Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAQ 22 JULI 1924. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. T. P. NQenhuLs, slaagde voor het eind examen ö-j. cursus R. H. B. School te Amersfoort. Te Amsterdam slaagden voor het exa men apothekers-assistente de dames Krjjnen en D. van Otteren alhier. Te Amsterdam slaagde voor het acte- examen L. O. Mej. E. M. Stobbe alhier. Te Amsterdam slaagde voor de acte Nuttige Handwerken 'Mej. O. A. de Vlieger alhier. R. H. B. Sl met 6-J. c. te Helder. H. Titita 'Brouwer, Klazina van Dalïsen Berendina O. Mulders, O. W. de Boer, L1. H Brandt, B. O. Fock, O. J. de Groot, J. P. A, Jonker, O. A. Kruijer, J. L. Liebert, J. O. A Oortgijsen, H. J. J. D. Schenkius, E. F. v, Douwen (Texel), D. Smit, J. H. M Stompff, E. M. Ellemers, F. .0. Geense, J Haanstra, H. J. J. Kessenich, L. Klamer, W. R. Ktlh, S. J. Verschuur, O. Wever, F. J. Heeris, F. Bauer, J. Glasers Herexamen 2; niet bevorderd 10; bevor derd 26. D. Keijser, W. van der Vis, O. P. Ouwe hand, J. Prins, A. O. D. Schellinger, F. O. Schoeffelenberger, E. van Urk, M. Kraak, A. O. Baas, R. Duihker, H. den Exter, J. van Dijk. Bevorderd 21; herexamen 6; niet bevor derd 3. Van klasse III naar klasse IV: J. van der Hoeven, A. J. Kamman, G. Niessink, A. J. Schwantje, J. A. Korff, J. Klop, D. Slort, R. van Wensen, W. A. Mon- tanus, J. S. F. Bischoff, M. F. van Em merik, J. Schuit, A. S. van Otteren, M. Prins, G. H. Schuit, L. Wiersma, J. M. Ekkers, J. Janzen, D. B. Vrijdag, L. Klei man, J. Kwinkelenberg, H. J. de Ruiter, J. A. Stompff, O. de Wit, J. Vis. Bevorderd 25; herexamen 2; niet bevor' derd 7. W. de Boer, A. G. Bruijn, T. Heeroma, G. A.' Houter, G. L Ruig, A. O. Scalongne, N. C. van Bergen van de Grijp, D. Duinker, L. Brouwer, O. J. Noorlander, J. J. Schók- king, N. D. M. Dekker, J. van Rijswijk, P F. Janzen. (Bevorderd 14; herexamen 8; niet bevor derd 6. Afgewezen geen. Vakschool voor Meisjes voor Helder en omstreken. A. Boer, H. M. Boon, A. Bremer, O. Bre- mer, M. Óoltof, O. H. Daure, E. Dekkers, T. van Doorn, O. Dros (Texel), E. W. van Elswijk, A. van Enoo, AFillerup, A. dè la Fonteyne, G. Gast, A. Gortzak (Koegras), E. G. Hennekam, M. in de Wey, M. H. Janssen, A. O. Janssonius, E. de Jong, J. L. de Jong, J. O. van Kalken, J. Katoen, M. Kries, A. H. Kroonstuiver, A. Labout, M. M. Labout, S. Lak, H. Looy, O. W. v. d. Maas, J. JL Meershoek, A. Denijs, A. M. Olivier, J. O. Schenkius, O. v. d. Meulen, G. Brouwer (Oallantsoog), P. M. Orelio, O. Ox, S. Postmus, J. Rasch, O. O. Riemers, M. Riteco, M. H. Roomeljer, M. v. Schijndel, O. M. van Sitteren, F. H. Slik, P. Tomey, H. O. Veen, M. Veldman, J. Wieffering, S. Wiersma; W. O. S. van Zandbergen. Niet b'vorded 7. Voorwaardelijk 2. .Niet bevorderd 4. G. M. v. Ballegooij1, J. Dirks, H. Felkers, P. Gras, E. J. Harrebomée, E. v. d» Herik (Koegras), E. v. Heteren, G. Hoebe, M. .Koomen, N. Kroon, O. M. Schillemans, M. Vis, S. J. v. d. Voorde, M. de Wildt. Niet bevorderd 2. Voorwaardelijk 2. D. Aarsen, A. Benschop, R. Bijl, E. Fon- teijn, O. Gorter, O. Kossen (Anna Paiu- lowna), J. Linnebank, A. Meijers, G. O. Pe- tersen, J. Scheffer, A. Stammes (Anna Pau- lowna), H. J. v. d. Waal (Anna Paulowna), D. de Wit, E. M. v. Zeylen (Texel). Aan twee meisjes kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. De gestrande botter H.D. 