Eerste Blad. GRUNWALD's BUITENLAND BINNENLAND Nr. 5898. DINSDAG 22 JULI 1924. 52ste JAARGANG. Licht op voor auto1* en fietsen i Dinsdag 22 Juli9.37 uur Woensdag 23 9.36 De conferentie van Londen. Het schijnt taktiek te zijn om pessimis tische beschouwingen te houden omtrent den loop der conferentie, die deze week eigenlijk voor goed zal aanvangen. Als een van de groote mogendheden merkt, dat haar eigen standpunt in de een of andere kwestie weinig kans heeft, om ongewijzigd ingang te vinden, dienen hare gedelegeerden pessimistisch te doen. Zulk een ostentatief pessimisme nadert dan het begin van een dreigement, dat men heen zal 'gaan, als men zijn zin niet kan krijgen. Het is echter vooruit te voor spellen, dat niemand geheel en al zijn zin zal krijgen. En verder dat, indien over eenstemming na redelijken' tijd niet te be reiken mocht zijn, men eerder zal beslui ten tot een verdaging dan tot haar defini tieve afbreking. Aldus de N. Rott Crt Na dit in het algemeen vooropgesteld te hebben, vervolgt het blad, kan men oon- stateeren, dat er met krachtdadige mede werking van de Amerikanen, blijkbaar ernstig gestreefd wordt naar bet maken van schikkingen tusschen onvereenigbare standpunten. Marx schijnt te Berlijn verklaard1 te hebben', dat hij in den loop van de vol gende week de uitnoodiging tot het bij wonen1 van de conferentie tegemoet ziet. Voor deze verwachting bestaat vooralsnog niet de minste grond, aangezien de voor waarden, waaronder de aanwezigheid van de Duitsche gedelegeerden vruchtbaar zou kunnen zijn, vooralsnog niet vervuld beschouwd worden. De eerste oommissie is erin geslaagd, met algemeene stemmen een rapport op te stellen, dat zij Maandag ter conferentie zal indienen en waarbij in groote lijnen gezegd wordt, dat de Oommissie van Her stel, aangevuld door een Amerikaansch afgevaardigde, in geval van in gebreke bleven van Duitschland, de meening zal moeten inwinnen van den agent-generaal voor de betalingen en den vertegenwoor diger van de geldschieters. De overeenstemming tusschen de En gelsche en Fransche voorstellen, inzake de zekerheid die aan de inschrijvers op de internationale leening voor Duitschland zal worden gegeven, is slechts na lang durige onderhandelingen tot stand ge komen. De afwezigheid van hef ontwerpver drag tot onderlingen bijstand door de Britsche regeering wekt te Parijs ern- Btige ontstemming. De Débats noemt het Engelsche ant woord zoo slecht mogelijk, vooral na de propaganda, van den winter voor het verdrag in Nederland en Scandinavië ge maakt door lord CeoiL Londen, 21 Juli. De inhoud van het compromis, dat de eerste of politieke com missie Zaterdag bereikte, vinden wij' heden in1 de „Times", merkwaardig genoeg niet in een Britech bericht, maar in het telegram van den Parijschen oorrespondent. 'De beslissing over het in gebreke s' ellen hangt nu geheel af van de stemming door de commissie van herstel Daar Engeland en Amerika maar 'twee stemmen hebben, komt de beslissing dus feitelijk bij Italië te liggen. Wanneer men bedenkt, dat dit land aanvan kelijk en in theorie met de Roer-bezetting accoord ging en dat het over het geheel een onzeker element is, kan men niet zeggen, dat deze oplossing een vaste waarborg tegen dwaasheden is. De voorwaarde, dat de agenit-generaal1 en do trustee 't in gebreke blijven van Duitsch land moesten erkennen voor men zou mogen ingrijpen, is vervallen. Zij behoeven nu al leen geconsulteerd ie