GEMENGD NIEUWS. CHINA. Keizerstraat 44-62-63. Vraagt zichtzending en vergelykt. Zondags tot 12 uur geopend. TEXEL maakt. Naar verluidt hebben de kabylen den straatweg tussohen Öekerarba en Tjeqjcen afgesneden. De burgeroorlog ln Ohlna. Londen, 8 Ootober. De berichten uit China luiden nog steeds tegenstrijdig. Naar de Daily Mali uit Moekden ver neemt, hebben de troepen van Tsjangtso lin aanmerkelijke voordeelen behaald. ZfJ hebbes da itcdl TpJlngtiTug veroverd, en den vijaiidl zware verliezen .toegebracht, die 800 gevangenen, 25 stukken veldge schut, 20 machinegeweren en een groote hoeveelheid munitie verloor. Op het front van Sjanhaikwam maken belde partijen zich gereed voor dan beslissenden strijd. De stemming onder de troepen van Woo- pei-foe moet volgens dit bericht zeer slecht zijn. De troepen verlangen extra soldy alvorens ze willen vechten. Fransche vliegtuigen voor Tsjang Tso Ling. Peking, 8 Oct Naar aanleiding vam een protest bij de Fransche legatie nopens den •verkoop van twintig Fransche vliegtuigen van Tsjang Tso T.in heeft het Chineesche departement van buitenlandöche zaken een nota gezonden aan de Japansche le gatie om de vliegtuigen vast te houden als zij te D air en mochten aankomep. Gemeld wordt, dat de vliegtuigen met een Framsdh stoomschip worden vervoerd. Japan en de burgeroorlog lm China. Verklaringen, Donderdag door den Ja- pansdhen gezant te Peking afgelegd, wij zen er op, dat Japan, van oordeel is, dat het vitale belangen heeft te beschermen in Mandsjoerije en dat het gedwongen zou worden deze metterdaad' te beschermen als de toetajoen te Moekden door de troe pen van de centrale regeoring zou worden omvergeworpen. De Japanners beklagen zich reeds over het uitbreken van roovo- rijen in Mandsjoerij-e, ten gevolge van het vertrekken van Tsjing tso lin's troepen naar het front. VEREENIGDE STATEN. Politiek op wielen. Het is een dure grap om in Amerika candidaat voor het Witte Huis te wezen, en een bevolking van 110 millioen zielen te moeten bewerken, die misschien wel 40.000.000 kiezers bevat. Reeds de porto kosten verbonden aan de verspreiding per post van een enkele circulaire moeten op die manier in de papieren loopen. Gelukkig dat de radio te hulp is geko men en propaganda op groote schaal met betrekkelijk bescheiden middelen moge lijk maakt. Maar het woord is niet genoeg. Het electoraat wil zijn candidaat ook wel eens zien. Zoo lezen wij nu dat Davis, de democratische candidaat, het land rondtrekt in een speciale» trein die uit vier wagons bestaat, waarin hij meteen met zijn gevolg woont. Dit bestaqt, behalve uit zijn secretaris en den partijvoorzitter, benevens treinpersoneel, kok, bedienden, enz., ook uit twee radio-operateur. Het achterbalkon van den achtersten wagen, dat als podium dient, is uitgerust met megaphoons en een radio-uitzendstation, zooidat Davis op elk oogenblik de halve natie met zijn stem kan bereiken, terwijl zijn trein ervoor zorgt dat hij ook ge leidelijk aan de gansche natie zichtbaar wordt gemaakt. Wat dit aan de partij kas kost, en hoe zuur de Democratische contribuabelen zullen kijken wanneer Davis het in November, ondankB alles, verliest, daarin zullen we ons maar niet verdiepen. KORTE BERICHTEN. John Quiiler Rowett, de Londensche koopman, die Shackletoin's laatste expe- dietie bekostigd