26. De Donderdag bij Egmond aan Zee ge strande botter is zoo gehavend, dat vlotbrep- ging onmogelijk ip. Het schip wordt dan ook te Egmond gesloopt. Ongetwijfeld een groot financieel verlies voor den schipper De X. 8' z^ch het leven mocht redden, doch tijn broodwinning verloren zag gaan. Concert te geven door het „Stedelijk, Muziek corps" (directeur Jb. ter Hall), op Woens dag 23 Juli 1924, des avonds half negen, in de muziektent. No. 2 en 6 zullen worden uitgevoerd op het concours te Beemster op 24 Aug. a.a Bezoek Amerikaansche officieren. Zaterdag hebben 2 oversten en een oudste adelborst der Amerikaansche ma rine een bezoek gebracht aan het Kbn. Instituut alhier. Het doel was zich op de hoogte te stellen'.van de opleiding onzer marine-officieren. Aanbesteding. Door den heer J. J. Schoeffelenberger is Maandagmorgen in café „Centraal" alhier aanbesteed het afbreken en weder opbouwen van een bestaande steenen varkensboet. Ingekomen waren de volgende biljetten H. Doorn, 't Zand, 1380; J. de la Hous- saye, Helder, 1394; W. A. F. Gomes, Hel der, 1495; M. O. van der Plas, Helder, 1749;H. H. London, Helder, 1875; K. P 't Hart, Helder, ƒ1898; D. Kooger, Helder, 1994; W. Bragigaar, Helder, 2095; D. de Graaf, Koegras, ƒ2135; G. Groot, Helder, ƒ2237; H. Bos, Helder, ƒ2730. Herdenking Mobilisatie. Zooals bekend, zal op 31 Juli a.s. ©en ge denkdag worden gehouden van de Mobili satie 1914. 'Hier ter plaatse zullen dien dag muziek uitvoeringen worden gegeven, waarbij' ©en collecte zal worden gehouden tén 'behoeve van de Mobilisatieslachtoffers. Begrijpelijkerwijs zal' van een feestelijke stemming geen sprake zijn, en zal de her denking een meer ernstig karakter dragen. Het van stapelloopen van de Loodsboot no. 17. Onder groote belangstelling had Zater dagmiddag te 2 uur de tewaterlating plaats van de Loodsboot no. 17 van 's Rijkswerf alhier. Deze boot is de tweede, die geheel door de marinewerf is gebouwd (slechts de ketels en machine-installatie komen van de werf „de Schelde" te Vlis- singen). Evenals de vorige maal waren ook thans verschillende officieels perso nen uitgenoodigd tot bijwoning der plech tigheid; o.a. was het Ooilege van B. en W. aanwezig. Een photograaf van „De We reldpost" slaagde erin enkele goede op namen van de gebeurtenis te maken om die in zijn blad te vereeuwigen. Toen tegen twee uur vele honderden mensehen rond de helling stonden ge schaard, waren enkele werklieden, onder toezicht van de ingenieurs der marine, de heeren Schokking en van Dam, bezig de laatste hand aan de voorbereiding van het werk te leggen. En op verzoek van den persfotograaf waren de heeren wel zoo vriendelijk even te poseeren: een der werklieden met den bijl in de hand, ge reed om den tros te kappen, een der be ambten als tijdopnemer met den chrono meter in de hand. Mundus vult decipi: aldus krijgt men een opname van iets, dat nog niet plaatshad.Eigenlijk is het van een persman zelf niet aardig om aldus de geheimen uit zijn eigen 'bedrijf te verklappen. Maar tot onze verontschul diging diene, dat van de eigenlijke ge beurtenis, het afloopen van het schip, op een geheel andere plaats een opname moest worden gemaakt, die dan ook schitterend geslaagd is en natuurgetrouw de gebeurtenis weergeeft. Daartoe bega ven wij ons naar de „Medtusa", die daar eenzaam en verlaten op de werf lag en een