T Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 15 JULI 1924. Te 'e-Gravenhage slaagde voor Han delskennis L. onze vroegere plauts- genoot, H. J. ten Broek, leerling van den heer G. van Dijk, alhier. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. H. W. Warner-s, slaagde aan de Universiteit te Leiden voor het oandiidaats-examen in de theologie (oum laude). Zaterdag 12 Juli slaagden te Alkmaar voor het diploma A algemeene ziekenver pleging onze plaatsgenooten: ziekenver pleger maj. J. Rijgersvoer, en sergt.-zie- kenverplegers J. A. Proost, O. Jaose, j. Lous, P. Vreke, J. de Haas. Bij het examen voor de akte N. V (Etotrtro-teehitiek) in Juni en Juli te 's^Gravenhage gehouden, slaagde onze plaatsgenoot de heer W. M. de Draayer, leeraar A. B. S. De gehouden collecte, tot dekking der kosten van een grafmonument, ter dankbare gedachtenis aan Pastoor W. Huyg, heeft in de Petrus en Paulus kerk 707.50 opgebracht Eindexamen H. B. 8. 5-J. c. te Helder. Geslaagd voor het eindexamen: Mej. J. H. Janzen, Mej. W. J. Kamman en de heeren J. M. H. van Mierlo, G. van de Most, G. Roosendaal, B. J. G. Schokking, J. A. Swaters, F. G. Zwaan, J. Th, Zwaan, Handelsschool met 5-Jarigen cursus. Geslaagd zijn voor het diploma 3-jarigen cursus (Handelsdagschool) de candidaten: G. Bals, L. Bakker, W. Beek, J. Bischoff, T. Block, C. Doeksen, B. v. d. Eijk, R. ten Have, G. v. d Hulst, K. Langendjjk, J. Ma ters, Const Nypels, Carel Nypels, H. Meijer, J. Roelofs, G. van Rijn, T. Sok, Fr. Verste gen en Jo Zuidervliek Het grootste gedeelte dezer leerlingen heeft zich opgegeven voor die Hoogere Handels school Het Vrije Strand Nadat in de week, voorafgaande aan de Kermis, het voorloopig bestuur een eerste bespreking heeft gehouden, zal op Woensdag a.s., 18 dezer, des avonds half negen, In de zaal van Van Waalde, aan het Konings plein, een vergadering plaats hebben, waartoe in 't bijzonder de personen, die zich verleden jaar en onlangs voorloopig aanmeldden, zullen worden uitgenoocdgd. Het ligt in de bedoeling aldaar te komen tot definitieve oprichting der vereeniging. Belangstellenden zijn natuurlijk welkom. De zaak dient thans haar beslag te krij gen en daartoe doen wij een beroep op belangstellenden om de vorenbedoelde vergadering te bezoeken. Toen werd; er gelaveerd; bedenkelijk dicht naderde men den wal; weder vlo gen er jantjes omhoog in het want, de ra's werden gebrast, het schip wondde den Staven en verwijdjerde zich weder van den wai. En nummer twee, het comman dantsvaartuig, dat een eind achter was gebleven, doch blijkbaar veel scherper zeilde, liep al spoedig in en wondde bijna onmiddellijk met no. 1. Meer en meer gin gen <le „Najaden" en „Jarramas" toen we» der van ons vandaan, en de sleepbootén kwamen weer bij hen, en maakten vast. De zeilen werden geborgen, en niet lang duurde het of het ging Noordizeewaarts: het bezoek d!er Zweedsche oorlogsschepen behoorde tot het verleden. Maar zoover het oog zag, was de zee dijk bedekt met mensclien, voor en ach ter, links en rechts, met kijkers en kiek- toestellen, allen in hevige belangstelling voor de manoeuvres der schepen. Dat is zeker, over gebrek aan belangstelling hebben de Zweedsche bezoekers niet te klagen gehad! Concert te geven door het „Stedelijk Muziek- oonps" (directeur Jb. ter Hall), op Vrij dag 18 Juli 1924, des avonds half negen, in de muziektent. Programma: 3. a. Rêverie Matron b. „Angeles Scènes Pittoresques" Massenet