T Tweede Blad. J. HEI JLOO, v/h. FILBRI, PLAATSELIJK NIEUWS KAREL I SIGAREN alle Glazen. VAN DINSDAG 1 JULI 1924. Koninklijke Marine Jachtclub. Invaliditeit»- en Ouderdomsrente. V erkeersbeperklng. Straffeloosheid militaire bestuurders. Muziekschool „de Toonkunst". Ingezonden MededeeJlng. De aanstaande kennis. Kermis in „Casino". Afsluiting kermisterrein. Mast overboord gezeild. Uit het Polltle-rapport. Ingezonden Mededeeling. Opticien - Hoofdgracht 73. SPECIAAL ADRES voor het spoedig vervaardigen van SPORT. Kon. Marlne-Jachtcltfb. Voetbal De heer J. Smal, leerling der Radio- school alhier, siaagte te dien Haag voor het Rijkscertificaat van Radiotelegrafist. Onze vroegere plaatsgenoot© mej A. J. Kramer zji. v. d. "Vlies is 26 Juni voor 2e gedeelte krankzinnigenverpleging geslaagd. Op Zaterdag 12 Juli a.s. zal door de Ko ninklijke Marine-Jachtclub bij' gelegenheid van de Zeilwedstrijden ook een wedstrijd worden gehouden voor botters zonder motor en haringvlotten van 22—24-voet zonder zwaarden, gezeild door 2 man. De regeling zal nader worden bekend gemaakt. De prij zen zullen zijn geldsommen, terwijl om tot deelname op te wekken elk deelnemend vaar tuig een kleine geldelijke vergoeding ont vangt. Aanmelding vóór of op> Woensdag 9 Juli bij, den heer O. Rot, Binnenhaven. De prijzen voor den wedstrijd zijn beschik baar gesteld door het gemeentebestuur van Helder. De directeur van het Postkantoor Hel der brengt ter kennis van belanghebben den, dat de rente toegekend krachtens de Invaliditeitswet en de Ouderdomswet 1919 voortaan eenmaal in de vier weken zal worden uitbetaald en' wel voor de eerste maal in de week van 7 tot 12 Juli e.k. In de week van 30 Juni tot 5 Juli vindt geen rentebetaling plaats. Tengevolge van een misverstand zijn aan sommige rentetrekkers onjuiste data opgegeven. Op de betrekkelijke kennis gevingen gelieve men te lezen in plaats van Woensdag 16 Juli Dinsdag 8 Juli, in plaats van Woensdag 23 Juli V r ij d a g 11 Juli en in plaats van Woensdag 30 Juli Zaterdag 12 Juli. •Het verdient aanbeveling de rente op den vastgestelden betaaldag in ontvangst te nemen, aangezien anders 4 weken moe ten verloopen, voordat opnieuw betaling kan geschieden. Onder overweging, dat het berijden met motorrijtuigen, welke met inbegrip van die lading en asbelasting grooter dan 2250 K.G. hebben, de basculebrug over dten mond der spoorweghaven ruim 260 M. benoorden K.M. paal 70 van den Rijksweg van Alkmaar naar Nieuwediep onder de gemeente Helder aan- beschadiging blootstelt, heeft de Minister van Waterstaat bepaald, dat deze Rijksweg, voor zoover strekkende over de genoemde brug, gesloten wordt verklaard' voor die motorrijn tuigen op meer dan twee wielen, welke een asbelasting zwaarder dan 2260 KXL hebben. In ons blad van Zaterdag ontleenden wij aan het Militair Rechtelijk Tijdschrift een beschouwing over de straffeloosheid van militaire bestuurders van motor-rijtuigen, die in dienst de Motor- en Rijwielwet over treden. Doordien een Koninklijk Besluit, dateerende uit den mobilisatietijd, nog steeds niet is ingetrokken, is op grond van artikel 24 dezer wet een militair bestuur der strafrechterlijk niet vervolgbaar. Waar wij uit goede bron vernemen, is de noodzakelijkheid van intrekking van het bedoelde K. B. meermalen gebleken. Het is van voldoende bekendheid, dat