Tweede BSad. PLAATSELIJK NIEUWS J,HE8JLOO,v/h. FILBRI, Opticien - Hoofdgracht 73. «alle Glazen- VAN DINSDAG 11 MAART 1924. gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Dins dag 18 Maart 1924, dies avonds 8 -uur. De agenda bevat de volgende onder werpen ter behandeling: Ingekomen Stukken, Waterleiding. Voorstel om voor de levering van water te Koegras tarief A uit te schakelen en de lengte van het ranke® van gratis aanslui tingen op 26 M. te bepalen. Leeszaal. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Bestuur der Ver eeniging „Openbare Leeszaal en Biblio theek te Helder" om verhooging van het jaarflijksch subsidie. Besteksbepallngeo. Voorstel tot wijziging tier Bepalingen omtrent lootn en arbeidsvoorwaarden, die moeten worden opgenomen in bestekken en voorwaarden van aanbesteding van werken ten behoeve der gemeente Helder uit te voeren. Bouwverordening. Voorstel om F. Wormsbecher, A. v. d. Poll en B. J. Quast, ontheffing te verlee nen van het bepaalde bij art. 16, lid 1, der Bouwverordening onderscheidenlijk ten behoeve van dien bouw van een woon- en winkelhuis aan de Van Limburg Stirum- straat, den verbouw van het woon- en win kelhuis Spoorstraat 97 a en den verbouw van het woon- en winkelhuis Weststr. 88. Rechtspositie. Voorstel tot wii-ziging van art 86 van het Ambtenarenreglement öa art. 87 van het Werkldjedenreglement. Kermis. Voorstei tot wijziging der Verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van.' staanplaatsen gedurende de kermis of Jaarmarkt in de gemeente HeMler. Schoolgelden. Voorstel om de verordeningen tot hef fing en invordering van schoolgelden, vastgesteld bij raadsbesluit van 18 Dec. 1928 in te trekken. Erfpacht Voorstel tot uitgifte van grond lm erf pacht aan M. A. Hebblnlk. Grondbedrijf, Voorstel tot verkoop van een stukje grond' aan T. Prins. Voorstel om in beginsel te besluiten tot wijziging van de Verordening op het ge meentelijk Grondbedrijf. Metle-Heyblok. Voorstel om de motie-Heyblok In zake verslechtering van het onderwijs niet aan te nemen. Onderwijs. Voorstel tot bepaling van den datum van overdracht vaxii de school aan d'e West- straat aan de Vereeniging „Laat de Kin derkens tot Mjj komen", in verband! met het adres van het Comité van Actie uit ouders van leerlingen1 dier school. Snbsldie. Voorstel tot het verleenen van subsidie over 1924 aan bewaarscholen. Slachtplaats. 1 Voorstel om afwijzend! te beschikken op het verzoek van de Vereeniging voor Ver loskunde om in Koegras een slachtplaats voor het verrichten van noodalachtingen ®an te wijzen. Erfpacht. Voorstel om zoo mogelijk de erfpacht van het terrein op het buitenbeloop van den havendijk te doen eindigen. Mededeellng. Mededeling, dat Bur-gemeeater «a Wet houders do Verordeningen, regelende die samenstelling en bevoegdheid van do Oommissie van Overleg voor Ambtenaars- aangelegenheden en voor werkliedenaan- gelegenhcden zoodanig hebben gewijzigd, dat daarin thans is beraald, dat de afge vaardigden der Oommissie zich desverkie- zend! kunnen doen bijstaan door een lid of vertegenwoordiger van het Hoofdbe stuur hunner organisatie, die alsdan een raadgevende stem heeft Reclames, Taptoe. Hr. Ms. „Heemskerck". Hr. Ms. „Heemskerck" is Maandag 10 Maart, 7 uur 's namiddags, van Pasajes ver trokken. Mali voor Hr. Ms. „Heemskerck". Verzending naar Hr. Ms. Pantsersohlp „Heemskerck" vindt plaats op 14, 16 en 17 Maart naar Pasajes (Spanje). Laatste buslichting op dezelfde data, hoofdkan toor 8.80 mm-, stadsbussen lichting 2. Opgenomen werden alléén volledig ge frankeerde en van die vastgestelde aanwjj- wijzingen voorziene stukken (geen post pakketten). Verkeersverbetering Koningsplein. Van verschillende zijden heeft men ons gevraagd, hoe het nu toch zit met de af ronding van den hoek KoningspleinKerk- gracht bij de R.