Vergoeding en schadeloosstelling aan deurwaarders. I Ingediend: is een wetsontwerp tot wijzi ging der wettelijke bepalingen betreffen de aan deurwaarders toegekende vergoe ding en schadeloosstelling wegens der ving van inkomsten. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: Zullen de deurwaarders, in strafzaken dienstdoende, een vast salaris ontvangen, zoo behoort gezorgd te worden voor een behoorlijke arbeidsverdeeling en voor be perking van het aantal tot het strikt noo- dige. Dit kan niet geschieden, zoo het recht van benoeming blijft aan de rechter lijke colléges. De benoeming en het ont slag der deurwaarders zullen dus aan een orgaan dienen te komen en wel aan den Minister van Justitie. Mede terbeperking van het aantal en om verzekerd te zijn van de noodigö waarneming van zaken in geVal van af wezigheid of ziekte van deurwaarders en bij vacatures, wenscht de Minister de be voegdheid van alle deurwaarders, in straf zaken dienst doendie, uit te strekken tot het geheele arrondissement, waarin hun standplaats, door den Minister aan te wij zen, is gelegen. Het salaris der deurwaarders bij de rechtbanken en kantongerechten zal be dragen 1000; voor hen, die standplaats hebben in Amsterdam, Rotterdam of Den Haag 1400. Vele deurwaarders verdienen echter veel meer dam 100(1 (of 1400) uit be moeiingen in strafzaken. Naar 's Ministers meerling zal de toe lage wegens derving van inkomsten een billijke vergoeding moeten vormen, doch geien gift, in beteekemia het verlies te bo ven gaandie. Als toelage, boven het vaste salaris, zal worden toegekend 60 van het verschil tusschen het vaste salaris en het gemiddelde inkomen, zoodat in het vervolg wordt genoten van dat inkomen de eerste 1000 (of 1400) geheel em van de rest 60 Voor de deurwaarders in dienst getre den voor 1 Juli 1921 wordt het gemiddeld jaarlijkach inkomen uit den dienst in strafzaken' berekend over de jaren 1 Juli 1917 tot en met 30 Juni 1922. Voor de wei nige deurwaarders, na 30 Juni 1921 be noemd, zou de Minister het daarna tot 1 Jumi 1924 genoten gemiddeld jaarljjksch inkomen voor de berekening der toelage in aanmerking willen zien komen. Niet alle deurwaarders, die thans in strafzaken dienst doen, zullen een vaste aanstelling voor dien dienst krijgen. En kelen, die een te hoogem leeftijd hebben bereikt om in vasten Staatsdienst te tre den of wier diensten kunnen worden ge mast. en voor wie de dienst in strafzaken totaal bijzaak was, zullen Slechts een ver goeding ontvangen. Deze vergoeding zou de Minister be paald willen zien pp 60 'van het gemid deld inkomen, berekend als voor de deur waarders, die van een vaste aanstelling worden voorzien, tot een minimum, gelijk aan het vaste salaris dier deurwaarders, en voor hen, die een gemiddeld' jiaarlijksch inkomen hebben, minder, dan dat vaste salaris, op het bedrag van dat gemiddeld inkomen. Ziekentransport ln ZnldrHolland. Ten dienste van ernstige zieken en zwaar getroffenen, voor wie ©ogenblikkelijk ver voer naar en opneming 'in een ziekenhuis een vraag van levensbehoud is, heeft de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" met welwillende medewerking van het hoofdbestuur dter Posterijen en Telegra fie, een ziekentransport- en meldlingsdaenst voor het geheele platteland der provincie ZuidnHolland in het leven1 geroepen. Hierdoor is het mogelijk gewonlen, boven genoemde lijders zoo sned en doelmatig mo gelijk, ook bij nacht, zelfs uit de meest ach teraf gelegen gemeenten naar hoofdplaatsen van een ressort, waar zich groote ziekenhui zen bevinden, onder te brengen. Motie. De 