HELDERSC1ECOIIANT 1924 in het teeken van pÉape prijzen Herman Nypels' Helder - Schagen. 4/3 X Tweede Blad. Ziet de étalages! PLAATSELIJK NIEUWS HEDEN 27 Maart opening van het voorjaarsseizoen. GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 27 MAART 1924. Onze plaatsgenoot de heer O. Rie- mens slaagde te Utrecht voor candldaat examen Theologie. Hr. Ma. „.Heeamskertk". De He-emskerck, met Prlrus Hendrik aan boord, wordt Donderdagochtend te Hoek van Holland, en Donderdagmiddag om ongeveer 6 uur In de haven alhier binnen verwacht De Stafmuziek naar Amsterdam Ter gelegenheid van het jaarlijksch be zoek van H. M. de Koningin aam de hoofdstad, zal de Stafmuziek a.s. Zaterdag naar Amsterdam vertrekken tot Donder dag. Gouden medaille. Woensdag is aan dien heer «Tb. ter Hall kapelmeester alhier, de gouden medaille voor S6-jarigen dienst uitgereikt Inschrijving voor de kermis. Dinsdagmiddag had ten Raadhulze alhier de Inschrijving plaats voor de aua kermis. De volgende biljetten waren hiervoor ingekomen: Vermolen, verge- noegingsrad 800.—, L. O. Arens, ponny- baan 876.J. G. van Dam, zweefmolen 1656, J. W. Janvier, caraussel 2110 en 1450.— (twee grootten), J. Watt electrisoh wereldwonder 120.—, W. Loggen, wafelkraam 802.—, J. Benner, bergbaan watersóhut 1725—, J. Bene- ma, danssalon 11B.J. EL Kunkels. auto oarousel 400.—, J.' EL R. Wouter^ beignetkraam 786—, J. M. Vermolen Theninisse, zweefmolen 800.aero- plaan 226— en 176.— (afhankelijk van de staanplaats), mej. M. Tenge, ge bakkraam 20.—, L. Hoefnagel, beignet- kraam 625.O. Denier, gebakkraam 160.EL Janvier, caroussel 1226. D. J. vani Dam Zn. ldL 1210, J. L. van Toorenburg, speelgoedbazar 40, S. Delii, schiettent, 36.—, F. Desmet, mechanisch lachbuis 850.Jan Dobber, zweef molen 600.N. J. van Dam, lucht- schommel 910.Lion Dassi, schouw burgtent 190, H. Resman, zwaaiend pliatform (crinoline) 820.—, M. Serierse, theater 800.—, F. de Haan, beignet- kraam 903.—, of 802.(naar gelang van plaats), Gebr. Hommersan, vergenoe- gingspaleis 1600—, J. L. van Tooren burg, luchtballon 180.—. Naar wfl vernemen treedt hedenavond 8.15 u. in die Nieuiwe Kerk voor den Vrij zinnigen Jongerenjbond! op Da. Westmijse van Wanthuizen, waarbij het Hervormd Kerkkoor zal zingen. Men zorge op tijd te zijn. Lering over VenetlB. Wij herinneren er aan, dat de .aange kondigde lezing over VenetiB, door mr. Fock thans plaats heeft Donderdag bjs. 3 April in Musis Sacrum, Koningstraat. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie In het nummer van a® Zaterdag. Vereen iglng voor Huisvrouwen. Voor de afdeeüng Helder van boven genoemde vereeniging trad Dinsdagavond in bet Tehuis voor Miiitaireni (Kanaalweg) op die officier van gezondheid! 2e kl. dr. Minkemia met hiet onderwerp „Zweedsche gymnastiek". Spreker behandelt de licha melijke ontwikkeling van d'en mensch, van zijn geboorte af. Vrijwel elk kind! wordt normaal geboren. Het spreekt vanzelf, dat hier overigens niet gesproken wordt over niet-normale kinderen (lichamelijk). Bij den groei komen al spoedig kleine ver schillen te voorschijn bij de individuen. Het eene kind zal stevig opgroeien, het andere schiet geweldig do i r, een derde wil maar niet en blijft zwak. Spr. onderscheidt dan ook drie typen van kinderen: lo het krachttype, 2o 'het dlanike type, Bo het zwakke type. No. 1 is er natuurlijk het best aan toe; mocht er iets verkeerd gaan In den -groei, de natuur brengt heit wel weer in orde, dank- zdj den natuurlijk weerstand