NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. BUITENLAND Bronchitis Abdijsiroop Wonden Klooster balsem Nr. 5909. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1924. 52ste JAARGANG. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 20 Telefoon: 50 en 412 Poet-Girorekening No-, 160661 Op- en ondergang van Zon en Maan •n tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Ang. op: Lloht op voor auto's en fletsens DB CONFERENTIE TE LONDEN. Nadat de Engelsche bladen, In haar haast om de eerste te zijn, al herhaaldelijk het bericht gepublioeerd hadden dat aan gaande de ontruiming van het Roerge bied overeenstemming was bereikt, blijkt hu dat ,op dit punt overeenstemming moeilijk te bereiken is en1 wellicht nog eenigen tijd op zich zal laten wachten. Aanvankelijk scheen bet den goeden kant uit te gaan, doch nadat Herriot naar Parijs geweest was, is het lieve leven be gonnen. Hij stelde zich op het naar men meende reeds prijsgegeven stand punt dat de bezetting nog een jaar zou moeten duren, gerekend met ingang van een bepaalden datum. Deze zou verband houden met de door den Duitschers ge- toonden goeden wil ten aanzien van de uitvoering van het plan-Dawea Het is te begrepen, dat de Duitschers van een dergelijken in de lucht hangenden datum niet wilden weten. Bovendien trachten zij een snellere ontruiming van het Roergebied te verkrijgen ln ruil voor een economisch voordeelig verdrag met Frankrijk. En onwaarschijnlijk klinkt het niet, dat Herriot zoo op zijn stuk blijft staan, om deze voordeelen zoo groot mo gelijk te doen zijn. De Duitschers daarentegen, geven liefst niet meer dan noodig ls. Zoodoende kwam mén Woensdag op het doode punt Beide partijen waren blijkens hunne xnededee- lingen „tot het uiterste" gegaan. Te Londen achtte men den toestand kritiek. Ten slotte kwam indien men een be richt uit Londen mag gelooven Her riot nog met een nader voorstel, n.1 dat de Fransohe en Belgische troepen uit het Ruhrgebied' zullen teruggetrokken zijn binnen een periode van maximaal twaalf maanden, te rekenen van de onderteeke- ning van het protocol van het plan-Da- wes en bestaat er groote waarschijnlijk heid onder de voorwaarden welke een dergelijke verbintenis zouden beheer- schen, dat het terugtrekken der troepen, geruimen tijd) vóór het verstrijken van dien termijn zou zijn voltooid. Dr. Marx verklaarde op eigen gezag aan Herriot, dat het voorstel tot ontrui ming van het Ruhrgebied) door de Fran- sche en Belgische troepen een jaar na de onderteekening van het slotprotoool niet kon worden aanvaard. Volgens latere berichten zou de kanse lier Marx zich telegrafisch met Berlijn in verbinding stellen om nadere instruc ties. Het oorspronkelijk plan om minis ter Lutber naar Berlijn te laten gaan om met bet kabinet en de partijleiders te overleggen liet men op verzoek van Her riot varen, daar dit te veel vertraging zou geven. Het wachten was dus Donderdag avond op antwoord uit Berlijn, dat naar men hoopte Vrijdagmorgen zou aanko men. Te Londen was men van meening, dat Indien dit antwoord gunstig is en de Duitsche delegatie gemachtigd werd om de voorstellen aan te nemen, de confe rentie Zaterdag e.s. zou kunnen eindi- Ren; indien het antwoord ongunstig luidt *ou de oonferentie voor den tijd van drie oi vier weken worden verdaagd en indien bet antwoord van dien aard is dat een ^promla nog mogelijk blijft, zouden de besprekingen te Wen worden voort- "9° "landpunt tegenover «ia ®n de geallieerde delegaties SJS?b inderdaad be- bereld bet Ruhr-gebied vroeger dan na je 0I1^uImen en hoopt dit ook te kunnen doen, doch dan moeten da Duit schers het plan^Dawes nauwgezet uitvoe ren en een voor Frankrijk bevredigend handelsverdrag sluiten. Herriot kan zich in geen geval er toe