marineberichten. Georganiseerd overleg zeemacht t Op den 19 Sept. 1924 vergaderde de oomwissi0 B. van het georganiseerd; over ig zeemacht {onderofficieren en man- idappeai) ter behiandeling van eenige voorstellen, door de personeels-organisa- tiea aanhangig gemaakt. Met 6 stemmen voor em 2 blanco werd aangenomen het voorstel: de commissie B, G O. zeemacht (onderofficieren en manschappen) tudlvi- seort den Minister van Marine geen ge volg te geven aan het door Zijne Excel lentie kenbaar gemaakte voornemen om de viiogtuig-makers B. op andere wijze te galarieeren dan de overige vaklieden. Na eenige discussie werd daarna aange nomen met 4 stemmen tegen 8 en 1 blanco het voorstel: De oommissie B, georgani- Beerd1 overleg zeemacht (onderofficieren en manschappen) adviseert den minister vqb Marine om de regeering voor te stel len oim op 1 October a.s. niet over te gaan tot het brengen van de salaris-verlaging voor gehuwden en kostwinners van 5 op 10 en om de bezoldiging van ongie- huwdlen (niet kostwinners) op overeen komstige wijze te herzien. Ten slotte werd' met 4 stemmen tegien, 8 voor, 1 blanco verworpen een voorstel om den Minister van Marine te verzoeken de regeering in overweging te geven 'om de korting op de bezoldiging voor zooveel be treft gehuwden en kostwinners voor het jaar 1925 te stellen op 10 van de bezol diging op. 1 Jan. in maximum, in stede van op 15 zooals thans reeds is in uitzicht gesteld. LEGERBERICHTEN. RTOOMV AARTBERICHTEN. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder TEXEL. Het (binnenhalen van den oogst is nu vrijwel algeloopen, behalve natuurlijk dp aardappelenoogst. Vreesde men onlangs, dat er weinig voor den landbouwer terecht zou komen, bij slot van rekening valt het nog aardig mee, zoodat de tevredenheid bij velen teruggekeerd Is. Voor de late soorten aardappelen vreest men nog, dat zich vele zieken ziullen vertoonen, maar er zjjm er ook, die meenen, diat dit ook wel zal meevallen, 't Is wel te wenschen, want vooral voor den arbeider hangt er veel van af. De zuivelfabriek „De Hoop" te Waal, alhier, behaalde op de groote tentoonstel ling te Hoorn den eersten prijs voor kaas (Edaimmer vorm), wat als een mooie pres tatie wordt beschouwd. De veehouder Jb. Eelman Gz. behaalde aldaar met een ram een eersten prijs. Op den voor korten tijd gehouden fokveedag kon voor hetzelfde dier slechts een derde prijs toegekend worden. Aangenomen het beroep naar Oude- schild door Ds. Broekema teHeerHugo- wpard. Woensdagmiddag hebben de drie laag ste klassen der openbare school te Oude- schild feest gevierd. Was het oorspronkelijke plan met de kinderen naar de Koog te gaan, door het slechte weer kon hiervan niets komen. In het gymnastieklokaal werden spelle tjes gedaan waaraan aardige prijsjes verbonden waren. De kinderen werden rijkelijk getracteerd op limonade en koek jes, terwijl ze van een tombola ieder nog een aardig prijsje mee naar huisnamen. De zuivelfabriek „De Hoop" te de Waal, behaalde op de landbouwtentoonstelling te Hoorn, den eersten prjjs, met een inzending van 100 kazen. ANNA-PAULOWNA. De collecte ten bate van het Neder- landsche Roode Kruis, zal in deze ge meente