Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS REGENMANTELS naar maat VAN DINSDAG 8 JULI 1924. Op 3 Juli slaagdle te Amsterdam voor het acte-examen- L. O. Mej. J. M. O. van Oostveen alhier. Muzlefcvereemlglng „Wlnmibst". De Muziekver. „Winnuhst'8 behaalde j.1. Zondag op het Nationaal Concours te Wormerveer in dien concert-wedstrijd den 8den en in den marschwedstrjjd den lsten prijs. Huren Woningstichting. In antwoord op het in Mei 1924 ingediende verzoekschrift van de Stichting, is bij beslis sing van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid d.di 26 Juni 1924, N. 6593 M/V 664 Afö. V, bepaald; dat die vroeger op 1 Juli 1924 vastgestelde huurvexhooging voor de plannen Tuindorp, Brakke veldweg en Pol derweg, achterwege kan blijven. Leveringen. Door het Rijksinkoopbureau is met de firma Gebr. Rruijff alhier gecontracteerd de levering van de hiernavolgende brandstoffen, afkomstig uit de Staatsmijnen, benoodigd voor de korpsen en inrichtingen in het gar nizoen Helder, gedurende het stookseizoen 1924/1925, tegen de daarbij vermelde prijzen Soorten Tonaprijs H.L.-prijs 36.75 21-50 Rectificatie. In ons vorig nummer deelden wy om. mede, dat botters voor het zeilen zonder fout, een premie zouden ontvangen van 8.—. Deze premie bedraagt echter 6.—. Bultenlandsch bezoek. In ons blad1 van 24 Juni' j J. vermeldden wij onder dezen titel het a.s. bezoek van een paar Zweedsche opleidingsschepen, die van 4 tot 9 Juli hier zouden verblijven. Maar door het slechte weer van de laatste dagen is de komst van deze beide schepen vertraagd, zoodat zij eerst Maandagmorgen de haven binnenkwa men. Dientengevolge was van ©enig officieel huldebetoon van de zijde onzer Marine geen sprake; de stafmuziek zou aanvankelijk de Zweed'sche gasten hebben begroet, maar nu de. aankomst verlaat was en nog vrij plotse ling plaats had; kon hiervan niets meer komen. En zoo was het slechts een officier onzer Marine, die namens den Commandant van Hr. Ms. Wachtschip de Zweden kwam be groeten; zoodra zij het Marsdiep binnen voeren. De entrée was weliswaar niet zeer grootsch, want de „Najaden'' en „Jarramas" zijn twee driemast volschepen, geheel zonder atoom-vermogen, en zij werden door de beide sleepbooten der firma Wijsmuller naar bin nen gesleept, zoodiat alle zeilen waren gestre ken. Maar de beide vaartuigen waren, met hun volle tuigage en de rijzige drie masten, die elk had, nochtans zeer decoratief, toen 'zij binnenkwamen en in de haven meerden. Maar dat duurde nog een geruime poos. Slechts weinig belangstellenden bevonden zich aan het hoofd, toen omstreeks 11 uur de beide vaartuigen om den hoek van Kaap- hoofd verschenen, begeleid door hun chape ronnes, die ze veilig in de haven zouden brengen. Niemand eigenlijk wist ervan, an ders was de belangstelling natuurlijk wel groot-er geweest. Want dergelijk buiten- ia-ndsch bezoek krijgen we ai et eiken d'ag meer. Enkele belangstellenden, waarvan som migen gewapend met kijkers, bevonden zich op het Wierhoofd en betuurden den horizon. Deze was, zelfs voor den miet-zeeman, alles zins het bekijken waard; Immers, aan den lichtenden horizont sil houetteerden vele vlotjes onzer Heldersche visschers; zij vormden oen fraaien achter grond, waartegen zich de sierlijke Zweedsche scheepjes aardig afteekenden. Een loodskot- ter voer heen en weer in het Marsdiep en heesch de donkerblauwe nummerviag. Fel puffend en blazend doorkliefde het stoom- barkasje der Marine de watereny om dien var- tegenwoordigenden Officier onzer Marine •naar de Zweedlsche gasten te brengen; een vliegmachine