I. BAKKER. Arts, Dr. Minkema, (betrekkingen! DANSEN IdiversenJ te huur te huur i te te koop Evangelisatie PALMSTSAflT. AFWEZIG. Woningruil. Heerhutgowaardi en thans in eigendom overgegaan aan den heer. O. Beers, Win kel. Een Slagersgezel uit Schagen hadl in snelle rijwielvaart het ongeluk, door een steen op den weg te vallen. Gevolg: twee gebroken ribben, een gekneusd borstbeen en een hersenschudding. Bewusteloos werd hjj thuis gebracht Herdenking Mobilisatie 1914. Stormramp Visset ersvloof Arnemulden en Misgingen. Q. K. HEINEN, AFWEZIG: KANAALWEG. De praktijk wordt door de andere Doctoren waarge nomen. Oor-, Neus- en Keelarts, is tot 8 AUGUSTUS voor diverse DANSCLUBS, ZONDAG van 8—10$ uur in „THALIA". AANGEBODEN GEVRAAGD AANGEBODEN AANGEBODEN Kennel, von Helderbron. Postduivensport Poetduiv«averocinging „Stormvogels''. A.6. Zondag wordt gevlogen vanuit Mona (België)Conëtateura afslaan Zondagmorgen 9 uur. A.a. Dinsdag inkorven voor Sohagen (oud en jong) van 3 tot 6 uur. A.s. Donderdag inkorven voor Chimay (jonge duiven) van 8 tot 6 uur. A.s. Zaterdag inkorven voor Alk maar (oud en jong) van 3 tot 6 uur. (Het inkorflokaal is vanaf Maandag a.s. ge vestigd in de Kuiperstraat. SCHAGEN. Een belangrijke rol in bet bedrijf van den veehouder speelt bet water. "Niet ai- leen is de gezondheid van zijn vee daar reeds ernstig bij! betrokken, maar ook de opbrengst van zijn weiden hangt grooten- deeds, van den regenval af, In bet drink, water voor dien stal is door de waterlei ding eene énorme verbetering gebracht De meeste veehouders in de ~emeenten van Hollands Noorden; hebben, zoodra ze daartoe in die gelegenheid werden gesteld, in den stal de leiding aan laten leggen. Dat geeft in den winter een groot gemak, en nog grooter zou dat gemak zijn, zoo d'e stallen aan dien binnen-voorkant van een doorloopende roestvrije waterbak wa ren voorzien, die door net openen van een kraan met water werd gevuld, dat na/ het drinken door een kraan met afvoer buis, weer verwijderd kon worden. Deze inrichting hebben w;? in Friesland en Groningen bij vele lx>eren gezien. Daar bij verzekerde men ons, dat behalve eene groote besparing aan tijd!, deze vrijwel automatische drinkwjjze, aan vele eischen voldoet. Ook voor de kaas- en boterbered- ding is de waterleiaiun» onmisbaar. Waar afkoeling noodig is, geeft het leidingwa ter oie; bij de reiniging van emmers va ten en andere onmisbare werktuigen, waaraan de eerste eischen van zuiverheid, voor goede kwaliteit van den zuivel, ge- Stw- moeten worden, geeft de waterlei ding de beste uitkomsten. De geringere waard© van het product is soms aan eene kleine onzuiverheid van het gebruikte wa ter te wijten. En net slootwater, dat nog veel te veel bij die reiniging wordit ge bruikt is alt jjd onzuiver. Gelukkig zal bij de drooglegping van de Zuiderzee ook het slootwater eene groote zuivering on dergaan, doch daarover later. Hoewel bo venstaande niet in rechtstreeks verband met de markt van tegenwoordig staat, zal lm. O" den algemeenen toestand) van het bedrijf zieker een grooteu invloed uit oefenen, vandaar dat wij zoo nu en dan eenige woorden in deze richting zullen schrijven. Wat de markt betreft, zij ge zegd, d'at de gevallen regen volstrekt geen invloedi op den handel noch .den