No. 2 en 6 zullen worden uitgevoerd op het concours te Beemster op 24 Aug. a.s. Een nieuwe loodsboot iMen zal zich herinneren, dat ten vorigen jare op 's Rijkswerf alhier van stapel Hep de loodsboot No. 16, het eerste vaartuig, dat geheel op de werf alhier was vervaardigd. Bij die geltegenheid was de werf toegankelijk voor het publiek,#en dit heeft zich erkentelijk betoond voor deze welwillendheid door in groote massa getuige te zijn van deze plech tigheid en zich ordelijk te gedragen. De in dit opzicht opgedane ervaring deed den directeur van 's Rijkswerf dan ook be sluiten bij deze tweede tewaterlating weder om het publiek toe te laten. Evenals de eer ste maal, zal de plechtigheid Zaterdagmiddag 2 uur plaats hebben; te 1 uur wordt de werf voor het publiek opengesteld, Wij vertrou wen, dat ook ditmaal weder velen gebruik zullen maken van de gelegenheid om eene tewaterlating bij te wonen. Deze loodsboot No. 17 is van dezelfde afmetingen als de vorige. Lengte over alles 46.6 M., grootste breedte 7.90 M., holte 4.65 M., diepgang uit gerust 8.40 M., waterverplaatsing 696.6 ton. Het schip is voorzien, van een bronzen voort- stuwer met 4 bladen. De machines en ketels werden geleverd door de maatschappij „De Schelde" te Vlis- .singen. De ketelinstallatie omvat twee cilin drische ketels, ingericht voor oliestoken, voorzien van Howden's geforceerde trek. De machine-installatie omvat een triple-com- pound machine van 900 I.P.K., en een Laval turbine-dynamo van 110 Volt en 4 K.W. Ingezonden mededeellng. Vertrek der Zweedsche Oorlogsschepen. 't Woord' „oorlogsschepen" moet met een korreltje zout worden gebruikt, want er is geen voorwerp aan boord van deze schepen, dat ook maar in de verte lijkt op iets, dat in verband staat met deze schoone sport. Maar in ieder geval be- hooren zij tot de Zweedsche oorlogsma rine, omdat zij de toekomstige Zweedsche jantjes aan boord opleiden. Voor prakti sche oefenschepen voor matrozen zijn zij bij uitstek geschikt, omdat de jongens hier alles, wat tot het zeemansbedrijf behoort, leeren. De Nederlandsche marine heeft deze opleidingszeilschepen afgeschaft.* Tijdens hun verblijf alhier hadden de beide sierlijke scheepjes veel bekijks; on telbare fotografen hebben er hun lens op gericht, en de opvarenden hebben zich onder de bevolking door hun sympathiek en beleefd optreden, vele vrienden gemaakt Zooals men weet, hebben een tweetal kor poraals bij de zeilwedstrijden van Zater dag een prijs behaald; het was aardig te zien hoe beleefd en welgemanierd zij dankten voor de hen uitgereikte prijzen, en de bij de prijsuitreiking aanwezige da mes en heeren gaven door een extra ap plausje te kennen, dat zij dit optreden wisten te waardeeren. Zondagmorgen precies 11 uur zijn de beide schepen weder vei-tróken, uitgeleide gedaan door een zeer groote menigte be langstellenden, die zich aan de haven en op den dijk verdrong. Nadat de beide schepen door de „Drente" en „Assistent" buiten den havenmond waren gebracht, werden de zeilen geheschen en kregen wij het fraaie en zeldzame gezicht op twee volgetuigd'e schepen onder zeil. Er woei 'n krachtige westenwind, en deze, gevoegd bij het opkomend tij, waren oorzaak dat men laveerende het Marsdiep doorklief de. De beide sleepbooten bleven in de na bijheid'; zij zouden straks weder noodig zijn om het Schulpengat uit te komen. Het was duidelijk, dat deze parade en kel geschiedde ter wille van