cirkelde ter begroeting rondom de beide schepen. Intusschen- was de „Drente" met de „Na- jaden1" snel genaderd; de „Jarramas" bleef een weinig in de achterhoede. En toen zij de haven naderden, waren allengs de kijkers aangegroeid, en het tafereel aan het hoofd wat levendiger geworden. De Zweedsche vlag was geheschen en zoo, alle hens in het want en aan dek, ging het onze haven in. Even later volgde de „Jarramas'". iZooals wij reedö mededeelden; staan beide schepen onder bevel van den fregattenkapi- tein Graaf Wachtmeister; zij' tellen tezamen 250 man, waaronder 180 jongens. Op elk schip bevinden zich namelijk 90 scheeps jongens, die opgeleid wordten voor matroos. Zij hebben al dadelijk een goede beurt gehad, daar de beide schepen, die van Gothenburg komen, niet minder dan twaalf dagen onder weg zijn geweest en drie stormen hebben meegemaakt. De jongens kunnen zich nu schadeloos stellen op de kennis; een der Hel dersche jongens was al zoo vriendelijk, toen zoo'n kereltje van een jaar of twaalf ietwat beduusd stond te kijken bij aii die draaiorgels, die natuurlijk gauw van de gelegenheid pro fiteerden om wat op te halen en van verschil lende kanten te komen aanrijden, zijn Zweed sche kameraadjes toe te roepen, „dat 't ker mis was". Kennis. Zelfg de tegenstanders der kermis zul len moeten er kennen, dat zij, uitgevonden diiende te worden als ze er niet was. voor de kinderen. Want klokslag acht uur waren ze Maandagmorgen present bij den draaimolen en die schuitjes, en zegt u nu maar of dlat niet een alleraardigst ver maak is. Hoeveel feenmiscenten ze van va der of moeder afgebedeld; hebben, ik weet het niet, maar dat ze verdraait zijn voor negen, staat vast. En gillen dat ze dedlen, dat wil zeggen de meisjes natuurlijk als ze in die hemelhoog© schuitjes zaten, Straten ver kon je ze hoeren. Dat was het eerste nummer van het ker- misprogram. Het tweede speelde voor hei Hoofdbureau van Politie. Daar stonden den geheelen morgen de aspirant-musici om een vergunning voor het maken van muziek. En in deze dagen is de politie daar vrijgevig mee, zoodat al dat volkje a" spoedig over onze stad losgelaten werd, en de straten en .grachten verlevendigde. En dat zal in den loop der week nog wel erger worden, of gezelliger, al naar men het nemen wil. Gezelligheid brengt het onte genzeggelijk mee; de ©ene is nog niet weg of nummer twee staat al weer klaar voor een nummertjes. Op gebied van tooneelvoorstellingen is Zondagavond' de kennis al aangevangen In „Casino" was het het „Scliouwtooneel", dat een opvoering gaf van „Het Krokodil letje", in de schouwburgtent op het Kerk plein gaven de artisten van de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel" oen vertol king vam Dumas' fils bekende toonoelspel „Marguórithe Gauthier"1. „Het Krokodilletje", een blijspel uit het Duitsch, was ais kermis-openingsnummer bij uitstek geschikt. Het is een uiterst ge noeglijk, natuurlijk alleridiiootst onzinnig dingetje, dat de toehoorders den geheelen avond doet schateren van het lachen. Het is een niet na te vertellen grapje van een krokodilledoren reistasoh („Het krokodil lotje"), welke de batige saldi bevat van een goed' gelukt inbraakje, door Hugo Husch- ke (Jan Musch) ten huize van den bankier Bockslager uitgevoerd. Allerlei ingewik kelde manipulaties haalt het noodlot, dat nu eenmaal den beroepsinbreker vergezelt zeer ten onrechte, zooals Hugo Huschke zich beklaagt met „Het Kro kodilletje" uit; en ten slotte weet die han dige inbreker het zoo aan te leggen, dat hij „eigenaar" blijft. De wijze van spelen van Jan Musch is