Onderwijsbezuiniglng. visscherij. Met de „Brandaris" naar Londen. Burgerlijke Stand van Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. marineberichten. LEGERBERICHTEN. STOOMV AARTBERICHTEN. i te SPORT. Voetbal. VTSSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Athletiek. 1 Postduivensport. JULIANADORP. Het bouwen van heit woonhuis voor den beer M. Noot, dat Zaterdag j.L aanbesteed werd, is gegund aan den laagsten inschrij ver J. de GTaaf. TËXEL. het geheel» land bedroeg slechte 34 tegen 67 millimeters normaal In Zeeland was de regenval ongeveer gelijk er aan. o Bilt had 219 uren met zonneschijn tegen 192 uren normaaL Dinsdag is in het staatsblad afgekon digd de wet, houdende wijziging van de L. O.-wet en van de Leerplichtwet, welk be«zuinigingsontwerp Vrijdag ji. in de Eerste Kamer is aangenomen. Stoompantverkeer te Velzen. INaar aanleiding van het groote oponthoud voor het verkeer te Velsen tengevolge van het varen met slechtte één pont, heeft het gemeentebestuur van Velsem een onderhoud gehad' met dén Secretaris-Generaal van W a- terstaat met het gevolg, dat gedturende de zomermaanden overdag eeni tweede stoom- potnt in bedrijf zal iwordeni gesteld. Credietvereeniging voor de Zuiderzee- Het bedrag van 350.000 voor dit jaar weer ter beschikking van de Credietver eeniging voor de Zuiderzee gesteld, zal thana behalve voor verbetering en garan tie van 't crediet der visschers ten deele ook mogen worden aangewend voor onderwijs uitgaven die beoogen aan Zuiderzeevis- schers onderricht te geven voor aanver wante beroepen (binnenvaartschipperij- scholen) en voor gevallen, waarin oplei ding gievraagd wordt in bedrijven, geheel buiten de visscherij staande. Reeds werd een proef genomen met opleiding voor het bouwvak. Crediet aan de Handelskamer. De Bond van Besturen van Veréeni- gingen, behoorende tot den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstaöd te 'sGravenhage, heeft gemeend om, zich aansluitende aan de tusschen het Parle ment en den minister van Financiën ge wisselde stukken, alsnog te moeten wijzen op de noodzakelijkheid van het instellen eener volledige Rijksenquête naar werk wijze en afschrijvingspolitiek der 'bij de Handelskamer te Rotterdam aangesloten leden. De Bond meent, dat inderdaad bij sommige coöperaties, wellicht onder den suggestieven invloed van het teveel -aan contanten, hetwelk de Regeeringshulp in het leven riep, de noodige afschrijvingen^ vooral op onroerend goed, te ruim namen of in het algemeen de winstverdeeling flatteerden. De Bond erkent, dat de Regeering eenerzijds een zekere onbeperkte limiet stelde, maar anderzijds hebben de Staten- Generaal en de organisaties en Handel en Bedrijf de plicht oan de Staatsgelden niet te voteeren, zonder dat uitdrukkelijk de rechtsgeldigheid, billijkheid en rechtvaar digheid tegenover alle deelen der bevol king, bij elke credietverleening werd be tracht. De Bond ziet naar het adres op merkt in dezen tijd voor het midden- stands-credietwezen een zekere schriel heid, als gevolg der hezuinigingspolitiek. Daardoor worden toch reeds noodlijdende middelbedrijven nog zwakker. Om nu deze verarmde en nog steeds armer wor dende bevolkinsklasse te blijven heiasten met uitgaven in den vorm van leeningen aan instellingen, die dezelfde bevolking met dat geld bestrijden acht de Bond on billijk. Om die reden vertrouwt de Bond