worden over de sanc ties. Het is duidelijk, dat hierin onder een bewind van mannen als Poincaré 'maar een zwakke politieke garantie ligt. Tenslotte blijft Frankrijk uitdrukkelijk het recht houden om voor Duitsche tekort komingen buiten het plan van Daiwes op eigen hand1 in te grijpen. Het zou dus tot bezettingen kunnen overgaan en daardoor misschien wel niet de geldschieters, maar dan toch' zeer zeker de Europeesche situatie ontwrichten zonder eenigen waarborg, dat dit niet op geforceerde gronden geschiedt. Alles bij elkaar lijkt deze oplossing op ge vaarlijke concessies van Engeland te berus ten, vooral' wanneer men denkt, dat de offi- cieele Britsche juridische interpretatie van het tractaat van Versailles de wettigheid van onafhankelijke sancties ontkent. In Frankrijk is het compromis over het geheel goed ontvangen. Uit Duitschland meldt de correspondent der „Times" te Ber- tife echter, dat het daar sterk verzet ver bekt. Van Engelsche zijde meldt men nu, dat de uitnoodiging aan Marx spoedig te ver-J wachten is, maar van Eransche zijde blijft verzet bestaan tegen een te spoedige deelne ming van Duitschland met normale onder- handelaarsbevoegdheden. Wij1 staan dus voor het te verwachten gevaar, dat de formule, die voor Frankrijk aannemelijk blijkt, het voor Duitschland juist daardoor niet meer kan de derde party, namelijk de geld en i eters betreft, daar. schijnt men over het Jagen van de leenlng nu optimistisch te zijn. men zegt, dat Morgan reeds bereidwilligheid te kennen gegeven heeft voor de helft van de veertig millloen pond underwinter te zijn. Het werk van de tweede commissie is nog aan den gang, maar over het aanblijven van vierduizend Franscben en Belgen op som mige spoorlijnen kan men het niet eens wor den. Vooral onderstelt men ook, dat Duitsch land daarmede nooit aocoord zal gaan. Londén, 21 Juli De sub-commissie van de commissie voor het opheffen van de pan den heelt vanochtend besloten, dat Duitsch land de vijf voorwaarden, 15 dezer door de commissie van herstel gesteld; zal moeten hebben vervuld, wil het beschouwd worden uitvoering te hebben gegeven aan het plan der deskundigen. Daartegenover zullen de geallieerden de volgende maatregelen nemen: le. Herstel van de Duitsche overheid1 in haar gezag ten opzichte zoowel van het bedrijfs leven als van den belastingdienst fa de thans bezette gebieden, binnen de grenzen van het verdrag van Versailles, de besluiten van de geallieerde oommissie voor het Rijnland en de bepalingen van het rapport-Dawes; 2e. Teruggaaf van de door de Franschen en Bel gen fa beslag genomen mijnen, cokesovens en fabrieken; Se. Terugtrekking van de ge allieerde commissie van toezicht op de mij nen en fabrieken (de micum); 4e. Herstel van het vrije verkeer voor de bevolking, en teruggaaf van de gevorderde eigendommen. In de tweede sub-commissie, die voor de teruggaaf van de spoorwegen, hebben de Engelschen aangedrongen op de wensche- Iqjkheid van het herstel van de eenheid van het Duitsche spoorwegnet, voordat de in schrijving op de leening wordt, opengesteld. De Fransche en de Engelsche spoorweg deskundigen zouden vanmiddag de techni sche voorwaarden opstellen, waaraan voldaan moet zijn voor tot opheffing van 't Fransch- Belgisch beheer en herstel van de Duitsche spoorwegdirecties kan woTden overgegaan. Vermoedelijk zal morgen middag een vol tallige vergadering van de conferentie plaats hebben, waar de rapporten van de 