-K. Kerk- Van bevoegde zijde vernemen (wij, dat het wachten slechts is. op de goedkeuring van het Raadsbesluit door Gedeputeerde Staten, waarna onmiddellijk met het werk een aanvang zal worden ge maakt. Verschillende maatregelen zijn daar toe bereids genomen. Binnenkomst dier Hr. Ms. „Tromp". Met de lente is het nog niet het wfere. Wel zijn de geweldige sneeuw- en hagelbuien op gevolgd door de vriendelijke voorjaarszon, die ons al zoo heerlijk kan koesteren en war men, maar de vriendelijke jonkvrouw zelf houdt zich voorloopig nog schuil achter de gure oosten- of westenwinden. Het echte voorjaarsweer is het nog niet; "we kunnen hoogstens spreken van een prachtigen win terdag. Hier en daar ligt nog in de stad de bevroren, keiharde sneeuwr, en zoolang die daar liggen blijft, is van voorjaar nog geen sprake. 1 Een en ander neemt niet weg, dat het Za terdagmiddag zeer fraai.... winterweer zul len we den maar zeggen, was, en dat Hr. Ms. „Tromp" voor de aankomst ter reede en in de haven van Heldef een mooie dag had uit gekozen. En hoewel het hier niet betrof een thuiskomst uit Oost- of IVest-Indië na een veeljarige afwezigheid van de opvarende be manning, hoewel de „Tromp" slechts van een oefeningsrei® van vier maanden in de Middel- landsche Zee terugkeerde, was die belangstel- li hg,bij. de binnenkomst even groot als bjj thuiskomst van langer reizen. Alles wat loo- pen kon had zich naar de Buitenhaven bege ven; het was daar een levendig schouwspel van wachtende menschen. Onze haven heeft vele van dergelijke too- neeltjes aanschouwd. In droeve en blijde da gen; als een oorlogsschip uitvaart en de be manning voor vede jaren naar de tropen ver trekt, dan is de menigte zoo blij en opgewekt niet; veler oogen zijn dan vochtig en met nat- geweende zakdoeken wuift men ten afscheid. In de oorlogsjaren was er veel bedrijvigheid; sedert is ook hier de groote inzinking ge komen. Natuurlijk was de Stafmuziek present aan het havenhoofd. De „Tromp", die te drie uur ter reede en ,te half vier in de haven zou zijn, was prompt op tijd en lag reeds voor de ha ven toen wij er ons heen spoedden. En lang zaam en statig stoomde het oorlogsvaartuig den havenmond' in. „Boem, boem, boem", klonk de groote trom van de stafmuziek. De klanken van het koper verwaaiden in den wind. Wij wisten, dat de „Tromp" nu voorhij de Harssens stoomde; langszij stonden de Jantjes, alle hens aan dek, te wuiven en de familie aan wal te praaien. De zware eb maakte het manoeuvreeren niet gemakkelijk. Het zwaaien voor de ligplaats aan den steiger voor de marinekazerne was zonder sleephulp niet' mogelijk. Terwijl de „Tromp" dwars in de haven lag, gingen de seinvlaggen voor een sleepboot omhoog. Het duurde niet lang of daar kwam de „Drente", die wel eens eventjes de „Tromp" op haar plaats zou brengen, aangestoomd. Aan 'boord van den oorlogsbodem heerschte groote bedrijvigheid. Inmiddels werd' al van verschillenden kant door de opvarenden gemeenschap gezocht en soms verkregen met bloedverwanten aan den wal. Hoog op de brug stond de commandant met z;|n staf en overzag het geheel; hier stond een der subalterne officieren door den kijker naar den wal te turen, gindsoh trachtte een ander door armzwaaien de aandacht te trekken. Een klein kereltje in wit wollen pakje werd door moeder dringend uitgenoo- iiigd vader te 'begroeten, doch kon maar