Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAu 1 APRIL 1924. Hr. Ms. „K. IX". Heldersche Bestuurdersbond. Lezing Blue Band. Vereeniging van Huisvrouwen. Chr. Zangvereen. „Zingt den Heere", Velo Waschmachlne-Maatschapntl* Uit het Polltle-rapport H e t A. B. C. van het verkeer. INGEZONDEN. Het Ziekenhulsvraagstnk. Mijnheer de Redacteur, Marine Sanatorlumfomds. Tïjdstippenvan verzending der brievenmalen. Hr. Ma „K. IX" Ia gistermorgen te Alex andrië uangckomen. Bij het gisteren te 's-Graven-hage gehouden Machinistenexanien slaagden voor Diploma A onze plaatsgenooten, de heeren A. A. F. Snel te Huisduinen, en J. M. Ver- berne alhier. De heer D. H. Grunwald, wethouder voor de Financiën, Belastingen, Water- en Lichtbedrijven en den Vischafslag, zal voortaan in plaats van des Donderdagmidr dags van 8—4.30 uur spreekuur houden lederen Dinsdagmorgen van elf uur tot half één, In het gebouw „Thalia" (Molenstraat) werd gisterenavond eene vergadering ge houden, die was uitgeschreven door den Helderschen Bestuurdersbond. Deze verga dering was te beschouwen als een vervolg op die van 17 Maart, waarin maatregelen werden besproken van afweer tegen de be weging, door een drietal categorieën van in woners op touw gezet tegen de gemeente- begrooting voor 1926. Zooals men weet, ging het In deze adressen in hoofdzaak tegen den post van 91.000, die .door den Raad als ontvangstpost was geraamd; men wilde lie ver deze gelden de begrooting afvoeren en ze verhalen op de loonen en de salarissen van het gemeentepersoneeL In de vergadering van 17 Maart kwam eene motie ter sprake, waaromtrent men niet tot overeenstemming kon komen. .Door het ontijdig afbreken der discussies werden deze niet beëindigd; de vergadering van gis terenavond was daarvan eene voortzetting. Aanwezig waren op deze tweede vergade ring afgevaardigden van de navolgende bon den: Heldersche Bestuurdersbond, Bond v. Nederlandsche Onderwijzers, Bond v. Minder Marine-Personeel, Bond van Korporaals Kon. Marine, Nederl. Bond van Gemeente- Ambtenaren, Nederl. Chr. Bond van Per soneel in Publieken Dienst, R.-K. Bond van Overheidspersoneel, Algemeene Bond van Gemeente-Personeel, Centrale Nederland sche Ambtenaren-Bond, Algemeene Bonc van Politie-personeél, Vereeniging van Rijkswerklieden „Onderling Belang", Natio naal Verbond van Gemeente-Ambtenaren, Centrale Bond van Post-, Telefoon- en Tele graafpersoneel, Onderofficietp-Vereeniging „Ons Befang" (Landmacht), NederL Bond van Werklieden in Overheidsdienst. De Voorzitter van 3en H. B. B., de heer D. de Zee, zette uiteen, -dat deze verga dering bedoeld was als de voortzetting van de vorige, toen men in de door het Bestuur gestelde motie was blijven steken. Intus- schen is door den Bond van Korporaals Kon. Marine een nader voorstel toegelicht, strekkend om, alvorens tot maatregelen van boycot over te gaan, liever een gedocumen •teerd contra-adres aan Ged. Staten te zen den, waarin de door de drie adresseerende groepen aangevoerde motieven voor het niet-goedlkeuren der begrooting Worden ont zenuwd. Het Bestuur van den H. B. B. kan zich met bovenbedoeld schrijven vereenigen, doch zal gaarne het oordeel der vergadering hierover vernemen. De heer Van Loo (Rijkswerkl.