tusschen 27 Sept. en 8 Oct. ge houden worden. Wij ttfjjfelen niet of ook nu weer zal de collecte slagen. Politie Anna-Paulowna. Verloren een zakatlas. Inlichtingen worden gevraagd ter secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBORENAnna Eva, d. v. C. J. A. Neu- vel en G. M. C. Neuvel. OVERLEDEN Antje Kooi' oud 74 jaar, weduwe van J. Cornelissen. ANNA-PAULOWNA. Dinsdagavond kwam een vaartuig van de firma van Hattem. en Hoffman met zoo groote kracht tegen de wipbrug bij „Veerburg" aan, dat deze geheel vernield werd. Daar deze brug de verbinding met Oostpolder en Wieringerwaard vormt, zal men begrijpdn dat dit ongeval een ge weldige stagnatie in het verkeer heeft teweeggebracht. SCHAGEN. De Harddraverijvereeniiging „West-Fries land" te Schagen vierde op 23 Sept haar 49-jarig bestaan met eene dubbele handicap- draverij. A. Geregistreerde paarden, die op de korte baan geen hooger prijs dan 190, in eens, hadden gewonnen. Handdoappems: O. A. Waaiboer, .Wierin gerwaard! en G. Haremaker, Koog a. dl Zaan. le prijs 100 „Putzelinde" van Harbrink Numan, Schoorl. 2e prijs 60 „Durnas" van GK Schoorl, Harenoarspel. 3e prijs 25 „Adlam" van K. Zijp, Twask. B. Geregistreerde paarden. Rijden naar keuze. le prijs /^00 met zilVeren beker ter waarde van 100 en 26 voor den wininen- den pikeur. Ingeschreven: 1. „Putzelinde", 285 M.; 2. „Adam", 270 M.; 3. „Harrold", 275 M.; 4. „Band'age", 275 M.; 5. „Kunstler", 270 M.; 6. „Pebite Amie", 270 M.; 7. „Spriggan"; 8. „Ato": 9. „Lieda B"; 10. „Patrick Duliuth", 290 M.; 11. „Primas", 280 M.; 12. „Rauten- kranz"; 13. „Catharine R", 280 M. le prijs „Putzelinde" van Harbr. Numan^ Schoorl, ber. T. Witteveen; 2e prijs „Har rold" van C. Peereboom, Diemerbrug, ber. P. Kout; 3e prijs „Catharine R" van J. Schoon, Medemblik, ber. eigenaar; 4e prijs „Patrick Duluth" van N. Wassenaar, Berk hoven, ber. G. Emfeing. WIERINGEN. J.1. Zondag en Maandag hield de bloe- menvereeniging „Flora" in de Ned. Herv. Kapel te den Oever haar jaarlijksche ten toonstelling. De prachtig versierde Kapel met haar 872 inzendingen maakte op de bezoekers grooten indruk. De keurmeester de heer Q-. J. Steenber gen had dan ook een zware taak te ver richten om uit al dat moois het mooiste te zoeken. Goed tuinman en .bloemist als de heer Steenbergen is, volbracht hij zijn taak tot aller tevredenheid. Gm half twee des nam. opende de voorzitter, de heer C. Tijsen de tentoonstelling met eenige toepasselijke woorden en werd de keur- oollectie voor 't publiek ter bezichtiging gesteld. Ruim 800 personen brachten een bezoek aan de Kapél en haar prachtige bloemen- en plantensohat en allen waren vol bewondering. Evenals vorige Jaren had de vereeni- gjng „Flora" aan deze tentoonstelling nog enkele feestelijkheden verbonden, welke trots het ruwe weer door veel publiek werden gadegeslagen. De muzlekvereeui- ging „Apoilo" luisterde 't een en ander met opgewekte muziek op zoodat er een ge zelllge stemming heerschte. De tentoon stelling en de festiviteiten zijn dan ook goed geslaagd; met recht kan gezegd wor den dat men te den Oever weet de bloeme tjes buiten te zetten. Hulde aan „Flora's" bestuur en niet minder aan „Apollo", dat onvermoeid van 's middags half twee tot 's avonds half acht de feeststemming er in hieldi 's Zondagavond was er bal in de café's, waarvan nog een druk gebruik gemaakt werd en na afloop ging ieder voldaan naar huis. Maandag werden de bloemem opnieuw ter bezichtiging gesteldi, doch weinigen maakten er gebruik van. Des avonds werd In de Concertzaal van den heer M. J. Tij sen voor de leden van „Flora" een door den heer M. Bosker geschreven revue, ge- titeld „De wereld rond', of je moet er maar zin in hebben", in 3 bedrijven, opgevoerd- De aaal was tót in alle hoeken bezet. De geheele inhoud van deze revue weer te ge ven zou te veel plaatsruimte eischen, doch in 't kort zij vermeld dat ze betrekking had op de tegenwoordige toestanden en zoowel algemeene als plaatselijke, aange legenheden behandelde. Het eerste gedeel te speelde zich af in een polderkeet te van Ewijcksluis, het tweede op het plein bij het nieuwe politie-bureau te Hippolytus- hoef en het derde te den Oever. De op voering er van was allerkeurigst en wat de zang betreft ook deze was vroolijk en opgewekt. Alles liep flink van stapel en viel buitengewoon in den smaak, zoodat de heer Bosker eer van zijn werk had. Met een gezellig bal na werd deze genoeglijke avond besloten» LAATSTE BERICHTEN. Een locomotief viel in een ravijn. De sto ker en een militair, die op de machine mee- reden, verbrandden. De machinist is waar schijnlijk door het water weggeslagen. In het departement Vauchuse staan de velden onder wateri Verscheidene bruggen zijn in gestort, vele boomen ontworteld en molens afgebrand. Het spoorwegverkeer tusschen Marseiile en Lyon ondervindt belangrijke storing en heeft langs omwegen plaats. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den imorgen van 25 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 762.8 te Zürich. Laagste stand 747.6 te Scilly. Verwachting: Meest matige Zuid-oostelijke tot Zuid westelijke wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking imet kans op regen, iets wanner. f*.' (Met ontsla* uit den Zeedienst: 29 Sept.: korp.vliegtui'gm. G. van Riessen 1 Oct.: serg.-monteur D. Hollander, boots mansmaat A. Kol'k, Y. Gerritsen. 2 Oct.: marinier le kl. G. Bakker. 4 Nov.: militair werkman J. Pladdet. 10 Nov.: idem H. Helmstrijd, B. Veldhuyeen. 19 Nov.: torpt.-maj. D. Boe, militair werk man D. de Vries. 22 Nov.: matroos le kl. C. E. Janiche. 24 Nov.: oppermaahinedrijver J. D. Eilders. 29 Nov.: vliegtuigmaker-maj. J. Smits. BEHOVDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN ia aan ondervolgende per sonen vergunning verleend om naar Nederland terug te keeren Per s.s. Slamat, 17 Sept. van Priok: Serg.-konstaJbei J. Schier, mont.<naj. J. Bakker, torpedomaker-m&j. L. de Jong, korp.- bott. J. H. Roomer, mar. 2e kl. H. R. Wickel en zlekemverpl.maat E. |J. van 't Veen. Per s.s. Johan de Witt, 24 Sept van Pirok: Schipper P. van Heek, serg.-kok C. A. Ouy- pere, korp.-sohrijver G. Kuchler. Per s.8. Koningin der Nederlanden, 8 Oct. van Priok: Marinier 2e kl. J. I. Buurman. Per s.s. Grotius, 5 Nov. van Priok: Luit. ter zee le kl.-J. Reinynse. Per s.s. Insulinde, 15 Oct van Priok: Korp. d. mars. W. Brouwer. 