dat de regeering, zwichtend voor den op haar uit het Parlement geoefend en drdng, alsnog zal besluiten tot een scherp ac countantsonderzoek, niet enkel op de dorre cijfers, maar lettend op de feiten en de bedrfjfspolitiek in heden en verleden der betreffende ooöperaties. De lnhechtenis genomen Communisten. (Vragen van Kamerleden). De 'heer Van Ravesteyin heeft tot dien Minister van Justitie de volgend© vra gen gericht: Is het den Minister bekend!, dat die heereru J. Brommert, lid! van het bestuur der com munistische partij en penningmeester-secre taris van de |af<L Holland der Internationale Arbeiter Hilfe (I.A.H.), en G. van 't Reve, lid van dfe redactie dter „Tribune", op Don derdag 19 Jiunii j.L te Enschedé zijn in hech tenis genomen en naar die gevangenis te Al melo zijn overgebracht,, waar zij alsnog in arrest worden gehouden? i Is het den Minister bekend! op welken grond deze aanhouding en dte gevangenhou ding is geschied!? Qndien de aanhouding van beide personen, zooals meegedeeld is na informatie bij de po litieautoriteiten, geschied is inaar aanleiding van het vermoeden, "at beide aangehoudenen zich aan een. spreekdelict zouden hebben schuldig gemaakt in een vergadering, waar beiden een redevoering hielden óver het on derwerp: „Kan de strijd gewonnen worden?", met welken strijd de strijd der Enscbedesche en Twentsohe textielarbeiders werd' bedoeld^ acht de Minister het dan in overeenstemming met de'letter jen den geest der wet, dat dte verdachten, oók nad'at proces-verbaal is op gemaakt, in hechtenis zijn gehouden en nog worden gehouden» waar 'immers van 'beide verdachten in geen geval kans bestaat, dat zij zich door de vlucht aan ©en ©venitueele strafvervolging zouden onttrekken en er evenmin mogelijkheid is op een herhaling van het geïncrimineerde delict, daar immers de aanleiding daartoe, de staking, reeds is ge ëindigd? Indien de aanhouding geschied is op grond van de verdenking, dat zij zich bedden of één van beiden zouden hebben schuldig gemaakt aan overtreding van een artikel' van het Wet boek van Strafrecht, betrekking hebbendé op misdrijven tegen het openbaar gezag, moe ten dan niet dezelfdte overwegingen, namelijk dat herhaling is uitgesloten en onttrekking aan. de vervolging onmogelijk is, tot onmid dellijke invrijheidsstelling aanleiding geven? Is de Minister niet van oordeek dat de plotselinge aanhouding en' gevangenhouding op zichzelf voor bedde personen dn hun quali- teit en werkkring een straf is, niet in over eenstemming met d© beteekenis van het ver moede delict, terwijl bovendien, indien vrij spraak bij eventueele vervolging mocht volgen» gelijk in een overeenkomstig geval geschied is met den propagandist der fe.DR. L. de Visser in 1918, die onder gelijke om standigheden in hechtenis is genomen en gevangen gehouden* terwijl hij door de rechtbank lis vrijgesproken, nog veel grooter onrecht zou blijken te zijn geschied? Sluikhandel in wapens? Reuter meldt uit Londen: genomen machinegeweren, die in tien kis- De Daily Express meldt, dat uit elkaar ten gepakt, als machinerieën aangegeven en voor Amsterdam bestemd waren, bij de Tower-brugi te Londen door speurders ontdekt en aan de douane-overheidi over geleverd zijn. Het blad voegt hieraan toe, dat een eer ste bezending van 56 machine-geweren on langs met een visschersschuit uit Londen gesmokkeld en naar boord van een buiten- lan<jsch schip gebracht zijn. Tn; dit verband1 meldt heit H. 