had, heeft te zijnen huize te Londen zelfmoord gepleegd. Hij was 40 jaar en sedert een 'paar maanden ziek. OOST-IN DIE. Wegens fraude gestrafte ambtenaren. De landvoogd heeft de circulaire be treffende herplaatsing van wegens fraude gestrafte ambtenaren ingetrokken. Zij zullen voortaan moeten worden onalagen. Brieven bestellers. Ongeveer 260 brievenbestellers ln uni form, velen met de bestelierstasch om, hebben gistermiddag van 2 uur tot half- drie in aaneengesloten rijen gedemon streerd bij het hoofdpostkantoor op den CooLsingel te Rotterdam. Deze demonstratie ging uit van de ge organiseerde bestellers, naar aanleidiug het mïsdrijf van' art. 866 Wetboek van de op den lsten dezer in werking ge- treden korting van 5 procent op de loo- nen van kostwinners en gehuwden. Vóór het hoofdpostkantoor zijn de de monstranten ten slotte door de politie ge scheiden. Tevoren waren in de Zand straat, vóór den ingang aldaar van het postkantoor, de bestellers uiteen gedre ven. Daarbij zijn twee bestellers, die niet luisterden naar de bevelen van de politie, aangehouden en naar den politiepost in de Raadhuisstraat gebracht. Een groot aantal besteller» is vermoede lijk tc laat op het kantoor gekomen of weggebleven. grens) aanmeldden, stuurde deze hen weg onder de opmerking, dat hij geen werk voor hen had. Na vruchtelooze pogingen om werk te (bekomen keerden zij weer naar Holland terug en kwamen doodmoe en zonder een cent op zak te Roosendaal aan. Hier heeft men zich over hen ont fermd en hun den terugkeer naar hunne gezinnen verder mogelijk gemaakt Een dure vriendin. Voor dön Hoogen Raad is verleden week geplèit in de reeds herhaaldelijk vermelde zaak van de executeuren der nalatenschap van een indertijd te 's^Gravenhage geïnter neerd, doch sedert overleden zeer gefortu neerd' Engelsch officier, die van een 'bont- handelaarster te 's-Gravenhage in een tijd vak van ruim anderhalf jaar ten behoeve van een vriendin voor een bedrag van ruim ƒ168.000 bont en kleederen had gekocht. Toen de firma geen betaling ontving, wendr de zij zich tot den Engelschen rechter, doch die weigerde de actie, omdat de overeenkomst een ongeoorloofde, immers onzedelijke oor zaak had. Daarop dagvaardde de firma de execu teuren voor den Ned'erlandlschen rechter en vroeg zij de betaling van een bedrag van ƒ48.000 voor een geleverdien bontmantel, maar zoowel de rechtbank als het gerechts hof te 's-Gravenhage verklaarden haar met- ontvankelijk, omdat zij zich vrijwillig aan de jurisdictie van den Engelsohen rechter had onderworpen en zich dus bij diens oor deel moest neerleggen, Mr. Nijpds, voor de eischeres optredend, ontwikkelde tegen 's Hofs uitspraak een cas satiemiddel, hetwelk door mr. Bakker, als advocaat der gedaagden, uitvoerig werd be streden, waarna de stukken in handen wer den gesteld van den adVocaafc-generaal mr. Tak, die concludeerde tot verwerping van het beroep met veroordeeling der eischeresse in de kosten, Elf Jaar geleden. