NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. BUITENLAND Nr. 5904. DINSDAG 6 AUGUSTUS 1924. 52ste JAARGANG. VeonachJjJnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag [Redacteur-Uitgever: O. DB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 PostrGi rorekon Irg Na 16060, Licht op voor auto's en fietsen c DE CONFERENTIE TE LONDENt De leening aan Duitschlawd. De Duitsche afvaardiging naar die conferentie te Londen. ENGELAND. De gouverneur van Victoria vermist De Engelsch-Russisehe conferentie. Naklanken van de revue der Engelsche vloot te Splthead op 26 JulL DUITSCHLAND. Spoorwegongeluk. RUSLAND. Hongersnood en cholera. Wolven. FRANKRIJK Treinbotsing. Leeuwenjacht TSJECHO-SLOWAKUE. Internationaal mijnwerkerscongres. VAN DEN BALKAN. Het Bulgaarsche leger. Servië en Griekenland. CANADA. Pokkenibestrijdlng In Canada. VJ-Z1 wnwwr^*. 3-4^" 'vT*"-' COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.-, Netf. O. en W. IikIiö p. zoepast f 2.60; id. p. maal en o/vori©o landen f 4.20. Zondagsblad resp. f O.ÖO, f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad reep. f 0.95,11.25, f 1.26, f LC0 Loaao nummera der Courant 4 eb.; fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (ig&ljaxd). Ingea. meded. (kolonibreedto als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct, elke regel moer 10 ct bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. (Lblodi en met br. onder na 10 ct p. adv. oxtra). Bewijsno. 4 ct Dingdag 5 Aug.9.13 uur Woensdag 6 9.H De Zaterdag gehouden algemeene ver gadering van de conf erentie was om even voor half twee afgeloopen. Er werd volle dige overeenstemming bereikt op, alle pun ten. k De Commissie van Herstel heeft beslo ten niet voor Woensdag bijeen te ko men, tenzij bijzondere omstandigheden een vergadering op Dinsdag noodig moch ten maken. MacDonald1 heeft den Duitschen gezant een uitmoodiging aan het rijk gezonden om zoo spoedig mogelijk afgevaardigden naar de conferentie te zenden. Een commissie van redactie werd be noemd om voor Dinsdag (heden) drie protocollen op te stellen ter uitvoering van de besluiten der conferentie voor de toepassing van het plan-Dawes, het eerste tusschen de geallieerden onderling, het tweede tusschen de geallieerden en Duitschland en het derde tusschen de Commissie van Herstel en Duitschland. De conferentie zal de Commissie van Her stel het deel der besluiten voorleggen, dat tot haar bevoegdheid behoort. Voorts zal zij Duitschland meedeeling doen van haar besluiten, welke op dat land betrek king hebben. Daarna zullen de stukken openbaar gemaakt worden. Na afloop van de algemeene vergade ring hebben de zes eerste afgevaardigden het vraagstuk besproken van het handha ven van de 8500 Fransche en Belgische spoorwegbeambten op het Rijnlandsche spoorwegnet ter verzekering van de vei ligheid van de verbindingen] tusschen de bezettingstroepen. Zij bespraken tevens het vraagstuk van de overheid, welke zoo noodig belast zal worden niet de uitleg ging van het verslag-Dawes en de be schikkingen van Londen en het verzeke ren van de uitvoering ervan. De Temps verneemt uit Londen, dat Herriot onder geen beding zal toestaan, dat de Duitsche afgevaardigden tegenover de geallieerden de kwestie zullen stelen -van de verantwoordelijkheid van de re geering te Berlijtn voor den oorlog. In dat gevai zou hij de zaal verlaten. Londen, 8 Aug. Het rapport van de derde commissie, dat de algemeene vergadering Zaterdag met enkele ondergeschikte wijzi gingen heeft aangenomen beval aan Duitschland te verzoeken de verzekering te geven: le. dat het het recht erkent van de oommissie van overdracht om de fondsen, waarover zij beschikt, te gebruiken voor aankoop van goederen in Duitschland op gewone koopmansvoorwaarden; 2e. dat hot erkent, dat dergelijke handelingen