'buitengewone algemeen© vejgadlering van „Ons Belang", Veroe naging van Onder officieren enz. van de Nederlandsche Land>- macht, bijeen in het Jaarbeursgebouw te Utrecht op .23 September 1924, ter bespre king van de bovenmatige verslechteringen, welke in- den laatsten tijd do de materiee'e positie der onderofficieren zijn aangebracht, constateert: - dat de salarissen der onderofficieren' laat stelijk, na grondig onderzoek in die Oom- missie-Idenhurg en v. Oorschot zijn vastge steld overeenkomstig de behoeften en van de salarissen van het. overige Rijkspersoneel', rekening houdende met de indexcijfers van het eerste halfjaar 1919; dat sedert dien die levensstandaard oog geen 10 is gedaald; dat echter-de salarissen der onderofficie ren na dat tijdstip (naast andere verslechte ringen in de, materieele positie) reeds zijn verlaagd achtereenvolgens met 5 81/, en 5 (ongehuwden 10 gemiddeld ruim 20 dat daardoor deze militairen en hunne ge zinnen ou reeds in ernstige financieel© moei lijkheden kwamen ïe verkeeren; dat schier dagelijks de prijzen der levens behoeften stijgen, waardoor de verhouding tusschen inkomsten en uitgaven van betrok kenen steeds verslechtert en de komende winter dan ook met groote zorg wordt tege moet gezien; dat is bepaald dat ingaande 1 October a.s. de salarissen der gehuwden wederom met 5 zullen worden verminderd; dlat al de vorenbedoelde verlagingen wer den ingevoerd met het oog op een tekort ün de schatkist; dat de Staatsinkomsten voor het loopende en komende jaar echter zeer belangrijk hoo- ger zijn dan waarop deze zijn geraamd1; dat de schatkist nu wel in voldoende mate is voorzien en verlaging der belastingen wordt overwogen, doch dat thans de ambte naren en in het bijzonder de onderofficieren een belangrijk tekort hebben; dat dtis redelijkerwijze verdere verlagingen niet meer mogen worden toegepast; besluit: der Regeering te verzoeken de voorgeno men verlaging der salarissen van de gehuw de militairen en de kostwinners op 1 Octo ber a.s. niet te doen doorgaan en voor die der ongehuwden overeenkomstige beslissing te nemen. Het weer ln Augustus. Aan bet „Maand-Overzicht der weers gesteldheid in Nederland" van het Kon. Ned. Meteor. Instituut ontleenen wij: In de eerste week strekte zich ten W. van, Europa van de Azoren tot 50 gr. N.br. een gebied van hooge drukking uit, dat zich den 8 oostwaarts verplaatste en van 11 tot 13 boven Polen werd aangetroffen. Een nieuw belangrijker gebied verscheen den 9 bij de AÏoren en bleef tot het éindie der maand in die omgeving. Westelijk Europa zelf was steeds onder den invloed van talrijke depressies. Hier Te lande wa ren in de tweede en derde dekade Z.-lijke en ZW.-lijk© winden veel talrijker dan ge woonlijk. Gemiddeld over de geheele maand wa ren de temperatuur overdag en het dage- lij'ksche maximum bijna 2 gr., het mini mum 1 gr. beneden normaal; in de derde dekade waren voor eerstgenoemde de af wijkingen zelfs 3 gr. Temperaturen bo ven 25 gr. kwamen nagenoeg niet voor. De regenval was bijzonder zwaar en be droeg gemiddeld over het geheele land 126 mm. tegen 80 mm. normaal; in Limburg zelfs 160, en in Zuid- en Noordholland 150 mm. De grootste maandsommen hadden Texel met 214 en Schaesberg met 206 mm. Alleen op dien 10 tot 12 was het op de meeste plaatsen droog weer. Uitgebreide on wed erg kwamen voor op de 2 en 18; daarna onweerde het bijna dagelijks, waar door in de derde dekade de neerslag het dubbel van de normaal waa De vijf hoofd stations hadden gemiddeld 150 uren met zonneschijn tegen 169 uren normaal; de drie dekaden telden resp. 55, 