geen denkbeeld kragen van wat van hem verlangd «'erd. Een paar aardige opgeschoten meisjes stonden te waaien en te wuiven., imaar vader reageerde niet. „Til me eens op", zei de oud ste tot de jongeren. Ja, dat gaat 'zoo maar, het betrof hier een stevige veertienjarige, en haar vriendinnetjes waren alle kleiner en jonger. Zoodat het bij' 'n eerste poging moest blijven. De „Drente" had nu verbinding met de „Tromp" en begon langzaam te trekken. En daar kwam het schip aan;'breeder werd de flank, massiever de romp, en, naarmate het schip meer langs den wal kwam te liggen., nam de bedrijvigheid hier aan den achter kant toe. Uit de kazerne waren hulptroepen- geko men, die den zwaren uithouder moesten vast maken aan de takels, en van boord af werd, daarmee gemanoeuvreerd- tot de paal .precies op de juiste plaats tegen den romp lag. En aanstonds was daar een der jantjes overboord geklauterd en zat schrijlings op den paal. Intusschen was ook reeds de zware brug vastgemaakt aan de takels en weldra was ook deze stevig bevestigd en kon de uittocht be- Ingczondcn Mededbellng. SPECIAAL ADRES voor het spoedig vervaardigen van ginnen. Maar eerst moesten de mannen zich opknappen en de sporen van bun zwaren arbeid doen verdwijnen. Want je komt, na maandenlange afwezigheid^ niet in je -werk- pakje bij. moeder de vrouw. En zoo bleef bet nog geruimen tijd druk aan boord, totdat langzamerhand de verlofgangers den wal be traden en in den zonneschijn van hun ver dere vacantie konden genieten. En langzaam liep de Buitenhaven weer leeg. Zondag lag zij weder in de stilte en de ruit, die haar in gewone tijdon kenmerken. Mevr, de Boerv. Rijk ln „Op Hoop van Zegen". Men schrijft ons: „Op Hoop van Zegen", het meesterwerk van onzen grootsten tooneelschrijver, Herm. Heijermans, wordt Donderdagavond a.s. in „Oasin-o" opgevoerd. De hoofdrol „Kniertje" wordt vervuld door onze groote actrice Mevr. Esther de Boervan Rijk. Wie nog nooit „Op Hoop van Zegen" ge zien heeft-, wie nog nooit Kniertje in haar ontroerende spel heeft gadegeslagen, die, wij weten het, zal mot beide handen deze gelegen heid aangrijpen en een avond vol kunstgenot in „Casino" willen smaken. En zij, die het gezien hebben? Wij weten het uit ervaring! Wij hebben 'het; gezien bij de 500ste, bij de 800®te opvoering. Altijd waren er onder de bezoekers vele honderden, die het stuk voor de tweede, ja zelfs voor de derde maal wilden zien opvoeren. Esther de Boervan Rijk als Kniertje in ,yOp Hoop van Zegen" was altijd als een machtige magneet, die het publiek wist te trekken. Kniertje komt uit Parijs, uit de stad, die kunst kan en weet te heoordeelen. De Fransche pers was eensgezind' en enthou siast in uitingen van bewondering. Le Maïtre in de „Ma-tin" schreef: „Mevr. De Boer is een kunstenaresse bij de gratie Gods, ieder was binnen enkele oogenblikken onder den indruk eveneens de overige bezetting valt te prijzen een Drachtig ensemble, een ware kunstavond." Niemand hier in onze zeeplaats, waar de stormen zoo vaak een „Kniertjes tooneel" veroorzaken, zal verzuimen deze schitterende voorstelling bij- te wonen; het is als geknipt voor de plaats ofizer inwoning. Concert Marcelle de Haas Nolthenius. Elsa Wij herinneren onze lezers aan het mor genavond te geven concert van onze stadge- noote Marcelle de Haas. Ieder, die mejuffr. De Haas wel eens op ooricerten gehoord heeft en er zullen- er niet velen zijn met wie dat niet het geval is kent'haar groote muzika liteit, haar schitterende techniek, die haar gehoor onder den ban van haar spel brengt. De pianiste Elsa Nolthenius, van wier