ru Gemeenteraad van Wieringen, stratieve wijzigingen. MARINEBERICHTEN. De jaarltfksche vergadering van den Bond voor minder marinepersoneel wordt alhier gehouden op 26 en 26. April. Het aantal leden van den bond is in 1923 met 86 achteruitgegaan en bedroeg op 31 De cember j.1. 1321. Hiervan waren 701 ma trozen, 562 mariniers en 395 stoers. Onge veer ^75 pet. van het minder marineperso neel is in den bond georganiseerd. Ilr. M». „Hydra*. Hr. Ms. mijnenleg'ger Hydra wordt heden te llellevoetsluis la dienst gesteld onder bevel van luit. ter zee le kl. F. H. van Moorael aan boord worden verder geplaatst: luit. ter zee 2e kl. H. Th. de Booij, off. van den MÜ.D. Ie en 2e kl. H. L. E. van Gelder en L. de Wilde. Deze bodem wordt daarna te Vliesin- gen gestationneerd. Hr. Ms. „Van Meerland*. Gistermiddag is Hr. Ma. mijnlegger Van Meerland te Hellevoetsluia van VHesingen aangekomen om te dokken. Na de noodige herzieningen te hebben ondergaan vertrekt zij naar Helder, waar zij in station komt Kap.-luit. ter zee C. L. Schepp, thana op non-activiteit, zal wegens gezondheidsredenen eerlang den zeedienst met pensioen verlaten. De uit Oost-Indië teruggekeerde luit. ter zee le kl. F. A. Gastman en de luit. ter zee 2e kl. J. Callenfels zijn te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. mijn legger Triton, eerstgenoemde als commandant Luit. ter zee 2e kl. A. J. van Ilemert is in de directie der marine te Willemsoord over geplaatst aan boord van Hr. Ma. torpedoboot Z 4. De uit Oost-Indiö teruggekeerde lult ter zee 2e kl. P. Kronenberg is te 's-Gravenhage geplaatst bij de afdeeling hydrographie van het departement van marine. Luit ter zee 2e kl. J. Varkevtsser 1» te Willemsoord belast met het bevel over Hr. Ms. torpedoboot Z 8, ter vervanging van den luit. ter zee le kl. P. T. de Meester, die 19 April per stoomschip Slamat, van den Rotterd. Lloyd zijn bestemming naar Oost-Indiö zal volgen. Bij de zeemacht wordt deze week de eerste ploeg dienstplichtigen der lichting 1924 inge lijfd. Luit. ter zee 2e kl. J. G. A. Veerman is te Vlissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserboot Gruno. Adelborst le kl. J. F. Goedhart, van de Kon. mar.-res., is in het genot van onbe paald verlof gesteld. Het op 1 April verleende ontslag uit den Zeedienst aan den militair -werkman W. R Hienekamp is ingetrokken. Met ingang van den 5en Maart j.1. zijn de buitengewoon adelborsten der M.-R. S. L. C. Steens en W- H. P. Drenth bevorderd tot adel borst le kl. M.-R 11 Maart per s.e. Tabanan der Rotterdamsche Lloyd uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Bootsman J. Gulst, serg.-seiner B. van Har ten, A. J. Woltering, serg.monteur F. H. J Klaver, kwartierat G. J, A. de Jong, P. v. d. Koppel, korp.-kon6t. Y. Wybrands, korp.-seiner G. J. Radstaat, korp.-bott. J. C. Timmermans, korpt-schrijver G. J. A. hemmens, matroos-kok A. C. Stubert, matr. le kL J. Koolhof, korp. d. mars. C. v. d. Eist, mar. le kL A. van Mau- rik, G. van Ipenburg, G. Booms, mar. 2e kl. H. W. T. Tolhuisen, tamb. 8e kl. G. H. Koster, korp.m.d. le kl. J. Kok, id. 2e kl. P. Jansen, stoker-o.man. P Hendrikse, marinier 6e kl. W. yan Zal en machinedrijver-mai. A. H. Schreuders. Met ontslag uit den Zeedienst: 1 April: Kapelmeester Jl ter Hall, matroos- vliegtulgmaker A. N. Verkerk, torpedlst-maj. J. C. Tilroe, matroos le kL J. Corré, serg.