BINNENLAND GEMENGD NIEUWS a1*- Van het tweede bedrijf zijn kleurige too- neeltjes de souper-dans van gerechten, van de jubileum-borden en de geraniums. Met de radiofinale, die dit bedrijf besluit, bereikt de revue haar hoogtepunt van schitterende too- neeleffecten. Het derde bedrijf is opgebouwd uit eenige losse tooneeltjes, die waaronder een eenacter tje, in Hollandsche en Fransche opvatting gespeeld. Met de finale der gelukspoppen, uit niet minder dan 6 beelden bestaande, ein digt de draadlooze revue. De balletten van Dickson zijn een der attracties van de revue. De wondermooie cos- tuums, door Mevr. Ter Hall ontworpen, ko men daarbij excellent tot hun recht Uit het Politie-rapport Door een buitengewoon veldwachter dezer gemeente werd Donderdagmiddag aan den Middenweg een persoon aangetroffen, die een jachtgeweer in aanslag had in de rich ting van den weg. Bij onderzoek bleek het geweer met hagel te zijn geladen en was de jongen niet in 't bezit van een geldige ver gunning of acte. Het geweer werd in beslag genomen, terwijl een nader onderzoek wordt ingesteld. Bekeurd werd een bewoonster van de Hartesteeg ter zake Drankwetovertrediing (verkoop van bier zonder verlof). Aan de politie werd1 telefonisch kennis gegeven, dat er brand was in het Koegras aan de Cailantsoogervaart. Bij nadere infor matie bleek, dat het een geval van hooibroei betrof op de boerenplaats van Kant en dlat men bezig was het hooi uit elkaar te halen. De brandspuit van Julianadorp was aanwe zig. Hulp uit de stad bleek niet noodig. Tot Vrijdagmorgen 9 uur heeft de brandspuit dienst gedaan, daar de vlammen onophoude lijk uit het hooi sloegen. Aangifte werd gedaan van vermissing van een biljartbal op het vliegkamp „De Kooij". Aangifte werd gedaan, dat op den Ka- naalweg gisteravond een 10-jarig jongentje opzettelijk met een steen is gegooid, waar door het kind twee hoofdwonden bekwam en in een drogisterij moest worden verbonden. Een onderzoek wordt ingesteld. Door een bewoner van de Jodensteeg werd aangifte gedaan, dat vermoedelijk Don derdagavond bij hem is ingebroken. Een be drag aan geld en kleeding worden vermist. J. Wilmink, t Te Genua, waar hij sedert eenige jaren woonachtig was, is in den ouderdom van 59 jaren overleden de heer J. Wilmink, oud-directeur van de Koninklijke Holland sche Lloyd. De Staatsbegrootlng. Het in ons blad overgenomen bericht uit de „Maasbode" oantrent de nog niet geslaagde dekking van het tekort op de staatsbegrootlng voor 1925 schijnt in dien vorm niet juist. Er wordt daarin gemeld dat de regeering er niet in geslaagd zou zijn, de begrooting voor 1925 reeds slui tend te maken. Dit moet, naar de „Telegraaf vernam, aldus worden verstaan dat inderdaad op de begrooting voor 1925 nog een tekort oompareert, hetgeen evenwel naar de meening der regeering, wanneer de twee, thans bij de Kamer aanhangige wetsont werpen (Tariefwet en Tabaksaccijns) en welker opbrengst moet dienen om de be grooting sluitend te maken, zullen zijn aangenomen, verdwenen zal zijn. Posterijen en Telegrafie, De opbrengst van de Posterijen, Tele grafie en Telefonie bedroeg over Juli van dit jaar 830.595 meer dan in de overeen komstige maand van het vorige jaar. De mailbooten van de Rotterdaxnsche Lloyd. De mailbooten van de Rotterdamsche Lloyd zullen, te beginnen met de Slamat, die thans op uitreis is naar Indië, recht streeks Cheribon aandoen. Genua mail naar Indië per luchtpost mi^r Bazel. De dir.