrijf? Nekkramp. In het militair hospitaal te Arnhem zijn gisteren twee patiënten opgenomen, die lij den aan nekkramp. Een derde persoon is in observatie. Nog steeds mijnengevaar. De stoomtrawler IJM 340 (Java) is van de visscherij te IJmuiden aangekomen met, een opgevischte mijn aan boord. Nadat deze door een marine-detachement gedemonteerd was, kon het schip toestemming krijgen dei Visschershaven binnen te varen teneinde Kd» vangst te lossen Een duel tusschen leden van den Rijksdag. De afgevaardigde der Duitsche Volks partij, dr. Cramer, die tijdens het laatste de bat in den Rijksdag den deutschvölkischen afgevaardigde von Crafe een hoogverrader genoemd heeft, is door de drie deutschvöl- kische afgevaardigden, van Grafe, Wulle en majoor Henning tot een duel op het pistool uitgedaagd. Dr. Cramer zal morgen bij den aanvang van den rijfcsdagzitting hiervan mededeeling doen. BELGIE. De kabinetscrisis in België. De koning had baron Houart, het katholiek Kamerlid voor Doornik, verzocht het nieuwe kabinet samen te stellen. Houtart heeft evenwel uit persoonlijke overwegingen, om gezondheids redenen, bedankt. De algemeene raad van de socialistische partij, welke de socialistische Kamerleden en Senato ren omvat, heeft Dinsdag vergaderd ter bespre king van de crisis en met algemeene stemmen een volgende motie aangenomen, waarin vast gesteld wordt, dat het hoofd van staat zijn con- stitutioneele bevoegdheid te buiten zou gaan en zou afwijken van de parlementaire gebruiken, indien hij niet in de eerste plaats trachtte de mo gelijkheid te overwegen van het vormen van een regeering met behulp van de meerderheid, welke den 27en Februari, bij den val van het kabinet is gebleken; de raad verklaart, dat er reden is zoo spoedig mogelijk algemeene verkiezingen uit tfr schrijven. De motie zegt verder, dat het in afwachting daarvan onvermijdelijk is zoo spoedig mogelijk een democratische regeering te vormen, welke bestoten is, krachtige maatregelen te nemen ter bestrijding van de duurte, ter beperking van de daling van de frank, ter oplossing van het vraag stuk van de vergoedingen door een internatio nale overeenkomst, welke de noodlottige politiek van de militaire bezettingen herstelt. SPANJE. t De toestand In Marokko. De jongste berichten wijzen op een zekeren ernst in den toestand in Marokko. De Marok kanen oefenden druk uit op de Spanjaarden en deden partieele aanvallen. Daar de Marokkanen niet voldoende getuchtigd werden, acht de hooge commissaris het noodig, versterkingstroepen te zenden. Volgens een ander telegram ontplofte een vijandelijke granaat op de brug van den kruiser „Catalogna", waardoor de commandant van het schip en twee matrozen werden gedood, en twee luitenants en acht matrozen werden gewond. Het telegram zegt verder, dat de Marokkanen, die in de Oostelijke en Westelijke zónes een ze kere activiteit aan den dag legden, zwaar wer den getuchtigd. De Spanjaarden verloren bij deze gevechten zes man aan dooden, 22 man aan gewonden. De regeering heeft besloten, met den meesten spoed sterke hulptroepen naar Marokko te zen den tot het afweren van een ernstigen aanval der Mooren. ENGELAND. Een familietafrceltje In het Lagerhuis. Henderscxn, de minister van binnenlandsche zaken, die voor Burnley tot Lagerhuislid ge kozen is, is gisteren, zooals gebruikelijk, door twee leden binnengeleid. Doch bet ongebrui kelijke was, dat die leden zijn beide zoons waren, die reeds voor Labour in het Lager huis zitten. Om het familietafreeltje te vol tooien. volgden zijn vrouw en zijn dochter de plechtigheid van de galerij. TURKIJE. De opheffing van het chalifaat. De Nationale Vergadering te Angora heeft, behalve tot de afschaffing van het chalifaat, besloten tot de