verplichten het Ruhr gebied binnen een jaar te ontruimen, doch deze termijn zal beginnen op het oogeniblik dat het protocol te Londen wordt onderteekend. Wanneer de Duit schers zeggen, dat zij weliswaar in Her riot persoonlijk vertrouwen hebben, maar dat, indien Herriot ten val zou worden gebracht, een reactionaire regeering stel lig niet geneigd zou zijn het Ruhrgebied vroeger te ontruimen, dan wenscht Her riot hierop hierop te antwoorden, dat de mogelijkheid) dat Marx en Stresemamn voor een nationalistisch kabinet moeten plaats maken ten minste even groot is en in dat geval zou Frankrijk, indien het Ruhrgebied dan reeds was ontruimd, geen enkelen waarborg meer hebben. In dien Herriot echter met het door Parijs gewenschte resultaat kan terugkeeren, dan zou zijn positie sterker worden naar mate de Duitschers meer hun best doen om het plan-Dawes uit te voeren en om een handelsverdrag te sluiten waarbij de belangen van Frankrijk worden be schermd). In dat geval zou de openbare meening in Frankrijk zich ook niet meer tegen een bespoediging van de ontrui ming verzetten, zoodat de termijn onge veer met dien van 10 Januari a-fl. zou kun nen samenvallen. ENGELAND. De Britsche heffing van den Duitschen invoer. Wederom verhoogd tot 26 De Briltsche regeering heeft besloten de 5 thans geheven van den Duitschen in voer, wederom te verhoogen tot de 26 oor spronkelijk vastgesteld hij de Reparations Re- covery AdNaar vernomen wordt, is deze maatregel voorzien in het rapport van de tweede commissie der conferentie van Lon den. Deze verhooging is van bljjvenden aard en wordt beschouwd als een der middelen om iets van het geld te krijgen, aan Enge land verschuldigd. Voorwaarde voor deze verhooging is het in werking stellen van het plan Dawes. In herinnering wordt gebracht,dat bij de Reparation Reoovery Act, in 1921 door het Britsche parlement aangenomen, een lecht van 80 werd vastgesteld voor alle in En geland ingevoerde Duitsche goederen. Het recht werd later verlaagd tot 26 Op 25 Februari van dit jaar verlaagde, na onder handelingen met de Duitsche regeering, de Britsche regeering het recht tot 5 Snow- den, de kanseleier der schatkist, zette ver volgens in het parlement uiteen, dat deze regeling zou gelden tot den datum van het in werking stellen van tie adviezen der oom missie van deskundigen. De tentoonstelling te Wembley. Er loopen in de Engelsche pers Ietwat alarmeerende geruchten over de financieèle baten, die zijn te verwachten' van de wereld tentoonstelling te Wembley. Bij den opzet der berekeningen was men uitgegaan van de veronderstelling dat 80.000.000 betalende be zoekers naar Wembley zouden moeten op gaan, wilde de tentoonstelling haar kosten dekken. 'Maar van de 80.000.000 zijd' er tot nu toe slechts 10.000.000 opgekomen en op 81 Oct. zal de expositie sluiten. Kan men verwachten dat in de 21/, maand die nog res ten, het bezoek zoodanig zal toenemen, dat men de 80 millioen zal halen? Ofschoon het niet waarschijnlijk lijkt, ls het geenszins on mogelijk, dat dit nog geschiedt. Men heeft n.1. een dergelijk geval gehad' te Ohioago met de groote tentoonstelling aldaar van 1908. Ook teen was het bezoek ln de eerst1 maan den ver beneden de verwachting, maar in de laatste maanden kwamen de bezoekers in zoo groote drommen opzetten, dat de tentoon stelling een financieel1 succes werd in plaats van een strop. Te Wembley zou dit ook mis schien het geval kunnen worden. Een ernstige draw-hack ls, dat op Zon dagen de tentoonstelling niet open ls. Daar mede wordt voor hst mogelijke succes der onderneming een zware 'hinderpaal opgewor pen. Want mMoenen menschen in Londen, die gaarne vrij) geregeld op Zondag de ten toonstelling zoutten willen gaan zien, kunnen daartoe thans geen kans krijgen. De