Él HONIG'S w Puddingen Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS KINDEREN VAN ZATERDAG 6 JULI 1924. Op 4 Ju® 1924 slaagden voor liet eind examen Hoogere Handelsschool te Helder de heeren J. OoTtof, W. v. dl Ham, L. O. Kraan, W. F. Langerak; H. Riedeman en A. Veen. Algewezen 8. Te Amsterdam slaagde S Juli jj. ven onderwijzer L. O., onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. N. Alderlieste. Te Breda slaagde voor het Offioiers- examen Genie Nedi Indië de heer J. Seven» huysen alhier. Rijks Hoogere Burgerschool Hu Klasse IV: D. L. Tollenaar. Toegelaten tot Klasse I: 0. F. Amsterdam; J. W. Bakker; W. Bak ker; A. Bouma; J. Broekhuysen; O. W. Broersma; H. van Dijk; P. A. Ferwerda; A. van Hengel; W. J. Heukelman; A. G. Hou- ter; M. Keyzer; J. O. F. M. Koning; J. I. H. Kottman; J. Kromhout van der Meer; A. J. Labout; M. Meerens; F. van der Mei}; O. J. Mets; W. J. Mets; H. D. van Meurs; J. Niesslnk; K. van Oostveen; J. Piket; O. B. Pluijlaar; M. B. Ronde; A. J. de Ruiter; T. J. van Steenbergen; A. H. Smits; E. F. W. Smit; O.'Stom; R. Schürmann; A, H. Schreuders; W. den Toom; E. M. J. Visser; J. O. die Vries; S. de Vries; J. Vrije; H. Zwaan; M, de Zwart; H. de Wit; A. Dros. Bijkantoor Ankerpark. De Ouderdomsrente wordt op 8 Juli a.s. (Dinsdag) uitbetaald van 8.30 voorin, tot 1.30 namiddag. 1 Schoolreisje. De laatste jaren gingen de hoogste klas sen der openbare lagere scholen hun school reisje gezamenlijk maken. Dit jaar zal dat, althans gedeeltelijk, ook weer geschieden; doch alleen de hoogste klassen van de scho len 2, 3, 7, 8, 11 en 12 gaan mee. De andere scholen gaan ditmaal op eigen gelegenheid. Dinsdag 8 Juli vertrekken de kinderen. Het volgend .programma van de reis is op gemaakt: 1. Met dien trein van Helder naar Haar lem. Vertrek 's morgens 7 uur 27 imin. Aan komst te Haarlem' 9 uur 19 mint "2. In de wachtkamer van het station Haarlem krijgen de deelnemers een glas Ranja. 3. Buiten het station gekomen, vindieajfc reizigers 5 groote toeristen-auto's gereed staan en daarmee wordt een auto-tocht ge maakt door de omstreken van Haarlem. De rit gaat o.a. langs de ruïne van Brederode (uitstappen en er omheen wandelen), door het Bloemendaalsche bosch, langs het Kopje, door de Elswoudslaan, eindpunt Kraantje Lek. 4. In Kraantje Lek wordt de helft van het meegenomen brood opgegeten en krijgen de .deelnemers een glas melk. (Aankomst onge veer 12 uur). 5. Om 1 uur vertrek van Kraantje Lek en wandelen naar Overveen en- Haarlem en om 1 uur 45 min. aankomst bij de Groote Kerk. 6. Van 2 tot 3 uur bijwonen van het Or gelconcert in die Groote Kerk. Het bijwonen van deze beroemde concerten is slechts ge oorloofd onder de volgende condities: a. kwart voor twee aanwezig zijn en zeer rustig plaatsen innemen; b. als het orgel speelt mag geen enkel geluid, geen gefluister of geschuifel' de stem ming verstoren; c. ook tusschen de nummers moeten de kindieren zich heel rustig houden. 7. Na afloop van het concert wandelen naar café „Dreefzicht" aan het begin van den Haarlemmer Hout. Op deze wandeling wordt de stad bezichtigd. 8. Ongeveer 4 uur aankomst in „Dreef- ziohit". Hier elk een glas melk, waarbij de rest van het brood kan worden opgegeten. 9. Te 5 uur wandelen naar het station, waar we ongeveer half 6 aankomen, 10. In de wachtkamer ontvangt ieder nog een glas limonade. 11. 6 uur 1 vertrek met den trein. 12. 