GEMENGD NIEUWS. vaststellen van de bevoegdheid van den Baad voor zoover betreft de in het verdrag ge noemde beslissingen. Daar nu de Vereenigde Staten geen Mdi van den Volkenbond zijn, zou het de Ameri- kaansche regeering niet mogelijk zijn tot het garantieverdrag toe te treden. Wel is waar kan volgens art. 17 „elke staat met toestem ming van den Baad een voorwaardelijke toe treding of een toetreding, die gelijk is aan de bepalingen van het genoemde verdrag, zenden, op voorwaarde, dat de betrokken staat zijn strijdkrachten beperkt heeft of be reid is te beperken overeenkomstig de be palingen van het verdrag." De Vereenigde Staten oordieelen het geheel onnoodog de quaestie van een voorwaardelijke of partieele adhaesie te onderzoeken, omdat de gestelde voorwaarden noodzakelijk de strekking zouden hebben die toetreding elke werkelijke waarde te ontnemen. t DE CONFERENTIE TE LONDEN. (Londen, 18 Juli. De conferentie der ge allieerden houdt zich heden bezig met ver deren arbeid der commissies, waarmee men flink opschiet. Gemeld wordt dat de derde commissie, waarvan Sir Bobert Kindersley voorzit- is en die hedenmorgen weder op het mi' nisterie van buitenlandsche zaken is bij eengekomen feitelijk reeds gereed is om haar rapport over.de eventueele over dracht van betaling volgens het- plan- Dawes door Duitschland aan de verbon den landen en den aard van de lichamen die geroepen zullen worden om op deze betalingen toezicht te oefenen en over deze betalingen te beschikken, aan de vol tallige conferentie over te leggen. De eerste commissie onder voorzitter schap van Snowden den kanselier van de schatkist komt dezen namiddag bijeen. Deze commissie heeft het vraagstuk van het In gebreke blijven van Duitschland voor zich en <ïe bereidwilligheid van de Vereenigde Staten om de aanvulling van de commissie van herstel met een Ameri ka anscli burger toe te staan voor het ge val dat dit te eenigertyd zou worden over wogen heeft haar taak vereenvoudigd. De tweede oommissie, ondervoorzitter schap van Thomas, den secretaris van ko loniën, heeft nog geen tijd bepaald voor een nieuwe bijeenkomst, maar het is mo gelijk dat deze heden plaats vindt. Haar voornaamste werk bestaat in het beraad slagen over maatregelen voor het herstel van de Duitsche fiscale en oeconomische v eenheid, waarin in het plan-Dawes wordt voorzien. Zij zal zich bezig houden met het plan dat Ssydoux, de Fransche afgevaardigde, inzake de Fransch-Bedgische intrekking der economische maatregelen zou indie nen. De bladen vememeincLat het plan in- tusschen door hem met de Belgische des kundigen wordt bespraken. De datum van de volgende voltallige zitting hangt natuurlijk af van de meer of mindere voortvarendheid van de oom- missie en die mogelijkheid' schijnt te be staan dat in den loop van den middag nog een voltallige zitting plaats vindt. De bladen uiten zich gunstig over de kalme en zakelijke atmosfeer, jvaarin de conferentie haar werk verricht 4 Te Parijs vreest men, dat Frankrijk te veel van zijn rechten zal prijsgeven. Parijs, 18 Juli. In verschillende kringen maakt men zich hier ongerust over het verl-oop der conferentie te Londen en voorspelt men, dat-die aflóopen zal ipét een volkomen nederlaag van Frankrijk, dat zich al zijn rechten van eenige bctee- kenis ontnomen zal zien. Fert'uiax oor deelt reeds dat na het succes, door Enge land behaald inzake de hervorming der Commissie van Herstel, er praktisch nooit meer sprake kan zijn van sancties, zoo dat Duitschland ziich weer evengoed kan onttrekken aan de uitvoering van. het plan-Dawes als het dit heeft gedaan aan den staat van betalingen van 1921. Men mag verwachten, dat dergelijke wanhoops kreten zich zullen doen