BUITENLAND GEMENGD NIEUWS amsterdamsche brieven. LUCHTVAART. Wereldvlucht van den Argentflnschen majoor Pedro Zanni. De as. conferentie te Londen. Ingezonden Mededeellng. IETS OVER KLEEDING. DUITSCHLAND. Huiszoeking door de politie In de fractie kamers der communistische partij ln den RJJksdag en den Prulslschen Landdag. De Amerikaansche wereldvliegers. De ex-kroonprins van Saksen wordt priester. Sluikhandel ln wapens. SPORT. Motor-ongeluk. Gearresteerd. Amsterdam als gastvrouw. De satelliet-stad. De opheffing van het .^Arbeidsbureau" onder dr. Van Hetttnga Tromp. ftooals men, over 't algemeen ook in het particuliere leven in de zoiner-vacantie-maan- den uit logeeren gaat, gasten ontvangt en buitenpartijen -tentet en het ineer zware werk, verbonden aan de struggle ior liie reserveert voor het winterseizoen, zoo wijdt onze stad zich thans, nadat het laatste zwaardere werk, in den vorm van de behan deling der resultaten van het georganiseerd overleg is afgedaan^ aan haar plichten als gastvrouw. Deze laatste rest zwaar werk, waar men bij het schrijven van mijn vorigen brief nog midden te zat, werd1 tenslotte toch nog gauwer tot een eindfe gebracht dan het zich aanvankelijk het aanzien met het danig gevulde sprekerslijstje en de ontke- tende politieke en critiseerende hartstochten voor oogen. Maar waarschynlyk kwam men al spoedig tot het inzicht, dat, waar men aan de in het G. O. bereikte resultaten 'toch niet door middel van moties of amendementen iets veranderen kon en men alleeil maar „ja of „neen" te zeggen hadi, verder praten geen resultaat zou opleveren en ging men dus tot de stemming over. De uitslag stond eigenlijk al van te voren vast.en de Raad hechtte dus maar schielijk zijn sanctie aan de over eenkomst. En de Gemeente en derzelver ver tegenwoordigers kregen ruim baan om zich aan de gastvrouwelijke plichten geheel te gaan wijden. Burgemeester De Vlugt had de voorafgaande weken al ruimschoots gelegen heid gehad om zich te deze rol in te werken. Het bezoek van diverse buitenlandsche oor logsbodems gaf hem volop aanleiding tot het paradeeren en ontvangen in feestelijk ambts gewaad, het houden van vlotte iwelkomstrede- voeringen en het aanrichten van gemeente lijke gastmalen te den huize Couturier, dat meer en meer tot de officieele eetzaal van ons stedelijk gemeenebest wordt. Maar deze week, met de opening van het „Internationale Stedeneongres" te het Suasso-Museum en het Intern. Stedebouwcongres te de Aula onzer Gemeentelijke Universiteit, begon het eerst goed'. Naast den burgemeester, die bij een en ander blijft optreden als de eerste décorum-bewaarder van. onze Stedemaagd1 en die voortgaat met het lancëeren van zijn spee ches, waarin smakelijke en Hartsterkende herinneringen aan ons roemrijk nationaal verleden schering en inslag zijn (na zijn ter gelegenheid van Koning Gustaaf gehouden rede, waarin hij1 van het gebrek aan fantasie onzer hedëndaagsche schrijvers gewaagde, wat hem heel wat onaangename kritiek be zorgde, voelt hij het heden waarschijnlijk als een beetje glibberig terrein!!), naast den heer De Vlugt kwam deze week als recipiee- rend vertegenwoordiger van onze stad1 voor namelijk wethouder Wibaut naar voren. Oip beide bovengenoemde oongressen nam hij den voorzittersstoel in, dn welk gestoelte hij als democratisch bestuurder te zijn werk- jasje ook meer past. dan bijvoorbeeld in het voertuig, dat hem eveneens te colbertje met slappen hoed naast den burgemeester te ambtsgewaad met steek en ketting, naar de vreemde oorlogsschepen in onze haven voerde. Het eerste congres, dat van de Union In ternationale des Villes, toont dn de eerste plaats het karakter van een heraanknooping van door den oorlog verbroken banden en van een voorloopige oriëntatie, die tot de stichting van een permanent inlichtingen bureau zal kunnen leiden. De besprekingen waren er dan ook voornamelijk