56 en 39 uren. De maand was dus wel koud en nat; doch werd o.a. nog overtroffen door Aug. 1912, toen de regenval gemiddeld'153 mm. bedroeg, de temperatuur bijna 3 gr. bene den normaal was en De Bilt slechts 105 uren met zonneschijn had. Standbeelden-misère. De Haagsehe briefschrijver van „De Te legraaf' wijdt een geestig epistel aan de standbeelden-misère der residentie. Zooals men weet, is het standbeeld van koning Willem II, dat vele jaren lang op het Haag sehe Binnenhof heeft gestaan, .thans aan de gemeente Tilburg cadeau gedaan; Den Haag heeft nu een ander gekregen. Dit standbeeld genoot in de residentie dezelfde vermaard heid als het Brusselsche manneke, alleen, je moest er op een bepaalde manier van ter zijde tegen aanzien om deze merkwaardig heid te kunnen ontdekken. Dat was dan ook voor den vreemdeling de groote aantrekke lijkheid, want het ding zelf was foei-leeljjk. Wij nemen uit den brief van dezen. Hage naar een gedeelte over. Hij schrijft: Standbeelden schijnen niet bij het nuch ter© Hollandlsche volkskarakter tepassen. Dat bewijst de kwantiteit, de kwaliteit'en de nonchalance, waarmede we de weinige stand beelden, die we rijk zijn, behandelen. Ais hun aantal evenredig was aan het aantal groote mannen, dat we in den loop der eeu wen hebben gekend, dan zou het er treurig met ons hebben uitgezien. Onze aangeboren nuchterheid, maar bo venal onze schrielheid zijn een paar stevige remmen geweest voor overdaad op dit ge bied. Hetgeen zijn goede zijd© heeft. Maar als men dan een standbeeld neerzet, laat men het dan ten minste goed doen en niet zoo, dat men zich tot de risée maakt van alle vreemdelingen. Het oude standbeeld van Koning Willem n het is nu goddank weg, moge de Tilburgenaar er gelukkig mede zijn was jaren lang oen bespotting en eene publieke vermakelijkheid voor de voorbijgan gers, die op een geheimzinnige manier zich op een zekeren hoek opstelden om vrienden en kennissen van buiten op een merkwaar digheid attent te maken. Door de ondervinding wijs geworden, zou men meenen, dat bij volgende standbeelden dergelijke flaters niet meer gemaakt zouden worden. Mis. Bij het standbeeld voor Johan de Wit, op de Plaats, is opnieuw diezelfde fout gemaakt. Het is in hoofdzaak te danken aan fle actie van een ouden Hagenaar, die jarenlang in de pers geageerd' heeft tegen verwijdering van het leeüjke standbeeld, dat dit verdwenen is. Deze oudé heer komt n u met een andere geruchtmakende ontdekking. Aangemoedigd door zijn succes met „Wil lem IT" is hij de overige gedenkteekens gaan bestudeeren en heeft daarbij ontdekt, schrik niet, lezer, (fat het beroemde monument op het Plein 1813 met zijn beeldfenphalanx, met algeheelen ondergang wordt bedreigd! Het is hem namelijk gebleken, dat deze beelden niet zijn gegotenmaar van gal- vanoplastiek gefabriceerd'. Vanwege de goed koopte I Van de 75 jaar garantie op het beeld zijn er nu 55 om en reeds toont het monuifient, als men de Parkstraat uitkomt, alle teeke nen van den dreigenden ondergang. Op aan raden van den ontdekker van dit vreeselijke nieuws, hebben we het gedenkteeken eens van dichtbij beschouwd. Inderdaad moeten wé toegeven, dat het uiterlijk allerbedroe vendst is. Koning Willem I ziet er uit of hij in een moddersloot is gevallen. De eene pijp van zijn pantalon is lichtgroen, de andere zwart met diverse nuances. Het gelaat lijkt bijgeschilderd door een kind van 3 jaar. De Nederlandsche leeuw heeft groene manen en d© Maagd' een toilet van zoodanige kleurcom- positie, dat zelfs de redactrice van een mode blad er geen raad mee zal weten. Het is