van het lichaam. Voor mo. 2 wordt bet leven al on gunstiger en miet na 8 is het oppassen-; dat is een waar kasplantje. Komen deze aam die zonzijde van het leven terecht, zoo dat er heel veel zorg aan hen kan worden besteed; dan komen rij1 nog wel terecht. Nu hebben wij' voor dien groei vani het lichaam in hoofdzaak met twee weefsels te maken, niL het steun- en beenweefsel en bet spierstelsel (over borst, longen enz. spreekt spr. thans niet). Het pasgeboren kind heeft nog meest kraakbeen, dat uit- teraard zwak en broos is. Eerst als het l chaam volgroeddl is, is dat v-erd'wenen. Ten onrechte meent men, dat een kind- op 16 jaar volwassen is, integendeel, de groei van het weefsel gaat nog tot bet 19e a 2le jaar door. De sterkste groei valt omstreeks het twaalfde jaar, en juist op dien leeftijd' krijgen we dan ook: die afwij kingen. Bij kinderen van het tweede type kan het weefsel vaak niet met den groei der beenderen meekomen, eni het gevolg is, dat zij mager en zwak blijven. Spr. behandelt nu de nadeeiige gevolgen, die het lidhaam in het dagélijksch leven ondervindt. Dat begint al in de wieg: die pasgeboren kindertjes worden dOor inba keren, i in spelden, ene. gruwelijk miwbwn- deld, het hoofdje wordt ia broei-warme mutsjes gewikkeld: Het ergste is het in- spelden van het lichaampje: het kladje ka» de borst onvoldoende uitzetten, waardoor deze in den groei wordt belemmerd. Ook armen en beenen willen zich ontwikkelen. Bij de kinderen van groep 2 treden mu al gauw veranderingen op: een plat borst- kastje, eniz. Ook de voeten vragen om onbelemmer de® groei In deze periodie van snellen groei is het beter de kinderen te groot schoeisel te geven dian juist pasklaar. Bijna geen enkele volwassene heeft meer nor male voeten; die een heeft likdoorns, de an der weer wat anders, enz. De lichaamskleeding mag geen groote bezwaren geven voor dien groei Bij de meisjes krijgen we nu het „heerlijke" oom set, dat gelukkig meer en meer verdwijnt Of althans onschadeJdik is gewonden, en sedert een jaar of tien hebben we de hooge-hakkenmode, die den voet verknoeit en in elkaar doet .groeien. De voeding. Ook deze heeft invloed op den groei Uit de laatste jaren dateert de wetenschap dter vitaminen, welke evenwel door koken worden vernietigd. Natuurlijk voedsel is het beste. In dit opzicht levert een verder onderzoek nog wijde -perspec tieven voor de wetenschap. Het allermeest verknoeit evenwel de schooi Het kind, van nature aangewezen op beweging, wórdt gedwongen tot stil zitten. Men bedenke eens welk een kwel ling dat voor een kind is. Er komt bij, dat de schoolbank-en meestal totaal ongeschikt zijn voor het kind. In Zweden, Noorwegen en Denemarken is men ons in dat opzicht een heel eind vooruit; dlaar heeft men ban- kei\ die met het kind meegroeien, d.w.z. die verstelbaar zijn naar zes verschillen de zijden. Door de schoolbanken ontstaat een verandering in d'en beengroei en de wervelkolom. Indertijd is een poging ge daan door invoering van' het z.g. steil schrift om althans eenigszins tegemoet te komen aan het bezwaar van het scheef- zitten, maar dit schijnt thans vrijwel te hebben afgedaan. De ergste marteling voor het kind' is dat zijn beenen geen steunpunt hebben. Ga maar eens zelf op een hooge bank zitten biivoorbeeld in een hooge kerkbank, waar uw beenen den grond niet raken, en merk op hoe spoedig u vermoeid wordt Proeven hebben dan ook bewezen, dat een kind het een kwartier, -hoogstens een half uur kan uithouden, dóch