op int wezen en doel van dit internationale samengaan vast te stellen en te ontdekken te hoeverre een vruchtbare samenwerking met den Volken bond tot stand' kon gebracht worden. Gege vens betreffende volkshuisvesting, hygiëni sche maatregelen, gemeentebedrijven uit de eene stad kunnen dikwijls bij de organisatie van een en ander in een andere stad uitste kende diensten bewijzen. Verschillende lan delijke steden-vereenigingen zijn al een etea op weg met het verzamelen van dergelijke j gegevens; vooral in Frankrijk, België en Ne- i derland beeft men op dit gebied al aardig wat van Minister Ruys, belooft daarentegen meer aan eigenlijk werk te presteeren. Er zuilen hier in den vorm van conclusies, enz. wet meer spijkers met koppen geslagen worden. En dit heeft voor Amsterdam^ des .te meer beteekenis, omdat een dezer spijkers, diie van de zg. „Satelliet-steden", door middel van de hamer van het Gooische-tuinstad-plan (plan- De Miranda) reeds gedeeltelijk in het hout der ipractische uitvoering werd gedreven. Dit plan van wethouder De Miranda behelst, naar men zich herinneren zal, het doen verrijzen van een soort dépendance van de hoofdstad op de hei tusschen Bussum en Hilversum. Een tuinstad vanuit Amsterdam beheerd en door een gemakkelijke en vlugge verbinding in contact met de „city*". Een commissie, die dit plan in studie heeft, werd destijds be noemd en ook in het Gooi zelf (kwam men in den vorm van het oprichten van een Gooi sche belangencommissie naar aanleiding van dit plan in actie, al is daar, te het erf- gooiersland, waar men een stuk natuur be dreigd ziet, de actie dan ook voornamelijk negatief en afwerend. Het laat zich- aanzien, dat wethouder De Miranda in de transacties van dit Congres een grooten steun zal vinden. De uitge brachte prae-edviezen inzake de satelliet steden bepleiten n.L over 't algemeen een de centralisatie en achten het ontstaan van di verse afzonderlijke kernen, gescheiden door landelijke, niet of weinig bebouwde gordels groen en natuur, verkieselijk boven het steeds maar uitbreiden direct om één kern heen. Inplaatswan een stedelijk uitbreidingsplan zal men dan ook, dit schijnt wel de overtui ging van dit congres te zijn, moeten komen tot een gewestelijk uitbreidingsplan. En men mag met belangstelling afwachten wat men ten oongresse over zuik een gewestelijk plan nog in het midden zal brengen en zal aange- velen. Onder de belangstellenden uit onze ge meentelijke autoriteiten, die deze congressen volgen, bevindt zich ook dr. Van Hettinga Tromp. Het ware overbodig onder de vele andere collega's gemeente-ambtenaren en oongresigaingers speciaal hem te memoree- ren, zoo hij niet een merkwaardige uitzon dering bleek te zijn in de ambtelijke wereld. Heeft men ooit gehoord" van een. ambtenaar, die op het oogenblik, dat de chefs er eigen lijk nog heelemaal niet aan dachten, te een uitgebreid en met doordachte argumenten doorspekt rapport komt verklaren, dat zijn functie en het door hem geleide bureau., geen reden van bestaan meer hebben en hij gevoegelijk verzoekt hem eervol ontslag te verleenen?!! We zijn nu eenmaal zoo ge wend aan.het omgekeerde, aan het zich opblazen tot een waan van gewichtige onmis baarheid, ook daar waar er even weinig of nog minder reëele basis is als te het geval des heeren Hettinga Tromp, dat dit zijn optreden ons verbaasd, en verbluft doet staan. Zelfs B. en W. erkennen, dat zij, toen het betref fende verzoek htm voor het eerst te handen kwam,.... min of meer vreemd opkeken. Maar in hun verdere uiteenzetting bij het voorstel' om het gevraagde ontslag te zijner tijd op de meest eervolle wijze te verleenen, verklaren zij zeer wel met de argumentatie van den\heer Tromp te kunnen meegaan en aeelen zij mede tpet hem van oordeel te zijn, dat het thans door het gemeentelijk „Arbeids bureau" als afzonderlijke afdeelteg verrichtte werk