- torpedist I. de Kruyter, serg.-konstabel Jl Koumans, korp.konst. A. W. Waals. 16 April: matroos le kl. Jl de Ryeke, korp.-monteur G. Pannekoek, korp.-kok D. J. Brinxma. 16 Mei: opperziekenverpl. F. F. v. d. Heuvel en-marinier le kl. P. J- van. Waalwijk. 1 April: militair werkman. J. Heynstra, L. Rchraseen, J. P. Bierman, G. Schenk en J. L. Rousechop. De 4uit.. ter zee 2e kl. E. J. Borgeslus van Hr. Ms. Heemskerck Is bestemd om den 8en Mei a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. De ld. J. A. L. Muller van Gruno wordt den 20en Maart Instede van den 17en Maart a.s. ter beschikking gesteld. De luit. ter ree 2e kl. Jhr. G. H. Berg van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord wordt den 18en Maart a.s. tijdelijk gedetacheerd aan boord Hr. Ms. Triton- De off. van gez. der 2e kl. P. H. M. de Roo is met ingang van den 16 Maarr j.1. bevorderd tot id. le kl. STOOM V AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatashappij Nederland. Rembrandt, thuisr., wordt 19 Maart te A'dam verwacht. Saleier, uitr., vertr. 17 Maart v. Port Sald. Vondel, uitr., arr. 17 Maart te Port Sald. Bali, uitr., vertr. 16 Maart v. Antwerpen. Borneo. thuisr., vertr. 15 Maart v. Liverpool. Celebes, uitr., arr. 15 Maart te Genua. Grotius, thuisr., vertr. 14 Maart v. Singapore. Joha® de Witt, thuisr., pass. 15 Maart Perim. Krakatau, thuisr., arr. 16 Maart te Ilavre. Mo era, vertr. 16 Maart v. Moji n. Kangoon- Prins der Nederlanden, uitr., arr. 16 Maart te Southampton. TT Rotti, wordt 18 Maart v. Batavia te IJmuiden verwacht. Batjan, vertr. 15 Maart v. A'dam n. Java. Rindo, uitr., arr. 14 Maart te Sabang. Sembilan, thuisr., vertr. 15 Maart v. Port Said. Simaloer, thuisr., vertr. 14 Maart v. Sabang. Kon. Hollandsche Lloyd. 1 landria, uir„ verr. 16 Maar v. Leixoes. Gelria, arr. 16 Maart v. Buenos Ayree te A'dam. '.omland, thuisr., pass. 16 Maart Ouessant. 'ranla, arr. 15 Mrt. v. A'dam te Buenos-Ayres. Waterland, uitr., pass; 15 Maart Fernando Noronha. Zaanland, arr. 16 Febr. v. Hamburg te Ant werpen. Amstelland, thuisr., 14 Maart v. Las Palmas. Delfland, thuisr., vertr. 14 Mrt. v. Rio Janeiro. Kon. West-Indsche Maildienst. Alkmaar, thuisr., vertr. 15 Maart v. Mollendo. Amor, thuisr., arr. 17 Maart te Havre. Amsterdam, v. Chili n_ A'dam, pass. 16 Maart Flores. Haarlem, v. Chili n. R'dam, pass. 17 Maart Ponta Delgada. Plancius, v. A'dam n. Java, 'arr. 15 Maart te Poirt Said. Almelo, arr. 16 Maart v. Delfzijl te Hamburg. Amersfoort, vertr. 15 Maart v. Liverpool n. Duinkerken. Ares, v. A'dam n. Chili, arr. 14 Maart te Colon. Bacchus, arr. 16 Mrt. v. A'dam te Cap Haitien. Flora, vertr. 14 Maart v. New-York n. Haiti. Prins Frederik Hendrik, thuisr. pass. 15 Mrt. Finisterre. Rhea, vertr. 16 Maart v. A'dam n. West-Indië. Kon. Pake tv aartmaatschappij. Plancius, v. A'dam n. Batavia, arr. 15 Maart te Port Said. Houtman, vertr. 