'N. thans uit Londen: Vermoedelijk zal het vinden van wapentuig, dat uit het land' zou wor den gesmokkeld; aanleiding geven tot ver dere verwikkelingen. Aangezien, de re geering had besloten, dat alle wapentuig, dat niet voor het eigen leger noodig is, moest worden vernietigd, is het duidelijk, d'at een hoeveel als deze met anders dan door misdrijf in handen van een hande laar kan zijn gekomen. Men meent te we ten, dat dé zending bestemd was voor Rus land' en dat zij, evenals de vorige zending, waarvan de politie aanwijzingen in han den kreeg, in volle zee in een daar wach tend schip had moeten worden overgela den. Tri verband! met het bovenstaande ma ken we thans nog melding van het volgen- de verhaal, dat dlezer dagen in „Voor- j waarts" verscheen. Maandagmorgen vestigde men de aan dacht Van het bestuur van dén Centralen Bond van Transportarbeiders op het feit, d'at kapitein De Goede van het zeevracht bootje Helder, matrozen wilde laten mon steren voor 20 gld. beneden de bestaande gagea Het bestuur van de vakgroep Zee lieden verijdelde zulks en de kapitein moest inbinden. Ook lag het ip, het voor nemen van den kapitein, naar zee te ver trekken met onvoldoende personeel, wat hem krachtens de Schepenwet verbaden ia Een onderzoek wees uit, dat de beman- nftig op soortgelijke wijze als thans den lsten Mei was gemonsterd, en dat den 14en Mei 's nachts is uitgevaren, nadat het schip tweemaal door de kommtiezen was onderzocht Buiten gaats zijnde bleef het schip „drijven" op het vuurschip Gabbe aan, in welks nabijheid, naar bleek, reeds een mo torboot lag te wachten op de komst van de Helder. Deze motorboot had een lading machinegeweren aanboord. De lading werd overgenomen en de naam Helder werd vervangen door het vischvaartuig- merk H. D. 99. Deze lading werd vervoerd' naar St. Pe- tersburg. Onderweg moest het schip, ten einde kolen te verwerken, als noodhaven Helsingfor in Finland fjinnenioopen. Aan de autoriteiten aldaar gaf de kapitein voot van Aberdeen (Schotland) te komen en be stemd te zijn voor Dantzig. Den 27en Mei is het schip, nadat de la ding te St. Petersburg was gelost, via Ko penhagen naar Rotterdam vertrokken, vanwaar het doorgevaren is naar Har- dinxveldL Hier moesten, naar flien voor gaf, steenen worden geladen voor Lon den. In verband! met de viering van het hon derdjarig bestaan van de Royal' National Life- boat Institution in Engeland, welke herden king deze week plaats heeft, vertrok de „Brandaris" Donderdag van Amsterdam naar Londen. De heer H. de Booy, secretaris der N.- en Z.-HolL Redding Mij., die deni tocht medemaakte, vertelt hierover in het „HbL": Met Amsterdam als uitgangspunt, zette schipper Van Urk Donderdag koers door het Noordzeekanaal naar IJmiuiden, en dies na middags te drie uur werd de open zee inge varen. Deze bleek minder kalm, dan ver wacht was. En op de Engelsche kust liep men dn zwanen mist, hetgeen tot groote voor zichtigheid noopte en die vaart zeer (vertraagd heeft. Een en ander heeft tengevolge gehad, dat de „Brandaris" eerst gisterenmiddag om vder uur is aangekomen bij het East India Doek in Bromley, waar ze (hans ligt. De motoren hebben prachtig geloopen en hun volkomen betrouwbaarheid wederom getoond. „Ze hebben zich gedragen, als men van Kromhoutmotoren verwachten mag", zei- de