mede werking mej. De Haas zich heeft verzekerd, is een onzer beste pianisten; de verschillende kritieken, die wij hieromtrent reeds afdruk ten, waren alle unaniem in hun lof. Wij laten tenslotte hieronder het program ma volgen, dat de beide altisten zullen -uit voeren: Sonate P. Locatelli (4 deelen); Anti- ehe Danse ed Arie per Suite transcrizione ühere da O. Respighi, (voor piano-solo); In- troduetion et Rondo capriccioso de Saint Saens; Fantasie Josef Suk; een tweetal klei nere soionummers voor piano van Granados en Abbeniz, en drie kleinere nummers voor piano en viool. Zooals men ziet, een zeer mooi en belang rijk programma, dat zonder eenigen twijfel dezen -avond- tot een zeer bizondere stempelt. De firma Goldscbmeding stelt voor dit concert belangeloos haar concertvleugel be schikbaar. „Niet thuis". •De humor is gelukkig de wereld nog niet uit. Plotseling, te midden van de dagelijkscbe beslommeringen des levens, komt hij soms om een hoekje kijken en weet 'hij u den ge- heelen dag aangenaam bezig te houden. Zoo was het dezen Zondag ook. Eenzaam en verlaten stond daar een huis, welks be woners vier-en-twintig uur geleden vertrok ken waren. AUes hadden ze natuurlijk mee- gemen, de kasten waren leeggehaald, de klee- den opgenomen, en slechts wat overgescho ten stof hadden ze laten liggen. Wijdopen stonden de kastdeuren, restanten van behang zaten nog op pen wand, oude kranten en an dere ongerechtigheden lagen op den vloer verspreid-. Een griezelig gezicht is zoo'n leeg huis, zooiets als een roos zonder geur, een lantaarn zonder licht.De gapende raam gaten had men haastig, slordig en zorgeloos, wat bekommert zich de slak nog om het leege omhulsel ais hij bezig is in zijn nieuw te kruipen? dichtgeplakt met wat oude kranten. Eenzaam, zielig en verlaten lag daar het oude huis In don blakerenden zonneschijn. Maar -heel onder tegen het raam, tusschen de oude kranten, die den Inkijk moesten afslui ten., stond daar -het bekende bordje met „niet thuis". Uit het Poütle-ranBort. In -het laatst der vorige week werden op nieuw een drietal personen bekeurd, terzake het overschrijden van de maximum-snelheid voor -motorrijtuigen in deze gemeente. Bekeurd werden een tweetal jongelui, ter zake het staan of leunen tegen pexceelen of in portieken. E'pn bewoner van de Slulsdjjkstraat deed aangifte, dat toen zijn hond na te zijn uitge laten weer thuis kwam, hij ontdekte, dat het dier een flinke, diepe snede vermoedelijk met een mes toegebracht in den nek had. De politie onderzoekt dit. 'Saterdagmiddag werden op den hoek Ko ningstraat—Spoorstraat opnieuw een -tiental personen bekeurd wegens het nlet-naleven der verkeersvoorschriiten (rijden aan de lin kerzijde van den weg, verkeerd bochten ne men, niet voorzien zijn van een bel e. cL). Nog werden dien dag bekeurd een drietal personen terzake bet links van den weg rij den en het berijden van de voetstraat. (Overtreding van eenig artikel van do Mo tor- en Rijwieiwet en het Reglement wordt gestraft met geldboete van ten hoogste 25 of hechtenis van ten hoogste zes dagen). Een bewoner van de Sluisdijkstraat deed aangifte, dat hij Zaterdagmiddag is aangeval* Lenl en gebeten door een bond- van een bewo ner van de le Goversdwarsstraat, waardoor hij een winkelhaak in zijn broek kreeg en zijn been werd verwond. Aangezien reeds eerder klachten over dezen hond -bij de politie in kwamen, zullen.