prachtig gezicht bood op het afloopen. Nu is het met het van stapel loopen van 'n schip eigenaardig gesteld. Nietwaar, als je een nuchter mensch bent, zie je alleen een tros, waaraan het schip nog vastzit, een meneer met een chronometer, en; als je dan hard naar de „Medusa" loopt, daar boven opklautert en eventjes wacht, zie je eigenlijk niets anders dan dat er plot seling beweging komt in het gevaarte, één seconde, twee, drie, tien.wat ge- krans van kettingen.'et voilé! het is geschied. Jawel, maar er zit meer aan vast. Voor eerst: de voldoening van de bouwmees- ers. Zij hebben maanden lang hun beste krachten aan het werk gegeven, zij heb ben in spanning en nervositeit dezen Za- erdagmiddag tegemoegezien; zij hebben thans maar één gedachte: zal het geluk ken?.Zal de tewaterlating vlot veav oopen?. Dan komt het 'groote oogenblik, waarop de tros gekapt wordt, en er beweging komt in bet schip. Dan komen de secon den van angstige, gespannen afwachting. Iet is, zoo stellen wij ons voor, iets der gelijks als het gevoel, dat den verliefden ongeling bezielt als hij het hem door zijn uitverkorene geschonken 'bloempje gaat ontbladeren en al ontbladerende prevelt: zij mint mij, zij mint mij niet, zij mint mij, zij mint mij nietWee lem als het laatste blaadje op „niet*1 ein digt.Gelukkig, hier was geen sprake van een niet, hier verliep alles vlot en snel. Wij zullen na hetgeen wij bij een1 vorige gelegenheid omtrent de tewaterl ating van loodsboot no. 16 schreven, niet n herhalingen treden omtrent het ver- oop van de technische bizonderheden er van. Toen de photograaf van de „Wereld post" zijn opnamen van het kappen der rossen gedaan had, nam hij haastig zijn statief in Se hand en ging op een sukkel drafje naar de hoog (en bijna droog) lig gende „Medusa", door den volijverigen secretaris van „Holderis Belang", den heer Joh. Bakker, voorafgegaan, door uw dienstwillige dienaar van de Heldersche Courant gevolgd. Het was een heidensche toer bet steile kippenloopje, dat naar de Medusa" leidde, te beklimmen: duize lingwekkend lag onder ons de afgrond van het natte dok en hoe aanlokkelijk ook, in deze zomersche dagen, een ver- frisschend bad is, het marinedok ach ten wij daarvoor evenwel niet de aange wezen plaatst Veilig aan boord van de „Medusa" ge komen, wachtte ons daar geen officieele oiïtvangst: de eenzaamheid en verlaten heid slechts Melden verblijf op dit schip en slechts de aanwezig! eid van nog een tweetal heeren, die ze aar vlugger wa ren geweest dan wij, was''oorzaak, dat wij niet in een volkomen uitgestorven oord terechtkwamen. Wijd lag het dok voor ons; van onze hooge standplaats kenden wij 'zien welke een groote menschenme- nigte rondom de helling stond in afwach ting van de dingen die komen zouden. Een aantal mannetjes zoo uit de verte, en silhouetteerend tegen de kiel van de loodsboot leken het speelgoedpoppetjes was bezig de stutten onder het vaartuig weg te nemen. Twee blijven er staan, bij het achterschip, om bij het afloopen dit voor omkantelen te behoeden. Het schip neemt ze in zijn vaart mee. Daar worden op twee 'geïmproviseerde masten twee vlaggen geheschen: le mo ment suprème, het groote moment. Want nu werden de stutten weggenomen en slechts de slee is het, die het afloopen belet. En dan, plotseling, komt er bewe ging in het schip, het glijdt, het glijdt har