hier onovertrefbaar; hij weet inet zijn gelaat uiterst expressieve mimiek te geven, en heeft.den geheelen avond1 de lachers op zijn hand. Van War- melo was een allerleukste type van een on beduidend ministertje in ©en klein Duitsch hertogdommetje; Stine van der Gaag speelde een ietwat nerveus-aangelegd vrouwtje, en Pierre Mols was een kwie- busachtige commissaris van politie. Het stuk zelf was overigens een geestige per siflage op de gewichtigdoenerijen in zoo'n miniatuurstaatje, thans, door de DuitSche revolutie van den aardbodem weggeveegd. Is deze week in Casino dus een Bchier dagelijks wisselend programma, waar door het weinig zin heeft lang over eene uitvoering uit te wijden, in de Schouw- burgloge op het N. Kerkplein Is de week aangevangen1 met de vertolking) van Alex Dumas fils" bekende tooneelspel „Marga- reta Gauthier". En daar, als deze courant heden verschijnt, nog voor het laatst gele genheid bestaat dit prachtig-gemonteer- de, door Rooyaaid^ artisten opgevoerde treffende stuk te gaan zien en. hooren, lijkt het ons geschikt onze lezers hiervan nog een en ander te fertellen. Hoewel uit den aard der zaak de ge- improviseerde schouwburg niet kan aan bieden wat Casino geeft ten opzichte van gezelligheid en uitmonstering, zou men zich vergissen door te meenen, dat het geen hier wordt gegeven, niet in alle op zichten eerst-rangs kunst is. De namen trouwens van de artisten waarborgen al iets van het eerste plan. Mevrouw Rika Hopper, bijgestaan door haar echtgenoot Jacq. van Hoven, en een gansche staf van de beste krachten op tooneelgebied, beeldt hier de tragische geschiedenis uit van de dame met de camólia's, welker romanti sche liefde ons Dumas fils zoo treffend vertolkte. Het drama zelf mogen wij be kend veronderstellen: trouwe, waarach tige liefde speelt er de hoofdrol, en de re gie is niet zoo wreed geweest, dat zij Mar- guérithe liet sterven zonder Armand, we der te hebben gezien en diens vergiffenis te hebben aanvaard. Welk een spel van mevrouw Hopper! Welk een uitbeelding, welk een overgave, welk een tragiek, welk een kracht! Het behoeft waarlijk niet te verwonderen, dat dit stuk in den Stads schouwburg vele avonden aaneen voor uitverkochte zalen is opgevoerd; het ver wondert alleen, dat dit niet ook hier te Helder het geval was. Toch is Rika Hop per ook hier wel persona grata, maar de wanhopige tijdsomstandigheden druk ken vooral hier waar alles ambtenaar of in rijksdienst is en dus onderworpen aan salarisverlagingen, en doen ongetwijfeld ïun invloed gelden. Waar zijn de tijden gebleven, waarin èn Casino en de houten schouwburgloge beide eiken ayond waren uitverkocht? Intusschen; wie mevrouw Hiopper nog wil zien' speilen, moet zich haasten, daar hedenavond daartoe voor het laatst gelegenheid is. Wie van aangrijpend tra gisch spel houdt, moet dit zien. In de bei de laatste bedrijven culmineert het spel, en het slotbedrijf, Marguérithe's dood, is van ontzaglijke dramatische werking. Van de andere artisten noemen wij, behalve Jacq van Hoven als Armand Duval, zoon, Louis van Gasteren als Duval père, korte sober-gespeelde rol; uitstekend in stijl, en nog een dubbelrol, meer ais figurant; Eli na van1 Praag eveneens in twee klei- Lngezonden Mededeellng, J. J. H. KOOPMAN, WESTSTRAAT 17. f nere rollen, de dokter (Karl Ktlhn), Pni- dence, de goede, oppervlakkige ziel in chronische<n geldnood (M. MeunierNag- tegaal), Naninu, Marguérithe's trouwe ka menier (Bep BoolemarHelaas staat van Hoven niet op dezelfde hoogte als zijn echtgenoote, hetgeen niet wegneemt, dat beiden soms zeer mooi spel