14 Maart v. Brisbane n. Sin gapore. Halcyon Lijn. Agnetapark, v. Calamata n. Hamburg, pass. 17 Maart Gibraltar. Julianapark, arr. 13 Maart v. Salonica te Bour- gas. Stad Haarlem, v. Hamburg n. Galatz, arr. 13 Maart te Constantinopel. Valkenburg, arr. 14 Maart te Galatz. Holland—Amerika Lijn. Edam, v. N. Orleans n. R'dam, vertr. 17 Maart v. Santander. Maasdam, v. R'dam n. N. Orleans, pass. 15 Maart Ouessant. Zijldijk, arr. 15 Maart v. R'dam te Savannah. Bilderdijk, arr. 14 Maart v. Philadelphia te Baltimore. Breed ijk, arr. 16 Maart v. Baltimore te R'dam. Burgerdijk, v. R'dam n. Baltimore, pass. 17 Maart Scilly. Veendam, arr. 16 Maart v. New-York te R'dam. Dinteldijk, v. R'dam n. d. Pacifickuet, vertr. 12 Maart v. Punta-Arenas. Grootendijk, vertr. 15 Maart v. R'dam n. New- York, Leerdam, vertr. 14 Maart v. New-Orlean» n. R'dam. Moerdijk, arr. 14 Maart v. de Noord-Pacific te Londen. Drechtdijk, arr. 14 Maart v. R'dam te Port land, O. Spaarndam, v. R'dam a. N. Orleans, vertr. 16 Maart v. Havana. r Holland—Australië Lijn. Abbekerk, uitr., pass. 17 Maart Gibraltar. Arendskerk, thuisr., pass. 16 Maart Kay Bin. Aagtekerk, uitr., arr. 12 Maart te Sydney. Holland—O.-Azië Lijn. Saparoea, thuisr., vertr. 15 Maart v. Singapore. Alderamin, uitr., vertr. 17 Maart v. Hongkong n. Shanghai. Oldekerk, thuisr., pass. 17 Maart Gibraltar. Mapia, thuisr., vertr. 17 Maart v. Yokohama. Oo&tkerk, uitr., pass. 17 Maart Perim. Holland—Britsch-Indië Lijn. Koudekerk, thui&r. .vertr. 15 Maart v. Cal cutta. Ridderkerk, thuisr., vertr. 15 Maart v. Co lombo. Hoogkerk, arr. 17 Maart r. Hamburg te Ant werpen. v And-ijk, uitr., vertr. 15 Maart v. Algiers. Meerkerk, thuisr., vertr. 15 Maart v. Port Said. Streefkerk, uitr., vertr. 14 Maart Madras. SommeLsdijk, uitr., arr. 14 Maart, te Bombay. HollandOost-Afrika Lijn. Billiton, vertr. 16 Maart r. Lorenxo Marqué# n. Xhirban. Enggano, vertr. 13 Maart v. Mombatsa n. Djeddah. Madioen, uitr. vertr. 15 Maart v. Port Soudan n. Hombassa. Meliakerk, uitr., arr. 15 Maart te Delagoabaai. Alwaki, arr. 16' Maart v. O-Afrika te R'dam. Garoet, thuisr., pass. 16 Maart Kaap Oarvoeiro Nijkerk, arr. 15 Maart" v. Hamburg te A'dam. Madioen, uitr., arr. 12 Maart te Port Soedan. HollandZuid-Afrika Lijn. Rietfonteln, thuisr. arr. 17 Maart te Port Natal. Springfontein, arr. 17 Maart v. Hamburg te R'dam. Jagersfonetn, 'thuisr. pass. 14 Maart Las Palmas. Holland-West-Afrika Lijn. Albireo, thuisr. vertr. 14 Mrt. v. Las Palmas. Ambon, uitr. arr. 16 Maart te Teneriffe. Gaasterland, uitr. pass. 15 Maart Dover. Hennes, thuisr. arr. 13 Maart te Kotonow. Reggestroom, uitr. vertr. 13 Maart v. Free town n. Sekondee. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, thuisr. vertr. 16 Maart v. Djeddah. Kertosono, uitr. pass. 16 Maart FiDlsterre. Djember, v. Buenos Ayree n. R'dam, vertr. 15 Maart v. St. Vincent. 'vfedan, uitr. pass. 15 Maart Ouesaant. Patria, uitr. pass. 15 Maart Gibraltar. Rindjani, thuisr. pas». 16 April Gibraltar. Sitobondo, thuisr. vertr. 16 Maart v. Port Said. Bandoerg. thuisr. arr. 16 Maart te Hamburg. Djambi, uitr. pass. 17 Maart Finisterre. Tnsulinde, thuisr. vertr. 16 Maart v. Colombo. Palembang, vertr. 