OP EN OM HET BINNENHOF. GEMENGD NIEUWS. Doorzitten bij wielrijder» Stuk loepen - Schrijnen en smetten der h"" brand - Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met pukul. a wen in de stad, waaronder het paleis van den gouverneur, zijn door het bombarde ment vernield Beide partijen vragen om geneeskundige hulp, daar het aantal ge wonden voortdurend toeneemt. In Rio Grande do Sul is de politieke en militaire dictatuur afgekondigd. De eigen dommen der buitenlanders worden door beide partijen gespaard, met uitzondering natuurlijk van hetgeen door de beschie ting wordt beschadigd. Den Haag, 21 Juli De zomer-rust. Ons Nijverheidsonderwijs. Een mailboot 'n flesoh. r— Van wijlen Peperman. 't Schoenenwetje. en Op Vrijdag 18 Juli, des middags te ca drie uur, is ook de Senaat op zomer-recès gegaan. Nadat Generaal Van Voorst tot Voorst de hooge vergadering „een ge- noegelijke vaoantie" had toegewensdht. Aan het afwerken van hetgeen er van de agenda restte, zijn dus nog twee verga deringen besteed. Den 17en Juli zijn niet minder dan ze ventien agenda-punten afgedaan. Over het daarbij bespiegelde valt mat zoo hee veel bijzonders „na te pleiten". Het wetsvoorstel betreffende het Nij- veriieidsonderwijs feaJ den Rotterdam- schen soc.-democratischen wethouder De Zeeuw aanleiding tot het doen hooren van een paar klachten, waarover minister De Visser niet-onbegrijpeijjke verwondering ontboezemde. Den heer De Zeeuw ds de minister van Onderwijs namelijk te „vrij" bij de toepas sing der wet op het Nijverheidsonderwijs, „Op "deze wijze," riep hij uit, „zou men wel ongeveer alles bij Koninklijk Besluit kunnen gaan regelen, zoodat er bitter weinig voor het Parlement zou overblijven!". „Dat zou ik nog lang niet zoo kwaad vinden 1" interrumpeerdie de chr.-histori- sche senator mr. Verkouteren, wiens sym pathieën zich richten naar de toestanden van vóór 1848. „Dat kan ik me van meneer Verkou teren levendig voorstellen!" riposteerde de heer De Zeeuw. Het „onder-onsje" werd president Van Voorts te kras. Hij vermaande den sena tor, zich volgens het Reglement van Orde tqt den Président te richten. Baron Van Voorst, toonbeeld van jo viale vriendelijkheid, maakt hij hooge uit zondering gebruik van de presidiale cen suur. Doet de Generaal 't een enkele maal zoo toont hij nog de .stevige hand" van den" militair te bezitten, die zijn woord wil gerespecteerd zien.Jammer slechts, dat Praeses tegenover de schromelijke langdradigheid, waaraad de Senaat zich al meer te buiten gaat, zoo slapjes en al te-toegevend' is!.... Op de klacht-De Zeeuw antwoordde minister De Visser, dat Z.Exa juist ver wacht had betuiging van tevredenheid ingenomenheidvan de zijde des héeren De Zeeuw, den paedagoog, over dat „vrije" in de toepassing van de Nijver- heidswet Bij het Nijverheids-onderwijs moeten telkens nieuwe technische mid delen worden gebruikt. Zoo ergens, dan is wel hier soepele interpretatie noodig. Er was op dien 17en Juli nog het ver maarde wetje, dat de strekking heeift om Rijks-subsidie te onthouden aan na October 1921 geopende H B.