bijvoorbeeld na drie kwar tier aldus te hebben gezeten, bedroevend wpinig meer van de leerstof opneemt. Men is ons in Zweden hier alweer vooruit: daar wordt het z.g. 6 m'nuten turnen toe gepast. Het zou hier best kunnen, zonder dat de leerstof behoefde te worden veran derd. Na elke les worden vijf minuten lang bewegingsoefeningen gemaakt in de klas. na 2 uur les wordt een half uur gespeeld, en langer dan 8 uur duurt de schooltijd niet Weliswaar -zijn de kinderen- in Zwo- den cs. een jaar later klaar dan de onze. Verschrikkelijk, nietwaarI Ambacht Ook in Zweden heeft men werkbanken, gereedschap enz., dat zich aanpast aan het lichaam van den leerling. Als we dus al deze invloeden zien, die op het lichaam inwerken en hiet vervormen en verknoeien, kunnen wij niet anders doen dan zooveel mogelijk die invloeden teniet doen. Wij gaan dus correcties toe passen. Dat kan geschieden door gym nastiek, en naar spr. meening is de Zweed- sche daarvoor het best geschikt Er be staan andere stelsels, aa. het Duitsche. en combinaties van stelsels, en hun doel moet zijn de ontstaande afwijkingen in het lichaam op te heffen. Aan de hand van een levensgroot model demonstreert spr. de verschillende functies van onze spieren. De wervelkolom draagt ons gansche lichaam; htf moet dus zoo recht mogelijk zijn. De borstkas zit eraan vast. De bovenste longtoppen, die 'het minst beschermd! zijn door de borstkas, ritn bijna altijd d'e haard van tuberculose. Spr. laat zi'en hoe men door doelmatige oefeningen dit deel der borstkas kan ver wijlden, waardoor deze gevaarlijke longtop pen béter worden1 beschermd! tengevolge van meerderen toevoer van lucht. In de allereerste plaats wordt dus op deze wijze mogelijke vatbaarheid voor t.b.o. en die is bij zeer véél menschen, zooals uit sec ties veelvuldig bleek voorkomen. De spieren. Hoe krachtiger men ze maakt, des te beter zijn zij in staat de wer velkolom recht te houden, en dus h-et bo venste deel der bostkas te verwijden. Het is het genie van den uitvinder der Zweed- sche gymnastiek, Ling, geweest, die intuï tief voelde, dat de beste wijze om Ib.c., die een 100 jaar gelede®, toen Ling zijn systeem uitvond, Zweden teisterde, te voor komen, was, de verwijding van de bost kas en de bescherming van de longtop pen. Want ln die dagen wist men nog niet wat t.b.o. was. De buikspieren. Ook die moeten kraoht- tig ziijn, omdait andiers de bulk neiging tot uitpuiling vertoont. Op Bali zag spr. vrouwen-, die gewend zijn zware lasten op het hoofd te dragen. Zij moeten daar toe het hoofd achterover houden, borst en buikspieren krachtig spannen, en het resultaat was frappant: spr. zag ideaal- mooie lichamen, krachtig, welgebouwd en gaaf. Heel wat andters dan' Raemiaeker» dezer dagen- In de Tel. toekende. Resumeerende, krijgen we dus bij krachtige rug- en buikspieren een rechte wervelkolom. Daartegenover werken borst-, nek- en armspieren in tegenge stelde richting. Wie wel eens een athleet heeft zien werken, zal opmerken-, dat hij steeds krom staat, met Ingetrokken borst In spr. systeem passen dus geen oefenin gen voor armen en nek, enz. Moet men dus niet aan brug ringen en rek turnen? Spr. zou dit niet graag willen verbieden, allee®.men moet dit niet overdrijven,. Ook miake men geen oefeningen waarbij z.g. „persing" van het hart optreedt. Bij verzetten van zware lasten eudl moet men eenlgie seconden den adem inhouden. Dit is voor het hart voorali een benauwend oogen-blik, en affis men <fan op