17 Maart v. Rangoon n. h. Ver. Kon./Cont. Buitenzorg, thuisr. vertr. 14 Maart v. Port Said. Deli, v. Bahia Blanca n. R'dam, pass. 14 Maart Fernando Noronha. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, thui9r. vertr. 15 Maart v. Bahla. Alcyone, uitr. arr. 14 Maart te Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. A-camemnon, arr. 16 Maart v. Japan te A'dam. Elpgrtor, v. Japan n. R'dam, arr. 15 Maart te Singapore. Polypbemus, v. Java, 1. v. A'dam, arr. 16 Mrt. te Londen. Mentor, v. Japan n. R'dam, arr. 16 Maart te Londen. Myrmidon, v. A'dam n. Batavia, vertr. 17 Mrt. v. Belawan. Phemius, v. Japan n. R'dam, arr. 16 Maart te Suez. Laertes, v. A'dam n. Batavia, pass. 14 Maart Gibraltar. Pyrrhus, v. Japan n. A'dam, arr, 14 Maart te Penang. Teiresias, v. Japan n. R'dam, arr. 15 Maart te Hongkong. JavaBengalen Lijn. Ceylon, v. Calcutta n. Java, vertr. 15 Maart v. Rangoon. Ceram, arr. 14 Maart v. Rangoon Te Calcutta. Java, arr. 14 Maart v. Rangoon te Calcutta. JavaChinar—Japan lijn. Tjikembang, vertr. 13 Maart. v. Chinwangtao n. Dalny. Tibidas, vertr. 17 Maart v. Shanghai n. Keelung JavaNew-York Lijn. Yang Tsze, v. Java a. New-York, arr. 14 Mrt. te Suez. Tijdstippen van. varzending der brievenmalen. Naar Nad. Oost-lndië. Ver7.endings- WVg. Datum der ter piW hezoj'gïng. Tydstip der laatste hns lichting a. Ir. Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam ol Rotterdam Per Holl. mail via Genua ot Marseille Per Eng. mail via Marseille 28 Maart 21 Maart 24 Maart 3p Maart eiken Woensd. L 6.30 'ss v. 6.30 'sav. 9'sm. 5.8U 's nf 6 30 'sav. Naar Ned. West-Indië. Naar Suriname: Per zeepostvia Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlijn) gPer mail via St. Nazaire 2 en 30 April 20 Maart 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6 30 'sav. 14 April Naar Saba, St. Eusta.ti us en St. Martin Per zeepost via Amsterdam (Colonlijn) 20 Maart 6.3(J'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrijdag.5.30 's ra Naar Aruba, Bonaire eu Cura<;ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland 20 Maart 25 en 28 Maart 6 3U 's av. 5.30 's in. De per zeepost te verzenden stukken zijn u voorzien van de aanwijzing Reepost.' Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Kiouw en de Natoena- en Anambaseilauden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Naar Hr. Ms. o n d e r zeeboot „KlX'te Alexandrië: 19 Maart, 6 30 a. en 24 Maart, 9 m. Port Said: 26 Maart 6 30 a. en 3 Maart 5.80 m. Burgerlijke Stand van Helder van 15 tot 17 Maart 1924. BEVALLEN: N. de Vries-Gerssen, d.; D. Papo-van Eerde, m.; J. van Eis-Smit, d.; A. H oeros-Snakenburg, a.; G. Roomeijer-Wessels, d.; A. de Moor-Vlas, z.; S. Leijen-de Jong, z. OVERLEDEN: W. G. Ruumpol, 34 jaar, echtgen. van B. van Apeldoorn; K. van 't Hoff, 90 jaar, weduwe van J. J. Frensel; A. G. Kegge, 29 jaar, echtgen. van H. Bakker. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 17 Maart 1924. Aangekomen van Londen en vertrok ken naar Harlingen Eng. s.8. „Evelyn Manor". VISSCHERIJBERICHTEN. 