-scholen en Gymnasia. Men zal zich herinneren, hoe in de Tweede Kamer de fel-fanatieke mr. Van Wijnbergen protesteerde tegen het nlet- subsidieeren van vijf katholieke onder- wijs-inrichtingen. Ik zal over deze histo rie nu niet in herhaling van bijzonderhe den treden. De heer Van Wijnbergen was weet men zóó vertoornd en ver gramd over de verwerping van zijn amendement, dat hij insinueerde, hoe aan het Departement van Onderwijs.geen katholieke ambtenaren worden gevonden 1 Minister De Visser heeft h'et „onjuiste" van deze insinuatie kort geleden in de Eerste Kamer aangetoond. En mr. Van Wjjnbergetn's bewering toen als „onbe hoorlijk" gebrandmerkt. In den Senaat kwam nu de katholiek mr. Van Lanschot voor de vijl instituten op. Maar zijn toon was heel anders dan die van mr. Van L.!s partijgenoot en geestverwant in het Lagerhuis. Trou wens, de heer Van Lanschot is de kalm- gemoedelyke, hoffelijke en zachtaardige gematigdheid zelve. Hij trachtte van Exc. De-Visser de belofte te krijgen, dat deze toch nog nader zou overwegen, of krachtens een der artikelen van het ont werp, nog iets voor de hier-bedoelde inrichtingen, of eendeel ^aarvaxi, kan worden gedaan. De uitdagende toon van mr. Van Wijn bergen bad dr. De Visser, die behoort tot de soort van mensohen, die zich de kaas niet van het brood laten eten!, ge prikkeld en gebracht tot ietwat-knorrig afwijzend antwoord; Tegenover mr. Van Lanschot was de minister „au fond" een goedhartig man, iemand gaarne terwille zijnd, heel anders van „klank". Dat hier "van recht, of ook van billijkheid!, sprake kan zijn, betwistte Z-Exc. van Onderwijs ten stelligste. Maar wél wilde hij ernstig overwegen, wanneer de omstandigheden dat gedoogen, wélke scholen (en de minister legde allen nadruk op dat „wel ke"!) toch nog misschien gesubsi dieerd zullen kunnen worden. Van voor opstellen eener bepaalde soort van inrich tingen is hier dus geen sprake. Op de agenda van 17 JUli stond ook nog bet ontwerp tot het tegengaan van frau de bij het voldoen van den acoijns op ge distilleerd. Het bedreigt dengeen, die ongedekt ge distilleerd vervoert met gevangenisstraf. Terwijl het vervoermiddel in beslag kan worden genomen. Dat is niet voor-de-poes! De grijze, nog altijd zoo pientere en waakzame Vrijheidsbönder mr. Harmen Smeenge bleek zich zeer ongerust te mar kon over hetgeen de toepassing dezer be palingen kan berokkenen. En: gesteld nu een»-,— vroeg hij, dat in een ma-il- V boot een.... fleech bngedekf gedistil leerd wordt aangetroffen? Dan moet dus die heele mailboot in beslag worden geno men? Minister Galijn stelde hem gerust. Voor eerst staat in het ontwer^ dat aan vaartuig duidelijk moet kunnen worden gezien, d'at het „bestemd" is voor smok kelen. In zoo'n geval zal dus de eigenaar er van wel' „au courant" zijn van het doel. Bovendien zullen voorschriften worden gegeven voor verstandige toepassing der wet t-egen fraude. En, Z.Exo. van Fi nanciën zal, op den koop toe, nog eens nagaan, of t noodig is de wet ietwat te wijzigen, teneinde" misbruik bij de toepas sing te verhoeden. Mr. Smeenge scheen door al deze ver klaringen genoegzaam gerustgesteld. Over de twee millioen van het Arm- strong-oontract is nog een poosje gede batteerd ^Mevrouw Pothuis—Smit, de anti-militairistische senatrioe, kwam na tuurlijk in het strijdperk. En ook: de vrijzw-democratasche prof. Van Embden. Beiden willen, dat deze twee millioen op de Oorlogs-begrooting zullen worden ge vonden. Minister Van Dijk, andere óók toon beeld van vriendelijke en zachte hoffelijk heid, was bijzonder ontstemd en ge prikkeld! over die oppositie. Niet zonder reden!.