een leeüjke kpol, die onze over grootouders ons hebben gestoofd met die 75- jarige garantie. Het Haagsehe gemeentebe stuur kan moeilijk het monument dn puin" laten vallen en zal dus wel vroeg of laat bij moeten springen. Zoo vertoonen bijna al onze standbeelden de sporen van slechte ma kelij en verzorging. Wil men zijn groote mannen eeren door een standbeeld, prachtig! Maar dan niet zoo, dat de nagedachtenis door de uitvoering be spottelijk wordt gemaakt. Of met garantie om voor een koopje klaar te zijn. Dat is met recht Holland op zijn (s)malst 1 De p&lingvisseherij in Nederland. Men schrijft uit Helder aan de Telegr.: 't ls een algemeen© klacht in die kringen der palinghandelaars, dat het met den pa- linghandel in Holland den verkeerden kamt uitgaat. Was 't een paar jaar terug de Duitsche paling, die de prijzen der Hollandsche drukte, thans is het de Deensche, die de Hollandsche in de knel brengt. Met motorschoeners, worden geregeld duizenden ponden paling aangevoerd. De motorschoeners vallen zoowei te Nieuwediep ais te IJtmuiden binnen en hun lading vindt aanstonds gereedem af trek, omdat de Denen voor lageren prijs kunnen leveren dan waarvoor de Holland sche paling hier valt te betrekken. Het gevolg daarvan is, dat de uitvoer van paling, naar die beide landen uit Hol land nagenoeg is opgehouden. Was het tot dusverre Holland' dat de Londensche en Brusselsche markt in hoofdzaak van paling-voorzag, thans heb ben de Denen die markten voor een goed deel veroverd. Men schrijft dat aan twee oorzaken toe. In de eerste plaats aan den stand van de Deensche kroon en in de tweede plaats aan het feit, dat in Denemarken meer pa ling wordt gevangen dan in Nederland. De minimum-maat hier te lande is vast gesteld op 25 CjM. en er zijn deskundigen, die deze maat veel te klein vinden, omdat zjj de palingteelt daardoor bedreigd ach ten. De palingsoort van 25 c.M. heeft natuur lijk niet veel handelswaarde en wordt daarom vooral geconsumeerd door men- schen met kleine beurzen. Het gevolg daarvan is, dat er groote quanta van dat soort gevraagd worden. Eerder toch koopt men in die kringen een pond van dat kleine goed, ten eerste omdat het lager in prjja is en ten tweede omdat het meer „uitdeelt". De minimum-maat, waarop de Deensche paling miag worden gevischt, is 35 cJVL Wat is daarvan het gevolg? Ten eerste, dat de paling in Denemar ken beter tot ontwikkeling komt en meer gelegenheid' heeft tot voortplanting, die de aanwezigheid van een constante paling- hoeveelheid in de vischwateren bevordert Ten tweede, dat die gevangen visch meer gelijkmatig van grootte is, waardoor dus ook een meer constante bandelsprijs kan worden Verkregen. Met leed© oogen ziet men, dat de Denen de Hollanders van de buitenlandsche mark ten nagenoeg hebben verdrongen en stem men zijn reeds opgegaan om wettelijke bepalingen ter verhooging van de mini- mummaat der te vangen palingen. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. De vergadering van den Volkenbond, de laatste weken te Genève gehouden, loopt ten einde en wel in goede verstand houding en overeenstemming. Wat aldaar is besproken omtrent de drie hoofdpun ten: arbitrage, veiligheid en ontwapening, zal misschien aanleiding geven tot bet houden van een ontwapeningsconferentie. Evenwel is het zoover nog niet, doch het schijnt niet onmogelijk, dat er in de nabije toekomst stappen gedaan zullen worden om dat ideaal te bereiken. Een groot punt van overweging is de toelating van Duitschiand tot het lidmaatschap van den bond en er is door een der afgevaar digden eene conferentie daaromtrent