de Helder- sche bevolking. Immers, het eenvou digste ware geweest als de „Drente" en de „Assistent" de beide Zweedsche sche pen tot buiten de uiterton gebracht had den, zooals zij ze van daar ook binnen brachten. En daarom was het een aller aardigst idee van d'en Zweedschen com mandant, om de Heldersche bevolking dit schouwspel' te geven, een ongekende aanblik, Van sieriyk-gietuigde zeilsche pen. Alleraardigst was het de matroosjes m de ra's te zien, waar ze de zeilen moes ten bevestigen of losmaken, en plotslng de fokke-, bram- en andere zeilen te zien neervallen. WARME DAGENI VRUCHTEN WA F ELS DE LINDEBOOM IJSWAFELS (In 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrlsschendl MANDRI MANDARINO- VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, hield 's mans arm vast en de eigenaar van het stalletje kwam ook reeds toeloo p-en opi de flesch te redden. Op dit oogen- blik passeerde de adjunct-inspecteur van politie, die, zonder zich vooraf bekend te maken, den man tot doorloopen aan maande. Deze, den ambtenaar niet ken nende, vroeg hem waar hij zich mee be moeide. „Ik ben de adjunct-inspecteur van politie", antwoordde de ander. „Laat mij dan uw legitimatiepenning zien", vroeg de man. In plaats van aan dit ver zoek te voldoen, haalde de adj.-inspec- teur een of ander wapen uit zijn zak, en gaf den marinier daarmede een klap op zijn hoofd, die zoodanig aankwam, dat de man bewusteloos den politiepost West plein werd binnengedragen. Na aldaar wat bijgekomen en verbon den te zijn, begaf hij zich weder op weg, doch zijn toestand werd weldra van dien aard, dat voorbijgangers zich genood zaakt zagen medische hulp voor hem in te roepen en hem naar het h,et hospitaal deden vervoeren. Mishandeling door de politie? Door het raadslid, den heer L. van Loo, zijn, onder dagteekening van Zondag 13 Juli, de volgende vragen aan den Burge meester van Helder gericht: Wèled. Achtb. Heer, Ondergeteekende vraagt Uw aandacht voor het navolgende: Is het U bekend, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1112 Juli door den pas ;aangestelden tijdelijken adj-inspec- teur van Politie, een militair (marinier) op zóódanige wijze met een gummistok of ander wapen werd bewerkt, dat deze militair in bewusteloozen toestand moest worden weggedragen en opname in het Militair Hospitaal noodzakelijk werd? Is het U ook bekend, dat een dergelijk optreden niet noodzakelijk was, maar dat bovendien deze tijdelijke ambtenaar van Politie zich tegenover den militair in kwestie niet legitimeerde? Voorts verzoekt ondergeteekend'e, of door U als Hoofd der Politie zóódanige maatregelen zullen worden getroffen, dat een dergelijk ontactvol optreden terwijl.ons politie-oorps te goeder naam en faam bekend' staat in den vervolge voorkomen zal worden. Tenslotte zij medegedeeld, dat het door mij bedoelde geval plaats vond op het West-plein. Het zal door ondergeteekende op zeer hoogen prijs worden gesteld, in dien U bovenstaande vragen in de eerst volgende Raadsvergadering zult willen beantwoorden. Met verschuldigde hoogachting, get. L. v. Loo, Raadslid. De heer Schoeffelenberger heeft het volgende schrijven aan den Voorzitter van den Raad gericht: Ondergeteekende J. J. Schoeffelenber ger, lid van den Raad' der Gem. Helder, verzoekt U hoogst beleefd, om in de eerstvolgende raadsvergadering te mogen interpelleeren, over de in omloop zijnde geruchten, aangaande het optreden van een der