GEMENGD NIEUWS. Voor het overige verwijzen wij den Bchrijver en het Heldersche publiek, dat wellioht door de overdreven voorstellingen van den inzender zioh ongeruoht zou ma ken, naar wat wij elders hl dit blad om trent den gereorganiseerd en dienst der politie schrijven. Red. Held. Crt goeden geest, die er onder de leden heerschte. Bij de aangename besprekingen die er gehouden werden, was wel de hoofdscho tel, de pas opgerichte Landstorm-courant waarvan inhoud en doel door den gewe zen Commandant, kapt. de Wolf, uiteen gezet werd. Vooral legde spr. er den na druk op, dat deze courant uitsluitend door vrijwillige bijdragen der leden in stand wordt gehouden dus zonder finamcieelen steun van het Rijk. Tevens werd aan leder lid gratis een prachtfoto van H. M. de Koningin uitge reikt, welwillend: door H. M. aan de le den van den Bijz. Vrijw. Landstorm aam geboden, en voorzien van H. M. handtee- Jtenlng. Daarna werd In overleg met den tech nischer! adviseur, Lt. de Jong, overge gaan tot het vaststellen der schietoefenin gen. Bij de rondvraag werden de vragen gesteld door eenlge leden, naar genoegen, door den Gewestelijken Comm. en den heer Oolders adm. van het verband, be antwoord. Na een woord van dank door den wn voorzitter gesproken tot den Gew. Comm den heer Oolders, de pi. Oom.-Jeden en de Leden werd de vergadering te ruim half elf gesloten. 6.30 's m Naar Aruba, Bonaire en Cura<;ao: 6.30 's av. Burgerlijke Stand van Helder VISSCHERIJBER1CHTEN. MARINEBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Dinsdag 29 April Concert Helders Mannenkoor, Casino, 8 u. Dinsdag 6 Mei Openbare Vergad. N. O. G. O. V., Geb. Palmstraat, 8 uur. LEGERBERICHTEN. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. afd. Helder. Bovengenoemde afdeeling hield Dins dagavond 22 April een algemeen© verga dering, die zich kenmerkte door dien GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gehouden op 26 April 1^24. Aanwezig «11e (18) leden. Voorzitter de heer R. P. Keijzer, wet houder. De voorzitter zegt door afwezigheid van den burgemeester 'tot de leiding de zer vergadering geroepen te zijn en heet allen welkom. 1. Installatie raadslid. De voorzitter zegt tegen den heer Pi- sart, dat in de vorige vergadering zijn geloofsbrief in orde is bevonden en vraagt of hjj den eed of de belofte wenscht af te leggen. Nadat het nieuwe lid gezegd, heeft, den eed te willen afleggen, legt hij hierna den eed van zuivering en van trouw af in handen van den voorzitter en wordt hier na door dezen tot lid van den Raad ge ïnstalleerd verklaard. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van dr. F. Keidel, die onder dankbetuiging bericht zijn benoe ming tot Geneesheer voor Eierland en tevens als schoolarts aan te Demen. Me de een schrijven van dr. W. W. van der Vegt,tot aanneming zijner benoeming tot Schoolarts voor wijk n. De voorzit ter verklaart, dat de heer dr. Boswijk reeds mondeling heeft te kennen gege ven, dat hij zijn benoeming tot School arts voor wijk I aanneemt. b. Ingekomen is een verslag van de Commissie van Toezicht op het lager on derwijs. Op voorsteL. van den voorzitter zal dit bij de leden circuleeren. c. Mededeeling, dat kasferificatie heeft plaats gehad. Alles was in orde bevon den. In kas was f 3819.011/,, bij de Giro was berustende 4816.95 en bij de Na tionale Bank 75.000.—. 