8 com missies behandeld zullen worden. VOLKENBOND. Tusschen de bedrijven van de Londlcn- sche dooiferentie door, heeft de Engelsche regeenfag te Genève laten weten dat zij niet aan het ontworpen pact van ouderlin gen bijstand wil. Verleden jaar heeft de tijdelijke gemengde commissie van den Volkenbond het in elkaar gezet en de Engelschman Lord Cecdl of Oheliwood, die er ook welsprekende propaganda voor heeft gevoerd, werd als de vader ervan beschouwd. Het voornaamste doel ervan was, een beperking van de wapeningen onder toezicht van den Volkenbond te verzekeren en de contracteerende partijen de verbintenis te laten aangaan, om een van hen, die aan' een aanval bloot stond, hulp te verleenen. Totdusver hadden ver schillende kleine staten en Sowjet-Rus- land het van de hand gewezen. Nu ook Engeland (en in zijn voetspoor eveneens, nnnr verluidt, Oanada) er niet van ge diend blijkt, kan men het veilig opbergen. DUITSCHLAND. Dusseldorf. Over den toestand in het bruggehoofd Dusseldorf schrijft het Beril TagebL: De bezetting is 15.000 man sterk en vele mi litairen hebben hun gezinnen laten over komen. Behalve de bestaaiwte Duitsche kazernes hebben de FranschenPin de twee paleizen van justitie, bet hoofdbureau van politie en het Kunstpalast nog vier ka zernes ingericht. Vijftien fabrieken zijn geheel, twaalf gedeeltelijk in beklag geno men. De drukkerij van het Dusseldorfer TagebL dient om een Fransch propagan dablad te drukken. Zeven en twintig scho len zijn op last van' de bezetting ontruimd, zoodat 14.360 kinderen van onderwijs ver stoken1 zijn. Het aantal gerequireerde woningen bedraagt 1800 (700 geheel, 1100 gedeeltelijk). Na te hebben uiteengezet in hoe sterke inate het ekonomdsche leven te Dussel dorf kwijnt en' hoeveel firma's al te gron de zijn gegaan, besluit het blad met de vraag: zal Duitsdhland met die zware las ten, die het rapport-Dawes het zal opleg gen, ten minste zijn ekonomische eenheid en de bevrijding van zijn wederrechtelijk bezette gebieden verkrijgen? De groot-moordenaar Haarmann. Men meldt aan de N. R. Ort. In de Tag. zet de bekende Duitsche criminalistische schrijver Hans Hyan zijn Ingezonden MededeeUng. HEERENKLEEDING naar maat meening over het geval-Haarmann uiteen. Hyan, die naar Hannover is gereisd om het milieu, waarin Haarmann verkeerde, te bestudeeren, zegt, dat de criminalis tische geschiedenis van de cultuurvolken geen tweede dergelijke geval kent. Hyan heeft Haarmann ook gezien en bij den moordenaar in het geheel niet de typische misdadigersphysionomie gevonden. Wel maakt Haarmann een wanhopigen indruk. Menschen met ziekelijke neigingen geven steeds de voorkeur aan groote steden waar zij onbekend hopen te blijven. Han nover waar Haarmann werd geboren en zijn heele leven woonde is overigens steeds, aldus Hyan, een trefpunt van homosexu- eelen geweest. Hoe zou Haarmann anders ooit een dergelijk groot aantal slaohtof- fers hebben kunnen maken? Het onderzoek in deze zaak, dat aan drie bekwame criminalisten is toever trouwd, vlot slechts langzaam. Haarmann praat anders graag en veel. Als men hem vragen betreffende zijn jeugd,stelt scheldt hij een tijdlang op zijn vader, die buiten gewoon streng voor hem schijnt te zijn geweest Pathetisch vertelt hij hoe hij in den tuin der ouderlijke woning rozen plantte en met zijn broeders stoeide. Over zjjn onderwijs en zijn opleiding spreekt hij nauwelijks een woord maar al is hij nog zoo