HELDE T GOED UITKÜKEN, Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS Herman Nypels, BINNENLAND. VAN DONDERDAG 25 SEPTEMBER1924 Te Amsterdam slaagde voor het exa men vrije- en orde-oefeningen de heer <5. B. J. Kantors, alhier. Te 's-Gravemhage slaagde voor het stuurlieden-examen 2e off. Groote Vaart de heer W. v. dl Vlies alhier. Een FLnsche studiereis. Dinsdagmiddag zijn de zeeofficieren en ingenieurs van de marine in Finland, die, zooals vroeger gemeld, een studiereis op marinegebded in Nederland 'komen maken, voornamelijk betreffende .den onderzee dienst hun opwachting komen maken bij den minister van marine, den chef van dien marinestaf, schout bij nacht Sluys en bij- den inspecteur van den. torpedlodienst, kapitein ter zee jhr. Schoren Deze studiecommissie bestaat uit fregat- kapitein George L Boos, korvetkapitein Eimar Schwanck, officier-macihinist luite nant Vilno Kinunmen, en ingenieurs K. Albin Johansson en W. E. T. Grinrooa Gisteren hebben zij hier de maritieme instellingen bezocht Des middags zijn zij weer vertrokken. Huizenveiling. Uitslag van de verkooping, gehouden ten over&taan van Notaris Engelmaan» op Woensdag 24 dezer: Perceel Oranjestraat. Kooper H. Lang horst voor 1260. Perceel Kuiperstraat Kooper A. Smak voor 1120. Perceel Achtergracht Z.Z. Kooper D. Pot q.q. voor 1385. Door de Directie van 's Rijkswerf werc Dinsdag alhier aanbesteed het maken van eene fundeering voor te bouwen werk plaatsen ten dienste der werfdivisie en de daarmede in verhand staande werk zaamheden. Ingeschreven was door de firma's Min neboo Walboom 6643.J. de Vries, Amsterdam 6960.—, Gebr. van Pelt 6745.Starrenburg Boerdijk 6775. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Vertrek Hr. Ms. „K 10". Heerlijk frisch herfstweer. In bijna smet teloos blauwen hemel staat stralend- de zon. Enkele witte wolkjes teekenen zich fijn tegen het blauw af. Eindeloos ligt daar de zee, züvertintelend. Botters drijven» met slappe zeilen, op het stille water. En hóóg, hóóg in de lucht, in transparant zonnelicht, ronken drie watervliegtuigen. Op de Buitenhaven honderden menschen Blije en droeve gezichten en droef-blije gezichten. Naast het Wachtschip -ligt de „K. 10". Enkele officieren en manschappen staan reeds op dlek en wuiven of lachen naar bekenden op den kant. Om kwart over ne gen wordt het sein- gegeven» dat de mannen, die nog op den wal staan, aan boord moeten. Droef afscheid, voor twee of meer jaren van elkaar gescheiden. Negen-en-twintig man zal de „K. 10" naar de tropische landen brengen. Alle negen en-twintig staan ze op dek en roepen een laatst vaarwel naar het land. De mensehen stix/omen nu naar het Wier- hoofd. Hier fa «ft zich de Stafmuziek reeds opgesteld. Het wordt een dringen en duwen om op de voorste plaats te komen. Eén van- de watervliegtuigen strijkt in- de haven neer. Met geronk van motor en duize lingwekkend draden van de vin, schiet het door het water, een schuimend witte water wolk achter zich latend. De touwen van de „K. 10" zijn lofgegooid, de boot zet zich in beweging, en onder don derend hoerageroep en het spelen van dp Stafmuziek vaart zij snel de haven uit. Vijl minuten over half .tien is zij redls eenige honderden meters buiten het haven hoofd. De menschen. spoeden zich allen naar den dijk en oogen de boot na, zoolang zij1 kunnen. NedL Ver. van Huisvrouwen. Nauwelijks is het zomerseizoen voorbij, of ook de Huisvrouw en v ereenlging laat hooren, dat ze nog