de bestuurders van de militaire automobielen hier ter plaatse zich dooreengenomen nog al eens aan overtredingen schuldig maken. Niet alleen, dat zij te hard rijden in de bebouwde kom der gemeente en aldus de maximum-snelheid overschrijden, dooh hun wijze van rijden laat wel eens te wen schen over, waarvan ©enige malen reeds een aanrijding het gevolg was. In zulke gevallen zal natuurlijk de po litie haar plicht doen en de overtreders verbaliseeren, doch strafrechterlijke ge volgen heeft dit niet, wanneer het alleen een overtreding van de M. en R.-wet be treft. Wel kunnen de overtreders door hun Commandant ter zake disciplinair ge straft worden, doch dan de beoordeeling van het feit en de strafmaat missen dan, zooals van zelf spreekt, elke wettelijke grondslag en hangen geheel af van het inzicht van den betrokken officier. Ook al is het wettig en overtuigend bewijs door het opgemaakte proces-verbaal en de bekentenis van den verdachte b.v. ge leverd (en zou dus elk rechtscollege ver moedelijk een veroordeelend vonnis vel len), dan nog kan het persoonlijk gevoe len van den militairen strafoplegger er toe leiden, dat de betrokkene vrij uitgaat. En in zoo'n geval ook al is het feit niet zoo ernstig wordt de repressieve en af schrikwekkende werking van 'n strafvon nis gemist. Bovendien wordt veler rechts gevoel er niet door bevredigd. Intrekking van het bedoelde K. B. is dus urgent en naar verluidt, zouden in die richting reeds stappen gedaan zijn, welke door de stroeve werking van de departementale machine nog geen resul taat hebben gehad. Het is echter te hopen, dat, nu dte zaak weer in bespreking is ge komen, eindelijk eens een einde zal ko men aan den toestand van „oorlogs gevaar". Het behoeft wel niet gezegd' te worden, dat militaire motorrijtuigbestuurders bui ten s rijksdienst en niet rijdende met rijksmateriaal, het buitenkansje van straf feloosheid niet hebben. f De uitvoeringen van de Muziekschool des heeren De Hoogh zijn in- de jaren van hun bestaan reeds ingeburgerd, en men kan er zeker van zijn, d'at tfe zaal dan vol is. Dit jaar zelfs was oe toevloed zóó groot geworden, dat de heer De Hoogh het programma over twee avonden had verdeeld. Gisterenavond werd het eerste gedeelte gegeven, de rest komt morgenavond aan de beurt. Behalve de wel wat erge overvolheid der zaak is vooral het uitgebreide programma te groot voor één avond. Het is niet maar enkel zang der leer lingen, die ten gehoor© wordt gebracht, maar heer De Hoogh voert heel© cantates op. De vorige maal kregen we dat alleraardigste nummer van Amory, maar hedenavond was een dmiebedrjjvig kinderzangspel op het pro gramma geplaatst, van Cath. van Rennesi, op woorden van Mevrouw Van HilleGaerthé. Ieder nu, die weet wie onze componiste Cath. van Rennes isi, en die bovendien weet, dat mevrouw Van Hille een onzer beste hedien- daagsche kinderschrijfsters is, zal begrijpen, dat dit kinderzangspel iets zeer buitenge woons was. Hoe benijdenswaard zijn onze tegenwoor dige kinderen! Wat hebben hun ouders in dit opzicht .veel gemist, dat deze peutera als iets dat hun van rechtswege toekomt, aanvaarden! Zeker, we hadden ook toen wel wat goeds, herinner u maar de allerliefste liedje» van Worp,, die de kinderklassen van „Morgen- roodi" zongen, maar tegenwoordig is dat alles meer „af". Het is