niet on derworpen zullen zijn aan de beperkingen, welke het vredesverdrag stelt voor leverin gen in natura; 3e. dat het het sluiten en na komen van contracten op gewone koop mansvoorwaarden zal vergemakkelijken, en 4e. dat het in geval van het maken van kwaadwillig onderscheid of tegenwerking de noodige stappen zal nemen om de af levering tegen den bij overeenkomst of arbitrage vastgestelden prijs te verzekeren. De commissie beveelt verder aan Duitsch land te verzoeken toe te stemmen in de benoeming van een commissie van evenveel geallieerde als Duitsche leden, met bevoegd heid om een onzijdig lid aan zich toe te voegen In geval van oneenigheid, ter vast stelling van de werkwijze inzake de leve ringen in natura en ter uitvoering van de verplichtingen, door de Duitsche regeering op zich te nemen, in het bijzonder door te voorzien in het voorleggen van alle geschil len aan den scheidsrechter. Ten slotte stelt de commissie de werk wijze voor tot het aanbrengen van wijzi gingen in het plan Dawes. Elke betrokken regeering, die van oordeel is, dat er een leemte bestaat in de uitwerking van het plan, welke hersteld kan worden zonder dit In zijn grondslagen aan te tasten, kan de zaak voorleggen aan de commissie van her stel Deze commissie, welke voor dit geval het Amerikaansche lid aan zich toe zal voe gen, zal beslissen of wijziging wenscheljjk is. Wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten, dan zal men Duitschland verzoe ken er mee in te stemmen. Teneinde tege moet te komen aan een mogelijk gebrek aan eenstemmigheid in de commissie of een Duitsche weigering om de voorgestelde wij ziging te aanvaarden, stelt het rapport een zelfde werkwijze voor als hij een in gebreke blijven van Duitschland. Hieraan wordt uit drukkelijk toegevoegd, dat dit voorstel niet van toepassing is op zaken, welke uitslui tend onder de bevoegdheid vallen van de commissie van overdracht. Dit rapport liet nog twee belangrijke punten onopgelost. Ten le dat van het Fransche yoorstei van arbitrage in geval in de commissie van overdracht de stemmen zouden staken over een vraagstuk van „overeengekomen 'financieels verrichtin gen" door de Duitschers. MacDonald aan vaardde dit als juist en het 'Fransche voor stel werd aangenomen. De tweede moeilijkheid lag in de kwestie van het maken van onderscheid' of tegen werking inzake de levering van een „be perkte hoeveelheid Duitsche goederen 'dn toatura". De conferentie vereenigde zich met MacDonald's plan, dat geen stappen zouden worden ondernomen, tenzij' vast stond, dat achter het een en ander een vijandige bedoelihg school. Als Duitsch land bijvoorbeeld een inval van een vreem-* de mogendheid had te doorstaan en inder daad niet in staat was tot aflevering, zou er geen reden voor ingrijpen bestaan. Nadat deze twee punten opgelost waren, heeft de conferentie het verslag van de der de commissie aanvaard, waarmee de deur geopend was tot de uitnoodiging aan de Duitsche regeering. Maandagochtend zijn de hoofden van dé delegaties weder bijeengekomen om over verschillende punten te beraadslagen, welke de oommissies aan hun eindbeslissing had den overgelaten. Naar verluidt zuilen zij oa zich- bezig houden met de kwestie be trekking hebbende op de spoorwegambte naren van de bondgenooten dn Westelijk Rijnland' en de militaire Ontruiming van het Roergebied, in verhand met de Engel- sche bezetting van de Keulsche zone. Aan het Hbld. wordt nog gemeld: De besprekingen ter conferentie zijn van nu af in twee groepen te verdeelen: le. de officieele onderhandelingen met de Duite scbers, welke weer tweeeërlei zijn, n.1. die van de conferentie en die van de Commis sie van Herstel en 2e. de niet-officieele on derhandelingen (niet officieel in den zin van het programma der conferentie), d.w.z. de rechtstreeksche