*t Is de Regiee- ring gelukt om die tien millioen, welke krachtens het in 1918 gesloten contract, verschuldigd waren, tot twintig ton ver minderd' te krijgen. In plaats van waardeering voor het suc ces, op dat streven behaald* kwamen nu deze schampere woorden. Den eisch om de twee millioen op pos ten van Hoofdstuk "VlLi te „vinden", ver klaarde Z.Exc. van Oorlog niet te kun nen inwilligen. Op Vrijdag 18 Juli, is het ontwerp goedgekeurd, hetwelk* de Regeering machtiging verleent om het Schoenen- wetje (invoer-verbod) voor een jaar te doen herleven, wanneet de omstandighe den dat noodig maken. Dit geschiedde wederom bij partijstem ming. Wat ter 'Linkerzijde aan Vrijheids- bandiers, Vryz.- en Sociaal-democraten present was (totaal twaalf) vereenigde zich tegenover de 22 Rechtschen, die voor het ontwerp hun stem uitbrachten. Met ééne exceptie: de Katholiek Arnt, voegde zich bij links. De soa-djemocratilsche „machtige" uit Amsterdam, de heer Wibaut, toekende he'; ontwerp als zuiver-protectionistisch van karakter, een voor hem ontoelaatbaar nieuw beginsel incidenteel, bij verrassing, brengend in onze economische politiek. Terwijl de Vrijheidsbönder v. d. Bergh wees op het groote gevaar, dat wy aldus den Duitschen afnemer van ons zullen vervreemden, tot représaille-maatregelen breingen.Den afnemer, die in het eerste halfjaar van 1924 uit Nederland voor 81/, ton aan schoenen kocht, dj. 75 pet. van den geheelen uitvoer; Duitsch land-, dat over de eerste zes maanden van 1924 tegen kontante betaling o.m. bij ons kocht voor: 60 millioen gulden aan land en tuin bouw-producten (tegen 20 millioen over 1923); aan versche groenten voor 16" millioen, boter 9 millioen, kaas c.c. 121/1 millioen, eieren 11 millioen. „Dat alles", riep minister' Aalberse uit, „geschied de dan toch ondanks het uitvoer-ver- bod!". De Katholiek Blomjous bracht ertegen in, hoe de heer v. d. Bergh vergeet, dat men de industrie-productie naar willekeur kan opvoeren, terwijl die van landbouw tot een bepaald gebied is beperkt Minister Aalberse heeft, naar aanlei ding van eene door den heer Wibaut ge maakte opmerking, nog gezegd, dat Z.Exc. eeue generale machtiging, aan de Regeering te verleenen, voor allerlei an dere industrieën behalve de schoenen- nijverheid, best zou vinden. Maar van het Parlement is zulk een generale machti ging niet te verwachten. Envoor het verrichten van „monniken-werk" is 's mi nisters tyd te kostbaar. Oók verklaarde mr. Aalberse, dat in dien de invoer dermate blijft toenemen als in den laatsten tyd-het geval is, van de machtiging tot het'doen herleven van het Schoenenwetje over eenige maan den vermoedelijk gebruik zal moeten worden gemaakt. Z. Exo. voegde eraan toe: „Ik hóóp nog altijd, dat het niet noo dig zal zijn. Maar: mijn optimisme op dit stuk is zwakker geworden!. ,Dat is voldoende?" zou Peperman, uit de oude klucht, zeggen. Van Chr.-historische zijde werd geen woord van protest, of ook van bedenking, legen het wetje gehoord. Met vermoeden-, dat de regeering bij hare Tarief-plannen op tegenstand van die$ kant zal stuiten, s weet men al lang ongegrond ge-* bleken. De laatste vergadering van den Senaat vóór het zomer-recès ven 1924 versterk te den Indruk, dat in de Rechtsche ge* edemj met alle kracht „Verzamelen!" wordt geblazen, ter inleiding van den zwaren kamp, ons van September '24 tot eind Juni '25 wachtend. Men denk© aan de jongste rede-Oolijn, waarover allicht In mijn eerstvolgend overzicht nog iets. Mr. ANTONIO. Ingezonden Mededeeling. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. De conferentie te Londen is thans in vollen gang. De leden zijri blijkbaar be zield met het vertrouwen, dat door vriend schappelijk overleg ten slotte een alge meen goedgekeurde regeling zal worden verkregen, doch achter de schermen schijnt men ook niet stil te zitten en vooral de Fransche premier Herriot moet danig op de vingers gekeken worden, om vooral, maar op te letten, dat niet wordt toege geven om het Rijn- en Roergebied los te eenvj laten zonder dat behoorlijk en afdoende zekerheid vpn Duitschland is verkregen ten opzichte der betaling van de schade loosstelling. Zooals men weet is de con ferentie uitgegaan van het algemeen goedgekeurde rapport Dawes, waarbij o.a. aan Duitschland eenleening wordt voorgesteld te verstrekken van 800 mil lioen goudmark, welke leening voldoende gewaarbordd moet zijn, wil zij kans van slagen hebben. Reeds thans is er in de conferentie verschil van meening, be treffende die waarborgen, waarbij speciaal de Amerikaansche financiers, die ter adviseering ter conferentie aanwezig zijn, een woordje hebben meegesproken. Men was het eens geworden, dat de inschrijvers der leening zekerheid zou worden gegeven door voorkeursrechten op alle nieuwe panden, evenals op alle bezittingen van het Duitsche rjjk, m.a.w. de nieuwe leening zou de voorkeur hebben wat betreft ze kerheid van nakoming der verplichtingen, boven alle bestaande Duitscheleeningen. De financiers ter conferentie achten de zekerheid onvoldoende om de leening kans van slagen te doen hebben, waardoor dit voorname punt op. losse schroeven komt te staah. Verder is men het nog niet eens geworden wat betreft het kardinale punt, de ontruiming van het Roergebied, waarbi de Fransche en Belgische opvatting in strijd met de Engelsche schijnt te zijn, zoodat men licht begrijpen kan, dat de conferentie tot heden nog weinig succes heeft gehad en een geduchte crisis door maakt. Tengevolge van het trage verloop der conferentie zijn alle buitenlandsche wisselkoersen op lager niveau gekomen en zakten Francs weer tot 13.46, Ponden tot 11.47 en Dollars tot 2.60'/j. Hoewel de handel in valuta zeer gering is en zelfs ter beurze soms geheel stilstaat, is er blijkbaar toch meer neiging tot reali satie als tot aankoop "en zullen er eerst betere berichten moeten komen om de koersen weer te doen stijgen. De effectenmarkt integendeel mag zich in een meer opgewekte tendénz verheu gen en er schijnt daar ook wat meer optimisme te bestaan met het oog op de buitenlandsche aangelegenheden. Dinsdagmiddag bleek dat op de Scheep vaart-afdeeling, welke gedurende gerui- men tijd ^geheel lusteloos had gelegen. Er was goede kooplust voor verschillende aandeelen, die daardoor vrij belangrijk in prijs konden stijgen, speciaal Holland Amerikalijn, jflie van 66 tot 76 °/0 mon teerden, terwijl b.v. Oostzee steeg van 61 tot 67 0 o, Nederland van 136 tot 141, wat voor den tegenwoordigen tijd voor deze afdeeiing belangrijke koersverschillen zijn. In verband met de afnemende productie van ruwe petroleum was er toenemende vraag naar aandeelen Koninklijke en Consololie, welke aandeelen monteerden tot 347 en 158 Verder was er Maandag een geduchte beweging in aandeelen H.V.A., die Vrij dag reeds tot 470 waren opgeloopen en Maandag zelfs tijdelijk een koers van 497 u/0 bereikten op het bekend worden van het reeds lang loopende gerucht, dat er een bonus zou worden verstrekt. Deze bonus bestaat daarin, dat aandeelhouders een claim ontvangen van circa 75 -°/0 bij een