verwijdering uit Turkije van de leden der keizerlijke familie. Deze ver banning omvat aen clialief en zijn gezin, be nevens 32 print-en en 35 princessen; aan deze personen zullen schadeloosstellingen toege kend worden. Men blijft zeggen, dat de cha- lief naar Egypte zal gaan. Te Londen verwacht men dat het besluit der Nationale Vergadering te Angora om het Chalifaat af te schaffen een ver reiken- den invloed zal hebben op de Mahomedaan- sche wereld. Teekenend is dat Moestafa Ke- mal een proclamatie heeft uitgevaardigd, waarin hij personen, die den pelgrimstocht naar Mekka zouden willen ondernemen, aan raadt de reis voorloopig uit te stellen. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Kalief naar Zwitserland is vertrokken. VEREENIGDE STATEN. De Filippino's en de Ver. Staten. Uit New-York wordt gemeld, dat de on afhankelijkheidspartij op de Filippijnen aar de bevolking heeft verzocht, alle uit de Ver. Staten afkomstige goederen te boyootten, omdat de gouverneur-generaal van de Fi lippijnen, generaal Wood, de door het par lement voor andere doeleinden bestemde gelden zou hebben besteed voor een actie tegen de onafhankelijkheidspartij. Het petroleum-schandaal in de Ver. Staten. Uit Washington wordt gemeld, dat de Senaat besloten heeft, dat een enquête zal worden gehouden naar de wijze, waarop de atterney generaal Daugthtry, zijn ambt heeft vervuld. De tot dat'doel ingestelde enquête commissie bestaat uit twee Republiekeinen en twee Democraten, onder voorzitterschap van den radicalen Republikein |Smith Brookl^rt. „Dansgelegenheden. In New-York (stad) is een onderzoek ge houden naar den aard van de z.g. „besloten dansgelegenheden" die daar in grooten ge tale bestaan. De enquête werd geleid door mej. Lamb- kin, die voorheen inspectrice was geweest van de danszalen in San Franc.isco. Zij werd in haar onderzoek bijgestaan door studenten en meisjes-studenten, die de dansgelegen heden bezochten en er hun oogen de kost ga ven. Niet minder dan 653 danszalen werden bezocht, waarvan de meeste tot de openbare, een mir oerhei 1 tot de besloten gelegenheden l{ hom den. F.en aantal werd .'oikomen be hoorlijk en fatsoenlijk bevonden, doch niet minder dam 25 pet. van het totaal bleken bedenkelijke gelegenheden te wezen, waar het animeeren tot drinken en de verleiding tot onzedelijkheid een groote rol spelen. Er was een aantal besloten gelegenheden 21 in getal waar enkel heeren toegang hadden. De dansende me'sjes werden door de inrichting geleverd. De betaling dier meisjes was zoo schamel, dat zij het van haar „bijverdiensten" moesten hebben. Het rapport over deze enquête uitgebracht, geeft de lijist van die 21 z.g. besloten gelegenheden, waar de toestanden eenvoudig ontoelaatbaar bleken te wezen. De houders van behoorlijke danszalen, waar fatsoenlijke jongemannen en meisjes op behoorlijke wijze een onschuldig dans- vermaak kunnen smaken, zijn er sterk voor, dat er in het bedrijf eens groote schoonmaak zal worden gehouden. Ter dood veroordeeld. Indertijd hebben wij verteld van de gebroe ders Diamond', die in New York (stad) een aantal uiterst brutale diefstallen met moor den hadden gepleegd. Thans zijn deze euvel- daders, tezamen met nog twee leden van hun bende ter dood veroordeeld. Het is voor bet- eerst dat het gerechtshof te Brooklijn, voor welk hof deze vier lieden terechtstonden, vier doodvonnissen in ééns heeft uitgespro ken. Men verwacht niet Jat de daders, die nog heel jong zijn 20 jaar of daaromtrent aan den electrischen stoel zullen ontko men. De beide andere ter dood veroordeelden zijn John Farina en Amtony Pantano. MEXICO. De opstand in West-Mexico mislukt. De rebellenleiders in West-Mexico zoe ken veiligheid over de grens, aldus erken nend, dat do