onderhandelingen tusschen de geallieerde premiers en de Duitsche de legatie. Deze „niet-officieele" onderhandelingen hebben in hoofdzaak betrekking op drie quaesties: le. het vraagstuk van het Fransch-Belgisohe spoorwegpersoneel, 2e. de militaire ontruiming van het bezette ge bied en van Dusseldorf en Ruhrort en 8e. het sluiten van een Fransch-Duitsch han delsverdrag, met het oog op den in afzien- baren tijd intredenden toestand waarbij Duitschland weer geheel vrij zal zijn om zijn eigen douane-politiek te voeren. Over deze laatste quaestie zullen natuur lijk alleen de Franschen met de Duitschers onderhandelen en omdat het Comité des Forges dit probleem van het hoogste ge wicht acht, zal1 Herriot trachten te Londen reeds een principieels overeenkomst met de Duitschers te treffen, die later tot een defi nitief handelsverdrag zou kunnen leiden. Indien Herriot daarin slaagt, zal dit zijn positie tegenover de oppositie in Frank rijk belangrijk versterken. New-York, 4 Aug. Een Amerikaansch bankier, die van de Londensche conferentie is teruggekeerd, heeft in een interview ge zegd, dat de leening aan Duitschland bin nen 3 h 4 weken te verwachten is. De helft van het bedrag zal in de Ver. Staten ter inschrijving worden aangeboden. De rente voet staat nog niet geheel vast. Er zullen aan deze leening geen bizondere regee- ringsgaranties verbonden zijn doch de lee ning zal op aantrekkelijke voorwaarden worden aangeboden. Frankrijk stélt een conferentie van ministers van financiën voor. De O. v. H. en het plan-Dawes. Londen, 4 Aug. De Fransche delegatie heeft aan de conferentie der geallieerden een memorandum overhandigd, waarin zij voorstelt onmiddellijk na de besprekingen met de Duitschers een nieuwe conferentie van de ministers van financiën der geal lieerde landen te houden tot regeling van de verdeeling der betalingen, en praesta- ties voor het herstel sedert 1923. Bovendien heeft de Fransche delegatie voorgesteld, dat de Commissie van Herstel het recht zal hebben beslissingen te nemen in organisatorische quaesties betreffende toepassing van het plan-Dawes (HbL) Mededeelingsn van MacDonald in het Lagerhuis. Londen, 4 Aug. In het Lagerhuis deelde Ramsay MacDonald mede, dat een reeks handelingen, door de geallieerde conferen tie uitgewerkt voor het herstel van de fis cale en economische eenheid van Duitsch land, met inbegrip van de teruggaaf aan het Duitsch bestuur van zijn volledige be voegdheden ten aanzien van de douane, han del en spoorwegen, niet later dan 15 Octo- ber ten volle van kracht zouden worden. Ook zou wederkeerig amnestie worden ver leend voor daden, door personen bedreven naar aanleiding van de gebeurtenissen van 11 Januari 1923 {de bezetting van het Ruhrgebied). MacDonald zeide dat de lee ning, aan Duitschland te verstrekken, niet zou worden uitgeschreven onder de auspi-t ciën van de regeeringen of voor verant woordelijkheid der regeoringen en dat de bankiers de vertegenwoordigers van Duitschland moesten raadplegen betreffen de de waarborgen voordat zij definitief kon-* den zeggen, of zij bereid waren, een lee ning uit te schrjjvea 'Lloyd George beantwoordende, zeide MacDonald met nadruk, dat hij bleef bij de meening der vorige regeering, dat een af zonderlijk optreden van Frankrijk niet door het verdrag van Versailles werd' gesanction- neard. De Duitsche delegatie naar de Londen sche conferentie bestaat uit de volgende gevolmachtigde gedelegeerden: rijkskan selier dr. Marx, rijksminister Van buiten- landsche zaken Stresemann, rijksminister van financiën Luther, Ministerial-direktor von Schubert, en voorts uit tal van ver tegenwoordigers van de meeste Duitsche departementen en bureaupersoneel. Onder de vertegenwoordigers van de Duitsche departementen bevinden er zich van fi nanciën, van oeconomische