politieautoriteiten tegenover een militair en wel op J.L Vrijdag 11 Juli In verband met deze vragen deelt een ooggetuige de toedracht als volgt mede: Op het Westpl'ein had de bedoeld'e ma rinier, die wel in een ietwat brooddronken stemming verkeerde, doch absoluut niet beschonken was, een fleschje bier ge kocht aan een der daar staande stalletjes, en zich daarmede in de nabijheid van den schuitjesmolen begeven. Een passeerend korporaal, bang den inhoud van het fleschje over zich heen te zullen krijgen, In hoeverre dit verhaal juist is, kun nen wij niet beoordeelen. Hieronder la ten wij eene andere lezing van de toe dracht der zaak volgen: Heeft de kermis over 't geheel een rustig verloop gehad', Vrijdagavond laat is het op en nabij het Westplein vrij ru moerig toegegaan, waartoe de juist plaats gehad hebbende uitbetaling van trakte ment der Marine en het groote aantal bierténtjes, dat dit jaar aldaar een plaats vond (het waren er naar wij meenen een achttal) wel zal hebben bijgedragen. Reeds betrekkelijk vroeg in den avond moest, zooals wij vernamen, de politie een tweetal personen wegens openbare dron kenschap tn bewaring stellen. Ook in de Verschillende inrichtingen aan het West plein bewogen zich, naar ons werd mede gedeeld, verschillende personen ondfer drankinvloed en in luidruchtige stem ming. Natuurlijk wordt er bij een kermis veel door de vingers gezien, daardoor houdt men de zaak het best in handen. Omstreeks half twee echter bevonden zich in de nabijheid van den „Turkschen Schop" aan het Dijkje aldus de lezing uit goede bron een tweetal burgers en een vrouw, die aldaar een marinier ontmoeten. Deze had blijkbaar meer ge dronken dan goed! voor hem was en liep zwaaiend en schreeuwend rond. In de hand hield hij een geopend gevulde bier- flesch. Een der burgers nam hem deze af en (goot den 'marinier een hoeveelheid! bier in de keel, hetgeen met de noodige herrie gepaard ging. Daarop nam de mari nier de flesch weer in bezit en begon, ter wijl hij deze in de hand hield, met de bur gers te dansen en te draaien. Het gevolg was, dat het bier gedeeltelijk op de straat terecht kwam en de omstanders dreigde te bespatten. Toevallig bevond zich op dit oogenblik op het Westplein de adjunct-inspecteur van politie in burgerkleeding en even eens toevallig botste de marinier tegen hem aan. De politieman was t.oen zelfs al had' hij het nog even willen aanzien wel verplicht de personen tot kalm en or delijk gedrag en doorloopen aan te ma nen, hetgeen op rustige wijze geschiedde. De aanmaning viel er bij de kermlsvier- ders blijkbaar slecht in, althans zij be gonnen tegen den politie-man op te stui ven, terwijl bovendien zooals dat ge woonlijk gaat van alle kanten het pu bliek opdrong en zich tegen de politie keerde. Om aan de herrie een einde te maken, wilde de adjunct-inspecteur toen den ma rinier, wegens ordeverstoring in staat van dronkenschap, arresteeren en naar het bureau Westplein overbrengen. Hierbij ondervond hij echter van verschillende zijden verzet en slaagde de arrestant er in zich los te rukken. Toen de politieman hem even later opnieuwwilde vastgrij pen, nam hij tegen dezen een dreigende houding aan, terwijl bet publiek opnieuw opdrong. Daardoor was de adjunct ge noodzaakt den wapenstok te nemen en daarmede den marinier, ter zelfverdedi ging en, teneinde het verzet te breken, een klap toe te brengen, welke zooals la ter bleek den man o.rn. aan het hoofd