- maatregelen worden; geno men. Een jongen uit de Jan in 't Veltstraat deed ZaterdagaVond aangifte, dat even te voren een dronken man op de Vischmarkt zijn broertje een kruik met 4 L. petroleum had afhandig gemaakt en het grootste deel daar van had weggeworpen. Even later deed een bewoonster van de Gasstraat aangifte, dat een dronken man tezelfder plaatse haar 12-jarig zoontje had vastgegrepen, waardoor 6 eieren, die het kind in een zakje -droeg, werden ver nield. Onmiddellijk stelde de politie een onder zoek in, doch de bedrijver dezer euveldaden werd- niet meer aangetroffen. Het onderzoek duurt echter voort. Zaterdagmorgen werd- aan de politie medegedeeld, dat aan de. Kerkgracbt het paard van een vrachtrijder door gladheid was komen te vallen. Bij ingesteld onderzoek bleek, dat, de rijweg ter plaatse spiegelglad was, evenais de voetstraat. Deze gladheid was ontstaan door schrobben van de straat. De Gemeentereiniging werd gewaarschuwd', die direot zand strooide. Zaterdagavond hall elf verwijderde de poli tie uit zijn, tapperij aan de Keizerstraat een man, die met bezoekers twist zocht. Om 12 uur werd dezelfde persoon wegens openbare dronkenschap in bewaring gesteld. Zaterdagnacht te drie uur verwijderde de politie na verzoek om assistentie uit een wo ning aan de Vlamingstraat een man en een vrouw, die op een feestje aldaar twist ver oorzaakten, waarbij een ruit werd vernield. Door de politie, werd Zondagnacht aan de Binnenhaven een dames-rijwiel onbeheerd aangetroffen en aan het -bureau gedeponeerd. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand Februari 1924. Op spaarbankboekjes uitgegeven te Helder en elders, werd in den loop der maand te Helder ingelegd f33.619.81 *1 en terugbetaald f 94.277 01. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 10.657.20. Het aantal te Helder nieuw 'uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 89. Door tusschenkomst der te Helder gevestigde kantoren werd ter Directie op Staatsschuldboekjes ingeschreven een no minaal bedrag van f5250.— en afgeschreven f2500.Derhalve meer in-dan afgeschre ven f2750.—. Het aantal te Helder uitgege ven nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg 1. Gevonden Voorwerpen, Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: INGEZONDEN. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyn) Per mail via St. Nazalre Naar Saba, St. E u s t a t i u a en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (ColonRjn) Per mail over Engeland Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland De per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Naar Hr. Ms. 0 n d e r zeeboot „KDT'te Tunis: 11 en 14 Maart, 6.30 a. en 16 Maart, 5.80 m. Alexandrië: 19 Maart, 6.30 a. en 24 Maart, 9 ra. MAMNEBERICHTEN, Hr. Ms. „K IX". Blijkens bij hiet departement van ma rine ontvangen- telegram is Hr. Ms. on derzeeboot K IX, onder Ibevel van luit ter zee le kl. F. W. Ooster, op baar uit reis naar NederL-Indië Vrijdag te Sevilla aangekomen. a. Goedkeuringsbesluiten van Gedeputeerde Staten op: het besluit van den Raad van 30 Mei 1923 tot het beschikbaar stellen van schoolruimte voor de Vereeniging „Laat de kinderkens tot Mij ko- men; het besluit van den Raad van 18 Februari j.I. tot uitgifte van grond in voortdurende erfpacht aan M. J. 