-Ver. „Onderl'ne Belang") vraagt of zich inder daad een aantal winkeliers uit de beweging terug hebben getrokken. De-Voorzitter antwoordt, dat een achttal winkeliers zijn overgebleven, die het ^res onderteekenden. De heer V a n L o o zag gaarne het schrij ven van den Korporaalsbond nader toege licht. De heer Van Zw ij nd recht (Nederl. Chr. Bond van Pers. in Publ. Dienst) meent, dat het voor zichzelf spreekt. Boycot acht ook spr. ongewenscht De Voorzitter merkt op, dat de eer ste vergadering al succes heeft gehad. TM blijkt w«»l u!t het in massa terugtrekken der w'nkeliers. Daarom acht spr. het vooralsnog voldoende als uit de vergadering eene com missie van redactie wordt benoemd voor het opstellen van een tegenadres aan Gedepu teerde Staten. De heer Van d e Poll (Centrale Nederl. Ambtenaren-Bond) is tegen het zenden van een adres. Er wordt nu wel gezegd: een aantal winkeliers heeft z'ch teruggetrokken, maar wat is hiervan bij het Bestuur officieel bekend? De heeren hadden als het hen eTnst Was geweest, dit dan bekend moeten maken. Spr. laakt voorts het verslag in de Held. Crt., dat niet volledig was. O. a. kwam er niet voldoende, in u't, dat deze adresbeweging was uitgegaan van den- win kelier Bierenbroodspot. Ook is er n'et in vermeld, dat de heer Van Loo de houding vao vprsch'llende rijksambtenaren, die aan deze beweging meded'eden, g snto. Snr. hoopt ditmaal een beter verslag te krijgen dan den vorigen keer. 'De heer Brouwer (redactie Held. Crt.) merkt op, dat zijn verslag den vorigen keer slechts een samenvatting bevatte van de ge houden besprekingen. Er werd in d e ver gadering mets positiefs bereikt-, en spr. kon moeiliik anders doen dan in een resumé de algemeene strekking van de besprekingen weergeven. DP heer Teeckelenburg (Held. Best. Bond) zet de bedoeling van het Bestuur' nader uiteen. Nu een aantal winkeliers zich hebben teruggetrokken, wordt de kwestie scherper. Het Bestuur staat op het stand punt, dat tegenover deze acht winkeliers «telling moet worden genomen. De Voorzitter zegt, dat officieel aan bet Bestuur van een terugtrekken der win kelier» niet» bekenidl i». Maar men verwarre de zaak niet. Het gaat niet tegen deze acht winket.ers, het gaat tegen hun adres. Dat dient te worden ontzenuwd. De heer Minnes (Ned. Bond v. Werkl. in Overh.d.) verhaalt hoe zijn winkelier tot iie teekening van het adres gekomen is. Hij had dezen de klandizie opgezegd, waarop de winkelier in- kwestie hem uitvoerig het ver haal daarvan deed. Door den boekhandelaar Maas- is een adres in circulatie gebracht, waarbij een aantal winkeliers hun handtee- kening terugnamen, maar bij1 die gelegen heid is bedoelde winkelier overgeslagen-. De heer Bogaard („Ons Belang") be spreekt den inhoud van het op to stellen contra-adres. Nader ondervraagd, zet de heer De Zwart (Korporaals) uiteen, dat de bewe ringen betreffende den post van 91.000. zooals die door adressanten zijn vermeld, totaal bezijden de waarheid zijn. Hét bedrag wordt ontvangen in 1924 en moet in dat jaar worden verantwoord. Spr. begeeft zich in uitv'oerige finantieel-technische uiteenzet tingen betreffende deze aangelegenheids De heer O u d h u i s (R.-K. Bond- v. Over heidspersoneel) is er tegen om plaatsgenoo ten tegen te werken. Spr. vraagt of het Be stuur officieele gegevens bezit over die acht winkeliers. Als het inderdaad maar acht winkeliers zijn, heeft het heels adres niet veel meer om het lijf. De heer De Zwart (Bond van Korpo raals) meent, dat men op den verkeerden weg is. De hoofdactie is uitgegaan van de officieren en den- Bon-di van Belastingbeta lers, niet van de winkeliers. Daarom zou het goed zijn tegenover hunne argumentatie de onze te stellen. De Voorzitter gaat nader op een en ander in en' stelt voor eene commissie van vijf personen te noemen, die zich zal be lasten met de opstelling van een adTes. De volgende personen worden in die commissie van redactie benoemd: de heeren De Zwart (Bond van Korporaals K. M.) Kemp (Neutr.. Bond- v. Overheidspersoneel), Daalder (Ned. Bond- van Gemeente-Ambte naren), Snel (R.