zaken en van de bezette gebieden. Voorts wordt de dele gatie vergezeld door vertegenwoordigers van Pruisen en van Beieren. Hedenmorgen te 8 uur zouden die Duit schers te Londen aankomen. Ln het Blue Anohor Hotel te ByfLeet heeft men thans op een verborgen plaats twee flesschen vergift ontdekt, een ervan met 24 grein strychnine kristallen. Bij het proces tegen Vaquier was reeds bewezen dat hij te Londen een groote hoeveelheid vergift gekocht had, maar hij had volge houden dat hij' minder dan twee grein strychnine had gekocht De dokters wa ren tot de conclusie gekomen, dat er in het lijk van dones, het slachtoffer van dien moord, meer dan twee grein strychnine aanwezig waren .geweest. Het is nu wel voldoende duidelijk dat Vaquier niet dé waarheid heeft gesproken. Intussciien wordt er nog steedis druk ge- teekend op het venwekschrift om gratie voor hem te vragen, zoowel te Londen als in de provincie. Henderson, de minister van binnenland- sche zaken, moet op Herriot's brief ten gunste van Vaquier een hoffelijk ant woord hebben gegeven, waarin hij intus- sohen zijn beslissing in het midden laai Er worden toebereidselen gemaakt voor Vaquieris terechtstelling op 12 dezer in de gevangenis te Wandsworth. Blijkens een telegram' uit Melbourne van Vrijdag verkeert men in ongerustheid omtrent het lot van den graaf van Strad- broke, den gouverneur van Victoria. De graaf zou Donderdag met de gravin sa menkomen te Alice Springs, een afgele gen post in het Noordelijk gebied van Zuid-Australië, doch is niet verschenen. Het laatste wat van hem bekend is, is dat hij Dinsdag door Cbarlotte Waters geko men is, dat 160 mijl ten Zuidan an Alioe Springs ligt. Men vermoedt, dat de gou verneur een ongeluk heeft gekregen met zijn auto. Er is een gezelschap uitgetrok ken om hem te zoeken. Rakofsky en zijn twee collega's zijn Vrijdag te Londen aangekomen. Zaterdag hadden zij een onderhoud met Pensonby, dien zij op de hoogte stelden van de beslis singen der regeering te Moskou. Maandag of Dinsdag zou een voltallige zitting der Engelsch-Russlsdhe oonferen- tie plaats hebben. Na afloop lezer verga dering zal MacDonald een mededeeling ever het verloop der onderhandelingen in het Lagerhuis doen. Deze revue, de eerste die sinds den oorlog werd gehouden en waaraan een kleine tweehonderd schepen deelnamen, was een reusachtige tentoonstelling der Britsche vloot en demonstreerde op tref fende wijze de veranderingen die de oorlog bracht. In plaats van een over- heerschend aantal „giant battleships" de «dreadnoughts", waarvan er in 1914 een kleine vijftig aanwezig waren, nu slechts elf lag nu naast de „Malaya" een moederschip voor vliegtuigen: de „Hermes" en de „Argus", die veel van een drijvend dok had. Vliegtuigen lagen als wespen klaar op het groote opperdek klaar om op te stijgen en de groote slagschepen te bestoken met krachtige bommen. Ongeveer 100 torpedobootjagers, allen gebouwd in en na den oorlog, lagen te Spithead, de snelste konden 36 mijl per uur loopendan de merkwaardige onderzeemonitor met een kanon van 12 inch, dat afgeschoten kan worden, terwijl de boot onder water is en alleen de mon ding van het monsterkanon er even boven uitsteekt; de 2000 ton groote onderzeeërs van de K-klasse die een snelheid van 24 mijl kunnen halen aan de oppervlakte en een zware bewapening van acht torpedo kanonnen hebbende mijnenvegers, waar van ook een heele flotille aanwezig was al deze veranderingen die de oorlog bracht toonden aan, dat niet meer de eerste plaats werd toegewezen aan het groote sohip aan een „Queen Elizabeth" of de 40.000 ton groote «Hood" maar dat een marine van onder- en boverwa- terschepen zich krachtig ontwikkelde. Indrukwekkend waren de lange, lange lijnen van licht blauw-grijs gekleurde oorlogsschepen. De imposante slagschepen met hun