-gen. der P. en T. maakt bekend, dat bij wijze van proef, ingaande 26 Aug., des Dinsdags om de 14 dagen gewone en aange- teekende brieven en briefkaarten (uitgez. brieven met aangegeven waarde) voor Ned. Oost-Indië, die niet meer in de nazending per trem kunnen worden opgenomen, met den luchtdienst RotterdamBazel zullen worden overgebracht zonder heffing van een extra recht (luchtrecht) en zonder dat de afzenders uitdrukkelijk verzending per luchtpost heb ben verzocht. Het vliegtuig vertrekt van Rotterdam Waalhaven te 9.15 m. Het vervber van Basel naar Genua ge schiedt per trein. In laatstgenoemde plaats wordt het stoomschip van de Maatschappij .Nederland" bereikt, dat daags na het vertrek van het vliegtuig uit Rotterdam van Genua afvaart. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan verzoeken om brieven en briefkaar ten voor N. O.-Indlë niet per luchtpost over te brengen wordt voldaan. Ind en deze correspondentie derhalve van een duidelijk opschrift „niet per luchtpost" of van een soortgelijke aanwijzing is voor zien, vindt verzending per trein plaats. Dit geldt ook voor de stukken voor Zwitserland en Italië, welke voor overbrenging met den luchtdienst Rotterdam—Basel in aanmerking komen. De rtjwlelbeltwttng. Het hoofdbestuur van den Nederl. Land- arbeidersbond had in een brief aan den Mi- nister van Financiën verzocht te bevorderen, dat ook een kosteloos rjjwielmerk wordt uit gereikt aan losse arbeiders, van wie vaststaat, dat zij voor de uitoefening van hun beroep een rijwiel noodig hebben of noodig hebben voor het vinden van werk. De minister heeft geantwoord, dat losse arbeiders van de gunstige bepaling niet zijn uitgesloten, mits zij slechte kunnen aantoo- nen, dat zij geregeld meer dan een half uur gaans moeten afleggen, vóórdat zij de plaats bereiken, waar zij hun werk verrichten. De uitreiking van een kosteloos merk kan even wel niet geschieden aan die arbeiders, die een rijwiel niet noodig hebben voor de uit oefening van een beroep, maar het wenschen te bezigen voor het zoeken van werk. m dat geval toch zou elke oontróle onmogelijk zijn. De staking te IJmnlden geëindigd. Donderdagmorgen hebben de bestuur ders der organisaties in het vissoherijbe- drijf geconfereerd met het- bestuur der reedersvereeniging. Het resultaat was, da de directies van de drie groote reederijen zicb bereid verklaarden de gevraagde van de opbrengst weer op de gage te leggen. Het conflict in het bedrijf is dus bijgelegd. Voorts werd besloten op de basis van het contract van 1921 onmid dellijk besprekingen te openen over een eventueel© afsluiting van een nieuw col lectief contract, dat dan zal gelden voor de drie groote reederijen, maar waarvan men hoopt dat ook de andere reederijen het zullen accepteeren. Van de grootste reederij te IJmuid'en, de Vereenigde Exploitatie Mij., zijn Donderdag middag reeds vier stoomtreilers ter visscheri; vertrokken. Het ontslag aan het walpersoneel dezer maatschappij is ingetrokken. Alleen het ont slag van drie machinisten blijft gehandhaafd, daar deze weigerden, zoo noodig met ander personeel te varen. Nederland en België. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Ct.: Men is 'hier in politieke kringen van meening, dat bij de samenkomst van de ministers van buitenlandsohe zaken te Genève het wel mogelijk zou zijn dat tusschen de betrokken ministers bespre kingen worden aangeknoopt omtrent de geschillen tusschen België en Nederland. De ^Pittsburgh". Het Amerikaansche oorlogsschip „Pitts- burg" verliet gisterochtend omstreeks elf uur de haven van Amsterdam om zich aan te sluiten bij bet overige deel van het es kader. Het vervoer van alcoholhoudende dranken