der, suizend snijdt de kiel door het wa ter. dan breken de verbindingen der kettingen, aangebracht om de vaart te hemmen; en weldra ligt bet stiL In enkele seconden is alles afgeloopen, en reeds even na twee uur is de werf alweer leeggestroomd. De strandfeesten. J.1. Zaterdag hebben we in *t Militair Tehuis de kaarten voor deze feesten aan de kinderen uitgereikt. Of het door de vacantie komt, weten we niet, maar er zijn ruim honderd kinderen, die de kaar ten niet gehaald hebben. Daarentegen zijn er nog nieuwe deelnemers ingeschreven, zoodat in totaal zijn uitgereikt 248 kaar ten. Willen de ouders de kinderen; die hun kaart hebben vergeten te halen, er op wijzen, dat de kaarten tot Woensdag morgen 11 uur gehaald kunnen worden bij den heer H. ter Burg, Laan 11, maar dat later dan 11 uur geen kaarten worden uitgereikt. Om kwart over één, Woensdag, is het verzamelen op het Westplein, waarvan daan we om half twee zullen vertrekken. Vermoedelijk kunnen we om kwart over 2 beginnen. Als 't niet doorgaat wegens het slechte weer, waait de blauwe vlag van het Gebouw voor Minder Marine Per soneel. Vermelden1 we nog, dat is ontvangen van den heer de Wit eenige boeken, ver der een doos bonbons, 2 boeken; een fla con eau-de-oologne, een ringetje en een maasbal en aan gelden van: den'heer en imevr. de Gr. 2, den heer B. 1, mevr. J 1, mevr. K 1, mej. K. 1, mevr. Z. 1, den heer Dr. S. 5, X. 1.50, mej. 1, mej. H. 1, makende met de vorige opgaven 27, terwijl door de heeren ex ploitanten van de „strandbar1" 10 is oegezegd. Wij betuigen den gevers langs dezen weg onzen bizonderen dank en hopen, dat hun voorbeeld nog door vele meerdere zal worden gevolgd. Uit het Politie-rapport Zondagavond omstreeks halfacht werd door de politie assistentie verleend in- de Gasstraat, omdat een man in staat van dron kenschap de orde verstoorde. Zondagavond' omstreeks halfelf werd elefonlsch politiehulp ingeroepen, omdat in de Brouwerstraat een vrouw de orde ver stoorde, doordat zij met iedereen wilde vech ten. Toen de politie verscheen was zij vech tende met een man. De vrouw werd; aange zien zij in staat van dronkenschap bleek te verkeeren, naar bet bureau overgebracht en aldaar fa bewaring gesteldi. In de Emmastraat meende een jongen, dat een ander hem wilde aanrijden. Eerstge noemde, die per rijwiel ijs vervoerde, nam een stuk, gooide dat naar den ander toe en trof hem -in de zij. Deze liet daarop den boom van de handwagen, waarmede hij' reed', los met het gevolg, dat de wagen domp-te en een aanzienlijke hoeveelheid' eieren, die daarin werden vervoerd! stuk gingen. De politie stelt een onderzoek fa. Een bewoner van de Californiestraat deed aangifte van vermissing van leen fiets- antaarn. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: LUCHTVAART. Bul tenlimdsch bezoek aam hef Vliegkamp de Mok. Zaterdagavond 10 uur a meerden hier twee watervliegtuigen n de FaliaanBche luchtmacht, wi^rvan direct naar het vliegkamp Me Mok" &mg, de ander landde op den 'Zuidwa. en werd de haven binnenge sleept. Zondag arriveerde ©en derde Italiaansch vliegtuig uit Amsterdam, De drie vliegblb- -ten -zijn gestationneerd op „de Mok". De bemaiiiing bestaat uit 7 personen, waarvan 4 officieren. Het escadrille bestaat -uit de Savoya's 24195, 24161 en 24945, onder com mando van de escadrille commandanten de Puilde, Madalena en