inniger, zuiverder, echter, dieper geworden: ons eigen meer en meer gecompliceerd maatschappelijk leven heeft er zijn weerspiegeling in gegeven. Wat 'is-ie weer zwaar op de hand vanavond! roept de lieftallige lezeres uit, en met de diepste basstem, die bestaat, vraagt de -lezer mij of het dan zoo gecompliceerd en zoo diep zinnig vanavond was? En dan moet ik anti woorden: integendeel, het was noch het een, noch het ander. Hoe was het dam? Duister: er kwam, toen het scherm opging, een zachte ontroering aangeslopen. Op flu- weeien voeten liep zij, waar zij ging, ontlo ken bloemen, zonneschijn en lach. Zij' door trok de zaal, zij; doofde het buitenste licht der kroonlampen en stak het binnenste, dat van uw ziel, aan. Zij ging van den ©enen stoel naar den anderen, en raakte met ©en toover- staf de menschen aan; onhoorbaar zweefde zij rond en rees en rees. En alles verdween, de groote zaal van „Casino", de stoelen waar op wij zaten, de maatschappelijke stelsels, waarover wij strijden, de concurrentie, de strijd om het bestaan, de ergernis, het levens leed. De zorgen en de zuchten, de onrust en de onbevredigdheid. En er waren slechts bloemen. Bloemen waren op het tooneel blonde en donkere, met witte kleedjes aan, de kopjes ter aarde gebogen. Er waren enkele nieuws gierige bloempjes: het madeliefje stak haar blonde kopje op om in die wereld rond te zien, de fel-gele boterbloem boorde zich uit het gras omhoog. Maar 't schuchtere vergeet- mijsnietje bleef met het kopje omlaag, en ook 't viooltje waagde zich niet buiten. Toen kwam de Lentekoningin aangeschre- dem, die, al die slapende bloempjes ziende, van medtedoogen bevangen werd en ze nood de tot ontwaken. „Ontwaakt nu, crocus en viool, en bloeit weer in het kruid'', zoo zong ze; „komt, steekt uw kopjes op, tulp en ane moon". Maar de kinderbloempjes antwoord den, liggende op dien grond: „Ach, laat ons nog rusten en Slapen» wij zijn nog zoo teer en zoo klein". Totdat het fluit'kruid,de moedigste en sterkste der bloemen, besluit bij. Koning Winter op audiëntie te gaan. Koning Winter, moet u weten, heeft Prins Zonneschijn ge vangen en wii hem niet ivrijilateni. En zonder Prins Zonneschijn; ach! kunnen de bloem pjes niet groeien en bloeien. En ziedaar dan» hoe een aantal moedige bloempjes, het Meiklokje en het Madeliefje, deren, naar den barren koning op audiëntie de Margriet en de Boterbloem, en nog an- gaan. De Koning troont in het tweede bedrijf op zijn troon; twee allerliefste pages ter weerszijden. Prins Zonneschijn ligt slapend op een rustbank. En de Koning, hoewel hij van al die bloemen met hun lent egeur en hun zonnegloed niets hebben moet, is niet bestand tegen zóóveel belagers; dansend en huppe lend komen de bloempjes aangesprongen, het Prinsje wordt wakker en gaat mee. En in het 3e bedrijf de overheerlijke apotheose: een wonder festijn van bloemen, bloemen. Bloemen in groote massa's, in- 'bossen, in ruikers, in kransen; alles, alles is openge barsten. Zie de geurende Meidoorn, die in vole trossen is opengegaan; kijk hoe de paarse sering en de witte tussohenfaet groen prijkt, de dikke sneeuwbal rekt1 zich genoe- gelijk uit, ofschoon haj; het niet koud gehad heeft, de wollige baas, en de gouden regen spreidt over dat alles zijn gele en gloeiend© pracht. En alle bloemen brengen haar hulde aan Koningin Lente; alles