prijs heeft uitgeoefend. Het regent geen gras. Uit den vermeerderden aanvoer viel op te maken, dat de weider het weiland blijft ontlasten. In de prijzen komt weinig ver- andlering. Te Schagen werd Donderdag bü een trekkenden handel voor de le kw. 1,20 tot 1,25 per K.G. besteed; voor 2e kw. 1.05 tot 1,16; Be kw. 0.86 tot 0.95; melk- en kalfkoeien vrij goed 200.tot 400—, nuchtere kalveren goed 25.tot 40. De handel in wolvee was redelijk, jonge vette schapen tot 62 gldl, d£t wordt 1.10 tot 1.15 per K.G.; weide lammeren, stug 22.tot. 32.De prijzen voor vleesch- en spekvarkens liepen van 29 tot 32 cent, zouters 26 tot 27 cent, Londensche biggen 24 tot 25 cent. Handel matig. Wouter Bos van Schagen, leerling aan de Zeevaartschool te Scheveningen is aan deze inrichting bevorderd tot de hoogste klas. Op die Juli- of Luxe-paardenmarkt te Schagen waren 135 paarden aangevoerd. Betaald werd voor: Rijtuigpaarden 350 üt 600. 2V2-jarige 200 350. lVj-jarige 150 250. Veulens 75 200. Werkpaarden-250 k 400. Slachtpaarden 125 250. Hitten 100-400. Handel goed» Op de markt te Sohagen werd! een var ken gewogen, dat bleek 646 pond zwaar te zijn. Ruim 5 H.A. land, afkomstig van de plaats van dert heer A. Sleutel, Groetpol der-, gekocht door den'heer L Hoogen, INGEZONDEN. Het Plaatselijk Comité te Helder brengt, ondier verwijzing naar de op a.s. Woens dag op verschillende plaatsen in de ge meente aan te plakken manifesten, in her innering, d'at de herdenking der mobili satie 1914 op Donderdag 81 Juli as. zal plaats hebben. Zooals reeds eerder is medegedeeld,is het de bedoeling, dat deze herdenking een ernstig en plechtig karakter draagt, zoodat allerminst tot het houden van fees telijkheden wordt overgegaan. Met gedeeltelijke wijziging van het geen vroeger in de plaatselijke pers is vermeld, is voor Helder het volgende pro gramma vastgesteld: a. vlaggen van verschillende openbare gebouwen gedurende den geheeleni dag. (Het ligt dus niet in de bedoeling dat door particulieren gevlagd wordt); b. des namiddags 5 uur, gedurende een kwartier, luiden van verschillende klok ken; c. om 7 uur muziekuitvoeringen op de Vischmarkt en in 'het Spoorwegplantsoen, respectievelijk door de „Oranjekapel" en de vereeniging „Winnubst"; d. om 7V2 uur muziekuitvoering op het Westplein door het „Stedelijk Muziek korps"; e. om 8 uur muziekuitvoering op het Havenplein door de koninklijke Marine- kapel"; f. tijdens de onder e. genoemde muziek uitvoering kranslegging vanwege het Dag. Bestuur der gemeente aan den voet van het Marine-monument Tevens zij er nogmaals aan herinnerd, dat gedurende de muziekuitvoeringen ge collecteerd zal worden en dat de op brengst der oollecte zal worden gebruikt om aan hen, die nog lijden onder de ge volgen der mobilisatie, eenigen financi- eelen steun aan te bieden, terwijl ter be reiking van dat doel op den dag der her denking de verkoop van prentbriefkaar ten zal worden ter hand genomen. Nog wordt uitdrukkelijk .medegedeeld, dat vanwege de daaraan verbondep moei lijkheden, van het houden eener samen komst in „Casino" wordt afgezien. Het 'Comité vertrouwt dat ieder zoo veel mogelijk medewerkt tot het weB slagen dezer herdenking op de aange geven wijze, opdat met name ook het be doelde ernstig en plechtig karakter