hooren zoolang de conferentie zetelt, en aangezien de onder handelingen voortduren en lederen dag het aspect doen veranderen, lijkt er geen aanleiding te bestaan er te veel aandacht aan te schenken. De „commissie van optimisten". De derde commissie, welke de belang rijke quaestie behandelt wat er gedaan zal worden met de eventueel door Duitsch land te verrichten betalingen, is volgens de„Evening Standard" in Whitehall reeds bekend onder den naam van de „commis sie van optimisten". Londen, 18 Juli. Ten aanzien van bel Britsche voorstel betreffende de tekortko mingen en sancties kan de Fransche dele gatie niet toestemmen in de inmenging van een trustee en een betalings igent, waarjn niet door het verdrag van Versailles wordt loorz'en, ofschoon de Commissie van Her stel ze in werkelijkheid zal raadplegen. Zij begrijpt echter volkomen, dat het noodzake lijk is, aan degenen, die op de Duitsche lee ning, van 800 milt'!oen goudmark inschrijven, verborgen te geven. Dientengevolge zullen Fransche deskundigen, gesteund door de Be'gen en Amerikanen, een schikking voor- en, bepalend, dat, alvorens tot sancties eventueele tekortkomingen van Duiischiand wordt overgegaan, zal worden overeengekomen, dat de 'inbeslag genomen ontvangenden In dé eerste plaats zullen.die- ren voor het betalen van den'Int rest op de leening. Owen Young deed persoonlijk een oom- van het plan-Dawes niet hindert. Een Fransch militair-deskundige legde den journalisten- -uit, dat dus wel- fiscale en economische sanoties, maar geen militaire actie verboden zou zijn en dat het voorstel derhalve aannemelijk leek. Na een lange conferentie tusschen Godley, den Britscheni opperbevelhebber aan den Rijn, en de Engelsche deskundigen werd be sloten, dat de Engelschen aangaande de ge allieerde contróle op de spoorwegen in hert Rijnland!, den terugkeer tot den toestand van vóór de Ruhrbezetting eischen zullen. Owen Young vprklaarde, dat hij een even tueele 'benoeming In verband1 met de uitvoe ring van het rapport-Dawes slechte voor drie maanden kan aannemen. DUITSCHLAND. Het proces-Haarmann. Tot nu toe heeft Haarmann twaalf moorden bekend, die hij zich met zeker heid) herinnert. Zijn laatste verklaringen houdten een zware beschuldiging tegen den medebeklaagde Granz in, zoodat diens mededaderschap geen twijfel lijdt, ZUID-AFRIKA. De laatste deelnemer aan den Grooten Trek overleden. De Engelsche bladen melden het over lijden, 1(X7 jaar oud, van Johanmes Ziets- man, de laatste der mannen, die niet Piet Retief in 1836 den Groot-en Trek mee maakten. Hij is tweemaal gehuwd en had vier zoons en veertien dochters. De Oxford Pool-exp editie. Een draadloos bericht van de Polarb jorn, het schip der Oxford Poolexpeditie, meldt, dat de leider der expeditie, George Binney, en de vliegtuigbestuurder Ellis, gëred zijn terwijl zij met hun vliegtuig dreven op een hooge zee. Zij hadden een vlucht ondernomen van Green Harbour naar Liefdebaai, alwaar de basis van het vlieg tuig is ingericht. Na eenige uren moesten zij een nooddaling maken en werden zij naar het Westen gedreven. Op de Palarb- jorn werd men zich bewust, dat het vlieg tuig verdwaald was en toog men dus op onderzoek uit. Eindelijk vond men de vliegers, die bijna 14 uur hadden gedreven, eenigszins uitgeput, doch overigens ge zond en wel. Het vliegtuig had ook niets geleden, dank zij zijn buitengewone zee waardigheid. De plano-maniak. Te Wellington heeft een zekere mijnheer James Robinson het krachtstukje uitge haald, van honderd uur en tien minuten aan één stuk door piano te spelen. Het bericht deelt mede, dat de man na'deze tour de force nog geheel frisch was iets wat men van de gelukkige buren van dezen hamermaniak wel niet