geheele week moeten zij werken; en op bun vrijen dag ls de tentoonstelling dicht. Ook voor het geval dat de financieele re kening van Wembley niet met een 'batig slot sluit, behoeft dit nog niet dadelijk al- te tra gisch te worden opgenomen. Immers de mo- geUjkheddi blijft open, dat de tentoonstelling het volgend jaar in den een of anderen vorm wordt hervat, waarbij natuurlijk de kosten van aanleg niet nog eens op nieuw behoeven te worden gedragen. Bovendien zijn tal van gebouwen, de straat- en perk- aanleg, het Stadium en de reusachtige ten toonstellingspaleizen bestemd om te blijven bestaan. Dit zijn permanente aanwinsten voor de wereldstad Londen, en daarvoor mo gen dus ook wel enkele permanente koeten worden gemaakt. De zelfmoord van kapitein Geddes en zfltt vrouw. De gerechtelijke lijkschouw over kapi tein Geddea en zijn jonge vrouw, die in bun kamers in Jormymstreet te Londen zelfmoord pleegden, beeft aan het licht gebracht, dat zij diep in de schulden za ten en zich niet meer financieel wisten te redden. Niet is gebleken, dat er een afspraak was geweest, dat beiden zich het leven zouden benemen. In den zak van Geddea werd alleen den door ons vermel den brief gevonden, geadresseerd! aan zijn vrouw, waarin bij zijn noodlottig voornemen aankondigde. Onder de ge hoorde getuigen was ook de moeder van Geddes, die zeide in geen jaren iets van baar zoon te hebben gehoord, zelfs niet te hebben geweten dat bij getrouwd was en niet begreep waarom baar brieven aan hem al jaren lang nooit waren beant woord. Zij wist ook niet dat hU In Enge land was. Verder vertelde mevr. wei Geddes, dat ook haar man zich Indertijd van bet leven had beroofd. DUITSCHLAND. De terechtstelling van Vaqnler. Er is een verhaal van Victor Hugo: De laatste dag van een ter dood veroordeelde. Gruwelijke lectuur! Maar de onopgesmukte, nuchtere beschrijvingen, die er ln sommige Engelsche bladen' worden gegeven van den laatsten nacht van den gif tmenger Vaquier zjjn niet minder schokkend Sommige bla den puMoeeren zelfs de afbeeldingen van de gevangenispoort te Wandsworth, ln welke gevangenis hij' ls opgehangen. De belangstel ling bij de menschen voor die poort is welis waar iewat ziekelijk en afkeurenswaardig, maar toch wel verklaarbaar. Immers, men weet van te voren ongeveer boe laat 'het von nis wordt voltrokken. De wijzers van de groote klok boven de poortdeur spelen de rol van den zandlooper, het attribuut van den Dood. En zoodra het valluik onder de voeten van den veroordeelde zich opent en hU in de diepte verdwijnt, waarbij het zich met een scherpen sohok strak spannende touw het vallende lichaam plots tegenhoudt, zoodat hem de nek wordt gebroken en de dood on middellijk intreedt, wordt éei bulletin aan geplakt en weten de wac^unden dat hot voorbij te. De ménschen zijn ten zeerste ont roerd, velen Ipnielen neer en bidden, anderen beginnen te weenen, weer anderen gaan gil len of vallen flauw. En wie van hevige emo ties houdt kan voor de poort van de Wands- worth-gevangenis op dag en uur van een terdoodbrenging aan dien drang 'botvieren. Vooral indien, zooals ditmaal, de menigte te vroeg gekomen ls en itot aan het bepaalde uur moet wachten op de aanplakking van het offioieele bericht dat de executie beeft plaats gehad. Vaquier was tusschen acht en negen uur 's avonds te bed gegaan; maar bij beeft bijna niet geslapen. Hij was ln hooge mate zenuw achtig en opgewonden en weende herhaalde lijk. Voortdurend bleef hij' aan de bewakers die met hem in de cel waren betuigen on schuldig te zijn: „Het ls onrechtvaardig. Ik ben onschuldig". Dat herhaalde hij telkens. Tevergeefs trachtten de bewakers hem tot rust te bresgen. En het was gedurende een van zijn protesten, dat bij door een gewel dige boestbul werd