8. Goedkeuring 1924 en finantiéele re gelingen van het jaar 1928 van het Alge meen Weeshuis. De heer Dros adviseert, dat in de reke ning 100.te veel is gerekend, waarop de voorzitter zegt, dat de verbetering reeds is aangebracht Hierna volgde goedkeuring. 4. Intrekking besjuit benoeming F Evers tot onderwijzer. Nadat de voorzit ter heeft toegelicht, dat de benoemde had gezegd te zullen Aannemen en daarna be dankte, wordt besloten het benoemings besluit in te trekken. 5. Benoeming onderwijzeres aan de M.U.L.O. school Op de voordracht stonden de dames R. A. Mees, G. van Dok en M. A. Kuiper. Nadat de openbare vergadering oven geschorst is geweest, wordt no. 2 be noemd met 9 stemmen, 2 stemmen op no. 1, 1 op na 8 en 1 van onwaarde. 6. Opname van kindoren van N.'Gom es in het Weeshuis. De voorzitter leest voor een schrijven van het bestuur van het weeshuis, waar in verklaard wordt, dat men' geen be zwaar heeft tegen het opnemen van Hil- lebrönd en'Marlet je Gomes, daar de va der geen huishoudster kam krijgen en niet kan arbeiden, daar hij voor zijn ge zin moet -thuisblijven. Hij is nu aan de openbare liefdadigheid prijs gegeven. De goedkeuring -van den Raad wordt op dit besluit gevraagd. Nadat de wenschelijkheid! is betoogd dat Gomes geheel afstand van zijn kinde ren zal doen, wordt opname toegejuicht en het pré-advies van B. en W. tot toe lating bij acclamatie aangenomen. 7. Subsidie-aanvrage voor schoolreis jes. Behandeld werd een verzoek van de oudercommissie te Oost om een bedrage van 1.50 per leerling voor schoolreisjes De heer Pisart, vindt schoolreisjes nut tig en goed, maar meent, dat de ouders deze kosten moeten dragen. Hij zal mee gaan met het pré-advies van B. en W. tot afwijzende beschikking. De heer Vonk zegt de groote waarde der schoolreisjes gaarne te erkennen, doch zegt, dat de arme ouders te Oost de kosten niet kunnen dragen, en wil daari om steunen met een bijdrage. Ook de heer van der Ree gaat met den heer Vonk ac- coord. De schoolreisjes laten den kinde ren heel wat zien, waar ze in hun leven wat aan hebben; als ze eenmaal de school hebben verlaten is er voor het arbeiders kind geen sprake van reizen meer. De heer Epe beweert, dat zich spoedig donkere wolken zullen vertoornen boven het onderwijsinstituut, die zeer bezwa rend zullen zijn voor de gemeenten. Hij wil daarom geen geld beschikbaar stel len voCr schoolreisjes. De heeren Roeper is voor het verlee- nen van subsidie, daar hij dergelijke reis jes op hoogen prijs stelt. De heer de Graaf ziet het groote nut van schoolreisjes niet in. Als ze Artis be zocht hebben, vertellen ze, dat ze ook apen hebben gezien, maar veei meer komt men niet te hooren. De heer Vonk zegt nog, dat men niet angstvallig hoeft vast té houden aan 1.50 per leerling, 1.b.v. zou voor 0<tet ook al een aardigen steun zijn. Hij zou het advies van de onderwjjzerfi[ver- eeniging willen inwinnen. Het voorstel van B. en W. tot afwijzen de beschikking wordt met 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Vonk, van der Ree en Roeper. 8. Versmalling stoep voor het raadhuis. B. en W. stellen voor tot versmalling over te gaan, waardoor wegverbreeding en verfraaiing verkregen zal worden. De heer de Graaf vindt de uitgave van ongeveer 400.nog al veel Nadat de voorzitter toelichting heeft gegeven ön voorgerekend heeft wat de stoep van herstelling zou moeten kosten, wordt het voorstel van B. en W. hij accla matie aangenomen. 