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch werd Donderdag de strafzaak behandeld in een stroopersdrama, dat reeds 11 jaar geleden zich afspeelde, Ln eem November nacht van 1913 werd een landbouwer, thans gedetineerd, betrapt op strooper#. Terwijl hij nagezeten werd door drie rijksveldwachters, schoot hij op een af' stand van 15 meter met een met hagel ge laden geweer. Echter het wapen was niet goed gericht, .vandaar tfat de veldwach ters slechts lichte verwondingen bekwa men. Het O.M. eischte destijds tegen beklaag de wegens poging tot doodslag zes jaar gevangenistraf. Op 81 Maart 1914 veroordeelde de reoht- bank den strooper tot 4 jaar gevangenis straf. Doch hij vluchtte naar het buiten land, zwierf elf Jaren om en heeft vooral in Duitschland veel honger geleden» De Duitsohe regeering leverde hem uit en dus verscheen hij opnieuw voor de rechtbank. Had hij het nog een Jaar kun nen uithouden, dan zou volgens het Ne- derlandsch strafrecht het vonnis niet meer uitvoerbaar zijn geweest Het O.M. oordeelde, dat thans niet meer zoo'n zware straf moest worden toege past en eischte 4 maanden gevangenis straf. „God zij dank", zeide beklaagde en be gon te schreien. Het „meisje ln de taxi". Een zwaar vonnis is gisteren door den Londensche politierechter geveld tegen Emily Watson, „the girl in the taxi" we gens oplichting van .verschillende chauf feurs. Benige diagen geleden riep de jonge dame een taxi aan om haar haut een ma gazijn in Kensington te rijden. Zij ging nhar binnen, keert kort daarop terug, deelde den chauffeur mede dat zij haar beurs in haar hotel had laten liggen en verzocht hem haar 26 shilling te leenen. Met dat geld betrad ze opnieuw het maga zijn om door een andere deur voor goed te verdwijnen. Bdmomd O'Oonmor, die namens de Mo tor Trade Protectiom Society optrad, ver klaarde dat zich nog drie dergelijke ge vallen hadden voorgedaan. Bij confron tatie bleek inderdaad dat Emily Watson telkenmale de schuldige was geweest. Het meisje werd tot 6 maanden dwang arbeid veroordeeld. Valsche handteek enlngen voor R.IL- scholen. In verband met de vermoedens van valsche handteekeningen op de lijsten bij de aanvragen voor den bouw van R.-K. scholen te Arnhem, heeft de officier van justitie een onderzoek gelast. Het dos sier betreffende de aanvragen is gesteld in handen van den officier van justitie. Het door B. en W. van Arnhem in te stellen onderzoek is in verband hiermee geschorst. Onverzorgd achterlaten van kinderen. De rechtbank te Amsterdam heeft het echtpaar H. W. C. en M. G. H. M. wegens het misdrijf van art. 866 Wetboek van Strafrecht (het een- kind 'beneden den leeftijd van 7 jaar met het oogmerk oan er zich van te ontdoen, verlaten) veroor deeld tot 8 jaar gevangenisstraf. De elsch van het O. M. was 6 jaar. Ingezonden Mededeellng. Grootst gesorteerde Heeren- en Jongens kleeding magazijnen hier ter plaatse. Wy zyn »0 #/o goedkooper dan elders en garandeeren voor eiken prys. Minderwaardige goedereD houden wij er niet op na. de wacht hielden en hen eetbare vruch ten brachten. 'Bij nader onderzoek in die dessa bleken deze kinderen d&ar door hun vader te zjjn neergezet, omdat hij na den dood1 van de moeder gaarne.wensohte te her trouwen. Ernstige vechtpartij. Woensdagavond is het op de kermis te Nieuw Scboonebeek bij Coevorden tot ernstige onregelmatigheden gekomen. Een aantal dronken burgers werd door de marechaussée gesommeerd uit elkaar te gaan. De dronken personen wilden hier aan geen gevolg geven. Een "marechaussée maakte daarop gebruik van zijn sabel, om de menschen uit elkaar te jagen. Hij werd aangevallen en men ontrukte hem de scheede van zijn sabel. Daarmede gin