overvallen en bloed op gaf. Onmiddellijk werd de gevangenis-dokter gehaald, die Vaquier wat Ingaf om hem te Kalmeeren. Tusschen vier en vijf uur sloot hij voor korten tijd de oogen, maar tot een gerusten slaap kwam het geen moment. Om zes uur werden Vaquler's kleeren vest, pantalon en een wit hemd die bij bij de terecht zitting had gedragen, 'hem in de cel gebracht. De belde bewakers hielpen hem, zich aan te kleeden. Vaquier verklaarde zich er over verbaasd dat kraag en das ontbraken. Hij was onachtzaam op zijn tollet, en kamde noch zijn baard noch zijn hoofdhaar. Thans werd hem een uitgezocht ontbijt voorgezet, doch hij: nuttigde enkel wat koffie en geboterd brood. Hij' begon in zijn cel op en neer te loopen tot half negen, toen pater O'Oonnor, de katholieke gevangenis-geeste lijke, bij hem binnentrad. De priester spoorde Vaquier er toe aan, te berusten, en op zijn verzoek, knielde de veroordeelde en bad. Vaquier werd opnieuw door een hevlgen angst bevangen toen Bax ter, de beul, met zijn beide helpers Willis en Philips, binnentrad. Hij beefde vreeseljjk teen hem de armen werden vastgebonden; maar bij kuste het kruisbeeld, hem door den priester voor de lippen gehouden. De gevangene werd nu, ondersteund door de bewakers naar den overkant van de gang geleld een afstand' van ca. 41/, M. Vooraan schreed' de priester, die de litanie der ster- venien zeide. Toen Vaquler's voet het valluik op het schavot aanraakte, en hem de witte kap over het hoofd werd' geschoven, ontsnapte een kreun aan zijn lippen. Toen viel hij 2 M. en binnen 80 sec. nadat Vaquier zijn oei had verlaten was hij dood. De gevangenis-autoriteiten hadden alle maatregelen genomen om verzet of een scène bij' de terechtzitting te voorkomen. Maar in net uur, dat aan de terdoodbrenging voorafging, was Vaquier door een krank- rtnnt'gAn angst bezeten geweest. Het transportarbelderscongres. In verband met de pogingen tot invoe ring van het rapport-Dawes dient een motie nader vermeld, welke het interna tionale transportarbeiderscongres Maan dag heeft aangenomen. Na langdurige debatten werd, ook door de Duitschede- legatie, een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat het congres volko men de eischen van Frankrijk en België begrijpt wat betreft het herstel der ver woeste gebieden, maar het congres acht het onvermijdelijk, dat de Duitschland opgelegde dwang tot levering van zulk herstel tot nieuwe verslechting van de levensvoorwaarden van het Duitsche pro letariaat moet voeren en tot een ernstige bedreiging van den achturendag. Het con gres protesteert tegen de belasting op grond van het rapport-Dawes, waardoor Duitschland economisch geruïneerd wordt en waarbij men van de onjuiste veronder stelling uitgaat, dat Duitschland alléén voor het uitbreken en voortzetten van den oorlog aansprakelijk is. Daar het congres opkomt voor de socialisatie van de verkeers-middelen protesteert het met klem tegen het heillooze plan de goed georganiseerde Duitsche rijksspoorwegen te stellen onder controle van gallieerde kapitalisten. 1 De Franschen en Belgen kwamen op tegen de zinsnede betreffende de uit sluitende schuld van Duitschland en ont hielden zich daarom van stemming. Tenslotte werd nog een voorstel aan genomen van de Fransohe zeelieden, waarbij een ernstige poging wordt ver langd tot oplossing van het probleem van de vorming van de Vereenigde Staten van Europa tot behoud van den wereld vrede, welk streven opnieuw in gevaar wordt gebracht door de houding van het Europeesche kapitaal. POLEN. Polen en Frankrijk. De Kurjor Polski verneemt, dat het Poolsch-Fransche contract voor het aanleg gen van een oorlogshaven ite Gdingen thans is gesloten en dat men ten spoedigste met het werk zal beginnen. Vermoedelijk zal het