de heer De Booy. De overtocht was aangenaam, genoeg, en verliep zonder incidenten. En voor wie geen last had van zeeziekte, bleek de kleine kajuit voldoende geriefelijk, Maandag verlaten de reddingsbooten, die tot deelneming aan de feestelijkheid uit de verschillende havens overkwamen, het dok, waar zij liggen, en varen dé rivier op tot midden in Londen, Daar gaan zij- voor anker in een dubbele rij' achter den President te genover dien Temp]©. Men zal ze er kunnen bezichtigen. van 1 en 2 Juli 1924. •BEVALLEN: J. S. M. M. O. Luijckx-Moor- man, d.; H. Rooze-Klaaaserr, z.\ G. Snijder-de Boer.z.; J. v. d. Werff-Doletra, z. OVERLEDEN: J. Visser, m.; 34 J., echtgen. van A. de Vries; E. Rijkera, v., 81 jaar, wed. van C. Spigt; J. J. Sohuller, v., 75 jaa#, wed. van ,J. H. C. Smelteer; W. Ike, m., 25 jaar, echtgen. van T. Sturk. ONDERTROUWD: T. J. Keijzer en O. M. Burgers; C. Bruynesteyn en A. 'J. Pettereon. 3 Juli 1924 Aangekomen van LJinuiden de Ned. vracht- logiger „Gerard". Schipper W. Nijg.h Hr. Ma. „Vulcaan" Hr. Ma. Vulcaan is Dinsdag vertrokken naar de Noordzee'voor toezicht op de visscherij. Off. van gez. Ie kl. G. C. van Ndeuwenhui- zen zal 2 Aug. a.s. per sis. Johan de Witt zijne bestemming naar Oost-Indië volgen. Bij besch. van den iMin. van Marine ia de off.-vliogor 2e kl. J. W. F. Backer gepl. bij hot vliegkamp de Mok, 5 dezer a^. ter beschik king gesteld. Bij ibesch. van den Min. van Marine is de bij het korps mariniers gedet. kap. der inf. II. P. van Vuuren 14 Juli a.s. gepl- aan boord Troinp, 8 Juli: serg.-seiner K. van Dalen van Wacht schip Willemsoord naar Radiodienst Am stcrdsui 30 Julischipper G. O. van Daan van Douwo- Aukes naar Njord; torpediet-maj. C. v. d. Weele van Wachtschip Willemsoord naar 0.zeed.kaz.; id. D. Yeka van G 13 naar G 16. 21 Juni: schipper P. Geert se van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin gen. 2 Sept.: echrijver-maj. P. D. Beversluis van Wachtschip Willemeoord naar de Kooij. 21 Juli.bootsman G. Kok van Wachtschip Willemsoord naar Marine-kaz. Amsterdam. 4 Aug.: maoh.dr.-maj. G. Broggel van van Speijk naar van Meerlant. V eriofsofficiercn. De Algemeene Vereeniging van Verlofeoffi cieren van de Land- en Zeemacht heeft drie adressen aan den minister van Oorlog gezon den, waarin zij de volgende verzoeken ter ken nis brengt: lo. Zij verzoekt den minister de verlofsoffi cieren bij opkomst voor herhalingsoefeningen zonder noodzaak niet in tenten onder te bren gen, doch in te kwartieren, wahneer dit ook met den troep gebeurt; 2o. Zij acht het billijk, dat de verlofsofficie ren een vergoeding ontvangen voor alle bewe zen diensten, waaronder te .begrijpen is het toekennen van traktement niet alleen gedu rende herhalings-, maar ook bij verplichting tot .het volgen van kaderoefeningen en van theoretische cursussen, en voorts, dat een be hoorlijke schadevergoeding wordt verleend voor onderhoud van uniform e. d., ongeveer bedragende 50100. 