-K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus"), en Teeckelenburg (Held. Bestuurdersbond). De Voorzitter stelt voor zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen, waar in bedoeld adres zal worden opgesteld-. De heer Peters merkt op, dat men op deze wijze te langzaam werkt. Laat men de redactie van dit adres aan de Commissie overlaten, De vergadering verklaart zioh hiermede accoord. Van verschillende zijden- wordt ge vraagd om openbaarmaking van de namen der acht winkeliers. Dit zijn de navolgende heeren: W. Bierenbroodspot, Spoorstraat (die het initiatief voor het adres nam), H. F. Buhse, Kanaalweg; A. J. van Zweden, Ka naalweg; J. P. J. Schulmayer, Spoorstraat; J. Veen, .Spoorstraat; H. van Willigen, Weststraat; J. Deigorge, Hoofdgracht; A, Dijkshoorn, Koningdwarsstraat De heer De Zwart wijst er op, dat de heer Deigorge geen winkelier is. Naar het huisnummer' te oordeelen wordt bedoeld de firma Deigorge, die de zaak op de Hoofd gracht overnam (de heer Heilo). De heer Geus meent, dat ook een woord van protest moet worden gehoord tegen de ambtenaren, die aan deze beweging hebben medegewerkt. De heer VanderPoll wijst er op, dat het nog nimmer is voorgekomen, dat- de verschillende vereenigingen een zoo geza menlijke actie voeren. Spr. wil daarom de thans benoemde commissie permanent ma ken, teneinde verschillende aanvallen, die den laatsten tijd op het Overheidspersoneel plaats hebben, in de pers te weerleggen. De Voorzitter voelt- daar niet veel voor. Tndien bedoelde agitatie gevaarlijke afmetingen aanneemt, is het nog tijd genoeg maatregelen- van verweer te nemen. Qpder dankzegging voor de opkomst wordt de vergadering vervolgens gesloten. Een betere reclame om bekendheid aan haar artikel te geven1-had de firma Van den Bergh niet kunnen vinden. Stel U voor, een grat's lezing met lichtbeelden en- boven dien onder de pauze gratis consumptie. Het wa9 dan ook geen wonder, dat de „Casino"- Z8al goed- bezet was met huismoeders en meisjes en de mannen niet te vergeten. De heer M. Grunwald opende de verga dering met een kort woord, waarin bij alle bezoekers hartelijk welkom heette. In het bijzonder aldus de heer Grun wald begroet ik hier H.H. winkeliers, die een zoo groot aandeel hebben- gehad om het artikel Blue Band zoo'n groot succes te doen worden. Weliswaar was de gevoerde reclame van dien aard, dat de attentie van het pu bliek op ons nieuwe merk gevestigd werd, doch nog immer is de winkelier een groote steun voor den fabrikant voor de distributie in 't klein. Verder doet het mü genoegen hier aanwezig te zien den WelEd.Achtbaren Heer Wethouder Van Breda, Voorzitter v. d Commissie van Bijstand van het Gem.- Ziekenhuls en den Geneesheer-Directeur dr. Rienks. Ook heet spr. het Bestuur van de Vereen, voor Huisvrouwen welkom. Van den Chef van het Marine-Hospitaal is be richt van verhindering ontvangen. De reden, waarom wij meend-en ook in Helder een lezing te moetqn houden- over de berei ding van Blue Band en de_ waarde van dit product als voedingsmiddel is deze, dat onze D'rectie, in tegenstelling met de meening, die vooral vroeger-bij fabrikanten voorzat, bet noodzakelijk acht, dat het publiek weet hoe en- waar de producten bereid worden, die zij consumeert en wat de grondstoffen daarvan zijn. Hierna kreeg de heer Detfs, vertegen woordiger van de firma Van den Bergh, gelegenheid tot het houden- van zijn popu- lair-wetenschappeiijke lezing. De belangstelling aldus de heer Deijs is in alle steden van Nederland zeer groot. Onze reclame is actueel geworden. Het onderwerp, de bereiding van Blue Band;, is om verschillende punten belang rijk. Ik zou b.v. reeds een heel-e avond- kun nen spreken over het economischbelang van het Blue Band gebruik. In het afgeloopen jaar is er 168 miliioen K.G. boter afgeleverd. 