OLYMPISCHE SPELEN. nieuw-malthusiaanse bond h betrekkingen! IMUS8S SACRUM BAL-AVOND I Evangelisatie PALMSTRAAT. marcelle de haas elsa nolthenius, echte Leidsche wollen DEKENS Oudkerk v. Praag, Oudkerk v. Praag. BINNENLAND. ■hm Nederlandsche mb Sportvertegenwoordigers BUITENLAND. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Casino - Woensdag 12 Maart 1924 8 uur populair concert Faillissement v.Cornelis Veenstra, Bestelt Uw drukwerk bij C. DE BOER Jr. I DIVERSEN**! lappen gekleurde Lancaster. moet dit jaar een flink aantal SQUTJE TOUW—VAN HOOLWERF, Zondagavond van 8-12. 9.15 uur: Strijd tegen den Winter-Vorst I Aanmelding voor den cursus in ZWEEDSCHE GYMNASTIEK voor leden en voor kinderen van leden DINSDAG 11 MAART, 's avonds van 8-9 u., in het Gymnastieklokaal der M. U. L O.-School, Molenstraat. n. F. latjes, Westgracht 12 en Oostslootstraat 36. door Pianiste (Amsterdam). 1ste Rang f 0.75, 2de Rang f 0.50, plus rechten, u aartfn verkriiobaar aan de Muziekschool, Prins Hendriklaan 11 bh de Heeren J. C. DUINKER, Boekhandel, Spoorstraat en A. K. KOKELAAR, Sigarenmagazijn, Kanaalweg. Koopt in de Olympische week van 10 tot 16 Maart het N. O.C.-speldje. R. DIJKSHOORN, 1 AANGEBODEN. M Spoorstraat en Spoorgracht. PROFITEERT van een groote partij fr'llen er het beste van hopen. HÜ.V. speelt te8en de anderer Heldersche club, welke naar v'6rluidt met verschillende invallers moet uit- 'r8kken. Daarom zullen wij het voor Helder op ®.en gelijk spel tegen den hekkesluiter houden. S.V. spelt tegen T.O.G., beiden clubs die aan rukken weten. Terreinvoordeel zal den leiders *°1 een kleine overwinning bezorgen. Afd. ii (Westen) lc klasse. O.D.S. zal trachten Sparta van zich af te houden, wat wel niet zal Selukken. Een nederlaag voor Dordt ligt in 't verschiet. Excelsior ontvangt de Stormvogels. Benige maanden terug, toen de Rotterdammers a°g op dreef waren, zou dit een belangrijke ont moeting zijn geworden. Nu zullen de leiders wel weten te zegevieren. A.S.C. krijgt Quick op be doek. Als de Haantjes er nu eens alles op zetten, 'Minnen ze een kostbaar punt in de wacht slee- Pen. Een gelijk spel verwachten we dus. Haarlem zal zich met niet groote cijfers de meer dere toonen van U.V.V. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Tromp". Hr. Ms. „Tromp" wordt hedenmiddag om 3 uur in dé haven verwacht. Hr. Ms. mijnenlegger Hydra wordt 18 dezer te Hellevoetsluis in dienst gesteld, met bestemming voor het station Vlissingen. Off. van gez. 2e kl. bij de zeemacht G. C. van den Heuvel wordt uit Oost-Indië terugverwacht. He off. van den M.S.D. 2e kl. F. B. Crane repatrieert met het s.s. Kawi, dat 19 dezer van Batavia vertrekt. j Luit. ter zee 2e kl. A. D. E. Peereboom Voller Wordt uit Oost-Indië terugverwacht. ^Bij K. B. is, met 16 Maart, bevorderd de off. '.ti gez. 2e kl. P. H. M. de Roe tot off. van gez. kl. Bij K. B. zijn, met 5 Maart, bevorderd tot adel- t le kl. van de Kon. mar.-res. de buitengew. borsten van die reserve S. L. C. Steens en 3. P. Drenth. et ontslag uit den Zeedienst: 5 Maart: militair werkman G. Groen. April: id. D. Jongepier. ''24 April: id. S. Loiip. BEHOUDENS ONVOORZIENE OMSTANDIG HEDEN is ondervolgende schepelingen vergun ning verleend om naar Nederland terug te keeren keeren: Per s.a Tabanan, 9 Febr. '24 van Priok: Serg.