3o. Zij verzoekt dringepd, de vermindering der z.g. vredestoelagen der reserve-officieren met 10 in te trekken, omdat die toelage moet worden beschouwd als een premie voor beschikbaaretelling; de vermindering heeft bij de verlofeofficieren ernstige ontstemming ge wekt. Pensioen onderofficieren-wachtgelders. (Yragen van Kamerleden.) De heer Ter Hall richtte tot den Minister van Oorlog de volgende vragen: lo. Is het juist, dat aan sommige onderoffi cieren-wachtgelders, die reeds in de laatste maanden van het vorige jaar pensioen aan vroegen op grond van art. 2, punt f of 4b,'of die door den korpscommandant op grond van punt 1 van art. 8 der wachtgeldregeling voor militairen der landmacht beneden den rang van officier voor pensionnéering zijn voorge dragen, thans nog steeds geen pensioen is toe gekend 2o. Zoo ja, wat is hiervan de reden? So. Is het juist, dat bedoelde personen ook geen wachtgeld ontvangen en dus geheel zon der inkomsten zijn, 'behalve een aan sommigen door het Rijk of particulieren verleend voor schot? 4o. Is het juist, dat hierdoor deze personen reeds belangrijke bedragen hebben te vorderen en nog steeds in onzekerheid verkeeren of en hoeveel pensioen hun zal worden toegekend? 5o. Is de Regeering er van'doordrongen, dat hierdoor een zeer ongewensehte toestand is ontstaan, die niet langer .bestendigd mag blijven? 6o. Is de Regeering voornemens en bij machte maatregelen te nemen, die er toe leiden, dat omtrent deze pensioenaanvragen met den meesten spoed wordt beslist en de be slissingen aan belanghebbenden worden mede gedeeld? Benoeming. - ■Benoemd1 tot kapitein bij het reg. kust-art. de le luit. G. Fabius van het 3e reg. veld-art. Bevorderingen. Aangesteld tot dienstplichtig korp. bij het reg. kust-art. de navolgende dienstplichtigen der lichting 1924-1J. Joosten, P. D. Petersen, J. L. Simonse, J. Barmentloo, C. Klomp, J. W. Rees, C. L. Peterse, D. H. Hendriks, T. G. Vos, C. W. de Lange, H. de Graaff, C. li. Dieleman en H. C. Maat; en van de lichting 1923, de dienstpl. M. P. Schoof. Onderscheidingsteeken voor trouwen dienst. Op 7 Juli a.e. wordt de bronzen geep voor trouwen dienst toegekend aan den serg.-maj.- instr. J. H. de Vries van het reg. kust-art. Wijziging reisbesluit. De vergoedingen wegens gebruik van eigen motorrijwiel en van eigen automobiel, bedoeld in art. 11, eerste lid, onder 2o en 3o, van het reisbesluit 1916, zijn imet ingang van 1 Juli gebracht van 7 op 6, reep. van 20 op 17 cents per .afgelegden kilometer. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Enggano, uitr., vertr. 1 Juli v. Port Bwetten- ham. Nias, thuisr., arr. 30 Juni te Belawan. Kaïnibangan, uitr., pass. 1 Juli Gibraltar. Billiton, arr. 29 Juni v. Caleta Buena te Tooo- pilla. Enggano, uitr., vertr. 30 'Juni v. Belawan. Java, thuisr.,' vertr. 30 Juni v. Kurachee. Roepat, thuisr., vertr. 1 Juni v. Marseille. Rondo, uitr., pass. 29 Juni Perim. Prins der Nederlanden, uitr., arr. 1 Juli te Genua. Rembrandt, thuisr., vertr. 30 Juni v. Genua. Rotti, vertr. 30 Juni v. Batavia n. A'dam. Slamat, thuisr., vertr. 80 Juni v. Port Said, Kon. Ned. Stb. Mij. Luna, vertr. 2 Juli' v. A'dam n. Bilbao. Nero, arr. 1 Juli v. Bordeaux te A'dam. Irene, vertr. 30 Juni v. Algiers n. A'dam. Juno, arr. 29 Juni v. Lissabon te Cadix. Nero, v. Bordeaux n. A'dam, pass. 80 Juni Dungeness. Orpheus, arr. 30 Juni v. A'dam te Kopenhagen. Baturnus, arr. 1 Juli v. d. Middel. Zee te A'dam Strabo, arr. 1 Juli v. Koningsbergen te A'dam. Ulysees, arr. 29 Juni v. A'dam te Hamburg. Vulcanus, arr. 30 Juni v. Malta te Alexandrië. Achilles, vertr. 1 Juli y. Malta n. Gibraltar. Amor, vertr. 30 Juni v. Limni n. Kymaeei. Ariadne, arr. 1 Juli Villereal te Lissabon. Ou 00 hè "3 r-H u goals v.t. pnt. gem. S. V. S. I 4 4 0 0 16- 3 8 2.