be waard blijve, en voorts, dat in ruime mate aan de collecten wordt bijgedragen. Het Plaatselijk Comité voornoemd, W. Houwing, O. Fock, J. L. Bels, Ch. L. van de Bilt, eereleden. Joh. Bakker, voorzitter, H. J. Kraak, secretaris, Jb. de Jong, penningmeester, Mevr. C. Gratemav. d. Berg, H. J. M. M. Alink, H. J. Boldingh, E. H. Bos, P. van Dalen, M, J. Heijboer, J. Kamman, C. Nijbakker, H. Uges, Ph. L. Vrieslander, C. J. Warners. Geachte redactie. Teneinde verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, of waar deze reeds mochten bestaan, uit den weg te ruimen, meenen wij niet te mogen nalaten nogmaals eenige plaatsruimte van U te vragen om door middel van Uw blad bekend te maken dat de comité's tot steunverleening aan de na gelaten betrekkingen der omgekomen vis- schers in de gemeenten Arnemuiden en Vlissingen zich hebben vereenigd tot één gemeenschappelijk comité zoodat alle bij dragen en giften ten goede komen aan alle hiervorengenoemde nagelaten betrek kingen. Beide comité's blijven giften in ontvangst nemen. Met dank voor de opname. Arnemuiden, 23 Juli 1924. Het Stormrampcomité Arnemuiden 1924. v De Bloedarmoede van het Stedelijk. De prozaïsche ontboezemingen van on zen geachten plaatsgenoot Leviie Grunwaldi, hebben heel wat beroering teweeg gebracht. Bloedarmoede, dat is je toch eventjes wat! Als Heldersche kampvechter hadl hij zijn diagnose gauw voor elkaar, en. ge nezing? Vijfhonderd piek Ons Muziekcorps lijdende, omdat ja, omdat de pauken, groote trom, bekkens, om dat het slagwerk niet meer voldeed aan de eischen, die men. uit muzikaal oogpunt re delijker wijze zou mogen stellen! Honderden, en nog eens honderden faad1- den dan ook Woensdagavond' hun schre den gericht naar het Plantsoen; vervuld1 met medelijden, begaan met het sleepend, bloedarmoedig bestaan van het Stedelijk Muziekcorps. Een laatste hulde aan de bijkans uitge putte! Maar wat was dat? Moest de inzet van het eerste nummer getuige afleggen- van zwakte, van een- ver ontrustenden gezondheidstoestand? -Wel prevelden de twijfelaars over laatste opflikkeringen en uitblazen vati den laat- sten adem, maar wat er kwam, geen. dood snik. En toen ieder volgend) nummer even ze ker en soliede werd uitgevoerd- veran derde de verwondering in bewondering. Bij '.t vijfde nummer was men zoo ver standig de bloemen, die ongetwijfeld' tot het bewijzen van de laatste eer hadden moe ten dienen-, maar ui-t te reiken aan het solo-piccollo spelend- jongste Blommetje. Levie, Levie wat heb je ons leelijk in de maling genomen. Pleeg Hari Ka-ri, Haka Rari of hoe ze 1 mogen noemen; doe alles wat je wil, maar vertel vooral' nooit meer, dat 't ^Stedelijk bloedarm is. Het corps zelf wilde er bepaald niets van weten, gaf om jouw smoesje te logenstraffen twee, zegge twee nummers extra. Hoera mannen van het Stedelijk! Het heele stel is kern gezond. Geen kruk, geen oplapmiddel is er -noo dig, maar een goed1 gevulde beurs, opdat gij d-oor beter uitrusting uw tochten in het rijk der muziek kunt uitbreiden en opvoeren, tot steeds grooter hoogte! Niet door het opwekken- van medelijden, niet op grond van een denkbeeldige bloed armoede, maar omdat wij plaatsgenooten trotsch zijn op uw muzikale prestaties, en alleen daarom, moeten wij allen medewer ken