wat in de duinen; op de weilanden in de omgeving in 't wild groeit, hadden ze verzameld en stapelden ze voor de Lente op. Totdat de zon gaat ver dwijnen en alle bloemenikindeirtjes weer sla pen gaan. Goe nacht. Neen, het was heeüemaal niet gecompli ceerd Het was roerend van eenvoud, een voudig als de schoonheid, het was de Schoon heid zelve. Het- was het meer-dian-aledaag- sche, het was het buitengewone, het was dat wat Baülus noemt: Geloof, Höop en Liefde, deze drie, maar de Liefde is de meeste. Het was de Liefde zelf en daarom was het su bliem. En daarom ook zijn onze hedienidlaag- sche kindertjes zoo te benijden. Want oók de Liefde is inniger en dieper geworden. Wat zal1 ik u van de rest nog vent len? Wiiji kennen deze zangpraestaties: het puik van zoete kelen doet zijn best, en ter afwis seling zingen dan wat grooten een liedje of een duet. Allerleukst was de Dalcroze-klasse met een geestig nummertje van Wierts: een tragi-komisch verhaal' van klein Janne- man, die midden in de week zijn beste pakje aan had. De wijze waarop de twee Janne- mannen vertelden, dat de oorzaak hiervan was, dat ze hun daagsehe broék hadden ge scheurd, was 'Onovertrefbaar» en de aanwezi gen hadden er geweldig veel pret in. De heer O. Koorn, uit de „Toko",, sinds kort leerling der zangklassen, bewees een goeden tenor te hebben en oogstte met zijn bedde nummers veel' succes. Mejuffrouw Bakker (Mien 'Bak ker) was ook nui weer present; zij! zong een Forma Delgado S 8 cent Elegant10 een Special S .12 cent tweetal lieve liedjes en gaf blijk van een goedgeschoold; sympathiek geluid. Maar wij kunnen slechts een greep doen en moeten het hierbij laten. .Zooals gezegd; Woensdagavond de rest, waarbij een herha ling van het zangspel wordt gegeven. Ver der wordt dan ais eerste nummer ©en kleine cantate van L. v. d. Laafcen gezongen, „Vo gelenfee", en tal van andere aantrekkelijke nummers. De heer De Hoogh' zal1 hiervoor ongetwijfeld nog wel introductie® geven ais er plaat® ia De eerste voorteekenen, d'at er kermis op til is, waren reed» in het laatst der vorige week waarneembaar. Het woonwagenkamp aan het einde van de Binnenhaven, waar in normale omstandigheden een drietal wagens (soms nog minder) staan, groeide met den dag aan en langs den Rijksweg zag men ze bivakkeeren of naar Helder optrekken; van waar sommigen deze week mogs eens even overwippen naar Texel, waar thans de ker mis hoogtij viert. In enkele dagen tijds is het woonwagen kamp Uitgebreid tot ©en 30-tal wagens en daarbij schijnt het nog niet afgeloopen te zijn. Een gedeelte van de Aohterbionenihaven moest reeds in gebruik worden genomen om aan. alle wagens standplaats te geven Het voor Helder eenigszins vreemde volkje trekt van de zijde der burgerij', evenals vroeger, natuurlijk de noodige belangstelling. Nu en dan staan heel© drammen om en fin het kamp om het vertier daar gade te slaan. De woonwagens heeft men d'aar in soor ten; mooie, goed ingerichte, slordige en min of meer-bouwvallige. Indien de (bepalingen derWet op deWoonwagens enWoonschepen voldoende zullen zijn doorgewerkt, zal' ook dat wel veranderen' Echter schijnen de be woners zelf zich er niet veel aan gelegen te laten liggen. Zij zdjn dat vrije, ongebonden leventje zoo gewend, dat zjj maar zelden be hoefte gevoelen om zich wat te „civiliseer reni". De wetgever