8 uur 7 aankomst te Helder. De Duinweg. WIJ hebben reeds medegedeeld, dat men met bekwamen spoed zou werken aan de verbetering van dien Duinweg, opdat deze weer voor het verkeer met motorrij tuigen en rijwielen geschikt zou worden. WJj hebben1 nu gezien, dat men door vermindering van de hoeveelheid grint op het wegdek voorloopig daarin heeft voorzien, zoodat men vanaf heden er weer gebruik vap zal kunnen maken. Wij vernemen nog, dat ook het ver keer met stationneeirende rijtuigen en mo torrijtuigen' tusschen Helder en Huisdui nen en met ingang van Zondag weer langs geleid zal worden in de richting naait die stad. Goed afgeloopen. h«^vel? ^aren staa't er aan de helling na- py do Langestraat een waarschuwings- £2?, den A* N- W. B.: „Gevaarlijke ineiung'waar velen nauwelijks notitie an nemen. Donderdagavond omstreeks WMrJ^h 0611 od'Böval» dat het waarschuwingsbord er heuach niet voor niets staat. Ben162-Jarig man, die hier een uitstapje maakte, reed per rijwiel de hel ling af, doch doordat zyn remmen niet werkten, kwam hij, met snelle vaart tegen het perceel Djjkstraat '8 aan. De mnn, die een bloedende hoofdwonde had bekomen, werd in dat perceel binnengedragen, waar een officier van gezondheid der Marine eerste hulp verleende. Later arriveerde dr. W. Bakker, die de wonde hechtte en verbond, waarna de toon in gezelschap van zijn familie, die bij hem was, per trein naar Alkmaar kon vertrekken. Dit ongeval is dus betrekkelijk goed' af geloopen. Een stoomfluit op hol In den nacht van Donderdag op Vrijdag raakte de kraan van de stoomfluit van een op 's Rijkswerf liggend loodsvaartuig los, waar door deze drie kwartier onafgebroken bleef fluiten, tot wanhoop van velen, die door den krachitigen storm niet in slaap konden ko men en nu dachten, dat ergens een schip was gestrand. De oorzaak was zeer merk waardig; de kraan was namelijk vastgezet met een splinternieuw touw, hetwelk tengevolge van den regen is gaan krimpen en zoo ae kraan opentrok. Leger des HeUs. Evenals vorige jaren zal het Leger des Heils een tent plaatsen aan t Koningsplein, waarin gedurende de kermisweek verschil lende feotuür, teksten, enz. verkocht zullen worden. Tevens zal eiken avondi, met mede werking van het geheele zangkoor en muziek korps, voor die tent een openluchtmeeting gehouden worden, telkens beginnende half negen. EJ3.0.N.A. Men houde er rekeping mee, dat de „E.ao.na.", blijkens de advertentie in dit nummer, in de Kermisweek geen Zondags dienst op Schoorl en Alkmaar heeft. Chr. Militair Tehuis. Evenals voorgaande jaren zullen ook thans voor de militairen gedurende de kermisweek eenige avonden gezellige bijeenkomsten worden gehouden in het Ohi. 'Militair Tehuis aan den Kanaalweg. Van verschillende zijde mocht het Bestuur hiervoor medewerking verkrijgen, zoodat die avonden zij zullen van Maandag tot Donderdag gehouden wor den, veel goeds beloven. Medewerking werd o. a. verkregen van de Oranje Hanno- niekapel, Luthersche Zangvereeniging, Con Amore, een dubbel gemengd kwartet en van goede voordragers, terwijl enkele predi kanten een kort woord zullen spreken. Deze avonden (kunnen ook door imet-mifitairen bezocht worden, doch voor hen as een toe gangsprijs van 30 cent vastgesteld' om de onkosten, hieraan verbonden, te kunnen dek ken. De avonden zullen wel weer druk be zocht worden en de bovenzaal van het tehuis zal wel weer te klein blijken,,want daar heeft men er slag van de avonden zoo gezellig mo gelijk te maken. Voor verdere bijzonderheden! verwijzen wij paarde in dit nummer voorkomende De kermis. Wij brengen nog even in herinnering, dat, blijkens officieel© advertentie, van Maandag 7 tot en met Zondag 18 Juli aa het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen, rij- en voertuigen over het kermisterrein, van des middags 12 uur