GlutUricne. Vanuit Italië zijn de vliegers over de Alpen gevlogen naar Zürich» alwaar zij eenige dagen vertoefden. Op den verderen tocht werd een. landing gedaan te Mainz, van waar naar het Vliegkamp „de Mok"' werd vertrokken. Door het ruwe en regenachtige weer raakte men fa de nabijheid van Utrecht elkaar kwijt. Een der vliegtuigen daalde eerst te Spa- kenibur g en wist vervolgens Amsterdam te bereiken, vanwaar het Zondag naar hier ver trok. De tweede machine kwam op den Zuid- wal alMer terecht. Een motorboot van de Marine verleende assistentie. De Italianen verblijven bier enkele dagen en vertrekken vervolgens langs de kust naar België. Heden worden fa het vliegkamp „de Mok" drie Deensche vliegtuigen verwacht, die, op weg van Kopenhagen naar België, een tus- schenlanding in het Nederlandsche vlieg kamp zullen doen. De vllegdemonstratiea hoven hef IJ. De bladen hebben vermeld; dat ter gelegenheid van het bezoek der Amerikaan luitenant Versteeg boven het IJ deo streerde en daar zeer de aandacht trok, van de Amerikaansche officieren. Wij ben dit bericht aldus overgenomen. evenwel vergist, toen zij. meenden, dat aan deze demonstratie medegewerkt. Er wa ren zes watervliegtuigen en vijf marine- idvliegtuigen, welke escadrille onder bevel stond van den luitenant-vlieger Tetenburg. Ook bij een vorige gelegenheid, ni. motorwedstrjjd'en te Hoofddorp op 12 Juli, heeft men dezelfde vergissing gemaakt; het betrof toen dezelfde escadrille van uit sluitend marine-vliegtuigen. Terwille van onze Marine-vliegers, voor wie een dergelijke vergissing niet aange naam is, nemen wij gaarne deze rectifi catie op. MacLaren. Reuter meldt d.d. 21 Juli uit Tokio: De Britsche wereldvlieger Maclaren is nog steeds door weersomstandigheden verhinderd verder te vliegen. Hij vertoeft nog op het Krup-eilandi. Vliegtocht om de wereld. Majoor Pedro Zamni, de Argentijnsche vlieger, vertrekt Donderdagmorgen aa om 5 uur van ScMphol om zijn vliegtocht om die wereld te beginnen. Hij gebruikt voor dezen, tocht uitsluitend Fokker-toe stellen. Majoor Pedro ZanM zal in hoofdzaak de route volgen van de Amerikaansche we- reldvliegers, dioch dan fa omgekeerde richting. Echter zal' hij niet over de uit gebreide hulpbronnen' kunnen besóhik- ken, die de Amerikanen hadden weten te scheppen. Hij bescMkt over drie vliegtui gen en een reservemotor en op enkele Landingsplaatsen over materiaal en reservedeelem Oorspronkelijk zouden een ingenieur en een luitenant de vlucht mee maken, maar omdat de laatste, luitenant Nelson Page, door ziekte is verhinderd, gaat alleen de ingehieur 'Beltraimie van den Argentijnschen militairen vliegdlenst mee. Majoor Zanmi is tot het maken van de vlucht in staat gesteld door een inschrij ving, opengesteld door de Argentijnsche De vluicht Amsterdam—Tolkte wordt g&r maakt op een Fokker O IV met 450 P.K. Napier Lion motor, die tien uur fa de lucht kan blijven bij een kruissnelheid van gemiddeld 180 KJL Met het oog op den mee te nemen last is het vleugelop pervlak vergroot en zijn reserve-tanks in gebouwd. De maximum-snelhedd van dit toestel is 250 K.M. per uur. De stilie Oceaan wordt overgestoken met een Fokker T Hl W met 450 P.K. Napier-Lion Motor. Deze eendekker hééft een spanwijdte van circa 21 Meter. De lengte is 14 Meter en de tankinhoud is voldoende om 15 uur in de lucht te blij ven bij een kruissnelheid van 150 K.M. per uur. Majoor Pedro Zanmii heeft fa 1013 zijn vliiegbnelvet behaald. Het sproeien behoort weer tot het ver leden. Men kan ons nog alleen vinden met al te zware belasting, waar wij ter nauwernood een wagen water voor terug zien. Ik zou aan de bevoegde autoriteiten beleefd doch dringend willen vragen: geef ons enkele malen daags verfrisschinig opdat wij ook eens in de gelegenheid komen een raam open te zetten. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, G. H. EREMER. Romp VlBschetnsvkwl Arnemulden. Landgenooten. Ongetwijfeld zult ge gelezen hebben van de ramp, die onze gemeentd weder heeft getroffen. v Door het vergaan van twee visschers- schepen in den storm op 18 dezer zijn vier vrouwen van hun kostwinner en 11 kinderen van hun vader beroofd. Boven dien heeft het overgroote deel der vloot belangrijke materieele schade geleden door het verlies van want en beschadiging van de scheepjes. Voor deze ongelukkigen voorwaar een donkere toekomst. Het toch al karige bestaan van het garnalenvisschersbedrijf is van dien aard, dat voor deze zwaar getroffenen, directe hulp onontbeerlijk is om hen niet rfian armoede en ellende ten prooi te laten. Waar ge steeds getoond hebt steun te willen verleenen, waar die noodig was, doen ondergeteekenden, vol vertrouwen een beroep op Uwe liefdadigheid. Ieder lid is gaarne bereid giften in ontvangst te nemen. Arnemuiden, 21 Juli 1924. Namens het Comité: H. G. Horninge, Burgemeester, Voorzitter. J. J. Huijssen, Gemeente-Secretaris, Secretaris. J. J.vau Doe&elaar, Hoofd derOpenb. Lag. School, Penningmeester. 22 Juli INGEZONDEN. Nogmaals die Ruighweg. Onder groote belangstelling van de jeugd arriveerde onlangs de sproeiwagen aan den Ruijgbweg, men was vol bewon dering over dat ongewone schouwspel. De bewoners vonden het heerlijk, maar waren toch nog ontevreden dat dit slechts eenmaal per dag gebeurde; 't is ook niet te veel maar men zag de goede wil Da vreugde ia slechts kort geweest. De per zeepost te vereenden stukken zijn te voorzien van de aanwyzing .zeepost.' Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Mal! voor Hr. Ms. „Tromp". Naar Odde 24 Juli laatste 'lichting kantoor 6.30 u. a.; laatste lichting stadsbussen lichting 3; Naar Balholmen 27 Juli - laatste lichting hoofdkantoor 6 u. m.; laatste lichting stadsbussen 26 Juli lichting 4; Naar Gudvangen 29 en 80 Juli laatste lich ting hoofdkantoor 6.80 a.; laatste lichting stadsbussen lichting 8. Na vertrek van de zending op 80 Juli wordt de correspondentie te Helder bowaardi Brievenmail aam Hr. Ms. „Heemskerck". Naar Gudvangen 22 Juli laatste buslichting hoofdkantoor 6.30 u. a.; laatste lichting stadsbussen lichting 3; Naar Balholmen 24 Juli laatste buslichting hoofdkantoor ,6.30 u. a.; laatste lichting stadsbussen lichting 3; Naar Dronthelm 26, 28, 29, 30 en 81 Juli laatste buslichting hoofdkantoor 8.30 u. a.; laatste lichting stadsbussen lichting 2. Na de verzending op 31 Juli' wordt de cor respondentie te Helder bewaard. MARINEBERICHTEN. Bevorderd van klasse I naar klasse II: Van klasse II naar klasse III: A. O. S. Besseling, T. J. Gïaaff, A. van Straaten, H. S. van der Blom, J. W. van Dalfsen, W. de Gast, P. van den Berg (Mui- derberg), J. Hermes; O. 0. de Maar (Texel), Van klasse IV naar klasse V: Voor eindexamen geslaagd: J. H. A. Janzen, J. M. H. van