ln Amerikaansche wateren. Donderdag is te Washington een ver drag tusschen de Nederlandsche en Ame rikaansche regeering geteekend met be trekking tot het vervoer van alcoholische dranken aan boord van Nederlandsche schepen in Amerikaansche wateren waar door eenerzijds dit vervoer wordt moge lijk gemaakt, anderzijds met Amerikaan sdie belangen wordt rekening gehouden. De Statendam. Naar de „Times" meldt, zal het stoomschip „Statendam", van de HollandAmerika- Lijn, welk schip op de nieuwe werf van Har- land Wolff te Belfast in aanbouw is, 11 September a.s. te water worden gelaten. Het is niet de bedoeling na de tewater lating verder aan het schip te werken. De rèeders hebben tot dusver nog geen beslis sing genomen omtrent de voltooiing van het stoomschip. Kampen als Garnizoen. De minister van Oorlog, de heer Van Dijk, heeft thans geantwoord'op de vragen van het Kamerlid Ter Hall, betreffende het aantal leerlingen, hetwelk met ingang van 1 October a.s. aan de scholen voor verlofs officieren te. Amersfoort, Breda en Kampen zal worden opgeleid. Het is inderdaad) de bedoeling, zoo ant woordt de minister, op 1 October a.s. te Kampen een zoodanig aantal leerlingen van de lste School voor Verlofsofficieren der Infanterie te Amersfoort te legeren, als met het oog op het gebrek aan voor dit doel ge schikte ruimte aldaar noodig wordt geoor deeld. Dit aantal zal waarschijnlijk pLm. 85 bedragen. Vóór 1914 was het tweemaal noo dig, klassen van de school te Amersfoort tijdelijk elders op te leiden. Zoo is in 1912 een klasse te Nijmegen en zijn in 1913 klas sen te Nijmegen en te Arnhem opgeleid. De gemeente-secretaris van Jutfaas. De Gemeenteraad van Jutfaas heeft Woensdagavond besloten in hooger be roep te gaan van het besluit van Gedepu teerde Staten waarbij het raadsbesluit tot het geven van ongevraagd ontslag aan den' gemeentesecretaris niet werd goed gekeurd. Tot gemachtigden van den raad werden benoemd mr. M. Mendels te Am sterdam en de heer A. A. H. Bals te Utrecht Foe groot ls het Inkomen der Nederlan ders en hoeveel betalen zij aan Inkomsten belasting? In het door het Centraal Bureau voor de Statistiek onlangs uitgegeven Statis tisch Zakboek komt op bi. 43 een interes sant staatje voor betreffende de Rijks- inkomstenbelasting. In het belastingjaar 1921/22 waren 1.688.456 personen in de Rijksinkomstenbelasting aangeslagen met een' gezamenlijk inkomen van 4292 mil- lioen, opbrengende aanbelasting ruim 380 millioen. Uit dit staatje 'blijkt o.m., dat 68 pet. der aangeslagenen een inkomen had van minder dan 2000, 93 pet. een inkomen van minder 5000 en 97.8 pet. een inkomen van minder dan 10.000. Slechts 2.2. pet. had dus een inkomen van 10.000 of hooger en slechts 0.79 pet. van 20.000 of hooger. Deze laatste betrekkelijk kleine cate gorie van 18.080 personen betaalden te zamen ruim 58 pet., dus imeer dan de helft der geheele inkomstenbelasting. De 8780 rijken, die een inkomen van 60.000 en meer hebben, betaalden te zamen ruim 41 pet. aan deze belasting, de 1865 allerrijk sten, met een inkomen van 100,000 en daarboven betaalden bijna 30 pet. der ge heele belasting! Wij zijn benieuwd naar de gegevens over 1922/28, welke, naar we „vernemen, binnenkort bekend zullen wor den zegt het Vad. Uit den Valkenswaardschen gemeente raad. Donderdagmiddag heeft de gemeenteraad van Valkenswaard met algemeen» stemmen de volgende motie aangenomen: De raad van de gemeente Valkenswaard, gehoord1 de beschuldigingen tegen de beide wethouders in zijn vergadering van Donder dag 7 Augustus j.L, gezien de