geo de dronken kerels een anderen marechaussée te lijf, die zijn makker te hulp kwam. De aangevallene werd ern stig aan het hoofd en den bovenarm ge wond. De marechaussée moest, daar zij niet tegen de menigte op kon, van de vuur wapens gebruik maken. Zij schoot op de menigte, waardoor een zekere Plas in den buik en een zekere Sormani in de knie werd getroffen. Inmiddels had de politie ver sterking uit de omgeving ontvangen, waarop de menigte uit elkaar werd ge slagen. Een aantal personen is gearre steerd. CoffeJne ln de moedermelk. Het is een' bekende regel, dat het welzijn van een zuigeling in hoofdzaak afhankelijk is van den gezondheidstoestand- der moeder en van de kwaliteit van het voedsel, hetgeen de ziligeling door de moeder of de min ont vangt. De moderne hygiéne op het gebied der Moederschapszorg en verpleging van zuige lingen. heeft zich, in den laatsten tijd bezig gehouden met de vraag, of een zoogende moeder of min door het gebruik van scha delijke genotmiddelen {alkohol, koffie, thee) de ontwikkeling van het kind kan benadeelen. Bekend was reeds, dat chemische stoffen, niet verbonden aan een voedings- en genot middel, zooals b.v. morphAne, antipirme, ar senicum, in het zog overgaan. Ook bij alko hol is dit met zekerheid vastgesteld1, terwijl ten opzichte van koffie en thee nog steeds twijfel bestond. In het Kinderhospitaai te Bazel hebben thans nieuwe onderzoekingen plaats gevon den en de diaarbi} verkregen resultaten zul len voor menige moeder een verklaring zijn voor de nachtelijke onrust hunner baby's. Bij deze onderzoekingen is nJ, in het zog van minnen, die vóór het voeden der kleintjes koffie gebruikt hadden, de aanwezigheid van ooffeïne onbetwistbaar vastgesteld. Prof. Dr. W. Storm van Leeuwen heeft door vroegere onderzoekingen reeds aange toond!, welke schadelijke uitwerking de oof feïne op hart en zenuwen heeft Het is dus zeer begrijpelijk, dat het geneeskundig ad vies van huisdokter of specialist meestal zal zijn: „Mijdt alkohol en koffie en drinkt cof- feïnevrije koffie, indien gij niet buiten Uw kopje troost kunt". LUCHTVAART. De Italiaansche maatschappij voor luchtvaart heeft eén contract gesloten met Griekenland voor de inrichting van een geregelden luchtdienst RomeBrin- disiAthene, welke dienst verlengd zal worden naar Konstantinopel. Het traject BrindisiAthene zal vermoedelijk 4 uur duren, terwijl AtheneKonstantinopel in 3'/i uur zal kunnen worden afgelegd. De dienst zal beginnen zoodra de noodige vliegvelden zullen zijn ingericht, waartoe de Grieksohö regeering de noodige faci liteiten aanbiedt. Vermoedelijk zal er ook een verbinding komen tusschen Athene en Marseille, die eveneens over Brindisi zal worden geleid. Een ontaarde vader. De Hindoe Baroe meldt, dat onlangs TernggcoondeuL Bij de Arbeidsbemiddeling te Roosen daal meldden zich een elftal Drentsohe arbeiders aan, die in BelgiS werk hadden kunnen krijgen, doch teruggezonden wer den. Toen zij zioh n.1. bij hun nieuwen patroon te Lourette (aan de Fransche midden im het woud' van Tjitparjoe ln het Soebangsche (Krawang) twee kleine kin deren werden gevonden, van 2 en 4 jaar. Een rotfcanzoeker hoorde daar kinderen huilen en toen hij naderbij kwam, zag hij de kleuters eohreieude onder, een boom zitten. Br vlak naast vomd de man een bo- boko (bamboezen