tot hetzelfde groote doel: OnS uitstekend Corps, ons uitstekend Stedelijk te helpen, aan uitstekende instru menten. Men geve dus niet uit medelijden, maar uit waardeering! Dcfnateur. Geachte Redactie. Met- het opnemen van onderstaande zult u ons -ten zeerste verplichten. De „Bond van Vergunninghouders" hier ter plaatse is bezig een actie -te ontwikke len tegen Plaatselijke Keuze, door middel van een Petitionnement, en dit te richten aan de le Kamer om (fit voorstel Rutgers niet aan te nemen. Dit is natuurlijk hun zaak. Maar hij doet dit op een manier die niet juist ds. In plaats van .het publiek in te üebten wat het wetsvoorstel Rutgers be doelt, zegt hij: „teeken maar, want als dit wetsvoorstel aangenomen is, dan kan je geen -bier, geen- wijn en sterken drank -meer kooperi". Niets is minder waar dan dat. Het wetsvoorstel Rutgers bedoelt niets an ders dan- in de Drankwet opgenomen te zien, dat de -inwoners zelf kunnen bepalen of er al of niet „sterke drank" verkocht mag worden, op het oogenblik is de be slissing alleen bij den Raad der Gemeente, die om de 5 jaar bet aantal vergunningen kan verlagen (Art. 4, Drankwet). Het nieu we artikel (voorstel Rutfjers) -bepaalt dat, indien „een vijftiende deel van hen die op de geldende lijst der kiezers voor den ge meenteraad zijn geplaatst", zulks wensch-t er een stemming kan worden gehouden, en wanneer */4 deel van diegenen die aan de stemming deelnemen zich er voor ver klaart dan kan het „voorstel aan ons ge daan worden", zegt dit nieuwe artikel- (Art 4 ftis2). Er is dus eerst heel wat te doen eer er van stemming gesproken kan worden, en dan gaat het alleen nog maar over „sterken drank". Wij meenden dit -het publiek bekend -te moeten maken, aan hen- nu zelf overlaten de of zij willen teekenen of niet. Wij weten dat velen, die van den drankhandel afhan kelijk zijn, neringdoenden enz., al- reeds teekenden, maar hopen dat de actie op niets uitloopt U geachte Redactie dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Het Centraal Comité voor -Drankbestrijding „Helder", waarbij- aangesloten: Nat. Christelijke Geh. Ont-h. Ver. Heldersch Kruisverbond. Algern. Nederl. Geh. Onith. Bond'. Nederl. Ver. tot' Afsch. V. Alc.h. Dranken. Helder,247*24. DE BEMALING VAN TEXEL. Geachte Redactie. Gaarne nog een kort antwoord op het schrijven van den heer Sybrand Eelman in uw blad van 31 Mei over de bemaling van Waal en Burg. De heer S. E. schrijft, veilig te kunnen oonstateéren, dat deze zaak van alle kan ten meer dan voldoende bekeken- is door menschen, die hun leven lang aan derge lijke berekeningen hebben gewerkt. Die menschen hebben dan hun leven- lang de oplossing van de droogmaking van Waal en Burg van den verkeerden kant beke ken. Laten ze nu hun levenlang nog eens over mijne oplossing denken-. Dat is de eenvoudigste en de -goedkoopste. Laat Waal en Burg zijn plicht doen en' geef een afwateringssloot aan de achterliggen de polders en dan kan het zelf -probeeren om van z'n eigen- water af te komen. Dat kan door Eierland, dat is goedkoop. Eier- land kan er zoo'n klein poldertje nog wel bij hebben v*>or een paar gulden lasten per H.A. Het beetje water, dat Eierland dan niet weg kan krijgen, dat moet Waal en Burg er zelf uit pompen. De heer S. E. is aan 't