-mont. F. H. J. Klaver, marinier le kl. A. v. Maurik. Per s.s. Rindjani, 23 Febr. *24 van Priok: Serg.-konstabei G. Middelkoop. Per s.s. Rembrandt, 16 Febr. *24 van Priok: Luit. ter zee le kl. A. M. Hekking. Per s.s. Joh. de Witt, 1 Maart '24 van Priok: Luit. ter zee 2e kl. W. v. d. Donker, off. van adm. le kl. L. Hollaar, off. MJ3.D. 2e kl. J. v. d. Velde, idem J. v. d. Wiele. Ingetrokken verleende vergunning per s.s. Tabanan, 9 Febr. 1924: korp.-vliegtuigmaker J. K. F. Keuker, serg.-timmerman P. Medendorp. De off. van gez. '2e kl. F. C. Swart van Tromp wordt den 12en Maart ter beschikking gesteld en is bestemd om den 5en April a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. 6 Maart: off. v. d. M.S. 2e kl. C. van der Lin den van Wachtschip Vlissingen naar O.zeed.kaz. 6 Maart: Lult. ter zee 2e kl. M.-R. G. H. ter Poorten en de off. van den M.S. 2e kl. K. J. Metz van id. bestemd voor Hr. Ms. Vali; off. v. d. M. D. 2e kl. A. Hoogkamer van id. als voren. 18 Maart geplaatst aan boord Hydra: luit. ter zee le kl. F. H. van Moorsel van ter beschik king (commandant)id. 2e kl. H. F. Booy van Z 4 als oudste officier; off. v. d. M.S. 2e kl. H. L. E. van Gelder thans geplaatst te Hellevoet- sluis; id. 2e kl. L. de Wilde Van Z 4. 18 Maart: lult. ter zee 2e kl. A. J. van Hemert van Tromp naar Z 4. De bootsman C. Smolders is bestemd in April a.s. naar O.-I. te vertrekken. 10 Maart: serg.-seiner J. v. d. Meer gedeta cheerd bij den R.D. te A'dam tot het volgen van een herh.cursus. OOST-INDIE. Vergund om n. Ned. terug te keeren aan den kap.-luit. ter zee A. F. H. Dalhuisen; en id. luit. ter zee 2e kl. A. D. A. Peereboom Voller; en aan den off. van gez. 2e kl. G. C. .van den Heuvel. Overgeplaatst naar de kazerne voor de onderzee- dienst, de luit. ter zee le kl. J. G. van den Berg. STOOM V A ARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Johan de Witt, thuisr., vertr. 6 Maart v. Sabang. Karimata, thuisr., arr. 6 Maart te Belawan. Sumatra, v. A'dam n. Narvik, pas3. 7 Maart Udsire. Karimoen, thuisr., vertr. 5 Maart v. Valencia. Krakatau, thuisr., vertr. 5 Maart v. Malta. Rembrandt, thuisr., arr. 5 Maart te Suez. Rotti, thuisr., vertr. 5 Maart v. Port Said. Sembilan, thuisr., pass. 5 Maart Perim. Madioen, vertr. 6 Maart v. Shimonoseki n. Van- couver. Radja, v. A'dam n. Java, pass. 4 Maart Dungeness (Verb.) Boeton, uitr., arr. 6 Maart te Port Sald. Koningin dér Nederlanden, uitr., vertr. 5 Maart v. Belawan. Madoera, vertr. 6 Maart v. Shimoneseki n. Van- couver (V&.h) Rembrandt, thuisr.. vertr. 6 Maart v. Port Said. Riouw, arr. 6 Maait v; A'dam te Batavia. VoDdel, uitr., pass. 5Maalt Ouessant. Kpn. Hollandsche Lloyd. Delfland, thuisr., arr. 7 Maart te Santos. Rijnland, uitr., vertr. 5 Maart v. Lissabon. Salland, uitr., arr. 5 Maart te Bahia. Montferland, thuisr., vertr. 6 Maart v. Santos. Drechterland, uitr., arr. 5 Maartr te Bahia Blanca Amstelland, thuisr., pass. 6 Maart Fernando No- ronha. Orania, uitr., vertr. 6 Febr. v. Pernambuco. Kon. West-Indische Maildienst. Poseidon, vertr. 6 Maart. v. Kingston, J. n. Li vingstond Venezuela,vertr. 