168 Miliioen K.G. wil zeggen 26000 K.G. per dag. of twee trei nen eik met 12.600 K.G. Van den ouden tij-a af wordt met de mar garine de spot gedreven. En geen wonder. De zaak '.s vroeger wel een beetje in dis- crediet gebracht met het geven van de vele cadeaux. Tegenwoordig zijn we zoover ge vorderd, dat we weten-, dat de fabrikant niet het minste motief heeft cadeautjes te geven. Men begrijpt nu -wel, dat bij het verstrekken van cadeaux men deze zelf moet betalen. Toen ik voor een-ige maanden geleden de fabrieken van de firtna Van don Bergh be zocht, werd ik direct toegelaten. Dit zei iets voor mij, n.1. dit, dat de zaak in orde was. Was de zaak niet in orde geweest, dan bad men mij niet direct toegelaten. Spr. gaal na deze korte inleiding over tot het vertoonen- der plantjes. We kunnen uit den aar.d der zaak hierover weinig mee- deeien. De fabriek, die ons gedeeltelijk op het doek werd geprojecteerd, ligt in Rotterdam aan de Maas. Dit is in alle opzichten een voordeel. In 1873 is de fabriek te Oss ge vestigd geworden. De groote vertraging in het vervoer was oorzaak, dat- naar een an dere standplaats werd uitgezien. En zoo vestigde zich de firma te Rotterdam. Spr. heeft het over de voeding en voe dingswaarde van de levensmiddelen. Over de voeding, die in zoo nauw verband staat met de voedingswaarde, is zoo weinig be kendheid bij de huismoeders. Het voedings gehalte van boter en vet is b.v. 93 In melk bevindt zich niet minder dan 87 wa ter en slechts 3 boter. Zeer interessante plaatjes, waarvan de vertooning nogal wat te wenschen overliet, uit Indië, Afrika, Amerika kwamen nu ach tereenvolgens op het doek. De booten, gevuld met oliën (cocos- en pinda) bestemd voor de bereiding der Mar garine, werden ook op het doek geprojec teerd. Deze oliën worden te Rotterdam in een 8-tal groote reservoirs overgepompt. Hierna worden de oliën vóór ze gebruikt worden, viermaal, op zeer hygiënische wijze, gezuiverd. Het tweede gedeelte van de lezing na de pauze werd geopend met de vertooning van het portret van aen grooten Franschen scheikundige Pasteur, den bestrijder van de bacillen. Op onze verdere wandeling door de fabriek zagen we een pracht-laboratorium, waar de grondstoffen, noodig voor de bereiding van B. B., de melk en ook het water onderzocht worden. Spr. sloot zijn lezing met erop te wijzen, dat het voedingsgehalte van natuurboter en margarine even groot is. Hij geloofde en wij met hem dat, na deze lezing, het voor oordeel, dat vele menschen tegen de mar garine hadden, weggenomen zou zijn. v -Wabt èn wat verpakking èn wat bereiding betreft, wordt de* grootste zindelijkheid in acht genomen. De heer Deijs heeft bijna drie uur lang zijn gehoor bezig gehouden en hij wist dit op een zeer prettige wijze te doen. Hij is een aangenaam causeur en sympathiek spreker. De vertooning der lichtbeelden was, zooals gezegd, bizonder slecht. Men verzoekt ons de aandacht to vestigen op de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende de cursussen in Zweed sdie Gymnastiek en Batikken. Bovengenoemde zangvereeniging geeft morgenavond een uitvoering in bet Evan- geiisatiegebouw Palmstraat. De heeren Tj. Joh. Dito (viool) en Nic. Ger. Visser (piano) zullen daaraan hunne medewerking ver- leenen. De Velo-Waschmachine--Maatschappij opent Zaterdag a.s. een filiaal hfèr ter stede in de Spoorstraat 65. Deze Maatschappij bestaal meer dan 20 jaar en