9. Aanleg en verbetering van straten Voorgesteld wordt verschillende stra ten op verschillende dorpen onder han den te nemen. De heer Pisart zegt, dat het wensche- lijk is de bestrating op het Schildereind spoedig aan te pakken, want voor mod derbaden behoeft men niet naar Duitsch- land te gaan. Op het Schildereind kan men gedurig terecht.. Nog wordt betoogd, dat aanbesteding wenschelijk is, vooral de grootere werken en dat men met steenen koopen zou kun nen wachten tot deze billijk en goedkoop verkiegen kunnen worden, Hierna wordt het voorstel aangenomen. 10. Aankoop vee-bascule. Over weegbrug of vee-bascule wordt eenigen tijd gediscusseerd, waarna beslo ten wordt het voorloopig op een bascula aan te houden. 11. Financiëele regelingen. De voorzitter deelt mede, dat dit over schrijvingen betreft, noodig door de op heden genomen besluiten. De vergadering gaat hieitmede accoord. Rondvraag: De heer A. Boon vraagt aandacht voor de straat te Oudeschild, waarop de voor zitter onderzoek toezegt. De heeren de Graaf en Stoepkér vra gen om watervoorziening te De Cocks- dorp en bij den Ruigedijk te Zuid-Eier- land. Dit zal den voorzitter niet ontgaan. De beer Roeper vraagt om rioleering te Waai en de heer Keesom wensclit een zorgvuldig toezien op het verv /er langs de wegen, nu er monJ- en klauwzeer is Onderzoek en bijzondere zorg wordt toegezegd. De heer Dros vraagt naar de staan plaatsen der autobussen bij de boot. De Voorzitter zegt, dat hier zoo goed mogeiyk in voorzien wordt. De heer Vonk spreekt over de slordige rommelplaatsen te Oosterend, waarop de Voorzitter zegt, dat hij deze gezien heeft en dat er verbetering aanstaande is. De heer van der Ree klaagt over dé verveloosheid van de school te De Cöcks- dorp en over de onbewoonbaarheid van een huigje te Zuid-Ederland. Zal onder zocht worden. De heer Pisart zegt met genoegen ver nomen te hebben, dat bij de kasopname de zaken in orde waren, hoewel er andere geruchten liepen. Ook pleit hij voor een maximumsnelheid voor motorrijtuigen. De Voorzitter zegt, dat wat de heer Pisart gehoord heeft langs den weg, hier niet thuis hoort. Het woeste motorrijden heeft de aandacht van het Dag. Bestuur, Heirna werd de vergadering gesloten. OUDESCHILD. 29 April. De Verkoop van het Emma-bloemetje alhier heeft opgebracht f 25.82. De heer M. Vlas, koster der Ned. Herv kerk hoopt 1 Mei, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar tot koster werd benoemd. BurgerlQke Stand van Texe] van 19 tot en met 25 April 1924. GoBOREN: Jaoob Cornelis, z, v. Teu- nis Koorn en Cornelia Klaartje Roeper. ONDERTROUWD: Cornelis van der Vliet en Trijntje Willemijmtje Houtwip per; Johannes Hendrikus Bakker en Maria Oatharina Boersen. OVERLEDEN: Jannetje Huig, 67 jaar, gehuwd met Marinus van Boven. JULIANADORP. Een der electriciens van den heer B. had dezer dagen het ongeluk, toen hij bezig was met het monteeren van de electrische geleiding bij den veehouder J. B., van aanzienlijke hoogte te vallen, waarby hij een zyner armen ernstig be zeerde. De heer Vonk alhier legde het eerste verband aan en alhoewel de patiënt klaagde over pijn, is zijn arm toch niet gebroken. Zondagmiddag is bij het café van den heer Quaxs onder Duin, aan den nieuwen weg, het echte, Noord-Hollandsche volks spel: „kat- of tonknuppelen", weer eens beoefend. Hiervoor is steeds veel belang stelling en menig vaatje heeft het dan ook wper tegen de zware knuppels moe ten afleggen. Er was veel bezoek. Bij