oonstateeren en bijgevolg raak ik ook aan het oonstateeren. Ik con stateer dus dat hij mijne bewering, dat het droog te -maken land van inferieure kwaliteit is, waarvan nooit goed land te maken is, in 't geheel niet tegenspreekt. Dat het op vele plaatsen een verwaar loosde rommel is, evenmin. Ook niet dat de slooten en tochten in een treurigen toestand verkeeren en als ze die toestand zoo laten, dan kunnen ze Waal en Burg niet droog krijgen al staat er eene bema lingsinrichting zoo groot als in de Lem mer. Dan twijfelt de heer S. E. aan mijn gezond verstand.1 Ik niet aan het zijne. Zijn verstand, dat zoo gezond is, werkt alleen maar in een verkeerde richting. Hij meent dat ik speciaal opkom voor den polder „het Noorden". Dat doe ik ook. Het zou gewoonweg een schandaal wezen, als die broodvechtende boeren nog moes ten betalen aan een bemaling voor Waal en Burg. En om als argument aan te ha len, dat -het Noorden ook moest betalen aan de nieuwe zeesluis, dat begrijp ik weer niet. Dat is geen argument. Hier is het gezonde verstand aan het doorslaan. Het Noorden behoort eenmaal bij de 30 polders. De werken, die door de 30 Pol ders worden uitgevoerd, zijn nu eens wat voordeeliger voor den eenen en dan weer eens voor den anderen polder. Daar is niets aan te doen. Misschien willen de 30 Polders Waal en Burg nog wat tegemoet kómen met -het graven van een afwate ringssloot. Die kunnen dan meteen be palen- hoe breed die sloot moet worden. De heer S. E. zegt: Tweemaal hetzelfde water vermalen lijkt mij gewoon onzin. Ik zou den heer S. E. willen vragen, hoe iemand in dé 20e eeuw met gezond ver stand het water van 1200 H.A. land wil wegmeien, waar totaal geen bemaling voor noodig is. Dat zijn de hoogst gelegen gronden volgens het schrijven van M. Ik ben niet zoo speciaal bekend op Hoo- geberg, dooh er is mij wel eens verteld, dat'daar ook land legt dat met natte win ters verzuipt, omdat de greppels niet goed zijn. Hoe zoudt u het nu vinden, mijnheer E., als de eigenaar van Panora ma om bemaling vroeg van zijn land. En als die eigenaar, onze wederzijdsche vriend de -heer Kooy, dan ook eens bij Waal en Burg aanklopte om subsidie. Met precies evenveel recht kon -hij dat doen. Waal en Burg wil immers Hooge- ber^ ook laten betalen. De heer S. E. wil gerust als heemraad van Waal en' Burg de verantwoordelijkheid op zich nemend dat de voorgestelde bemaling goed is. Die verantwoordelijkheid is geen oent waard4 want als later blijkt, dat de -geheele zaak een financiëele strop is, dan zegt hij dood gewoon, ik -heb me vergist. Indien de voorloopi-ge bemalingsrege- linig tot stand kwaui, dan zou Waal en Burg per H.A. 13.07 per jaar meer moe ten -betalen. De voorstanders zijn er van overtuigd, dat dit te veel is en hebben dan liever -geen bemaling. De verbetering, die er dus voor W. en B. zou kómen; is hun nog -geen 13.07 per H.A. waard. Wel een bewijs, dat de voorstanders eene drooglegging weinig waard achten. Nu wil ik nog even de zaak van een anderen kgnt bekijken. De heer S. E. moet meer in aanmerking nemén- in welke hoe danigheid hij in deze zaak op den voor grond koimt. Hij komt als iemand, die vraagt. Hij vraagt een aalmoes aan ver schillende menschen en corporaties. Hij vraagt niet om iets waar Waal en Burg reoht op heeft. Hij vindt zelf-s dat de polders Koog, Gerritsland, Everstekoog en de Staats mientgronden-, die voor geen- halve cent belang hebben bij de bemaling van W. B., te weinig -geld zullen móeten- geven) in de hand, die hij uitstrekt om te ontvangen.