neeft in Neder land 40 filialen. Op het gebied van wasch- machines is zij een der voornaamste fabrie ken van Europa. Het fabrikaat kenmerkt zich door zijn specifiek Nederlandsch ka rakter. Klein goed. Door de politie zal proces-verhaal worden opgemaakt tegen dep caféhouder V. aan het Koningsplein, die een bekend making door het bevoegd gezag aange plakt (aankondiging van een exoecutoralen verkoop), opzettelijk afscheurde. Door de -politie werd aan het bureau Molenplein gebracht een rijwiel, dat tegen een woning aan de Hoofdgracht des nachts onbeheerd stond. Aanrijding. Een -bewoner van de Trompstraat deed aangifte, dat hij behoorlijk met zijn rij wiel rechtsrijdende en signaal gevende op de Laan, 'bij de hoek van de Tromp straat werd aangereden door een wiel rijder, die links aanhield en geen signalen gaf. Door deze aanrijding werd het rij wiel van den aangever beschadigd. Op het bureau Westplein bekende de aan rijder, iemand uit Oudesl-uis, het feit, doch weigerde schade te vergoeden. Pro ces-verhaal zal worden opgemaakt. Lade gelicht? Een caféhouder van de Hoofdgracht deed' -aangifte, dat hij uit zijn toonbank lade een bedrag van 16.vermiste en waarvan verdacht wordt één van drie marineschepelingen, die in de tapperij aanwezig waren, toen de vermissing werd ontdekt. Onderzoek heeft plaats. Nieuw geval. Een bewoner van de Hoogstraat deed Zaterdagmiddag aangifte, dat zijn 6-jarig zoontje door een hond van een bewoner van dezelfde straat in de linkerhand was gebeten en wel zoodanig, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. De politie noemt maatregelen. Tweede geval. Door den deurwaarder der directe be lastingen werd aangifte gedaan, dat een bewoner van de Weststraat tot tweemaal toe bekendmakingen door het bevoegd gezag aangeplakt heeft afgescheurd. Een onderzoek wordt ingesteld. Zaterdag in het middaguur werden een 13-tal personen bekeurd ter zake links rijden, o. d. Handen thuisl Een bewoner van de de Wetstraat klaagde er bij de politie over, dat zijn kindoren door een 15-jarig meisje uit dezelfde straat meermalen worden gesla gen. Op verzoek van klager is het meisje daarover door de politie onderhouden. Aan de politie werd Zondagmiddag medegedeeld dat een bewoonster van de Tuinstraat een 6-jarig meisje uit die straat meermalen mishandelt. Een onderzoek wordt ingesteld. Een melkslijter deed aangifte, dat zijn zoon meermalen door den knecht van een anderen melkboer is mishandeld doordat hij met een zweep wordt geslagen. Op verzoek van klager zfü de knecht door de politie over zijn optreden ernstig worden onderhonden. De lastige bezoeker. Op verzoek van het bestuur eener ver eeniging,welke in „Casino" een uitvoering met bal gaf, werd Zaterdagavond uit die inrichting iemand verwijderd, die aldaar de orde verstoorde. Aangezien de man zich niet op vordering wilde verwijderen en bovendien in staat van dronkenschap verkeerde, werd hij in arrest gesteld, terwijl proces-verbaal tegen hem wordt opgemaakt. Verzet. Toen Zondagavond de politie een marine schepeling wegens openbare dronkenschap in arrest wilde stellen, verzette deze zich daartegen zoo heftig, dat twee agenten de handen aan hem vol hadden. Een burger haalde assistentie van een derden agent, waarna de overbrenging plaats had. Tegen den wederspannige wordt proces-verbaal opgemaakt. Een eitje tikken? Een bewoner van de Vischstraat deed aangifte, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag uit een schuur staande op een land nabij den Spoorweg 20 eenden eieren zijn ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Waarschuwingen. De Hoofd-Commissaris van Politie te 