bestaat. De winter eigent zich beter tot het houden van bij eenkomsten of lezingen, dan de zornier en zoo opent onze afdeeiing hare wintercam pagne met het houden van eene lezing met lichtbeelden over een onderwerp, wat zeker iedereen interesseert, n.1. over „be handeling van kamerplanten. Deze lezing wordt gehouden door den heer J. Groen, rijkstuinman en tuinbouwvakonderwijzer, iemand, die hier vele tuinen onderhoudt, on. ook die van het Hospitaal, allen zeker wel eens opgevallen door zijn keurigcn aanleg. Meerdere lezingen Zijn in voorberei ding, o.a. een over electriciteit in de huis houding en de voordéelen en gevaren daaraan verbonden. Waarschijnlijk een over hygiëne, terwijl het bestuur ook moeite zal doen, Professor Ganning een avond voor een lezing te krijgen. Ook is er kans, dat er binnenkort een dame-komt met knutselwerkjes en begonnen hand werkjes, voornamelijk voor kinderen van 4—-8 jaar, dus juist voor die kinderen, die zich nog zoo weinig zelf weten bezig te houden. Zoo blijkt, dat het bestuur zich ook in dien rusttijd steeds bezig houdt met de be langen harer afdeeiing en zij hoopt dat nare moeite vergoed wordt, door deren winter op hare bijeenkomsten steeds volle zalen te zien. Leden, begint allen met goede voorne mens en komt a.s. Maandag 8 uur in het Christelijk Militair Tehuis, Kanaalweg. Roode Kruis-collecte. In- het nummer- van heden (stadseditie) vindt de lezer een circulaire van 't Nederlandl- sche Roode Kruis tot steun der jaarlijksche collecte. Zooals- wij reedis mededeelden, zal' deze collecte hier ter plaatse worden gehou den as. Zaterdag. Jonge meisjes zullen vlag getjes aanbieden, en wij behoeven zeker niet nog een» te wijzen op de groote beteekends van eene instelling als het „Roode Kruis". Het imlegblad spreekt trouwens voor zich zelf. Deze collecte zal ditmaal' geheel voor ons eigen land worden aangewend, en wij hopen zeer, dlat iedereen zijn steentje eraan bij draagt. Indien ieder minstens 10 cent geeft, zal het resultaat van dteze over het geiheele land gehouden collecte groot zijni! Buitengewone Abonnementsconcerten. Seizoen 1924— '25. Naar men ons mededeelt, zullen ook dit seizoen de reeks abonnementsconcerten wor den voortgezet. Dank zij de bemoeiingen van het plaatse lijk comité, zullen onder auspiciën van de Hollandlsche Concertdirectie Dr. G. de Koos drie concerten in „Casino" worden gegeven en wel-: op Dinsdag 28 October: het Hongaarsehe Strijkkwartet; op Woensdag 3 December: de Oanadeesche violiste Kathleen Parlow met als begeleider Theo van der Pas; op .Woensdag 28 Januari: de Deensche zangeres Birgit Engell met den pianist Louis Schmtzler. Mochten deze concerten zich steeds to groote belangstelling verheugen, voor zeker zal ditmaal èn- om kwaliteit èn om de groote bekendheid, die speciaal de vioMste Kathleen Parlow geniet, de organisatie voor het comité een groot succes blijken- te zijn. Binnenkort zullen nadere gegevens den abonné's en de talrijke bezoekers bereiken. Vooraf zij reeds gezegd, dat, ondanks de wereldbek-eniclfaeid dezer solisten, die abonne mentsprijs niet verhoogd wordt. Aardbeien. Er was vroeger een verhaaltje van een machtig koning, die in den herfst een schoteltje met aard-beien verlangde, doch waaraan zijn hovelingen hem niet konden helpen. Uit pure dankbaarheid liet -hij ze toen opknoopen, daarmede een offer bren gende aan moeder natuur om haar zoo doende le vermurwen, dat ze een volgend jaar zou zorgen, dat aan zijner