nabij het oor trof. Een aantal personen uit het publiek vleien daarop den adjunct van achteren aan en grepen hem vast, terwijl een matroos hem <bn wapenstok uit de handen wrong. Op dit oogenblik versohenen twee agenten ter assistentie, die den adjunct bevrijdden en den ma troos en vervolgens den marinier naar het bureau brachten. Aldaar hoopte zich een talrijk publiek op, dat door de politie zooveel mogelijk verspreid) werd. Nadat de marinier, die aanvankelijk buitén be wustzijn scheen te zijn, wat was opge knapt en in staat bleek, geleid door twee collega's, te worden naar boord gebracht, verliet hij het bureau, gevolgd door twee manschappen der militaire politie. Ook de matroos werd op vrije voeten gesteld Op den Kanaalweg werd de marinier door een marine-patrouille overgenomen, doch ter hoogte van de zaak van Mooy werd hij' opnieuw ongesteld en binnen gebracht in de zaak van v. Zalm, alwaar een inmiddels gewaarschuwde "korporaal- ziekenverpleger eerste hulp verleende, terwijl aan het Hospitaal om geneeskun dige hulp en een brancard gevraagd werd, die door een misverstand vrij laat kwam. Intusscben zorgde de politie voor afzetting van den Kanaalweg voor het be doelde perceel. Een marine-dokter bracht even daarna een kort bezoek «au den patiënt, die om streeks half drie naar het Hospitaal werd vervoerd'. s Naar later werd medegedeeld was zijn toestand niet ernstig en was hij bij ken nis. Nabij het linkeroor had hij een bloeduitstorting opgeloopen, het optre den van bewusteloosheid zou echter aan overprikkelde zenuwen te wijten zijn. De patiënt moet n.1. als een vrij zenuwachtig persoon bekend staan. Zooals vanzelf spreekt trok het ge beurde veel belangstelling en zooals het gewoonlijk gaat, deden de vreemde ge ruchten do ronde en werd de zaak ge weldig overdreven. Reeds Zondag j.1. was do toestand van den patiënt goed en heden zou hij als hersteld uit het Hospitaal ontslagen wor den. De zaak is hiermede tot haar juiste proporties terug gebracht. Naar wij nader vernemen wordt tegen den marinier proces-verbaal wegens orde verstoring in staat van dronkenschap en wederspaimigheid opgemaakt. Korten tijdi na het voorval werd op den Singel een kelner uit de danstent door een kermisreiziger mishandeld en even later had op het Westplein een vecht partij plaats tusschen twee matrozen, die elkaar bloedend verwondden. Ook hierbij moest de politie optreden. Het was dus wel een rumoerige Vrijdag avond. Zeilwedstrijden Koninklijke Marine Jachtclub. Zaterdagmorgen werden de wedstrijden voortgezet. Ile tweede dag van de wed strijden is meestal, uit den aard der zaak, de belangrijkste. De belangstelling van de zijde van het publiek is grooter en ook zijn er meer te verzeilen nummers. Dit maal was aan de wedstrijden een bijzon der cachet verbonden, doordat, zooals wü reeds opmerkten, een' speciaal nummer voor visschersvletten en botters was inge- lascht. De gemeente Helder had daarvoor een bedrag in geld 'beschikbaar gesteld en als contrabeleefdheid had het bestuur der Jachtclub een speciale 'boot, de „Zee meeuw", ter beschikking van de leden van den raad gesteld, welke even voor 10 uur de haven verliet. Twee andere booten waren, zooals gewoonlijk, beschikbaar voor de genoodigden. De Marinekapel bevond zich aan boord van de „Drente". De „Dorus Rijkers" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij vertrok door drie motorvletten gechape- roneerd naar buiten1. Een