spraakloos, hij weet best wat er op het spel staat en daarom is hij in zijn uitlatingen erg voorzichtig. „Ik weet in het geheél niet hoe ik ertoe ben gekomen te dooden" zegt hij. Hij beweert, dat hij steeds in een soort van bewusteloosheid heeft gehandeld, maar ontkent met na druk krankzinnig te zijn. Hij wil niet ontoerekenbaar worden verklaard, want hij heeft den moed om te sterven. Zijn medeplichtige Grans is volgens Hyan zeker een veel walgelijker individu dan Haarmann zelf. Hij zocht de slachtoffers op en kwam soms twee keer achter elkaar met hetzelfde jongmensch bij Haarmann op loopen. „Ik kan den jongen niet uit staan", zei Haarmann soms. Waarop Grans die steeds de kleeren kreeg, antwoorder „Wat doet dat ertoe, hij heeft een prach tige sportbroek en die wil ik hebben", Haarmann liet zich bepraten en weer werd de reeks van slachtoffers grooter, Als Grans met Haarmann geconfronteerd wordt ontkent hij alles. Hij roept dan voort durend :„Je liegt, je bent gek, man". Lachend schudt Haarmann dan het hoof en rustig zegt hij„Neen, neen, ik lieg niet, ik spreek de zuivere waarheid". BELGEEL Coppée vrijgesproken. Zaterdagavond heeft het Assisenhof vonnis gewezen in de zaak-Ooppée. De volgende vragen waren aan de ge zworenen gesteld: Heeft de beklaagde aan den vijand hulp verleend? Was die hulp van dien aard, dat de vijand daarvan heeft kunnen profiteeren voor zijn suo- ces met de wapenen? De jury heeft daarop met algemeene stemmen ontkennend geantwoord. De zittingszaal was propvoL Coppée, die omgeven was van zijn advocaten en vrienden werd toegejuicht In de wacht zaal waren zeker een duizend menschen, en ook daar werd gejuicht Coppée verliet het Paleis van Justitie door de hoofddeur, waarvoor zijn auto hem wachtte. 'De me nigte d'wong hem echter te voet te gaan. Coppée liep toen de PouUaert-plaats, die tegenover het Paleis van Justitie gelegen is, rond en steeg vervolgens in zijn auto. Er waren tal van gendarmen en politie mannen in burger. Toen de auto zich in beweging zette, werd er een steen gewor pen, waardoor een ruit van den auto werd gebroken. De politie heeft daarvoor twee processen-verbaal opgemaakt Wat betreft de kwestie van de schade vergoeding, deze zal Woensdag worden behandeld. Men denkt, dat deze zaak 4 of 5 dagen zal eischen. PORTUGAL. Relletjes te Lissabon. Donderdagavond om tien uur is het op de Vrijheidsavenue te Lissabon tot een hotsing gekomen tusschen soldaten dter republikein- sche garde en politie-agenten. Er werden schoten gewisseld, waarbij acht personen gedood en verscheidenen gewond werden. De rust is hersteld. GRIEKENLAND. Gevechten In de Kamer van Afgevaar digden. Woeste tooneelen hebben zich fa den nacht van Vrijdag op Zaterdag fa de Grieksche Kamer van Afgevaardigden voorgedaan. Het was zóó erg, dat sommige afgevaardigden elkander met de vuisten bewerkten, terwijl voorts ook wandelstokken er aan te pas kwa men. Op een gegeven moment zag men zelfs twee oud-ministers even buiten den ingang van de zaal op den stoffigen marmeren vloer van kien wandelgang worstelendl over den bodem rollen en met de vuisten hevig op elkaar losbeuken. Deze woelige zitting, die Vrijdagavond zeven uur aanving, duurde voort tot den volgenden morgen acht uur. Twee Kretensdsche afgevaardigden kregen twist, waarhij de een dien ander met een wandelstok een slag op het hoofd toebracht, met het gevolg, dat de getroffene bewusteloos neerviel en fa zorgwekkenden