7 Maart v. A'dam n. Colon. Almelo, arr. 7 Maart v. Chili te A'dam. Bennekom, arr. 5 Maart v. A'dam te Hamburg. Brielle, v. A'dam n. Chili, pass. 5 Maart Dun geness. Delft, arr. 5 Maart v. A'dam te Callao. Commewijne, vertr. 6 Maart v. A'dam n, Para maribo. Kon. Pakctvaartmaatschappij. Plancius, v. A'dam n. Batavia, pass. 7 Maart Kaap Finisterre. Roggeveen,, vertr. 6 Maart v. Singaporo n. Pe- nang. i-m HollandAmerika Lijn. Lochkatriné, v. d. N. Pacifickust n. R'dam, vertr. 4 Maart v. Colon. Zijldijk, v. R'dam n. Savannah, arr. 6 Maa-t te Cardenas. Stadsdijk, vertr. 6 Maart v. R'dam n. Hamburg. Boschdijk, arr. 5 Maart v. Baltimore te Norfolk. Veendam, yertr. 5 Maart v. New-York n. R'dam. Rotterdam, arr. 6 Maart te Haiffa. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, uitr., arr. 6 Maart te Molbourno. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, vertr. 7 Maart v. R'dam n. Calcutta. koudekerk, uitr., arr. 7 Maart te Calcutta. Ridderkerk, thuisr., arr. 6 Maart te Coconada. Streefkerk, uitr., vertr. 6 Maart v. Bombay. IIoll.O.-Aziö Lijn. Aderamin, uitr., arr. 6 Maart te Singapore. Oostkerk, uitr., vertr. 6 Maart v. Genua. Saparoea, thuisr., vertr. 5 Maart v. Hongkong. HollandOost-Afrika Lijn. Heemskerck, uitr., arr. 6 Maart te Antwerpen. HollandWcst-Afrika Lijn. IJselstroom, thuisr., arr. 4 Maart te Dakar. Reggestroom, uitr., arr. 5 Maart te Tencriffe. Jaarstroom, uitr., arr. 5 Maart te Bordeaux. Ambon, arr. 6 Maart v. Hamburg te te A'dam. Hermes, vertr. 26 Febr. v. Kotonou n. Fernando- Po. Banda, arr. 6 Maart v. A'dam te Hamburg. Djocja, arr. 7 Maart v. Hamburg te A'dam. Holland—Zuid-Afrika Lijn. Rietfontein, uitr., vertr. 6 Maart v. Port Elizabeth Springfontein, uitr., pass. 5 Maart Finisterre. Rotterdamsche Lloyd. Palembang, vertr. 7 Maart v. Moulman. Bandoeng, thuisr., pass. 6 Maart Finisterre. Kertosono, arr. 7 Maart v. Hamburg te Bremen. Tabanan, thuisr., vertr. 6 Maart v. Tanger. Tambora, uitr., pass. 6 Maart Kaap del Armi. Djambi, uitr., arr. 6 Maart te Antwerpen. Menado, thuisr., vertr. 5 Maart v. Marseille. RotterdamZuid-Amcrika Lijn. Alhena, arr. 7 Maart v. B.-Ayres te R'dam. Aldabi, thuisr., arr. 5 Maart te; Santos. Alcyone, uitr., pass. 5 Maart Fernando Noronha. Poeldijk, thuisr., pass. 8 Maart Noord-Hinder- vuurschip. Waaldijk, uitr., vertr. 5 Maart v. Pernambuco. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Lycaon, v. Japan n. R'dam, pass. 3 Mrt. Gibraltar. Polyphemus, v. Batavia n. A'dam, pass. 6 Maart Gibraltar. Agamemnon, v. Batavia n. A'dam, vertr. 5 Maart v. Port Said. Demodocus, vertr. 5 Maart v. Singapore n. R'dam. Elpenor, vertr. 5 Maart v. Shanghai n. R'dain. Mentor, v. Japan n. R'dam, arr. 5 Maart te Suez. Rhexenor, Japan n. R'dam, vertr. 6 Maart v. Tientsin. Telemachus, v. Batavia n. Liverpool, pass. 3 Maart Gibraltar. Agapenor, v. Japan n. A'dam, pass. 5 Maart Perim. JavaNew-York Lijn. Vechtdijk, arr. 6 Maart v. Batavia te Boston. Banka, v. New-York n. Java, pass. 5 Maart Ouessant. Ingezonden Mededeellng. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 6 Maart 1924. Aangekomen van Hamburg de Duitsche sleep boot „Argentina" met lichter R, om ijzer te laden van de „Wilhelm", en deze naar Ham burg te sleepen. 