Houtverkooping I Wegens verbouwing LHMEIKIUITj. I IIEGEI- en IEDERHOEDEN1 I Modebazar S. HcrSChfil, 1 Waarschuwing! Groote Uitverkoop Kettinggaren 12%cent, OUDKERK i VAN PRAAG. Kleine Advertentiën Oud kerk v. Praag Oudkerk v. Praag. AANBESTEDING. DE MISDAAD VAN SYLVESTRE B0NNARD ZUIDERZEEWERKEN Groote Haast Uï passen, moeten al onze aanwezige goederen worden opgeruimd. KONINGSTRAAT 23. f IllllllIlllllIlllllllllllllllllllll de echte Pleines no. 40, 500 yards, Van Ewijcksluls-Wieringen. Dagelijks gelegenheid met het motorvaartuig W. I. N. 7 deze Woensdag 30 Julla.s., Het verbouwen van zijn winkelhuls aan den Brakke- veldweg No. 71, alhier. Deurw. W. BIERSTEKER. R. SPITS, Brouwerstraat 8. Wederom ontvangen A.N. LEEMANS Wij hebben een groote partij Opleiding diploma's: Federatie Mercurius, Ver- eenlglng Leeraren Boek houden, Hoofdboekhouder, Acte L.0. Voorbereiding M.0. Engelsche Handelscorres pondentie. vanaf f 2.90. =j De nieuwste E vanaf f 1.90. ES Onze nog voorradige ZOMERHOEDEN worden tegen eiken prijs verkocht. ACCOUNTANTSKANTOOR van J. ELTE Hoogstraat 107 - Telef. 431 DE TOEKOIVIST" JAAP SNOR. ss Wie ZEEPPOEDER en VETLOOGMEEL j koopt, die wete in zijn eigen belang wel, dat hij niet krijgt, wanneer onderstaand merk De Duif op de pakjes ontbreekt. Bij is de in vollen gang. kochten wij, zooalsKinderjurken, Jongenspakjes, Opknoop- pakjes, Hesjurken, Blouses, Schortjes enz., enz. Haast US Alles 60°/o onder den pri|s! SPOTPRIJZEN bij: X vk V vogels la broed, welke P. HOENDERDOS, HELIOS. bij: hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Helder, brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer ge meente van des voormiddags 9 tot des namiddags 121/» uur ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van S. KEIJZER, alhier (MiddenvMet) om vergunning dat op Dinsdag, den 6 Augus tus 1924, des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize gelegenheid zal1 worden gegeven om daarte gen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te bren gen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Se cretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kun nen kennis nemen, en dat, volgens de bestaande juris prudentie, niet tot beroep inge volge de Hinderwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde bunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 22 Juli 1924. Laat U niet door uiterlljken vorm en kleur [van verpakking MISLEIDEN. Dat zou U Uw geld en Uw goed kosten. Alle foegiftartikelen of cadeaux saam wegen niet op tegen zDIk een schade. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer ge meente van des voormiddags 9 tot des namiddags 121/* uur ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van A. STOOP, alhier (Rijksweg 20), om vergunning dat op Dinsdag, den 5 Augus tus 1924, des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om daarte gen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te bren gen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Se cretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kun nen kennis nemen, en dat, volgens de bestaande juris prudentie, niet tot beroep inge volge de Hinderwet gerechtigd zijn ziji, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 22 Juli 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer ge meente van- des voormiddags 9 tot des namiddags 121/* uur ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van J. GOUWENBERG, alhier (Middenvliet 24), om ver gunning dat op Dinsdag, den 5 Augus tus 1924, des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om daarte gen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hpbben in te bren gen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Se cretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kun nen kennis nemen, en dat, volgens de bestaande juris prudentie, niet tot 'beroep inge volge de Hinderwet gerechtigd zjjn