tot des nachts 2 uur (Donderdag en Zondag 8 uur) ge stremd! zal zijn en dat overtreders zich aan bekeuring zullen' blootstellen. Naar wij vernemen, zullen die auto's en rijtuigen, welke' op Huisduinen rijden, in verband met de afsluiting van een ge deelte van den1 Singel, gedurende de ker mis naar Huisduinen langs Kerkgracht, Laan, Singel e.v. Na 4 uur wordt heen en terug gereden langs Polderweg en Java- straat Kermis In Casino. -Woensdag een meer ernstig stuik, „Als de jonge Wijn bloeit". Een lach en een traan, één der ipeest geliefde en ook een der bekendste van den grooten sehrijver Björnstërne. Björnson. Dit is een stuk dat zeer velen gaarne zullen zien. De ge legenheid om dit meesterwerk door de le rangs artisten van het Schouwtooneel onder directie van Jan Musoh te zien op voeren, doet zich te weinig voor, dan dat mén zich deze kan laten ontgaan. Het zal een prachtopvoering zijn, vooral waar mevr. Wilh. v. d. Horst—v. d. Lugt Mel- sert de hoofdrol heeft. De pers zegt hier van: Schouwburgloge Kerkplein. Vanaf Woensdag 9 tot en met 12 Juli Ingezonden Mededeellng, LET OP HET MERK t ^^2^* zullen gedurende de kermisweek hier op treden de Solisten van de Haghesangers van het Paleis voor Volkslijt te Amster dam met de oerkomische militaire operette „De 28 dagen van Clairette", met mede werking van Emmy Arbous, Joh. Bos kamp, Kalman Knaack, Jean Jansens, J. Rentmeester, R. Samehtini, Moritz, enz. enz. Deze operette is twee maanden in dit seizoen voor volle zalen gespeeld. Ziehier, wat de Amsterdamsche pers daarvan schreef. Koninklijke Marine Jachtclub. Regeling Zeilwedstrijd van botters en vletten op Zaterdag 12 Juli 1924 ter reede van TexeL Botters zonder motor en vletten van 2224 voet zonder zwaarden (kunnen aan den wedstrijd deelnemen, mits zij zich vóór Woensdag 9 Juli, des middags 12 uur, opgeven bij den heer O. Bot, Binnen haven. De vletten ontvangen Donderdag 10 Juli na 6 uur namiddags bij den heer O. Bot een stel nummers, die ter weers zijden boven in het zeil genaaid moeten worden. Na afloop van den wedstrijd moe ten deze nummers worden teruggebracht. Alle vletten zeilen met hun gewone tuig en zeilen. De bemanning bestaat uit 2 man. Het gebruik van riemen is ver boden. Elke vlet moet voldoende anker- tuig hebben om te ankeren. Zwaarden zijn verboden, ook het gebruik van een plank buitenboord. Alle vletten zorgen te 9 u. 30 geankerd bewesten wierhoofd aanwezig te zijn. Om 10 u. precies valt een kanonschot op Wierhoofd en wordt de vlag aan de vlaggestok gestreken, waarop het anker wordt gelicht, zeil gezet en bezuiden de Roode ton ingang haven wordt gezeild van West naar Oost, daarna wordt de lichtboei van de Mok bakboordzijde ge rond en vervolgens de lichtboei van het Molengat eveneens aan bakboord en daarna naar de Roode ton haveningang die aan bakboord gepasseerd wordt. De gezeilde tijd wordt gerekend vanaf het eerste passeeren van de Roode ton tot de tv/eede maal passeeren van dezelfde l«n. Elk vaartuig, dat de baan aflegt zonder fouten ontvangt: de 'botters 8.—, de vletten -4.—. Als prijzen zijn bepaald voor de vletten achtereenvolgens 25.15.10. 7.50, 5.— en 2.50. Voor de botters 20.