7 Maart 1924. Vertrokken naar Hamburg de Duitsche sleep boot „Argentina" met lichter „Wilhelm". MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDUK, 7 Maart 1924. Aanvoer en prijzen: 21,600 K.G. uien, grove 12.70—15.30, drielingen 12.50—15.20, 3700 K.G. peen 4.90—b.10, 55,200 K.G. roode kool 17.50-20.20, doorschot 10—17, 56,800 K.G. •gele kool 16.801920, doorschot 9.90—15.90, 78,300 K.G. Deensche witte 8.4010.20, kleinere 3.90, 250 K.G. kroten 5.20, 165 K.G. schorse- neeren 15.10 per 100 K.G. Weer een nieuwe opdracht aan de Nederl. Scheepsbouw-Mjj. De Nederlandsche Scheepsbouw-Mij. ont ving die opdracht voor den bouw voor Neder landsche rekening van een turbine-stoom- vracht- en passagiersschip. De hoofdafmetingen zijn 420' X 55' X 37" en het laadvermogen is 9600 ton. De stoom-werktuigen zullen door Werk spoor vervaardigd worden. De salarisverlaging van het Rijkspersoneel. Gelijk bekend, is de Regeering voorne mens voor het sluitend maken van het bud get van het Rijk, belangrijk te bezuinigen op de salarissen, enz. van het Rijkspersoneel. Een gedeelte der gedachte bezuiniging zou moeten worden verkregen door nog, met in trekking van het bekende art. 40, over 1924 de salarissen en loonen aanzienlijk te ver lagen. Daarenboven zou dan met ingang van 1 Januari 1925 door herziening van het Be zoldigingsbesluit opnieuw eene bezuiniging moeten worden verkregen, en wel ƒ21.000.000 Naar „Het Gentrum" verneemt, zouden de daartoe strekkende maatregelen reeds in ge vorderden staat van voorbereiding zijn. De twee laatste periodieke verhoogingen zullen niet meer worden toegekend aan de ongehuwde ambtenaren. Voor wettige of wettig erkende kinderen zal een toelage wor den toegekend van 2V2 pet. per kind. Gehuw de ambtenaren boven 33 jaar en met ten minste twee dienstjaren, die een salaris ge nieten van minder dan 2000, ontvangen eene toelage van 200. Salaris en toelage mag alsdan tezamen niet stijgen boven 2000. Bij periodieké verhooging wordt deze toelage met het bedrag dier verhoogingen vernrndtrd. Verder zal de korting wegens vrije woning enz. worden herzien, omdat deze in vele gevallen te laag is te achten. Ten slotte ligt het in de bedoeling om door het invoeren van overgangsbepalingen te voor komen dat voor gehuwden de salarisverla ging die van deze wijzigingen het gevolg zou kunnen zijn te beperken tot ten hoogste 20 pet. Zou naar de nieuw te stellen regelen die verlaging meer dan 20 pet. bedragen, dan zal aan de betrokkenen eene toelage ge lijk aan het verschil worden toegekend. Het ligt in het voornemen deze toelage voorals nog slechts voor één jaar te verleenen. Steunverleening aan de Kon. Holl. Lloyd. Door de Regeering is een wetsontwerp ingediend tot steunverleening aan de Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam; voorgesteld wordt dat ter voorziening in de kasmiddelen het Rijk 5.250.000 en Amsterdam 1-750.000 gulden zullen voorschieten aan de maat schappij. De oplossing is gevonden in dezen zin, dat staat en de gemeente Amsterdam gedu rende eenige jaren in de behoeften van de middelen als gevolg van het tekort op de exploitatierekening voorzien. De duur dezer hulpverleening is gesteld op vijf jaar. Aangenomen wordt dan, dat na zulk een tijdsverloop de tegenwoordige ab normale verhoudingen op scheepvaartge bied voorbij zullen zijn en de maatschappij geleidelijk weer in een toestand zal komen, dat zij zichzelf kan helpen. De hulpverleening geschiedt verder in den vorm niet van een subsidie, doch door verstrek- kunnen worden uitgezonden om deel te nemen aan de Draagt Uw steentje bij voor dit doel. Koopt het N. O. C.