tot 1930 duren, alvorens de aanleg voltooid is. De kosten worden op ruim 50 milljoen zloty geraamd, ten behoeve waarvan Polen een lening aangaat, die in zeven termijnen moet worden terugbetaald Bovendien heeft de Poolsche staat een afzonderlijke overeen komst aangegaan met de firma Schnedder- Creuzot, waarbij Polen de bescMkkifig krijgt over nog vijftien millioen zloty. Behalve de militair-maritieme voordeelen hoopt men ook een belangrijke vermindering der werkloosheid te verkrijgen. EGYPTE. Onrust ln den Soedan. Uit den Soedan wordt gemeeld dat daar alles rustig is. Om tegen de mogelijkheid van een nieuwe uitbarsting te waken zijn reeds troepenversterkingen gezonden van Cairo naar Khartoem en Atbara. Woensdag is de lichte kruiser Weymouth te Port Soe dan aangekomen, terwijl de sloep Clematis ook daarheen onderweg is. Het slagschip Marlborough is aan de Middellandsche Zee- vloot onttrokken en naar Alexandrië gezon den. De plaatselijke onruststokers, doe tot de Egyptische extremisten behooren zijn klaar blijkelijk goed van geld voorzien. Zij' nemen niet als leuze „Soedan voor de Soedaneezen" maar „Soedan voor de Egyptenaren". Onder de Soedaneezen ontbreekt over het algemeen sympathie voor hun doel. Volgens een V. D.-bericht zou te Kaïro een nieuwe samenzwering ontdekt zijn om de regeering omver te werpen. Om de Jongste gebeurtenissen in Egypte en den Soedan hangt een geheimzinnig, on doorzichtig waas. De correspondent vande „Times" te Kaïro, die de jongste gebeurte nissen aan een bespreking onderwerpt, meldt dat de laatste paar dagen ln het geheim een groote Egyptische troepenmacht in de ha vens, ln het bizonder in die van Alexandrië, is geconcentreerd. Deze concentratie zou de bedoeling hebben om de door Turksche agen ten op touw gezette samenzwering, bij het onderzoek naar den aanval op Zagbioel pasja aan den dag gekomen, om deze maand' te Alexandrië een opstand uit te 'lekken tegen het bestaande regiem ten gunste van Abbas Hi'lmy pasja, den vroegeren Kheddve, te ver ijdelen. Volgens den oorrespondent echter is men algemeen van meening, dat, wat er ook van m verhaal der samenzwering aan moge zijn, er meer achter de militaire bewegingen steekt dan uiterlijk valt waar te nemen. Zij wor den in verband gebracht met .besprekingen die de regeering dezer dagen heeft gevoerd over het vraagstuk van de grens van Libye, waar de Italianen aanspraak maken op de oase van Jarabub, die volgens de Egyptische regeering altijd binnen de grenzen v«n Egyp te beeft gelegen, terwijl Egypte zelf 'm strook lands opvordert ten Westen van SoHum. Men vraagt zich daarom af, of de regeering niet de mogelijkheid overweegt, om van een actie tegen den khedive gebruik te maken om aan haar aanspraken op de betwiste grondstroo- ken op de Westelijke grens van Egypte kracht b]j te zetten. Ingezonden Mededeeilng. VEREENIGDE STATEN. De twintig torpedobootjagers, die zijn be schikbaar gesteld voor den douane-dienst in de kustwateren, worden voor dat doel te Phi- ladelphia in gereedheid gebracht. De bedoe ling is dat met deze versterkte douanevloot eens en voor goed zal worden afgerekend met de drank-smokkelschepen, die buiten de kustzone kruisen, om bij iedere gunstige ge legenheid de verboden waar veilig door het douane-oordon heen aan land te krijgen. Het proces-Franks, Het proces tegen Loeb en Leopold, de moordenaars van den knaap Franks te Chi- cago, neemt zijn voortgang. Na de psychiai- trisohe deskundigen die door de verdediging waren in het vuur gebracht om met gedeerde vertoogen aan te toonen, dat er bij de moor denaars ten hoogste van. een beperkte ver antwoordelijkheid' viel te spreken, zijn thans de psychologen* gedagvaard door het O. M., aan het woord gekomen. Dezen bleven in hun adviezen met 'bedde