—, 12.50 en 7.50, bij Inschrijving van 7 vaartuigen of meer, anders vervalt de prijs van 12.50. Wanneer 2 of meer vaartuigen gelijke tijden maken wordt eventueel geloot om den prijs. Bij het zeilen wordt het reglement op het uitwijken gevolgd. Die deze regels niet in acht neemt en daardoor aanvaring veroorzaakt, komt niet in aanmerking voor'een prijs. Uit het Polltle-rapport. Bij den gisteravond op het terrein aan het Ankerpark gehouden voetbalwedstrijd tusschen „Van Speijk" en H.R.C. 2 heeft een der spelers, een onderofficier van de „Van Speijk", een ongeluk gekregen. Den gewonde, die vermoedelijk een beenbreuk had 'bekometa, werd door een agent van po litie en later door ziekenverplegers der Ma rine eerste hulp verleend en per brancard naar het Marine-Hospitaal vervoerd. De politie moest gisteravond optreden tegen een drietal ma nnesob eprilngen, drt.e eerst In de Vlamingstraat, later in de Molen straat, ondanks waarschuwing, nachtrumoer verwekten en baldadigheden pleegden. In de •Slulsdijkstraat werden zij gearresteerd ej naar het Hoofdbureau overgebracht, alwuar zij na verhoor werden ontslagen. Proces-ver baal wordt opgemaakt. Aan den Kanaalweg reed gisteravond een motorrijwiel bij het uitwijken tegen een palingkraampje aan, waardoor het tentzeil gedeeltelijk uitscheurde. De motorrijder, die doorreed; Is bekend. Keuringsdienst voor Waren. Verschenen as het Verslag van den Keu ringsdienst voor Waren an het Keurings- gehied Alkmaar over het dienstjaar 1923. In een tabel is een overzicht opgenomen der uit de verschillende gemeenten afzonderlijk verrichte onderzoekingen. Lu Helder werden 112 inspecties verricht, waarbij 925 winke liers werden bezocht. Bakkerijen werden in 88 inspecties tot 'een aantal van 163 bezocht, melkvericoopers (inspecties 93, melkslijters 530, veehouders 118). 194 Broodwagens wer den onderzocht, 1592 broodten gewogen, 247 hiervan te licht bevonden. Afgekeurd wer den partijen: brood g X» cacao en cacaopoe der 17, gedroogde vruchten, groenten en za den 2, graan en graanproducten 29, jams en geleien X, kaas, boter en margarine 6, koffie, thee en surrogaten 1, limonades en minerale wateren 1, puddingpoeders 18, specerijen, zout en mosterd 16, spijsoliën 2, suikerwer ken, suiker en drops 65, vleeschextract en bouillonblokjes 4, wasch-, bleek- pn poets middelen X, visch 3, vruchtensappen 1, Zuid vruchten 47, totaal 216 partijen.. Omtrent de ter plaatse gekeurde waren werden 408 mon delinge en schriftelijke waarschuwingen ge geven, terwijl in het geheel 15 processen- verbaal werden opgemaakt Ten opzichte van het aantal waarschuwin gen spant Helder helaas de (kroon in het ge heele keuringsdisitriot; wat het aantal pro cessen-verbaal 'betreft, wordt het slechts overtroffen door Alkmaar (18), terwijl Cas- tricum met onze gemeente gelijkstaat. Even wel zijn in Alkmaar slechts 256 waarschuwin gen gegeven, hetgeen er op wijst, dlat men daar ter plaatse dus over 't algemeen stren ger optreedt dan naar buiten. Helder is er alzoo van de verplaatsing van dezen dienst niet beter op geworden. Jn Anna Paulowna zijn in totaal 84 par tijen waren afgekeurd; 61 waarschuwingen zijn gegeven, 4 verbalen opgemaakt. In Oal- lantsoog kon men met 13 waarschuwingen volstaan; Sohagen had 84 waarschuwingen en 2 processen-verbaal, Wieringen 113 waar schuwingen!, irnaar geen verbaal, Texel1 162 waarschuwingen en 3 verbalen. Een tweede tabel geeft een overzicht der onderzochte melkmonsters; hieraan omitlee- nen wiji de volgende cijfers voor Helder; 1386 onderzochte monsters gaven een gemid deld soortelijk gewicht bij 16° O. van 1.0815, een gemiddeld vetgehalte van 3.10% een gemiddelde vetvrije droogrest van- 8.25 73 monsters (d. i. 11.81 hadden een vetge halte beneden 2.75%, 29 monsters (d'.L 4.62 waren iets vuil. Hierbij moet er op gewezen worden», dat in de tabel onderscheid wordt gemaakt tusschen „iets vuil" en „vuil", deze laatste qualificatie geldt niet voor de Heldersche monsters. Van de 13 onder zochte monsters karnemelk hadden er 