15 Maart 1924. Aangevoerd door 23 korders: 1900 middel tongen p. stuk 0.500.60; 1200 kleine tongen p. stuk 0.150.20; 5 tarbotten p. t-tuk 6—10; 30 roggen p. stuk 1; 15 kabel jouwen p. stuk 23.60; 44 kisten zetschol p. kie't 15—20; 16 kisten bot p. kist 8—11; 170 kisten kleine 6chol p. kist 6—8; 60 kis ten schar p. kist 2.5Ö—8.50; door garna en- vU'i-nexs- 1600 K.G. gekookte garnaler p. K.G. 0.11—0.13; door trekkers: 600 tal haring p. tal 8.50—4.25.' 16 Maart 1924. Aangevoerd door trekkers; 650 tal haring p. ta' 1 3.60-4.20. 17 Maart 1924. Aangeveerd door garnalenv'sschers: 32' K.G. gekookte garnalen p KG. 0.17--0.20: door trekkers: 825 tal haring p. tal 3.35—3 80 IS Maart 1924. V.m. Aangevoerd door g-arnalenvisschers570 KG. gekookte garnalen p. K.G. 0.18—0.20. di or 'rekkers 760 tal haring p. tal 3.25 3.65; door 12 korders: 26 kisten kleine eebol p. kin 9—11. MARKTBERICHTEN. BROEK'OP LANGENDIJK, 17 Maart 1924. Grove uien 12.50—13.50, drielingen 13.40 —13.70, nep, 14.660, peen 4—4.80, roode kool 18.40—20.90, gele kool 17.50—22.20. kleinere 8—13.40, Deensche witte 8—9.60, kleinere 4.307.10 per 100 K.G. Aanvoer: 9100 K.G. uien, 100 K.G. nep, 10,950 K.G. peen, 28,800 K.G. roode k-.oi, 33,500 K.G. gele kool, 20,200 K. G. Deensche witte. gehouden op Zaterdagmiddag 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff Jr., Burge meester. Afwezig de heeren- K. Engel, M. Kooi en J. Ixmt. De notulen der vorige vergadering zijn nog niet gereed en worden aangehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen stukken: Dankbetuiging van Mej. K. de Zwart Brouwer, vroedvrouw, voor de haar toege kende verhooging. Goedkeuring van Ged. Staten van de 4e suppl. begrooting 1923 en de Verordening op de heffing van de plaatselijke inkomsten belasting. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Ook is accoord bevonden de rekening over 1922 en wordt ter inzage verstrekt de maand staat der Zeegrasexpioitatie over de maand Februari; de verkoop bedroeg 350 pak. Het jaarverslag van de Commissie belast met het toezicht op bet lager onderwijs zal voor de leden ter visie worden gelegd. Ged. Staten wensthen eenige administra tieve wijzigingen in ,de begrooting voor 1924, welke zullen worden aangebracht. Voordracht tot wijziging en opnieuw-vas'.- stelling der verordening op het beheer der Zeegrasexploitatie. Betreft eveneens admini Prae-advies voorstcl-Oden c.s. betreffende het transport der Wieringer arbeiders, werk zaam aan de Van Ewijcksluis. Voorzitter, deelt mede, dat met de heeren Hofman eji Van,Hattem is geconfereerd over defe kwestie, de 'firma Van der Velde liet we ten het nut der conferentie niet in te zien en was n;et aanwez'g. Het resultaat is geweest, dat het uurloon van 35 op 38 cent is gebracht, dus eene verhoog'ng van 3 cent. De Wierin ger arbeiders zullen zoodra mogelijk te Wie- ringen tewerk gesteld worden, zoodat dan geen bootkosten meer betaald moeten wor den. Indien de arbeiders in het Amsteidiep moeten werken, zal een boot van de firma voor het verkeer zorgen. Het behaalde resultaat wordt algemeen be vredigend geacht. Prae-advies verzoek der Afd. Wieringen van den R.