uitvoerige rap porten en conclusies van de commissie van onderzoek in {leze aangelegenheid; overwegende dat op ondubbelzinnige wijze is komen vast te staan, dat de heeren Gyrath en Kanen op hoogst bedenkelijke wijze met de belangen der gemeente omspringen; besluit: a. het vertrouwen in de wethouders Gy rath en Kanen voor goed op te zeggen; b. zoolang genoemde heeren zitting heb ben geen gelden meer te voteeren voor welke uitgaaf ook; c. de wethouders in overweging te geven voortaan met geen enkel voorstel hunnerzijds meer voor den dag te komen; d. hen te plaatsen voor wat betreft hun financieel beheer onder een voortdurend soherp toezicht; e. al de stukken en bescheiden in handen te stellen van de heeren Gedep. Staten van Noord-Brabant met beleefd verzoek zoodani ge, maatregelen te -treffen als zij- noodig ach ten tenzij de wethouders binnen acht dagen na heden uit zichzelf reeds hun zetels be schikbaar zullen stellen. De beide wethouders werden ervan be schuldigd, dat zij op ongeoorloofde wijze geld zouden hebben opgeëischt voor eigen bate, zulks in strjjdi met hun ambtseed, te weten van den architect, den heer Van den Berk te Geldëróp, ter gelegenheid van de betaling van een bestek en berekening voor een nieuw te bouwen raadhuis, en verder bij een ver zoek om verandering van een straat te weten de Beelmanstraat. Naar aanleiding van de in de gehouden vergadering van den gemeenteraad met alge- meene stemmen aangenomen motie van ver trouwen tegen de beide wethouders, heeft wethouder Gyrath meegedeeld, dat hij er niet aan denkt, ontslag te nemen als wethopder. Ook wethouder Kanen zal volgens hem niet aftreden. Zij zien de noodzakelijkheid daar van niet in en wachten met een gerust hart de beslissing af van Ged. Staten van Noord- Brabant. Kommunistlsche propaganda onder de zeelleden. „Het Volk" meldt: Op het laatst gehouden congres van de R. V. I. werd medegedeeld, dat de R. V. I. havenkantoren had opgericht in een aantal plaatsen, waaronder ook Rotterdam behoort. Naar aanleiding daarvan hebben wij eens geïnformeerd naar deze propaganda, waaromtrent wij het volgende vernamen Het havenkantoor te Rotterdam stond onder leiding van Langkemper, die thans in Amsterdam voorzitter van de Transport arbeidersfederatie is geworden. Het hoofddoel der havenkantoren is propaganda en internationale organisatie. Het werkprogram ziet er aldus uit: Oprichting van revolutionaire groepen in de sociaaldemocratische vakvereeni- gingen en samenwerking met de organi saties, die zich aangesloten hebben bij de R. V. I. Oprichting van comité's van actie in de havenplaatsen van de geheele wereld om te waken tegen wapentransporten en het voorbereiden van een algemeene zee liedenstaking bij het uitbreken van oorlog. Organisatie en propaganda tegen het fascisme en strijd daartegen met boykot van fascistische zeelieden, schepen en vakvereenigingen, benevens vorming van bewapende arbeidersafdeelingen tot zelf verdediging werken voor den achturendag voor zee lieden en den zesurendag voor stokers op schepen met kolenbrandstofen ten slotte strijd voeren tegen onderkruipers. Mede door het werken van het Rot terdamsche havenkantoor is opgericht een vereeniging van Javaansche schepelingen „Sarikat Pegawei laoet India", waarvan het hoofdbestuur te Amsterdam is ge vestigd. Volgens eigen opgaaf zou deze ver eeniging 1200 leden tellen, die allen werken op schepen van de Rotterdamsche Lloyd en de Maatschappij „Nederland". Het hoofdbestuur bestaat uit Semaoen, voorzitter, Soemantri, secretaris en Kor-' denoord, penningmeester. Bovendien