echter, die zijin zorgen tot allen uitstrekt, wil' ook hier trachten een klein beetje hygiëne te dtoen doordringen, in 't belang van de Volksgezondheid Zoo op gezette tijden gaat dte politie in het kamp eens appèl houdien om te zien, wie onze gemeente alzoo de eer van ©en bezoek aandoen. De monsterrol wordt dan zoo noodog aangevuld om een juist overzicht van de be manning te krijgen. Dooreengenomen valt het volkje nogal mee en zien ze er dikwijls meer kwaad uit dan ze in werkelijkheid zijn- Ze weten wel, dat de arm van de Wet ver reikt en dat men met het openbaar gezag beter op goeden- voet kan leven. Natuurlijk zullen er zijn, diie eens trachten om zondter vergunning muziek te maken of ergens gras te snijden voor bun paarden; doch dat zijn nu eenmaal dingen; die er zoo bij' hooien. Volgende week Maandag worden ze over onze stad losgelaten en zal het overal volojj muziek, zang en acrobatiek zijn! •i m m Ook van de zijde der grootere kermisver makelijkheden begint de belangstelling te ko men. Op het spoorwegemplacement, de z.g. „Veelading", stond gistermorgen reeds een tweetal wagens van de bekende Wafelbak kerij van Loggen. Aan de Achtergracht W.Z. ligt reeds dte schuit» uit wier lading dezer da gen dte Schouwburgtent op het Nieuwe Kerk plein zal verrijzen. Zondag a.a zal Leon Dassi daarin reeds zijn voorstellingen be ginnen. Ook achter de R. H. B. S. heeft reeds een aantal vaartuigen ligplaats genomen. En er zullen er dezer dagen nog vele volgen. Donderdag a.a zal het opbouwen wel begin nen tot groot vermaak van jong (en oud)! Evenals vorige jaren zal het Kermisterrein zijn gelegen aan het Havenplein, langs den Kanaalweg, op het Westplein en vermoede lijk langs dte Kerkgraoht tot den Singel De verbinding tusschen dte verschillende kermisterreinen, HavenpiednWestplein' en KruiswegHavenplein v. v., zal wederom door verschillende rijtuigen en motorrijtui gen onderhouden worden. Na d© vorige 'ker mis is dte Verordening op het stationneeren met bespannen rijtuigen len motorrijtuigen tot stand gekomen en op grond daarvan is dus ook het rijden „van de kennis naar de kermis" zondter vergunning van Burgemees ter en Wethouders verboden. Zooals men reeds in een in ons Zaterdagblad voorko mend© officieel© advertentie heeft kunnen lezen; hebben B. en W. bepaald; dat voor een vergunning voor het rijden gedurende de ikermiisdagen alleen in aanmerking komen ziji, die reeds een vergunning tot. het station neeren <h.v. voor het rijden op Huisduinen of op den theetuin „Duinoord") hebben be komen. Een bepaling, die gezien In het licht der bedoelde verordening, en in verband met de verplichtingen; waaraan men moet vol doen, voor dte hand ligt. Zooals ook reeds is bekend gemaakt, die nen gegadigden zich v r 3 J u I i a. s. aan te melden ten buTeele van den Commissaris van Politie, die namens B. en W. toestem ming zal! verleenten. Aan de vergunning zul len natuurlijk bepaald© voorschriften, wat oetreft standplaatsen, route, e. dl worden ver bonden. De standplaatsen zullen zijn: Kerk- gracht voor het 'Oude Weeshuis, Kanaalweg voor de R. H. B. S. en Palteissteeg. De route s op dusdanige wijze vastgesteld1, dat niet over het kermisterrein, dóch zooveel mogelijk angs stille straten wordt gereden, hetgeen een uitstekende maatregel is. Vergeleken bij i iet vorig jaar gaan we