-K. Volksbond betreffende wijzi ging der verordening op de winkelsluiting. s Voorzitter deelt mede, dat B. en W. geen bezwaar zien tegen lateren sluitingstijd der winkels en stellen voor dien te brengen van 9 uur op 9.30 uur. In verband met den zomer tijd is dit voor de boerenbevolking wel van belang. Conform besloten. Vaststelling kohier Hondenbe'asting 1924. Voorz. deelt mede, dat er 173 belastbare honden zijn. Dienovereenkomstig wordt het kohier vastgesteld. IJit de verdere hespiek'ngen blijkt, dat de rijksveldwachter Gijswijt scherp toeziet op losloopende honden en in verband hiermede al eenige processen-verbaal zijn opgemaakt. Voordracht betreffende vlotbrug nabij de Kooij. Voorz. stelt voor deze in comité* te behan delen, waartoe de vergadering wordt ge schorst. - Na heropening wordt besloten geen subs;- d'e te verleenen voor de vlotbrug aan de Kooij. Rondvraag. De heer Lub vestigt de aandacht van B. en W. op de hooge vleeschprijzen, deze zouden mogelijk wat lager kunnen gesteld worden of, wel de invoer van bevroren vleesch bevor-< dkrd kunnen worden. Ingevolge de Gemeen tewet meent de heer Lub, dat B. en W. rege lend kunnen optreden. Voorz. zegt toe hierover met de sla'gers te zullen spreken. De heer Odeb Informeert hoever B. en W. met de watervoorziening voor de motorbrand spuit gevorderd zijn. Voorz. antwoordt, dat deze zaak steeds de volle aandacht van het College heeft en een plan overwogen wordt om vanuit de Koog het water naar het Dorp te krijgen met buizen en dan in het Dorn een tweetal vergaarbak ken op te richten. Dit is echter niet zoo een voudig ais het lijkt; B. en W. komen hierop ten spoedigste terug. Geïnformeerd wordt hoever de onderhan delingen met den heer Kaan gevorderd zijn over aankoop van een stukje grond op den hoek te Hipnölytushoef bij D. Lont, zoodat ■feze gevaarlijke hoek eenlgszins minder ge vaarlijk gemaakt kan worden. De heer Kaan antwoordt, dat hij dezen hoek niet zoo gevaarlijk acht, op het oogenbl'k rij den de auto's er langzaam. Zou men de bocht gnoot&r maken, dan konden de' auto's daar wel eens vlugger rilden en werd het érger in plaats van be'er. Hij geeft In overweging van den heer J. Krommedam in de Eiftstraat een rretpr grond langs de straat te koopen, dan kon daar eene mooie breede straat verkregen worden..Door het land van Krommedam lo">pt nog een gemeente-v'ervoetsnad, dit kon dan met Krommedam zoo ongeveer geruild wor den. Hierna sluiting. De Mu7iekvereen'g'ng Anoilo" te Den Oever g°f 1.1. Zaterdag- en Zondagavond in de zaal van den heer Jurri Lont aldaar eene uitvoering. Fet. programma, bestaande uit een 7esta! mu7!eknummers en een h'bspel 'n 3 bedrijven, getiteld: „De Kribbebiiter", werd keurig afgewerkt en v'el in goeden smaak. Vooral het b'iisnel. goed a's het werd onge voerd, verwierf een daverend applaus. Een Tp7Plligr bal was het slot. WIERINGEN. Het kiescollege der Ned. TTerv. Gemeente van Hippolytushoef èn Westerland heeft toe- 7egging van beroep gedaan aan Ds. J. N. Drost, Indisch predikant met verlof, te Apel doorn. Mej. Dientje Rotgans te De Haukes, welke met voerman Dufjnker op een driewielde kar meereed, had het/ongeluk bij het afstappen, terwijl de kar nog reed, te vallen, zoodat een wiel over 't lichaam ging. Hevig verschrikt stond zij op, doch had z'ch gelukkig