kapitaalsuitgifte, die waarschijnlijk eind Augustus zal plaats hebben. Aan gezien er echter in dien tijd nog veel kan gebeuren, waardoor de waarde van de claim in gevaar wordt gebracht, werd er op den hoogen koers veel winst ge nomen en ging de contramine tot ver koopen in blanco over, waardoor de koers scherp inzakte tot zelfs 483 °/o- Eén zeer vast voorkomen hadden ook Tabaks-aandeelen, speciaal Senembahs, die tot 316 u/8 konden stijgen op gunstige oogstverwachtingen. Up de a'fdeeling Mijnbouw was er een geweldige vraag te constateeren voor Redjang Leboug, een goudmijn in Ned.- Indië, en deden geruchten de ronde om trent nieuw ontdekte goudlagen, waar door een koers van 223 °/0 bereikt werd, waarop echter Dinsdag een scherpe reac: tie volgde tot 191 weer op geruchten, flat de productie in gevaar kwam door gebreken inde waterkracht-installatie. Een jeugdig misdadiger. Kurt Kessler, de 17-jarige gymnasiast, die te Berchtesgaden, in Beieren, een lee- raar had doodgeschoten, is in den nacht in een wachtkamer van het station te Munchen gearresteerd. Een agent had hem herkend en bracht hem naar 't bureau van politie, waar de jeugdige moordenaar eerst een valschen naam opgaf. Men vond echter zijn eigen legimitatiepapieren in zijn zak. Voorts bleek hij nog in het be zit te zijn van een geladen revolver en iet bewijs van lidmaatschap wan een rechtsradicale organisatie. Hij legde een volledige bekentenis af.. Hij vertelde, dat 'lij zich in geldverlegenheid had bevon den en daarom den leeraar had doodge schoten en beroofd. Daarna is 'hij bede lend door Beieren getrokken en in de nabijheid van Berchtesgaden heeft hij nog een vrouw aangevallen en met 24 messteken levensgevaarlijk gewond. Kess ler was eenigen tijd geleden van het gym nasium weggejaagd, omdat hij zich aldaar aan diefstal had schuldig gemaakt Een rentenier vermoord. Donderdagmiddag omstreeks half een is een 67-jarige heer, die alleen het be nedenhuis no. 105 aan de De Riemer- straat te 's-Gravenhage bewoont, in de voorkamer van zijn woning dood gevon den op den vloer, liggende in een bloed- Buren hadden den heer, die als rente nier stil leeft, des 's ochtends te 9 uur nog gezien. Aan zijn huis zijn schilders werkzaam. Deze moesten nog geld van hem hebben en schelden in den loop van den ochtend aan. Zij kregen echter volgens hun zeggen geen gehoor en zijn toen apn de achterzijde, door den .tuin, het huis binnengegaan, waar zij te ongeveer kwart over twaalf, in de ka mer aan de straatzijde, het lijk vonden. Een ruit van het raam aan de straat is stuk. De gordijnen zijn vol bloedvlekken. De schilders stelden de politie per te lefoon in kennis met hun bevindingen. Ook door de overburen werd de politie gewaarschuwd. Aanstonds werd door de politie een onderzoek ingesteld. Met zekerheid staat vast, dat men hier heeft te doen met een moord uit roofzucht In het huis ligt nl. de inhoud van kasten enz. alles over hoop en van het slachtoffer waren de handen gebonden. De politie vermoedt, dat de daders of dader niet zijn binnengedrongen, doch door den vermoorde zelf zijn binnenge laten. Buren hebben meegedeeld, dat zij omstreeks elf uur het breken van een ruit hebben gehoord. Volgens een familie lid ontving de rentenier, die een liefheb ber was van antiquiteiten en daarvan een goede collectie bezat, veel bezoek. Nader wordt gemeld De verslagene was een oud-kunstschil der. Hij had den naam rjjk te zijn, maar het geld