de verkiezing van 2 Hoofdingelan den van den polder Wieringerwaard, op Zaterdag 26 April, werden met algemeene stemmen herkozen de aftredende heeren: de heeren R. Bakker Az. en P. Grin. Wij -laze» Vji het Noord-Hollandsch Dagblad, dat.de oudste inwoner uit Scha- gen op 91-jarigen leeftijd overleden was. De correspondent van dat blad was niet goed op de hoogte. De oudste inwoonster van Schagen leeft nog. Zij is de 99-jarige mej. A. Bruin. Op de slagersvaktentoonstelling te Utrecht werd eene onderscheiding toe gekend aan den heer D. Raat, te Scha gen, met jachtworst en cotelette pressé. In het gezin G. H. alhier is roodvonk geconstateerd. ANNA-PAULOWNA. Met ingang van 1 Mei a.s. zal op de tramlijn SchagenVan Ewijcksluis een goedkooper personentarief worden inge voerd en wel als volgt: Retour 3e klasse Van EwijcksluisSchagen f 1.10, wordt f 0.80retour 2e klasse Van Ewijcksluis Schagen f 1.50, wordt f 1.20. Het toenemend autobusverkeer zal aan die wijziging denkelijk wel niet vreemd zijn. De heer A. de Boer, onderwijzer aan school I, heeft eervol ontslag aangevraagd, teneinde het onderwijs met pensioen te verlaten. Verbrand. Te Zaandam is Zaterdagmorgen de 69- jarige echtgenoot© van P. de Boer, aan de Tweede Groenlandkade, die alleen thuis was, in haar woning levend verbrand. Toen de buren- hulp kwamen bieden, bleek het beddegoed in brand te zijn ge raakt, en was de vrouw reeds gedeeltelijk verkoold. Verpletterd. Op het terrein van de firma Wm. H. Müller en Co. aan de St. Jobshaven te Rotterdam stond Zaterdagmiddag de 25- jarige electriciën A. V., die dienst deed als kraanmachinist, op een kraan. Door een rukwind ging de kraan aan het rij den en A. V. wilde er afklimmen. Daarbij is hij gevallen en onder de kiel van de rijdende kraan tereohtgekomen. Hij was dadelijk dood. Een blinde passagier. De Zaterdag te IJmuiden binnengeko men stoomtreiler He'nriette IJ. M. 93 had aan boord een Duitscher, die was over genomen van het te Philadelphia thuis- behoorende Amerikaansohe stoomschip Prusa. De Duitséher was te Hamburg aan boord van de Prusa gegaan om aldus zonder reiskosten in Amerika te kunnen komen. Hij werd echter spoedig ontdekt en de kapitein verzocht den schipper der Henriette, den man mee te willen nemen. De Duitscher, die opgaf onderwijzer te zijn en die goed Engelsch sprakywerd ter beschikking van de politie gesteld en zal waarschynlijk worden uitgewezen. Een smokkelaarsdrama. Zaterdag heeft een douane-kruiser in het Kristiania-fjord een smokkelschip be schoten en twee smokkelaars gedood. De douane-beambten waren tot deze beschie ting volgens hun opdracht bevoegd, daar de smokkelaars geen acht gaven op waarschuwingsschoten. Moord op een bank-kassler. De kassier van de Granite City Natio nal Bank te Granite City is vermoord. De moordenaar maakte zioh meester van een bedrag in baar van 68.000 dollar. Een gevangenisblad. In de staatsgevangenis Je Leuven wordt, volgens ,De Schelde", een dagblad uitgegeven ten gerieve van en opgestelc door de gevangenén. Het Nederlandeoh gedeelte staat onder de hoofdredactie van di;. Aug. Bonns. 