kan zeggen doch dat alleen zijn vingers vol blaren zaten. Hoe „kranig" deze prestatie ook moge zijn, toch is de heer Robinson er niet in geslaagd het „wereldkampioenschap" te verbeteren. Dit staat n.1. met den niet ongezelligen duur van 110 uur op den naam van den Nieuw-Zeelandsche Wright, die dit staaltje van uithoudingsvermogen in 19J20 leverde. Een drama. Vier doofstommen waren Zondagavond in een kroeg in het Noorden van Berlijn bijeengekomen om den verjaardag van een hunner te vieren. Er werd flhik ge dronken en niemand' dacht erover naar huis te gaan, tot op zeker oogenhlik de zoon van den herbergier het gezelschap aan het verstand trachtte te brengen, dat het tijd was om de bijeenkomst te sluiten. Zij igebaren werden door de doofstommen slecht begrepen en een der gasten, die wat diep in het glas had gekeken, voelde zich beleedigd en ging den jongeman te lijf. De herbergier snelde zijn zoon ter hulp en gilde dat men zijn zoon met rust moest laten, er niet aan denkend dat nie- mabd zijn woord kon verstaan. Toen nu de jarige doofstomme den jongeman bij de keel greep nam de her bergier een mes en stak er dan aanvaller mee. De man was onmiddellijk dood. ZJjo kameraden wilden nu met stoelen en gla zen hun vriend wreken. De herbergier en zijn zoon verdedigden zich me<t mes sen? Er werd geweldig gevochten en bu ren, die toegesneld kwamen, slaagden er niet in, de st-rijdendèn te scheiden. De heele inboedel van de kroeg werd door de doofstommen kort en klein geslagen. Bij bet gevecht werd nog een doofstomme schoenmaker door den zoon van <Wn her bergier doodgestoken. De politie,yaie ten slotte ter plaatse verscheen, slaagde erin, de orde te herstellen. Twee gewonden moesten nog naar het ziekenhuis worden gebracht. De herbergier en zijn zoon wer den gearresteerd. Het babbeltje en zijn gevolgen. Plaats van handeling: die point aan de Leiderdorp sche brug. Personen: do mama en een buurvrouw, alsmede twee jeugdige kinderen in den wagen. Mama en buur vrouw onderhouden een geanimeerd bab beltje, en maatje vergeet in het vuur van hot gesprek, den kinderwagen met haar jeugdige spruiten. Je weet het: een on geluk ligt in een klein hoekje. Langzaam ging de kinderwagen aan het rijden. Vlug ger en vlugger ging het, en de kinderwa gen met de jeugdige spruiten kwam in den Rijn terecht. Uit was het babbelt, te. Groote ontsteltenis bij maatje en buuf- vrouw. .Gelukkig slaagde een kloeke toe schouwer, die gekleed te water ging, er ïgen hun vrijheid ven handelen herne-in om de beide jeugdige menschenkinde- inur, op corr'Ue, dat dit de functlonneerng ren behouden op het droge te brengen. Het goudschlp. Van Terschelling wordt aan het Hbl. gemeld: Bij een onderzoek, ingesteld (Hoor het bergingsvaartuig „Gerard<" in de gronden van Terschelling, ter plaatse, waar de „Lutine" moet liggen, werdl slechts vijf tot zes voet water gevonden, zoodat reeds bij geringen zeegang de bergingswerk zaamheden niet kunnen worden uitge voerd. Voorloopig wordt hiervan dan ook afgezien. De dames-mode. Janot, de medewerker van de Figaro, die dagelijks zijn „aanteekentingen van een Parijzenaart' in het bladl maakt, hac het gisteren over vrouwenkleeren. Onuit puttelijk onderwerp. Wanneer, zoo schrijft hü, het narfkt kuisoh is, "dijk sómmige moralisten wel willen beweren, dan moet man toegeven, dat de tegenwoordige mode neiging heeft de vrouwen hoe langer hoe meer in de richting der kuischheid te drij ven. Dé vrouwenkleeren zijn tot hun een* voudigste uitdrukking beperkt, wat, in deze tijden van somtijds onmatige hifte niet anders dan aangenaam kan'zijn: een zweempje van een hempje, een combinatie en daarover heen een jurk, waar de bloote hals en de bloote armen