en ander maakte dat het havenhoofd op dit uur een leven- digen aanblik bood. In tegenstelling met den vorigén dag woei er een frisch Oos tenwindje, windkracht 2 8, zoodat de start thans vlot verliep. Minister Westerveld woonde deze wed strijden bij en was bij den start der vis schersvletten' op het Wierhoofd aanwezig. In het .geheel werd door 19 vletten en 4 botters aan deze wedstrijden deelge- nomen. De uitslagen van dezen tweeden zijn: dag Wisselprijs: De Zilveren Wisselbeker van de K. M. J. C. le prijs: Een Gedreven Zilveren Beker, uitgeloofd door H. M. de Koningin. 2e prijs: Een groote Zilveren Medaille van H M. de Koningin. 8e prijs: De Zilveren Medaille, uitgeloofd door Z. E. den Minister van Marine. Wisselprijs en le prijs: luit. ter zee jhr H. A. van Forcest, Hr. Ms. Gelderland, 1 uur 26 min. 60 sec.: 2e prijs: luit. ter zee A. C. H.Kuyck, Hr. Ms. Van Speyk, 1 uur 84 min. 86 sec.; 8e prijs: luit. ter zee 2e kl. J. Tissot van Patot, Hr. Ms. Heems- kerek, 1 uur 44 min. 20 sec. Wisselbeker: De „de Ruyterbeker", uitgeloofd door de Vereeniging „Het Ned. Zeewezen", voor den onderofficier, die de beste tijd. maakt, le prijs: Een Kunstvoorwerp eii 50 sigaren benevens een extra prijs 'beschikbaar gesteld door den oonmmandant der Zweedsche Oorlogs schepen. 2e prijs: Een Zilveren Medaille, uitgeloofd door de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", 8e prijs: De Bronzen Medaille van de Vereeniging. Wisselbeker en ie prijs: opperschlpper Lak 1 uur 40 min. 5 sec.; 2e iprijs: boots man F. W. Gerritsen), Hr. Ms. Schorpioen, 1 uur 52 min. 19 sec.; 8e prijs: D. M. Zand, Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord, 2 uur min. 8 sec. le prijs: Een Kunstvoorwerp benevens 50 sigaren. 2e prijs: De Bronzen Medaille van de Vereeniging. le prijs: kwartierm. H. J. Steyn, Hr. Ms. Heemskerck, 1 uur 88 min. 8 sec.; 2e prijs; korp.-konst. J. A. v. d. Sande, Hr. Ms. Heemskerok 1 uur 42 min. 17 sec, le prijs: Een Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer P. Lucassen, Voorzitter van de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging. 2e prijs: Zilveren Medaille, uitgeloofd door Z. E. den Minister van Marine. 3e prijs: De 'groote Bronzen Medaille. le prijs: adelb. 2e kl. W. Brunet de Ro- chetorune, 2 uur 2 min. 88 sec.; 2e prijs: adelb. 2e kl. H. Ort 2 uur 9 min. 9 sec..; 3e prijs: adelb. 2e kl. R. A. v. d. Sluis 2 uur 1 min. 58 sec. le prijs: Een Kunstvoorwerp voor den stuurman en een groote Zilveren Medaille voor het schip. 2e prijs: De groote Zilve ren Medaille. le prijs: korpral Gummison, Najaden, 1 uur 58 min. 45 sec.; 2e prijs: korpral Carisson, Najaden, 1 uur 64 min. 25 sec. le prijs: Een Verguld Zilveren Me daille, uitgeloofd door Z. E. den Minister van Marine, benevens een Kunstvoorwerp le prijs; „Pelikaan", eigenaar-stuurman W. Ruys d.z., 2 uur 30 min. 32 sec. le prijs: Een Kunstvoorwerp. Prijs: „Avontuur, eigenaar-stuurman J. M. Coolhaas, 1 uur 49 min. 47 j,ec, le prijs: Een Kuifbtvoorwerp. 2e prijs: De Bronzen Medaille. le prijs: „Majade" Kon. Mar. Jachtclub, sturman J. J. Devries, 1 uur 59 min. 40 sec. le prijs: Een Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den Vice-admiraal O. Fotk. 2e prijs: De groote Bronzen Medaille, le prijs: „Matchiche K. M. J. O., stuur man M. Schoo, 1 uur 63 min. 16 sec,; 2e prijs: „Carmen" K. M. J, 0„ stuurman D. Scalonge/l uur 52 min. 16 seo. le prijs: schipper O. Bijl 25.bene vens een bedrag in geld voor de beman ning en eert zilveren medaille van Z. K, H. den Prins der Nederlanden; 2e prijs; schipper Dekker f 15.de bronzen me daille; 3e prijs: schipper van Dok 10.