ziji, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 22 Juli 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer ge meente van des voormiddags 9 tot des namiddags 121/» uur ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van J. NUYENS, alhier (Kortevliet 22), om vergunning tot oprichting van een water- bemaUngslnrichttng met een petroleum-motor van 6 P.K. op het perceel Kortevliet, kadastraal bekend SecttO No. 3622, dat op Dinsdag, den 5 Augus tus 1924, des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize gelegenheid! zal worden gegeven om daarte gen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren bebben in te bren gen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Se cretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kun nen kennis nemen, en dat, volgens de bestaande juris prudentie, niet tot beroep inge volge de Hinderwet gerechtigd zjjn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen* ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 22 Juli 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat door hen aan W. H. BURGERS en zijne rechtverkrijgenden ver gunning is verleend tot a. de fimdeeringen van de moto ren moeten geheel afgeschei den zijn van de fundatie van het gebouw en mogen niet tegen gemeenschappelijke mu ren of aan doorgaande balk lagen van aangrenzende per- ceelen bevestigd worden; b. voorzoover daarin niet is voor zien bij Koninklijk Besluit van 21 Augustus 1918, No. 418 (Veiligheidsbesluit), be trekking hebbende op middel lijk of onmiddellijk brandge vaar, moeten voor de electri- sche installatie worden opge volgd de laatste voorschriften, vastgesteld door de vakafdee- ling voor electro-techniek van bet Koninklijk Instituut voor Ingenieurs; c. alle werken, noodig tot nako ming van vorenstaande voor waarden moeten worden Uit gevoerd en bij voorkomende gebreken hersteld of ver nieuwd worden ten genoegen van Burgemeester en Wet houders. Helder, 22 Juli 1924. (gevraagd, te koop, te huur enz.), van 1-4 regels 40 ct-, elke regel meer 10 ei Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. FEUILLETON. door ANATOLE FRANC®. 42) Mademoiselle Préfère logde haar eene hand op haar hart, strekte de andere naar mij uit en riep: „Hij is zoo hartelijk, zoo knap, zoo goed! en zoo groot. Hij heeft geantwoord. Maar ik, eenvoudige vrouw, kan de woor den van het lid van het Instituut niet herhalen: het is voldoende, dat ik ze sa menvat Hij heeft geantwoord: ja, ik be grijp u en ik neem hetaan." Na deze woorden greep zij mijn hand. Notaris Mouche stond diep ontroerd op en vatte mijn andere hand; „Ik feliciteer u, mijnheer," zeide hij. Ik ben in mijn leven wel eens 'bang ge weest, maar nooit heb ik zoo'n walging en afschuw gevoeld. Ik maakte mijn beide handen los en', nadat ik, om mijn woorden zoo groot mo gelijken nadruk te geven, opgestaan was, zeide ik: „Madame, ik moet me bij mij thuis al heel slecht uitgedrukt hebben, of ik moet u hier verkeerd begrepen hébben. In beide gevallen is een duidelijke verkla ring noodzakelijk. Sta mij toe, madame, u die onomwonden te geven. Ik weet in de verste verte niet, welke partij u voor mij op het oog hèbt, als dat tenminste het geval is. Doch hoe het zij, ik wil niet trou wen. Dat zou op mijn leeftijd een onver geeflijke dwaasheid zijn en ik kan me ook nu nog niet begrijpen, hoe een ver standig iemand als u, mij den raad heeft kunnen geven, dat te doen. Ik heb zelfs aUe reden om aan te nemen, dat ik mij vergis en dat u iets dergelijks niet ge zegd hebt. In dat geval zult u een ouden man, die zoo goed als niet in de wereld komt, de taal der dames niet verstaat en dit misverstand zeer betreurt, zeker wel willen excuseeren." Notaris Mouche ging zachtjes weer zit ten 0d begon, bij gebrek aan hazelnoten, een kurk te snijden. Nadat mademoiselle Préfère mij een tijdlang met kleine, ronde, harde oogen, zooals ik die nog