75 Jaar gevangenisstraf. Te Jollet, in den staat Illinois, is een beroepsinbreker veroordeeld tot 75 jaar gevangenisstraf. Daar de boef, zekere Harry Thomas, 48 jaar oud is, beteeken dit „levenslang". "De man had erkend sèhuldig te zijn aan 276 verschillende misdrijven, w.o. verkrachting van een oude vrouw en doodslag gepleegd op den bewoner van een huis, waar 'hij had inge broken. Steuren. Er worden den laatsten tijd op de En- gelsohe kust herhaaldelijk steuren ge vangen, welke, daar de steur een ko ninklijke vlsch is en de wet bepaalt, dat alle steuren, gevangen op de Engelsche kust, aan den koning behooren, aan den koning worden aangeboden- De MontenegrQnsrhe Kroonjuweelen. Uit Weenen wordt aan de Daily Ohro- nlcle gemeld, dat té Agram verschillende koffers zijn gevonden, waarin zioh de juweelen der Montenegrijnsche konin- klijkB familie bevonden, die bij den terug tocht der Oostenrljksoh Hongaarsche troepen verloren zijn geraakt. De waarde dezer juweelen wordt op 27 millioen francs geraamd. Dranksmokkelarij, Voor de reohtbank te Winschoten is Vrydag geëischt tegen E. V., chauffeur, en J. handelsreiziger te Applngedam, wegens het te Midwolda ongedekt vervoe ren in bussen van 882 liter spiritus 961/- pet., ieder 12,160.60 boete met verbeurd verklaring van de in beslag genomen goederen. Tegen H. A. S., bierbottelaar te Win schoten, die ongedekt liet vervoeren 140 "lter jenever 81.8 pet., 46 liter jenever 82.9 pet. en 98.48 liter jenever k 86.9 pet., is een geldboete van 8000 geëischt. De echtgenoote als lnbreekster. J.l. Dinsdag heeft de landbouwer R. te Doetinohem bij de politie aangifte ge daan, dat er 's nachts Sïj hem was inge broken en 300 was gestolen1. Tevens werd meegedeeld, dat kort geleden twee maal fietsbanden bij hem werden door gesneden en' een partij aardappels was ontvreemd. De politie stelde een onder zoek in en na drie dagen bleek haar, dat de, diefstal was gepleegd door R.'s eigen vrouw en dat deze ook de fietsbanden had doorgesneden. Drie jaar geleden was bij R. 500 ge stolen. Die diefstal bleef onopgehelderd. Thans bekende de vrouw, zioh ook daar aan te hebben schuldig gemaakt. Het geld was besteed om gemaakte schulden te voldoen. De Brusselsche Bank. Zaterdagmiddag deed de reohtbank te Middelburg uitspraak in de zaak tegen den 84-jarigen Witteveen, inspecteur, en den 48-jarigen Van Pagé, directeur van het bijkantoor de Brusselsche Bank, tegen wien resp. 4 en 2 jaar gevangenisstraf was gevorderd. Voor Witteveen wegens verduistering en oplichting, tegen Van Pagé alleen wegens oplichting. De rechtbank veroordeelde 'beklaagde Witteveen tot 27a jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopig© hechtenis, ter wijl Van Pagé werd vrijgesproken. Gearresteerd. H. E., die te Blithoven als politiespion zou zijn opgetreden, is in De Bilt in hech tenis genomen als verdacht van verdui stering van gelden, ingezameld voor hulp verleening aan Japan. Mislukte Insluiping te Amsterdam. Zondagavond hadden een paar insluipers zich toegang verschaft tot een woning aan de Van Woustraat; de bewoners waren tijdelijk afwezig. De beide mannen waren stelselmatig te werk gegaanzij hadden reeds van allerlei klaar gelegd om mede te nemen. Toen werden zij betrapt en ge arresteerd. De bewoners van het perceel hadden vernomen, dat er plannen bestonden in hun woning in te breken. Zij hadden daarom, vóór zij uitgingen, buren verzocht, het huis in de gaten te houden. De buren zagen twee mannen het huis binnengaan, een derde bleef buiten wacht houden. Een der buren heeft, toen de mannen binnen waren, de politie gewaarschuwd, anderei) hielden de deur in het oog, opdat de verdachten niet te vroeg zouden kunnen ontsnappen. De politie kwam en vond de