- H. R. c. in 3 2 0 1 8- 5 4 1.33 Helder UI 4 2 0 2 IQ— 7 4 1.- Geel Wit II 3 1 0 2 '8— 9 2 0.66 J. V. C. I 4 0 0 4 3—15 0 0.- Dido, arr. 1 Juli v. A'dam te Danzig. Iris, v. A'dam n. Melilla, pass. 1 Julj Gibraltar Neptunue, arr. 29 Juni v. Cadix te Faro. Orion, arr. 1 Juli v. Napels te Catania. Vesta, vertr. 1 Juli v. Messina n. Palermo. Kon. Holiandsche Lloyd. Drechterland, uitr., vortr. 30 Juni v. Lissabon. Zaanland, arr. 2 Juli v. A'dam' te Hoek van Holland. Eomland, vertr. 90 Juni v. Buenos Ayros n. R'dum. Orania, uitr., vertr. 30 Juni v. Lfesabpn. Salland, arr. 29 Juni v. R'dam te B.-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Carna, arr. 90 Juni v. W.-Indië toNew-York Fauna, arr. 2 Juli v. W.-Indie te Adam. Flora, arr. 29 Juni v. W.-IndiO te New-Tfork Helder, vêrtr. 1 Juli v. Kingston, J. n. Oris- Prin^Froderik Hendrik, thuisr., vertr. 29 Juni v. Madera n. Havre. Haarlem, uitr., vertr. 27 Junl v. Tocopbla. Poseidon, vertr. 25 Juni v. Puerto Barrioe n. Kingeton (Ja). Kon. PaketvaarttnaatschAppij. Houtman, arr. 2 Juli v. Singapore te Melbourne Halcyon Lijn. Emmapark, arr. 30 Jiini v. Hamburg te Havre- Florapark, vertr. 30 Juni v. Salonica n. Smirna HollandAmerika Lijn. Edam, v. R'Sam n. New-Orleans, arr. 2 Juli te Santander. no Lochkatrine, v. Seattle n. Rdam, vertr. 28 Juni v. Los Angelos. Volendam, v. R'darn n. New-York, vertr. 2. Juli v. Boulogne. Leerdam, arr. 2 Juli v. N.-Orleane te Rdam. Maasdam, v. R'darn n.. New-York, arr. 30 Juni te Vera Cruz. Rotterdam, v. R'dam n. Neiw-York, pass. 1 Juli Cape Race. Spaara dam, v. New-Orleans n. Rdam, vertr. 30 Juni v. Vera Cruz. Veendam, arr. 1 Juli v. New-York te R'dam. Moerdijk, arr. 29 Juni v. R'dam te Seattle. HollandAustralië Lijn.'. Almkerk, uitr., pass. 1 Juli Perim. Arendskerk, uitr., arr. 1 Juli te Melbourne. Holland—BritscbJndië Lijn. Andijk, thuisr., pass. 29 Juli Gibraltar. Streefkerk, v. Hamburg n. Antwerpen, pass. 30 Juni Vlissingen. Holland—O.-Azië Lijn. Alderamin, vertr. 1 Juli v. Stettln n. R'dam. Boeroe, arr.'l Juli v. Hamburg te Bremen. Oldekerk, uitr., vertr. 2 Juli v. Hongkong. Ouderkerk, thuisr., vertr. 2 Juli v. Manilla. Boeton, uitr., arr. 1 Juli te Port Said. Oostkerk, thuisr., pass. 1 Juli Gibraltar. Holland—O oet-Afrika Lijn. v Blitar, uitr., arr. 30 Juni te Durban. f Toba, arr. 29 J^ni v. Mozambique te Dar-ee- i Salaaim Stadsdijk, uitr., pass. 30 Juni Vlissingen, van Antwerpen. Nijkerk, arr. 29 Juni v. R'dam te Hamburg. HollandZuid-Afrika Lijn. Klipfontein, uitr., arr. 2 Juli te Algoabaai. Springfontein, arr. 30 Juni v. R'dam te Ham burg (verb.) Rietfontein, arr. 30 Jiini v. R'dam te Hamburg. HollandWest-Afrika Lijn. Gaasterland, uitr., pass. 29 Juni Dungeness. Mercurius, vertr. 1 Juli v. Accra n. Winnibah. Reggestroom, uitr., vertr. 30 Juni v. Lae Pal- mas. Uselstroom, arr. 30 Juli v. A'dam te Hamburg Rotterdamsche Lloyff. Bandoeng, arr. 1 Juli v. R'dhm te Batavia. Insulinde, uitr., vertr. 1 Jul! v. Southampton en pass. 2 Juli Ouessant. Rindjani, uitr., vertr. 1 Juli v. Southampton. Tjerimai, uitr., vertr. 1 Juli v. Belawan. Insulinde, thuisr., vertr. 1 Juli v. Sa<bang. Kedoe, uitr., arr. 1 Juli te Pad.ang. Modjokerto, uitr., pass. 1 Juli Gibraltar. Slamat, thuisr., vertr. 30 Juni v. Port Said. Buitenzorg, v. Br',ia Blanca n. Duinkerken, pass. 2 Juli Fini-terre. Medan, uitr., paes. 2 Juli Vlissingen n. Ant werpen. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, air. 2 'Juli v. Antwerpen te R'dam. Zijldijk, uitr., arr. 90 Juni te Rio Janeiro. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agamemnon, vertr. 1 Juli v. Singapore n. R'dam. - Dardanus, v. Japan n. R'dam, arr. 2 Juli te Suez. Theseus, v. Japan n.' R'dam, 'arr. 30 Juni te Suez. PTemius, v. Japan, n. R'dam arr. 28 Juni te Tsangtac. Eurymachus, v. Java n. Livwpool, arr. 29 Juni te Marseille. Lycaon, v. Japan n. A'dam. vertr. 30 Juni v. Hongkong. Mentor, v. Japan n. R'dam vertr. 28 Juni v. Colombo. JavaBengalen Lijn. Oeylon, v. Rangoon n. Java, vertr. 28 Juni v. Belawan. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, vertr. 1 Juli v! Shanghai n. Hong kong. DB OLYMPISCHE SPELEN TE PARIJS. De Schermwedstrijden. Frankrijk wint op fieuret In do finale voor den landenwedstrijd op fieuret heeft Frankrijk België geslagen mét 13—3. De volgorde is dus nu: 1. Frankrijk, 2. België, 3. Hongarije. Voor Frankrijk schouwden Gaudin, Ducret, Coutrot en C&ttiau. MarinekazerneWerf-elftal. Hedenavond speelt de Marinekazerne tegen het Werfolftal. Aanvang 7 uur, terrein Ankerpark. Marino- kazerno komt uit als volgt: Ruigentuln, d v. Kesteren én Bkelenburg, a.; Elhorst, Breu- nink en Jonkman, an.; Huig, Versteeg, Groot huis Moorman en Opwierda, v. (Jenoeglijkheidscompetitie. De stand is thans: 1 Juli 1924. Aangevoerd door 24 korders: 1270 middel- tongen p stuk 0.45-0.56; 650 kleine tongen 0-Ï5—O.20; 6 kisten zetschol p. kist J 9—12; 38 kisten kleine echol p. kist 4—7- 40 kisten schar p. kiet 4-5; 10 kisten pieter mannen p. kist 10—12; door trekkers: 18 tal geep p. tal 420—6.50. 2 Juli 1924. Aangevoerd door 17 korders: 1000 'middel- tongen p. stuk 0.45-0.55; 850 kleine tongen p. stuk 0.150.20; 6 tarbotten p. stuk 4O- 10 kisten zetschol p. kist 11-13; 28 kisten Weina schol p. kist 4-7.50; 6 kisten schar 6 70—7 70 trekkers: 25 tal geep p. tal ANNA PAULOWNA, 1 Juli 1924. Groote aardappelen 8—16; kleine aard appelen 6.409; bloemkool 6.50. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juli 1924. Aanvoer 582,000 K.G. aardappelen, Schotsehe muizen 8.40-10.90, drielinggen 1 gap kleine 1.90—1.40, allee per 100 K G 1' i, K.G. epercieboonen 1 per K.G.; 21650 bos bosworelen 3.30-4.40 por 100 w.. oé bloemkool 10.30. boe' 25 etuks Schagermarkt van Donderdag 3 Juli 1924 6 paarden 150-300; 4 stieren 180-350- 89 idem vette 300-560; 33 nuchtere kalveren 12 vette f' 245 idem verte j 4&—68, 99 lammeren 22—91- 4 bok- en en geiten; 8 varkens magere 14—20- 72 T-lTI 15P'vk g- f:«rSgeu J o 14, 115 kippen 0.752- 167 K G 6924ffuks kipele'ren p. 100 0.00—-7.50, 5917 eendeieren p. 100 6. Mocht H.R.C. 3 verliezen van Geèl Wit 2 dan zullen nog 3 beslissingswedstrijden ge speeld moeten worden, daar het doelgemiddei- de niet meetelt voor /le beslissingen. Zaterdag nm. 1 u. 90 zullen de finale's van de kampioenschapewedstrijden in athletiek der Marine verwerkt worden op het sportterrein op 's-Rijkswerf. De werf zal dan opengesteld zijn voor belangstellenden. Begonnen zal wor den met de 5000 Meter hardloopen. „De Postduif." Zondag 28 Juni hield de vereeniging „de Postduif' haar wedvlucht naar Texel. De dui ven werden om 8 uur 46 min. losgelaten met een sterken westenwind. Zoodat de le duif haar hok bereikte bij Swart om 9 uur 1 min. 50 eec. De prijzen waren vlug weg' en vielen ten deel als volgt: le prije Swart, 2e prijs Lei dekker, 3e prijs Swart, 4e prijs Damen, öe prijs Leidekker. Zondag 6 Juli beginnen de jonge vluchten. Inkorven hij Koopman, Emm ast raat 97, van 'g middags 2 uur tot 3.30. Leden en donateurs kunnen zich opgeven bij Egore, Emmastr. 