in den vervolge zeer wel door de „Alge- meene Secretarie!" kan worden overgenomen. Men kan den heer Tromp slechts hulde brengen voor zijn eerlijke, objectieve en van persoonlijke ijdelheid en baatzucht vrije hou ding, houding, die meteen1 daadwerkelijk aan de~ bezuiniging der gemeentelijke admi nistratie meewerkt. kaansche vliegtuigen op den vliegtocht om de wereld vertrokken uit Ailahabad. Het motregende toen, welke bui al spoe dig overging in een stortregen. Het eind punt van de nieuwe etappe was Oeinballa. gepresteerd. Engeland, dat tot voor kort de theorie van zijn splendid isolation handhaaf de en waar ook de afzonderlijke gemeenten nog gaarne te een soort isolatie hun heil zochten; is minder ver, maar de op dit con gres aanwezige Engelsche stads-afgevaardigv den toonden in hun redevoeringen, dat ook in hun land de wil tot internationale samen werking krachtig aan liet opkomen is. Intusschen veel spijkers met koppen kon den bij deze voorloopige oriëntatie nog niet geslagen worden en veel verder dan het be noemen van een: voorloopige internationala commissie, die de ontwerp-statuten van het te stichten permanente bureau benevens een:ge onderwerpen voor het volgende con gres, in 1925 te Parijs te houden, zal opstel len, zal men dan ook dezen keer wel niet ko men. Maar, hoe voorloop1 g het eigenlijke werk dan ook nog moet zijn, de beteekenis, die het op dergelijke bijeenkomsten tot stand gebrachte contact tusschen mensch en mensch van personen van verschillende lan den en' rassen heeft, mag, onze burgemeester wees er zeer terecht op, ook niet onderschat worden. En zoo is de winst, al niet gering. Het Internationaal Stedebouwcongres, dat Donderdag jl. geopend werd in het bijzijn (Een andere, maar niet mindere hulde werd hier door verschillende hoofdstedelijke krin gen gebracht aan de nagedachtenis van Mr. Jacob Israël de Haan, die onlangs als slacht offer van een politieke samenzwering in Pa lestina viel. De Haan wordt ook buiten Am sterdam-betreurd als een van onze meest be gaafde dichters en in Joodsche kringen voelt men zijn verlies, al brandmerkt men hem daar in sommige kwartieren ook als verrader van de aanvankelijk ook door hem met vuur aangehangen „Zionistische gedachte". Hier te de hoofdstad gedenkt men hem echter dn zeer wijden kring ais een van de meest gezochte en succesvolle „repetitors te de juridische wetenschappen en als privaat docent in de rechtskundige Significa, een vak, dat te de toekomst misschien zijn groot ste beteekenis nog moet krijgen. Signif ica, de wetenschap, die er op uit is eenzuivering van het taalgevoel en, met het vaststellen van de juiste beteekenis der woor den een hechtere 'basis tot verstandhouding tusschen mensch en mensch te bewerkstel ligen, heeft- als wegwijzer naar een gelukki ger toekomst misschien evenveel belang ais de Congressen, Mie we deze week hier mee maken. En daarom treft het overlijden van De Haan juist dezer dagen nog des te meer. De Britsche vlieger Mac Laren te uit Foetsjou te Sjanghai aangekomen. Te New York is het eerste postvlieg tuig uit San Francisoo aangekomen van een vlucht van iets meer dan zesendertig uur. De Argentijnsche majoor Pedro Zanni zal, naar wij vernemen, met een van de Fokker-toestellen trachten om de wereld te vliegen. Majoor Zanni zal van Amster dam uit starten eni zijn vlucht daar ook weer eindigen. Hij volgt ongeveer de route van de Amerikaansohe wereldvlie gers, doch in tegengestelde richting. Hoewel hij niet verwacht het eerst om de wereld' te zijn, voor de andere vliegers, w1 de majoor zijn vlucht in een record tijd volbrengen en heeft een Fokker-toe stel gekozen, dat een snelheid van ca. 240 K.M. per uur kan ontwikkelen. De te vol gen route zal gedeeltelijk met een ma chine, voorzien van drijvers, afgelegd worden, terwijl de vlucht over den At- lantischen Oceaan met een speciaal water vliegtuig