zijn de groepsvoorzitters van de schepen wanneer zij te Rotterdam of Amsterdam liggen, ook leden van het hoofdbestuur. De vereeniging, die natuurlijk bij dé R. V. I. is aangesloten, zal een orgaan gaan uit geven, de „Sinar laoet Hendia", waarvan de redactie in Amsterdam ten huize van Bergsma is gevestigd. Landbouwjaarbeurs te Keulen. Er worden vier excursies voor Neder- andera naar de landbouwjaarbeurs te Keulen georganiseerd, waarvan twee Nijmegen als uitgangspunt hebben en twee te Keulen beginnen. De eerste excur sie, die te Nijmegen aanvangt, duurt vier dagen en begint op 30 Augustus. De tweede excursie uit Nijmegen duurt twee dagen en begint op 81 Augustus. De beide andere excursies duren elk vier dagen, de eerste van 29 Augustus tot 2 September en de tweede van 8 tot 7 September. Ben eigenaardige vangst De landbouwer Jan Hutten heeft bij de Woensdag is het comité van zes, gevormd uit het comité van Neutraal overheidsperso neel (C.N.OJP.) en het oomité ter behartiging van de algemeene belangen van overheids personeel personeel (A.C.O.P.) te Utrecht in vergadering bijeen gekomen. Medegedeeld werd, dat alle voorbereidende maatregelen voor de 37 in bet land te houden openbare vergaderingen zijn genomen. Het comité zal ii ernstige overweging uo- men, in October nog een tweede serie ver gaderingen te houden. Aan den minister van financiën zal een particuliere audiëntie worden aangevraagd, teneinde met hem te hespreken: le. de door de regeering voorgenomen salarisverlaging van het rijkspersoneel en de wijzigingen in de artikelen van het bezoldigingsbesluit 1920; 2e. de verlenging van den arbeidstijd voor het rijkspersoneel, en 3e. de door de regee ring voorgenomen wijzigingen in de Pen sioenwet 1922. Aan de delegatie uit den Bond van Neder landsche Onderwijzers, die een audiëntie heeft aangevraagd bij den minister van on derwijs, teneinde de instelling ie bespreken van een bijzondere commissie voor onderwij zend personeel en personeel aan onderwijs inrichtingen, zal, in verband met de samen werking van het A.C.O.P. en O.N.O.P., de heer Van der Jagt worden toegevoegd. Aan den Nederl federatieven bond' van personeel in openbaren dienst zal worden medegedeeld op het verzoek om zijn organi satie in de samenwerking op te nemen, dat de comité's deze samenwerking niet kunnen aanvaarden. Naar „Het Volk" verneemt heeft de re geering het plan, de maximum jaarwed den voor de schrijvers en klerken 200 hooger te stellen dan zij aanvankelijk van plan was. Het hoogst te bereiken salaris voor deze categorie zou dan 1700 be dragen. Uit departementale kringen! deelde men voorts mede, dat de minimum salarissen der adjunct-commiezen naar waarschijn lijkheid met 200 zullen worden ver hoogd. De Centrale van Rijkspersoneel heeft het lidmaatschap van het A. N. V. opgezegd. In verband met tusschen de „Centrale van Vereenigingen van Personel in 's Rijksdienst" en het „Comité van Neu traal Overheidspersoneel" gerezen ern stige meeningsverschillen over de wijze van actie voeren, heeft de „Centrale", die reeds vroeger haar lidmaatschap van het Algemeen Nederlandsoh Vakvrbond (door welk lidmaatschap de „Centrale" van rechtswege lid is .van het C. N. O. P.) tegen 1 Januari 1925 had opgezegd, be sloten deze opzegging rqeds thans in werking te laten treden, mede om vrij te zijn in haar aelie ten aanzien van de aanhangige salaris-verlaging. Het dagelijksch bestuur der „Centrale" heeft de vertegenwoordigers der 'bij haar aangesloten organisaties bijeengeroepen om van zijne handelingen verslag te