15 Oct: kap.-luit ter zee B. J. Heilbron eervol ontheven van de betrekking van chef van hei personeel te Willemsoord en gesteld ter beschikking. 6 Oct: luit. ter zee le kl. A. Seret Azn. van Marinekazerne te Willemsoord naar Heems- kerek als eerste officier. 6 Oct.: id. C. ter Poorten van Heemskefck geplaatst te Willemsoord voor de overname der betrekking van Chef van het Personeel te Willemsoord en den 15en Oct. d.a.v. belast met deze betrekking. 1 Oct.id. IJ. C. Ff. H. Mackay van Tromp naar Wachtschip Willemsoord en op nader te bepalen datum belast mot het bevel over Hr.. Ms. Vulcanus. 1 Oct.: id. 2e kl. W. T. C. Zimmerman van lleemskerck flaar Tromp. De luit. tor zee 2e kl. J. F. Milders wordt op nader te bepalen datum ontheven van het bevel over FIr. Ms. Vulcanus em den 13en Oct. a.s. geplaatst bij den R.D. te Amsterdam. 1 Oct.: luit. ter zee 2e kl. G. II. C. A. de Laive van Gelderland naar Kon. Instituut als off. van dienst. 16 Oct.: id. H. D Lindner te Willemsoord belast met de betrekking van Hoofd der pyro- technische werkplaatsen, op 's Rijkswerf Wil lemsoord. 1 Oct.: id. F. 'J. Kist van Tromp naar Z 3 als oudste officier. - 16 Oct.id. A. C H. Kuyck van 's Rijkswerf te Willemsoord gesteld ter beschikking. 1 Oct.: id. J. J. Plieger van Meerlant naar Wachtschip Vlissingen; id. P. J. G. Huyer van Kon. Instituut naar Onderaeed. Willemsoord; id. J. Tissot van Patot van Z 3 naar v. Meer lant als oudste officier; id. H. van Sohreven van Wachtschip Willemsoord naar Z 3; ld. G. Mante van id. naar Onderzeed. Willemsoord. 13 Oct.: id. J. F. W. Nulboor van Eilerts de Haan naar RiD. Amsterdam; id. F! W. v. Overeein van Hydrograaf naar Heemskerck. De off. van gez. 2e kl. S. A. G. Bramsen wordt den 15e» Oct. a.s. geplaatst te Willems oord voor bet verrichten van diensten hemi op te dragen door de» chef van het Mar.-hospitaal. 13 Oct.: off. van den M.S. 2e kl. F. C. P. Mallee van Werf Willemsoord naar Z 4; id. J. A. Steernberg van Z 4, J. van Sandiwijk van Ozeed. Willemsoord e» N. J. O. Smit' van Gel derland geplaatst bij den RJD. te Amsterdam tot het volgen van een cursus in het beheer der electrische inrichtingen aan boordi van oorlogsschepen. 13 Oct.off. van den iM.6. Be kl. T. C. v. d. Sterre thans ter beschikking geplaatst bij den Onderzeed. te Willemsoord. 24 Sept.: serg.-konet. P. 'M. de Kramer van Wachtschip Willemsoord gedetach. in de ge- fcohutinakerij op Werf Willemsoord; serg.-kok O- C. Broek© van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland. 1 Oct.: seiner-maj. J. v. d. Meer van Tromp naar Wachtschip Willemsoord; id. W. Koster van Wachtschip Vlissingen naar Tromp; serg.- ®ont. A. Haringa van Java naar Mont.school Amsterdam (tijdelijk). 13 Oct.: 8chrijver-maj. (J. J. de Ruyter van Wachtschip Vlissingen naar D. v. M.; serg.- echrljver P. H'. Vaessen van M.K.W. Leiden naar Wachtschip Vilssingen; ld. G. van Veen *an Heemskerck naar M.K.W. Leiden; id. D. B. Wenidel van Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. I Oct.: bootsman1 C. B. Rlgters van D. v. M. naar van'Speijk (tijdelijk). 'De kap.-luit. ter zee B. J. Heilbron en de stftTng Euyck zijn be stond om den 15en Nov. a.s. per part. sn. Sla mat naar p.