mandje) met rijst, welke reeds verzuurd was, en eenige pisang- schillen. Het oudste kindje zeide desge vraagd; dat zij beiden daar reeds 8 dagen en 8 nachten hadden doorgebracht, wach tende op hun vader, die hun gezegd had even te wachten, daar hij iets moest zoe ken. Het kind vertelde voorts, dat eiken nacht drie groote katten (tijgers) bij hen JULIA NADORP. De autobusdienst JulianadorpHelder vice-versa is eenigszins gewijzigd, door dat er in plaats van op Vrijdagi, voortaan Maandag, Woensdag en Zaterdag naar Helder wordt gereden. Op Vrijdag "wordt nu naar Alkmaar gereden, langs dezelfde route als Donderdags tot 't Zand en ver der door de Ruige weg tot Burgervlot brug. Vertrek van Julianadorp 6.80 uur, Blauwe Keet 7J.6 uur, t Zand 7.46 uur. Bij den heer P. Thomasz Is ongevan gen een blauwe postduif gemerkt N 22724 117400. De heer J. de Vries, H. d. 8. alhier, is 'benoemd tot leeraar aan den te geven Tuinbouwcursua te Breezand. Woensdagavond had een motorrijder, bij den heer T. Lanser aan de Kooy ben zine geladen, en toen de motor weer werd aangezet is deze in brand gevlogen en ge heel vernield. De berijder kwam met den schrik vrij. Bij het gehouden toelatingsexamen voor de le klasse der RiJka-LandbouwwinJter- school te 8chagen, slaagde de heer J. Klop alhier. De boerenplaats groot 28.01.08 H A. In het Koegras ondier C&llantsoog, nage laten door den lieer J. Zander Sr. la op 80 September in 10 peroeelen ingezet op 674ÜL60. Algemeens Vergadering der leden van de Coöp. Bóeren-Leenbank te TexeL Aanwezig waren slechte 84 van de 626 leden, wat zeker in vergelijking met het vorig jaar weinig moest heetan; toen toch waren er 104 present. De waarnemende voorzitter, de heer Jac. Kikkert Nz. wees hierop, toen h# hst welkom uitsprak, terwijl hij er aan toe voegde, dat deze jaarvergadering in Mei gehouden had moeten worden, doch druk te en ongesteldheid1 haddien uitstel bevo len. Nog werd even herdacht het overlij den van Directeur en Kassier, wat droe vig genoemd werd, evenwel mocht men met genoegen terugzien op alles, wat die beide heeren voor de bank hebben gedaan en deze tot bloei hebben weten te bren gen. De functies werden aan anderen op gedragen; de zaken gingen door en ook 1923 mocht voor het boerenbedrijf en daardoor voor de bank een goed tijdperk heeten. Met den wensch, dat de vergadering een goed geslaagde zou mogen worden, werd de bijeenkomstgeopend. De notulen van de vorige jaarvergade ring en do daarop volgende hervergade ring worden gelezen en onveranderd on der dankzegging goedgekeurd. In het daarna gegeven jaarverslag werd gezegd; dat 1022 een tegen- en 1923 een voorspoedig jaar was geweest. In laatstgenoemd jaar had men flinke prijzen ontvangen, die welvaart in de gemeente hebben gebracht Ook voor de bank was winst gemaakt, al moost van zware ver liezen gesproken worden door boven aan gegeven overlijden. De heengegane direc teur en kassier benevens do heeren Roeloffs en Bakker waren beste krach ten, diie door hun eerlijkon omgang zich vele vrienden hadden verworven. Het le dental was in het boekjaar met 9 toege nomen en alzoo gekomen op 626. Het aan tal spaarboekjes bedroeg 944 en de ge- heele omzet 1.669.000. Het aantal gemengde vergaderingen van Bestuur en Raad van Toezicht be droog 14, die van het Bestuur alleen 27 en die van den Raad