van het type „Fokker F Hl" zal worden afgelegd- Majoor Zanni zal door lult. Nelson Page en door zijn ingenieur Beltrame, van den Argentijnschen Luchtdienst, vergezeld worden en kan elk oogenblik voor hun wereldvlucht vertrekken. Al de toestellen voor deze vlucht zijn Fokker-vliegtuigen en uitgerust met En gelsche 460 P.K. Napier „Llon" motoren. Woensdagochten zijn de drie Aratri- Uit Parijs wordt gemeld: Waarschijnlijk zal de conferentie te Londen op den vastgestelden datum be ginnen en uitsluitend over de uitvoering van het rapport der deskundigen hande len met uitsluiting van de kwestie der veiligheid en die der schulden van de bondgenooten onderling. In officieele kringen verwacht men, dat de conferentie een week zal duren. De Duitsche regeering zal worden uit- genoodigd aan de conclusies en de °nder- teekening van een speciaal protocol deel te nemen dat alle betrokken landen ver- eenigt aangaande de uitvoering van de experts-plannen der deskundigen, ^oor Duitschland zal een datum worden be paald, waarop deze in toepassing moeten worden gebracht en aan de geallieerden een termijn worden gelaten, om de huidige financieele en economische sancties te beëindigen, t.w. een maand na de volledige uitvoering van de voorschriften der des kundigen door Duitschland. De geallieer den zullen zich in de toekomst van sancties onthouden, tenzij in geval van een ernstig in gebreke blijven van Duitschland, te constateeren door een nieuwe organisatie, welke de conferentie buiten de Commissie van Herstel om zal instellen. Alle onderteekenaars verplichten zich aan het Haagsche Hof te onderwerpen ingeval van een eventueele uiteenloopende interpretatie. Parijs, 4 JulL In die gemeenschappelijk vergaderde commissies van buitenland sche zaken en financiën uit de Kamer van Afgevaardigden, heeft minister-presi dent Herriot gezegd, dat hij, na den ge houden ministerraad, een nota had gezon den naar Londen, waarin hij verklaart, dat de Fransche regeering zich niet ge bonden acht, door de overwegingen,' waar van de Britsche regeering haar uitnoodi- gteg tot bijwoning van de oonferentie te Londen heeft doen vergezeld gaan. Schijnschoon, maar In werkelijkheid minder waardig la vaelal de kleeding die zoogenaamd legen lagen prijs wordt verkocht. In Bramlage'e volkskleedlngmagazljn Weststraat II zijn de uit verkoopsprijzen bijzonder voordeelig omdat alles weg moet. Komt U eens zien Oud en vertrouwd adres Alweer wrijving.ondanks het b^ sluit tot bestendige samenwerking". Ui de verschillende mededeelingen van Fran sche zijde schijnt te kunnen werden opge maakt, dat het voor de aanstaande Londen sche oonferentie aangegeven program slechts afkomstig is van den heer Mac Donald', die de uitnoodlgingen voor de oonferentie heeft verzonden en dat over de bewoordingen van deze uitnoodiging de heer Herriot niet vooraf te geraad pleegd'. Aan de formuleering van betgeen ter oonferentie zal worden behandeld is dus de Fransche regeering niet gebonden en zij beeft dus volkomen vrijheid van handelen, evenals de andere geallieerde regeertegen. De heer Herriot heeft, om het te Parijs over het „program" der con ferentie ontstane humoer te bedaren, het blijkbaar moedig geacht dat nog eens of ficieus te doen verklaren. Intusschen wordt officieus van Britsche zijde gemeld, dat er geen sprake te van een voorbarige beslissing in beginsel- quaesties, dat dë bewoordingen^ van de uitnoodiging zuiver formeel zijn en dat de Fransche regeertog te geraadpleegd en steeds van alle stappen in verbandi met de bijeenroeping der oonferentie op de hoogte te gehouden. Als het in deze quaestie nu alleen ging om een campagne van de Fransche natio nalistische pers, die de conferentie wil doen mislukken of die althans de „nieuwe politiek" wil doen schipbreuk lijden, be hoefde men zich er niet zooveel van aan te trekken. Dat Pertinax en dergelijke lieden