-I, te vertrekken. Luit. ter zee 2e kl. J. Kuljper le ter beschik king gesteld1; hij is bestemd voor dien dienst in OosHndië, De off. van den MjS.D. le kl, W. G. M. Brou wer en de off. van adm. 2e kl. J. C. N. Walter zijn uit Oost-Indië teruggekeerd en worden ter beschikking gesteld. De uit Oost-Indië teruggekeerde off. van den MjS.D. le kl. G. A. W. Wagenaar is geplaatst bij de onderzeedlenstkazerne te Willemsoord. Van het voornemen, Hr. Ms. kanonneerboot Dog voor verkoop in aanmerking te ibrenlgen, Is voorlooplg afgezien, vermits de machines van deze boot nog een tijdlang kunnen worden gebruikt bij het onderwijs van het personeel in opleiding aan boord van Hr. Ms. Van Speyk. Voor 1926 zijn de kosten van het dageUjksoh rantsoen bij de marine in Nederland gesteld op f 0.63, tegen 0.68 over 1924, Bulten Ne derland blijft de prijs van het rantsoen bere kend op 0.92. Lult. ter zee 8e kl. A. Molenaar, jhr. A. van Foreest en A. A. Fresco zijn per particuliere gelegenheid naar Oost-Indië vertroken, zijnde besteimd voor den dienst aldaar, Met het oog op het incompleet aan luitenants ter zee is het onderwijs in praktische zeevaart kunde en practische scheepsbouw aan de leer lingen, van het Kon. instituut der marine te Willemsoord opgedragen aaan een bungerlee- raar. Het aantal luit. ter zee der le klasse- instructeurs is in dit verband hiermede bij die inrichting inet 1 verminderd. Opheffing Plaatselijk Commando Utrecht. Op. 1 Oct.- as. wordt het plaatselijk com mando te Utrecht opgeheven. De commandant van het le reg. veld-art. zal optrede» als gar- nizoens-comm. te Utrecht. Verplaatsing onderwijsinrichtingen. Op 1 Sept. j.1. zijn de Cadettenschool te Alk maar en de cursus van Kampen, overgeplaatst naar Breda. Geneeskundige verzorging. De off. van gez. le kl. der Kon. Mar. V. M. J. Kettlitz, sedert 16 Sept j.1. 'belast met den geneeskundigen buitendienst der Marine, is tevens 'belast met de geneeskundige verzor ging van de gezinnen der gehuwde militairen in het garnizoen Helder. Benoemd bij het wapen der art, ing. 1 Oct. a.a. tot kol.-commandant van bet reg. kustart. de lult.-kol. J. C. A. Jansen, comm. van het korps luchtdoel-art.; tot kap. bij het reg. kust art. de le luit. J, Btiller van het le reg. veld.- art ing. 1 Oct. bij het reg. kust-art Stoomvaartmaatschappij Nederland. 'Bali, vertr. 24 Sept. v. A'dam n. Java. Grotius, uitr., arr. 23 Sept. te Genua. Saleier, uitr., arr. "22 Sept. te Port üj&id. Prinses Juliana, thuisr., vertr. 22 Sept v. Algiers. Rondo, arr. 23 Sept. v. Java te A'dam. Rotti, uitr., pass. 22 Sept Perim. Kon. Ned. Stb. Mij. Nero, arr. 24 Sept. v. Bordeaux te A'dam. Minerva, vertr. 23 Sept. v. R'd&m n. Alexandrië Neptunus, vertr. 23 Sept. v. R'dam n. Barcelona Erato, arr. 22 Sept. v. A'dam te Stettin. Euterpe, arr. 22 Sept. v.^ Santander te Oporto. Orpheus, arr. 22 Sept. v. "A'dam te Kopenhagen Vulcanus, vertr. 22 Sopt. v. Malta n. Venetië. Ariadne, vertr. 23 Sept. v. Malaga n. Manilla. Ino, arr. 23 Sept v. A'dam te Danzig. Irene, arr. 23 Sept. v. Valencia te Gibraltar. Iris, vertr. 