't Hart; het besluit van den Raad van 18 Februari j.I. tot verhuring van een stukje grond aan G. de Beurs, Gzn.; de Verordening tot wijziging van de verorde ning tot regeling van pensioen en wachtgeld der gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen, vastgesteld bij besluit van den Raad van 8 Januari 1934; b. Afschrift van het door de firma C. Jamin te Rotterdam aan de Leden .der Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden adres, ter weergeving van de feiten in zake de handelwijze van het Departement van /vrbeid, Handel en Nijverheid tegedover hare firma ter zake van het gebruik van petroleumkachels; c. Staat vermeldende de namen der personen, die nog boete hebben te betalen wegens in de distributiejaren te veel gebruikt gas, alsmede van de door ieder verschuldigde bedragen; d. Dankbetuiging van het „Stedelijk Muziek korps" voor het over 1924 toegekend subsidie; (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). e. Adres van de Nooxdhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", houdende verzoek om als nog toelage te verleenen ter tegemoetkoming in de kosten harer ontsmettingsdiensten, voor Alk maar, Hilversum en Haarlemmermeer. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders om prae- advies). BU gunstig weer hedenavond Taptoe Steeds weer de maximum snelheid. Veroorzaak geen overlast. Behandel de dieren met zachtltbld. Verkeerszonden. Een gevaarlijke hond. Laffe streken. Kleine oorzakengroote gevolgen. Boontje komt om zijn loontje. Gezellige conversatie. Wie ts de eigenaar? Hieronder 25 formulieren ad f 1.— in spaarbankzegels van b cent en 165 formu lieren ad fl.in apaarbankzegela van 1 cent (Schoolsparen). een groene ijsmuts, een grijze ijsmuts, hand schoenen, een pluche en een laken mantelcein- tuur, een haarlint,'een kinderportemotmaie, een rijwielbel, een alpaca beursje, een huisdeursleu tel, een ring met 2 sleutels, een kindermuts met bont afgezet, ep bij: H. Boon, Tuinstraat 43, een etui met school behoeften. H. Aügustijn, Vlamingstraat 49 een jonge hond. Nieuwbuurt, Vischstraat 82, een hondenzweep. Wols, Oostslootstr. 61, een taschje met inhoud. Stadtman, Hoogerwerfstraat 3, een zakmesje. A. Schutte, Schagendw.str. 6, een katoenen hemd. F. Kramer, Jan in 't .Veltstraat 12, een dame» horloge in armband. G. de Boer, Vijzelstraat 8, een pakje Inh. knot ten wol. Schong, Vischstraat 70, een heerenhandschoen. Ewald, Artilleriestraat 14, een huisdeursleutel. G.Cheret, Breestraat 25, een stuk katoen^ C .Abbenes, Van Galenstraat 37, een schaartje. J. van Reems, Parallelweg 47, een bankbiljet. Hablous, Koningdw.str. 9., een portemonnaie. P. Stoll, Koningdw.str. 43, een portemonnaie met inhoud. Bootsman, Dijksweg 72, een kindertaschje met inhoud. J. Haasdijk, Jonkerstr. 27, een kinderschoentje. Peperzak, Tuinstraat 6, een bankbiljet. Griek, de Ruijterstraat 64, een beursje met inh. Schaap Achterstraat 8, een portemonnaie met inhoud Kater, Zuidstraat 63, een'ijsmuts. Biersteker, Brouwerstraat 63, een kinderringetje. H. Abbenes, Sluisdijkstraat 109, een haarstrik met sierspeld. Oei jé, Koningstraat 24, een paar dameshand schoenen. P. J. Bosch, Koningstraat m, een R.-K. kerk boekje. W. van Oostendorp, Steemgracht 20, een jongens pet. Splgt, Zuidstraat 54, een rozekrans in etui. N. Voorthuizen, Kanaalweg 83, een schooltasch inh. cahier. P. Wielemaker, Schagenstraat 57, een porte monnaie met inh. E. de Porto, Goverstraat 63, een broche (Zweed- sche knoop). Walboom, Tor en-straat 19, een mJtateJceintuur. Mijnheer de Redacteur, Naar ons is ter oore gekomen, worejt door verschillende officieren en neringdoenden on der leiding van een eemi-ambtenaar een actie op touw gezet om t>e ageeren bij Gedeputeerde Staten tegen goedkeuring van de gemeente- begrooting over 1924. Voornamelijk zou de actie gerichting zijn tegen <te salarissen van het ge meente-personeel. Ons dat het vreemd aan, dat deze groepen van personen, zich geroepen voelen zich in deze aan gelegenheid te pengen. Ons dunkt, dat de door de ingezetenen 'gekozen raadsleden beter, over