9 een vetvrije droogrest beneden f.60 35 Mon delinge en schriftelijke waarschuwingen zijn uitgereikt, 10 processen-verbaal opgemaakt. Ten opzichte van de melk is de toestand' hier ter stede niet ongunstig, als we de cijfers vergelijkea Te Helder zfln onderzocht 1386 monsters, waarvoor 85 waarschuwingen zijn uitgereikt en 10 processen-verbaal zijn opgemaakt Te Alkmaar zijn daarentegen onderzocht 998 monsters, waaromtrent 43 maal moest wor den gewaarschuwd en 6 maal verbaliseerd; te Edam 610 monsters, waarvoor 35 waar schuwingen! (dat is evenveel als hier ter stede met meer dan het dubbele aantal onderzoekin gen!), en 1 verhaal'; te Hoorn 666 monsters met 40 waarschuwingen en 5 verbalen. Het gemiddeld vetgehalte der melk (in pro centen) bedraagt voor de gemeenten Alk maar 3.08, Anna Paulowna 3.15, Gallanltsoog 2.91, Helder 810, Schagen 8.10, Wieringen 3.14, Texel 8.14, Oahantsoog is niet aleen onder deze gemeenten het 'laagst, maar ook in het geheele district heeft het het laagste vetgehalte. In 50 van de onderzochte ge vallen was d'aar het vetgehalte beneden 2.75 Wij mogen aannemen, dat het voed sel op dteze düingronden de schuld hiervan te. Het verslag 'bevat voort» een Hjet der ge maakte processen-verbaal met de vonnissen. Aan het verslag zelf ontleenen wij het vol gend©: Afzonderlijk vermelding verdienen onder de opgeruimd© partijen) allereerst ©enige par tijtjes nagelgruissurrogaat (Alkmaar, Hel der e. a.), die nog uit de oorlogsjaren afkom stig, zoo hier en daar weer waren opgedoken; Duitsche gerookte paling (Helder), op de ker mis aangevoerd; kaneel (Heldter), waarvan het recht tot afkeuren, ondanks het zeer ge ringe gehalte aan aetherische olie, en het bijina geheel ontbreken van reuk en smaak naar kaneel, sterk werd betwist, op grond dat door vermenging met deugdelijke kaneel het produot nog wel1 tot een toelaatbaar arti kel 'kon worden gemaakt; suikerspenen (Hel der), waarin voor steun een gewone spijker was aangebracht, waarvan het gevaar om door kleine kinderen mee ingeslikt te wor den, niet denkbeeldig te te achten; koekdeeg (Heldter), dat in een zeer vullen toestand werd' aangetroffen, met de bedoeling tot St. Nioolaas van het volgend© jaar over te be waren. De contróle op den verkoop van ijswafels heeft mede de aandacht van den dienst ge had. Daarvan werden allereerst de bereldi- plaatsen gecontroleerdi, waarmede het meer malen bedlroevendl was gesteld. Werd echter met ingrijpende maatregelen gedreigd, dan bleek spoedig, dat de verkoop ervan zoo ruim loonend wasi, dat de koeten ter verbetering der bereidplaatsen spoedig waren te vinden. Op de zindelijkheid van het gereedschap bij' den verkoop werd mede toegezien, terwijl het gebruik w den naanx „roomijs" voor het artdkel, dat geen enkele maal1 met room bleek bereid, ontoelaatbaar werd' geacht. Naast de oontrflle der verkoopplaatsen van kruideniers- en grutterswaren, dient het toe zicht op den verkoop van brood en de be- r-Uplaatser ervan te worden genoemd.. Naast de v: 'ere bedrijven, waar regel matig wordt geweikt, kwamen in kleinere soms groote afwijkingen in het gehalte aan droge stof voor, die, wanneer diit bij herha ling werd geconstateerd, daarvoor met den strafrechter in aanmerking kwamen. Dit k wam niet minder dan 45 maal voor, waar tegen naar het mij voorkomt, de zeer lichte veroordeelingen tot eene boete van enkele guldiens geen afdoende straffen zullen blij ken. Wanneer een bakker 200 brooden 20 cent 10 te licht bakt, wint hij' In eenmaal ƒ4.