niet be zeerd, zoodat 't ongeval best voor haar afliep. Door twee belastingambtenaren zijn 1.1. Vrijdag te De Haukes en Den Oever tegen vijf sigarenwinkeliers proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der Tabakswet. SCHAGEN. De pluimveevereeniging „WestfrDs- land" te Schagen besloot broedeieren onder contróle en garantie der vereeni- ging beschikbaar te stellenpogingen aan te wenden om te Schagen eene centrale voor den bmtrek voor don aanvoer en doorvoer van markteieren te stichten. Te Schagen wordt een der melkboeren beschouwd als de gangmaker voor lagere 'prijzen. Nu de club der melkboeren den prijs van 17 op 15 cent per liter heeft gebracht, heeft de gangmaker voornoemd 14 cent genoteerd. De heer E. Baijs, vóórdien kantoor houder bij den Postdienst te de Haukes op Wieringen, is aldaar benoemd tot kantoorhouder bij den Post- en Telegraaf dienst. TEXEL. Burgerlijke Stand van Texel van 8 tot en met 14 Maart 1924. GEBOREN:Carl Wilhelm, z. v. C. Lern- stra en E. Jellinghaus; Willem, z. v. J. van Heerwaarden en A. du Porto. GETROUWD: Gerardua Schotanus en Jietske Vogelzang; Jan Dirk Troost en Adriaantje Eelman; Roelof Stoepker en Wilhelmina Maria Druif; Gerrit Dijker en Trijntje Daalder. OVERLEDEN: Trijntje' Bakker, 61 jaar, gehuwd met Jan Boerfiorst. ANNA-PAULOWNA. Algemeene Vergadering van de Tuin- bouwvereeniging „Anna Paulowna", in de „Vlas- en Korenbeurs", op Zaterdag avond 16 Maart. De voorzitter,, de heer D. Stammes, opent de vergadering, zijn leedwezen betuigend, dat de opkomst niet groot is, doch hij hoopt dat niettemin de bespre kingen in het belang der vereeniging zullen zijn. De secretaris, de heer D. J. Kaan leest de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld, met dank voor de uitvoerige weergaye. Uit het jaarverslag, dat insgelijks werd goedgekeurd, kwam weer sterk naar voren de algemeen treurige toestand waarin de vereeniging is geraakt en dat door de schuld der leden zelf, die nog maar altijd hun belang niet willen inzien. Voorts stipten wij uit het Jaarverslag nog aan, dat ook hieraan enkele tuinders- credieten zijn verstrekt, dat het ledental van 213 op 188 is teruggeloopen, dat de gelegenheid om pootaardappelen uit Friesland te bestellen weer was aange boden, dat de vereeniging aardappelver- voerbakken heeft aangekocht en dat het Bestuur alles in het werk stelt om de veiling omhoog te krijgen, maar zonder den steun der leden is dat vrijwel onmogelijk. Een circulaire is ingekomen van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, waarin het Orgaan der Vei lingsorganisatie „De Tuinderij" dringend bij de leden wordt aanbevolen. Van den Nederlandschen Tuinbouwraad is een verzoek ontvangen om den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw afschaffing van den Zomertijd te vragen of voor 't minst dezen te beperken tot een korte periode b.v. van 15 Juni tot 31 Augustus. Hieraan is voldaan. Volgt verslag der Commissie, belast met het nazien der boeken van den penning meester over 1923. In haar schriftelijk uitgebracht rapport adviseert de Commissie, om als bezuini gingsmaatregel, te bedanken jOt het lidmaatschap van den Nederlandschen