's-Gravenhage geeft in overweging om, alvorens in relatie te treden met Pieter Makelaar, zich noemende particulier rechercheur, wonende Regentesseplein 24, aldaar zich te wenden tot de afd. Centrale Recherche, Alexafiderplein 15. - De Commissaris van Politie, afd. D, te 's-Gravenhage waarschuwt tegen het zenden van geld aan de z.g.n. Corona Watch Company, die in de bladen goed koope horloges te koop aanbiedt tegen vooruitbetaling en waarvan het kantoor, gehouden door C. Schooneman, was geves tigd Cederstraat No. 20, vroeger Maurits- kade 69, te 's-Gravenhage. Schooneman is thans in staat van faillissement en is naar het buitenland vertrokken. Nu het ziekenhuisvraagstuk de gemoe deren in deze gerfeente in beroering be gint te brengen, zij 't mij vergund daar omtrent door middel van uw blad eene en kele opmerking -te mogen maken. Ik heb mij een paar malen aan eene nieroperatie moeten onderwerpen en stel het grootste vertrouwen in den chirurg, spe cialist op dat gebied, die mij toen behan deld heeft. Gestel nu, dat ik nog eens eene dergelijk© kunstbehandeling zou moeten ondergaan en daarvoor in het Marine>-hjospitaai voor welke inrich ting ik de -grootste bewondering koester zou wenschen te worden opgenomen, dan zou ik, indien de Raad zonder meer, met het voorstel, zooals het in de Helder sche Courant is uiteengezet, accoord gaat, in de .onmogelijkheid zöjn, möj hier door den hiervorenbedoelden chirurg te laten opereeren. Ik zou d-us gedwongen zijn, rruj in e-en ander ziekenhuis, ver van mijn gezin te laten opnemen. Afgezien nu van het finan-tieel© bezwaar. Bedenke men wel, dat voor een pa-tient, die zich in de nabijheid van zijn naaste familieleden weet, in de mogelijkheid is hen dagelijks te zien en te spreken, de kans op gene zing na eene operatie grooter wordt. Een op de patiënten uit te oefenen dwang, als waarvan hierboven sprake is, komt mij zoo absurd voor, dat ik mij on mogelijk kan voorstellen, dat daarvoor eene meerderheid in den Gemeenteraad te vinden zou zijn, dat dit College integen deel -alles in het werk zal stellen, om de voorwaarde „door dien en geen anderen chirurg -zult gij u laten opereeren en an ders is voor u in het ziekenhuis d'ezer gemeente geene plaats", te doen verval len. Geschiedt dit laatste niet, dan komt 't mij voor, dat het ziekenhuisprobleem te dezer plaatse allerminst is opgelost, dat de dan bestaande regeling eene steeds stijgend© ontelvredenheid onder de bevol king zal verwekken en de gemeente Hel der in dit opzicht een unicum in den lande is geworden. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Notaris Baas. Met groote verbazing heb ik uw bericht omtrent de oprichting van een „Neutrale Heldersche School-vereeniging" gelezen. Het is mij bekend, dat reeds geruirnen tijd- in bepaalde kringen stemming wordt gemaakt tot het stichten van een bijzondere school door en voor vrijzinnigen. Ook is mij bekend, dat door mannen zeer goed op de hoogte met het onderwijs en met de eischen aan een opleiding verbonden, tegen dit stre ven wet klem is gewaarschuwd. Ik vrees, dat de „Neutrale Schoolvereeni- glng" allerminst neutraal zal zijn op sociaal gebied en dat wij hier een standen-school zullen krijgen, die, zeer onpaedagogisch en ten koste van veel belastingpenningen, een versnippering zal brengen, welke onge wenscht is. Kwam men met een school, welke beantwoordt aan den sterk opkomen den drang om het Protestantsch beginsel of ook het religieus, geestelijk element in rui men, algeaneenen zin sterker tot zijn recht te laten komen, dan zat er wel iets in zulk streven. (Dat geschiedt elders meer en meer, en zoo neb