majesteits verlangen zou kunnen worden voldaan. Het is ons niet bekend of de moderne cultuur in staat is in dit -gedeelte van het jaar aardbeien tot rijpheid te brengen. Zooveel is echter zeker, dat, ondanks de vele zonlooze dagen van den laatsten tijd, één onzer inwoners in staat is, sedert dagen al, telkens een paar rijpe aardbeien te plukken- en- dat er nog rijkelijk bloesem aan de planten zit Had de bovenbedoelde koning dus hen den 'geleefd, dan zouden de hovelingen nog met opgeheven hoofden op deze aarde kunnen rondwandelen. Ingezonden Mededeeling, bij aankoop van UW KLEEDING, is een allereerste eisch, omdat zoovelen voor hun contante geld minderwaardige fabrieks- confectie ontvangen, waarbij men vaak door aantrekkelijke ad- vertentiën niet alleen duur, maar bovendien ook slecht uit is. Wij leveren U de alom gunstig be kende Heeren- en Kinderkleeding van PEEK CLOPPENBURG, waarvan de prijzen immer in over eenstemming zijn met de quaiiteit. Zoo juist ontvingen wij in Demi- x öaisons, Ulsters, Jekkers, Regen jassen en Capes voor Heeren, J onge- heeren en Kinderen, een groote verscheidenheid. LET WEL, geen 30, 40, zelfs 50% goedkooper, ook niet uit het buiten land geïmporteerd, maar Neder- landsch fabrikaat, afkomstig van PEEK CLOPPENBURG, of ver vaardigd op onze eigen ateliers. Men vergelijke de modellen en prijzen en beoordeele de soliditeit van onze stoffen en voerings. ONZE KLEEDING is in geen andere zaken hier ter plaatse ver krijgbaar. het adres voor kennisgeving aan'te nemeu en de betrekkelijke verordening onveranderd vast te steilten. Ten slotte merkt de Commissie op, dat m de practijk aan de bestaande installatievoor schriften natuurlijk streng de hand moet worden gehouden bij die keuring van opge leverde installaties, waardoor dte aaneggers, vah-zelf worden gedwongen zich vooraf op de hoogte te stellen dier voorschriften en de verdere eischen door de Direct'e van bet Bedrijf gesteld." Op grond van- een en ander meenen B en W. te moeten voorstellen het adres van belanghebbenden voor kennisgeving aan te nemen. Uitbreidingsplan Huisduinen. De door den Raad did. 3 Juni vastgestelde verordening tot regeling van het bebouwen van- gronden te Huisduinen» -tellende in bet uitbreidingsplan!, beneven» van de gronden gelegen langs dCn- Huisduinerweg, ontmoet bij den Inspecteur van de Volksgezondheid eenig bezwaar. Gedeputeerde Staten geven in overweging hieraan tegemoet te komen. De bezwaren zijn gericht tegfen de art-t. 2 en 4. In art. 2 i-s thans bepaald, dat in bedde bovenaan-gegeven gebieden niet anders mo- ?en worden, gebouwd' dan- woningen- behou- ens in bijzondere gevallen ontheffing door Burgemeester en Wethouders te ver kenen Deze bepaling doet de meening ontstaan, dat hier geen winkels, bazars e. gesticht mogen worden zonder .ontheffing. Natuurlijk Ls dit de bedoeling niet, omdat deze inrich tingen in een zoo uitgestrekt gebied, waarin men tevens een badplaits tot ontwikkeling wi-1 brengen, onmisbaar zijn. Volgens art. 4 mag geen huis meer dto twee woningen bevatten. Derhalve word-en beneden- en bovenhuizen toegelaten, De Inspecteur meent, dat het beneden- en bo venhuis in de steden wellicht onvermijdelijk mag zijin» maar te Huisduinen behoort het z. i. niet té worden ingevoerd', er op wijzende, dat zelfs in het stadsdeel dezer gemeente het. beneden- en bovenhuis sporadisch wordl aangetroffen, 1 TïAnMnrtftrnrana B- en w- bunnen zich met <1© geopperde bedenkingen wel- vereenigen» evenals de Di- Voorstel tot benoeming van een Direc- j recteux van Gemeentewerken. In verband hiermede stellen zij- voor het besluit van 3 Juni j.1. in te trekken en over te gaan tot het vaststellen van een geheel nieuwe ver ordening, waarbij met de opmerkingen reke ning is gehouden. ordening regelende het bebouwen van grom den te Huisduinen. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag den 80 September 1924, dtes avonds 8 uur. De agenda vermeldt de «volgende onder werpen: Ingekomen Stukken, waarondier: Adres van- inwoners van Julianadlorp hou dende verzoek om den weg langs den Lan gen Vliet door te trekken tot He" der. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk in hunne handen om prae-adl- vies te stellen). Begrooting 1924. Voorstel betreffende wijziging der be grooting voor 1924. Rekening 1828. Voorstel tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening over 1923. Onderwijs. Voorstellen tot toekenning van voorschot ten op de vergoeding overeenkomstig art. 101 dier L; O. wet 1920 aan- de besturen van eenige bijzondere schlplea Ontheffing. Voorstel om ontheffing te verleenen- van art. 16, lid 1 der Bouwverordening ten be hoeve van L. A. van Hees. Electrlclteltslevering. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres vah installateurs en voorstel tot vaststelling va-ni de voorwaarden en instal latie voorschriften inzake electriciteltsleve- ring. Scheidsgerecht Voorstel tot benoeming van ledten en leden-plaatsvervangers van de doheidsgiv- rechten. Groudverkoop. Voorstel tot verkoop van een perceel grond nabij die Trompstraat aan J. Hem- drikse, alhier. Verhuring. Voorstel inzake ruiling van huur door W. Molenaar en IJ. Stompedlissel, alhier. Bouwverordening. Voorstel tot wijziging van art 10 der Verordening op het bouwen en op de be woning. Jachtwet Voorstel inzake wijziging der Verorde ning tot heffing van leges. Uitbreidingsplan. Voorde? :V v* etst ril '.Tg ©ener ver- teur van den Hoofdaktecursus. Subsidie. Voorstel tot verhooging van het subsidie aan het Centraal Genootschap voor Kinder- herstelüings- en Vacantiekolonies. Renteloos voorschot Voorstel tot verstrekking van een rente loos voorschot aan de N. V. „Esona" voor aanschaffing van een ijsploeg. Grondbedrijf. jarigen leeftijd! overleden prot mr. A. O. Voorstel tot vaststelling van prijzen en yigaecr van IJzendooni, lid van de Pro- algemeene regelen voor den verkoop vanyinciale Staten van Zuid-Holland, oud-lid gemeentegronden. <Jer Tweede Kamer en oud-hoogleeraar I aan die Leidsche Universiteit. Cotmmlsslën. Voorstel tot benoeming van -leden derDe Blue-band poststempel zhn'voor de OommissieHet was 0011 ^t-aËedaagsche procedure, y T0OT Commissie zich gisteren VOOr dCn president der van Bijstand van l'Haagsche rechtbank afspeelde. Het was dan Prof. Mr. A. C. Visser van IJzendooni. t Te 's-Gravemhage is gisteren op 66- Gemeente-Rednnging en Plant- a. de soenen: R. Boogaard', O. Bot, J. O. Maters, J. v. dL Veer. b. de Publieke Werken: G. J. Eijlders, O. Heijblok, R N. vain Os en J. J. Schoeffelenberger. c. het Grondbedrijf: J. O. Maters, R N. van Os, J. v. Veer en B. Zondervan. d. die Wa^ar- en Lichtbedrijven: E. J. Bok, O. van Dam; J. Borkert en L. F. van Loo. e. het Onderwijs: L. Boon» Mevr. G. v. d. Hulst—Heeroma, CL Heijblok ern P. A. Smits. Ontheffing bouwverordening, B. en W. stellen- voor aan L. A. van- Hees ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. 