wat rijper leeftijd, komt, zijn oo®gesties e.dL er het gevolg van. Deze oefeningen moet me® dus vermijden. Nu is het waar, dh* toeutél- Ingezonden Mededeeling. In de „Heldersche Courant" van vandaag Is gevouwen onze speciale prijscourant, welke wij het publiek verzoeken aandachtig In te zien. Men stelle zich bij beoordeeling van onze aanbiedingen op het standpunt, dat wij NIET AF WIJKEN van ons systeem om ondanks lage prljsnoteering toch solide goederen te leveren. Kledingmagazijnen, turnen spoediger resultaten «eeft dan Zweedsche gymnastiek; de spieren wor den gauwer krachtig. Maar wij hebben d-ait niet noodig. Wij hebben allee® noo- dig vlugge en lenige armen en beenen; ons lichaam is er op ingericht, dat het aan den- buigkant sterker is dan aan de® strekkant, dUs moeten -wij strekoefenin gen maken. Bij de Zweedsche gymnastiek is met deze factoren rekening gehouden. Het Duitsche systeem hecht te veeflr aan toesteloefeningen. Naast de gymnastiek beoefene men athletiiek en spelen. Vooral deze laatste zijn een uitstekende oorrectia Wanneer moet daarmede worden begonnen? Als de Schoolleeftijd achter den- rug is, het lichaam gecorrigeerd is door gymnastiek en zich heeft gevormd^ rijn bewegingsspe len uitstekend. Het al-leen zaligmakende voetbal geeft te veel beenoefening, en de armen etc. komen ten achter. Men wissele dus zoor veel mogelijk de spelen. Evenals die schoolopvoedlng, dus de geestelijke, regelmatig en stelselmatig voortgaat, moet ook de lichamelijke op voeding plaatshebben. Niet vandaag eens dit gedeelte, morgen dat, neen, stelselma tig moet eiken dag het geheéle lichaam eeru beurt hebben. Dit moet heel geleide lijk en regelmatig gebeuren, omdat er meer zwakke dan sterke kimd'eren zijn. De resultaten van de lichamelijke opvoe ding op onze scholen, zooals die tegen woordig wordt toegepast, rijln bedroe vend: Op de scholen wordt het vak te zeer verwaarioosd, en ook de ouders kijken helaas alleen maar naar de geestelijke vorderingen van hun kind, zonder er zich om te bekommeren, hoe het er lichame lijk uitziet. Terwijl van die geestelijke opvoeding juist na de schooljaren weder eên groot deel verloren gaat Wie hebben deze .gymnastiek noodig? In de eerste plaats de kindleren.. Maar de beschadigende invloeden van het leven gaan door, dlus moet ook de correctie op het lichaam doorgaan. Spr. persoonlijk geeft zich eiken dag eeni beurt van 10 mi nuten, De grens voor hem, die het noodig heeft, is ver te trekken. De benedenste ligt zoowat bij het zevende jaar, maar in Zweden zag spr. nog mannen en- vrou wen van 60 en 70 jaar, die zich, louter voor buni genoegen, eiken dag l!n groote groepen oefenden. Spr. geeft den aanwezigen dan ook in overweging een cursus op te richten en eiken dag een minuut of tien te oefenen. In verband hiermede bespreekt hij nog in het kort bet bekende systeem van den Deenschen luitenant Miiller, die heel praktische oefeningen heeft beschreven. Mievrouw Dekker—Kïifc, Voorzitster der afdeehng, die dr. Mürikema bij het be gin van, den avond had ingeleid; sprak aan- het einde hmnr hartelijken dank uit voor het gehoonde. De bedoeling van het bestuur ia een cursus voor Zweedsche gymnastiek op te richten. Reeds hebben zich daarvoor véto dames aangemeld; de cursus zal onder leiding va® mevrouw de Boer-Brouwer komen. Aan het gemeen tebestuur is gevraagd hiervoor een school lokaal te mogen hebben, en een der ver trekken van de M.U.L.O.