ik, als adviseerend lid van d-e desbetreffende „iComenius-bank" meerma len aanvragen om geldelijke hulp gesteund. Evenwel lijkt- mij, gezien juist den toestand: van het openbaar onderwijs hier ter stede, thans een dergelijke school te Helder overbodig. Een school „neutraal" op paedagogisch terrein is een zoodanige monstruositeit, dat de openbare school daardoor zeker niet- zal worden verbeterd. Gaarne sluit ik mij aan bij de bovenvermelde waarschuwers. Mogen de vrijzinnigen op hun hoede zijn. Oavean-t vooral c o n s u 1 e s I U dankend voor de plaatsruimte, W. Br. ONNEKES. o Vrijdag 29 Maart werd in Casino ten bate van 'bovengenoemd Fonds een too- neel- en cabaretavond gegeven, welke als zeer goed geslaagd mag worden1 be schouwd. Aangezien dit de laatste uitvoering in dit seizoen was en ik door een -keelaan doening niet datgene tot uiting had kun- nen brengen, wat ik gaarne had willen vertellen op dien avond, hoop ik dat de geachte lezer(res) zich met dit stukje tevreden zal willen stellen. Trotsoh te vele moeilijkheden, welke zioh zoo dikwijls voordoen bij het spelen door artisten van de Marine, hetzij door varen, wacht doen, vertrek Ó.-Indië etc., is het ons toch mogen gelukken om gedu rende dezen 'winter 5 uitvoeringen en 1 maskerade-wedstrijd te kunnen organi- seeren. En we -kunnen er dan ook met eenige pratheid op terugzien, want het is onge twijfeld waar dat onze Heldersche inge zetenen, het hunne er toe hebben bijge dragen dat onze kas dezen winter weer aardig gegroeid is. Ik behoef u dan ook maar even in her innering te geven, onzen schat van ca deaux, welke voor bezichtiging geëtaleerd hebben gestaan bij den heer Pot in de Koningstraat. Dan de groote opofferingsgezindheid van de menschen, welke zich beschikbaar stellen voor dat doel, b.v. door het laten houden van repetitie's in hunne wonin gen, het bijeengaren van kleeren, benoo- digd voor een uitvoering, enz. enz. Door al deze dingen was het mogelijk, dat wij steeds een flinken cent overhiel den na een gehouden uitvoering. Om een ieder der artisten, medewer kers, helpers, schenkers, enz. bij name in dit stukje te bedanken, lijkt mij gezien het groote aantal ondoenlijk. Een ieder weet voor zich, wie hiermede bedoeld wordt en -het is mij dan ook een behoefte om als uiting van mijn innigste gevoelens een ieder, welke mij maar in eenigerlei mate terzijde stond of hielp, om onze kas voor dat mooie doel te doen groeien, om daarmede ten velde te trek ken tegen een onzer gevaarlijkste ziek ten, n.1. de tb.c., mijn bijzondere® dank te betuigen voc, de verleende hulp. O. H. J. VAN PAPPFLENDAM. Naar Ned. Oost-IndIS. Verzendings- weg. Dfitum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille 11 en 25 April 4 en 18 April 7 en 21 April 13 en 27 April eiken Woensd. 6.30 'aav. 6.30 'aav. 9.-- 'sm. 5.30 'sm. 6.30 'sav. Naar Ned. Wast-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 2 en 80 April 6.30'aav. Per mail via A m atpprl n tn (Colonlyn) 3 en 17 April 6.30'sav. Per mail via St. Nazaire 14 April 6.30'sav. Naar Saba, St. Euatatius en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 3 en 17 April Eiken Vrijdag. 6.30 's av. 5.30 's ra. Naar Aruba, Bonaire en Cura<;ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Eng.eland 3 en 17 April 8 en 11 April 6.30 's av 5 30 's m. De per zeepost te verzenden stukken zjjn te voorzien van de aanwijzing „zeepost."' Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Naar Hr. Ms. onderzeeboot „K. IX"' te Aden: 2 April, 6 30 a. Colombo: 7 April, 9 m 13 April 5 30 ra. en 16 April, 30 a

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5