16, le lid der Bouwverordening, ten be hoeve van den verbouw citer perceelen Oran jestraat 13 en 15. Cursus Hoofdact». Nu zich voor het cursusjaar 1924/1925 wedter een voldoend aantal personen als cur sist voor den Gemeentelijken/ Hoofdakte- cursus heeft aangemeld, stellen B. en W. voor voor genoemd cursusjaar weder tot Directeur van dien cursus te -benoemen den heer G. Tjalsma, Directeur der Rijksdag- normaallessen alhier. Installateurs van electrlsche geleidingen. Het dn de raadsvergadering van 29 Juli j.1. om prae-advies in handlen van B. en W. ge steld adres van eenige installateurs van elec- trische geleidingen hebben B. en W. gezon den naar de Commissie van Bijstand voor de Water- en Liehtbedtrijven. Haar advies, dat geheel het gevoelen van het College weer geeft, laten wij hier volgen-: „Naar de meenling van de Commissie zal door dit instituut in de toekomst een bron van -lasten worden geschapen. Stel- b.v., dat ook te merken aan die belangstelling, die er voor deze interessante kwestie bestond, die vooral in zuiveOkringen» maar ook .in- de rechtswereld dte aandacht trok. Mr. L. S. de Hartogh, namens de hofstede Oud-Bussem optredend» wees er op, dat de post de postzegels niet onbruikbaar maakt door er „Blue Band" op te st mpelen» De Staat, die de enveloppen gebruikt en er een reclamestempel op drukt, maakt daarbij in breuk op het eigendomsrecht. De Staat ge bruikt den brief als een1 sport muurvlakte. Wanneer er geen hinder of nadeel ontstond' door het stempel, zou er niet over gespro ken worden. PL zegt verder, dat de argelooze lezer bij ontvangst van een brief zal dien-ken: „dat is de boter, die ik gebruiken moet", ais hij den stempel- leest De beteekenis van het woord „karnen" zet -pi. -uiteen» om vervolgens te betoogen, dat men wordt misleid door de toevoeging op den stempel: „versch ge kamd". Volgens de Boterwet xnag Van den Bergh niet op zijn pakjes boter zetten: „Koopt he den Blue Band» versch gekarnd". PI. heeft toevallig gisteren op straat een dagvaarding gevonden (vrooMj-kheid) van- een boterhan- delaar, die veroordeeld was omdat -hij ,»room- melange'^op zijn boter had gezet. Om zich te overtuigen, dat op de pakjes Blue Band die woorden „versch gekamd" niet voorko men» heeft pl. van ochtend een pakje Blue Band' gekocht, waarop dteze toevoeging inder daad niet stond'. (Vreugdte). Dat mag ook niet. Nu vindt pl. het onbehoorlijk en 'brutaal, dat de firma Vam deri Bergh» dit wetende» de woorden wel zet op dien poststempel en hij verbaast zich, dat dte Staat der Nederlan den daaraan medewerkt. Als er op het stem pel stond „Margarine", was het wat anders, en zijn cliënt zou dan ook tevreden zijn, als de woorden „versch gekamd" verdwenen. De verwarring met natuurboter moet uit zijn» Hierna pleitte mr. L. A. NijpelS voor de VereenigLng van Zuivelindustrie en Melk hygiëne. De landsadvocaat, mr. TeMers, -kreeg hier- een goede firma uit Amsterdam of elders na het woord1. PL wilde de vraag behandelen hier een installatie aanlegt, die aan alle edschen voldoet, terwijl dte firma zich -hoogst waarschijnlijk niet dte moeite zal getroosten om zich als erkende installateur in deze ge meente te laten inschrijven. Practisch wordt een dtergelijke installatie natuurlijk goedge keurd en daarmede wordt dan reeds van dte regeling afgeweken. Bij strenge doorvoering van het voorschrift zou het publiek daarvan herhaaldelijk de dupe kunnen worden, ook -b.v. als een overigens goede installatie niet