—. Naast d© oontröl© op het brood zelve werd op de omstandigheden gelet, waarop dit wordt bereid. Tegen bet wasschen in de bakkerij en het gebruiken als woonkamer moest nog meermalen gewaarschuwd worden, terwijl 5 maal proces-verbaal werd opgemaakt tegen het vervoeren van brood in een open fietst mand of een niet gesloten wagen, waarbij er steeds op werd gelet, dlat de omstandigheden, waaronder die overtreding plaats had, als het rijd'enj in een wolk van. stof, tot veront reiniging moest lefljden. De meest voorkomende ondeugdelijkheid der melk' bestond iln het afkomstig zijn van uierziek vee, Ün het bevatten van een te laag vetgehalte en in toevoeging van' water. Eenmaal' werd het moedig geacht proces verbaal' op teiimaken wegens den verkoop van melk van uierziek vee. Vele malen bleek het voederen met bieten of kool of afval van deze beide voedermidl- delen, van aardappelen of maïsmeel; van in vloed te zijn op het lage vetgehalte, en werd verandering van voeding voorgeschreven, doch ook moest de oorzaak bij de koe of de koeien zelf gezocht worden, daar blijkbaar laren achtereen de veehouder alleen op hoeveelheid melk, die hij' kon winnen, had ge let, dóch nooit óp de kwaliteit dier melk zeflve. Het aankoopen van Friesoh vee bleek dik wijls niet vreemd aan het lage vetgehalte van de melk van zijn veestapel. Dat het niet steeds mogelijk was,' in korten tijd het vet gehalte van beteekenis op te voeren, behoeft geen betoog. De medewerking van de zijd© der veehouders kan echter over het algemeen geroemd worden en met vertrouwen mag daarom worden verwacht, dat geleidelijk het vetgehalte dter melk zal1 worden opgevoerd. Meerdere malen kwam het voor, diat de vee houders zeiven verzochten d© melk van hun vee eeniige malen achtereen! te mogen laten onderzoeken, aan welke verzoeken steeds eenige' malen Werd voldaan, als de toezegging werd' verkregen, dlat d'e koeien, die melk van te laag vetgehalte bleven geven, zouden wor den van de hand gedaan. Bij vergelijking van de samenstelling van de straat- en winkeimonsters volle melk valt allereerst op de groote regelmatigheid zoo wel van' het gemiddelde soortelijk gewicht als het vetgehalte en de vetvrije dlroge stof der melk In de verschillende gemeenten, welke gehalten van de genomen straat- en winkel- monsters ün alle gemeenten tezamen gemid deld bedroegen resp. 1,0316, 3,13 en 8,44 Alleen in de monsters, genomen te Cal- lantsoog, Oude Niedorp, Wervershoof, Zwaag en Zijpe, was het gemiddelde vetge halte iets beneden 3,00 en van die cen> men te Ecteum, Enkbuizen en' Helder de ge middelde .vetvrije droogrest lager dan 8,30 INGEZONDEN. Herdenking Mobilisatie. Daartoe uitgenoodigd door het Oentraal Oomité, hield het plaatselijk oamité tot her denking van het feit, dat het Nederlandsche volk tien jaar geleden aan de gansche wereld te kennen gaf, zijn onverzettelijk en wil om, eiken aanslag op zijn onafhankelijkheid en onzijdigheid met kracht van wapenen tegen te gaan, Donderdag j.L een vergadering, ten einde deze gelegenheid in onze stad plechtig te herdenken. Door genoemd Gerutraal Comité werd! een plan uitgewerkt, 't welk tot richtsnoer zou kunnen dienen. Aan Ide hand hiervan is in beginsel besloten een programma uit te werken. De bedoeling is natuurlijk niet het organi- seeren van een f eestdag, diit zou al heel slecht passen hij' een dergelijke herdenking. Toch mag zulk een dag niet ongemerkt voorbijgaan. Welk Nederlander kan zich die oogenblikken van saamhoorigheid niet in denken. Eén was toen heel ons volk in willen en handelen en thans moet 't zoo zijn in het herdenken. De plaatselijke commissie heeft zich voor gesteld het volgepde: Aanplakken van een manifest. Een