doen en de verdere actie te 'bespreken. Zelfmoord van een Journal 1^. Onder de „Faits divers" stond dezer dagen vermeld, dat uit de Seine het lijk was opge haald van een armelijk gekleed man van een jaar of zestig. In zijn zakken werden twee persbewijzen gevonden van redacteur bij „Figaro" en „Temps". Onder zijn papieren bevond zich een brochure: „Het zekere mid del om geluk te hebben bij de roulette". In zijn beurs waren nog 40 centimes. Vóór den sprong in het water te wagen, had hij een brief geschreven aan. den commissaris van politie van dezen inhoud: „Ik ga sterven, omdat ik geen sou meer bezit, geen vriend irueuieing. eb nocb ee° en^elen steun. Ik heb reeds te Ondersteuning van werklooze zeeUedenfcl^."6 3'' verdwijn, get. Edmond Weill bijgenaamd W ïlly. De Fransche correspondent van de Brus- selsche „Soir" heeft een onderzoek ingesteld, maar nergens kunnen ontdekken, dat er een journalist van dien naam bekend was. Wel licht dus iemand, die tijdelijk aan die heide bladen'heeft meegewerkt. Maar hoe dit zij, dat ééne zinnetje: „Je suis„sans un sou, sans un ami, sans un sou tien te midden van het groote Parijs, is welsprekend' geüoeg en doet eenigszins be seffen wat die levensmoede moet geleden nebben alvorens, als zoo velen vóór hem in het Seinewater uitkomst te zoeken. Tegien den verkeerde aangeloopen. Georges Derasse, een oplichter eerste klasse, heeft dezer dagen pech gehad Geor ges behoort tot het gilde van hen, die de te genwoordig meer en meer in de luxe-bad piaatsen gebruikelijk wordende truc toepas sen van den „geruïneerden man". Hun stel sel komt hierop neer, dat zii aan de' «n!li tafeis zich beklagen hun laatsten franc ver speeld te hebben en den anderen spelers den dienst vragen eenig juweel, .horloge of an dere kostbaarhe d over te dosnd, ??s:ofr?e.sim'"es,uk"ïisa dezen keer echter leelifk ino!i er slachtoffer, wien hii 7nn ii ^n' ,Z^n dagen gekocht voor 2000 frs Toór'rn f'61" En toen kwam er een schoone voorraad koope namaak-gouden horloges, ringen, da»! spelden enz. te voorschijn. Al spoedig bul bovendien, dat Derasse een oude bekend» van de justitie was. He» ether-gevaar. Nu het gebruik van cocaïne enz. ten», volge van de bestaande beperkende bepalin. gen moeilijker wordt, neemt het misbruik vfin ether, een goedkooper bedwelmingsmid- del, zulke afmetingen aan, dat verschil^" vooraanstaande medici er j^ij de regeerW op aandringen maatregelen te treffen om het ether-gevaar tegen te gaan. In Montmartre is een zeer winstgevend» handel ontstaan in flacons ether, die in nacht- gelegenheden worden verkocht tegen 20 frs Ook worden ether-cocktails verkocht. Oude koningsgraven. Een Amerikaansch blad meldt, dat in het graf van ToetrAnk-Amen opschriften waren aangetroffen, die aanwijzingen bevatten om. trent de ligging van een drietal tot dusver onbekende koningsgraven, die ruim 1000 jaar ouder moeten zijn dan het graf van Toet. Ank-Amen. Die oude graven het zijn nog maar erg hypothetische graven dateereü uit een tijd, dat speciaal de Egyptische kunstnijverheid op zeer hoogen trap stond en de gebruiksvoorwerpen van het hof van groote schoonheid-en kostbaarheid plachten te zijn. De Inbrekers van tegenwoordig. Hoe de tegenwoordige tijden verschil, len van de vroegere kan men het best nagaan aan het doen en laten der.in. brekers! Vroeger vond men bij het ont dekken van inbraak de meubels bescha digd, de gordijnen van de ramen gerukt, de karpetten en het beddegoed bevuild en tegenwoordig, nu er wetenschappelijk in gebroken wordt, merkt men van vernie. ling of verwoesting