van Toezicht alleen 9, alzoo te zamen 60. De Inspectie had een gunstig rapport uitgebracht mi lof kwam toe aan de sistente moj. Haakman en aan den heer Jac. Kikkert Nz. voor de prestaties in die moeilijke tijden. Met do beste wensohen voor de bank en baar heü en bloei, die door medewerking van alle leden verkregen kunnen worden, werd het verslag besloten. Hierna volgde de rekening over 1928, die aldus luidde: Ontvangsten. Inhoud der kas op 31 Dec. vil. vorig jaar f 19450-33 Ontvangen Spaargelden gew. Spaargelden 387873.53 termijn Deposito's 385400— Terugbetaalde voorschotten 183706.58 Ontvangsten in loopende rekening a. van de Centrale Bank 335886.88 b. van de medeleden 338746.38 c. van verkochte waarden 44000— d. afschrijvingen 1100. e. op de reserve gebrachte winst 3557.71 Ontvangen rente van voorschotten 45136.35 Ontvangen rente in loop. rekening 146154*7 Ontv. jfrov. en kosten in loopende rekening 139-55 Diverse ontvangsten enz. l6<M3 Coupons 1 11508.15 f 1669368.96 Uitgaven. Terugbetaalde Spaargelden gew. Spaargelden f,351330.76 termijn deposito's 398000— Gegeven voorschotten 307350. Uitgaven in loopende rekening ïl aan de Centrale Bank 332741.03 b. aan medeleden 251917.1a c. aan gekochte waarden 30505. Uitgegeven rente voor spaarvelden 61456.31 Uitg. rente in loopende rekening 1871.97 Uitgegeven aan prov. en kosten ln loopende rekening. 286.53 Salarissen 3300.83 Diverse uitgaven 2513.41 Op de reserve gebrachte winst 2557.71 Afschrijving gebouw 50a Afschrijving effecten 600. Inhoud er der kas op 31 Dec van dit jaar 24428.29 die en de balans, die gjeeft: Vorderingen. De inhoud der kas 31 Dec van dit jaar Uitstaande voorschotten Te goed in loopende rekening a. van de Centrale Bank b. van de leden c. Waardepap. koers 31 Dec.a d. Aandeelen vxl. Cerrtr. Bank e. Dep. Obl. v.d. Centr. Bank f. Gebouw g. Obl. Gem. Texel Nog te vorderen rente van voor schotten Nog te vorderen rente effecten Totaal f 1669268.96 volgende cijfers 34438.19 843391.50 83899.33 346253.98 35007— 140.- 182000— 2500. 16000— «10740 10574)5 Schulden. De saldo's der Spaargelden gew. Spaargelden termijn Deposito's Schuld in loopende rekening a. aan de Centrale Bank b. aan de leden c Reservefonds Nog te betalen ratte Termijn De posito's Het saldo of de winst van dit jaar Totaal (1455684.54 f 480883.97 864100— 46978.03 39830.25 29522.43 436987 Totaal f 1455684.54 Rekening en balans werden goedge keurd. Als lid van den Raad van Toezicht moest aftreden de heer H. Haakman, die bericht had gezonden, dat hij geen herbe noeming wensch te te aanvaarden. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Witte Pzn. met 28 van de 84 uitgebrachte stem men. Als lid van het Bestuur werd met op een na -algemeene stemmen stemmen herkozen de heer Jac. Kikkert Nz. Beide heeren' namen hun benoeming aan en spraken hun da-nV uit voor het in hen ge stelde vertrouwen. Het salaris voor den kassier werd ge steld op 1600, plus algeheele vrije wo ning, wat gelijkstaat met verhooging van 200. De kassier hiermede genoe gen en zegde de vergadering hiervoor dank. De heeren J. Beumkes en D. KeJJser ontvingen den dank van den Voorzitter voor het fungeeren ais stem-bureau. De rentevoet werd opnieuw vastgesteld op 4 voor spaargelden en 4.76 voor inlagen voor een jaar vast. terwijl voor voorschotten 