toestand1 naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ih deze avondzitting zou .beslist worden over het lot van de regeering van Papanas- tasioe. Het resultaat was, dat een motie van vertrouwen fa de regeering twerdl verworpen met 158 tegen 181 stemmen, waarop de re geering hHflfr ontslag indiende. PERZIK. Amerikaansche consul te Teheran gedood. De Amerikaansche consul te Teheran is door gepeupel aangevallen en gedood, toen hij, vergezeld van zijn Oosterschen secreta ris, een openbare fontein, fotografeerde. De secretaris, een commissaris van politie, en zes agenten zijn gewond Deze moord vormt het hoogtepunt van de jongste agitatie tegen de vreemdelingen, fa het bizonder tegen de Engelschen, fa de bfa- nenlandsche pers en elders, welke de regee ring niet schijnt te kunnen verhinderen ten gevolge van het ontbreken eener eigenlijke wet op de drukpers. VEREENIGDE STATEN, Naar de ontwapening. Een onderzeeër, tweemaal zoo groot als eeltige duikboot vroeger voor de marine der V. 8. gebouwd, is op de marinewerf te Ports- moutb (V. 8.) te water gelaten. Het is de grootste van een vloot van negen, die fa staat zal zijn de slagvioot ter zee onder alle omstandigheden te vergezellen met iedere snelheid, waartoe de slagvioot fa staat is. Een Ifallaansch protest tegen een aanhouding in AmerUni- Het Italiaansche gezantschap te Washing ton heeft het departement van staat verzocht uitlegging te geven van het „willekeurig aan houden" van den kapitein en zeven stuur lieden van het Italiaansche passagiersschip „Diulio" op aanklacht van betrokken te zijn bij het smokkelen van bedwelmende midde len. Het gezantschap houdt vol, dat er geen voldoenden grond voor de aanhouding be stond en dat de bondspolitie fa haar ijver te ver is gegaan. Pokken tn dé V. St Washington, 20! JiulL De hygiënische dienst heeft een waarschuwing gepubli ceerd in verband met d'e toeneming van die pokken. Er is, zegt deze dienst, groote waakzaamheid noodig om te zorgen dat de epidemie zich niet uitbreidt Het bestuurbare luchtschip Shenandoah. Washington, 20 JulL Het dépt van marine heeft bekend gemaakt, dat het be stuurbare luchtschip Shenandoah van La- kehurst (aan de Atlantische kust) naar de kust van- den Stillen Oceaan zal worden gestuurd ter deeneming aan de manoeu vres van de slagschepenvloot De oefe ningen met het luchtschip zullen duren van 1 Augustus tot Febr. 1025. BRAZILIË. De opstand. Van den Amerikaanschen gezant te Rio de Janeiro is te Washington een telegram ontvangen, waarin gemeld wordt, dat Sao Paulo door vijftienduizend man. regeerfags- troepen omsingeld is, die de stad bombar deerden. Drie duizend man. regeeringstroe- pen zouden Donderdag te Santos geland zijn en naar Sao Paulo opgerukt Volgens mededeelfag van den Braziliaan- schen gezant te Berlijn hebben de regee- ringstroepen reeds het grootste deel van de stad Sao Paulo bezet en zouden een groot aantel opstandelingen naar hen zijn overge- loopen. Het Braziliaansohe gezantschap te Berlijn deelt mede: De bondstroepen, die tegen de rebellen te Sint Paul opereeren, hebben Vrijdag het grootste deel' van de stad bezet. De cavallerie drong tot fa het midden van de stad door. Tal1 van deserteurs laten de op standelingen fa den steek en vluchten uit de hoofdstad Londen, 21 JulL Uit Buenos-Air es wordt gemeld, dlat de opstandelingen te San Paulo in een hopeloozen toestand verkeer en. Het Is hun niet gelukt steun van andere staten