^ Als men in een dergelijke positie verkeert, moet men altijd zeer onderdanig wezen, en den rug gebogen houden en- het -hoofd niet fier omhoog, maar oók eenigszins vragend gebogen. -Nu nog de Texelsche -gemeenschap, die de heer S. E. er bij haalt. Hij schrijft: als W. B. droog komt zullen er woningen en 'boerderijen in worden gebouwd. Vele kleine bedrijfjes zullen worden geves tigd enz. Zou het niet veel beter voor de gemeenschap wezen, als de eigenaren- van de 300 HA. laag gelegen land in Waal en Burg dat land verkochten aan de Vereeniging tot behoud van Natuurmonu menten. Dan wordt het daar een groote vogelkolonie. Die vereeniging -heeft daar reeds landerijen- aangekocht en zal nog wel meer willen koopen als het niet droog gemalen wordt. Alles tot behoud en be vordering van -het schoone in de natuur. Dat wordt dan bevorderlijk voor het vreemdelingenverkeer, een stroom van bezoekers komen op Texel en daar wordt door de Texelsche gemeenschap .veel meer aan verdiend, dan aan eenige ziel togende boertjes, die er met een 16-urigen arbeidsdag nog geen brood zullen kunnen verdienen. Mijn dank voor de plaatsing. E. P.S. Het is in deze za^k weer een eigen aardig verschijnsel, dat dé eigenaren van het droog te malen land in W. B. meest allen kapitaalkrachtige personen zijn, voor wie het een peulschilletje zou wezen om zelf alle kosten van de geheele be maling te dragen. Die personen vragen nu hulp en bijstand van- een aantal kleine prutsboertjes. Het is dunnetjes. Voorgedragen voor ontslag/ Het Handelsblad van Soerabaja meldt, dat de assistent-resident van Tjilatjap voorgedragen is voor ontslag, omdat hij auto-kosten gedeclareerd had, terwijl hij kosteloos gebruik maakte van. de auto van een Chinees. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Dirk, z. v. L. Voorthuijsen en B. Rijkers; Ariaantje Catharina, dL v, J. K. Davids en C. van der WeL ANNA-PAULOWNA, Donderdagmiddag ontlastte zich boven onze gemeente een langdurig en zwaar onweer, vergezeld van hevigen regen). Aan de Molenvaart sloeg de bliksem in het electrisoh geleidin-gsnet, waardoor in verscheidene woningen het licht niet meer wilde branden-. Ook een- schoorsteen werd daar getroffen; zoodat eenige stee- non ervan naar beneden kwamen. Geluk kig werd echter geen brand veroorzaakt. C. Schippers slaagde voor het toelatings examen der voorbereidingsklasse van de Zeevaartschool te Helder. BREEZAND. Alhier is in h-et gezin van D. Z. een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, geconstateerd. De heer G. Langereis is bevorderd van de le tot de 2e klasse der Hoogere Han delsschool te Helder (5e klasse Handels dagschool). ■i Den 9den Augustus a.s.*}® f hopen mijn innig geliefde j Ouders, Jj JOHANNUS i. CARREE en MARIEA H. W. CARREE - «j v BEUKERS, hun ISf-Jarlgs Echtvereenl ging te herdenken. Dat God ze nog lang moge sparen, [f is de wensch van hun u J eenigst liefhebbend Doch- tertje f| JAANTJE CARREE. Helder, v. Galenstr. 12. «nrv V-s®"-» Verloofd CORRY WEVER en M. HUBBELINQ. Helder, Juli 1924. v. Hogendorpstr. 