dergelijke zaken kunnen oordcelen, beter voor gelicht zijn, en dat meri den Raad veilig de be hartiging der gemeentebelangen kar, overlafen. Te meer nog verbazen wij ons er over, dat deze adresbeweging mede wordt ondernomen door een aantal officieren. De gemeente-ambte naren hebben zich toch ook nooit partij gesteld, wanneer het ging om de regeling of handhaving hunner positie, zaak, die buiten hen om gaat. Naar onze meening zou het verstandig zijn, in dien deze overheidsdienaren zich van dergelijke agitatie onthielden. Van de neringdoenden mag het zeer kortzich tig heeten, dat zij aan zoodanige actie meedoen. Voor Helder vooral geldt de stelling, dat verla ging van de salarissen direct op hun debiet dus winst terugslaat. Hun willen wü even in herinnering tertig roepen, dat toen zij in jaren van hoogconjunc tuur hooge, misschien zelfs buitengewoon -hooge winsten maakten, de gemeente-ambtenaren toch ook geen actie ondernomen hebben om daaraan paal en perk te stellen. En nu zal toch niemand kunnen aantoonen, dat de ambtenaren en werklieden in gemeente dienst over de geheele lijn te veel verdienen, Het doet dan ook hoogst onaangenaam aan dat be paalde groepen van ingezetenen zich kanten te gen de maatschappelijke positie van een andere groep, van welke toch inderdaad niet kan wor den gezegd, dat zij tot de O. W.'ers behooren. Deze vraag zouden wij willen stellen aan de opponenten: Zoudt gij het perttig vinden, wan neer buitenstaanders, die niet met voldoende kennis van zaken kunnen oordeelen, zich met uw zaken gingen bemoeien? Waar zou het eind zijn, wanneer, mocht deze beweging succes hebben, de ambtenaren overgin gen tot het nemen van rancune maatregelen? Meer wenschen wij voorloopig niet over deze zaak te zeggen, maar wel gelooven wij, dat Ge deputeerde Staten zich bij de beoordeeling der begrooting en in het bijzonder bedoelen wij hier de salarieering van het personeel op een hooger, meer neutraal, stand stellen. In dit opzicht bestaat er ondanks de opgezette actie geen vrees omtrent de salarieering bij Gemeente-Ambtenaren Helder, 7 Maart 1924. Tijdstippanvan verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. 14 en 28 Maart 21 Maart 24 Maart 16 en 30 Maart eiken Woensd Tijdstip der laatste bus- lichting a. h. Postkantoor. 6.30 'aav. 6.80 'sav. 9.— 'sm. 5.30 'sm. 6.30 'sav. Naar Nad. West-lndi6. 2 April 20 Maart 17 6.30 'aav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 20 Maart Eiken Vrijdag. 6.30 's av. 5.30 's m. Naar Aruba, Bonaire en Cura^ao: 20 Maart 11 en 14 Maart 6.80 'sav. 5.30 'sm. F.tat-major van Hr. Ms. „Tromj?*. (De état-jiiajor van Hr. Me. panteerschip Tramp, dat Zaterdag van de oefeningsrela met adelborsten van liet Kon. Instituut en verder jeugdig personeel te Nieuwediep le terugga- koerd, bestaat uit: kap. ter zee T. A. van Hengel, commandant; kap.-lult. ter zee F. A Buddingh, le off.; lult ter zee le kl. H. Ji van der Stad en J. C. H. H. Mackay, luit. ter zee 2e kl. J; B. de Meester, J. Kuyper en A. J. van Hemert; adelborst le kl. der Kon. Mar ras. P. A. Bueck; off. van de MÜ.D. le kl. F. H. Heukelman, chef van de machinekamer; off van de MfJ.D. 2e kl. J. A. de Veer, A. van Steij, J. H. van de Laar, M. IJ. A. van Ierael, D. A. van Steenbergen en H. Embroekidem 3e kl. P. Loekemeijer; off. van gez. le kl. W. J. Bronsveld, off. van gez. 2e kl. F. C. Swart; off, van adm. 2e kl. F. A. Kuhn en off. van adm. 3e kl. J. Bouma. De kftp.-lult. ter zee A. F. H. Dalhuieen, de luit, ter Mt 2e kL A. SD. A. Peereboon» Voller

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5