te zien gpven Trouwens, bij mevr. Hopper was het geen spel meer, maar naderde het zeer de werkelijkheid. Haar tranen waren echte tranen. Tot zoover over Marguórithe Gauthier. Wie er nog van profiteeren wil, bespreke hedenavond plaats in de Schouwburgloge, wie liever wat vroolijkers wil, ga naar de drie wijze gekken in Casino. Variété-Serierse. Wij moeten nog melding maken van een zeer goede variété-voorstelling, die wij op het Westplein bijwoonden. Aldaar staat als de eerste tent van de zijde van den Kanaalweg Théètre de la Galté, en de familie Serierse, die hier eene serie door- loopende variété-voorst o Hingen geeft, heeft zeer goede artisten op dit gebied der lichte kunst geëngageerd. Bovendien duurt de voorstelling slechts drie kwar tier, zoodat men niet te veel van zijn avond kwijt is. Wat men er te zien krijgt, is vooral voor kinderen zetr aantrekkelijk; de heer Terrytos is die komische jongleur, die ze doet omrollen van het lachen en die de allergekste goocheltoeren uithaalt. Hij laat bijvoorbeeld1 een lepel dansen in een glas, maar „d'r zit een touwtje an", zooals oen paar meisjes al dadelijk doorhadden. En mademoiselle Takka Takka verricht weer allerlei andere, Japansche, toeren. De muzikale clows ontbreken niet op het appèl en ze hebben een heele verzameling van keurige instrumenten, waarop ze hun kunsten uithalen. Miss Floranzetta is de eenige buiksprekende dame ter wereld en de pop waarmee zij werkt, is een zeer ori- gineele. Zelfs als hoofd' alleen praat hij als maar door. Het groote nummer aan het slot der voorstelling zet de kroon op alles; de Serierse's in hun buitengewone gymnastische oef eningen aan de ringen en het trapeze. Van kunstenmakerij aan he melhooge trapeze's moet uw verslaggever niet veel hebben; hij vindt dat een zeer minderwaardige sport. Daarvan is hier evenwel geen sprake; de dames (en één heer) werken aan de ringen en verrichten daaraan allerlei zuiver gymnastische toe ren. Maar wij maken ons sterk, dat niet veel Pro Patrianen of O. K K.-ers ze zoo mooi nadoen; zoodat we maar zeggen wil len, dat men dit nummer gerust kan gaan zien. Er komt bij, dat de verschillende ar tisten er in- hun diverse costuums zeer smaakvol en frisch uitzien, (behalve na- uürlijk Torrytos, maar die heeft ook dé heele wasch plus de waschlijn rondom zijn middel gebonden), zoodat men ook in dit opzicht niet teleurgesteld zal' worden. Er is dus alle reden deze voorstelling eens te gaan bijwonen. Uw kinderen zul len er van genieten! Jtfnsis Sacrnm", In Musls Sacrum" is deze week afwis selende dansgelegenheid. De „Sneeuw storm'1 is voor het eerst in Holland, en dat wil wat zeggen voor ons lieflijk kli maat. En de entréeprjj zen .zijn tijdens de tennis aanmerkelijk verlaagd'. Woens- termig aanmerkelijk verlaagd; Woensdag middag geeft mevr. Dora Schramad© een voorstelling voor kinderen. Ook verleden jaar is deze hier geweest en de toen aan wezige kinderen amuseerden zich koste- "ijk. Mevrouw Schramade voert allerlei aardige goocheltoeren uit, laat haar pop pen spreken en zingen en vertoont de poppenkast. Zij weet volkomen- den Juis- teni kindertoon te pakken, eni is zeer be schaafd in haar optreden. Zij heeft trou wens de best© aanbevelingen, zelfs uit 10'fkringem. Het belooft een 'goede middag te worden voor de kinderen. j Gezelschap Dr. Rooya&rds in Casino. Aangezien er misverstand schijnt te be s-taan over de uren waarop het kermisterrein voor het verkeer afgesloten is, vermeden we nogmaals, dat dit is van 12 uur des middags tot 2 uur v.m. (d. i, des nachts). Op Donder dag en Zondag tot 