uitsteken en die even over de knie komt. Wit' soepele, lichte stof gemaakt, verduidelijkt deze japon de vormen, die zij verondersteld wordt te ^be dekken. Het was dan- ook in heilige ern^t, dat onlangs een jongeman, die op het punt stond te trouwen, tegen een vriend zeide: „van het lichaajn van mijn meisje ken ik alles, behalve de ooren". Want het is mode de ooren te verbergen ondier het haar, onverschillig of dit lang of kort ge dragen wordt. Waarom deze uitzondering? Janot wil, niet naar den sleutel van dit mysterie zoeken en slechts vaststellen om, zooals men vroeger schreef, de historie van on zen tijd te dienen, dat de tegenwoordige mode, door dézen -geprezen, door genen gelaakt, wanneer zij de vrouw ïn behaagt, eveneens de mannen bevalt. Ernstige brand. Donderdagnacht, omstreeks half een Is brand ontstaan in de groote boerderij van den voerman B. Majoor aan don Brink te Laren, die door drie gezinnen wordt bewoond1. De brand greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners overijld het huis moes ten verlaten om aan de vlammen te ont komen. Dit gelukte allen, behalve den 18^ jarigen zoon van den heer Majoor, die in de vlammen omkyam. Verder verbrandde een vijftal paarden Verzekering dekt gedeeltelijk de schade, Een toeristen-auto lm een rotskloof gestort Volgens een bericht uit Mulhouse is na bij de» Zwitsersche grens een' toeristen- auto met tien inzittenden ini een rotskloof gestort. Vier person-ep werden gedood. INGEZONDEN. Geachte Redactie, .Verzoeke beleefd plaatsing van het volgende: Navordering. Het Comité van Actie tegen de Navor dering 1920'21 heeft ingevolge de uit spraak van den Kantonrechter, die zich onbevoegd' heeft verklaard en op ad vies van zijn rechtskundigen adviseur, be sloten, het proces tegen de Gemeente niet verder voort te zetten. Hiermedie is geenszins erkend, dat de handelwijze van het Gemeentebestuur bil lijk en rechtvaardig is. 1 v Honderden ingezetenen zijn het slacht offer geworden van Hun goed vertrouwen in hun overheid en van hun onkunde met de verordening op de heffing der Plaatse lijke Belasting naar het Inkomen. Duizenden guldens zijn in, de Gemeente kas gevloeid, niet uit die zakken van hen, bjj wie te halen valt, maar voor het over groote deed uit de zakken van den een- voudigen burger, die slechts met moeite weet rond te komen. Met deze winst kan het Gemeentebe stuur tevreden zijn. Er staat echter een groot verlies tegen over; een verlies in eerbied en vertrou wen, dat blijkens de vele openlijke en ge smoorde verwenschingen niet gemakke lijk zal zijn terug te winnen. Het gemeenschappelijk verzet is gebro ken. Er zijn evenwel nog een aantal aan- geslagenen, die tot heden geweigerd heb ben hun aandlag in de Navordering te vol doen en die dat waarschijnlijk zullen blij ven weigeren. Zuiden nu de belasting-ambtenaren hen met geweld tot betaling dwingen, even als zij dón heer J. de Vries van Juliana- dorp gedaan hebben, bf zullen'zij uit vrees voor openlijk verzet zwichten? Wij zullen zien. Vast staat, dat de ingezetenen uit deze navorderinigsgeschied enis gedeerd heb ben, dat zij geen te groot vertrouwen in hun Overheid mogen stellen, daar d'eze er niet voor terugdeinst hen ten onrechte in de belasting aan te slaan. Wellicht heeft de Overheid geleerd!, dat zij haar gezag verliest, als zij met de be langen der burgers speelt. 