ge houden met den Rijkskanselier, zoodat binnen enkele dagen eene beslissing van Duitschiand te dien aanzien mag worden afgewacht. Het is intusschen te hopen voor de geheele wereld, dat Duitschiand zich niet door de oppositiepartijen zal laten weerhouden en op- den te Londen ingeslagen weg zal voortgaan. Er gingen reeds geruchten, dat, zoo Duitschiand tot den Volkenbond toetrad, de Ruhrbezetting tegen 1 Januari a.s. zou worden opgeheven en de algemeene opinie was, dat dit voornemen een gunstiger tendenz voor de Fransche en Belgische valuta teweegbrengen zou. Het is echter gebleken, dat het tegendeel waar was, want onder voortdurend aanbod zijn alle deviezen, speciaal Brussel, sterk terug- geloopen. Noteerde Parijs reeds de vorige week steeds om en nafoij 13.85 en Brussel 12.90, j.1. Dinsdag kwamen deze koersen resp.: 13.65 en 12.60 te land, terwijl ook de ponden en dollars meezakten en. resp. 11.66 en 2.59 1/8 noteefden. Zelfs berich ten, Inhoudende dat het Morgancrediet van 100 millioen dollars aan Frankrijk weer verlengd was, mochj niet den min sten invloed op den wisselkoers uitoefe nen. De handel in deviezen was zeer stil, doch Dinsdagochtend kwam er van alle z,d'en, zóówel binnen- als buitenlandsch aanbod opzetten» waartegen de prijzen niet bestand bleken. Ter beurze bestaat de laatste diagen zeer veel belangstelling voor thee- eg mibber- aandeelen en-niet zonder reden. Theeprij- zen geven steeds eene stijgende richting te zien, zoodat de betrokken maatschap pijen met zeer behoorlijk'© winst werken. Aandeelen Amsterdam Thee zijn inmid dels gestegen tot 73 Basjoewangj tot 150 onder goede belangstelling ook van publieke zijde. De afdeeling voor Rubber- waarden was vooral Dinsdag in goede con ditie, wat evenmin te verwonderen is, als men bedenkt, dat bij den tegenwoordigen verkoopprijs van 80 cent de Indische maatschappijen circa 45 oent per pond netto verdienen, zoodat van deze maat schappijen verwacht mag worden, dat vroeger geleden verliezen worden inge haald, terwijl b.v. Amsterdam Rubber een zeer goed dividend zal kunnen betalen. Het aandeel noteerde pLm. 156 De oliemarkt is de laatste weken wat betreft Koninklijke nogal flauw geweest, wat geweten wordt aan groot aanbod voor Fransche rekening. De aandeelen zakten tot circa 317, doch hebben zich Dinsdag hersteld tot- 322 ongeveer. De verlaging voor de olieprijzen schijnt mede oorzaak te zijn voor de daling doch op dit koerspetl trekt het aandeel- de publieke belangstel- lip en zakte het niet verder door. In verband» met de meerdere vraag naar geld voor stortingen op vorigé week gehou den emissies is de nrolong alle koers tijde lijk tot 4 aangetrokken. Een opzienbarend bericht troffen wjj dezer dagen in de Telegraaf aan, dende, dat de directeuren dier Noord-Hol- land'Sche Bank, die onlangs failleerde, zich zullen hebben te verantwoorden voor de Justitie, wegens vermoedens van on ware balansen te hebben gepubliceerd. J >it vermoeden lijkt gewettigd, als men nar gaat, dat de Bank voortdurend dividend betaalde en den toestand' als gunstig kwa lificeerde, terwijl thans blijkt, dat het ge heele aandeelenkapitaal, met reserves plus een half miïlïopn guden verdwenen is, wat vrijwel plotseling uit de lucht kwam vallen, toen één der debiteuren failliet werd verklaard. De vrees voor* openbaar making van geleden verliezen zal hier wel een groote rol gespeeld hebben en zijn den aandeelhouders blijkbaar de laatste jaren veel te gunstige gevens voorgespiegeld. Ingezonden Medcdeellng. Nederlaagwedstrijden Heli Redder». Voor Zaterdag a.s. staat op het