niets van die nieuwe politiek moe ten hebben is te begrijpen. Maar nu de „minister van buitenlandsche zaken", de heer Herriot dus zelf, het noodig acht om te verklaren, dat het ontwikkelde pro gram voor de Londensche conferentie slechts een Britach program is, en van Engeteche zijde daarentegen wordt be weerd, dat men met Frankrijk overleg heeft gepleegd!, is er aanleiding tot het vermoeden, dat de heerén op Chequers el kander toch niet volkomen goed hebben begrepen. En men mag dus belangstel- lend uitzien naar de oplossing van dit misverstand". (HbL) Bezwarend materiaal gevonden. Protesten der communisten. Uit Berlijn wordt aan het HbL gemeld: Men weet, dat reeds geruimen tijd1 gei leden tegen een aantal led-en van de Cen trale der oommunistische partij, op last van het Staatsgerechtshof ter bescher ming der republiek de instructie is ge opend, daar zij zich zouden hebben schul dig gemaakt aan hoogverraad en oprich ting van een möordorganisatie, de z g Duitsche Tsjeka, die lastige politieke tt genstanders, spionnen en verradersuit den weg moest ruimen. Nadat men gerui men tijd omtrent den stand van het on derzoek niets had vernomen, bevatten nu alle bladen uitvoerige berichten over twee huiszoekingen, die op last van den rech ter van instruotie bij het Staatsgerechts hof, dr. Vogt, in de fractiekamer van de communistische partij in Rijksdag en Pruislschen Landdag hebben plaats ge had. Uit- het materiaal van, dr. Vogt was namelijk gebleken, dat de communisten ook in hun fractiekamer belangrijke ge heime documenten van de Centrale der K P. D. verborgen houden, welke docu menten iicht zouden kunnen werpen zoo wel op de hoogverraadsaffaire als op twee reeds gepleegde en een aantal nog te liet stadium van voorbereiding verkeerend© politieke moorden. De geheime politie nam alle papieren, die zij in de kasten en lessenaars van de communistische afgevaardigden vond, in beslag en bracht haar buit naar het hoofd bureau van politie, waar men dadelijk be gon het materiaal na te pluizen en te schiften. Het spreekt van zelf, dat d'e communis ten zich deze huiszoekingen niet stilzwij gend! zouden laten welgevallen. Het be stuur van de oommunistische partij hee: vanmorgen een protest ingediend. He, eischte dë onmiddellijke bijeenroeping van den Rijksdag en onmiddellijke uitle vering van alle te beslag genomen papie ren aan de huishoudelijke oommissie u dën Rijksdag, opdat deze zou kunnen on derzoeken of er werkelijk bezwarende do cumenten bij waren. In den Pruisischen Landdag, die zil «•■ing had, hebben dje communisten we gens de huiszoekingen geïnterpelleerd en daarbij natuurlijk het gebruikelijke schan daal gemaakt. In het verloop van de debatten nam ook de Pruisischen minister van Binnenland- sche Zaken, Severing, het woord, die de communisten aanmaande om maar een toontje lager te zingen. Reeds thans be schikt men over een zoo geweldig zwaar belastend materiaal, dat de Landdag er van zou opkijken ais de minister daarvan iets zou meedeelen. Voorloopig wilde hi echter nog niet uit de school klappen daar diit den verderen voortgang van het vooronderzoek zou kunnen schaden. Eén der oommunistische afgevaardigden riep. hem toe, dat de arbeiders wel spoedig met hem zouden afrekenen, een uitdrukking die door presiendt Leinert gelaakt werd, daar dit een ophitsing tot een, moordaan slag op den minister was. Londen, 4 JulL De Amerikaansche we reldvliegers zijn na aankomst te Multon naar Karachi vertrokken. Een Wolffbericht uit 'Dresden deelt mee, dat ex-kro'onprins Georg van Sak sen op 16 Juli a.s. tot priester wordt ge wijd. De „Daily Mail" meldt thans, dlat verdere nasporingen naar den sluikhandel' te wapens, die te Londen ontdekt zijn, zoudën aange toond hebben, dat de verschepingen over Rotterdam in verband zouden staan met een plan om 2000 machinegeweren aan het Roode Leger te Rusland te