Tuinbouwraad en geen tegemoetkoming meer te betalen voor de telefoonaan sluiting. Het rapport adviseert tot goed keuring. Uit de naar aanleiding van dit rapport gehouden besprekingen omtrent de daarin voorgestelde bezuinigingsmaat regelen blijkt duidelijk, dat aeze door het meerendeel der aanwezigen niet in het belang der vereeniging worden geacht. Er wordt dan ook niet toe overgegaan. Wat de weegbrug betreft heeft men niets dan lof voor den waagmeester over bediening en oppassing en gehoord het geringe bedrag door hem daarmede ver dient, valt ook hier hoegenaamd niet op te bezuinigen. Wel zal worden gevraagd aan riiet-leden, die nog al druk gebruik van de> weegbrug maken, om lid der Vereeniging 'L'tf WUR18U. Hierop volgt rekening over 1928 van den penningmeester, den heer C. Wuis, waaruit blijkt dat de ontvangsten bedroe gen f 628.65, de uitgaven daarentegen beliepen f 733.3U; er is alzoo een nadeelig saldo van f 104.65, waaronder een rente loos voorschot, verstrekt aan de Aard- appelselectie-vereeniging Anna Paulowna. Voorzitter brengt dank aan den penning meester voor zijn beheer en aan de com missie voor haar moeite. Uit het jaarverslag van den betaal meester, den heer S. Speets, komt al evenzeer als uit dat van den secretaris een klacht ons tegemoet over de gewel dige inzinking der vereeniging na haar éénmaal zoo grooten bloei. Ook in dit 17e jaarverslag echter wordt evenzeer de mogelijkheid op verbetering geuit, indien de leden zelf maar wilden beseffen dat zij dienen samen te werken. De salarissen worden onveranderd vastgesteld. Als commissie voor het nazien der rekening 1924 worden benoemd de heeren E. Komen Jz., Jb. van Duin en W. Muntjewerf. Het voorstel van den heer F. W. van Lierop om in plaats van 3% voortaan 5°/o marktgeld te heffen en indien alles over de veiling ging 2 °/0 terug te betalen, krijgt van de vergadering geen steun, waarop het door den voorsteller wordt ingetrokken. De tn?er D. Stammes, die als bestuurslid moet aftreden woédt herkozen en neemt zijn herbeoeming aan. Hierna rondvraag en sluiting. WEERBERICHT. Verwachting: Meest zwakke wind uit westelijke richtingen, nevelig tot hiailf be wolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, overdag iets zachter. MARKTBERICHTEN. PURMERENED 18 Maart 1924. 11 stapels fabriekskaa* p. 50 K.G. f 45, R.M. 49; 9 stapel» boerenkaas p. 50 K.G. 46.60, R.M. 50; 1073 K.G. boter p. K.G. 2—2.10; 394 runderen: 150 vete p. K.G. 0.80—1.16; 239 melke en gelde 150—400; 5 «tieren44 paarden 200—250; 12 vette kalveren p. K.G. 1.40—1.60; 1178 nuchtere idem: voor de slacht 10—86, voor de fok 1687; 366 vette varkens voor de slacht p. K G. f 0.720.76 92 magere varkens 20 40; 217 biggen 1422; 426 schapen f 80—64; kipeieren p. 100 »t. 5—6; eendeieren p. 100 stuks 7. PURMEREND, Eierenveiling. 23300 ©endeieren' kwaliteit A 6.80—7.40, 1308 id. kwaliteit B 7—7.10; 15483 kipeieren kwaliteit A 5.30-4.90, 4331 id. kwaliteit B 4.90—5.40. Texelsche Eierenveiling 17 Maart. Aangevoerd 28500 kipeieren, hoogste 6.40, laagste 5.50 per 100. 7Ö0 eendeleren: hoogste 7.40, laagste 6.80.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 3