51/, gerekend wordt. Medegedeeld werd nog, dat op de Alge- gemeene vergadering, die bijgewoond werd door de heeren M. Kuip en A. Bruin, besloten was, dat de verschillende afdee- lingen de banken te Oude Wetering en te Terbregge in hare moeilijkheden flnan- ciëel zouden steunen en dat dit voor Texel een bedrag van f 800 zou zijn. Dit als bewijs van saamhoorigheid, vond Wij- val in de vergadering. Ook werd mede gedeeld, dat het in de bedoeling ligt een borgfonds van drie ton te stichten, waar de banken premie voor zullen moeten be talen, elk naar draagkracht Ook dit tal op prijs gesteld worden. De heer Beumkes vroeg bij de rond vraag, of de leden van het Bestuur en van den Raad van Toezicht niets genoten voor hun vele bemoeiingen. De Voorzitter tel de, dat dit weinig beteekende, daar een lid van het Bestuur 60 en een van den Raad van Toezicht 20 ontvangt. De heer Bakker vraagt waar de moei lijkheden in zitten voor statutenwijziging, waarop de Voorzitter antwoordt, dat men hiervoor 2/8 van de stemmen van alle lo den behoeft. Nog deelt de Voorzitter mede. dat aan verdienstelijke leden door het Bestuur va- catiegelden kunnen toegekend worden, evenals zulks geschiedt aan mej. Haak man. Hierna verlangde niemand meer het woord, zoodat de Voorzitter nog hartelijk dank bracht aan den heer H. Haakman voor alles, wat hij voor de bank heeft go- daan en de vergadering sloot met dank voor opkomst en medewerking en mot de beste wensohen voor do bank. Burgerlijke Stand van Texel van 27 Sept tim. 8 Oct 1924. GEBOREN: Cornelis, c. v. Frederik Djjksen en Lena Dekker; Theodorus Jo- hannes, z. v. Jaoobus Witte en Maria Ger- trud Herpers; Maarten, z. v. LodewQk Francdscus Brem er Ftytje Vlaming; Antje, d. v. Tennis Bruin en Maria Antonia Bruin. ONDERTROUWD: Klein Wetsteen en Neeltje Afine Langeveld. GETROUWD: Maarten Koorn en Dieu- wertje M antje. OVERLEDEN: Hendrik van Heerwaar den, 78 jaar, weduwnaar van Marretje Bsrhorst, Trijntje Sèlaer, 61 jaar, onge huwd; Tennis Maria Huisman, 4 weken. ANNA-PAÜLOWNA. Bij Jan Pranger, Bohorweg alhier, Is een postduif aan komen vliegen. Om één dpr pooien bevindt zich een ring gemerkt 17600. De levering van brandstoffen woor de gemeentegebouwen ia gegund aan P. Wilms, alhier. Deze week werd onder het vee van A. Tlcl. alhier, opnieuw mond- en klauwzeer geconstateerd, 't Was nauwelijks 2 maan den; geleden dat de dieren hiervan waren hersteld» Gevonden een zilveren dames-horloge met ketting. Inlichtingen te 'bekomen tor secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Marie, d. v. J. Tijgen en M. Ootjers; Hendrigus Johannes, z. v. P. L Lammers en M. Weijers. ONDERTROUWD: Jaoobus Oornells Josephus Weijers en Johanna Wilhelmina Boersen, GETROUWD:' Elisabeth de Smit en Aart van Zandwijk; Dieuwertje Voort- huijzen en Gerrit Kater. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Nloolaaa, z. v. S. Kuiper en J. Liefhebber; Marie, d. v. J. Tijsen en M. Ootjers. LAATSTE BERICHTEN. Constant Inopet, 4 Oct. Een Exohange- telegram meldt, dait Turksche troepen, die over die grens van Irak zijn getrokken, die öriteche vliegtuigen hebben aangevallen, die gezonden waren om hen te verdrijven. Een Britach vliegtuig Sa naar benedien geko men en tk twee" vliegers zijn gevangen ge nomen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 10