't Is te wenschen. S. GDSBERTS. Geachte Redactie. Tengevolge van de ingevoerde bezuini gingen zijn ook In onze gemeente eenige eerkrachten ontslagen en op wachtgeld gesteld. Dit bericht in een vorig nummer van uw blad' opgenomen, wordt zoo dood gewoon gelezen, en voor kennisgeving aangenomen, zonder te bedenken wat zulks voor deze leerkrachten ven bet-eeke nis is. Als men zoo*n 87, 38, of 40 jaar als diensttijd achter den rug heeft, en dan naar huis gestuurd te worden als niet meer noodig, dan is dit zeer grievend. Naar huis gestuurd zondier van de zijde der overheid, in wier dienst men geweest is, een woord van waardeering te hooren zoo afgevoerd van de sterkte, als een afge sleten straatsteen, die door menige trap van dón wandelaar is misvormd en met mee? bruikbaar, o, dat moet men persoon lijk hebben beleefd om dit naar waarde te gevoelen. j Zeker, '"Wööt ik zoo good üLs elk ander, dat de steeds meer en meer nijpende toe stand der Staaitsfinantiëni dringend1 tot bezuiniging noopt en dat ook dé school in dat plan is betrokken, omdat de enorme geldverspilling in de laatste jaren- tot ver sobering der huishouding noopt. Alles wel en goed, maar voor hen die getroffen werden is en blijft het ©en bit tere druppel in den levensbeker. Waarom ik dit schrijf? Wel eenvoudig hierom, omdat ik alis lid der oommissie van toezicht op het lager onderwijs, en later als schoolopziener d«n arbeid dier onderwijzers heb leeren waardeeren. Wie zich aan het onderwijs geeft, moet zich niet voorstellen dat het zal gaan als met een- bouquet bloemen, zoo als door den hovenier wordt afgeleverd voor een of ander jubilé, maar veeleer moet hij zich indenken met hoeveel zorg en moeite de plant moet worden gekweekt in met tegengenspoed1 geworsteld tegen allerlei invloeden die vernietigend werken. Geen wonder dat er zoo velen zijn zenuwen ho peloos zijn verscheurd. Daarom een woord van dank aan U al len onder wier levenstaak een streep is gezet. Laat Jiet u een blijvende voldoening zijn naar do mate der aan u gegeven ta arten te hebben medegewerkt aan de opvoeding du jeugd. Geniet verder, in stille vrede de rust die d<m getrouwen dienaar en dienaresse door Gods liefde wordt verleend, en blij ven wij elkander in dit moeilijke leven tot blijvende vriend schap en steun. Hoogachtend uw dw. J. KORVER, Oud-schoolopz. te Helder. DE BLOEDARMOEDE VAN HET STEDELIJK MUZIEKCORPS. „We zijn allemaal, zooals we hier zitten* jongens van de vlakte", sprak een onzer vroede vaderen, de heer Louis van Loo, Don derdagavond, terwijl hij, zittende in den tuin van „Casino" met een ronde blikken tabaks doos op een tafeltje sloeg. De heer Van Loo stampte met die tabaksdoos niet omdat hij obstinaat was, zooals een vroede vader dik wijls pleegt te zijn, o neen, de tabaksdoos van den heer Van Loo vervingden presidentshamer; de heer Van Loo presi deerde n.1. eeni vergadering, maar het begin van zijn speech was al ddreot glad mis hoewel de rest reusachtig was. Verbeeld U: „Jongens van de vlakte", noemde hij het gezelschap, dat zich knus om hem heen had geschaard Was de heer Van Loo ziende blind? Zag hij dan niet, dat de tuin van „Casino" geheel gevuld was met een kleine honderd dames, en dat er welgeteld, behalve hij zelf, slechts drie Jongens- van de vlakte" waren?.... bestaande uit de heeren Kokelaar, M. Polak Schellinger de Vierte im Bunde dit edele en ondergerteekende, terwijl later de heer drietal, als.Wlks bendehoofd de heer Louis van Léo fungeerde, kwam versterken. O ja, de heer Ter Hall»was er ook, maar niet gaarne zoude ik dezen eminenrten directeur van het Stedelijk Muziekooips willen betitelen als de heer Van Loo de honderd dames en zijn 3 helpers deed Enfin, schwamm drüber.De rest van des heeren Van Loo's speech was wat je noemde voor zijn pet. Zelfs zoo, dat het gelaat van den heer Ter Hall, dat er zeer zorgelijk uitzag, al naarmate het hoofd van de jon gens van de vlakte" verder sprak, meer en meer opklaarde en de dames onder zijn wel sprekend pleidooi, zelfs vergaten aan hun onafscheidelijk ikopje thee