-speldje king van kasmiddelen, als een voorschot, dat moet worden terugbetaald, terwijl die terugbe taling aan staat en gemeente aanvangt voordat tot eenige uitkeering aan aandeelhouders of tot aflossing van schulden mag worden overgegaan. Tenslotte is de verleening van den steun af hankelijk gesteld van de aanvaarding ook door de hypothecaire crediteuren en door de aan deelhouders van opofferingen in het bèlang van het voortbestaan der maatschappij. Brand te Leeuwwarden. Donderdagnacht is de Leeuwarder papier- warenfabriek, directeuren de heeren Land stra en Deibei, aan den Harlingertrekweg, grootendeels afgebrand. De geheele schade wordt- op rond acht ton geschat. Een en ander was verzekerd. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag 6 Maart? In de middagvergadering wordt Hoofdstuk Va (onderwijs, k. en w.) behandeld; van de daarin naar voren gebrachte desiderata vermel den wij, dat de heer Deckers verlaging bepleit van den minimum-leeftijd; voor het eind-exa men van leeraren bij het huishoud- en land- bouwhuishoud-onderwjjs, de heer Duymaer v. Twist aandringt op steunverleening bij de op leiding der Zuiderzeevisschers, verschillende leden de bezuinigingen critiseeren of hierom trent andere voorstellen doen, waarop de Mi nister tenslotte antwoordt, dat een wetsontwerp tot steun aan Zuiderzeevisschers om advies is by den Zuiderzeeraad. Bij de vijfde afdeeling (Lager Onderwijs) bijt Mejuffr. Westerman over de verschillende maatregelen te dezen opzichte voorgesteld de spits af der kritiek; evenwel worden de dis cussies verdaagd. Des avonds Hoofdstuk Waterstaat, Hieruit .valt voor ons niets belangrijks te vermelden. Zitting van Vrijdag. Om technische redenen is het ons onmoge lijk van de belangrijke Onderwijs-discussies in de Tweede Kamer eenigszins uitvoerig of zelfs maar volledig melding te maken. Meer dan een dozijn sprekers hebben heden die afdeeling onder het licht der bezuiniging bekeken. Dat geschiedde met nogal verschillend resul taat. Eenerzyds werd, b.v. door de heeren TiJa- nus en Van Wijnbergen, betoogd, dat er be- zuinigd: moet worden op het onderwijs, omdat niemand, ook de minister niet, de tijdsomstan digheden kan veranderen, anderzijds kwam de heer Van Zadelhoff mededeelen, dat de S.D.A.P. nu in 't geheel geen vertrouwen meer heeft in dezen minièter, die „onrust en angst" heeft ge wekt en die „een gevaar is voor de ontwikkeling van het arbeiderskind". De Minister ging uitvoerig op alle bizonder- heden in. De Spanjaarden in Marokko. Volgens een bericht uit Tamlzjer zouden de kabielen bij Tisi Assa en bjj Laoi-Bini- Dar door de Spaansche linie zijn heengebro- keri en vijf transporten en 600 man hebben veroverd, terwijl er vier Spaansche vliegtui gen zouden zijn neergeschoten. Een nieuwe chalief. Jerusalem, 7 Maart, Hussein is tot chalief uitgeroepen door de Moslims in Mesopota- mië, Transjordanië en Hedjas. Naar ver wacht wordt, zullen andere Mohammedaan- sche