programma AdelborstenHelder 1. Daar den Adelborsten verzocht is in den veiVolge om half drie te spelen, zal deze wedstrijd op dat uur aan vangen, indien de desbetreffende voetbalver- eenïgingen en muziekkorpsen' zich daarmede kunnen vereenigen, wat hun alsnog zal worden verzocht. Met het oog op de recette zullen, indien toe stemming verkregen wordt, de overige wed strijden op het terrein Ankerpark gespeeld worden. Ben en ander wordt in het blad van Zaterdag hekend gemaakt, alsook welke route 'het Reld. Fanfarecorps zal maken. Door bij zondere omstandigheden kan nog niets met zekerheid worden bekend gemaakt Korfbal. 2e klasse A N. K. B. Alkmaar: K.V.K.V.- Helder 90. Als scheidsrechter Branden burg om 2 uur het sein geeft om te beginnen zien we Helder met het volgende twaalftal verschijnen: verd.: IJ. Tijsen, G. Bakker, G. Toeken en J. Koningstein; midd.: J-. de Leeuw, A. Romeijer, P. Bosch en J. Harpen; ^aanv.: M. Roomeijer, S. Boogaard, C. Wogner en Th. Oonneman. K.VJLV. brengt pijn. 2.u. 5 den bal aan het rollen. Er ontspant zich een gelijkmatig .op gaande strijd. Geregeld was de bal in de ver dediging van H.K.C.dit was grootendeels te wijten aan den straffen wind, welke H.K.C. tegen had. Na pijn. een half uur ontstond het eerste punt door een mieverstand. Toen de rust inging was de stand 1—0. De kansen werden besproken maar spoedig na bet begin der 2e helft bleek HJK.C. uitgespeeld te zijn. Ongetraindheid was hiervan de oorzaak. Al spoedig moest de verdediging zwichten voor een schitterend doelpunt, waarna K.V. K.V. de stand tot 90 wist op te voeren. K.V-K.V. speelde een forsche doch fraaie wedstrijd. Wij verwachten te Helder dan ook een geanimeerden wedstrijd. HK.C. late zich door deze groote nederlaag niet ontmoedigen, daar ze, als men eenigszins ingespeeld is, een 'behoorlijk figuur kan maken. Serieus oefenen is echter noodig dan .belooft het tegen Fasanten uit Castricum een goéde partij te worden. Vermoedelijk is Zondag een wedstrijd voor het «e twaalftal. Dit is samen gesteld als volgt: dames: M. Raymaker/s, -A. Mofbe, A. Verenechilt, T. Flotat, T. Duinker en N. Wijnbeek; heeren: R. Dol, 8. Duinker, W. Kaan, D. Kaan, N. Conneman, J. Duinker: Ree.: ÜT. Koningstein. Postduivensport Zondagmorgen hield de vereeniging „De Post duif" een wedvlucht vanaf Deventer, afstand 120 K.M. Om 7 uur zijn de .vogels aldaar los gelaten en hadden te kampen tegen een zwaren stormwind. Dat het een zware reis voor de ge vleugelde vrienden is geweest, zal ieder duiven- liefhebber wel kunnen begrijpen. De vlucht heeft dan ock lang geduurd, maar met wat onderling tijdsverschil van aankomst kwamen ze toch ein delijk aanzetten. De uitslag is als volgt ie. prijs, duif van B. Delver Pz., thuiskomst 11.38,40 uur; 2e prijs, duif van C. W: de Graaf, thuisk. 1148,02 uur; 3e prijs, duif van W. v. d. Haag, thuiskomst ii.S7.42 uur; 4e prijs,'duif van Jac van der Haag, thuiskomst 12.28,14 uur. De volgende week een wedstrijd vanaf Horst, afstand 185 K.M. „Hollands Noordpunt." Zondag j.1. hield .bovengenoemde vereeniging haar 5e concours navluoht oude- en jonge dui ven. vanuit Courcellee-Motte, 278 KM., gele gen. in do nabijheid van Charleroi. De slechts 54 naar dit station verzonden vogels werden met bewolkte Incht en. krachtigen Z.W. wind 's morgens 9 uur In vrijheid gesteld. Tijdens de reis naar Helder wqrd de wind van Z.W. krachtig West, waardoor verschil lende dieren inplaats van te Helder, beslist in Groningen en N.