-schoo® -zal hier voor beschikbaar worden gesteld. Even wel is dit slechte op enkele dagen be schikbaar, nL Maandags en Vrijdag van 4.15 tot 6.15 u. (op dat uur zullen dan de kind-eren der leden er gébruik van kun nen maken), en Donderdags van 2 tot 8. en van 3 tot 4 u. 's middags, alsmede Dlns- dags van 8 tot 0 's avonds voor die leden. Spr. d-eélt vervolgens mede, dat Maan dagavond: een démonstratie zal worden gehouden met Biue-Band-boter, en dat een batikcursus in voorbereiding Is die geleid -zal worden d'oar miejuffrouw de Boer, Spoorstraat Een der aanwezige dames vroeg d'en spr. inlichtingen omtrent de mogelijkheid door middel van Zweedsche gymnastiek mager te .kunne® worden. Uitvoerig ging de spr. hierop i®, en -betoogde, dat ma ger worden nog van alleiM andere fac toren afhankelijk is, en dat door middel van gymnastiek allete dit wed Biet sou vjöluiije®, Geref. Zangvereenlging „Halleluja". Het was geruimen tijd geleden-, dat we voor het laatst deze zangvereeniging hoorden en haar onderafdeeling, het kinderkoor „De Harpe D'avids". En zoo was het een verras sing te zien hoe het aanvankelijk kleine, vrij zwakke koor thans is uitgegroeid tot een krachtige vereeniging met 80 werkende le den en een kinderkoor van wel 90 jongens en meisjes. De heer Asma, die dit koor leidt, heeft meer en meer de puntjes op de i ge zet, er heerscht blijkbaar goede discipline onder zijn pupillen- en -zoo -is het te begrij pen, dat ook het algemeen peil aanmerkelijk béter is geworden. Er waren nu werken van den eersten rang op het programma ge plaatst, dat gisterenavond in de Ger. Kerk werd afgewerkt, want èn het koor uit „de Schepping" èn Mend'elssohn's „Hymne" -tel len mee, en dat deze beide werken zonder groote fouten werden uitgevoerd, bewijst wel, dat de zangvereeniging is gegroeid. Afwisselend werd gezongen door het ge mengd koor en het kinderkoor; wat het eerste betreft, vo-ldeed de zang buitenge woon. Begonnen werd met een tweetal een voudige liedjes van- Abt; de inzet van „Zon dagmorgen" was zeer zuiver, de nuanceering en voordracht uitstekend. Minder was „Morgenhymne" van F. Pijlman, een wat zwaar nummer, dat in zuiverheid van samen zang wel te wen-schen liet. Daar tusschendoor zongen de kinderen allereerst Cath. van Rennes' lieve „Angelus" en R. HoFs „Woudbloempje". Het is al tijd een hachelijke onderneming met kinde ren, en er -was een oogenhlik, dat wij vrees den, dat het misliep. Maar gélukkig, in de piano hadden ze een goeden, steun en Woudbloempje'® tweede en derde couplet waren weer op toon. „Avondschemering" van J. de Liefde was een vervelend dilettan ten-liedje, onmuzikaal en banaal, maar Men- delssohn's „Meiklokje in 't dal" maakte weer veel goed. Dit was een koorbewerking van het bekende duet „Maiglöckchen lfiutet in dem Tal", en het is een allerliefst wijsje met een allerliefste begeleiding. Maar de jongens en meisjes sloegen geweldig op hol nu en dan. Mooi was hun overgang naar den win ter, dat klonk pittig en flink, en ook het rythme werd goed gehandhaafd. Nadat het koor een „Jubelzang" van J. W. Onck ten gehoore had gebracht, kwamen de kinderen- nogmaals met twee nummertjes, uit „Zangvogeltjes", bewerkt door M. H. van 't Kruys. De solostemmen hierin waren niet mooi; over 't algemeen kenmerkte de kinder zang zich nog door eenige ruwheid en dat kwam -hier en ook in het „Meiklokje" wel uit. De beide laatste nummers waren voer het groote koor gereserveerd; wij noemden ze reeds boven. Bij het koor uit „de Schepping" van Haydn zongen Mej. Van der