leveren. De machine-ge weren zijn in Engeland gekocht door agem< tenytfie handelden in opdracht van de Sowjet- Russische militaire overheid. Voor den uitvoer van wapens uit Engeland is een bijzondere vergunning nooddg, een transactie met een bukendandschen kooper moet binnen een etmaal ingeschreven wor den in een bijzonder register en er moeten volledige bijzonderheden verstrekt worden over de lieden, aan wie de wapens verzonden worden. Dat is natuurlijk te dit geval niet ge beurd1. Vandaar dat er spoedig rechtsingang zal verleend worden tegen' hen, die in strijd met de wet hebben gehandeld. VoetbaL De competitiest&nden van den N.-H. V. B. verschenen officieel orgaan van €D Y'I.Y' Y' bevat alle eindstanden van de verschillende afdeelingen. Hier en daar moet nog een enkele wedstrijd gespeeld worden. in de le klasse A is de strijd om de le plaats nog met beslecht. K.V.V. gaat aan den kop, maar als Z.F.C. 3 haar laatste match tegen j (Dükkeeluiters) met minstene 7—0 wint, dan zijn de Zaandammers kampioen door beter doelgemiddelde. Van 1 B zijn de'Alcma- na-reeerves de leiders, feitelijk ongeslagen HRr ri vkrtie 'BZafce den wedstrijd' il' ,-V- 2> waar een ongerechtigd spe- YfaiYY, d®partii was, is deze -gewonnen match geannuleerd en met 5—0 verloren. CB.V sluit de rij. De 2e klasse kampioenen zijn: A. "Wesbzaam ifi 12 i B. R.C.Z. 14 9 J C. Hollandia 4 ,880 D. Batavier 14 y 3 (Zaandam) 38—12 32—7 47-1 38-12 ^.,klass6 kampioenen zijn: A. Zaandijk rn^L Y1^66^11 (Zaandam); C. OSV 3 (Oostzaan) D. Oosterend (Texel). 156 elftallen en 36 adspirant-elftall«n g mSA\co:ri1,l<> h*- E wtrv eindstand van de 5e klasse E, welke wij nog niet geplaatst hebben: Batavier II Helder V Atlas H. R. C. VII J. V. C. II S. V. S JII H. R C. VI 8. V. 8. IV S. V. 8. V o. 00 fee F fee 16 12 16 10 16 9 16 16 16 16 16 16 fee 2 2 3 4 2 4 2 2 1 w. 2 4 4 4 5 7 9 11 15 u a a. B fee opV24SFeb?.l4rliMPUnt*n goals v.—t. 82-13 26 1.61 42—21 22 1.88 60—21 21 1 31 66—26 20 1 25 89—28 20 1.25 39—80 14 0 88 24—37 12 0.75 10—68 8 0 50 1125 0 0- a- 0. tegen Atlas H.R.C.-nieuws. H Zeeburgia. De nederlaagwod- strijden van HJLC- worden morgen voortgezet inet den wedstrijd tegen het Amsterdams^# Zeeburgia. Deze club is bier geen onbekende en als kampioen van den A V. 11. speelde ze hier verloden zomer oenige wedstrijden tegen onze plaateelijko .voroenigingen en liet zich kennen als een gedroosde en toch faire tog^ stander. Deze nog jonge vereenigiiig (5 jaar oud) heeft haar le seizoen in de» N. V. B. óp alleszins schitterende wijze beöindigd; in de 4o klasse word het kampioenschap ongeslagen behaald met de volgende cijfers: G 5 1 0 17—6 11 Zeeburgia is daardoor 3e klaseer geworden, maar is daarom niet op haar lauweren gaan rusten. De spelers blijven in training en door het spelen van vriendschappelijke wedstrijden trachten zij hun goeden vorm te behouden en alzoo terdege toegerust- hot volgende comp.. seizoen te beginnen. Zoo word 3 weken gele den nog ln Edam van E.V.C. met 41 gewon nen. De Racers zuilen dus wederom een storker tegenstander krijgen, want dat de ga», ten met een flinke ploeg naar hier zullen ko men en een spel zullen trachten te geven, kam pioenen waardig, is zeiler. H.R.C. doet het, na haar mooie succes in do competitie bizonder slecht; nadien is nog niet veel fraais te zien gegeven en blijft het succes verre. De E.Q, benut de nederlaagwedstrijden om steeds nieu we opstellingen en nieuwe spelers te probee- ren, doch noch het een noch het finder kan tot qog toe geslaagd heeten. Het spel, zooals het competitie-elftal dat gaf, is nog niet te zien gegeven. Bovendien ontbreekt het- ware vuur, in de H.