beenen op den vas ten grond en gaven als hun meening te ken nen, dat de moordenaars volstrekt niet gek, doch wel degelijk voor hun optreden verant woordelijk zijn geweest. Indien de rechter er-niet zoo over dlerikt en' dit schijnt reeds thans wel vast te staan dan wordt het doodvonnis tegen de daders uitgesproken. Ingezonden mededeeilng. MEXICO. Een toevluchtsoord! voor Joden. De nieuwe Mexicaansche president, gene raal Galles, heeft deze week, alvorens naar Europa te vertrekken, volgens een bericht aan de „Manchester Guardian" bekend ge maakt, dat een der punten van zijn politiek program zijn plannen tot bevordering van de immigratie van Joden naar Mexico. Hij zeide, dat hij vrijstelling van belasting, ver mindering van spoorwegtarieven en het ver schaffen van grondconcessies aan immigree- rende Joodsche landbouwers, die door de nieuwe immJgratiewetten geen toegang tot de Ver. Staten zullen kunnen krijgen en voor wie in Mexico voldoende plaats en arbeid is, zou aanbevelen. JAPAN. Aardschokken. Naar het Holl Nws.bureau uit Tokio ver neemt zijn den 13dem in Japan twee ernstige schokken waargenomen. Blijkens nadere berichten uit Tokio zijn daar twee sterke aardschokken waargeno men. Het uitgangspunt der beving bevond zich 200 mijl ten Z.O. van Nagoja. Te Kioto en Osaka werden eveneens verschillende schokken gevoeld. Ernstige schade werd niet aangericht, doch men maakt zich ongerust, in verband' met bet feit, dat de tijd*,waarop de aardbevingen zich plegen te herhalen, thans weer aangebroken is. Ingezonden Mededeeilng. RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige ptfn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, sle pende rugpijn en scherpe steken bij buk ken of plotseling keeren, wijzen op ge zwollen, onsboken nieren, pijnlijke, over werkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urinezuur uit het bloed te flltreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporighe den overspannen de nieren en veroorza ken ontsteking. Zulk een ln den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarloozing mettertijd; tot niergruig, waterzucht, rheu- matiek of een chronische nierkwaal Let op uw nieren, aoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine afwij kingen vertoont, te schaarsch of te veel vuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdurend ver moeid gevoel en zenuwachtigheid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dlan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 Jaren lang zwakke nieren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). HELDERSCHECOURANT ABONNEMENT PEK 8 MAANiDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.Ned. O. en W. Indie p. zeepost f2.60; id. p. mail en orrorige landen f 4.20. Zondagsblad renp. f 0.50, f 0.70,10.70, f 1.20. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f L60 Loeee nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct ADVERTENTIEN: 20 et p. regel (galjard). Ingea. meded. (kolombreedte als redaction. tefast) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te buur) v. 14 regels 40 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct Maan Zon Hoogwater Zo. 17 m. 9.44 a. Ma. 18 10.07 Di. 19 10.80 Wo. 20 10.53 Do. 21 11.19 Vr. 22 11.48 Za. 28 12.22 ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 8.39 5.48 8.20 11.18 11.88 9.51 5.50 8.1811.18 12.17 11.— 5.52 8.16 12.36 12.55 12.07 5.54 8.14—.— 1.14 1.13 5 56 8.12 1.34 l.U 2.16 5.578.10 2.15 2.37 6.16 5.58 8.08 3.01 3.29 Zaterdag 16 Aug8.53 uur. Zondag 17 8.50 Maandag 18 9.48 Troepenconcentraties. en andere borstaandoemngen genezen mei AKKER'» naakt door branden* snijden )ten, builen en insectenbeten jk behandelen met AKKER'»

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1