3 uur v.m. Lantaarnpaal omvergereden. Zaterdagmorgen omstreeks half ©11 kwam zooais reeds is gemeld op d© Zuidstraat een auto van den 'Marine-Luchtvaartdienst in aanrijding met ©en lantaarnpaal, dd© werd omver gereden. Door den schok sloeg een 'milicien-matroos, die naast den bestuurder zat, uit de auto en kwam op die straat terecht. Op geneeskundig advies wad hij naar het Marine-Hospitaal vervo: De oorzaak st ijnt L a, dat do bestuur der, die moest uitwijk ,oor ©en handwa gen, daarbij' te veel uithaalde, waardoor het achterwiel met de lantaarnpaal dn aanraking kwam. Naar wjj vernemen; staat de bestuur der als weinig bezadigd bekendl Aanrijding. Maandagmorgen had' op den hoek Ko ningstraat—Koningdwarsstraat een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto en een wielrijder. De laatste kwam met den schrik vrij. Het rijwiel werd' in elkaar ge reden. Wlnkelnieuwa Een bekend Heldersoh sportman-, n.1. de heer Bolhaar, rechtsback van „Helder", opende Zaterdag j.1. in de Spoorstraat, hoek Ie Vroonstraat (het voormalig© magazijn van den heer v. d;. Made) een sigarenwinkel. De zaak maakt zoowel in- als uitwendig een prettigen wij zouden haast zeggen spor tleven indruk en de eigenaar hoopt, dat de Heldersche sportmenschen in- 't bijzonder eens -bij hem zullen binnenloopen. Tijdens het seizoen hoopt de heer Bolhaar in zijn „Sporthuis" ook de voetbaluitslagen te kun nen ophangen; wat natuurlijk een attractie is. tie is. UH hel Politlo-rapport Zaterdagavond moest de politie optre den tegen een vrij groote menigte, be staande uit woonwagenbewoners en nieuwsgierigen, die nabij het 'Woonwagen kamp de orde dreigden te verstoren. In den.' nacht van Zaterdag op Zon dag ontstond er in d'e Postsfceeg een vecht partij tusschen een aantal personen. De Dolitie, die op telefonisch verzoek assisten te verleende, maakte aan den twist een einde en. verspreidde d© personen. Op de Zuidstraat werd Zaterdag om streeks half één een 12-jarig meisje, dat aldaar per rijwiel reed, door een automo biel aangereden. Bij onderzoek bleek, dat den bestuurder geen schuld trof, doch dat het meisje diens aanwijziging van richtingverandering niet begrepen had. Het meisje liet zich, toen zij zag, dat een botsing onvermijdelijk was van het rij wiel vallen. De auto reed over haar heen zonder haar te raken, hoewel zij door den val licht geblesseerd1 was. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield, doordien de auto daarover heen reed. Door de politie werd assistentie ver leend in een café aan de Zuidstraat, waar een bezoeker met den tapper wilde vech ten. H. J. Holte, Vlamingstraat 28, een rub ber poppetje. G. de Wolf, Jonkerstraat 20, een dames- taschje met inhoud; G. J. v. d. Berg, Schagenstraat 110 een boodschappentasch. Senekes, Walvischstraat 48, een jongens- muts (Marinemodel). P. van Overbeeke, Anemonestraat. 20, ©en huisdeursleutel (no. '10). Hoed, Krugerstraat 1B,. een portemonnaie inh. roze krans. - Dito, Binnenhaven 41, een portemonnaie met inh. D. Schaap, Achterstraat 8, een jongens jas. Veldman, Trompstraat 22, een passer. Postkantoor, Ankerpark;, een colliertje Fransen, Gravenstraat 26, een sierduif. Otten, Artilleriestraat 0, een duif. A. O. Boon, Van Galenstraat 46, ©en zil ver bon. INGEZONDEN. Aan de Redactie van de Heldersche Courant. Beleefd verzoekt het bestuur van „Helders Belang" U -te willen mededeel-en, dat het ge publiceerde strandfeest -niet van deze Ver- eeniging uitgaat. Verschillende kinderen kwamen hierna bij het bestuur informeeren, waarschijnlijk omdat deze Vereeniging dit al een paar jaren gedaan heeft. Wel was het de bedoeling ook dit jaar weer een strandfeest te houden. Of dit, nu reeds door anderen een soortgelijk feest wordt ge organiseerd, thans weder -zal geschieden, zal1 op een eerstdaags te houden bestuursverga dering nog nader Wordten besproken. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Het Bestuur voornoemd. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: een bruineportemonnaie, een groen kindiertaschje, een lot liefdadigheidslote rij, een jongenspiet, een rijwielpomp, en bij: die Graaf, Zanddijk, een herdershond aan komen loopen. O. J. Vroom, Rijksweg, Koegras, ©en grijze deukhoed en ©en huisdeursleutel. Hoogenbosch, Westgracht 24, een ket tinkje. B. Klein,, Oranjestraat El, een schaar. MARINEBERICHTEN. Hr. M*. „JavsV De kruiser „Java" is gisteren te Greenock anag-ekomen. Gisteren is verschenen het Staatsblad No. 298, besluit van 19 Juni ji„ tot wjjiziging van het Kon. besluit van 28 December 1922 (St.bl. No. 746), gewijzigd' bij het Kon. besh- van 24 November 1923 (St.bL No. 527), hou dende voorloojpige voorzieningen omtrent het georganiseerd overleg voor het -militaire per soneel der zeemacht. Etat-Majoor Hr. Ms. Tromp en - Hr. Ms. Heemskerck. Etat-Major van Hr. Ma „Tromp" en Hr. Ma „Heemskerck", welke 25 en 17 Juli naar de Noorsche wateren vertrekken voor een oefeningsrefs met de adelborsten van het oudste studiejaar. Hr. Ma „Trom p". Kapitein ter zee T. A. van Hengel, Commdt; Kapt.-luit. tor zee A. F. H. Dalhuisen, le off.; Luit. ter zee le kl. J. O. H. H. Mackajj; idem 2e kl. J. Kuiper; idem F. J. Kist; idem P. A. Gallas; idtem P. van Popta; idem M. Schoo; Kapitein der Infanterie H. P. van Vuuren; Offic. van gezondh. le kl. P. H. M. de Roo; Offic. van adimin. le kl. M. J. Kruijs; idem 3el kl. J. Bouma; Offic. M.S.D. le kl. F. H. Heukelman, tihef M.K.; idem 2e kl. A. van Strij; idem H. Embroek; idem J. H. van der Laar; idem F. Bussemaker; idem W. van Leeuwen Hmzn.; idem 8© kl. P. Loekemeijer. Hr. Ms. „Heeimskerok". Kapt.-luit. ter zee K. A. Telders, OommdL; Luit. ter zee le kl. O. ter Poorten, le off.; idem P. A. W-illemsen; idem P. Koenraad1; idem 2e kl. E. H. ten Broek©; idem Jhr. N. J. O. Versluijs; idem M. W. Bornkamp; idem W. R. van der Ben; Offic. van gezondh. lei kL E. P. Hartüeb; Offic. van admin. le kl. A. van Houte; idem 3e kl. J. J. van Hou ten; Offic. M.S.D. le kl. F. A. Bouman; idem 2e kl. W. H. Kam; idem H. Gorter; idem G. A. J. Veen; idem H. de Roode; idiem S. P. Visser; idem J. D. Bruinier; idem H. de Vries; Idem M. P. J. Pover; idefcn A. E. de Jong. «omer- winter- leverlng levering Gr. gietcokes ƒ27.75 29. Brechcokes I „29.75 „3I-SO Brechcokes II „29.75 „3i-50 Anthraciet I „33-75 zomer- winter- lavering levering Anthraciet II Anthraciet III Eierkolen Kachelkolen: vetstukken magerst. Oostkustkolen: vetstukken 22.25 24.50 22.25 23.50 26.25 28.75 ƒ3.20 ƒ3.35 „3.10 „3.25 „1.90 „2.— Zeilwedstrijden Botters enz. DAMES-KLEEDERMAKER, van prima Waterproof-Gabardine, half gevoerd Het is voorwaar in Nederland geen onbe kend stuk „De Violiers" van Willem Schtlr- mann, meer dan 400 maal werd het ondier warme toejuichingen in ons land opgevoerd; Ze worden prachtig uitgebeeld de Ramschers met hun oneerlijkheden, maar ook met hun groote innige liefde voor ouders en kinderen. Louis Saaiborn geeft een prachtig spel, schrijft de „Nieuwe Ort.". Dit stuk kan al- een genoten worden als eerste rangs artis ten het opvoeren en aan die eisch voldoet toch zeker het gezelsohap van Dr. Willem Royaards. Wat een spanning en ontroering als de kleine Heve Esther het huis ontvlucht met den Christ. Welk een natuurlijke, men- scheljjke simart weten de acteurs dan uit te beeldea 't Is een bijzonder mooie voorstelling van hen en wordt Donderdag opgevoerd. 