63. Kanaal weg 40. Verloofd «I. J v. BOVEN en A. A KLAASSEN. Aiina Paulowna, Molenvaart Clö. Helder, 2e Schagendwarsstraat 1 26 Juli 1924. JAN KUIPER Jzn eu TRUUS BLOM geveq kennis van hun voorge nomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 7 Augustus. Gorinehera, Botersteeg 533, Helder, Middenstraat 65, Geen ontvangdag. 25 Juli 1924. Getrouwd- P. KLAASSEN en die, mede namens hun familie, hartelijk danken voor de belang stelling, bij hun huwelijk onder vonden. Onzen harteiijken dank voor de vele blijkon van belangstelling hij ons 40-jarig huwelijk onder vonden. Fam. BOENDERMAKER, Smidstraat 4. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ontvangen bij ons huwelijk, zeggen ondergetee- kenden hartelijk dank. J. G LELIVELD. J. LELIVELD-v. d. Bildt. Heden overleed, na een langdurig lijden, na voor zien te zijn van de H Sa cramenten, onze innig ge liefde Echtgenoote en zorg zame Moeder, DIENA VAN ZANDWIJK— OTTEN, in den' nog jeugdigen leef tijd van 34 jaar. Haar bedroefde Echtgenoot en Kinderen: M. H. VAN ZANDWIJK. Heden overleed, na een smartelijk lijden, na voor zien te zijn van de II. Sa cramenten der Stervenden, onze inriig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, DIENA VAN ZANDWIJK OTTEN, in den jeugdigen leeftijd van 34 jaar. TH. J. OTTEN. H J. BRINK. T. BRINK—Otten. ZONDAB v.m 10 uur Ds J. L. G. GREGORY, van Loenen. Vrijdagmiddag Catechisaties van Ds. H. P DE PREE. Iemand met HUISJE van f 2 wenscht te ruilen met iemand van HUIS, huurprijs f 3.50 tot 14.-. Te bevragen: Hartenstraat39. f VERLORENeen gouden Bovenrand van een Dames- Horloge Tegen belooniqg terug te bezorgenKanaalweg 152. Officier vraagt tegen begin' Augustus gem. KAMERS of KAMER met KABINET, z.m. met Pension. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 471, Bureau van dit blad. Gevraagd een Dienstmeisje, boven 16 jaar. Adres: Keizerstraat 19. Te huur een nieuw HUIS, door over plaatsing slechts 3 maanden bewoond, te aanvaarden 15 Augustus. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een gemeubilèerd HUIS. Brieven onder No. 472, Bureau van dit blad. gevraagd.voor de le klas H.B.S. Adres: Bureau van dit blad. i Nog af te geven eenige 1ste klasse D. HERDERS PUPS Uit comb. Hella von Schwit- tenburg en Fauze von Schwin- defurt (Amsterdam), beide be kroond. Öfflc. geregestr. stam tafel efl S. Z. Kaart. Eigenaar VAN TOL, P. Heinstraat 30, Helder. Te koop een beste RACE FIETS, met nieuwe banden. Prijs f 25.—. Adres: Anjelierstraat 7. TE KOOP Slachtklppen. jonge Hanen, Konijnen, Duiven, enz. Adres: BREMER, Koningdwarsstraat 54. KOOPJE. Nog twee jonge HERDERSHONDJES. Spotprijs, moeten weg. Adres: v. d. Hamstraat 20. Te koop een best mak Paard (merrie) met tuig en platte Wagen op veeren. Adres: Bureau van dit blad. Te koop Rhode Island met 11 kuikens, 4 dagen oud voor 17.50. Adres; Anjelierstraat 8. Koopje. Een zoo goed als nieuw Dames- en Heerenrijwiel te koop. Satnen voor f 70.—. Be slist zonder gebreken. Ook af zonderlijk. Adres: W. TOL, Jan in 't Veltstraat 75. Te koop 100 eiken blokken f 1.—, 100 vuren blokken f 0.50. AdresJ. DE LEEUW, 2e Vroonstraat 89. Aan hetzelfde adres een Kinderwagen te koop.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7