dus ook dn dit opzicht vooruit! De Casino-directie heeft dit jaar 2 eerste ranga tooneelgezelschappen gele genheid gegeven hun eerste klas stukken op te voeren. Het Casino-repertoire staat dan ook dit jaar op hoog peil zoowel wat stukken als opvoeringen1 betreft. Het zul len ware kunstavonden zijn. Zondag en Maandag zal ,,Het Schouwtooneel" ope nen met het allerleukste ,,'t Krokedilletje" met Jan Musch persoonlijk in de hoofdrol, het stuk dat In Amsterdam, ondanks den malaisetijd avond aan avond was uitver kocht. Dit lachsucces waarin Jan Musch op onvergelijkelijke manier do rol van Huschkte, de Inbreker ervult, zal een waardige opening zi r an de-© f eest- week. „Krokedilletje- zal een magneet zijn, die het publiek onweerstaanbaar aan trekt door het prachtige spel uitbundig lachsucces maar bovenal door de schit terende creatie van onzen grooten acteur Jan Musch. De pers schrijft hierover: „Algemeen Handelsblad": Een gelukkige greep die Jan Musch gelegen heid geeft tot geestig spel, het heeft een uit verkochten Schouwburg tranen doen lachen. „De Telegraaf": Genoegen beleeft men aan Jan Musch met al die linke glunderheid en de sappige bru taliteit, die hij voor het genre geven kan. Het gaat hem van harte. Het is zoo amusant als men maar wenschen ikan. De voorstelling loopt vlot en belooft voor het Schouwtooneel een succes te worden. „Haagsche Post": Óm je een stuip te gieren zoo gezellig. Dit is nu weer eens een echte onvervalschte lach en! brulschlager. 1 Het mooiste Is dat Musch geen oogenbltk gewild komiek doet, maar natuurlijk .blijft. „Hte Krokedilletje" la voor het Schouwtooneel een uiting van „vroo- iijke kunst" waarvan het veel plezier heeft. „Nieuwe Rotterdamsche Courant": Zoodra Musch op het -tooneel komt als een onverstoorbare, 'goedgeluimde, doorgewinterde Inbreker, die bij een onder valsohen naam wel gesteld en deftig geworden oud-vakgenoot komt binnenvallen, heeft hij bij bet publiek het pleit gewonnen. Zijn spel is van een prach tige levendigheid en van telkens verrassende fantasie, waarvan ook zijn uiterlijk getuigde. „Vaderland" (Henri Borel) Dit dolle, leuke, geestige stuk, vol situaties om van tegen den grond te gaan van *t scha teren, voornamelijk door het oer-komisohe spel van Jan Musch, is wel een van de koddigste amu&ements-stukken die dit jaar zijn opge voerd. „De Maasbode": Grappig is het, vooral door het, als steeds, voortreffelijk spel van Jan Musch, een en al gemakkelijkheid en echtheid. Groote Schonwburgloge Kerkplein. Naar wij uit Amsterdam vernemen zul len gedurende de eerste drie dagen van de kermis door de artisten van de Kon. Vereeniging het Ned. Tooneel met mede werking van mevr. Rika Hopper (voor haar vertrek naar Ned. Oost-Indië) drie buitengewone voorstellingen1 in de Schouwburgloge gegeven worden van „Marguérite Gauthier" met mevr. Rika Hopper in de titelrol Het bekende liefde spel van Alexander Dumas, dat op het oogenblik met een enorm succes en stampvolle zalen in den Stadsschouwburg te Amsterdam wordt opgevoerd. Verdere rollen' zullen bezet worden door Jacq. van Hoven als Armand Duval, Louis van Gas teren, Bart. Kreeft, Ellas van Praag, Ma rl© Mennier—Nagtegaal. Uze van der Raaij, Beppie Booleman, H. Kamunijer, Verenet enz. enz. Het stuk Marguérite Gauthier Is wel willend afgestaan door Dr. W. Rooyaards. Zie