met een koekie, dat Rienus, de ober van „Casino", plechtig- lijk ronddiende, te nippen». „Dames!" zei de beer Van Loo, ,;het Ste- lijk Muziekcorps is zoo arm als een kerk rat, ze hebben geen spie, geen hallevie in kas en ze moeten geld hebben, broodnooddg moe ten er instrumenten gekocht, en daarvoor 'is wel een duizend gulden noodig! Komen die oenten er niet binnen een maand-, dan sterft ons prachtig corps aan uitputting". De heer Van Loo kreeg zoowaar -tranen in zijn oogen en de heer Ter Hall knikte mee warig.... Sommige dames zochten in hun reticulen, of hoe die dingen ook mogen hee- ten, naar een zakdoek om hun oogen, die vochtig waren geworden, te bettenMaar dat mag niet! dat willen wij niet! er moet slagwerk 'komen! er moeten pauken komenl Het muziekcorps mag niet ondergaan! mag niet aan uitputting sterven!.... Wij zullen het reddenI.... of beter, het isreeds gered. Wantd-e muziekinstrumenten zijn er reeds, ze zijn gekocht. Het gelaat, van den heer Ter Hall straalt nu weer van vreugde en de dames lachen door hun tranen heen. „Ja, ze zijn gekocht, maarwe hebben die instrumenten nog niet betaald.... en runnen ze ook niet betalen", vervólgt de heer Van Loo, de aanvoerder der „jongens van de vlakte" nu op neerslachtigen toon. „Miine vrienden, wij,... wij.... 0, ik durf het hflast met zeggen, wij hebben die instrumen ten gepoftop de lat gehaald.... en als er geen centen kornet den, dan.(de heer -verbleekt, eenige dames vajlen in neti n rwijni", smeekte de leer Van Loo„niets is er nog verloren. Wij kunnen nog gered worden(de da mes komen bij.en hope gloort in hun lieflijke gazelle oogen), „wij zullen op de groote tronu slaan, om het geld voor de. gepofte groote wm jt ei *eld' moet' het «eld zal ex komen. 't gij, dames, ons steunen?" Een geestdriftig hoera laait op uit honderd dameskeeltjes, de heer Van Loo is er door begeesterd.... Plechtig slaat hjj de tabak», doos weer op tafel».stilte gebiedend. Mijne vriendinnen en vrienden", ver volgt hij nu op enthousiasten toon: „Wij zuilen het Stedelijke redden, dat Stedelijke, onze trots, mag niet ondergaan, hare muziek moet ten- eeuwigen (lage onder liet iriseche jonge groen van ons flpoorbosohje blijven schallen.de gepofte trom zal betaald wor den. Zie, wij zullen 2000 loten laten druk ken en tiie moet gjj, vrouwen van Helder, den ingezetenen aanbieden tegen n kwartje liet stuk.;.. Honderden schitterende prij zen, de een al mooier dan de ander, zullen wjj verloten, Iedereen, die een lootje neemt eni een prijs wint en dat zullen velen zijn zullen hun geld tiendubbel terugwinnen. Tal' van winke liers en -particulieren zonden ons pracht- prijzen toe.Wjj hebben er een speciale opslagruimte voor moeten huren, zooveel zftn er, en daarom vraag ik U, vrouwen vain Helder, wilt gij het Stedelijke redden? wilt gij ons medehelpen op de groote trom te slaan voor de groote trom van het Stedelijke? (Weder trommelde de heer Van Loo met zijn tabaksdoos op tafel en op dit begeesterend geluid verhieven alle dames zich van hun zetels en als uit één mond klonk het: „Wjjj willen het Stedelijke redden, wij willeb toten verkoopen." O, Lezer, het was een verheven, aandoen lijk moment, die eenstemmigheid dier theedrinkende dames.meestal hadden ze uren noodig om het eens te zijn, maar waar het ons muziekcorps gold, was alles homo geen, was het koek en ei. Toen stond de heer Ter Hall op het was een eenige, gemoedelijke vergadering.... offideelerigheid was er niks niemendal en de heer Ter Hall bedankte nu het bende hoofd', den heer Louis van Loo, alsook.zijn mede-apachen, de heeren Polak en zijn fac totum, den heer Kokelaar, tevens den heer Schellinger, en hij twijfelde niet als de heer L. Grunwald (dit was mijn bescheiden per soon) een getrouw verslag van deze gedenk waardige vergadering in de Heldersche Cou rant zou schijven, duizenden guldens in de kas van het Stedelijke zouden vloeien. „Het Stedelijke is als een huisgezin, dames," sprak de heer Ter Hall, „en als uw heer en meester U geen geld geeft, kunt ge niets doen". (Heftig protest van de dames, dat ze vrij en onafhankelijk zijn en geenrheer en mees ter erkennen, maar dat ze toestemmen, dat er geld in een huishouden noodig is, doch dat voormelde heer en meester niets heeft Ln te brengen). Toen werd er verkiezing gehouden onder fe dames. (Ik ben gisteravond beslist voor stander van vrouwenkiesrecht geworden, want in een wip, zonder stembriefjes, zonder gezeur en gehamer als dit vaak onder mannen pleegt te gebeuren, kwamen er een zevental uit de bus, pardon, uit den mond der overi gen. Hoofden der lotenverkoopsters werden ie dames Ter Hall, Broekhuizen», Bosma, Bruin, Dol, Engelsdorp Gastelaars en Oost. Bern heele campagne werd ontworpen. In de ïerste plaats de lotendie m o e t e n al- emaal weg.Concerten zullen worden ge geven. Er zal worden gebedeld bij de firma's >m prachtcadeaux. Desnoods zal het Stede- ijke een marsch in alle straten blazen en rallen dames, ëvenals kermisvrouwen collec teren langs de huizen». Alles, alles zullen wij doen, riep de vergadering eenstempüg, naar de gepofte groote trom en pauken moe- en betaald worden. Het heeren-comité wordt gevormd door len Edelacbtb. Heer Burgemeester, Eere- Voorzitter, en de heeren Louis van Loo, Voorzitter; Schellinger, Penningmeester; Levy Grunwald, Secretaris; J. Zwart, Joh. Bakker, Ter Hail, Kokeiaar en M. Polak. Helderschen! Koopt loten bij bosjes. Het is uw belang. Schitterende prijzen, te veel Mn optenoemen, zullen uw deel zijn en de roinmen, triangels, pauken en blaasinstru- nénteni zullen voor het einde dezer maand betaald zijn. Het Heldersche Muziekcorps moet gerei! Levy Grunwald. Geachte Redactie. Daar de door mij aangevraagde intorpel- atie betreffende het geval militair contrt adjunct-inspecteur van Politie, geweigerd te geworden, althans mij bericht werd, dat ip mijn eventueel te stellen vragen geen antwoord krijgen zal, heeft dit mij genoopt, andermaal het volgend schrijven te richten. Aan den Voorzitter van den Raad der gemeente Helder. Manheer. Eenigszins teleurgesteld zijnde over den inhoud van uw missive dato 15 dezer, ni, uat UEdelAchtb. niet wenscht te antwoor den op de door mij eventueel te stellen vra- gen, spijt het mij zeer, mijn eenmaal voor genomen interpellatie niet te kunnen, in trekken en verzoek Ik U daarom alsnog baar te mogen houden. 't Welk doende, J. J. Schoeffeleniberger. Helder, 19 Juli 1924. Osn Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij opname van het vol gende. Bij voorbaat onzen dank. Voor ons Strandfeest ontvingen we van de heeren Duinker, Spruit en Egner eenige boeken, waarvoor we hierbij onzen vriende lijken dank betuigen». Het Bestuur van Volksonderwijs. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texeti 6,- v.m., 8,- v.m., 11,- v.m. 2,30 n.m., 6,80 n.m. midd., 4.16 n.m., 6,46 ti.m. tt f m 2ton- en Feestdagen: er: 9>~ v.m., 12,— midd., 6.46 n.m, Een Fransch compromisvoorstel inzake de sancties. Een compromts-voorstel-Owen Young inzake de sancties. t.'p-vo rstel, hetwelk 'nhoudt, dat in ge- n'ghe'over de sanct'es, de re- aT1 vaT' mt ®efeH|ke binnen Me krijgen. ai zou de lieer Polak er een zwemwedstrijd iqor het Heldersche Kanaal van den heer «22? ï°?r ™?eten' arrangeeren tegen 1 Interpellatie niet toegestaan. i ik 7'~ vjn- 9>80 v-m-> 12'~~ Vertr ttaw 8\r v,m' 11>— v.m., 5,80 mm.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 12