zou kunnen worden goedgekeurd door het Bedrijf, omdat dte aanlegger verzuimde zijn waarborgsom tijdig aan te vullen. Met name in Amsterdam werd dan ook destijds een dergelijke regeling, juist om die practisch e bezwaren wedter ingetrokken en Met men de installateurs weder vrij'. Op grand' van- het bovenstaande meent de Commissie Uw College dan ook te moeten advjseeren om aan dén- Raad voor te stellen of de president van de rechtbank wel be voegd' is in deze, en beantwoordde deze vraag ontkennend. Het „recht" is volgens het plei dooi van mr. De Hariog -hoofdzaak. Dit is voor pl. ©en argument, dat de zaak berust bij den- president. Van een reëel'e schade ka-n bier niet gesproken worden en derhalve is er -geen afdoende reden voor -het ingr pen van den -president» hoofdzakelijk omdat eischeres het zeif in de hand heeft om geen schadte te lijden. De postadministratie heeft dit n.l.uitvoerig uitgelegd. De brieven- wor den in drie soorten- gesorteerd', naarmate dte postzegels zijn opgeplakt. Hiervan wordt één groep met de -handmaeh-ine gestempeld'. Wanneer de postzegels meer dan 18 milM- méter boven en op zij- van den brief zitten» komt er geen Blue Bandl-stempel op. De heele zaak is dius geen kwestie van ©en kort geding, maar van „postzegels- Over het geheel-e land zijn 17 18 moderne stempelmachlnes in gebruik. Op tien daar van staat Blue Band» De anderen zijn nog open. Iedereen kan bij de posterijen- komen ini een reclamestempel. Volgens -pl. kan op hoogst eenvoudige wijze een einde gemaakt worden aan d-e schade aanbrengende -hande ling. De gewone rechter kan dan bepalen, wat de schade is in het tijdvak, dat het thans gegeven advies niet bekend was. Een aardi-g punt in dteze zaak is het stand punt der posterijen. In het -buitenland maakt men eveneens reclame met de poststempels. Pj. concludeert, dat in deze de verkeers opvatting intemationaa'1 is en ten tweede de zaak in de Tweedte Kamer besproken en goedgekeurd' is. Nog belangrijker acht spr. het, dat het in de wet staat» dat door de post reclame kan gemaakt worden. Van eigen dombeperking is evenmin sprake. Pl. con cludeert, dat d© president niet bevoegd- is en vindt, dat de post, wat zij doet, toelaatbaar is, volgens de wet en de internationale ver keersopvattingen. Mr. Telders kwam verder op -tegen de be wering, dat de woordten versch gekarnd misleid-end zijn. Bij de repliek betoogd'© mr. De Hartog nog, dat men niets heeft aan het advies hoe men de postzegels moet opplakken om aan het Blue Band-stempel te ontkomen» omdat d-e Staat morgen wel- weer piet een ander stempel ka-n- komen en dan is men even ver. Mr. Nij-pels merkte in zijn repliek o.a. nog op» dat het Staatsmonopolie -hier een be langrijke rol speelt), omdat men niet vrij ls zijn brieven door anderen te laten vervoeren. Na een -korte dupliek van mr. Teldters, werd' de uitspraak van den president mr. dlu Moseh bepaa-ld op Maandag 29 September, 's morgens 11 uur. Des middags -brachten de President en de betrokken advocaten een- bezoek aan het Hoofdpostkantoor om het werken van de postreclamestempelmacbin© gade te slaan. De heropening van den postchèque- en girodienst In vStantsbiad. No. 451 !s thans afgekon digd het besluit van dien 16den September 1924, -tot -uitvoering van art» 22 van de Postwet (Stbl. No. 543 van 1919), zooals dat nader is vastgesteld bij de wet van-17 Febr. 1921 (Stbl. No. 66) (Postchèque- en Giro^ dienst). Daarbij is o»m. -bepaald!, dat iedter, die