beide insluipers binnen aan het werk met het sorteeren van den buit. De arrestatie was nu het werk van een oogenblik. De man, die buiten wacht hield, had, toen hij de agenten zag verschijnen, het hazenpad gekozen. Een vergissing of. Een bezoeker.van de biljartzaal van een'café aan de Stadhouderskade te Am sterdam had zijn oolbertjas uitgetrokken om gemakkelijker te kunnen spelen. Toen hij de jas weer wilde aantrekken, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat het kleedingstuk was verdwenen. Een oude jas béng er voor in de plaats. Was die verwisseling op zich zelf al rriet aangenaam, nog erger was het voor den gedupeerde, dat in de verdwenen jas zaten twee portefeuilles met 1200 en eenige papieren van waarde. Postduivensport mede het «nawoord van het Ooilege. Tijdstippen van verzanding der brievenmalen. Naar Nsd. Oost-IndlB. VerzendlDgs- weq. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail vla Gen ui of Mareollie Per Eng. mail via Marsellle Datum dor ter post bezorging Tijdstip der laatste bus lichting a. ii. Postkantoor. 9 en 23 Mei 2 en 16 Mei 5 en 19 Mei 11 en 26 Mei 80 April, 6 Mei 6.30 'sav. 6.80 'sav. 900 'sm. 6.80 'sm 6 30 'sav Naar Wod. Wait-lndll. Naar Suriname! Per zeepost via Amsterdam 80 April Per mail via Amsterdam (Colonl(jn) 1 en 22 Mei Per mai) via St. Nazaire 6.30 'sav. 6.80 'sav. 6.30 'sav. 12 Mei Naar Sa b a, 8t. Eustatiu* en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 1 en 22 Mei 6.30's av. Eiken Vrijdag. Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 6 en 9 Mei 1 en 22 Mei 6.30 'ffav. De per zeepost te verzenden stukken zyn te voorzien van de aanwyzing „zeepost.'' Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. van 26 tot 28 April 1924. BEVALLEN: A. M. Trijeberg-Groenleer, d. N. Rab-Boon, z. OVERLEDEN: J. J. van Reemis. 86 jaar, m., wedr. v. C. C. van Dijke; J. Hendriks©, 9 mnd., m.; N. Schllderput, 54 Jqar echtgen. van G. Bruin; G. Kruisveld, 49 Jaar, v., echtgen van S. Biersteker; O. van der Meulen, m., 38 jaar, echtgen. van G. Krul. 26 April 1924. Aangevoerd door 18 kordere: 2630 middel tongen p. stuk 0.40—0.70; 1050 kleine tongen p. stuk 0.16—0.20; 6 tarbotten p. stuk 8 10; 16 kisten zetschol p. kist f 1418; 112 kisten kleine èchol p. kist 3AO—7; 12 kisten schar p. kist 1—2; door trekkers: 870 tal haring p. tal 0.20—1.05; tal geep P- tal 23.50. 28 April 1924. Aangevoerd door trekkers: 20 tal hafring p. tal 1.50—1.80. 29 April 1924. V.m. 8 uur niets binnen. KolomeL F. Smit. f Te Haarlem is op 60-jarigen leeftijd over leden de g<e(>ensionneerde kapitein ter zee F. Smit. Hij was onderscheiden met bet officiers kruis in de orde van Oranje Nassau. L. J. Stoit Dijck. t Lult. ter zee 2e kl. L. dl Stoit Dijck ia, 30 jaar oud, in Ned.-Lndië overleden. Lult ter zee 2e kl. W. van den Donker is te Willemsoord belast met het bevel over Hr. Ms. torpedoboot Z 4, ter vervanging van den Vult. ter zee 2e kl. P. van Popta, die overge plaatst is aan boord van Hr. Ms. pantserechip Tromp, bestemd voor buitenlandschen dienst. Lult. ter zee 2e kl. J. J. van Stuyveeant Meijen wordt van -Willemeoord overgeplaatst naar Vlissingen om tegenwoordig te zijn bij de proeftochten van Hr. Ms. kruiser Java. I>e nieuwbenoemde luit. ter zee 3e kl. M. Merens is geplaatst op het Wachtschip te Willemeoord. De off. van den marine-stoomvaartdienst 2e kl. H. L. J. de Jong wordt uit Ooet-Indië terug verwacht. Off. van gez. 2e kl. D. J. Buining zal tegen woordig zijn bij de proeftochten met den te Vlissingen in aanbouV zijnden kruiser Java, die bestemd is voor Indië. 