niets niemendal. Vroe ger zwaaiden de inbrekers met kaarsen, revolvers en ploertendooders; tegenwoor dig zitten zij aan uw tafel olean-shaven en in rok gekleed en gij hebt moeite genoeg er-voor te zorgen, dat uw oudste dochter niet gaat dwepen met uw vreemden gast. Vroeger slopen dieven en inbrekers uw huis binnen als ratten langs een trap; te genwoordig houdt er een sjieke auto voor uw deur stil. Vroeger doorzochten de in brekers uw heele huis, waar dan toch de waarden staken, die zij hebben wilden: tegenwoordig ontvangt gij geen inbreker meer, of hij weet precies, waar gij uw waarden bergt en wat de gewoonten en gedragingen van u' en al uw huisgenoo- ten zijn. Geslepen, voorzien van de aller modernste en meest feilooze hulpmidde len, katachtig snel en meedoogenloos: zie daar het jongste type van menschen, die het noodig achten u een beetje lichter te maken. De eerste advertentie. 't Was in Londen op den 12den April van het jaar 1649 dat the honourable Slr Ilonri Horsefriend h-r5 bureau van de „Impartial InteJligencer" binnenkwam. Mr. Blackwhite, eigenaar, redacteur en drukker van het eenige toentertijd gere geld verschijnende Londensche blad, stond uit zijn leunstoel op, legde de gan- zenveeren pen op de schrijftafel en infor meerde, waarmede hjj den bezoeker van dienst kon zijn. „Ik kom u vertellen," aldus de edelman, „dat men in den afgeloopen nacht mijn beide lievelingspaarden heeft gestolen en dat het mij veel waard zou zijn, die terug te krijgen. „Dèt begrijp ik," antwoordde de eige naar-redacteur-drukker, „maar het is mij niet duidelijk wat ik daarmee te maken heb." „Gy moet het in uwen „Intelligencer* plaatsen!" „In de „Intelligenoer". No air, dat gaat niet" „Why not?" Ik wil er graag vijf shil- ling voor betalen," meteen werden de zil verstukken op tafel gelegd. Mr. Blackwhite bekeek ze, bekeek za nog eens, krabde aan zy'n witgrijze Pruik. Dèt was iets nieuws onder zijn zon. De „Intelligencer", waarin tot dus ver alleen regeerlngsberichten, stads nieuws en gemengdjes werden opgeno men, zou een betaalde mededeeling opno- men over een paardendiefstal.... „Wel, doet gy 't of doet gy 't niet,"' vroeg the honourable gentleman eü iiiuukte meteen aanstalten zijn shillings weer op te strijken. „Ik zal probeeren, er een mouw aan te passen," beloofde de krantenman. „That 's right," oonstateerde de ander en verdween. Mr. Blackwhite dook weer in zyn leun stoel, doopte de ganzenveer in den inkt koker en.een kwartier later was de eeF^° advertentie ontworpen. Met niet weinig verbazing werd de an nonce door Ijonden's burgery gelezen. O* Sir Henri Horsefriend zijn vindingrijk heid beloond zag, vermeldt de historie met, maar wel weten wy, dat zyn voor beeld in die mate werd nagevolgd, dB» reeds acht jaar later speciale adverten tiebladen in Londen konden verschijnen- TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln den morgen van 28 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlnndscb Meteorologisch Instituut te De Bilt- Hoogste stand 764.7 te Vestmanoer. Laagste stand 749.8 Lerwlok. Verwachting: UiwLrtig* zuidwestelijke tot werfe- later zwJaar 'bewolkt of betrokken. 'Siien^Llalend- Aanvankeiyk nog regen- warmer^ olrweer> overdag ietl begraafplaats te Harderwijk een kangeroe gevangen. Jammer, dat' de hond het dier zoo gebeten had, dat het eenige uren na de vangst stierf. Salarisverlaging rijkspersoneel. einde daarmede revanche te Vunnïf Gewoonlijk eelokt dit beroep 0p het SS' Bevoel der ha^rdeurs en ruilt wSn^rde"

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6