niet van haar kende, aangekeken had, kreeg zij haar gewone zachtmoedigheid en lieftalligheid weer terug. Op honingzoeten toon riep zij uit: „Die kamergeleerden zijn toch net kin deren. Ja, mijnheer Bonnard, u bent een echt kind!'" Dan wendde zij zich tot den notaris, die zwijgend naar zijn kurk keek, en zeide hem op smeekenden toon: „O, maak hem geen verwijten, maak hem geen verwijten! Denk toch niet slecht van hem. Moet ik het ut op mijn knieën vragen?"1 Mijnheer Mouche bekeek zijn kurk van alle kanten, zonder een woord te zeggen. Ik was verontwaardigd; te oordeelen naar de warmte, die ik in mijn hoofd voel de, moest mijn gezicht buitengewoon rood zijn. Deze omstandigheid deed mij de woorden begrijpen, die ik ondanks het kloppen van mijn slapen hoorde: ,Jk maak mij ongerust over mijn armen vriend. Mijnheer Mouche, zet u het raam eens open. Ik geloof, dat een arnikacom- pres hem goed zal doen.'1 Met een onuitsprekelijk gevoel van wal ging en afschuw vluchtte ik de straat op. 20 December. Acht dagen lang hoorde ik niets van het pensionnaat Préfère. Daar ik het niet langer zonder berichten over Jeanne kon uithouden en ik aan mijzelf verschuldigd was niet het veld te ruimen^ ging ik naar Les Ternes. Het spreekkamertje scheen mij kouder, vochtiger, ongastvrijer, het dienstmeisje banger en stiller dan ooit Ik vroeg naar Jeanne, doch, nadat ik vrij lang had moe ten wachten* verscheen mademoiselle Préfère, ernstig, bleek, xnet-dunne lippen en harden blik. „Mijnheer," zeide zij, terwijl zij onder haar sjaal haar armen over elkaar sloeg, „tot mijn groote spijt kan ik u heden niet toestaan mademoiselle Alexandre te zien, maar het is onmogelijk!" „En waarom niet?" „Mijnheer, de redenen, die mij dwingen u te vragen deze inrichting niet zoo dik wijls meer met uw bezoeken te vereeren, zijn van zoo bijzonder kieschen aard, dat ik u verzoeken moet mij de beproeving u die te noemen te besparen." „Madame," antwoordde ik, „de voogd van Jeanne heeft mij toegestaan zijn pu pil dagelijks te 'bezoeken. Welke redenen kunt u hebben om u tegen den wil van mijnheer Mouche te verzetten?" „De voogd van mademoiselle Alexandre (en zij drukte op dien naam voogd als was het een stevig steunpunt voor haar) wenscht even hartelijk als ik, dat er aan uw bezoeken een einde komt." „Wanneer dat zoo is, verzoek ik u mij zijn en uw redenen te noemen." Zij keek naar de papieren spiralen en antwoordde met kalmen ernst: „U wilt het dus? Welnu, ik zal aan uw eisch gevolg geven, hoewel een dergelijke explicatie voor een vrouw zeer pijnlijk ia Dit pensionaat, mijnheer, is een achtbare inrichting. Ik heb mijn verantwoordelijk heid: ik moet als een moeder over ieder van mijn leerlingen waken. Uw voort durende bezoeken aan mademoiselle Alexandre kunnen niet voortduren, zon der dat de goede naam van het jonge meigje in opspraak gebracht wordt. Het is mijn plicht aan die bezoeken een einde te maken." >Jk begrijp u niet," antwoordde ik. En dat was de waarheid. Zij ging lang zaam verder: „Uw bezoeken aan dit huls worden door de meest achtbare en minst kwaadden- kernie personen zoodanig uitgelegd, dat ik in het belang van mijn inrichting en hi het belang van mademoiselle Alexan dre zorgen moet*dat zij zoo spoedig mo gelijk ophouden." „Madame," riep ik uit, „ik heb in mijn teven heel wat dwaasheden gehoord, maar zij halen niet bij die, welke u daareven gezegd hebt." Zij antwoordde In alle kalmte: „Uw beleedigingen treffen mij niet wie zijn plicht vervult, is sterk." -tv1 drukte haar sjaal tegen' haar hart, ditmaal niet om het tegen te houden, maar om dat edelmoedige hart te lief koozen. „Madame," zeide ik en wees daarbij dreigend met mijn vinger op haar; „u hebt do gramschap van een oud man opgewekt Zorg ervoor, dat die grijsaard u vergeet, en voeg geen nieuwe euveldaden bij die, welke ik nu ontdek. Ik zeg u vooruit dat ik niet zal ophouden over mademoiselle