23 Sopt v. Carthagena n. Malaga. Nero. v. Bordeaux n. A'dam, 'pass. 23 Sept. Dungeneee. Saturnus, vertr. 23 Sept. v. Algiers n. A'dam. Stella, v. A'dam n. Lissabon, pass. 23 Sept. Dunge'nces. Strabo, arr. 23 Sept. v. A'dam te Koningsber gen. Theeeusy* vertr. 23 Sept. v. Alic&nte n. Bar celona Ulysses, vertr. 23 Sept. v. Algiers n. A'dam. Adonis, v. A'dam n. de Midd. Zee, pass. 24 Sept. Gibraltar. s AgHineinnon, arr. 24 Sept, v. Napels te Catania. Borenioe, v. Triest n. A'dam, pass. 24 Sept. Oueesaut. Dido, arr. 25 Sept. v. Gëthenburg te A'dam. 1'luto, vertr. 24 Sept. v. A'dam n. R'dam. Tellus, arr. 25 Sept v. Huelva te A'dam. Vesta v. Smirna n. A'dam, pass. 23 Sept. Gi braltar. Zeus, vertr. 24 Sept. v. A'dam n. Alicanfe. Kon. Holl&ndsche Lloyd. Waterland., 'vertr. 24 Sept. v. A'dam. n. Ham burg. Zeelandia, tbuier., vertr. 22 Sept. v. Las Pal- mas. Maasland, uitr., pass. 23 Sept Dungeness. Zaanland, 23 Sept. v. Buenos Ayres n. A'dam. Drechterland, thuisr., vertr. 22 Sept. v. Santos. Eemland, uitr., arr. 21 Sept. te Rio Janeiro. Gelria, uitr., vertr. 22 Sept v. Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst Haarlem, arr. 24 Sept'. v. A'dam te Hamburg. Couimewyne, thüisr., vertr. 21 Sept. v. Madera. Helder, v. Chili, n. Duinkerken, pass. 23 Sept. Lizard. Jason, v. Chili n. Europa, vertr. 17 Sept. v. Curacao. Po&eidon, uitr., pass. 22 Sept. He de St. Viorge. Astrea, arr. 20 Sept. v. West-Indië te New-York Hector, v. Chili n. Delfzijl, pa&s. 28 Sept. Dover. 1 Medea, arr. 21 Sept. v. West-Indië te New-York Oranjo Nassau, arr. 22 Sept V. A'dam te Ham burg: Venus, vertr. 22 Sept. v. Sanchez n. Havre. Kon. Paketvaartmaatschappij. Houtman, vertr. 22 Sept. v. Brisbane n. Java. Slaoe, arr. 21 Sept. v. Java te Rangoon. Halcyon Lijn. Julianaparjc, vertr. 22 Sept. v. Catania n. Mee- sina. Holland—Afrika Lijn. Rietfontein, thuisr., pass. 23 Sept. Gibraltar. Jagersfontein, uitr., vertr. 19 Sept v. Wal- vischbaai. Lombok, uitr., pass. 21 Sept. Perim. Nijkerk, arr. 23 Sept. v. Mozambique te Beira. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk, arr, 24 Sept. v. Baltlmore te New port-News. Edam, v. R'dam n. New Orleans, arr. 24 8ept. te Santander. Nieuw, Amsterdam,- v. R'dam n. New-York, vertr. 29 Sept. v. Boulogne. Noorderdijk, arr. 23 Sept v. R'dam te New- Orleans. Blijdendijk'arr. 28 Sept. v. R'dam te New-York Gaasterdijk, arr. 22 Sept. v. R'dam te N.-Or- leans (verib.) Grootendijk, v. R'dam n. New-York, pass. 28 Sept. Sable Ieland. Blommersdijk, v. R'dam n. Philadelphla, pass. 22 Sept. Nantuket. Bosolidijk, v. R'dam n. New-York, pass. 22 Sept. Sable Ieland. Breedij'k, arr. 28 Sept. v. iBaJtimore te R'dam. Gaasterland, arr. 22 Sept. v. R'dam n. New- Orleans. Leerdam, V. New-Orleone n. R'dam, pass. 22 Sept. Oueseant. Lochgoll, arr. 28 Sep. v. de Noord-Paclflo te R'dam. Burgerdijk, arr. 22 Sept. v. R'dam te Phila delphla. Rijndam, arr. 28 Sept. v. New-York. te R'dam. Spaarndam, v. New-Orleane n. R'dam, vertr. 22 Sept. v. Vera-Cruz. Leerdam, arr. 24 Sept. v, N. Orleans te R'dam. Holland—Australië Lijn. Arendskerk, vertr. 22 Sept. v. Breinen n. Hamburg. Holland—Britsch-Indië Lijn. Streefkerk, thuisr., arr. 23 Sept. te Madras. Stadsdijk, uitr., arr. 23 Sept. te Monnugao. HollandO.