-gelederen; ook dit draagt veel bij tot het weinig succesvolle optreden na de com petitie. Den vorigen Zondag, toen H. een pooz ferm aanpakte, zag men direct ^at het veel beter ging, maar toen geen succes bereikt werd, bekoelde de geestdrift zienderoogen en kreeg Hollandia gewonnen spel. Tegen Zee burgia hopen wij de roodhemden weer eens in hun ouden vorm te zien en, daar bet hier een gelijkwaardige tegenpartij geldt, kan een beter resultaat niet uitblijven. Op oen kleine wijzi ging na komt HJLC. met haar gewone oompe titie-elftal uit. Heider-nieuw*. Helder 8—HJLC. 2. De 2e elftallen van onze plaatselijke N. V. B.-clubs epelen morgen ochtend op het terrein aan den Bolweg een vriendschappelijken wedstrijd. Aanvang 10 uur. In de competitie wisten dê withamden beide malen met 1—0 te winnen, zoodat er voor HJLC. voldoende reden is om nu eens revan che te nemen. Een bespreking is niet wel mo gelijk, daar ons van de elftalopstellingen niets bekend is. Geel WitOnderzeekazerne. Morgenmiddag om half drie heeft boven staande wedstrijd plaats op het G.W.-teneln aan den Middenweg. Geel Wit zal wel met eenige invallers moeten uitkomen, dit in ver band met het muziekconcours te Wormerveer, daar een paar spelers met „Winnubet" mede gaan. Daar de onderzeekazerne over een flinke stevige ploeg beschikt, kan het een zeer aardige wedstrijd worden en zal het aan spanning niet ontbreken. Zeer vele der 0.- spelers kwamen reeds in het Marinekazerne- elftal tegen G.W. uit, terwijl ook de G.W.- speler Moorman morgen in de O.-gelederen zal verschijnen. Bij gunstig weer zullen zekey velen een kijkje aan den Middenweg gaan nemen, 't Is reeds lang geleden, dat we onze G.W.-favorieten op eigen terrein aan den gang zagen, hopen wij dat ze kranig partij zullen geven. Tevens is bet een zeer goede oefening, daar G.W. binnenkort nog weer eens naar Alkmaar moet om in de verliezersfonde van ie Alkmaar-bekerwedstrijden uit te komen tegen de afdpelingskampioen Alcmaria Vio- trix 2. De luitenant-kolonel der veldartillerie J. N. Boom te Oosterbeek, die Dinsdag middag, na een bezoek aan zijn echtge noot© in het Elteabethsgasthute te Arnhem per motorrijwiel naar Oosterbeek terug keerde, is op den Utnechtschen weg bij dfl Klingel beek in botsing gekomen met een wagen. Hij werd tegen een boom geslin gerd. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men te hü in het Elteabethsgasthute overd eden. Bij de fa. Jean Laumen Co., expedl* teur te Venlo, is, naar aan de Tel. wordt gemeld, uit Antwerpen bericht ontvangen, aat de kantoorbediende H. H., die eenige weken geleden met een valsche machti ging gelden in Duitschland had geïnd ten name van genoemde firma en met een be- dirag van 11.000 en eenige dirzendött goudmarken er vandoor was gegaan, te Antwerpen in gezelschap van eenige da mes is gearresteerd. Hjj had in het geheel geen geid meer bij zich. Diefje en diefjesmaat Ongeveer drie weken geleden deed een fabrikant te Utrecht bij de politie aan gifte, dat zjjn 17-jarige kantoorbediende, genaamd, er vandoor was met mede neming van 1800. Uit het toen inge steld onderzoek bleek de politie, dat be- doelde jongen de stad verlaten had in ge zelschap van twee vrienden, de 19-jarige v-een zekere T., eveneens 19 jaar oud. Lenigen tijd daarna toen V. en T. even een bezoek aan Utrecht kwamen brengen, werden ze onmiddellijk aangehouden, tor nt Yter de 17-jsrige S., die -buiten Jtrecht vertoefde, eveneens gearresteerd We x'u ket daarop door de politie in gestelde onderzoek is gebleken, dat V. en l. hun vriend S. tot den diefstal hadden aangezet, doch 'bovendien dat V. en T. zich eenigen tijd geleden hebben schuldig gemaakt aan inbraak en diefstal van ,een Perceel aan den Amsterdam- sohen straatweg. Ook hebben zij nog een nartiiakr0entdief8Lal van ELTf8 ult een ^riek te Maarssen op hun geweten. aan ™?i6Z^19 hebben zij te Utrecht beneden S Personen verkocht, ver Personen waarom tegen deze laai is nnc^1" f.P°htie ook procesver- worden haa\i\_ drle Jongelieden gesteld bea°blkklnf van de Justitie (Telegr.)

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6