dat hij bezat, had hij in den regel niet in huis. In de buurt stond hij bekend als eenzelvig man. Omstfeeks 9 uur in den morgen heeft een dienstmeisje aangebeld en gevraagd, of de heer v. d. S. even bij haar mevrouw kon komen, om een schilderstukje te be zien. Hij beloofde te komen, maar het duurde wat lang en daarom is het meisje eenigen tijd later nog eens gekomen. Zij kreeg toen geen antwoord meer en bemerkte, dat de ruit kapot was en dat de scherven op de straat lagen. Zij is toen zonder alarm te maken naar haar mevrouw teruggegaan. De moord is dus vermoedelijk niet lang na 9 uur gepleegd. De dader heeft daarna nog een uurtje in het huis ge rommeld en is toen door de voordeur vertrokken. Dit komt overeen met de mededeeling van de buren, die omstreeks 11 uur een deur hard hebben hooren dichtslaan. Toen >de politie ter plaatse kwam, was de deur op het dagslot en hy moest achterom het huis binnendrin gen. In het huis heerschte de grootste wanorde. Een vest lag op den vloer, een tafel was geheel aan stukken geslagen en een portemonnaie lag geopend op den divan. Verder was alles opengebroken en over hoop gehaald en vernield, v. S. lag met zware wouden aan het hoofd voor over op den grond. Een hengelsnoer, dat stijf om zijn hals gewikkeld was, was om een tafeltje vastgebonden. Hy had een takje groen in de hand, dat hij vermoe delijk bij de worsteling uit een bloempot getrokken heeft. Men vond achter in het huis bij het fonteintje een handdoek, met bloed bevlekt, waaraan de moordenaar vermoedelijk zijn handen heeft afgeveegd Omstreeks half twaalf is een broer van dei^ verslagene aan het huis geweest, maar hij heeft van het gebeurde niets bemerkt. Toen hy op zyn bellen geen gehoor kreeg; heeft hy een briefje in de bus gegooid, met de mededeeling, dat hij in den loop van den middag wel terug kwam. Wat en hoeveel men gestolen heeft, kan niet worden vastgesteld. twijfeld allee op haren en snaren zullen zetten om oen zoo goed mogelijk figuur te slaan, dat is zeker. Oadeau zullen de Spartanen de zege zeker niet krijgen. De elftallen kooien ale volgt uit: Helder: G. Wit,' d. Bolhaar en Schol, a.; Brlzee, Wal en P Wit, in.'; Bak, Blere, Boo- tf&ard, Zomer en (Honiietmtiii, y. Spartaan: y. Hoften, y.; Walat ©n Dellerop, a»; Schmit Jongbloed, w Geizel en v. d. Roest, mi.; Groibbe, Schoen* Wijjikoop, Sombeek en Versluie. De wedstrijd" wordt opgeluisterd door mu ziek 'van liet# Helder'» Fanfarekorps, welke vooraf een route door de gemeente maakt. Vertrek om 1.30 vanaf het Stationsplein, waar na de volgende route gevolgd wordt: Keizer straat, Woetstraat, Biereteog, Spoorstraat Ko ningstraat, Bolweg, enz. Verder zal de mu ziek bij het betreden van de spelers van het terrein een marsch spelen en tijdens do rust zal er muziek gemaakt worden. Na aankomst van den trein van 11.22 uur zullen de Spartaan- en Helder-spelers met hun dames een half uur vertoeven in hotel Bellev-ue; waarna oen autotochtje gemaakt wordt naar Duinoord of Huisduinen* Vanaf een dezer plaateen zal per auto naar het ter rein gegaan worden. Hot belooft dus een aan genamer dag te worden. Aanvang half drie. Vermelden wij neg dat Burgemeester Hou wing de aftrap doet HJtC.