geweldige kanonnen in twee rijen van vijf daarnaast de lijn der elegante lichte kruisers, dan de torpedo jagers de mijnenvegers, onderzee booten een lange onafzienbare rij van schepen alle gepavoiseerd en ten anker in de grootst denkbare regelmaat en orde. De slagschepen waren „gericht" als een troep goed gedrilde soldaten, het koper aan boord glom als een spiegel, de ma trozen, officieren, alles even keurig, klaar om hun Koning te ontvangen. Met een klein motorbootje voeren we tusschen de linies door, staarden naar de kanonnen van de „Queen Elizabeth", de „Barham" en naar de mooie lijnen van de „Tiger", alle schepen die den slag van Jutland meemaakten, cirkelden om de „Hermes", die er allervreemdst uitzag met dat reusachtige dek en den schoorsteen, mast en brug geheel aan S.B., om ruimte te laten voor de vlieg tuigen, dan voeren wij naar de torpedo jagers, de snelste schepen, die hier aan wezig waren, de lichte kruisers als de „Coventry", Calliope", de onderzeebooten, mijnenvegers. Het was niet mogelijk om uitgekeken te raken. Miunchen, 4 Aug 'Vanmorgen is bij Mellrichstadt ©en extra-trein met een an deren trein in botsing gekomen. Er zijn talrijke personen gedood of gewondi Hulp- treinem zijtn gezonden om niet het redding- werk te beginnen. Erfurt, 4 Aug. Doordat ©en signaal dat op onveilig stond voorbij werd gereden is ©en extra-trein op een locomotief in gereden. Daarbij werden 11 personen zwaar gewond. Uit Tsjita wordt gemeld, dat het bureau van een daar verschijnend sowj et-blad door een troep spoorwegarbeiders gedeel telijk vernield is zulks als een uiting van verontwaardiging over het feit, dat dit blad de wenschelijkheid hadi betoogd, ten einde de cultureel© instellingen der communistische partij' te steunen, een kor ting op die arbeidersloonen toe te passen. De Dni verneemt, dat in het gedeelte van het Wolga-gebied, waar de oogst dit jaar vrijwel mislukt is, tot overmaat van ramp ook een cholera-epidemie is uitge broken. Volgens hetzelfde ibladi heeft de onte vredenheid van de bevolking van het gou vernement Tsarytsin, welke haar oorzaak vindt ini den verwachten hongersnood, thans den vorm aangenomen van een ver bittering tegen de communisten. In den loop van de maand Juli zouden meer dan 60 communisten vennoord zijn. De Izwestia meldt, dat bet gouverne ment St. Petersburg den laatsten tijd te lijden heeft onder een inval van wolven. Zelfs in, streken, waar vroeger nooit wol ven werden gezien, komen ze thans voor en brengen ernstige schade toe aan den veestapel. De express Barcelona'Parijs is bij Geurden in botsing gekomen, waarbij de machinist van den express werd gedood en tien passagiers gekwetst. Een leeuwenjacht in Frankrijk! Hoe weinig waarschijnlijk de zin dezer woor den ook lijken mag, er is Zaterdag in Frankrijk werkelijk op leeuwen gejaagd, op vier leeuwen. 'Bij Charolles was het hup gelukt uit de kool, waarin zij zaten opge sloten, los te breken. De wagen waarop de kooi geplaatst was, werd getrokken door een muildier en een paard en deze onge lukkige dieren wisten, nadat ze een paar geweldige patsen van de leeuwen hadden ontvangen, niets beters te doen dan in het kanaal naast den weg te springen. Waar in zij verdronken. Op de vier leeuwen werd vervolgens een jacht georganiseerd. Ten slotte rijn ze alle vier door de gen darmen doodgeschoten op den weg bij Charolles. Den 4den Augustus zal te Praag het internationaal mijnwerkersoongres wor den geopend; In hoofdzaak zullen de 'kwesties van arbeidstijd, minimumloon en productie worden behandeld. De Engel sche mijnwerkesrfederatie stelt een reso lutie voor, waarbij alle aangesloten na tionale bonden worden aangespoord, alles in het werk te stellen om ©en zoodanl'gen arbeidstijd te verkrijgen als is ingevoerd in den staat, waar ha dit opzicht de ver