Mierlo, G. van de Most, J. A. Swaters, F. L. Zwaan, J. Th. Zwaan, G. Roosendaal, B. J. G. Sohok- ktog, W. J. Kamman. Bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: Van de tweede naar de derde klassé: H. Aland, N. Asjes (Oudesluis), M. A. O. te Boekhorst, M. Bolland1, N. Foikkens, A. Groen, J. JVT. Jongman; A. M. de Kok, G, D. v. d. Laaken, J. Luidinga, M. Marsman, R. Nielsen, A. P. Pauli, G. Riemers, A Rike, A. v. d. Vlies. Van het vijfde halfjaar naar het zesde halfjaar: Na het doorloopen van den driejarigen fursus ontvingen het getuigschrift: 1. „The .Shepherd" Marsch Pika&r 2. Le Pré aux cleres" Ouverture Hérold 3. a. Rêverie Matron b. „Angelos Scènes Pittoresquee" M&ssenet 4. Fantftisi© Sur 1' Opéra „Africaine" Moijerbeer 5. Chant des Bois. Polka peur Piccolo (door den jongenheer Bloin) 6. Grand Fantalsie de 1' Opera „Loihonigrin" Wagner een portemonnee Itnet eenig geld, een dop van een motorrijtuig, een ceintuur, een fietspomp, en bij Haverkamp, Oostslootstraaï 17, een mand. Kemp, Ruighweg I55> ceintuur. Kop, Tuinstraat 58, eenige bonnen voor staven ijs. L. Goossens, 2e Emmadwarsstraat 4, een por- temonnaie met inhoud. P. van Dalen, Kanaalweg, een dameshorloge. De Boer, Gasstraat 24, een broche. Haanstra, Emmastraat 7, een sleutel, de Graaf, Koningdwarsstraat 47, een postduif. Kooijman, Basstraat 32, een kindermuts. Jutte, Diaconiestraat 25, een sigarettenpijpje in etui. Huipus, Jan la 't Veltstraat 20, een ceintuur. L. Kruit, Emmastraat 8, een vulpen. Lens, 2e Vroonstraat 44, een gebroken lid (on derdeel van een boerenwagep). Kerkhoven, Wilhelminastraat 73, een paar kin derschoentjes, manteltje en mutsje, de Vries, Van Galenstraat 62, een paar grijze sokken. Th. Vroone, Molenstraat aoo, een jongenspet. Wildenberg, Bothastraat ia, een jongenspet. Graaf, Spoorstraat 80/82, een aanhangertje. Lemmens, ae Schagendw.straat 14, een pot mosterd. Buisman, Oostslootstraat 12, een manteltje. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned.. Oost-IndlB. Verzendings- Datum der ter post bezorging. TJjdstip der laatste bus weg. lichting a. h. Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam 1 en 15 Aug. 6.30 'sav. of Rotterdam 25 Juli 6.30 'sav. Per Holl. mail via Genua 28 Juli 9.— 'sm'. of Marseille 8 en 17 Amg. 5.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille 23 Juli 6.30 'sav. id. p.Fransche mail 29 Juli 6.30 'sav. Naar Ned. West-IndiS. Naar Suriname Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire T en 21 Aug. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 5 Aug. Naar S a b a, St. E u s t a t i u s en 8t. M a r t i n: Per zeepost via Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 7 en 21 Aug. 6.30's av. 5.30 's m. Eiken Vrydag. Naar Aruba, Bonaire en Curagao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonljjn) Per mail over 22 en 25 Juli Engeland 7 en 21 Aug. 6.30 'sav. 5.30 's m. Off.-vlieger H. M. van der Vijrver Lranu, la overgeplaatst van ihet vliegkamp «Je Mek naar het vliegkamp de Kooij. lOfL-vlieger 8e kl. M. Vethake la oorge plaatst Ibij bet vliegkamp de Mpk op Texel. 1'8 Aug.: le luit. der mariniers M. R. de Bruijne van Wachtschip Willemsoord nmr Gel derland. 1 Aug.idem W. A. J. Reelofaen van Wacht schip Willemsoord naar Mar.-kaierqe Wlllan»-

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6