verder de advertentie en de reclame- billetten. Reeds gedurende verscheidene jaren werden bij de toegangen tot het kennis- terredin palen en afsluitbooxnen geplaatst, welke in den namiddag werden gesloten, teneinde het rijden op het kermisterrein te beletten, aangezien zulks hinder en ge vaar oplevert, zoowel voor 't publiek als voor de kramen. Tot verleden jaar was daarop echter geen algemeene verbods bepaling van toepassing. Om echter met meer succes te kunnen optreden en over treders kunnen verbaliseeren, is geduren de de laatste dagen van de vorige kermis op grond van artikel 158b der Algemeene Politieverordening het kermisterrein door den Burgemeester voor het verkeer geslo ten verklaard van de® middags 12 uur tot het sluitingsuur der kermlsinrlchttngen. Het verbod, op welks overtreding ten hoogste 10.boete is gesteld, geldt voor rij- en voertuigen (w.o. handkarren), mo torrijtuigen en rijwielen, en zal met bor den zijn aangeduid» Ook dit jaar zal zulks het .geval zijn en zullen ingaande Maan dag a.s. het Havenplein, de Kanaalweg en het Westplein op de genoemde uren wor den afgesloten. De botter T.X. 110, schipper G. Wezel- man, heeft buiten het Westgat zijn mast overboord gezeild, en is door H.D. 80 alhier binnengebracht. Ten nadeel© van een bewoner van de Plantsoenstraat zijn op het strand twee lakschoentjes ontvreemd. Bekeurd werden een woonwagen bewoner wegens het maken van harmo- nica-muziek op het strand en een bewoner van de Vischstraat wegens liedjeszingen op den openbaren weg, beiden zonder vergunning. Zaterdagavond werd assistentie ver eend in de Vijzelstraat, daar door een on bekende, die zich ergens verdekt had op gesteld, mflet steenen geworpen werd naar woningen; waardoor reeds een ruit was vernield. - Zaterdagavond omstreeks 11 uur werden een tweetal personen, die zich op de Zuidstraat en nabij de Kelzersbrug be vonden, zonder aanleiding hunnerzijds aangevallen1 en mishandeld door iemand, wonende aan de Bassingraóht. Van den een werd de hoed van 't hoofd geslagen, terwijl van den ander het aangezicht door een toegebrachten slag opzwol. Door de politie te Amsterdam wer den alhier een drietal jongens aange bracht, wier opsporing daar was gevraagd. Eén hunner bleek te Behagen een' rijiwiel te hebben ontvreemd, dit te hebben ver kocht, waarna hij met de anderen de op brengst had verteerd. Bovendien bleken twee hunner schuldig te zijn aan inslui ping in een woonschip, dat voor ©enigen tijd in de Binnenhaven lag. Zondagavond omstreeks 8 uur ge raakte aan de Binnenhaven nabij Onrust een motorrijwiel met zijspan, waarin drie personen gezeten waren, te water. Zij werden door omstanders uit bet water gehaald en in een woning binnengebracht waar Dr. Thorbeoke hen behandelde. Zij bleken met den schrik vrij te zijn geko men. De oorzaak is, dat de bestuurder in de bocht nabij Onrust zijn stuur niet meer meester was. Het motorrijwiel werd door omstanders op het droge gehaald. De politie moest Zondagavond eenige malen optreden tegen marine- schepelingen; die de orde in het woon wagenkamp aan de Binnenhaven dreig den te verstoren. Door een bewoonster van de Tuin straat werd aangifte gedaan, dat Zondag avond bij haar afwezigheid iemand zich wederrechtelijk toegang tot haar woning verschaft had. 10e Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 4 Juli 1924 Waarschuwingsschot (halfstok hij schen vlag Z) ten 8 u. 15 m. Voor modelsloepen en AH.C. Jachten, 6 mimutenschot (hijschen vlag Z) ten 8 u 25. Afvaartschot (strijken vlag Z) ten 8 u. 80. Voor fantasiesloepen. 