te krijgen. De regee- ringstroepen zijn vijfmaal talrijker dan die der opstandelingen. KORTE BERICHTEN. Lm het Roergebied blijft de afzetcrisis heer- schen, zoodat tel' van mijnen een verkorte werkweek hebben ingevoerd. Gemiddeld 25 duizend arbeiders loopen dagelijks werkloos rond. Volgens een bericht uit Moskou aan Duit sche bladen willen de bolsjewikl den Zondag fa Lente-dag herdoopen en ook aan de ove rige dagen van de week communistische na men geven. Naar Roste méldt, is Tasjkent deze week opnieuw door een aardbeving geteisterd, ten gevolge waarvan verschillende huizen inge stort en verscheidene lieden gedood zijn. Te Plewna heeft men het gebouw van de politieke politie in de lucht laten vlie gen, waarbij o.a. d'e generaaHnspecteur Sarbeckow ia omgekomen. Volgens de Exchange Teiegrapb is aan de politie te Montevideo meegedeeld, dat een der moordenaars van Matteotti aldaar is aangekomen. De oorrespondent van ge noemd agentschap zou hem zelfs gespro- Ingezonden MededeeRng. MIJNHARDT's Staal-Tabletten90 Maag-Tabletten..... 75 cL Zenuw-Tabietten75 ct- Laxeer-Tabletten 60 Hoofdpijn-Tabletten 60 (291) Bij Apoth. en Drogisten. ken hebben en een bekentenis over den dood van Matteotti hebben ontvangen. Maritz, die in het begin van den oorlog getracht heeft een opstand in Zuid-Afrika te ontketenen en zich verleden jaar ge vangen heeft gegeven, is in vrijheid ge steld. De RtfwMbelastlngwe#. Aan een mededeeling van dén Minis ter van Financiën inzake de Rijwlelbelas- tingwet ontleenen wij De wet treedt in werking me# ingang van 1 Aug. ajï. De hoofden van. gezinnen, die lin de Rijkstokomstenbe>lasting over het loopen- de belastingjaar niet zijn of worden aan geslagen en voor het rijwiel, dat zij voor hun beroep of bedrijf noodig hebben, vol gens art, 1, laatste lid, dér wet kosteloos een belastingmerk wenschen te ontvan gen, moeten zich daartoe in persoon aan melden ten kantore van den ontvanger der accijnzen over hunne woonplaats, ten einde aldaar eene schriftelijke aanvraag te doen. Voor het jaar 1024 kan deze oan- vraag nilet worden gedaan vóór 25 Juli os. He# vrouwelijk personeel bfl de spoorwegen, Naar de Telegraaf verneemt, heeft de minister van Waterstaat een wijziging van het reglement dienstvoorwaarden goedgekeurd» waarbij de directie der Ned, Spoorwegen gemachtigd wordt om vrou welijk personeel dat in het huwelijk reedlt, den dienst op te zeggen met een vitkeering van zeventig dagen loon. Een definitieve regeling van de uitkeering bij eventueel ontslag aan het thans reeds ge1 huwd zijnde vrouwelijk personeel is nog niet vastgesteld. Ontslag personeel hoofdbestuur P. T. T. Een delegatie uit het bestuur van don Cen- tralen Nederlanasohen Ambtenaarsbond is 18 dezer door den minister van waterstaat in audiëntie ontvangen ter bespreking van de bezwaren, die tegen de aan het p >rsoneel bij het hoofdbestuur van het P.T.T. bedrijf aan gezegde ontslagen waren gerezen. Aan het verlangen der delegatie, de ont slagen op te schorten totdat het rapport van de commissie-van Roijen is gepubliceerd en beoordeeld, kon de minister niet voldoen. De aangezegde ontslagen waren geheel onafhan kelijk van de reorganisatie-voorstellen van de commissie-van Roijen. Zelfs al zou in den dienst aan het hoofdbestuur niets worden gereorganiseerd, dan waren de ambtenaren, wien nu ooslag is aangezegd, absoluut over compleet. De minister erkende, dat bij de keuze van de voor ontslag fa