opstand is mislukt. Zij raden hun volgelingen aan naar hun huis terug te keeren zich van plunderingen te onthou den. Een aardbeving. Een telegram uit San José, in Costa Rica, meldt, dat een aardbeving daar ter stede vele gebouwen heeft verwoest en een aantal persoonlijke ongelukken ten gevolge heeft gehad. De verbindingen met de naburige steden zijn geheel verbroken. Insuline tegengift tegen cafeïne. In de academie der wetenschappen heeft Richet meegedeeld, dat de verhooging van het suikergehalte in het bloed van honden tengevolge van inspuiting niet cafeïne ver dwijnt door een inspuiting met insuline en dat dit een tegengif tegen cafeïne mag wor den geacht. KORTE BERICHTEN. Uit Montreal wordt de ontdekking gemeld van een nieuw rijk goud- en zilverveld bij het Nipigon-meer in Ontario. Bij een spoorwegongeluk bij Mainz, tenge volge van verkeerden wisselstand, zijn twee menschen gedood en zes zwaar gewond. In den omtrek van Salzburg is een troep arbeiders door een lawine overvallen. Drie arbeiders zijn omgekomen. INGEZONDEN. Hooggeachte Heer Redacteur! In het verslag van de vergadering van het „Cambo" van Maandag j.1., welk verslag in uw geëerd blad van 4 Maart staat, komt een m. i. onjuiste zin voor en zal het wel aan een vergis sing te wijten zijn, dat zulks geschied is. In het verslag dan staat: „het doet spr. (den heer De Zwart), genoegen eens te hooren, dat- in het „Cambo" de zedelijke en geestelijke belangen van het personeel veilig zijn, omdat men bij het christelijk deel der natie een anderen indruk tracht te vestigen". Aangezien op de vergadering door mij alleen is gezegd, dat m. i. de zedelijke belangen bij het „Cambo" wel veilig zijn, kan het niet anders zijn dan een vergissing in het verslag, dat wordt ge schreven van „zedelijke en geestelijke belan gen". Juist de omstandigheid, dat wij de geeste lijke belangen niet bij het „Cambo" veilig achten, doet ons een christelijke organisatie stichten en in stand houden. U, mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor plaatsing, teeken ik met hoogachting, R. ZWOLSMAN, Helder, 5 Maart 1924. Getrouwd: JULES C3HEN en ROOS MANHEIM, die, namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Helder, 4 Maart 1924. Ondertrouwd A. F. TJADEN en G. M. RIEUWERTS. Alkmaar, Kanaaldijk 20, Maart 1924 Helder, 1 Oostslootstr. 14, Receptie: Zondag 9 Maart a.s., Oostslootstraat 14, Helder. Getrouwd P. J HULDY, Offic. v. Gezondh. le kl. K M. en L. DE C0NINCK, die, mede namens hunne weder zijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, voor en by hun huwelijk ondervonden. Nijmegen, 6 Maart 1924. (Stichter William Booth). Vriendelijk verzoeken wij aller hartelijke medewerking door het schenken Uwer bedragen. E. J. v. d. STARRE, Kapiteins. zich noemende en schrijvende Kröller, koopman en winkelier in muziek instrumenten, vroeger wonende te Helder, thans te 's Gravenhage. De Curator maakt bekend, dat de eenige uitdeelingslijst in bovengenoemd faillissement door hem is gedeponeerd ter Griffie der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar en het Kantongerecht te Helder, al waar zij gedurende tien dagen voor de schuldeischers ter in zage ligt. Alkmaar, 4 Maart 1924. Mr. Jb. ZE1JLEMAKER Jzn., Curator. Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op DINSDAG 25 MAART 1924, des namiddags 2 uur, ten Raad- huizo dier gemeente, verpachten: op de door de gemeente Helder van den Staat der Nederlanden gepachte perceelen duinterrein, kadastraal bekend Sectie C, nrs. 7552. 