5 minuten schot (hijschen vlag Z) ten 8 u. 40. Afvaartschot (strijken vlag Z) ten 8 u. 45. Baanrichting met zon Roode vlag. Baanrichting togen zon Witte vlag. De afvaart ie altijd van West naar Oost. De aankomst is altijd van Oost naar West. Ned. Corinthlans. De Oommissie voor beoordeeling van aan vragen' tot het spelen -van wedstrijden met samengestelde elftallen tegen buitenlander» heeft aan die Ned. Corinthlans definitief gewei gerd, om op 22 en 24 Aug. a.s. In Kopenhagen te spelen, hoewel naar wij vernemen verschil lende voormannen in de voetbalwereld het hunne gedaan hebben om deze zeer redelijke aanvrage toe te staan. Het is aan de Ned. Oor. toegestaan ten bate van het N.O.C. te spelen tegen de Beerschot F. C. of een andere ibuitenlandsche vereeni ging. Naar wij vernemen is men te Kopenhagen zeer ontstemd over de weigering en vraagt men om de motieven. Voor het bestuur der Ned. Oor. 'bestaan er in casu geen begrijpelijke motieven, waar toch deze wedstrijden buiten het N. V. B. seizoen en buiten Nederland zou den gespeeld worden. Te begrijpelijker is deze houding der Com missie die wel om. toestond', dat een Haagsch en een Leldsch gemengd elftal ln Duitschland speelde en dat het Haagsche Qulck zioh -ver sterkte met spelers uit andere vereenitgingen tegen de Boldklubben gevallen waartegen op zich zelf ook niets in te brengen valt De wedstrijden van Zondag. Nederlaagwedstrijden BLR.C. H.R.C.— Hollandia 1—6. Seriewedstrijden „Alkmaar." Alkmaar Geel Wit 2—1, BatavierAlcmarla Vlctrix 8 14 (finale). Tweede prijs. Noderlaagwedstrijden D.TH. te HoogkarspeL D.T.S.—H.RX3. 8 2—2. Vriendschappelijk. HelderZwaluwen 6—1, J.V.C.S.V.S. 1-A, Helder 4— H.R.C.- cornb. 33, Helder bGeel Wit b 61, Geel Wit aJ.V.C. 3 1—2, H.R.C. 4^Z.VS. 2 2-0. Neder 1 a^g-wedstrijd ILR.C.Hollandia 1—6. Er is toch nog altijd een groot verschil tus schen bet spel van een 3e en 2e klasser. Dit bleek Zondag wederom toen .H.R.C. Hollandia op bezoek had. Hoewel de thuisclub veel beter partij gaf dan tegen Spartaan en de cijfers dan ook ongetwijfeld geflatteerd zijn heeft niettemin Hollandia op verdiende wijze gewon nen. De meerdere routine, inzonderheid het juiste moment van schieten, gaf hier den doorslag. H.R.C. kwam met een nieuwen speler op de linksbinnenplaat-s uit en -had deze alsnog gewijzigde opstelling: Beijer, d.; Buis, Ter- burg, a.; Augusteija, Bak, Hoenderdos, m.; den Os, Ties&en, Arts, Roodhuizen, Luit, v. De le helft hadden de roodjes den vrij krach- tigen wind in het voordeel en aanstonds kreeg de rechtsbinnen 2 fraaie kansen om de score te openen, doch door een ondeelbaar oogen blik te treuzelen, gingen deze verloren. Hoe wel steeds aanvallend, kreeg de Hoornsche doelman toch betrekkelijk weinig werk. Na 10 min. begon de Hollandla-voorhoede zich eveneens te doen gelden, door zoo af en toe gevaarlijk door te breken, doch Bui» en Prins laatstgenoemde deed het lang niet kwaad weten voorloepig hun aanvallen nog onsqJui- delijk te maken, totdat na ongeveer 18 min» de middenvoor ar onverwacht» doorheen weet

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5