aanmerking genora-m personen niet de afvloeiïngsrege.en waren gevolgd'. Dit was bier niet mogelijk, aange zien de eischen van den dienst een selectie op grond van geschiktheid voor alles noodig maakte. Daartegen voerde de delegatie aan, dat, indien de geschiktheid als maatstaf zou zijn aangelegd!, het niet had kunnen voorkomen, dat er juist personen zijn ontslagen, die her haalde*'malen wegens bijzondere geschiktheid bij' keuze zijn bevorderd en voor buitenge wone verhoogingen voorgedragen. De minis ter gaf dit toe en deelde mede, dat in Over weging genomen zou worden een instantie fa het leven te roepen, welke over de recht matigheid' van de tegen de verleende ontsla gen gerezen bezwaren zal' kunnen oordeelen. Overheidspersoneel. Vrijdag 18 Juli is het comité ter beharti ging van de algemeene belangen van over heidspersoneel (A.O.O.P.) te Amsterdam in vergadering bijeengekomen. Een breedvoe rige bespreking werd gehouden naar aanlei ding van het verhandelde fa de vergadering der centrale commissie voor georganiseerd overleg van 14 d'ezer, inzake de salarisnor men voor het rijkspersoneel. Tot het uit brengen van een prae-advles is het fa deze vergadering niet gekomen, omdat de centrale commissie voor de laagst bezoldigde betrek king (schrijver) een aanmerkelijk hooger salaris wenscht dan is voorgesteld door de regeering. Hoewel d'e regeering verzocht had, vóór 16 dezer het advies te ontvangen, verkeerde de centrale commissie thans fa de onmogelijk heid aan dezen wensoh te voldoen. Eerst moest van de regeering wordten vernomen, of de oentrale oommissie op den door haar aangenomen grondslag kon verder werken. Het oontité besloot, de bij het comité aange sloten organisaties bijeen te roepen tegen Ingezonden MededeeOng. Als gij last krijgt van hoofdpfln, ge druktheid en een anaangemamen smaak in den mond, Is uw lever van streek. En kele doses Fosteria Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoringen en genezen galzucht, ver stopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versulkerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. HELDERSCHECOURANT De uitnoodiging van Duitschland. Londen, 21 Juli. In afwachting van het rapport der desbetreffende commissies is vanmorgen het vraagstuk, of de Duitschers tot de conferentie zullen worden uitgenoo- digd, opnieuw behandeld. Herriot moet er voor zijn, de Duitschers zoo spoedig mogelijk naar Londen te ontbieden, daar hij binnen kort weder naar Parijs vil terugkeeren en tastbare resultaten van de conferentie wil meebrengen. Men verwacht, dat de Duit schers Donderdag of Vrijdag uitgenoodigd zullen worden. Intussehen is er ook sprake van, dat de onderhandelingen met de Duit schers te Parijs gevoerd zullen worden. Ech ter wenschen de Amerikanen, Engelschen en Italianen, dat de onderhandelingen met de Duitschers te Londen gevoerd zulen worden. Volhouden tot het etnde. Londen, 21 Juli Naar verluidt, zijn MacDonaid en Herriot overeengekomen de conferentie niet te doen uiteengaan, alvorens' een volledig vergelijk tot stand is gekomen, ook omtrent de punten, die op dit oogenblik nog niet tot oplossing zijn gebracht. Zoowei MacDonaid als Herriot zijn overtuigd; dat, tenzij deze conferentie slaagt, men op de medewerking van Amerika niet meer behoeft te rekenen. het goedkoopste, het soliedste, directe Invoer uit het buitenland, 40 pCt. goedkooper dan elders.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2