-Ajöë Lijn. Boeton, thuisr., arr. 23 Sept. te Colombo. Ouderkerk, arr. 23 Sept. v. Hamburg te Bremen Oostkerk, uitr., vertr. 23 Sept. v. Hongkong. Schiedijk, uitr., arr. 22 Sept. te Port. Said. HollandWest-Afrika Lijn. Algoraib, arr. 23 Sept. v. Beira te Dar-ee-Salaan Gaasterland, arr., 24 Sept v. West-Afrika te A'dam. Randfontein, thuisr., vertr. 23 Sept v. Lude- ritzbucht. Djocja, uitr., vertr. 22 Sept. v. Las Palmas. Jaarstroom, vertr. 23 Sept. v. Hamburg n. A'dam. IJselstroqm, vertr. 28 Sept. v. A'dam a. Ham burg. Albireo, thuisr., arr. 20 Sept. te Lagos. Deucalion, vertr. 22 Sept. v. Dakar n. Havre. Hennes, uitr., arr. 22 Sept te Dakar. Kilstroom, vertr. 22 Sept. v. Monrovia a. Gr. Bassam. Java—New-York Lijn. Kambangan, v. Java n. New-York, arr. 21 Sept. te Smirna. Veendijk, vertr. 21 Sept. v. Batavia n. New- York. Rotterdamsche Lloyd. Ternate, uitr., pass. 24 Sept. Perim. Bandoeng, v. Cebu n. N. Orleans, pass. 19 Sept. Acapulo. Goentoer, thuisr., vertr. 23 Sept. v. P. Said. Modjokerto, thuisr., arr. 23 Sept. te Suez. Buitenzorg, arr. 22 Sept. v. R'dam te Batavia Jacatra,' uitr.,. vertr. 21 Sept. v. Djibouti. Soekaboeml, uitr., pass. 23 Sept. Ouessant. Tosari, arr. 21 Sept. v. R'dam te Batavia. Tjerimai, uitr., pass. 24 Sept. Ouessant. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, uitr., arr. 21 Sept. te Buenos-Ayree. Waaldijk, arr. 22 Sept. v. Santos te Rio Grande Stoomvaartmaatschapinj Oceaan. Tantalus, v. Batavia n. A'dam, arr. 23 Sept. te Suez. El]>enor, vertr. 24 Sept. v. R'dam n. Hamburg. Glaucus, v. Japan n. R'dam, arr. 20 Sept. v. Singapore Sarpedon, v. Japan n. R'dam, vertr. 22 Sept. v Co'ombo. Adrastua, v. Japan n. R'dam, arr. 21 Sept. te Suez. Atreua, v. Jhpan n. R'dam, vertr. 19 Sept. v. Penang. Eumaeus, v. Japan n. R'dam, vertr. 20 Sept. v. Foochow JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang, arr. 22 Sept. v. Batavia te (Tientsin. JavaBengalen Lijn. Calcutta, vertr. 23 Sept. v. Rangoon n. Sumatra Bumacheus, v. Japan n. R'dam, vertr. 22 Sept. v. Hongkong. 23 Sept. 1924. Aangeko-men van Londe» en vertrokken naar Harlingeu Eng. h.s. „Pharnigan". 24 Sept. 1924. Aangekomen van Carlskrone om kolen te laden Zweedsch s.s. „Kullen"' bestemd voor Dordrecht. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Landen Eng. as. „Stading". 25 Sept. 1924. Aangekomen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Tern". BROEK OP LANGENDIJK, 24 Sept. 1924. Aardappelen: schotsehe muizen 8, duken 4.50, blauwe 4.80, kleine 1.60, aanvoer 2275 K.G.spercieboone» 2532.50, aanv. 542 K.G.; grove uien 4.60—5.10, drielingen 4.606.30, gele nep 6.607.40, aanv. 11,900 K.G.;pee(i 11.50, aanv. 3325 K.G.; (kroten 1.908.60, aanv. 8500 K.G.; roode kool 2.60 —4.90, aanv. 7720 K.G.; witte kool 1.20—1.60, aanv. 183,000 K.G.; gele kool 36, aanv. 21,500 K.G.; alles per 100 K.G.; bloemkool 15.20-25.70, 2e soort 4.10—14.10 per 100 stuks, aanv. 25,300 stuks. Schagermarkt van Donderdag 25 Sept. 1924. 