'Vrijdag gaat „Het Teek en op de deur", een echt gezond Amerikaansch sensatiestuk, dat het publiek steeds in spanning houdt. De ontfcnooping zullen wij niet verraden. Wij' zien als figuren een1 ellendeling, een oude, trouwe knecht, een edelaardig echtgenoot, die zijn vrouw verstoot, omdat hij haar verdenkt, doch die diit niet verdient, want zij redt de eer van haar man en haar dochter. Het is geen drakerig detectiveverhaal, doch een echt gezond Amerikaansch spel, dat door de kunst van Magda Jansen® tot iets (buiten gewoons wordt gemaakt. In Amerika werd dit stuk meer dan 8000 maal opgevoerd. Afsluiting kermisterrein. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-indiB. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille id. p.Fransohe mail 18 Juli 6.30 'sav. 11 en 25 Juli 6.30 'sav. 14 en 28 Juli 9 'sm. 20 Juli 5.30 'sm 9 en 23 Juli 6.30 'sav. 15 en 29 Juli 6.30'sar Tydstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. Naar Ned. West-IndIS. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 23 Juli Per mail via Amsterdam (Colonlijn) II Jhh Per mail via St. Nazaire 8 Juli 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. Naar S a b a, St. E u s t a t i u s en St. M a r t i n: Per zeepost via 17 Juli Amsterdam (Colonljjn) Per mail over Engeland 6.30's av. 5.30 's m. 17 Juli 8 en 11 Juli 6.30 's av. 6.30 's m. Eiken Vrijdag. Naar Aruba, Bonaire en Cnra?ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland De per zeepost te verkenden stukken zjjn te voorzien van de aanwijzing, „zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- „l, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. lis Kap. J. Oale van- het korps imarlnlera wordt binnenkort bevorderd tot luit.-kolonel. De uit Ooat-lndiö teruggekeerde luit. ter zee 2e kl. EL G. do Bruijne ie geplaatst bij het vliegkamp de Mok op Texel. Luit. tor zee 2e kl. J. J. Wichers is per par ticuliere gelegenheid naar Oost-Indiö vertrok ken, zijnde bestemd! voor den dienst aldaar. Met ontslag uit den Zeedienst: 5 Juli: matroos 2e kl. G. Dijkstra. De kap.-luit. ter zee B. J. Heilbron is bs- htemd omstreeks half Noveanlber a.e. per par ticuliere gelegenheid naar O.-I. to worden uitgezonden met bestemming om op to treden als Hoofd der Eerste Aidoeling van het De partement van Marine te Weltevreden. Hij zal omstreeks half Octoher t.v. in zijne tegenwoordige betrekking worden vervangen door den luit. ter zee le kl. C. ter Poorten, thans eerste off. aan .boord van Hr. Ms. Heems kerck. Aan kap. ter z&o A. v. d. Sluys Is op zijn verzoek met 15 Juli a.s. eervol ontslag uit dien Zeedienst verleend wegens langdurigon dienst. De luit. ter zee le kl, O. D. T. de Ridder la mot ingang van den len Aug. a.s. bevorderd! tot kap.-luit. ter zee. Aan den kolonel, Inspecteur van het korps mariniers C. P. van Borselen is met 2 Aug. a.s. op zijn verzoek eervol ontslag uit den Zeedienst verleend wegen-s langdurigon dienst en met genoemden datum is 'bevorderd tot kolonel, inspecteur van het korps mariniers de luitenant-kolonel P. 8. Groen. 7 Juli: off.-vlieger A. H. Zeldenrijk van de Mok naar de Kooij. 15 Juli: kap. ter zee A. van der Sluys eer vol ontheven van het bevel over Hr. Ms. Gel derland en dit bevel met ingang van dien da tum tijdelijk opgedragen aan den luit ter zee le kL J. J. rm der Linden.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5