Hoeden en de heeren Bakker en Westerbaan (eerstge noemde welbekend- uit het Dubbel Mannen- kwartet „Inter Nos", de solostemmen. In de groote kerkruimte klonken ze echter te zwak. Daarentegen ontwikkelde het koor een groote kracht, waardoor dit fraaie num mer goed tot zijn recht kwam. Bij 4e nu volgende groote „Hymne" van Mendels- sohn trad als soliste op Mej. Günthert Breet, welbekend van vroegere concerten en in het bezit van uitstekend stemmateriaal, vooral in het lage register. Maar o die vibra ties, die zenuwen 1 Het was echter zeer jammer, omdat hier onbetwist -het stemma teriaal aanwezig is. Overigens zouden wij dit nummer wel wat vlugger willen hebben, het koraal moet geen kerkgezang zijn, en kan immers toch in gedragen tempo worden gezongen. (Ds. Van der Werff opende en sloot dén avond met gebed en dank en de aanwezigen zongen Ps. 118 1 en Ps. 68 10. Ds. Van der Werff dankte ook allen, diè aan het wel slagen van den avond medewerkten, welks baten ten goede komen, deels aan Duitsche predikanten, deels aan de Geref. Diaconie. Wij moeten nog vermelden, dat de heer Van der Vliet de dubbele taak van begeleider op piano zoowel als orgel uitstekend vervulde. UI! het Politie-rapport Baldadigheid. De directie een er broodbakker^ deed aangifte, dat na het riuiten van winkel en fabriek -herhaaldelijk door de jeugd baldadgheden tegen die gebouwen wor den gepleegd!. De politie zal een oogje in 't zeil houden. Een- bewoonster van de Brouwer- straat deed aangifte, dat zij tot de ontdek king was gekomen, dat van haar rijwiel, dat oven onbeheerd op de Loodsgracht had gestaan, een handvat in brand was gestoken. Zij zag drie jongens hard weg- loopen, die er vermoedelijk wel meer van zullen weten. Een onderzoek wordt in gesteld. Gasverstikking. Dinsdagavond werd een tweejarig doch tertje van een bewoner vani den Catharij- nensingel te Utrecht naar bed gebracht Toen de moeder een uurtje daarna nog eens op de slaapkamer kwam, werd zij een doordringende gaslucht gewaar. Het bleek, dat de kraan van een gaskachel op de een -of andere manier was -opén ge gaan. Onmiddellijk werden pogingen aan- géweod om de levensgeesten van bet -kind-, dat bedwelmd was geraakt, op te wekken, maar deze moesten falen. Vermoedelijk zijn door het woelen van het kind in bed de dekens in aanraking gekomen met de gaskraan, die daardoor is open gedraaid. („U. D.M). De Zuiderzee vrij van ijs. Men meldt uit Lemmer: De haven is heropend zoowel voor zeil- als voor stoomschepen. Zoover het oog reikt was hiér gisteren in zee geen ijs meer te riem De verwachting van dei-1 Doodgeschoten. Te Genua is een Engelsohe dame, die binnen den verboden kring van de forten was gekomen, door een schildwacht neer geschoten. De man had -herhaaldelijk „halt" geroepen, doch de Engelsohe schijnt niet begrepen te hebben, dat het haar gold. Zij was pas enkele dagen te Genua. Waarschuwing. De Oonrmisaris van Politie te Helle- voetsluis waarschuwt belanghebbenden tegen de flesschentrekkerspractijken van Jan Holm te Hellevoetslute. Bedoelde Holm noemt zich nu eens Practizijn, dan weer Uitgever of Hypo theekbezorger enz., enz. en gebruikt om zijn slag te slaan, voor zijn corresponden tie, briefpapier, waarop mooi bedrukt hoofd, onder meer „J. Hota's Advocaten- en Practizijnskantoor"; „J. Holm, Be drijfsleider der Commanditaire Vennoot schap Voornsch-e Drukkerij en Uitgevers- Maatschappij"; „Hypotbeekkantoor"; „Agentuur en Correspondentiebureau" enz., enz. Uit de klachten, die