—; 4e prijs: schipper Veenstra 7.50; 5e prijs: schipper K. Dekker 5.6e prijs: schipper G. de Bie 2.50. le prijs: schipper M. Post 20.—, da zilveren medaile der gemeente Helder; 2a prijs: schipper G. Bijl 8. De prijsuitreiking had te half vijf in de ontvangstzaal van het Kon. Instituut plaats door de kapitein ter zee Lam, com mandant van het Instituut. Deze sprak namens het Hoofdbestuur van de K. M. J. O. den dank uit aan Hare Majesteit, den Prins der Nederlanden, en de andere gevers, die prijzen beschikbaar stelden, en wees er op, dat de verdeellng der geld prijzen dikwijls meer last dan luat geeft. Dit doelde op een even later plaats heb bend incident, waarbij schipper Veenstra meende te moeten protesteeren tegen den hem toegekenden 4en pr. Hij meende aan spraak te kunnen maken op den derden. De zaak was reeds bij de wedstrijdcom- mlssie uitvoerig door hem toegelicht; de kwestie was, dat schipper Veenstra 'blijk baar geen notie had van de start. HU meende, dat, toen te 10 uur het startschot viel, daarmede voor elke vlet de wedstrijd aangevangen was. Natuurlijk gaan er nog verschilende minuten mee heen alvorens elke vlet de start gepasseerd is; al deze verschillende tijden worden zorgvuldig genoteerd, en daaruit wordt dan de zeil» tijd berekend. Veenstra had er blijkbaar geen' begrip van; ook beweerde hij, dat er, in strijd met het reglement, geroeid was. Zoolang dit buiten de start 'ge schiedt, gaat het het wedstrijdhestuur met aan; er zal dus moeten worden onderzocht of binnen de baan geroeid is. Verder had bij nog meerdere protesten tegen het voeren van verkeerd zeil. Al deze zaken geven hem aanleiding, na de toezegging, dat het Bestuur een en ander zou onder zoeken, nogmaals in het openbaar te pro testeeren en een onverkwikkelijk incident uit te tokken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Jujl. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.7 Maastrioht, Laagste stand 747.2 West Manlr. Verwachting: Zwakke tot matige zuidelijke tot ooste lijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, overdag warmer. 1. ,,The Shepherd'-' Marsch Pikaar 2. Le Pré aux cleres" Ouverture Hérold 4. Fantaisie Sur 1' Opéra „Africaine" Meijerbeer 5. Chant des Boie. Polka pour Piccolo (door den jongenheer Blom) 6. Grand Fantaisie de 1' Opera „Lohengrin" Wagner (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet Is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld metslagroom. pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. Klasse XII. Sloepen type Bi en Bs met fantasie- tuig:, gestuurd door officieren der K. M., leden der K. M. J. C. Klasse XTV. Sloepen type Bi, B» en Bs met modeltuigf (oud), gezeild door onderofficieren der K. M. Klasse XIII. Sloepen type Bi en Bi met model- tuig (nieuw), geptuurd door onderofficieren of maiiecliappen dor li. M, Klasse XlVa. Sloepen type B. met modehuis (oud), gestuurd door adelborsten van het Kon. Inst. v. d, Marine. Klasse XV Zeilsloepen van de Zweedsche oorlogsschepen, Klasse XVI. Handicapklasse B. Klasse XVII. Hanrtioapklasse O, Klasse XVTII Handicapklasse D. Klasse XXII. A. B. O, klasse. Vletten en botters der Heldersche Viaschers, j Vletten. Botters.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5