-nieuws. HJt.C.Am stel. De laatste nederlaagwed strijd der Raoers zal gaan tegen Amstel. H_R.C. heeft den vorlgen Zondaar veel beter spel laten zien dan In de voorgaande ontmoetingen. Het hoofd was er nu meer bij en doordat er min der gemopperd werd, stond het vertoonde op hooger peil. Deze nieuwe opstelling voldeed wel, het ging werkelijk goed; alleen moet de middenlinie het spel nog imeer op de vleugels houden. Amstel -beëindigde het competitie seizoen als no. 3 van de 3e klasse G met de volgende cijfers: 16 1912 21 en scheelde maar 2 winstpunten met SJD.W„ dat de le plaats bezette. De voorhoede munt niet uit door groote productiviteit; de ver dediging schijnt hier het beste dool. Speelt H.R.C. met evenveel animo als tegen Water graafsmeer en staat bet spel op hetzelfde peil, dan belooft dit een aardige matoh te worden. Aanvang half drie. HJtG. zal hoogstwaarschijnlijk als volgt uit komen: N. Goudswaard, d.; Spo riten en Augus- cein, a.; Hoenderdos, Bak en Tiesen, m.; Prins; Helder, den Os, Arts en Schaopen koter, v. HJI.C. 2S.VH. 1. 's Morgens spelen de reserves met enkele invallers tegen 6.VJ3, Entrée 10 cent SPORT. Uelder-nieuwB. Helder Spartaan. Öe Amsterdameche 2e klassers, die 5 weken geleden H.R.C. een be zoek brachten, zullen thans de <gats zijn van on zen anderen 3e 'klaseer. De secretaris heeft liet Heldei^bestuur -bericht dat zijn vereendging geheel volledig naar hier zal komen, zoodat oen mooie wedstrijd in het verschiet ligt Want degenen, die Spartaan tegen H.R.C. hol> beu zien bpelen, weten dat de gasten over uit stekende voetbalcapaciteiten beschikken en bovendien absoluut fair zijn. Zij wonnen toen met 5—0, cijfers, die zonder veel inspanning verkregen werden, maar te danken waren aan goed doordacht spel. Toen Helder in de 2 laat ste competitiewedstrijden haar elftal wijzigde bracht dit een; heele verbetering en nadien bleef do ploeg ook In de daarop volgende Raucbbeker en vriendschappelijke wedstrijden rVT uJit^ondcrin«' ongewijzigd Dat de E C inderdaad de goede combinatie gevon den had, bewijst wel het succesvolle optreden in bovengenoemde wedstrijden. Als wij de ne derlaag tegen Watergraafsmeer en de ov^t winning op Geel Wit uitzonderen .(waar de di0™/1 heeft Helder in de andere ontmoetingen: zeer verdienstelijk spel te zien gegeven; de voorhoede combineert goed en het binnentrio beeft laten zien zeer goed den weg naar -het doel te kunnen vindon oitrXr* iS de «zoorder beter dan kerk' Bolhaar ons het gemis van Ouwer- kfmo vergeten. Doelman Wit d^T la W mT 6n meW in het cednriLJ VW1 de voor wion hetgeduri^rtózen naar hier te bezwaarlijk wt ru nog niet ?oo erg. ons d^rnm*1 huid'K9.aPel v*n Helder, zal het rti?» ,zotr benieuwen, wat of ze thans ,?Kki T ,Sttrke ploeg ala Spartaan Is, zal hebben lu te brengen. Dat de withemden onge- DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te seeren aan: adres- Den Damredacteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. Deaen keer spelletjes. twee interessante eind- 48 en een schijf Stand in cijfers: Zwart: een dam od op 15. Wit: twee dammen op 24 en 82 en een schijf op 25. Wit Zwart 1. 26—20 48—26 (mag niet los staan door de dreiging 24—2 of 24—86). 32—28 26—3 28-14 -v 8—26 14—3 26-48 3—26 48—25 263 gewonnen. Zwart kan zijn zetten natuurlijk wel verwisselen, de winstgang blijft echter dezelfde. Het stukje is "voorgekomen in een simultaanseance, gegeven- door den neer D. van Nieuwkerk. 2. 3. 4. 5. 6. Stand in cijfers: Zwart: een dam op 28 en twee schijven op 25 en 26. 1 «WK»- «P 1. 2. 6. 4. 5. Wit 1—45 1510 86—81 85—30 45:46 Zwart 28:46 46 :6 27 87 25—84 gewonnen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2