de laatste dagen zijn ingekomen blijkt, d-at hij reedt ver scheid enen heeft gedupeerd- The bobbed-halr bandit Wijt hebben vroeger al eens gemeld, dat den laatsten tijd Brooklyn en Manhattan (het eigenlijke New-York) geterroriseerd worden door een jong meisje met kort geknipt haar, dat winkels en restaurants besteelt, meestal geholpen door een man- nelijken makker, die de personen in het vertrek met een revolver in bedwang houdt. Woensdagavond is die jonge dame weer aan den slag geweest, ditmaal in een winkel van leeren koffers, valiezen e.d. Zij liet den winkelier met een ladder een valies uit een hooge kast. -halen-; en toen de man boven op den ladder stond, geboodl het meisje hem met den zachteri dwang van een revolver, daar nog even te -blijven staan. Intusschen haalde de kortgeknipte bandiete de toonbank-lade leeg en verdween toen met medeneming van 8 75, waarbij zij de winkeldeur achter zich op slot draaide. De ongelukkige win kelier vloog zoodra hij alleen was naar het winkelraam en slaagde er in de aandacht te trekken van de voorbijgan gers en van de politie, die hem verlosten. Dit. is al de 16de welgeslaagde diefstal met bedreiging in het hart van New-York en Brooklyn, gepleegd door het meisje met de kortgeknipte lokken. Wraak van een schooljongen. Te Rome heeft een gymnasiast zijn leeraar, die hem gestraft had, met revol- versehóteni zwaar gewond. De jongen joeg zich vervolgens een kogel door het hoofa en was op slag dood. kundigen is, dat het ijs met den noorde lijken wind voorgoed uit de Zuiderree naar de Noordzee is afgedreven. Een ontsnapte gevangene. Twéé rijksveldwachters zouden Dins dag een te Amsterdam door d-e rechtbank veroordeeld persoon met den1 trein van on-géveer kwart over twaalf naar de ge vangenis te Haarlem overbrengen. De man wist zich echter op het Centraal Sta tion los te rukken en zijn bewakers te ontvluchten. Aan de Westzijde voor het station sprong hij over den muur van den oprit voor postrijtuigen, hopende zoo de atad in te kunnen vluchten. Bij den sprong verstuikte -hij- echter zijn voet, zoodat hij niet bij-zonder hard kon loopen en voor dat hij van het Stationsplein af was had men hem reeds weer gevat. Hij werd voorloopig naar het politieposthuis nabij het Centraal Station overgebracht, waar de Geneeskundige Dienst hem deed behan delen. Uithoudingsvermogen. De Daily Herald bevat een sdhier on gelooflijk verhaal over het uithoudings vermogen van eenden. Bij den jongsten storm in Noord-Schotland waren drie eenden van een boerin te Muiresk ver dwenen, zond-er dat ook maar het minste spoor van de dieren te vinden was. Toen kwam de dooi en tien da-gen na de ver missing keerden de eend-en, -die in de sneeuw begraven en ingevroren geweest waren, waggelend huiswaarts. Wel waren zij- half uitgehongerd en vrijwel blind, doch in een goede kooi en met wat warm voedsel kwamen zij spoedig bij en thans Is hun van hun avontuur niets meer aan te zien. - - Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven in de Heldersche Couranf' tegen driemaal bere kening. rWt] ervaren dikwijls, vooral bij ben, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dat, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, adviseeren wij tn den regel om direct opdracht te geven tot 4/5 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tlën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handéls-advertontlën worden geplaatst

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5