verzoek te richten aan de kerkbestu ren tot het doen luiden der stadsklokken. De verschillend© plaatselijke muziekveree- nigingen luit te noodigeii tot het spelen van koraalmuziek op onderscheidene plaatsen in de stad. Alle kerkgenootschappen een verzoek rich ten bij het feit van 31 Juli 1914 eenige oogenblikken stil te staan, en eindelijk een samenkomst te houden met. gemobiliseerden en anderen waar sprekers zullen optreden, Is er medewerking te verkrijgen, dan slaagt de gedenkdag. Hartelijk noodigt daartoe het Oomité auto riteiten en vereenigingen uit, wanneer steun gevraagd wordt, dien zoo mogelijk te ver- leenen. Eindelijk zal (behoudens goedkeuring van B. en W.) tijdens de muziekuitvoeringen ge- colleoteerd worden voor hulpbehoevende ge- demobiliseerden (mobilisatieslachtoffers). Het plaatselijk Comité: H. J. M. M. ALINK. JOH. BAKKER. H. J. BOLDINGH. E. H. BOS. M. J. HEYBOER. Jb. DE JONG. J. KAMMAN. H. J. KRAAK. M. B. SPIGT. P. H VRIESLANDER. Nieuw ingeschreven leerlingen voor den cursus 1924/1925. Opmerking. Alleen voor melk en limo nade kan gezorgd' worden, voor versnaperin gen is geen geld beschikbaar, daarvoor moe ten de (kinderen dus zelf zorgen evenals voor brood. „Het Vaderland" (Henri Borel) „Als de Jonge wijn 'bloeit" behoort tot de beate prestaties, die ik van dit gezelschap gezien heb, en wel om de werkelijk schitte rende creaties van Ko van Dijk als de oude, door zijn vrouw en dochters miskende vader, en van mevr. van der Horst als de haar man verwaarloozende moeder, die, tot inkeer ge bracht, de oude, door haar zoo lang versmade liefde voelt herleven. En dan mevrouw van der Horst, hoe alle machtig aardig speelde zij haar moederrol in de eerste twee bedrijven, om dan in 't derde zoo roerend en aandoenlijk het berouw over haar verzaakte liefde te doen voelen. Het was werkelijk een genot weer eens zóó te zien spelen. Co Balfoort was vooral in 't eerste bedrijf een zeer goede Proost Hall. Ik geloof dat een verzuchting van opluchting door het vrouwe lijk element van het publiek in de volle zaal ging, toen de ongehavende huisvader weer zoo spoedig bij moeder de vrouw kwam terug- sloffen, met een zoo allerleukst gezicht als Ko van Dijk opzette. Frits Lapidoth: (Nieuwe Courant) Het is verstandig met dit heerlijke stuk te komen en prijzenswaardig dat men er een zoo goed' voorbereide opvoering van geeft „Avondpoet": JWen kan zich geen betere vertolking denken. „Maasbode": Alles tezamen een prettig stuk, dat niet ten onrechte een heel hartelijk applaus uitlokte. ldjft 11» den regel goede kenners van puddingen. Geeft hun daarom de fijnste die er is. HONIG'S PUDDINGEN zijn gefabriceerd met Honig's Maïzena «a bevatten alle bestanddeelen om er ceohecrlijk nagerecht mee te bereiden. Vraagt Uw winkelier: „De Telegraaf": ■Een voorstelling die sloot als. een bus, een goed stuk, mooie muziek, de lach is niet van de lucht. „De Courant": Het publiek giert, brult van het lachen; een enorm succes, dat deze kranige artisten ten volle verdienen. Het is dan ook geen wonder, dat artisten als Emmy Arbous, Janssens, Knaack en Bos kamp bij hun opkomen met een geweldig ap plaus onvangen worden. „Handelsblad": De mooie zang van Janssens en Emmy Ar bous, het komische spel van Knaack Boskamp, Moritz droegen natuurlijk veel bij tot deize voorstelling, die tot de beet geslaagde van dit seizoen behoort. Deelnemende vaartuigen. Nummers. Tuig en bemanning. Aanvang wedstrijd. Afvaart. Do gezeilde tijd. Prijzen. Uitwijken. min. 1.1111.11». i. m ,<iiw.i 'i'" i"u w——t—T i Melk.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5