gebieden dit voorbeeld volgen. Verzet in Egypte. De berichten uit Cairo geven te verstaan dat de Egyptische Mohammedanen nimmer koning Hoessein als kalief zouden erkennen. De „Mahroessa", een Zagloetisch orgaan, zegt: Waarom zou de koning van Egypte geen kalief worden? In oude tijden was Egypte de zetel van den kalief toen het kali faat in handen was van de Fatimieton en Abbasiden, totdat het door do Turken werd overgenomen. Bovendien is Egypte thans de grootste Mahommedaansche staat. De Sjah van Perzlë. Volgens een bericht uit Parijs heeft de jeugdige Sjah van Perzië, die aan de Riviera vertoeft, uit Teheran de boodschap ontvan gen, dat hij niet meer in het land mag terug- keeren. De aardbeving ln Costa Rlca. Een vulkaan ontstaan. Gemeld wordt, dat Woensdag en gister morgen in Costa Rica nog hevige aardschok ken wei-den gevoeld em dat zich in de ber gen iin het binnenland een vulkaan heeft ge vormd. Het rijkste meisje van Amerika verloofd. John Cecil, de derde zoon van Lord Wil- 11 am Cecil en eerste secretaris van de Brit- sche ambassade te Praag, heeft zich verloofd met juffrouw Cornelia Vanderbilt, het eeni ge kind van wijlen George Vanderbilt; zij wordt beschouwd als het rijkste meisje van de Vereenigde Staten. Burgerlijke Stand der gemeente Helder van 6 en 7 Maart 1924. BEVALLEN: \Y. Leenders-Bakker, z. GETROUWD: J. A. Cohen en R. Manheim; J. f. G. Verhoeff en H. E. c. Hoek; J. Kroonstuiver en c. Smits; J. Kooy en J. Bakker; K. J, Zomer en W. c. do Beurs. VISSCH ERIJ BERICHTEN. 6 Maart 1924. Aangevoerd door 7 korders: 80 middeltongen p. stuk 0.65; 40 kleine tongen p. stuk 0.20 1 tarbot p. stuk 9; 2 kisten zetschol p, kist 17; 66 kisten kleine schol p. kist 9—12.20; 20 kisten sohar p. kist 45; door garnalen- visschers: 3700 K.G. gekookte garnalen p. K.G. 0.32—0.36; door trekkers: 200 tal haring p. tal 6.50—7.35. 7 Maart 1924. Aangevoerd door 8 korders: 180 middeltongen p. stuk 0.55—0.60; 200 kleine tongen p. stuk 0.20; 8 kisten zetschol p. kist 14—17; 2 kis ten bot p. kist 15; 100 kisten kleine schol p. kist 6—9; 30 kisten schar p. kist 35; door garnalenvisschers4340 K.G. gekookte garnalen p. K.G. 0.300.33; door trekkers: 500 tal haring p. tal 4^507.40. Ondertrouwd A. F. TJADEN en G M. RIEUWERTS. Alkmaar, Kanaaldijk, 20, 5 Maart Helder,, 1924. Oostslootstraat 14, Huwelijksvoltrekking 20 Maart a.s. Receptie Zondag 9 Maart a s., namiddags van 3—5 uur, Oostslootstraat 14, Helder. Getrouwd J. KROONSTUIVER en C. SMITS, die, mede namens wederzijdsche Familie hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belang stelling by hun huwelijk onder vonden. Helder, 6 Maart 1924. Hiermede vervullen wij den treufigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze gelief de Echtgpnoote, Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 66 jaar Helder, 8 Maart 1924. Naméns den diep- bedroefHen Echtgenoot en verdere Familie W. TOUW. De begrafenis zal plaats hebben a.s Woensdag n.m. 1 uur, 2de Vroonstraat 68. DANKBETUIGING. Voor de yele en talrijke be wijzen van deelneming, onder vonden zoowel bij de ziekte als bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter en Zuster, Mevr. E. KANNEWASSER- VRIESLANDER, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. Fam. L. kannewasser. Ph. vrieslander. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan familie en vrienden, voor de vele blijken van belangstelling, by onze 25- jarige Echtvereeniging onder vonden. H PRINS, Echtgenoote en Kinderen. Helder, Maart 1924. Van Limburg Stiruinstr. 35. (voor leerlingen en oud-leerlingen van het Dansinstituut „Polak") I gevolgd door: „Goud-finale". Introductie verkrijgbaar heden en aan het loket. - VERENIGING TER - Aangesloten bij de Fédé- BEWUSTE REGELING ration Universelle de la VAN HET KINDERTAL Régénération Humaine m ERE-LEDEN: Dr. ALICE DRYSDALE, Pres. v. d. Féd. Univ., Londen. Mr. S. VAN HOUTEN, Oud-Minister van Binnenl. Zaken. Mevr. M. W. H. RUTGERSHOITSEMA. Dr. J. RUTGERS. ALGEMENE RAAD: Mr. ANT. v. GIJN, Oud-Minis er van Finantiën, Den Haag. Prof. Dr. G. HEIJMANS, Hoogleraar, Groningen. TH. SANDERS, Civiel- en Bouwk. Ingenieur, Amersfoort. Prof. Mr. D. SIMONS, Hoogleraar, Utrecht. Dr. R. DE WAARD, Arts, Groningen. Medewerkster van bovenstaanden bondMevr. GEURTSDE ROODE, Ruijghweg 5, eerste huis. Spreekuur 's av. van 810 u„ behalve Zaterd. ZONDAG, v.m. 10 uur en 's avonds half zes: Dr. M. J. A. DE VRIJER, van Amsterdam 's Morgens extra collecte voor rente en aflossing Kinderkerk in de School m d. Bijbel. De Heer en Mevr. HEIJMAN—DE GIRARD DE MIELET VAN C0EH00RN, Havenplein 15, zullen gaarne bezoeken ontvangen op ZONDAG 9 MAART, van 3—5 uur n.m. TIMMERWERK. De ondergeteekeude beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Timmer- en Reparatie werken. Violiste en Leerares a. d. Muziekschool v. d. Heer A. J. Leewens. Aan het laatste adres zijn ook plaatsen te bespreken. Winkelier in huishoudelijke artikelen, won nde te Helder. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst is bovengenoemd faillissement ge ëindigd. Alkmaar. 7 Maart 1924. Mr. Jb. Zeiji.emaker Jnz Curator. TE KOOP: Een mooi Huis Nieuwstr. Nr. 25. Met 8 dagen leeg te aan vaarden. 2 Huizen Vosstraat Nr. 1 en 7. 4 Huizen 2de Wilhelminadwars- straat Nr. 8, 12, 16 en 22. Verder eenige Huizen, o. a. in de Hoog-, Molen- en Gasstraat. Geld voor Hypotheek beschikbaar. Inlichtingen worden GRATIS verstrekt door MOLENGRACHT 26- Nette Commensaal gevraagd met vrije Zit-Slaapkamer, f 11 p. week en gaslicht. Tevens gele genheid voor 2 nette Slapers. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een VOERMAN. Adres: Vischstraat 13. Gevraagd een STOFFEERDER (halfwas), by OUDKERK v. PRAAG, Spoorstraat. Gevraagd een LOOPMEISJE. AdresWeststraat 45. DAGMEISJE gevraagd (flink), tiet te jong. AdresJavastraat 7. KERKVOOGDEN der Ned. Herv Gemeente alhier, roepen op sollicitanten naar de betrek king van ORGANIST in de Westerkerk. Brieven vóór 15 Maart a.s. b(j den President-Kerkvoogd W. YBES, Bloemstraat 18. Nette JONGEN gevraagd Adres: Koningstraat 13. Prachtvolle collectie! Scherp concurreerende prijzen! Steeds verkrijgbaar de van de Fa. Gebr. VAN WIJK en Co., Leiden, en de Koninklijke Dekenfabrlek Fa. ZAALBERG en ZOON, Leiden. De wollen DEKENS met driedubbele kettingsteek leveren wij met 15 jaar garantie. Koopt thans Uwe KINDERWAGEN. Prachtige soorten WAGENVACHTEN Bij: voor lage prijzen. SPOTPRIJZEN, bij:

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 10