een postrekening te zijnen name wenseht te zien geopend, hiervan kennis moet geven aan het postkantoor binnen welks kring hij woont. Voorts is bepaald, da-t de rekeninghouder over het saldo-tegoed op zijn postrekening 'kan beschikken door middel van: a. chèques, niet hooger dan vijf duizend gulden» bij het daarop dOor,den rekening houder aan te geven kantoor betaalbaar aan toonder of aan den in de ohèque aangewezen persoon; b. girobiljetten; d. ander papier, al' of niet aan toonder betaalbaar, als döor den minister met inacht neming van de in dit besluit gegeven voor schriften zal worden bepaald. Uitbetaling in geld kan worden uitgesteld! tot den vierden dag na- vertoon van het stuk, waarop betaling wordt gevraagd. Van afgifte van een chèque geeft de re keninghouder door xniddtel van een formulier terstond' of vooraf kennis aan -het girokan toor. Het tegoed van zijn rekening wordt na ontvangst van dft formulier met het bedirag van dte ohèque verminderd Als waarborgsom is voor elke rekening, met -uitzondering van die geopend -ten be hoeve van 's Rijks dienst, verschuldigd' een bedrag van 5, hetwelk bij opheffing van de rekening wordt terugbetaald Ais recht is verschuldigd: voor elke stor ting in geld 5 cent voor elke 500 gulden of gedeelte van 500 gu-lden;: voor elke uitbeta ling: een- vast recht van 5 cent en een even redig recht van-15100 pro -mile van de uit te -betalen som. Voor uitbetalingen ten laste van postreke ningen geopend ten behoeve, van 's Rijks dienst, is geen hecht verschuldigd. Overschrijvingen van de eene postreke ning op de andere geschieden kosteloos. De rekeninghouders ontvangen 'kostelooB bericht van dte boeking wegens tegoed en afschrijvingen» met vermelding van het be rekende saldo-tegoed'. Verzoeken om opheffing van- postreke ningen worden onder overlegging van de bij den rekeninghouder nog voorhanden- onge bruikte formulieren als bedoeld in artikel 8 onder 7 schriftelijk gericht tot den direc teur, die over zoodanig verzoek binnen 14 dagen na dte Indiening beslist. Uitbetalingen op postcredie-tbri-even» welke vóór de dagteekendng van dit besluit zijn uitgegeven» mogen per keer niet meer be dragen- dan 500. BHi inlevering van deze postcredietbrieven vindt geen terugboeking plaats van evenredig recht. De Blesbosch. Naar aan d!e Telegr. wordt gemeld], zijn er plannen in voorbereiding om te gera ken tot spoedige indijking van een ge deelte v-an d'en -Biescfaboschi ter grootte van 900 ïLA. Men is voornemens, het werk, geheel uit 'grondwerk bestaandé, als werkverschaffing uit te voeren. Met de re geering hebben reeds besprekingen over toekenning van subsidie plaats gehad. Radionachtvoretberlchten. Aan belanghebbenden wordt medege deeld dat van 23 September 1924 tot na dere aankondiging nachtvorstweerberich- ten te hunner kennis worden gebracht door middel van draadlooze berichten, welke te 4 uur en te 7 uur 45 minuten njm. door het militaire radiostation Vossegat worden geseind, waarop zij onmiddellijk radio-telefonisch worden herhaald door het radiostation van de militaire lucht- vaartafdeeling te Soesterlberg. Deze berichten worden door het station Vossegat uitgezonden met dezelfde golf lengte der weersverwachtingen (pLin. 1000 m.)> welke onveranderd te 8 uur vjn. worden gegeven en door Soesterberg op een golflengte van 1150 im. (SL-Ot.) 0 Aanbesteding. Zie de étalages I Kleedlngmagazijnen Helder - Schagen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5