houdingen het gunstigst zijn. De Belgen willen een campagne beginnen In alle landen, om langs wettelijken weg of door collectieve overeenkomsten zich een mi nimum loon te verzekeren dat overeenkomt met de kosten voor noodzakelijk levens onderhoud. Engelsche en Fransche afge vaardigden1 zullen de kwestie van een gezamenlijke actie tegen den oorlog te berde brengen. De Engelsche federatie wil de samenroeping van een internatio naal comité, dat te beslissen zal hebben, welke maatregelen zullen worden geno men, wanneer er een oorlog dreigt. De Fransche groep wil op een passenden dag een algemeene proteststaking in alle ko len gebieden als waarschuwing tegen' elk nieuw conflict, dat tot een oorlog kan leiden. Ten slotte zal gesproken worden over het staken der kolentransporten naar die landen, waar de mijnwerkers een loon strijd voeren. De Bulgaarsche regeering heeft de en- tentecammissie te Sofia verzocht het staande leger tot 60.000 man te mogen vergrooten. Zij acht een uitbreiding van het leger noodzakelijk met het oog op liet dreigende bolsjewistische gevaar. Het Zuid-Slavische kabinet heeft Vrij dag besloten de entente-commissie te ver zoeken afwijzend op dit verzoek te beslis sen, aangezien van een bolsjewistisch ge vaar in Bulgarije vooralsnog niets te mer ken Is. Als het land inderdaad door bols jewisten wordt bedreigd is Zuid-Slavië gaarne bereid troepen ter beschikking te stellen voor het handhaven van de orde en rust in Bulgarije. Volgens berichten uit Belgrado zou de 'Meksche regeering een aantal Zuid- Slavische onderdanen hebben uitgewezen. Nabij de grens poogden de uitgewezenen te vluchten. Bij de vervolging zijn 19 hun ner doodgeschoten. Naar aanleiding hier van kondigt de Servische regeering diplo matieke stappen te Athene aan. Op welke energieke wijze de gemees- kundigie dienst in een stad in Canada van 70.000 inwoners een ernstige pokken-epi demie den kop indrukt kan blijken uit het navolgende historisch zelfs officieele verhaal, ontleend aan het verslag van den directeur van dien dienst. Binnen enkele dagen waren 67 gevallen aangegeven. Van de 45 die nooit gevacci neerd waren stierven er 82, de 10 die ja ren geleden gevaccineerd waren en de 12 die gedurende het incubatie tijdperk ge vaccineerd waren herstelden allen. Toen het gevaar bekend werd belegde de directeur een bijeenkomst van die ge zondheidscommissie. Dat was op Zater dagavond. Alle maatregelen voor d© zie kenhuisbehandeling, de quarantaine van de contacten en verdachten' werden toen vastgesteld' en de noodige orders uitgege ven. Alle leden waren overtuigd dat een snelle vaccinatie op groote schaal het eenige was wat de situatie zou kunnen redden. Daartoe werd besloten! Maar hoe dit plan uit te voeren. Drie verpleegsters werden aan de drie telefoontoestellen die het dienstgebouw bezat, gezet en alle dokters uit de stad werden opgebeld! met het verzoek of zij bereid waren ieder persoon die tot hen kwam gratis te vaccineeren, met dien ver stande dat de gezondheidscommissie voor elke inenting 0.50 zou vergoeden. Bin nen een half uur hadden alle bereikbare artsen hun medewerking toegezegd. De niet bereikbare werden. Zondagmorgen vroeg opgebeld.Voor middernacht werd nu een memorandum opgesteld over den toe stand en de behoefte aan snelle vaccina tie van de geheele bevolking en een exem plaar gezonden aan alle dominees en pas toors met verzoek het Zondagsmorgens van de kansel af voor te lezen. Daarin stond' tevens dat alle artsen kosteloos zou den inenten. Zondagmorgen werden alle Ingezonden Medodeellnfl. 'Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroor zaakt door leverstoo missen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerd© pillen f 0.05; in apotheken en drogist zaken.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1