-Duitschland terecht zijn go- komen. De eerste duif bereikte haar hok om 1.10j47, de 25e vijf kwartier later om 2.25.42. Zondag tegen het vallen van den avond zagen wij hier boven Helder nog tientallen vreemde duiven zoeken naar hun heimat, zeer zeker zijn ook deze vogels door den sterken wind totaal uit do richting geslagen. Velen hiervan hebben, evenals de op Zondag achtergebleven Heldersche duiven, Maandag, toen de wind kalm was, hun hok wel weer bereikt. Prijzen en-punten werden op Courcel W. Motte als volgt behaald: Heiligenberg le 6e 25e met 92 pi; Puhl 2e, 3e, 5e, 9e, 10e, 20e' 22e met 222 pt.; Hiendrikse 4e met 44 pt Verkerk 7e met'38 pt.; FeWDienaab l£ 180 met 74 pt.; Gieseen •v. Doorn I^a met 32 pt.; Jams 24e met 4,pt. 3e Stand kampioenschap navlucht luidt +v,«-n„ met het volgend aantal punten iShlsT Felkers-Dienaar 409; 3 GiesSn v Doorn 288; 4. Buis 287; 5 Peters 27Vfi n drikse 230; 7. Kraaij 42 8 v 3 Heiligenberg 126. 1 188; 9 d.n. Voor het laatste station zijn nog eenige wer kelijk prachtige ©ereprijzen uitgeloofd. Het A f (L-kampi oe nee hap. Het provinciaal kampioenschap oude duiven 1924 over Noord-Holland, Amsterdam telt bier niet mede, la behaald door onzen plaatsgenoot den heer F.. Scholten, Hoogstraat 72, waarmede wij genoemden heer, die werkelijk ook over prima vogels beschikt, meest ras van den be kenden Nederlandechen liefhebben Dr. J. G. Bom te Axel, van harte gelukwenedhen. Als toelichting moge nog dienen, dat het punten- stelsel in de afdeeling anders is geregeld dan in de vereeniging. Het totaal aantal liefheb bers bij deze afd. .bedraagt ruim 600, verdeeld over 23 vereeniglngen uit 20 verschillende plaateen. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndi6. Verzendings- Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus weg. lichting a. li. Postkantoor Per zeepost via 26 Sept. Amsterdam 6.30 'sav. of Rotterdam -3 en 17 Oct. 6.30 'aav Per Holl. piail 6 en 20 Oct. via Genua 9 'am of Marseille 28 Sept. 5..HO 'am Per Eng. mail via Marseille 1 en 15 Oct. 6.30 'sav. id. p.Fransche mail 1 7 en 21 Oct. 6.30 'sav. -Naar Ned. West-lndifi. Naar 8 u r i 11 h na Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyp) Per mail vj« 8t. Nazaire 15 Oct. 2 en 16 pet. 6.HO 'aav. 6..HÜ 'a .-i v. 6.30 's -v. 30 8ept. Naar 8 a b a, 8t. Eustatiusen St. Martin: Per zeepost via Amsterdam (Colonlqni Per mail over Engeland 2 en 16 Oct 6.3U'a av. 5.30 'b m Eiken Vrijdag. Naar Aruba. Bonaire en (Juragao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 2 en 16 Oct 6 30 'sav 5 30 'a m. 26 Sept. De per zeepost te verzenden atukken z\jnte voorzien van de aanwijzing .zeepost.' A 11 e e n correspondentie voor Bengka- üs. Siak, Indragiri, Djambi, Kiouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Maandag 29 Sept Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Ghr. Militair Tehuis, 8 uur. Zaterdag 4 October. Uitvoering Gymn. en Excero. ver. JPro- Patria". Casino, 8 uur. Dinsdag 7 October. Vertooning van de film van het Eucharis tisch Congres, R.-K. Volksbond, 8 uur. Woensdag 8 October. Vertooning van de film van het Eucharis tisch Congres, R.-K. Volksbond- 8 uur. (Voor kinderen om 2 uur). Zaterdag 11 October. Feestvergadermg van de Ver. „Vaderland en Oranje". Muais Sacrum, 7.80 uur. Maandag 27 October. Feestavond van die Slagersvereeniging. Musis Sacrum, 8 uur. N.V.ToxeU, Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 6,— v.m., 8,— vm 11 v.m., 2,30 n.ra., 6,80 n.m. Vertrek Helder: 7,— v.m., 9.80 vm 19 midd, 4.16 xum, 6,45 n.^ r" Op Zon- en Feestdagen* Vertr. Texel: 6,- v.m, 11,- 5(80 njn- Vertr. Helder: 9,_ v.m., 12,- mid(L, 6.45

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6