18 paarden 150—820; 15 stieren 150— 300; 65 geldekpele» vette 300—505; 30 kalf- koeien 300—475; 10 pinken 110—200; 2 graskalveren 90; 19 nuchtere kalveren 10 —80; 148 schapen magere 44—54 353 idem vette 4257 644 lammeren 28—46; 6 bok ken en geiten; 22 varkens magere 1830; 81 idem vette p. K.G. 0.84—0.90; 175 biggen —18; jonge kippen 2—3; 571 kippen 52/3J 9—J8; 571 kippen 0.50—125, jonge kippen 2—3; eenden 1.25—2.25; haantjes 0.50— 1.40; 108 K.G. boter p. K.G. 2—2.70; 20802 kipeieren p. 100 8.809.60; 1941 eendeieren van 23 en 24 Sept. 1924. BEVALLEN'; A. Schenk-de Boer, z.; N. Bruin-Kunst, d. OVERHEDEN; T. E. J. Bont, 26 jaar, v., echtgen. van H. Foilsma, O. van de Voorde, v., 47 jaar, echtgen. van G. A. Vrijdag. ONDERTROUWDJ. v. Strijen en M. Vink; L. de» Hartog en H. Iedema; O. G. Mulder en R. Koopman; A. J. Weyland en A. v. Zweden; E F. Van Heuvel en R. J. Agaart; G. G. Bak ker en O. J. Kleine. De uitslag der bekroningen enz. is al9 volgt: a. ter kweeking uitgereikte planten. Lobtlium. ie prijs Jb. Bakker Jz., 2e M. Gorter, 3e H. Stadig, 4e S. Koorn, 5c Wed. J. Hermans, 6e C. Maars, 7e P. Poel, 8e Jb. Heijblok. b. Fuchsia. ie prijs Wed. J. Hegeman, 2e S. Koorn, 3e N. Rotgans, 4e J. Poel, se D. Hegeman, 6e W. Heij blok, 7e C. V. Koorn, 8e J. A. Hegwnan, 9e A. Bakker, 10e A. Hegeman. c. Certomiums. ie prijs J. Hegeman, 2e J. Jac 'Bakker, 3e J. Poel, 4e J. Brouwer, 5e J. Metselaar, 6e Jb. Bak ker Jz., 7e W. Heijblok, 8e C. Rotgans. d. Ter opluistering ingezonden bloemen of mooist gekweekte plant: ie prijs Jb. de Haan, 2e C. V. Koorn, 3e N. Stadig, 4e Jr. Lont, se Jb. C. Bakker, 6e C. M. Tijsen M. Jz., 7e L. Spaander, 8e Jb. N. Tijsen, 9e Jr. Lont, 10e S. P. Koorn, ne Jb. Kool, 12e C. Koorn Sr., 13e Jr. Lont, 14e S. P. Koorn, 15e J. Koster, 16e Wed. M. Tijsen, 17e C. Jb. Kool, 18e Jb. N. Tijsen, 19e S J. Bakker. e. Voor de mooiste ingezonden groepen. ie prijs M. Heijblok, 2e J. Metselaar, 3e S. Koorn, 4e Wed. J. Hegeman, 5e C. Koorn, 6e Wed. J. Hermans, 7e C. Bakker, 8e D. D. Bak ker, 9e S. S. Bakker. f. Festiviteiten enz. Uitslag harddraverij voor paarden onder den man beredèn. 11 deelnemers. ie prijs f 40.de heer N. de Vries. 2e prijs f 20.de heer P. Smit Jz. 3e prijs f 10.de heer S. Tijsen Jz. Een zilveren médaille, aangeboden door den heer Bórnjeson van Alkmaar, voor den sierlijk- sten berijder, de heer P. Smit Jz. g. Estafette-loopen voor heeren, 4 ploegen. ie prijs D. Nieuwbuurt,- C. de Haan en Jb. Koorn. 2e prijs Jb. Vrij, J. Slikker en S. de Vries. 3e prijs P. Spaander, Jac. Bakker en C. Zomer dijk. h. Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 1216 jaar, (11 deelnemers). ie prijs Alb. v. d. Welle, 2e M. de Haan, 3e P. Gorter, 4e S. Zomerdijk. i. Kwade Trien zoenen voor dames, (39 deel neemsters). ié prijs mej. M. Tijsen Jd., 2e mej. Cor. Bak ker Nd., 3e mej. N. A. Zomerdijk. De prijzen voor g, h en i waren luxe voor werpen. Purljs. Tengevolge van een hevigen storm, dfie in de provincie heeft gewoed, werd'een spoorbrug weggeslagen. Berlijn. De onderhandelingen over een handelsverdrag tusschen Engeland' en Duitschland z{jn afgebroken in hoofdzaak ten gevolge van de weigering van Duitsch land om voldoende concessies te doen inzake invoerrechten van Britsche exportgoederen»

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7