7553, 5228, 7550, 6064, 6U65, 6067 en 6068, ter ge zamenlijke oppervlakte van ruim 80 «tachtig) H.A. De voorwaarden voor de ver pachting lig en ter lezing ter Gemeente-Secretarie. Helder, 3 Maart 1924 Ingezetenen van Helder en leden van H.O.R.A. Ondergeteekende maakt be kend, dat hij 8 Maart a s. een Sigarenzaak opent EMMA STRAAT 67, waar verkocht zullen worden de H.O.R.A- Sigaren, van 10, 8, 7, 6, 5 en 4 ct. Daar van den omzet een bedrag aan het ondersteu ningsfonds van H 0.R A. ten goede komt, hoopt ondergeteekende door het publiek en de leden van H 0 R.A. met een groot bezoek vereerd te worden. Hoogachtend, Correspondent H 0 R A., EMMASTRAAT 67. ■Hllll1 HHII IIBI1WII illl Voor het Jongenshuis (18 ver- pi.) van de Inrichting Huiduinen Igem. Helder) wordt gevraagd een JUFFROUW, P.G., boven 30 jaar. Brieven, met uitv. inl., a/d. Directeur G. A. NIESSINK. Gevraagd een nette HUIS HOUDSTER, liefst zonder kin deren, leeftijd 30 tot 40 jaar. Brieven onder Nr. 114, Bureau van dit blad. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: LONDON, Keizerstraat 26 aangeboden door middelbaar bevoegde voor leerlingen H.B.S Brieven onder No. 115, aan het Bureau van dit blad. KANDIDATEN v h. KOMMIESEXAMEN zend f 1.25 aan J. G. Elemans, Altforst, en U ontvangt een prachtig repelitieboek, vol met WEGGELOOPEN e*n HERDERS HOND. Terug te bezorgen bij KOKKIE, Molenstiaat 70 Ken merk: loopt net als de baas. Groet de jongens van Doolhof. DINERS f 1.-. Smakelijk en zindelijk bereid middagmaal, best. uit soep, vl., gr., aard. en dess., warm thuis bezorgd. Brieven onder Nr. 100, aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan net MEISJE, voor assistente in de huishou ding, liefst in klein, net, vroolyk gezin, met huiselijk verkeer, v.g.g v„ liefst in Helder. Brieven ouder Nr. 113, Bureau van dit blad. REIZIGER gevraagd, welke genegen is Consumptie-Artikelen te verkoopen, tegen flinke pro visie. (Geen bestaan t. Brieven onder Nr. 109, Bureau van dit blad. Te huur of te koop gevraagd oen HUIS, bevatt. minstens 7 Kamers met Badkamer, met 1 Mei a.s. te betrekken. Maximum koopprys f 7000.—. Brieven, met opgave van in deeling, huur(koop)prys, ver lichting enz., onder letter D. aan den Boekhandel MAAS, Kanaalweg. Klein ambtenaarsgezin zoekt WONING, 1300.—, tegen half April. Brieven onder Nr. 112, Bureau van dit blad. Een net Meisje vraagt een frisch SLAAPKAMERTJE te huur. Brieven onder No. 111, aan het Bureau van dit blad. Te huur mooi HUIS, met grooten Tuin, bevatt. 6 Kamers, Keuken enz., k f 35.— p. maand. Adres: Bureau van dit blad. Te koop, op gemakkelijke voorwaarden oen Woonhuis, bev.: Kamers, Suite, Kelder, Bijkeuken. 3 Slaapkamers en Badkamer. Adres: VAN OS, Hoofdgr. 66. Te koop aen flink HUIS met grooten Tuin, 4 A. 50 c A, ge schikt voor alle doeleinden. AdresBureau van dit blad. Te koop een Wandelwagentje, een veuwbaar ijzer Ledikant en een paar Rubber-Laarzen Adres: Jauzenstraat 34. Te koop een HEERENRIJWIEL en een eiken STIJLKL0K met gongslag. Adres: 2de Vroonstraat 94a. Te koop eiken PATHÉPHOON met partij Platen f 35.—, wegens omstandigheden. Adres: Bassingracht 30. Te koop haast nog nieuwe PATHÉPHOON met 40 nummers, f 37.50 en een buitenmodel Baadje. Adres: Kroonstraat 31. Prachtige groote KIPPEN om te broeden, waar wel 17 eieren onder kunnen liggen, by C. RIJK, Molenstraat 68. Te huur ruim BOVENHUIS voor f 25.— per maand. Adres: Bureau van dit blad. Te huur ongem. ZIT- en SLAAPKAMER, desgewenscht met gebruik van KEUKEN. Adres: Bureau van dit blad Ruim PAKHUIS te huur. Adres: VAN OS, Hoofdgracht 66. Te koop gevraagd een kist TIMMERMANS-GEREED SCHAP; een PARTIJTJE is ook goed Adres: Emmastraat 101. Te koop, voor billijken prijs, een lief Woonhuis, met halve Gang, Serre, Boet en Kippenhok. Onlangs opnieuw gerestaureerd, staande Vischstraat Nr. 14.Leeg- komende in April. Te bevr: M. J. 't HART, Van Hogendorpstraat 22.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6