Alexandre te waken. Wee u, Indien O haar, hoe dan ook, geweld aandoet" Hoe meer ik imij opwond, des te kalme# werd zij, en met oen verheven koelbloe digheid antwoordde zij: „Mijnheer, ik ben te goed op de hoogte van het soort 'belang, dat u in dit jonge meisje stelt om haar niet te onttrekken aan de bewaking, waarmede u mij dreigt Ik bad in verband met de meer dan dub belzinnige intimiteit waarin u met uw huishoudster leeft, iedere aanraking met u aan dat onschuldig kind moeten sparen. Van nu af aan zal ik dat doen ook. Indien ik tot nu toe te goed van vertrouwen was, dan heeft mademoiselle Alexandre, niet u, het recht mij daarover verwijten te maken; doch zij is nog te naïef en, dank zij mij, te rein om ook maar vermoeden te kunnen hebben van het gevaar, dat u haar hebt doen loopen. U zult mij, hoop ik, niet dwingen haar daaromtrent in te lichten." „Zoo," dacht ik hij mezelf, terwijl ik mijn schouders ophaalde; „dus ben je, arme Bonnard, zoo oud moeten worden* om precies te weten, wat een gemeene vrouw is. Maar nu laat je kennis op dat gebied niets meer te wenschen over" (Wordt vervolgd.) Dp.zp.r daaen begint de Eierveiling te Schagen. werken te bezichtigen. Vertrek van Ewijcksluis. Beleefd aanbevelend, W. Bestevaêr. voormiddags ten 11 uur, zal door den Heer P. KOSSEX in het Café „De Pool", aan den Kanaalweg alhier, worden aanbesteed Aanwijzing op het werk op Maandag 28 Juli a.s., voorm. ten 10 uur. Bestek en. teekening k f 2. per stel verkrijgbaar ten kan tore van ondergeteekende. De Architect: S. KRIJNEN. aan ds alooperlj van Marine schepen aan hst Ankerpark, te HELDER, van een groote partij Teakhouten en Am. grenen Dekdeelen, 3/4 vuren Planken (van20—25 voet), Schothout, Timmerhout, Brand hout, Hekpalen, T rappen, Deuren, Kasten, Teakhouten Kajuit, Dek- kleeden, Vlampijpen (geschikt voor Hekpalen), Waterketels enz., enz. Te bezichtigen vddr den verkoop. Scheerapparatan met mesje en scheerzeep één gulden. Tevens opruiming van onge- frlseerde Gelukspoppen. Groote sorteering voor Dames-Hemden en Combinations, vanaf 47$ cent. Schitterende sorteering Borduursel enStrooken, Zie de étalage I KLAAS DUITSTR. 40. da fijnste Kousen, zeer netjes voor U aan. Daar wij een speciaalzaak zijn, hebben wij de allergrootste keuze in Dames-en Kinderkousen en enorme sorteering Heerensokken. Machinale BreMnrlchting ZUIDSTRAAT 15. Ut op den QEELEN WINKEL. P. S. De Venter Is langs den weg. \JStk. 1 Pracht-exemplaren tF'jyAv Jongemannen Kanarle- al aardig zingen. Gloeckstam, ge kweekt' van le klas zangers, f 5, Stam Solfert f 4, Popjes f 0.75. A. CORSTENS—VERSCHUREN, Helmond. oudste adre& Beste en goedkoopste adres voor Rijwielen en Onderdooien, voor solide Personen, op termijn betaling. Beleefd aanbevelend, SLUISDIJKSTRAAT 69. TE KOOP: Een mooi, solled Huis aan de Loodsgraoht Nr. 41. Direct te aanv. Een mooi Huis in de Hoogstraat Nr, 84. 1 September té aanv. Nog enkele flinke Burgerhuizen. Direct te aanvaarden. Inlichtingen by den Makelaar P. BREGMAN, Loodsgraoht 43. Het wettig gedeponeerd succes- artikel, ter verdelging van Vlooien, Wandgedierte, Mieren, Mot ten, Klppenluis eto. Is h 0.46 per pakje b(j de meeste Drogis ten verkrijgbaar. HoofddepOt Helder. A. TEN KLOOSTER. NEEMT PROEFI GAREN tot oprichting van een water- bemaltngsinrichting met een petroleum-motor van 6 P.K. op het perceel Midderwliet, kadastraal bekend Sectie C No. 2318, tot oprichting van een water - bemalingsinrichting met een benzine-motor van 3 P.K. op het perceel Kortevliet, kadas traal bekend Sectie C No. 30h2, tot oprichting van een water- bemalingsinrichttng met een electro-motor van 5 P.K. op het perceel Midderwliet, kadas traal bekend Sectie C No. 3037, uitbreiding van zijne banket bakkerij aan de Middenstraat No. 32, kadastraal bekend in Sectie D, No. 2673 onder de volgende voorwaaiden: t

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5