96. Zondag 29 Juni hield de Postdulvenvereen. „Hollands Noordpunt" haar 8e wedvlucht van uit Noyon (Frankrijk), 396 K.M. Dit station, dat ook reede 18 Mei door de vogels is gevlo gen, is thans weder de revue gepasseerd, daar het de wensch der leden was om zooveel moge lijk iederen Zondag een wedvlucht te hebben. De 36 vogels, veel animo was er voor deze vlucht niet, werden 's morgens 7 uur met een Z.Z.W. wind in vrijheid geetld. De eerste duif bereikte om 11.39 haar hok. Dit concours heeft lang opengestaan, omdat de eerste 25 aanko mende dujven. voor punten in aanmerking ko men- Prijzen en punten werden op deze vlucht als volgt behaald: Puhl le, 19e, 20e met 152 pt.; Felkere Dienaar 2e, 17e met 132 pt.; Gieesen v. Doorn 3e, 5e, 16e, 23e met 228 pt.; Buis 4e, 9e met 156 pt; v. d. Brande 6e, 21e met 100 pt.; Nebbeling 7e, 8e, 10e, 11e, 13e, 18e, 22e, 24e met 380 pt.; Petera 12e met 56 pt.; Scholten 14e met 48 pt.; Schellinger 15e met 44 pt. De stand kampioenschap oude duiven luidt thans over de eerste 8 liefhebbers met het volgend aantal punten: 1. Felkere Dienaar 1402; 2. Puhl 1002; 3. Scholten 1000; 4. Nebbe ling 975; 5. Cheret 816; 6. Buis 795; 7. Gieesen 4 v. Doorn 690; 8. Petera 582. Donderdag 8 Juli africhtingsvluoht jonge luiven Alkmaar; as. Zaterdag idem jonge dui ven Haarlem en tevene Zondag thuiskomst vogels van Bordeaux, 984 KM. Julianadorp. Door „de Postduif' werd Zondagmogen ge vlogen vanaf Valkenburg, afstand 242 K.M. Er waren 19 duiven in concours, die om half acht werden losgelaten. Niettegenstaande den sterken Z.W. wind, is deze vlucht uitstekend geslaagd en waren alle vogele voor 12 uur thuis. De uitslag is als volgt: le prije door een kras doffer (ongenummerd) eig. C. van Yperen, thuiskomst 11.6.20; 2e prijs door een ooievaar N 27 21 23436, eig. 8. J. van der Kaag, thuiskomst 11.7.23; 3e pr. door een blauwband doffer ster 3 23 43543, eig. J. in t Veld Jr„ thuiskomst 11.8.53. De volgende week de laatste vlucht met de oude duiven vanaf Simpelveld, afstand 250 KJV1. Dinsdagmiddag geraakte door het ach- teruitioopen van het paard, d© kar van een manufacturier met zijn geheelen irt- oud te water, zoodat alle lappen door weekt van het water waren. Gelukkig- voor den koopman, scheen er een warm zonnetje, en met gebruikmaking van de drooglijn van een aldaar wonend gezin, ifl alles weer droog gekomen, al la het «ian wat in waarde verminderd. De kermis is weer in volle®' gang. Aan den Burg op het Marktplein staan aller lei kramen, een draai- en zweefmolen eni een bioscoop van Regter en de Jong. Tal van orgels late® den heelen dag hun'mu ziek hooren, soms wel wat te overweldi gend. De jeugd geniet natuurlijk volop. Gisteravond gaf de gemengde zantrver- eeniging „Eigen Oefening" ©en uitvoe ring bij den heer Ketel. De heer Smit had voor t eerst als directeur de leidine Hoe wel er niet veel publiek was kan mek toch zWn.dt uitvoering volkomen go £Sn1S- Een Prettig bal de daL lustigen nog geruimen tijd bijeen. ttïpT? Is geslaagd voor het cand. exa- fe heer K. R]e^s

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6