20 April per s.s. Kawi uit O.-I. in Neder land teruggekeerd: Booteman G. J. J. Schllthuizen en A. v. d. Weyden. 30 April: ser-g.-ach rij ver D. A. B. Wendel van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen en bestemd om de proeftochten van de Java mede te maken; serg.-maj. d. mars. T. L. van Deursen van Tromp naar Wacht schip Willemsoord; serg. d. mars. D. Obbes .van Heemakerck naar Wachtschip Willems oord-, serg.-maj. d. mars. C. W. Wortelboer van Afd. mars. Rotterdam naar Tromp; serg. d. mars. J. Wit van Mk. Amsterdam naar Heems- kerck; id. J. Bertlng van Tromp naar Wacht- schip Willemsoord; bott.-maj. J. Schenk van Hospl. Willemsoord naar Tromp; s|erg.-bott. J. J. Sinjorgo van Wachtschip Willemsoord naar Hospitaal Willemsoord. 10 Mei: serg.-mont. T. J. G. van Danslk van M.k. Amsterdam naar O.zeek. Willemsoord. 1 Mei: id. H. J. Dupuy van de Kooij naar de Mok. Texelsche Eierenveiling, 28 April 1924 Aangevoerd 31000 kipeieren, hoogste 6.60 per 100, laagste 5.70 per 100; 2600 eendeieren hoogste 5.70, laagste 5.40. BROEK OP LANGENDIJK, 28 April 1924. Peen 2A02.70, klein 1.90, grove uien 9.70 per 100 K.G. Aanvoer 700 K.G. uien, 1075 K.G. peen. Levering van brandstoffen. Door het Rijksinkoopbureau is aan de firma 8. Bandsma opgedragen de levering van brand stoffen ten behoeve van de korpsen en inrich tingen in het garnizoen Helder, gedurende Hb maanden Mei en Jiuni, tegen de navolgende prijzen: Stukkolen 24.per 1000 K/5.; eierkolen (Wilh.) 28.— per 1000 K.G.; lange turf 1.20 per 100 stuks en vuurmakers 0.40 per 100 stuks. Geneeskundige verzorging. Op Zaterdag 3 Mei as. om 10.30 voorin, zal in het gebouw van den Marinebuitendienst voor vrouwen en 'kinderen van .gehuwde mili tairen in het garnizoen Helder gelegenheid zijn tot vaccinatie en revaccinatle. Trouwboekjes en geboortebewijzen hiertoe mede te brengen. Bevorderingen. Met ingang van 1 Mei aangesteld tot dienst plichtig serg. bij het reg. kust-art., de dienstpl. korp. lichting 1923 III, L» A. van Putten, P. L. Meijer, H. K. Kraal, J. Belgrave, J. W. v. d. Bosch en A. J. Brouwer. Zondag 27 April J.l. hield de Poetdulvenver. '„Stormvogels" alhier een wedvlucht vanuit Delft, afstand1 105 KjM. .De vogels werden om 9 uur 8 minuten in vrijheid gesteld. De uitslag ls als volgt: le pi ij b blauwband N 9 (19) 7042 en 2e prijs vale N 27 (20) 1048, belden eigen dom van P. Kwast, voorwaar een mooi succes. Verder 8e en 4e prijs P. Rlteoo, öe, 7e en 10e prijs P. Rietveld, 6o J. Hoijkoop, 8e A. Giiij- ken, 9e G. Bot, 11e J. Fluri, 12e G. do "Wdt De eerste prijs werd oaa 10 u 25 m. 26 sec, en de 12o om 10 u. 47 m. 47 e. geconstateerd. A.s. Zondag wordt gevlogen vanuit Dordrecht afstand 140 KM. Schagen. Door den Nederl. Postduivenbond werd Zon dag een algemeen© vlucht van Rozendaal ge houden, waaraan ruim 10.000 duiven deel namen, van de afd. Behagen waren daar 20 bij. De afd. had voor deze vlucht 8 medailles be schikbaar gesteld, een zilveren en twee bron zen. Te Rozendaal werden de vogels om 9 Uur In vrijheid gesteld. De eerste duif kwam'te Schagen aan om 11 uur 87 min., eigendom van den heer Weichman; de 2e van denzelfden om 12 uur; de 3e van den jongeheer van der-Prullc oan 12.30. I

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7